Ie paal voor vorstelijk kantoor de Heer Co. 25 nieuwe woningen in Oude Tonge al weer uitverkoclit 32éiQ Energiebeurs in Middelhamis Zingen in het Jongeland en het Jeugdland Installateurs en RED presenteren de nieuwste apparatuur en toepassingen Stroklampen in brand CLEMENTIJN Verkoping Stichting Adullam in S'dijk Fusie tussen Rabobanken D'iand, Ouddorp en St'dam en Goedereede een feit! Start Cursus Beroepenoriëntatie te Middelhamis Zendingskrans 'IVIartha' Ooitgensplaat Open dag computer hobbyclub 'Oude Tonge' Botsing kruispunt Staverseweg S'dijk Streekmuseum op Open Monumentendag 67e Jaargang DINSDAG 30 AUGUSTUS 1994 No. 6329 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De energiebedrijven, N.V. E.M.G.O. en de N.V. R.E.D., organiseren samen met de installateurs en het bedrijfsleven uit de regio Goeree-Overflakkee een ener giebeurs. Op donderdag 1 september a.s. om 18.30 uur opent in Middelhamis de burgemeester van Goedereede de heer G. van Velzen, deze beurs. In rekreatiecentrum 'De Staver' kunt u dan kennis maken met de nieuwste appa ratuur en toepassingen op het gebied van verwarming, verlichting, isolatie, warm water etc. Wanneer u toe bent aan een nieuwe cv-ketel, een ander warmwater toestel of andere huishoudelijke appara tuur, dan kunt u uitstekend uw licht opsteken op deze beurs. Installateurs en bedrijven uit Goeree-Overflakkee staan klaar om u met al hun ervaring van dienst te zijn. Bij de voorlichters van het R.E.D. kunt u terecht voor een persoon lijk en objektief advies. De regionale installateurs en het aanwe zige isolatiebedrijf zorgen samen met de fabrikanten voor de presentatie van bijna alle beschikbare toepassingen op dit gebied. U kunt deze beurs bezoeken op: donderdag 1 september van 19.00 tot 22.00 uur vrijdag 2 september van 18.30 tot 22.00 uur zaterdag 3 september van 10.00 tot 17.00 uur Investeren in zuinige apparatuur en isola tie is door de financiële besparing en hoog comfort vaak zeer zinvol. Con sumenten die isolatie laten aanbrengen of dubbelglas laten plaatsen kunnen pro fiteren van enkele ruime subsidieregelin gen. Wanneer u een gekeurde, zuinige en schonere cv-ketel laat installeren, komt u in aanmerking voor een bijdrage in de kosten. Op zaterdag 3 september houdt het R.E.D. een aantal lezingen met demon straties over de toepassing van magne tronovens en de nieuwste trend op kook- gebied, het inductiekoken. Ook bestaat MIDDELHARNIS Er bestaat geen twijfel aan dat de 3 stro klampen die zondagnacht, in de fik gin gen zijn aangestoken. De materiële scha de is vrijwel nihil omdat het stro weinig waard is, maar op één plaats zou er toch bijna een schuur zijn mee verbrand. De klampen stonden onder aan de Oude- landsedijk, aan de Armenweg en aan de Munnikeputseweg. OUDDORP D.V. donderdag 1 september komt Cle- mentijn weer in Ouddorp bij Boekhandel Akershoek, Hofdijksweg 17, van half 9 tot 6 uur. Opbrengst: 10% School met de Bijbel 'Kon. Beatrix', Ouddorp. A.S. donderdag: De Stichting Adullam voor gehandicap tenzorg houdt a.s. donderdagmiddag 1 september een verkoping, van 1 tot 4 uur, in 'Vita Nova' te Sommelsdijk. In de verkoop een grote sortering lin gerie, nachthemden, pyama's, sokken, een nieuwe kollektie wintertruien en alles wat u maar zou kunnen bedenken, ook speelgoed, knutselpakketten en allerlei versnaperingen. De opbrengst komt ten goede aan het werk van de Stichting Adullam. de mogelijkheid om déze dag een cv- lezing bij te wonen. Informatie over deze lezingen kunt u krijgen bij de