m>b NU GEOPEND Jac. de Gast Politieberichten Goeree-Overflakkee Zware combinatie kantelt in de bocht naar de Staakweg Brandweercommandant Oostflakkee Jan Kamp met Kon. Goud uitgezwaaid jiiiliiiiiiliM^^^^ I Texaco Service Station Industrieweg 50, MIDDELHARNIS 5StE,8LlO?'x;> h^ POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Officiële opening volgt later GEMEENTE GOEDEREEDE GEMEENTE MIDDELHARNIS Beetje droef Bepaalde sfeer EHBO Ouddorp 50 jaar COMBi nm Oud papier Sommelsdijk '^fÊlfmf^BflëÏÏWmÊi f ffle^ Jaargang /rV'>f:ï Q\\ tA,vï DINSDAG 27 SEPTEMBER 1994 No. 6337 Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 85736 >V Aanrijding Op donderdag 22 september vond een aanrijding plaats op de kruising School straat-Haagsestraat te Stellendam. Eén van de bestuurders had geen voorrang verleend. Er was alleen materiële schade. Doorrijden na schade Op dinsdag 20 september werd te Stel lendam schade gereden aan een perso nenauto. De veroorzaker heeft zich niet direkt bij de benadeelde of de politie ge meld. Poes veroorzaalct ongeval Op vrijdagavond 23 september stak een poes plotseling de Provincialeweg te Goedereede over. Op dat moment kwam echter een motorfiets aanrijden. De be stuurder raakte met het voorwiel de poes en kwam ten val. De bestuurder had geen letsel, maar zijn motorfiets raakte ernstig beschadigd. De poes ging er als een haas vandoor. Inbraak In de nacht van donderdag 22 op vrijdag 23 september werd er op een camping aan de Oude Nieuwlandseweg te Oud- dorp ingebroken in 4 caravans. Uit een van de caravans werd een portable-ktv gestolen. ^'^ernieIing Op de parkeerplaats bij Port Zélande werden 2 personenauto's van voor tot achter bekrast met een scherp voorwerp. Er ontstond flinke schade. Een en ander moet hebben plaatsgevonden in het weekend van 23 tot 25 september. Diefstal boottrailer Op woensdag 21 september werd over dag op de Oosthavendijk te Middelharnis een boottrailer weggenomen. De boot- trailer werd ontvreemd vanachter een ge parkeerde Belgische auto. Diefstal uit woning Te Stad aan 't Haringvliet werd in een woning ingebroken. Uit de woning werd foto-apparatuur weggenomen. De in braak werd gepleegd op vrijdag 23 sep tember. Openbare schennis Te Middelharnis toonde op donderdag 22 september een man zijn geslachtsdeel aan een kind. Het kind rende direkt weg. Van deze dader is geen signalement be kend. Vernieling In de vroege ochtend van 23 september bemerkte een bewoner uit de Azalea straat in Sommelsdijk dat voor 300,- schade was toegebracht aan kleding die op de waslijn buiten had gehangen. De schade was onherstelbaar. Verkeerscontrole In de ochtend van zondag 25 september trachtte een bromfietser die op de Rem- brandtlaan in Middelharnis reed op een onverzekerde bromfiets aan een controle te ontsnappen van twee politie motor-rij ders. Hij had echter buiten de wend-baar- heid van de motoren gerekend en kon worden staande gehouden. De bromfiets werd voor nader onderzoek in beslag genomen. De bestuurder krijgt in ieder geval een proces-verbaal voor onverze kerd rijden. Een combinatie van transportbedrijf v. d. Broek uit Stellendam, getrokken door een DAF 95 en beladen met een 40 ft. BELL container met 24 ton steen, is gistermorgen rond half zes gekanteld in de 90 graden bocht naar de Staakweg te Dirksland, vlakbij boerde rij van Nieuwenhuizen. Gelukkig was er op dat vroege uur nauwelijks fietsverkeer op het naast de weg gelegen fietspad waarop de 44 ton zware combinatie gekanteld terecht kwam, maar het fietspad was niet geheel verlaten. Jaap van Heest, vanaf Middelharnis per fiets op weg naar z'n werk in Melissant zag het ongeluk vlak voor zich gebeuren. Met de schrik nog in de benen bood hij de chauffeur hulp. Ook de vriendin van de man, inwoner van Dreischor was daarbij behulpzaam; ze reed achter de