NU GEOPEND ^i^ Jac. de Gast Verontruste Herkenaren kregen liun gelijk, géén asielzoekers 'De Staver' heeft z'n Jeu de boules-baan //3 9e Orgelconcours Oude Tonge weer gedenkwaardig ficmi^MMi Alle brandstoffen, ook LPG il||g|||t«;^i|||^^|i||Ji|||i( liiillBliilBitiilii^iilw i||i||p|i|||||||ï||||ii|^j||||^^^ Muziekuitvoering in Dirksland Reformatieherdenkingsdienst op donderdag 29 oktober Oud-Nieuwe Tongenaar in Amerika overleden Texaco Service Station industrieweg 50, MIDDELHARNIS U bent ook welkom op ons doe-het-zelf Wascentrum Hervormingsdienst Wijziging bezoektijden van Weel-Bethesda ziekenliuis Comm. der Koningin hoort raad Goedereede Verkoping zendingskrans Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten 67e Jaargang DINSDAG 25 OKTOBER 1994 No. 6345 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie; Langeweg 13, Somnielsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelharnis, rek.no. 34.20.01.108 Z'E ONZE ADVERTENTIE VERDEROP m KRANT SLAGVELD 15A BRIELLE TEL. 01810-10669 Op vrijdag 28 oktober a.s. zal er in ge bouw 'De Schakel' te Dirksland een mu ziekuitvoering worden gegeven door Oosterlands Fanfare en de Fanfare van Amicitia uit Dirksland. De uitvoering zal worden begonnen door Oosterlands Fanfare. Deze bijna 100- jarige fanfare (opgericht in 1898) telt momenteel 42 uitvoerende leden. Ónder leiding van dirigent Jaap Knuist zullen o.a. 'The best of Abba' van Frank Ber- naerts en 'Kleine Speelmuziek', een ar rangement van H. van Lijnschoten, ten gehore worden gebracht. Na de pauze zal Amicitia voor u optre den. Het ledental van deze fanfare is nu enige tijd gestabiliseerd op 25 uitvoeren de leden. Onder leiding van hun dirigent Willem Kooi zullen o.a. worden ge speeld de ouverture 'Caesar and Cleo patra' van de hand van Gerard Boedijn en 'King Arthur' van Kees Schoonen- beek. Bijzonder daarbij is te vermelden, dat middels een gift van het Anjerfonds het mede mogelijk werd gemaakt een schuif- trombone aan te schaffen, waarop de heer Van Dijk deze avond zal spelen. Overigens heeft ook de drumband mid dels het Anjerfonds nieuwe instrumenten kunnen aanschaffen zoals timp toms. De aanvang van het concert is 19.30 uur en de zaal is open om 19.15 uur. De toegang voor deze muzikale avond is gratis. in Middelharnis Op donderdag 27 oktober 1994 zal er D.V. in het kerkgebouw van de Hervorm de Gemeente in Middelharnis een inter kerkelijke herdenkingssamenkomst van de Reformatie worden gehouden. Deze samenkomst wordt georganiseerd door het comité Goeree-Overflakkee van de Stichting 'In de Rechte Straat' en zal beginnen 's avonds om half acht. De opening zal worden verzorgd door ds. L. W. Ch: Ruijgrok, predikant van de Hervormde gemeente te Middelharnis. Aansluitend zal hij spreken over 'Boete als inzet van de 95 stellingen' In z'n Amerikaanse woonplaats Jenison, Grand Rapids, is de geboren Nieuwe Tongenaar Piet Oorbeek overleden. Hij werd geboren 26 mei 1905 als zoon van Marinus Oorbeek en Willempje Ver maat en heeft nog geholpen bij de bouw van de Ned. Herv. Kerk en werkte o.a. bij Hans Mosselman en later bij Toon Mans. Als 17-jarige jongeman vertrok de overledene naar Amerika, waarheen al eerder een oóm en een broer waren ver trokken. Hij trouwde daar, kreeg drie dochters en een zoon. Nadat z'n vrouw was overleden verhuisde hij naar Je nison, Grand Rapids, waar een dochter en een zoon woonden, trouwde daar voor de tweede keer. Eerst woonde hij in Hawthorne New Jersey. Hij is ook enkele keren in Holland ge weest voor familiebezoek. Nadat z'n vrouw in een verpleegtehuis was opge nomen, was hij de laatste tijd in een ver zorgingstehuis waar hij 17 oktober 1994 op 89-jarige leeftijd overleed. COMBi Ds. A. Baars, predikant van de Chr. Geref. Kerk te Middelharnis zal spreken over 'de vreze des Heeren bij Calvijn', terwijl hij ook de sluiting zal verzorgen. Medewerking zal worden verleend door het Hervormd gemengd koor 'Jeduthun' uit Middelharnis o.l.v. Mar van der Veer en muzikale begeleiding door Bart-Jaap de Bakker. De samenkomst zal over de kerktele foons van de Chr. Geref. Kerk en de Hervormde Gemeenten van Middelhar nis en Sommelsdijk te beluisteren zijn. De samenzang wordt begeleid door Paul Knöps. Het comité hoopt en verwacht dat vele jongeren en ouderen