iicsfciinK Ziekenhuis vindt nog geen zekerheid bij Zeeland Wethouder Visser hengelde kinderdagopvang Stellendam open Slager Knöps komt naar Stellendam rtL(^ S Wie was getuige? Oliebollenaktie opnieuw zeer geslaagd! Grondverkoop de Kater Voorzitter Ziekenhuisbestuur R. van Putten: VERKOOPDAG 67e Jaargang DINSDAG 15 NOVEMBER 1994 |,St818!J07>5/^ POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteuf: A. J. Grinwis, tel. (01870) 833 92. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond No. 6351 KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op de vroege zondagmorgen, werden er vanaf de Roterij te Haamsteden, twee vrachtauto's ontvreemd. Een vrachtauto is eigendom van fa. H. te Kerkwerve. Het betreft een Scania vrachtauto, kleur groen, voorzien van het kenteken VS-55- DV. Op de voorkant van de auto staat de tekst Hebra containervervoer. Op de de portieren is de naam Gebr. Hendrikse aangebracht. De tweede vrachtauto is eigendom van W.H.B, te Haamstede. Het betreft een Daf vrachtauto, kleur wit, voorzien van het kenteken VR-95-PJ. Op beide zijkanten van de laadbak en op de achterkant staat de tekst Groothandel in bloemen en planten 't Bloemenwin- keltje, H. Bongers, Noordstraat 5, Burgh Haamstede. De ontvreemde vrachtauto van H. was geladen met 300 Michelin autobanden. De inhoud van de aanhanger, (170 Mi- chelinbanden), werd vermoedelijk over geladen in de vrachtauto van B. De aan hanger van H. werd op de parkeerplaats achtergelaten. De totale waarde van het ont vreemde bedraagt tenminste 150.000,-. De politie te Zierikzee vraagt eventuele getuigen van deze diefstal kontakt op te nemen met de politie te Zierikzee, tel. (01110) 14055. Tevens vraagt de politie wie er deze vracht-auto's na zaterdagavond nog rij dend heeft aangetroffen, of weet waar deze vrachtauto's nu zijn. OOLTGENSPLAAT Kerkelijke huwelijksbevestiging D.V. vrijdag 18 november 1994 om 15.15 uur zal in de Hervormde Kerk de huwelijksbevestiging plaats hebben van Peter Braber C.Wzn., alhier en Yvonne Donker te Rotterdam, door ds. C. J. W. Verboom. Toekomstig adres: Johan Fri- solaan 22, 3258 AJ Den Bommel. Zaterdagmorgen 12 november jl. om half tien begon in alle dorpen van ons eiland de jaarlijkse olie bollenaktie van Woord Daad. Overal zwermden de kinderen uit om huis-aan-huis de oliebollen 'aan de man' te brengen. Hoewel we dit jaar weer meer oliebollen hadden dan vorig jaar, hebben op nieuw trouwe afnemers tevergeefs op de 'venters' gewacht. Maar op is op! Al voor twaalf uur waren ook nu alle 25.000 oliebollen (5000 zakken) ver kocht! Dit leverde een netto-opbrengst op van ruim 9.000,-. Een geweldig re sultaat! We zijn er heel blij en dankbaar voor. De opbrengst wordt besteed aan de hulp voor ondervoede kinderen op Haïti. Omdat het - gelet op de vele medewer kers - onmogelijk is allen persoonlijk te bedanken, willen we dat langs deze weg doen. We hebben het over: - de vrijwilligers, die in groepen vanaf vrijdagmiddag 12 uur tot diep in de nacht de oliebollen hebben staan bak ken en inpakken; - de bakker, die ook dit jaar weer een flink aandeel leverde; - de chauffeurs, die met hun auto's de kinderen volgden; - de kinderen, die probeerden zo-veel mogelijk oliebollen te verkopen; - de mensen, die de comitéleden assi steerden; - de mensen, die de oliebollen afnamen, soms bij zakken tegelijk. - de mensen, die een gift gaven. Nogmaals iedereen, die op welke wijze Gratis veerbollen testen van uw Citroen bij: Bosdreef 1DIRKSLAND Telefoon (01877) 1357 DEN BOMMEL Kerkelijke huwelijksbevestiging D.V. vrijdag 18 november 1994 om 14.30 uur zal in de Geref. Kerk de huwe lijksbevestiging plaatsvinden van Ger- win Schrauwen te Zevenbergen en Mad- dy Mourik te Ooltgensplaat, door dr. J. Vlaardingerbroek uit Rotterdam. Toe komstig adres: Mauritshof 32, 3258 AP Den Bommel. Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur student G. J. N. Moens te Houten. DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. A. B. v. d. Heiden van Utrecht. dan ook de helpende hand heeft uitgesto ken, heel hartelijk dank. Zou er ook maar één schakel in dit geheel van vrijwillige helpers hebben ontbroken, de aktie zou anders verlopen zijn. Mogen we ook in de toekomst weer op u rekenen? Wat is er immers mooier dan mensen in nood op deze wijze met Woord en Daad te helpen? En wie meent nog een steentje te moeten bijdragen, die kan dat doen op banknum mer 3613.13.772 of gironummer 5620184 ten name van Woord Daad Goeree-Overflakkee te Middelhamis. Staat het voortbestaan van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland formeel wel of niet ter discussie bij overgang van Goeree- Overflakkee naar Zeeland? Wie kan het nog volgen? Burgemeester Van Velzen van Goede- reede gaf op 2 november jongstleden in antwoord op vragen uit de burgerij aan dat door een Zeeuwse gedeputeerde is verzekerd, dat bij overgang naar Zeeland de positie van het ziekenhuis in Dirks land gewaarborgd is. Burgemeester Boonstra van Dirksland zei op 3 november tijdens een hoorzit ting voor de bevolking dat volgens Ge deputeerde Staten van Zeeland het zie kenhuis van Dirksland bij overgang naar Zeeland te zijner tijd ter discussie komt. VVD-raadslid Van de Ree van Oost- flakkee zei op 10 november dat hij geen waarde hecht aan verhalen over voort bestaan van ziekenhuizen, omdat voort bestaan van ziekenhuizen niets met pro vinciegrenzen te maken heeft. Welke verhalen moeten we geloven? Op de ochtend van 11 november praten we met de voorzitter van het ziekenhuis bestuur, de heer R. van Putten. Steun van Zuid-Holland in moeilijke tijd „Een paar jaar geleden was de financiële situatie van het ziekenhuis ronduit zorge lijk. Alle bij het ziekenhuis betrokken partijen hebben toen hun hart vast ge houden voor het voortbestaan ervan", zegt de heer Van Putten. „In de gesprekken met verschillende in stanties, zoals het ministerie van WVC, de zorgverzekeraars en de provincie Zuid-Holland, kon je tussen de regels door beluisteren dat het niet voor ieder een vanzelfsprekend was dat er op Goe ree-Overflakkee een ziekenhuis moest blijven. Het overheidsbeleid tendeerde ook naar het opheffen van ziekenhuizen met min der dan 200 bedden. Het was opvallend dat juist de provin cie Zuid-HoUand toen het meest dui delijk was: voor hen moest er, al dan niet in samenwerking met andere, een ziekenhuis op Flakkee blijven. Nu na een aantal maatregelen - waaron der een aanzienlijke bezuinigingsoperatie waarvoor allen binnen het ziekenhuis zich hebben ingezet - de financiën weer op orde zijn, kun je zeggen dat deze periode een testcase was voor de relatie provincie Zuid-Holland/ziekenhuis Dirksland. De provincie Zuid-Holland heeft altijd vierkant achter het ziekenhuis gestaan. In onze samenwerking met andere zie kenhuizen zijn we altijd op Zuid-Holland gericht geweest, op de zuidoever van het Rotterdamse. Voor de moeilijker geval len hebben we kontakten met het acade misch ziekenhuis Dijkzigt, voor de kin dergeneeskunde hebben we een samen werkingsverband met het Zuiderzieken huis, voor kaakchirurgie zijn er kontak ten met Ikazia en zo meer. Ook bij het zoeken naar fusiemogelijk- heden hebben we naar het noorden geke ken". Fuseren of samenwerken De heer Van Putten vertelt dat een klei ner ziekenhuis als het Van Weel-Be thesda Ziekenhuis moet komen tot fusie of samenwerking met een ander zieken huis. ,,Dat het rijk en de provincie hebben gezegd dat het ziekenhuis in Dirksland niet zelfstandig kan blijven, is voor ons misschien niet zo'n welgevallig geluid