Wilma de Bruine, Meester in de rechten! Ontmoetingsdag Friedensstimme in tel(en van 15 jaar Wegwijs op Walcheren Predikbeurten Brugklassers RGO tot veilig verkeersgedrag gemaand Piet Struijk 30 jaar bij Citroen Weg nare luchtjes „Eilanden-nieuws Topprestatie: Bij 7 weer naar school gaan: Auto (laten) wassen in Stellendam Middelliarnis' brandweer en 'Sempre' naar Prinsjesdag Samenspel Flakkeese zaterdagvliegers Zondag 28 augustu.s 1994 Kennis getoetst Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 26 AUGUSTUS1994 SOMMKLSDIJK - Aan de gevel van la/antstraat 21 te Soniniels- dijk komt niet een naambordje waarop het zo uitdrukkelijk geschreven zal staan: „mevr. \1. W. de Bruine. Meester in de rech ten". Wilma de Bruine is de eenvoud zelve gebleven nadat ze eer- vorige week haar studie aan de Erasmus l'niversiteit te Rotterdam met succes afsloot. Ze heeft haar Mr. titel ten bewijze waarvan ze binnenkort de bul in ontvangst zal nemen. Opgegroeid in Oostcriand, ..in een nuchter gezin", zegt ze zelf, begeer de Wilma geen ander onderwijs dan de huishiiudschool in Bruinisse. In 1972 kwam ze naar Ftakkec maar haar huwelijkse jaren brachten haar niet hel geluk dat ze zo graag niet haar partner gedeekl zou hebben; 9 jaar geleden, na jarenlang geworstel, gingen de partijen uit elkaar en stond ze alleen, met haar twee kinderen, nu 19 en l.'i jaar oud. Wilma. uit goed Zeeuws hout gesne den wist van aanpakken en 't huis houdschooldiploma kreeg gezel schap van 't getuigschrift \an de Avond-mavo. van het Midden- standsdiplonia en van het Praktijkdi ploma Boekhouden. Mooi.... vonden ze het in Ouster- land maar moeder de Bruine, hoe zorgzaam ook voor haar ilochter heeft met de rechteruijsvinger toch even. in vertwijfeling haar voor hoofd beroerd toen dochter Wilma haar voornemen liet horen Rechten te gaan studeren: ..Kind. bij jie noe eek eeworre?" heeft ze szestamekl. Wilma (41) heeft er minder zwaar aan getild, ..niks bijzonders". \()nd ze het. ..een kwestie van gezond ver stand en... doorzeltings\ermogen"". wist ze. Van 't bezit van beide voorwaar den heeft ze ruimschoots blijk ge geven. Ze;? jaar lang heeft ze de studie ge volgd, twee jaar daarvan twee volle avonden per week en ier jaar een middag en een avond en dan gauw terug naar de kinderen. Half elf 's a\()nds stopte ze dan haar Opeltje Kadett voor de Sommelsdijksc huis deur. De nieuwe Meester in de Rechten bestiert nog siectls. en ze blijtt dat doen. haar lucctleh.uuls winkeltje aan de Soiiiiiiclsdijksc .Achterweg. d.ii hield li.i.ir be/ig m.iar "t was \ooial de si..die die beslag legde op li.i.r tijtl w.ihi steeds w.iren er ilc tv.,,t.iniens eii ;jelukkig, sieeils was er hel succes w,i.ir\oor werd geknokt: ,,Soms één uur leren en twee uur sla pen", zegt ze als ze terug denkt aan haar laatste stutlieperiode die best heel zwaar heeft gewogen. Inmiddels heeft ze \c)or halve Jagen een baan gekregen als juridisch me dewerker bij het Waterschap Goe- ree-Overllakkee. daar geniet ze van, want 't meisje van de huishoud school had nooit gedacht dat ooit te liereiken. Het studeren heeft haar ego goed ge daan: zonder dat zou ze 't nooit ge durfd hebben te solliciteren als amb tenaar van de Burgerlijke -Stand van Middelharnis maar ook dat doet ze met genoegen. Capsones zijn haar \ieenul, ze is en blijft gewoon Wilma, ilaiikbaar om 't feit dat na al die magere jaren die ze heeft gekenil nu wellicht betere jaren aan zullen breken. De Meester in de rechten, ze zet "een bakkie" en