Jaarmarkt Middelharnis groot succes ISO certificaat voor Flakkee Verhuizingen bv Ze kwamen graag weer terug naar het platteland is66li '^ÜÏÏ2€? flonii^énuuv Betaald parkeren Grevelingendam stopt eerder Ver. 'De Christenvrouw' PRESTATIELOOP Cursus Geestelijke Vorming Orgelconcert Grote Kerk Dordrecht Feestelijke koor- en samenzangavond Optreden Somi Girls/ muziekver. UDI NCRV Provinciekalender 1995 Diamanten echtpaar Almekinders: Rommelmarkt Herv. Kerk Hellevoetsluis Extra kerkdiensten GerefGemeenten P.V. de Reisduif 67e Jaargang DINSDAG 13 SEPTEMBER 1994 No. 6333 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelharnis, rek.no. 34.20.01.108 Een winderige maar overigens zonnige dag maakte de jaarmarkt zater dag tot een dag waar iedereen op hoopte, maar niemand meer op reken de. Tijdens het inrichten 's morgens viel de regen in stromen naar bene den, maar toen werd het droog bijna tot het einde van de markt. In korte tijd stroomden de mensen toe en al na drie kwartier was de stand 4500,-. Druk bleef het de hele dag. De op koopjes beluste bezoekers die de eerste keus wilden hebben waren natuurlijk al vroeg aanwezig, maar mochten tot hun ongenoegen nog niet gaan neuzen. Aan aktiviteiten was er geen gebrek, het was zelfs moeilijk om een keus te maken want een mens kan tenslotte niet alles doen. De kramen met etenswa ren kregen misschien vanwege het weer nog meer belangstelling dan anders. Bij de .viskraam stonden heel de dag rijen wachtenden, maar ook bij de pannekoeken, poffer tjes, frites en slaatjes waren de herhaald aangevoerde voorraden weer snel op. In de kraam met nieuwe spullen (geschenken van de plaatselijke middenstand) en artikelen van de creaclub was aan het eind van de dag niet veel meer over. De kapper en de kapster kwamen handen te kort om haar te knippen, ze hadden zelfs nauwelijks tijd voor een kop koffie. Een lange rij mensen was zeer benieuwd naar de waarde van het in huis aanwezige antiek. En toen kwam de boedelveiling. In de grote zaal van 'de Hoeksteen' kon je over de hoofden lopen en het resultaat was er dan ook naar: ruim 3.000,-. Ruim 1000 mensen werden in de kerk ontvangen door onze bekende kerkrondleider dhr. J. Rooij. Enthousiast kon hij nu iedereen de kronen laten zien (speciaal voor de gelegenheid ontstoken) waarvoor hij en z'n medewerkers de afgelopen zomer zoveel rondleidingen hadden verzorgd. Maar wie droeg niet z'n steentje bij? Meer dan 150 gemeenteleden waren op deze dag bij de een of andere aktiviteit ingeschakeld en ze werkten met veel plezier. De com missieleden waren na wekenlange inspanningen echt aan het eind van hun latijn, maar het resultaat was er dan ook naar: bruto 32.500,-. Dit bedrag wordt gebruikt voor een grondige restauratie van de consistorie en de doopkamer en wat overblijft is bestemd voor een nieuwe frisse kleur van de muren in de kerk. ledere medewerkster, medewerker, koper of gever, heel, heel hartelijk dank! Op D.V. maandag 19 september hoopt te spreken drs. A. A. Teeuw uit Ridderkerk over het onderwerp 'Psychische stoornis sen in relatie tot het geloof'. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelharnis. Hartelijk welküiui De Stuurgroep Woensdag 21 september, 's avonds 8 uur, concerteert Arie J. Keijzer in de Grote Kerk te Dordrecht, met Hanni Barendrecht, dwarsfluit. Programma: Cleramhaulr, ^Valter en Keijzer. Na de uitreiking werd een toost uitgebraciit, v.l.n.r. dlir. van Noord, burg. mevr. Sleurink en dlir. A. Hobbel. Dir. A. Hobbel van Flakkee Verhuizingen bv. heeft gistermiddag met ster ke benen de weelde gedragen van 't zomaar ontvangen van een stroom welgemeende komplimenten. Aanleiding daartoe was de uitreiking van het ISO 9002* certificaat, een begerenswaardig document dat de ontvan ger ervan als in adelstand verheft. Een