a 3 huibrechtse Plaatwerk licficunra Combinatie grijpt personenwagen in de flank R.G.O. simuleert kantoorpraktijk in oefenbedrijf Ergokoop Zang- en orgelavond in de Grote Kerk te Middelharnis De haven van Sommelsdijk De Kon. Nederlandse Redding Mij. (K.N.R.M.) vraagt redders ISIU Garage Knöps B.V. AUTOBtVKiJf Sloopwoning uitgebrand Op wintersport? Eerst naar de VW/ANWB w« Homeetemo^ Verzoek plaatsing asielzoekers Herkingen M alle merken 67e Jaargang VRIJDAG 4 NOVEMBER 1994 No. 6348 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14,-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelharnis, rek.no. 34.20.01.108 Ingezonden: Op de voorpagina van het Eilanden Nieuws van vrijdag 28 oktober werd de afbeelding van de Sommelsdijkse haven zeer duidelijk ten toon gespreid. Ik was daar zeer verblijd om en niet vanwege de publikatie van één van mijn schilderijen, maar juist om de aandacht die gevestigd werd op de haven van Sommelsdijk. Ik heb niet voor niets o.a. deze haven geko zen als een van de onderwerpen voor de scheurkalender 1995. Deze keuze sym boliseert mijn stil protest tegen demping van de haven en in ruime zin tegen elke verandering van het oude gedeelte van Sommelsdijk. Middelharnis heeft het meeste van het karakteristieke oude Middelharnis al verloren zien gaan aan het vooruitstrevende ontwikkelings beleid van verschillende gemeenteraden. We mogen ons in Sommelsdijk hier en daar nog in een Goeree-achtige sfeer wanen. Zeker de haven met de oude pan den eromheen heeft iets in zich wat beeldbepalend en karakteristiek te noe men is. Historisch gezien is de havenkom net zo bestempelend voor de geschiedenis ge weest als bv. het Marktveld en de kerk. Dat de haven er momenteel wat ver waarloosd en vervuild bijligt heeft alles te maken met het gevoerde onderhouds beleid en het ontbreken van een riolering voor de aanliggende dijkpanden, maar deze verwordingsstaat kan nooit als argument gebruikt worden om een dem ping te rechtvaardigen. Wanneer in een mooi bos een hevige vervuiling met afval ontdekt wordt, dan zagen we ook de bomen niet om vanwege het feit dat het bos wat minder oogt met die vervui ling. Ik vind het ook jammer dat de bevolking er zo gelaten in berust. Och de meeste sympathiseren nog wel met de gedachte dat een (schoongcmaak- melsdijk, maar dat is dan ook wel alles wat ik bij het overgrote deel van de be volking bespeur. Mensen ik wil u dan ook waarschuwen, wees er van bewust met het verdwijnen van de Sommelsdijkse haven, maar ook met het volbouwen van de Everdina-pol- der, verliest Sommelsdijk definitief een groot deel van haar cultuur-historische waarde. J. V. d. Slik Ramoco b.v. RENAULT-dealer voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 De K.N.R.M. heeft als doel het (kos teloos) verlenen van hulp en bij stand aan hen die voor de Neder landse kust en andere gebieden in gevaar verkeren of in gevaar drei gen te geraken. Daartoe zijn langs onze kust reddingbo- gen gestationeerd, waarvan De Zeemans- pot te Stellendam en De Griend te Oud- dorp deel uitmaken. De bemanning van deze reddingboten bestaat uit vrijwilligers die slechts een zeer geringe vergoeding ontvangen voor de tijd gedurende welke aktief aan red dingen e.d. wordt deelgenomen. Door het bestuur van de K.N.R.M. is be sloten om het station Stellendam met een 2e boot uit te rusten die vanuit de Bin nenhaven te Stellendam voornamelijk reddingen e.d. zal verrichten op het Ha ringvliet. Voor het bemensen van deze snelle, van 2 motoren voorziene, reddingboot zijn vrijwilligers nodig en langs deze weg wordt opgeroepen zich als zodanig aan te melden. Bij het werk van de reddingboten geldt ook het devies, dat elke seconde telt, en in dat licht gaat de voorkeur uit naar per sonen die, na het alarmsein, binnen 10 minuten kunnen uitvaren, zodat de (woon) afstand van wonen en/of werk, tot de boot van belang is. Indien er Uwerzijds beiangstelling be staat om in teamverband u in te zetten voor het bieden van hulp in nood, dan kunt u kontakt opnemen ,met de heer L. Koese, schipper van de reddingboot De Zeemanspot, Pr. Bernhardstraat 13, 3251 XJ Stellendam, tel. (01879) 1210. Deze kan u alles vertellen over het reilen en zeilen ni.b.t. het reddingswerk, inclu sief te volgen opleiding e.d. ^ITDDRLHARNIS Najaarsverkoping Chr. Geref. vrouwenver. De Chr. Geref. vrouwenvereniging te Middelharnis hoopt morgen, zaterdag 5 november haar najaarsverkoping te hou den. We zullen dan onze voorraadkast weer leeghalen en alles voor u uitstallen; we