afdeling Klantenadviscring van het R.E.D., tel. (078) 335900. De beurs kunt u uiteraard zonder afspraak bezoeken. De toegang voor de lezingen en de beurs is gratis. Tijdens de Algemene Ledenverga deringen van de Rabobanken Dirksland en Ouddorp op 24 juni 1994 en van de Rabobank Stellen- dam Goedereede op 26 augustus 1994 is het voorstel tot fusie tussen deze drie Rabobanken met vrijwel algemene stemmen aangenomen. De fusie gaat in op 1 december 1994. De drie banken gaan gezamenlijk verder onder de nieuwe naam: Rabobank West- Flakkee b.a. De statutaire vestigingsplaats is Stellen- dam. De bank beschikt over kantoren in Dirksland, Ouddorp, Stellendam, Goede reede en Havenhoofd. Het werkgebied omvat ca. 16.000 inwoners. Het balans totaal bedraagt 385 miljoen. Door deze schaalvergroting kan de bank- de financiële en markttechnische uit gangsposities versterken. Naar verwach ting schept de fusie mogelijkheden voor een verdergaande specialisatie binnen de financiële dienstverlening. De heer mr. A. den Hertog is benoemd tot algemeen direkteur van de nieuwe bank. De huidige direkteur van de Rabo bank Ouddorp, de heer A. Braber, is be noemd tot direkteur. De heer P. de Man, thans direkteur van de Rabobank Dirksland, zal per 1 juli 1995 gebruik maken van de VUT-rege- ling en tot die datum optreden als direk- teur-adviseur met betrekking tot de inte gratie van de drie banken. De interim- direkteur van de Rabobank Stellendam en Goedereede, de heer C. H. Otto, zal het fusieproces, tot zijn vertrek in de loop van dit jaar, mede verder afronden. De werkgelegenheid van de huidige 50 medewerkers is gewaarborgd. Voorzitter van het nieuwe Bestuur wordt de heer R. van Putten, thans voorzitter van het Bestuur van de Rabobank Dirks land. De heer J. van der Vlugt wordt voorzitter van de Raad van Toezicht van de nieuwe bank. De heer Van der Vlugt bekleedt momenteel dezelfde funktie bij de Rabobank Stellendam en Goedereede. MIDDELHARNIS - De Heer Co., accountants adviseurs, sinds januari vorig jaar gevestigd in Mid delhamis (in het vroegere Rijkswaterstaatkantoor aan de Steeneweg) komt er in het Prinsenkwartier wat vorstelijker bij te zitten. De Ie paal werd gister middag gezwind geslagen. Dhr. B. M. de Heer, senior Maatschappelijlid, zei er het zijne van: het kantoor aan de Steeneweg had nog wat jaren meege- kund, mar met nieuwbouw streeft de Heer Co. een betere en sterkere uitstraling na op een plek die grenst aan een villawijk en tegelijk de overbuurman is van het Waterschapsgebouw. Vooralsnog zal de bouw van twee (van de drie) gebouwen van elk twee verdiepingen worden gerealiseerd, één verdieping wordt zelf betrokken, de overige ruimte is beschikbaar voor verhuur in grotere of kleinere units. De keuze voor Middel- harnis achtte dhr. de Heer een logisch gevolg te zijn op het streven van Middelhamis om het middelpunt van Flakkee te zijn en te blijven. Voor ondernemend Middelhamis wil de Heer Co. daarin graag een rol vervullen. 't Was richting weth. mevr. van Eck-Knape niet aan dove mansoren gesproken. ,,Dc gemeente Middelhamis is blij dat door dit gebouw de entree van de gemeente in het Prinsen-kwartier zo fraai wordt afgerond", verklaarde ze en ze wenste het kantoor dan ook goede zaken toe in haar nieuwe gebouw dat zeker doelmatig zal worden gebouwd en ingericht om de cliënten op de juiste wijze van dienst te kunnen zijn. De bouw is prachtig gesitueerd, aan het begin - dan wel het eind van een mooie woonwijk, gelegen aan één van de invals wegen van