adelstand die blijvend zal ver plichten. Dhr. van Noord, voorz. van de SAVAM, de branche organisatie van de erkende ver huizers, wist betrouwbaarheid en zekerheid bij 'Flakkee Verhuizingen' (vroegere naam 'Flakkee Expresse') al jarenlang aanwezig, maar nu dat ook uit het certificaat blijkt vond hij dat een genoegzame aanleiding ondernemer Hobbel daarmee van harte geluk te wensen, met z'n bedrijf en met z'n mensen die er blijk van geven verant woordelijkheden aan te kunnen. Een stem uit de praktijk liet burg. mevr. Sleurink horen. Tweemaal werd ze verhuisd en beide keren zijn haar een genoegen geweest; 'heel uitstekend' was 't gegaan. De sfeer in 't bedrijf, het goed samenwerken, de burgemeester heeft het als bijzonder positief ervaren waarom ze haar trots uitsprak over de aanwezigheid van Flakkee Verhuizingen in de gemeente Middelharnis. Dhr. Hobbel zelf, hij liep niet naast z'n schoenen maar stelde nuchter vast dat er blij vend aan 't behoud van het certificaat gewerkt zal moeten worden: „We zijn er nog niet", zo wekte hij z'n medewerkers op tot een blijvende inspanning, het ISO certifi caat waardig. Heel klantgericht stelde dhr. Hobbel vast dat het alleen de klant is die bepaalt of de geleverde kwaliteit een goede was, op elk moment dat hij/zij met het bedrijf kon kon- takt kwam. Dat het 'steeds beter' moet blijft dan ook het devies waarmee het ISO gecertificeerde Flakkee Verhuizingen z'n werk voortzet. Over 't vak en de optimale beleving daarvan werd door de receptiegangers nog lang durig nagepraat. Ze wisten zich bij Flakkee Verhuizingen in het beste gezelschap. Het bezit van het ISO certificaat opent de deur naar opdrachtgevers die getoond hebben de meest optimale kwaliteit, vakbekwaamheid en betrouwbaarheid te bezitten. MIDDELHARNIS Zaterdag 17 september is er een koor- en samenzangavond in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis. Aanvang 19.30 uur. De bekende Herv. Zangvereniging 'Jedu- thun' zingt ten bate van de restauratie van het kerkinterieur. Behalve het feit dat ze deze avond enkele schitterende liederen ten gehore zullen brengen, vindt in deze bijzondere bijeen komst tevens de symbolische aanbieding plaats van de sinds kort aangebrachte nieuwe koperen kronen. Tijdens de jaarmarkt hebben velen al kunnen genieten van de fraaie aanblik en op 17 september zal de kerkvoogdij de zeven schitterende kronen in ontvangst kunnen nemen. Al met al een avond die u echt niet kunt missen. Het Natuur- en Recreatieschap de Gre- velingen heeft met ingang van vrijdag 9 september a.s. (in plaats van 30 septem ber) de inning van de parkeervergoeding in het deelgebied Strand Grevelingen dam voor 1994 gestopt. Vanaf 1 mei 1995 zal gedurende het zo merseizoen wederom worden gestart met het innen van parkeergeld, zij het met een aangepast systeem. De reden dat eerder gestopt wordt met het innen is, dat van belanghebbenden en bezoekers van de Grevelingendam signa len werden ontvangen dat een dag-par- keervergoeding van 5,- niet aanvaard baar is voor mensen die de Grevelingen dam slechts gebruiken voor een kort be zoek, bijvoorbeeld om andere personen naar het terrein te brengen, dan wel een kopje koffie te drinken bij de plaatselijke horecagelegenheid of de hond uit te laten. Derhalve heeft het bestuur van het Na tuur- en Recreatieschap de Grevelingen besloten dat een nieuw inningssysteem zal worden ontwikkeld waarin de ver houding tussen kort- en langparkeerders beter tot zijn recht komt. Houders van een seizoenkaart worden persoonlijk schriftelijk van de maatregel op de hoogte gebracht. Het inleveren van de 'magneetsleuter is mogelijk geduren de de weekeinden bij de slagboom tussen, 10.00 en 16.00 uur. Het statiegeld van 25,- alsmede een vergoeding van 5,- voor het eerder stoppen van