vrachtwagen in de personenauto waarin ze haar partner naar Stellendam had gebracht. De chauffeur had nauwelijks verwondingen opgelopen en hoefde zich niet onder doktersbehandeling te stellen. Met de combinatie was het kwalijker gesteld, technisch onder zoek zal uit moeten wijzen of die nog hersteld zal kunnen wor den. Bergingsbedrijf A. Visbeen uit Achthuizen is met de ber ging de hele dag bezig geweest. Twee takelwagens van het bergingsbedrijf, een kraan van Jaap Boeter en een zware kraan van Hak uit Ridderkerk zijn daaraan te pas gekomen. De laat ste heeft de (ontkoppelde) container op een andere combinatie gehesen. Visbeen heeft de oplegger op z'n wielen gezet en vervolgens naar de dealer in Oude Tonge gesleept, 's Middags om half 4 kon de Staakweg weer voor het verkeer worden open gesteld na de hele dag gesloten te zijn geweest. Naar de oorzaak van het gebeurde zal door de politie een onderzoek worden ingesteld. Het mistte weliswaar gistermor gen maar de chauffeur, enkele maanden in dienst van het transportbedrijf was van de aanwezigheid van de bocht op de hoogte. De combinatie werd normaliter gereden door chauffeur Jaap Knape uit Melissant die i.v.m. het overlijden van z'n moeder z'n rit naar Limburg aan een collega moest overlaten; al bij Melissant eindigde die. Op ^yeg naar het afscheid. Altijd gedacht dat het hele Oostflakkeese brandweergezelschap één- soortig-, en over één kam te scheren zou zijn, maar nee, zei vrijdag middag de scheidende brandweercommandant J. Kamp, „'t binne Ouwe Tongenaers, Plaetenaers en Bommelaers", maar evenzeer wist hij dat ze voor elkaar door 't vuur zouden gaan. Eenparig was ook 't applaus dat opklonk om 't Koninklijk Goud dat dhr. Kamp op deze afscheidsmiddag kreeg opgespeld. Hare Majesteit het te hebben opge vat. Goud voor de commandant en van de wnd, burg. bloemen voor De 22,5 jarige verbondenheid van dhr. Kamp aan de brandweer met het 7.5 jarige commandantschap ten be sluite kreeg aldus een gouden glans, aangebracht door wnd. burg. Wolf, gevolgd door overige sprekers op deze middag in 'Bommelstee' die het al even goed meenden met de sympathieke afscheidnemer, ,,een goeie commandant" werd'ie ge noemd en geprezen. ,,Zeer betrokken bij z'n manschap pen", had burg. Wolf ervaren, voorts snel maar ook een beetje nonchalant, wars van formaliteiten en schuw van nieuwe ontwikkelingen. ,,Een ware Bommelaer", had burg; Wolf begre pen, maar betrokken bij alle burgers van de gemeente, gewoon 'heer van stand', bezig in z'n landbouwbedrijf, gespecialiseerd in de tulpenteelt, aktief in het bestuur van een studie club en in 't Onderwijs en in 't Groene Kruis, zo leidde dhr. Wolf de toekenning van het Koninklijk Goud in, want 't kon tenslotte niet meer missen en inderdaad, op 22 augustus was 't Koninklijk Besluit nr. 94006611 genomen; dhr. Wolf maakte er met grote instemming ge wag van. Dhr. Kamp immers toonde zich een openhartige brandweercommandant die de taal sprak van de mensen om hem heen, hun veiligheid op het oog had en z'n manschappen voorging in het in veiligheid brengen van het onvervangbare, 't was zeer te waar deren geweest en aldus bleek ook mevr. Kamp, het thuisfront, die er op de achtergrond voor had gezorgd, dat dhr. Kamp goed kon funktione- ren en 24 uur per dag beschikbaar was. Afscheid nemen, 't zou feestelijk moeten zijn, maar burg. Wolf be greep dat 't best ook een beetje ver drietig stemmen zou. Wnd. commandant Rinus Hobbel gewaagde dan wel van 'volop gezel ligheid en lol' die waren beleefd, 't was nu toch aan een end gekomen. Een prachtige tuinset was het stoffe lijk blijk dat de commandant van z'n manschappen cadeau kreeg, met de wens op nog vele gezonde jaren en de verzekering dat 't 'perfekt' was geweest wat was gedaan en dat was een pracht kompliment. Dat kreeg dhr. Kamp ook van z'n nu