Middelhamis, uitziend over de agrarische aktivitei- ten, een prachtige opzet, zo werd gekomplimenteerd. En de paal, waarop zelfs was gewacht, ging er moeiteloos in, symbolisch naar men hoopt voor een vlotte bouw door bouw bedrijf Boender en Maasdam. Nog maar nét is dhr. N. Andries wethouder van Volkshuisvesting, of je ziet 'm op nogal wat bouw plaatsen in Oostflakkee. Vrijdag middag was dat het geval aan de Van Halenstraat te Oude Tonge, een wat achter-afstraat, waar je niet eens nieuwbouw zou veronder stellen, maar dhr. Andries sloeg er de Ie paal voor 25 nieuwe wonin gen; 't wordt er een 'mooi plekje', heeft hij erbij verteld. Dhr. Dörr van Jongerius Vastgoed Zuid Holland Zuid zal zeker instemmend heb ben geknikt al hoeft hij dat verkoopargu ment niet meer te gebruiken. De wonin gen waren in één maand verkocht, 19 sociale koopwoningen en 6 vrije sektor- woningen 2-onder-l kap binnen 2 maan den en 't zouden er eigenlijk nog veel meer hebben mogen zijn, maar dan zal eerst het huidige ZWN-station moeten worden verplaatst. Daar is nog even 't wachten op. De nieuwe woningen, ontworpen door architektenburo Gestel, worden gebouwd door Aannemingsbedrijf J. Kroon Zn. b.v. te Den Bommel, half volgend jaar zullen ze worden opgeleverd. De a.s. bewoners komen voor 90% uit Oude Tonge, veelal zijn het starters of waren ze huurders van een huurwoning. Na van de Ie paalslag getuige te zijn ge weest, en dat natuurlijk op film te heb ben vastgelegd, waren de a.s. bewoners te gast in 'de Grutterswei' waar de fa. Kroon zich een goed gastheer toonde. Voor weth. Andries de gelegenheid om er z'n blijdschap over uit te spreken dat er metterdaad gebouwd wordt want dat is nodig voor het welzijn en het welbevin den van een gemeenschap en van dat laatste is sprake wanneer ieder zich de woning kan verwerven die hij of zij ver langt. De samenwerking tussen gemeente en aannemersbedrijf Kroon verioopt uitste kend en andermaal vertrouwt dhr. An dries erop dat het ok met het nieuwe plan helemaal in orde komt en dat de bouwers van Kroon er een goed produkt neer zul len zetten. De Stichting Volwasseneneducatie Aan Zet biedt ook dit jaar weer een cursus Beroepenoriëntatie aan. Deze cursus start op maandag 3 oktober a.s., duurt 20 weken en eindigt 13 maart 1995. Elke maandagochtend is er 4 uur les van 9.00 tot 13.00 uur. De cursus Beroepenoriën tatie is bedoeld voor volwassenen die zich willen oriënteren op een beroep en/of werk. De bijeenkoms van 4 uur bestaat uit 2 uur les in de Nederlandse taal (het onderscheiden van tekstsoorten, tekstverklaren, het schrijven van versla gen e.d.) en 2 uur oriëntatie. In het oriëntatiegedeelte wordt aandacht besteed aan wat de cursist kan, wil en zijn mogelijkheden zijn, dus een oriënta tie op zichzelf. Daarop volgt een oriënta tie van de cursist op wat zijn omgeving hem te bieden heeft op het gebied van het leren van een beroep en/of werk. Ook zullen er verschillende excursies plaats vinden. 80% van de cursisten die de laatste cur sus Beroepenoriëntatie gevolgd hebben, heeft werk gevonden of is aan een studie gericht op werk begonnen. Heeft u belangstelling voor deze cursus of wilt u er meer over weten dan kunt u bellen naar de SVE Aan Zet, tel. (01870) 83927 (Mw. T. Baggerman/Mw. M. Ver hagen).' Extra kerkdienst Geref. Gemeenten NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. Dhr. Andries geconcentreerd aan het heien. Zendingskrans 'Martha' heeft voor D.V. zaterdag 3 september mevr. Stuurman met stoffen, wol en handwerkartikelen