het abonne ment worden dan contant afgerekend. Zaterdag 24 september a.s. zullen Majot- tenkorps De Somi Gids en Muziekver eniging UDI uit Ooltgensplaat in samen werking met Muziekvereniging Tot Nut en Genoegen uit Melissant onder leiding van Piet van Putten een optreden verzor gen op het Diekhuusplein te Middelhar nis van 15.30 tot 16.30 uur. Indien het slecht weer is, zal dit optreden in het Diekhuus plaatsvinden. De nieuwe NCRV-kalender 1995 is weer uit! Het thema voor 1995 is Nederlandse provincies. Een selektie van twaalf geva rieerde onderwerpen, waarbij alle Neder landse provincies worden aangedaan. Op de achterzijde van de kalenderbladen vindt u een beschrijving van het desbe treffende onderwerp, geschreven door Paul Vreuls. De prachtige kleurenfoto's zijn ook dit jaar weer gemaakt door Tjeer Moolhuy- sen. De kalender kost slechts 8,25. Via de NCRV-correspondent in uw eigen woonplaats kunt u deze prachtige kalender bestellen. Misschien ten over vloed egeven wij u de namen en tele foonnummers. Den Bommel: C. Knoop-v. d. Linden, tel. (01871) 1217 Dirksland: E. Koppenaal-Bestman, tel. (01877) 2630 L. Koppenaal T. Both-Verhoeven, tel. (01877) 1880 Middelharnis: L. Barendrecht, tel. (01870) 84669 Ooltgensplaat: J. IJ. Duim, tel. (01873) 2474 Ouddorp: W. Kohier, tel. (01878) 2040 Sommelsdijk: C. de Boer-v. Antwerpen, 01870) 84143 Stad aan 't Haringvliet: R. Maliepaard-Baas, tel. (01871) 1555 HERKINGEN - 't Zal de vraag zijn of burge meester en mevrouw Boonstra inmiddels thuis zijn. Gisterochtend waren ze te gast bij het dia manten echtpaar C. J. Almekinders-Hijmans te Herkingen waar ze beiden zo geboeid luisterden naar de vertellingen van een oud-schaapherder dat ze de tijd best'es vergeten kunnen zijn...! De bruidegom, geboortig van Rilland-Bath, oudste van de 11heeft het wel geprobeerd zonder schapen te kunnen, de beesten waarmee hij van huis-uit was opgegroeid, maar in 1949 keerde hij terug naar Zeeland om z'n eigen kudde te hoeden. In de rampnacht van 1 februari 1953 was hij bij hen, voor 't laatst helaas want de storm en de golven bleken toch sterker dan de onverzettelijke Almekinders die zich moe dig tegen de elementen had verzet. Toen ze tenslotte ook hem bedreigden vond hij ternau wernood schutse in de schaapskooi, waar hij, samen met zijn hond, drie dagen lang onopgemerkt verbleef, temid den van 't verdronken land. Thuis werd gevreesd dat hij met z'n schapen was omge komen maar na drie dagen dook hij op, in Bergen op Zoom waarheen 't gezin was geëvacueerd. Mevr. Alme kinders krijgt 't er nog koud van als ze terugdenkt aan de bange periode en die dagen waarin ze zich al weduwe had gewaand. Maar samen zijn ze oud geworden, hij 86 en zij 83, in 't rijke bezit van 4 goede zonen, van een redelijke gezond heid en van een aanstekelijk goed humeur. Ach ja, ze viel vorig jaar van de trap, zodanig dat de dokter vreesde dat ze nooit meer lopen zou, maar, zegt ze nu, „m'n wandel stok komt meestal achter me aan", ze heeft 'm nauwelijks nodig. Wel zijn ze na die buiteling in een bejaardenwo ning getrokken, „met een prachtige tuin en een schitte rend uitzicht", waarderen ze beiden. Twee gelukkige mensen zijn ze, dat mag duidelijk zijn; het geluk begon al toen chauffeur Almekinders een jubi leumreisje naar Limburg maakte. Z'n meisje bleef toen thuis maar een ander meisje was er dat hem mateloos boeide; zo is 't gekomen tussen het nu 60-jarig echtpaar. In Loosduinen zijn ze getrouwd, 's ochtends, om 's mid dags met de bus naar Wassenaar te gaan. Wassenaar kende dhr. Almekinders op z'n duimpje. Hij was er particulier chauffeur geweest, bestuurde chique Amerikaanse sleeën en hij was bus- en taxichauffeur. Nadat de ramp hen had verdreven woonden ze in Hilver sum toen dhr. Almekinders schapen hoedde op de