maar vanuit het oogpunt van de overheid wel begrijpelijk. Dhr. van Putten voor het ziekenhuis dat hij graag ziet voortbestaan. Weth. L. Visser van Goedereede heeft zich zaterdagmorgen behoor lijk in moeten spannen om de ope ningshandeling van het kinderdag verblijf te Stellendam tot een goed einde te brengen. De wethouder rekte net iets verder dan z'n stok lang was en dat leek een symboliek in zich te bergen. Want het lijkt ook voor de gemeenten rekken te zullen worden nu de Overheid kenbaar heeft gemaakt de stimulerings bijdrage te stoppen, maar de raadsverte- genwoordigers (via het ISGO) die bij de opening van de 'Damrakkertjes' aanwe zig waren namen zich voor zich sterk te zullen maken de beide op het eiland aan wezige kinderdagverblijven voort te la ten bestaan, want 't is een te waardevolle voorziening om die te stoppen, liet weth. Visser horen. „De voorziening die er is te laten verlopen zal betekenen dat die nooit meer terugkomt!" waarschuwde hij. 't Was met instemming dat dhr. Visser de voorziening op Spuipad 24 te Stellen dam, na Sommelsdijk de tweede van de Stichting Kinderdagopvangvoorzienin gen, opende. Dat moest met een teles- coopstok die steeds weer inklapte waar door, voor het onthullen van het hoog geplaatste naambord, niet de volle lengte kon worden gebruikt maar Visser toonde zich een volhouwer en kreeg 't karwei tenslotte met een te korte stok toch nog nét gedaan. Een kindvriendelijk en kinderveilig huis is het geworden, huize de Damrakkertjes en een heel wat beter lokatie dan die de Stichting eerst op het oog had in het Stellendamse. Voorz. dhr. Middelbos heeft er roem over gesproken en vervolgens de hoop uitgesproken dat, terwille van de exploi tatie, meer bedrijven plaatsen zullen ko pen.. Nog gebeurt dat te weinig, slechts 16% van de exploitatie wordt door bedrijven gedekt en 45% door de ouders, de rest was Overheidsubsidie, de ge meenten hebben tot op heden nog niets bij hoeven te dragen maar, er zal een an dere opzet gemaakt dienen te worden nu de Overheid zich terugtrekt. De Stichting beraadt er zich op welke opzet aan het ISGO zal kunnen worden overlegd. Het lijkt nog niet zover te komen dat entree nog slechts via de aan koop van bedrijfsplaatsen mogelijk is maar elders wordt die voorwaarde wél toegepast. Van de 23 beschikbare plaatsen in Som melsdijk zijn er slechts 6 ingekocht. Stel lendam heeft 12 plaatsen beschikbaar. Dhr. Middelbos hpopt dat de voorzienin gen nog lang zullen mogen funktioneren We hebben naar een fusiepartner ge zocht, maar het vinden van een fusie partner wil niet zo lukken. Dat is overal een moeilijke zaak, er zijn zo veel ver schillende belangen in het spel. We hebben er over gefilosofeerd welk samenwerkingsverband we moeten zoe ken als we geen geschkte fusiepartner kunnen vinden. Moeten we naar het zui den kijken, naar het noorden of naar het oosten? Per saldo ligt toch qua voorzie ningenniveau voor de hand dat je naar het noorden kijkt en dan blijf je in Zuid- Holland". (vervolg op binnenzijde van dit blad) Ingezonden: Aan de lezers van het gemeenteraadsver slag in de krant van dinsdag 8 november 1994: In verband met lastige telefoontjes wil len we het stukje verslag van 'aankoop grond' van fam. Kater even verduidelij ken. Na informatie is dit een fam. de Kater uit Den Haag. Met dank voor plaatsing. fam. N. Kater, Middelhamis OUDDORP In de Kon. Beatrixschool aan de Mar grietweg wordt a.s: zaterdag door de fam. Pikaart, onder de noemer 'creative party' een verkoopdag gehouden, van 's morgens 10 tot 's middags 4 uur. O.a. verkoop van zelfgemaakte kaarten, advocaat, koekjes, cakes, puzzels en beren en voor kinderen is er de mogelijk heid een eigen kaart te maken. De opbrengst is bestemd voor de school waarin de dag gehouden