uit Goeree-Over flakkee deze herdenkingssamenkomst zullen bezoeken! Het regionale comité Officiële opening volgt later. Het onbedreigd en gelukkig voort bestaan van de Goeree-Overflak- keese orgelcultuur heeft zaterdag weer z'n jaarlijkse impuls gekre gen op het 9e Orgel-concours dat op het Frobenius-orgel in Oude Tonge's Herv. Kerk gehouden werd. Onder de ontvangen 24 inschrijvingen ook jongelui van Schouwen Duiveland en Tholen; 21 konden i.v.m. de beperkte tijd worden toegelaten, waarvan Marco V. d. Bok uit Melissant nog moest afzeg gen i.v.m. het overlijden van z'n groot vader. Beoordeling van de 20 deelnemers vormde toch al een pittige dagtaak voor de juryleden wier beoordeling na afloop van het spel van de laatste deelnemer in de namiddag bekend werd gemaakt. Naar goed gebruik werden niet het pun tentotaal van de drie besten genoemd, wel werden hun namen met ere vermeld, Hans van Heemst uit Oude Tonge, Da niël Kieviet uit Sommelsdijk en Anton Weenink uit Nieuwe Tonge die op het avond-concert hun kunnen mochten laten horen, in goed gezelschap van Ad van Sleuwen te Hilvarenbeek en Dorthy de Rooy, organist te Eindhoven, goed voor een bijzondere orgelavond aan het eind waarvan door Dorthy de Rooy een hoogst waarderende impressie werd gegeven. Een mooi avond ook voor de muziekdo centen die hun leerlingen prestatie hoor den leveren. Zeker gold dat voor Paul Kie-viet van wie twee cursisten, Hans van Heemst en Daniël Kie-viet tot de 3 besten behoorden. Door weth. Andries zijn aan de 3 win naars de prijzen uitgereikt. De deelnemers Deelnemers waren; Joost de Nooijer, Stellendam; B. J. de Bakker, Sommels dijk; Jan V. d. Boogert, Sommelsdijk: Marian van Oostenbrugge, Stellendam; Willemijntje Boer, Sommelsdijk; Hans Biesma, Zierikzee; Hans van Heemst, Oude Tonge; Taco van Dieren, Middel harnis; Corry de Bruin, Dirksland; Lené de Graaf, Sint Maartensdijk; Daniël Kieviet, Sommelsdijk; Rita Blom- Kwakkel, Sommelsdijk; Rudi Biemond, Dirksland; Mirjam van Dieren, Middel harnis; A. van der Beek, Sommelsdijk; Jan Hoek, Ouddorp; Coen van Alphen, Nieuwe Tonge; Simon Bezuijen, Oud dorp; Piet Bechthum, Stad aan 't Haring vliet; Anton Weenink, Nieuwe Tonge. GOEDEREEDE A.s. vrijdagavond zal in de Herv. Kerk een Hervormingsdienst worden gehou den, aanvang half acht. Voorganger is ds. J. C. de Groot uit Dordrecht. DIRKSLAND Naar aanleiding van een onder patiënten gehouden enquête zijn per 1 november 1994 de volgende bezoektijden inge steld. Afdeling chirurgie: 16.00- 17.00 uuren 17.45- 19.30 uur. Afdeling Interne Geneeskunde: 16.00- 17.00 uur en 17.45- 19.30 uur. Kinderafdeling: 16.00 - 17.00 uur en 17.45 - 19.30 uur. De ouders mogen hun kinderen de gehe le dag bezoeken. Op zondag is het bezoek welkom tot 20.00 uur. Kraainafdeling: 16.30 - 17.00 uur en 17.45 - 19.00 uur. De partner is de gehele dag welkom. Speciale zorg: 11.00 - 11.30 uur (alleen in overleg met de verpleging) 14.00- 14.30 uur 19.00- 19.30 uur Tevens is vanaf 1 november a.s. van maandag t/m vrijdag tussen 15.00 en 16.00 uur de teamleider (evt. vervanger) of het afdelingshoofd voor familie tele fonisch bereikbaar. De direktie Hoe anders was 't zaterdagmorgen in Herkingens 'Ons Huis' dan op die rumoerige avond van woensdag 28 september. Toen snerende ver wijten richting burg. Boonstra toen 't nog leek dat het College het goed zou vinden dat op bungalowpark 'Herkingen West' 80 a 100 asiel zoekers gehuisvest zouden worden, nu, zaterdagmorgen een sfeer van opluchting na het bericht dat van die plaatsing wordt afgezien. 'Herkingen is boos' heeft een bord bij de dorpsingang de voorbije weken laten weten en zo was het ook. Het zinderde in het dorp dat na elk zomerseizoen behoef te heeft aan rust, niet aan een bungalow- eigenaar die het kleine Herkingen op zou zadelen met honderd ontheemden en hun problemen. Het COA (Centr. Opvang Asielzoekers) is wijzer geweest en heeft de lokatie af gewezen bij gebrek aan overige voorzie ningen dan alleen maar de bungalows. Het aktiecomité van verontruste burgers van Herkingen had op dat manco gewe zen, verveling zou onder de asielzoekers hoogtij vieren, zelfs is er nauwelijks een busverbinding om naar elders te kunnen. De Herkenaren zouden, als 't tóch was doorgegaan, de bezitter van de bunga lows een koekje van eigen deeg gegeven hebben, rond z'n huis in Leerdam zou den enkele busladingen Herkenaren op een dag doelloos rondgezworven heb ben, dat hadden ze zich stellig voorgeno men. 