La- rense heide, maar het platteland heeft hem onweerstaan baar getrokken. Herkingen werd het deze keer, waar hij de kudde hoedde van de gebr. den Boer. Hun huisje aan de Westdijk a 2,50 per week was bescheiden, maar ook daar hebben ze goede jaren gekend. Later werkte dhr. Almekinders nog in de Botlek bij de fa. Troost waar hij het tot uitvoerder bracht. Tot z'n 75e heeft hij nog schapen geschoren en nadien laat hij z'n handen die altijd bezig waren rusten. Anders dan z'n mond trouwens. We zeiden 't al in 't begin, be nieuwd of de burgemeester al thuis is. Aanstaande zaterdag, 17 september, wordt weer de rommelmarkt gehouden van de Hervormde Kerk te Hellevoet sluis, ditmaal in de vesting van het ha venstadje. Voor en in het kerkgebouw aan de Oostzanddijk zullen de kleurige kramen staan opgesteld, waarin u naar hartelust kunt snuffelen en zoeken tussen de galanterieën, boeken, platen en speel goed, maar ook nog goed werkende elec- tra, antiek en curiosa en zelfs levensmid delen. Ook voor de verzorging van de inwendi ge mens behoeft u niet verder: u kunt ter plaatse genieten van een kopje koffie met wat lekkers of een hartige hap. De opbrengst van het geheel komt ten goede aan het restauratiefonds. Zorg dat u het niet mist, want dat zou zonde zijn: voor u, maar ook voor de Hervormde Kerk te Hellevoetsluis. afd. Dirksland D.V. dinsdag 20 september is er weer vergadering in 'Onder de Wiek'. Spreker voor deze avond is de heer W. A. den Hertog uit Dirksland, over zijn pastorale werk in gevangenissen. We beginnen om 19.45 uur. Leden, maar ook gasten zijn hartelijk welkom. SOMMELSDIJK Op vrijdag 16 september a.s. wordt er weer de Zwaluwloop, i.s.m. A.V. Flak kee, gehouden, een prestatieloop over 4% of 71/2 km. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur in het wijkgebouw. Sperwer 5, Sommelsdijk. Aanvang van beide afstanden is 19.30 uur. Inschrijfgeld bedraagt 2,50. Tot ziens op vrijdag 16 september a.s. MELISSANT - zaterdagavond 7.00 uur ds. J. Karens van Opheusdcn. DIRKSLAND - De dienst van woens dagavond waarin zou voorgaan ds. G. M. de Leeuw van Barneveld, gaat NIET door. MIDDELHARNIS - De dienst van woensdagavond waarin zou voorgaan student A. Schreuder te Nunspeet, gaat NIET door. HERKINGEN - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Waarde. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Vlaardingen. OUDE TONGE - De dienst van don derdagavond, waarin zou voorgaan ds. J. J. van Eckeveld van Zeist, gaat NIET door. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 10 september 1994 deel aan een wedvlucht vanuit Arras. Afstand 189 km. In concours waren 481 duiven die om 9.20 uur met westen wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 11.06.07 uur en haalde een snelheid van 1776.99 m.p.m. De gedetailleerde uitslag luidt: M. A. van Nimwegcn 1, 28, 39, 43, 51, 66; J. Groenendijk 2, 9, 12, 19, 20, 31, 35, 44, 48, 49, 54, 56, 64, 76, 86, 87, 88, 89; C. Kleyn 3, 8, 18, 21, 24, 25, 30, 65, 71; D. Maliepaard 4, 59, 82; Gebr. Kieviet 5, 10, 13, 80, 90; J. de Blok 6, 7, 32, 33, 41, 52, 63, 84, 96; A. de Gans 11 42, 61, 83, 95, 97, 100; P. van Moort jr. 14; Hoffmann-Vis van Heemst 15, 38; Patrick v.d. Boogert 16; J. van Alphen 17, 27, 34, 36, 37, 69, 70, 73, 91, 94, 98; P. v.d. Boogert 22, 26, 29, 40, 45, 46, 47, 50, 53, 55, 58, 60, 62, 688, 75, 78, 92, 99; J. v.d. Slik en zn. 23, 72, 74; A. van Alphen 57, 79, 81, 85; P. v.d. Sluys 67, 93; A. Appel 77. VOOR BEELD EN GELUID COMBi FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE 3 ^=i di cj C3 crj c= OUDDORP - WestsUaat 35 - Teleloon i01878l 16 12 Fax 37 34 ftENESSE - Printshop - Hogezoom 172 - Teleloon (01116} 24 00 SOMMELSDIJK WestkrakeelsUaal S - Telefoon 10187018 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1