oud-collega M. v. d. Klooster uit Ouddorp, voorz. van de Ver. van commandanten en bevelvoerenden. Hij noemde dhr. Kamp een markant figuur, die van een 'geestige op smuk' hield maar het niettemin alle maal heel serieus heeft genomen, maar vóór alles een levensgenieter. Na 't afscheid van dhr. Kamp, met dank voor de ervaren collegialiteit, begroette dhr. v. d. Klooster de nieu we commandant de heer Jan van Drongelen. Op zijne wijze heeft dhr. Kamp z'n zwanenzang gezongen, voor 't laatst in z'n 'mooie commandantenpak', wist'ie, maar hij heeft niet getreurd, dees' commandant (bijna) in ruste, die zich chaotisch wist, minder effektief en in 't bezit van een los bladige boekhouding maar in 't bezit van een aanstekelijk gevoel voor humor waarom de zaal dan ook heeft krom gelegen... Toen'ie 't over de dwingende aan wezigheid had van piepers in 't leven van een brandweerman, want je zult maar onledig zijn 'met dat gewone tussen jongens en meisjes". Onder twee burgemeesters heeft'ie gediend, de Vos en burg. Wolf, bio logisch dicht aan elkaar verwant en elk van hen gek op 't consumeren van een kippetje. ,,Als u Hare Majesteit weer tegen komt, brengt u haar m'n dank dan over?" vroeg dhr. Kamp de burge meester die tijdelijk in Oostflakkee is, maar wat dhr. Kamp betreft ge rust mag blijven. Het brandweergebeuren had een 'bepaalde sfeer' en steeds was 't heel gezellig geweest naast de ernst waarmee het werk werd gedaan, want ernstig was 't soms ook geweest, als commandant was hij ook dan voor ieder steeds aanspreek baar geweest. „'k Zal al die dingen en 'k zal jullie missen", verzekerde de scheidende commandant. Hij liet niet na z'n vrouw Janny te bedanken voor al die opwinding die ze mede had doorstaan. Ook z'n manschappen werden bedankt en de nieuwe commandant kreeg nog wat instrukties: ,,een wens op wijsheid en begrip, soms erg hebben en soms géén erg hebben!" Links Jaap van Heest, midden de onfortuinlijice chauffeur. Op 8 oktober 1994 viert de EHBO Nederland, afdeling Ouddorp haar 50-Jari- ge bestaan. De jubileumcommissie van de EHBO houdt een grote open informatie advies markt op deze dag, welke in het kader van de hulpverlening staat. De doelstelling van deze dag is om het publiek zoveel mogelijk inlichtingen te geven over het hoe en wat nu in elkaar zit, gebleken is dat hierover nog al eens misverstanden zijn. Diverse verenigingen, organisaties of instellingen in de dienstverlenende sektor geven hieraan hun medewerking. Door middel van,het geven van advies c.q. demonstraties etc. aan de bezoekers van de regio Goedereede en omstreken. De markt zal gehouden worden van 13.00 tot 18.00 uur. De volgende dienstverlenende bedrijven zullen ten toon staan en diverse demonstra ties en adviezen geven: Politie Regio Rijnmond; Brandweer blus- eenheid Ouddorp; Rode Kruis Korps Ouddorp; St. Ambulancevervoer; ANWB Wegenwacht; Brand wonden-centrum; Leverancier medische apparatuur; Reddingsmaatschappij; Diabetes-vereni ging Goeree Overflakkee; Stoma-vereni ging; Lotus-vereniging; Apotheek Ouddorp; Epilepsievereniging; VBOK; MS-vereniging; NWSP; Bedrijfsgezond heidsdienst Rijnmond; Hartstichting; EHBO. Tevens bestaat er de mogelijkheid om bij goed weer een rondrit te maken met de oude brandweerauto. Deze grote open informatie advies markt wordt gehouden in de grote zaal van het multifunktionele gebouw de 'Dorpstienden' aan de Dorpstienden in Ouddorp. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRARE CZ3 m c3 C3 m ca OUDDORP - WestsUaai 35 - Teletoon (0IÖ?5| 16 12 Fa* 3734 RBNESSE- Piinishop - Hogezoom 172- Teletoon I01H6I24 00 SO¥¥ELSDIJK - Wesikrakeelstraat 8 - Teletoon 101870)8 68 41 Zaterdag 1 oktober a.s. komen leden van 'Ons Koor' weer vanaf 9 uur bij u langs. Graag gebundeld op de stoep; b.v.d.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1