hopen heel veel te verkopen. Ook zullen we zoveel mogelijk zelfgebakken cake, advokaat, koekjes etc. aanbieden. Ook is er vis. Naast dit alles zal vanuit de akti- viteitencommissie weer worden gezorgd voor fruit, oliebollen en appelflappen (vers gebakken), planten, amaryllisbol- len, kaas, speelgoed en snoep. Een boe- kenkraam zal niet ontbreken en nieuw zal zijn: een lolliekraam met prijzen, en.een fotostudio in een van de boven zalen. Natuurlijk kunt u koffie met gebak gebruiken en ook zal er tussen de mid dag soep met een broodje zijn. Iedereen is van harte welkom. Dit alles D.V.! Philips >vaterkoker type HR 4391 99,- voor aUe zekerheid l Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 Dirksland, Tel. (01877)13 57 Peugeot AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Op de kruising Staverseweg-Langeweg te Middelharnis heeft woensdagmiddag kwart voor één de zoveelste botsing plaats gevonden. Een Scania oplegger die vanuit Middelharnis rich ting Nieuwe Tonge wilde gaan verleende daar geen voorrang aan een uit de richting Dirksland naderende Nissan Bluebird personenwagen met 5 inzittenden, onder wie twee kinderen en een man en vrouw (zij chauffeurde) die vandaag, vrijdag, in Zierikzee met elkaar in het huwelijk zouden treden. Ze zijn afkomstig uit Oosterland, eigenaren van de bouvierkennel 'van Faisca's home'. De grote Scania pakte de Nissan in de linkerflank, de bestuur ster raakte ernstig gewond aan armen en gezicht. Ze werd woensdagavond in het Dijkzigt-ziekenhuis te Rotterdam aan gecompliceerde botbreuken in beide armen geopereerd. De overige inzittenden werden minder ernstig gewond via het zie kenhuis te Dirksland naar het ziekenhuis te Zierikzee gebracht. Het ongeluk werd vanuit de kantine van het nieuwe politiebu reau gezien, dat vlakbij de kruising is gesitueerd. Het ligt overigens in de bedoeling een veiliger kruising te maken door aldaar een rotonde aan te leggen. De burgemeester heeft de eerste bestelling gedaan, die werd goedlachs genoteerd. 't Was nét echt, woensdagmiddag in Middelharnis. Burg. mevr. Sleurink opende er een nieuw bedrijf aan welke handeling ze naar goed gebruik de beste wen sen koppelde voor bedrijf én medewerkers, nét echt...! Plaats van handeling echter niet een bedrijfspand op het gemeentelijk bedrijventerrein, maar een van de praktijklokalen van de Regionale Scholengemeenschap Goeree-Overflakkee, nader nog, de VBO afdeling Administratie van deze scholen gemeenschap die z'n leerlingen bedoelt op te leiden voor een administratieve baan en dat wenst ze zo levensecht en praktijk gericht mogelijk te doen. „Echt iets om trots op te zijn", heeft conrector dhr. H. v. d. Kamp woensdagmiddag z'n gasten voor zegd, genodigd bij de opening van het (oefen)bedrijf Ergo- koop, middelgrote handelsonderneming in lederwaren, horlo ges en huishoudelijke artikelen. Een van de klaslokalen is tot kantoor getransformeerd, een heel bezig kantoor, zo zou de gasten blijken, met aktie op de afdelingen Inkoop, Boekhouding, Interne controle. Factu rering, Verkoop, Magazijn en Voorraadadministratie, alle af delingen geautomatiseerd, een up to date kantoor, met achter de beeldschermen niet meer leerlingen maar heuse werkne mers, belust op de goede voortgang van 't bedrijf en gespitst op alles wat het bedrijf ten goede komt. 't Werd woensdagmiddag door de gasten met genoegen aange zien, burg. mevr. Sleurink bestelde er een denkbeeldige stof zuiger en voor het overige worden opdrachten ontvangen van uit Heerlen van waaruit honderdvijftig soortgelijke oefenbe- drijven worden voorzien. Het lespakket is voorts gerelateerd aan de moderne kantoor praktijk, heeft conrector v. d. Kamp z'n gasten laten horen en vervolgens in 't kantoorlokaal laten zien nadat de officiële opening door mevr. Sleurink had plaatsgevonden met de over handiging van een enveloppe met opdrachten aan bedrijfslei der (leraar kantoorpraktijk) dhr. J. L. Brokke. Naar goed gebruik werd het glas geheven, op een voorspoedi ge toekomst van fa. Ergokoop te Middelharnis. DEN BOMMEL In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks 03.00 uur moest de brandweer van Den Bommel uitrukken voor een uit slaande brand aan de Tilsedijk. Daar was door de politie een brand ont dekt in een woning, welke sinds een aan tal weken leeg stond, daar deze gesloopt moest worden vanwege de rekonstruktie van de weg aldaar. De brandweer heeft de woning gecontro leerd uit laten branden omdat het pand deze week toch gesloopt zou worden. Het pand werd