wordt. De onthulling tóch geslaagd, de naam Damrakkertjes prijkt op de gevel. in de gemeenten die er hun sociale woonklimaat aanzienlijk mee verbeteren. Dat was ook de boodschap van dhr. Visser. Hij gaf zeker toe dat het kind bij moeder thuis dient te worden opgevoed maar nu de tijden zodanig veranderd zijn dat moeders niet meer alleen maar in de keuken staan en hun plaats in de maat schappij hebben verworven vindt dhr. Visser het een sociale verworvenheid dat ook een gezin kan worden gesticht en toch kan blijven doorgewerkt in de zekerheid dat voor de kinderen goed wordt gezorgd. Dhr. Visser wenste dan ook 'de Damrakkertjes' een goede toe komst toe. Een werkende moeder heeft dat van harte onderstreept. Zij noemde de aan wezigheid van het kinderdagverblijf een sociale toevoeging aan het gezins-, zo wel aan het sociale gemeenteleven. Ze wekte de bedrijven op bedrijfsplaatsen te kopen omdat de beschikbaarheid van een kinderdagverblijf de uitstroom van vrou wen uit het arbeidsproces aanzienlijk heeft verminderd. Wie mocht twijfelen aan de waar heid van de verkoop-slogan dat vlees kracht is, moet slager Marius Knöps er maar'es op aanzien. De inwoners van Stellendam het beste vlees- en vleesprodukt aan te bie den wordt vanaf donderdag z'n hoogste doel, de dag waarop hij op de Stellendamse Voorstraat z'n wens in vervulling ziet gaan en samen met echtgenote Corma een eigen zaak begint. Een Battenoords joch was hij nog maar toen hij er al met vader, huisslachter Hugo Knöps op uittrok en al doende heel veel leerde over 't slagersvak dat hij dan ook vanaf z'n vijftiende beoefent. Op twintig praktijkjaren mag hij inmiddels bogen, jaren waarin hij zich de meest uit gebreide vakkennis heeft eigen gemaakt. Hij werkte op ettelijke plaatsen in den lande, was op z'n 19e al chefslager in Lopik, was ambachtelijk slager en enkele jaren bedrijfsadviseur over een keten van 21 supermarkten maar begeert op z'n 35e toch z'n eigen slagerij met absolute topkwaliteit en absolute hygiëne want een slagerij, zegt hij, is als je lichaam, daar moet je heel zuinig en heel schoon op zijn. Hygiëne zal bij slagerij Knöps dan ook heel hoog in 't vaandel geschre ven staan. Op slagerij Mol die hij nu heeft overge nomen had hij al eerder 't oog geslagen maar de onderhandelingen hebben toen niet tot overname geleid. Knöps was in middels chef-slager in een grote super markt, maar nu werd de aankoop in enkele weken beklonken. De Knöpsen komen naar Stellendam, het dorp waar Corma Knöps-van Oudenaarden is opge groeid en heerlijk vinden ze 't. De familiewapens komen op de winkel ruit en 't wordt een gezellige zaak met een specialistische uitstraling. Van de vleeswaren zal 40 a 50% zelf worden vervaardigd en 't wordt dus een vol ambachtelijke slagerij, waar overi gens niet meer zelf wordt geslacht. Er zal een totaal-assortiment worden gevoerd met rund-, varkens-, kalfs- en lamsvlees en wie 't wil, zal ook struisvogelbiefstuk kunnen krijgen. Met de a.s. feestdagen is er wild en gevogelte en met z'n 'lekkere hapjes schalen' wil slager Knöps faam gaan verwerven. 'Kompleet en goed ver zorgd en feestelijk lekker' laat hij weten in een folder die tot smullen noodt. Woensdagavond ontvangt slagerij Knöps z'n gasten, donderdagochtend zijn vanaf 9 uur de klanten welkom. De Knöpsen zullen hen graag ontvangen. In een slagerij die dan en voortaan zal blinken en zal zijn voorzien van het allerbeste. Knöps vindt dat Stellendam dat toekomt. COMBi VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGHARE OUDOORP - Weststraal 35 - Telefoon 101873) !6 J2 i Fax 37 34 RENESSE - Pnnlstiüp - Hogezoom 172 - Teleloon (01116)24 QJ SOMMELSDIJK - Wes!l<rakeels<raat 3 - Teleloon {01870) 8 68-M

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1