't Kon zaterdagmorgen worden afgebla zen. Bram Volaart, comitévoorzitter prees z'n dorpsgenoten dat ze het niet tot .excessen hebben laten komen. Het co mité distantieerde zich van de galgen met de gehangen poppetjes op de redoute die inmiddels zijn weggepoetst en 't 'boos' bord kon worden weggehaald. Het comité blijft waakzaam want er is een les eeleerd. 't Kan zó wéér gebeuren dat een handigerd opstaat die z'n wonin gen ook in 't winterseizoen rendabel ma ken wil en ze voor asielzoekers open stelt, zegt Bram Volaart, 'lusten' voor zichzelf en 'lasten' voor een gemeen schap die zich door zo'n groot aantal overrompeld zou voelen. Het wordt in Herkingen als 'mensenhandel' veroor deeld, „het grote kapitaal ontziet dat niet want aan asielzoekers is grof geld te ver dienen", heeft het verwijt geklonken. Maar Herkingen is zaterdag gerustge steld. Bij elk nieuw gerucht kan het aktiecomité zo weer opstaan, want zeker heidshalve is het maar niet ontbonden. Morgen, woensdagavond, zal de raad van Goedereede de gemeentebegroting 1995 behandelen. In die toch al drukke vergadering zal de Comm. der Koningin, mevr. ir. A. M. Leenhuis-Stout aanwezig zijn om van de raad een profielschets over de te benoe men nieuwe burgemeester te horen. Geslaagde MBVO sport en speldag '94 voor ouderen Middelharnis Redenen tot dankbaarheid.. Over de belangstelling hadden wij niets te klagen, 270 ouderen! Fijn dat u met zovelen kwam, dat geeft de organisators weer moed. Het is daarom dan ook zo'n gezellige/sportieve dag geworden. Onze bijzondere dank gaat uit naar de vele vrijwilligers die deze dag hebben begeleid. Ouderen uit de regio zijn weer een bijzondere ervaring rijker! HERKINGEN De zendingskrans 'De hand aan de ploeg' te Herkingen hoopt D.V. 27 okto- iDer haar najaarsverkoping te houden in het vergaderlokaal achter de kerk, Onderlangs 6. Er is weer van alles te koop, o.a. hand werk, boeken, droogbloemen, preek- en vertelkassette's, gebak, appels, peren, en nog veel andere dingen. U bent hartelijk welkom van 10.00 tot 20.00 uur. MELISSANT - vrijdagmiddag 2.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's-Graven- polder, huwelijksbevestiging W. J. P. Maarsman en J. Tanis. HERKINGEN - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. F. Harinck van Rotter dam. OUDE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. OOLTGENSPLAAT - donderdag avond 7.30 uur student F. Mulder van Elspeet.- Recreatiecentrum 'de Staver' heeft sinds zaterdag middag een heuse Jeu de boules-baan en kapper José Modde uit Middelharnis, Franman van origine, is daar de bedenker van. José die in z'n geboorteland nog frekwent z'n verwanten be zoekt speelt daar naar hartelust z'n partijtjes; thuis echter, in Middelharnis heeft hem daartoe de gelegenheid steeds ontbro ken, géén baan. Bij Stichting 'Olympia' heeft José niet tever geefs aangeklopt, de baan ligt er, zelfs gedraineerd en van een laag schelpengrit voorzien, voldoend aan de verlangens van de Ned. Jeu de boules-bond uit Poeldijk. Zaterdagmiddag werd de baan in gebruik genomen, gelegen op het terrein van 'de Staver' en bereikbaar via de ingang en gra tis te gebruiken. Zelfs is er al een Jeu de Boulesver. opgericht, 'Entre nous' geheten waarvan het de bedoeling is dat die veel leden gaat werven. In den lande zijn tal van jeu de boule-verenigingen aktief. Wie aan het ballenspel aangename herinneringen heeft, uit z'n Franse vakanties en weer thuis de boules weer wil horen ketsen is genodigd de gelederen van 'entre nous' te ko men versterken. 't Was weliswaar geen Frankrijk, zaterdagmiddag bij 'de Sta ver', maar 't sfeertje werd er wel benaderd, 't sfeertje waar jaariijks miljoenen Nederianders naar op reis gaan. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE en 1=1 1=) 1=3 OUDDOnP Wes/s/raaf 35 - Jeletoon {01878} 16 12 Fax 3734 RENESSE - Pnfitshop - Hogeioom 172- Telefoon tOl 1161 24 O J SOUUELSDUK - Westkrakeelslraat 8 - Teletoon f018701 8 68*1 José ivisi ze aardig te raken, links burg. Sleurink die de baan opende.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1