door de brand volledig in de as gelegd. Wanneer in de bergen de eerste sneeuw valt, is het weer zover. Dan maken meer dan een miljoen Nederlanders zich op voor de jaarlijkse wintersportvakantie. Een ieder beleeft de wintersport op zijn eigen manier: met skiën, langlaufen, of een heerlijke wandeling door de sneeuw. Voor het bepalen van een geschikte be stemming heeft de ANWB, voor leden, vijf gratis wintersportkaarten. Er zijn kaarten van Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk, Duitsland/België en Italië. Korte plaatskarakteristieken en prakti- ,sche tabellen geven de winterse moge lijkheden aan. Een overzicht van de rou tes naar en in het wintersportland treft u er ook op aan. Kortom, zo'n kaart is tijdens de voorbe reiding en de vakantie heel handig. Tevens is er speciale informatie voor be ginnende wintersporters, over aanschaf en onderhoud van skimatcriaal en over de auto en de winter(sport). Is de bestemming gekozen, dan kunt u bij VVV/ANWB Overflakkee ook te recht voor b.v. een reisverzekering, een reis- en kretietbrief, een autobaanvignet voor Zwitserland en/of een telefoonkaart. VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, 3241 CE Middelharnis. Tel. (01870) 84870 Op vrijdag 21 oktober jl. heeft het col lege van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Dirksland bericht, toen te hebben vernomen dat door de Centrale Opvang Asielzoekers en Meno I b.v. werd afgezien van hun voornemen een opvang van asielzoekers te realiseren op het bungalowpark in Herkingen. Het college van Burgemeester en Wet houders van Dirksland deelt nu mee dat de inhoud van deze berichtgeving toch op een misverstand bleek te berusten. Meno I b.v. heeft het college niet te ken nen gegeven af te zien \an haar voorne men een opvang van asielzoekers te realiseren, zo is inmiddels gebleken. Het college van Burgemeester en Wet houders heeft voorts vernomen dat Meno I b.v. onverkort wenst dat op haar ver zoek tot vrijstelling van de bepalingen van het bestemmingsplan 'Bungalow park Herkingen West', zo spoedig moge lijk een beslissing zou worden genomen. Het college van Burgemeester en Wet houders heeft zich hierop beraden en Meno I b.v. laten weten dat het college - na zorgvuldige afweging van alle rele vante belangen - het voornemen heeft de benodigde vrijstelling van de bepalin gen van het bestemmingsplan niet te ver- le- .,n. Ilutobedrijf A. J. van Rumpt Op D.V. zaterdag 5 november organi seert de Jeugdbond Gereformeerde Ge meente in de Grote Kerk te Middelharnis een zang- en orgelavond ten bate van het jeugdwerk. Medewerking aan deze avond verlenen het mannenkoor 'Tehillim' onder leiding van Dick van Luttikhuizen en het jonge renkoor 'Jubilate' onder leiding van Jan Wisse. Beide koren komen uit Dor drecht. Johan Gerritsen van der Hoop zal een panfluitsolo verzorgen (begeleiding Arjan van Ballegooijen). De organisten van deze avond zijn: Dick van Luttikhuizen, Tinus Korevaar en Willem Janse. Het appèlwoord wordt verzorgd door ds. P. Melis. De aanvang is om 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom! Kotter 'Kabbelaarsbank'; unieke kinderspeelattraktie! Gran Dorado Port Zélande doopt Kotter Kabbelaarsbank Gisteren, donderdag 3 november is in Gran Dorado Port Zélande te Ouddorp de Kotter 'Kabbelaarsbank' gedoopt tot kinderspeelattraktie. Deze voormalige viskotter is geschonken door de Firma Padmos te Stellendam, die de kotter beschikbaar heeft gesteld voor een goed doel. Niet alleen kinderen die verblijven in Port Zélande, maar ook kinderen die in de omgeving van Port Zélande wonen kunnen gebruik maken van deze unieke speelplaats. Aan boord van deze kotter is alle appara tuur in tact gebleven, als radar, zendap paratuur en verdere benodigdheden en de kinderen kunnen hun fantasie hier in werkelijkheid brengen. iiLivs^ii i./^^\„iUus^j^aiCiiu 1:5 vöOi oOiii- Verkoop na 17.00uur C. Breen, (01878) 24 96 Snoerloze waterkoker 4 - met afleesbaar water niveau en automatische afslag. Zorgt supersnel voor gekookt water. Ad' lviespri|s VINGERLING3 - MIDDELHARNIS-TEL. (01870) 8 25 18 Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 VOOR BEELD EN GELUID COMBI 310 - REPORTAGE - FOTOGRAHE EBQj ^^Q (=3 C=l CU CD C5 ^^j C=> 1=1 CZ) OUDDORP - Weststraal 35 Teleloon (01878) 16 12 Fax 3734 RENESSE - Prinlshop - Hogezoom 172 - Teleloon (01116) 24 00 SOMMELSDIJK - Westkrakeelstraat 3 - Telefoon (01870) 8 6841 stad aan 't Haringvliet rel. 01871 - 1553

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1