uitgenodigd. Iedereen is van harte wel kom van 10.00 tot 14.00 uur in 'Elthato', Zuid Achterweg 25 in Ooitgensplaat. Tot ziens. SOMMELSDIJK Als je van zingen houdt en tussen de 5 en 13 jaar jong, dan ben je van harte wel kom bij één van onze kinderkoren: Het Jongeland (5 t/m 8 jaar - groep 2 t/m 5). Het Jeugdland (vanaf 9 jaar). Je bent van harte welkom! Het Jongeland: op maandagavond, 18.30 tot 19.30 uur. Startavond: maandag 12 september Het Jeugdland: op vrijdagavond, 18.30 tot 19.30 uur. Startavond: vrijdag 2 september Wanneer je liever niet alleen komt, vraag dan een vriendje of vriendinnetje mee. Ook kunnen je ouders de eerste keer (dus op 2 of 12 september) komen kijken en luisteren. Misschien wil je nog meer weten, dan kun jij of één van je ouders altijd even bellen. We hebben trouwens ook een info-boekje, dat je krijgt wanneer je de eerste keer op koor komt, ook daarin staat van alles verteld. Kom dus gewoon en zing mee! Tot ziens! Groetjes van: Trix Dijkgraaf (leidster Het Jongeland, tel. (01877)2250. Jolanda de Keizer (leidster Het Jeugd land, tel. (01870) 83620. Zaterdag 3 september om 10.00 uur is de computerclub weer aktief in 'De Klub', Emmastraat 28, Oude To/ige. Waar weer verschillende hobbyisten met hun computers bezig zijn, en diverse toe passingen laten zien. Multimedia en CD- rom. Er is veel vrij-copieerbare software (PD/ SW) op CD aanwezig, wat GRATIS gecopieerd kan worden. En onze tech neuten staan weer klaar voor de meeste vragen op computergebied. De kosten zijn deze dag GRATIS. Inl: C. P. Hartog, tel. (01874) 2576. St. Soc/Cult. Vormingswerk 'Oostflak kee', afd. Oude Tonge. Op het kruispunt Staverseweg-Dorpsweg te Sommelsdijk gebeurde gisteravond rond half elf een forse botsing tengevol ge waarvan 3 auto's totall-loss, en 2 be stuurders in het ziekenhuis terechtkwa men. Het ongeluk werd ingezet toen een 62- jarige inwoner van de Zuidzijde vanuit de Dorpsweg de kruising opreed op het moment dat voor hem van links, op de voorrangsweg, 2 auto's naderden, waar van de eerste hem links voor greep. De tweede week uit en kwam via de ver hoogde verkeersgeleider op de linker- weghelft. Alhoewel deze wagen niet de andere heeft geraakt, werd hij tóch zwaar beschadigd. De man uit Zuidzijde zowel als een in woner van Sommelsdijk (bestuurder van de wagen die uitweek), moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Zaterdag 10 september a.s. is het weer Open Monumentendag. Het Streekmuseum Goeree-Overflak kee aan het historische Kerkstraatje te Sommelsdijk is die dag van 10.00 tot 17.00 uur gratis toegankelijk. In het winkeltje is wederom ouderwets snoepgoed te koop; leuk voor jong en oud. Bovendien wordt er een prijsvraag georganiseerd, waarbij uw kennis op de proef wordt gesteld. Als u de naam en/of de funktie van 10 oude gebruiksvoorwerpen weet te raden maakt u kans op een mooie prijs. Er is een categorie voor de jeugd en een voor volwassenen. Tevens komt u in de gelegenheid de mooie expositie van de 25 jaar jonge amateurarcheologen vereniging 'De Motte' te bezichtigen en/of het schitte rend uitgevoerde jubileumboek van 'De Motte' aan te schaffen. Tot ziens in het Streekmuseum! VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGHAFIE ^^Q ^^M ^^Q C^ CU CJ tZD C3 CTJ tZ3 C3 CD OUDDORP - Wesistraat 35 - Telefoon lOlS/BI 16 12 Fax 37 34 RENESSE - Primsnop - Hogezoom 172- Telefoon tO11161 24 00 SOMUELSDIJK - WesikrakeelsSraa! 8 - Telefoon 101870) 8 6841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1