als ze even tot rust geko men is gaat ze 't haast al weer mis sen, de studie en al die kontakten die 'I haar gaf. Ze heeft er \eel van opgestoken, dat IS zeker. ,,Dat snap ik nooit", heeft ze in 't begin gedacht, alleen al dal vreemde woord Colloquim Doctuni en dat stond alleen nog maar \()or hel toelatingsexamen. Ze heett elapper doorgebeten en dat viel niet echt te verwonderen: "Lue- tor et iimergo' luidt ile Zeeuwse lijf spreuk, en uit Zeeland is ze voortge komen, tieze "Meester Wilma!" Op I).V. 1 oktober a.s. houdt de Stichting Friedensstimme uit Gouda haar jaarlijkse ontmoe tingsdag. In verband met het 15- jarig bestaan van de organisatie zal deze dag gehouden worden in de \'eluwehal te Barneveld. Ver schillende Russische sprekers en een Russisch orkest zullen een bij drage leveren aan het programma. Naast het hoofdprogramma zal er 's middags voor kinderen een apart programma worden georga niseerd. Thema van deze dag is: '(iroot is l'vv trouw'. Sprekers tijdens deze dag zijn de voor gangers Peter Peters en Alcxcij Koerkin en evangelist Alexander Sergcjev. Peter Peters is lid van de overkoepelende brocdcrraad van de niet-gcrcgistrccrdc baptistcngemeentcn en verantwoordelijk voor de kontakten met het buitenland. In totaal heeft Peters 11 jaar om zijn geloof gevangen gezeten. Sinds de omwenteling in de voormalige Sovjct-Unie heeft hij reeds verschillende malen Nederland be zocht. Dat geldt met voor de beide andere spre kers. Voorganger Koerkin is eveneens lid van de overkoepelende brocderraad en verantwoordelijk voor het evangelisa tiewerk in geheel Midden-Rusland. Koerkin heeft drie jaar om zijn aktivitei- ten in de gemeenten gevangen gezeten. Evangelist Sergcjev is afkomstig uit Alma Ata. de hoofdstad van Kazachstan (Centraal-Azic). Hij is door de brocder raad vrijgesteld als evangelist, zodat hij zich geheel aan het evangelisatiewerk kan wijden. Muzikale medewerking wordt deze dag verleend door de Verenigde Veluwse Koren o.l.v. Marinus Brandsen. een groot Russisch-Duits koor en een Rus sisch orkest o.l.v. de bekende musicus en evangelist Jevgeni Pocsjkov. Poesjkov kwam tijdens zijn studie aan het Russische staatsconscrvatorium tot geloof. Ren carrière in de muziek kwam daardoor abrupt tot een einde. Verschil lende jaren heeft hij om zijn geloof ge vangen gezeten. Sinds de omwenteling reist hij met een groep christen-musici door de gehele voomialige Sovjet-Unic om te evangeli seren. Door zijn getuigenis zijn al vele mensen tot geloof gekomen. Poesjkov trad met zijn orkest voor de eerste keer in Nederland op tijdens de ontmoetingsdag in 1992 in Rotterdam. Tijdens het morgenprogramma zal er een klankbeeld vertoont worden over l.'i jaar I-riedensstinime. Het betreft een histo risch overzicht met een toespitsing op het werk van Friedensstimme op dit mo ment. In de pauze zal de première plaats vinden van een videofilm, waarin verslag wordt gedaan van een groot transport naar de Russische stad Tsjeljabinsk in juni van dit jaar. In opdracht van I-rie-densstimme is een camerarnan met dit transport meegegaan om een professioneel verslag hiervan te maken. Daarnaast zal er een overzicht gegeven worden van het werk van de ondergrond se drukkerij. Ben demonstratie met een door de chris tenen zelf vervaardigde drukmachine wcirdt in tlit overzicht opgenomen. Dergelijke drukkerijen zijn. ondanks de veranderingen in de voormalige Sovjct- Unie. nog altijd aktief. De ontmoetingsdag begint om 1()..'^() uur en zal om 16.00 uur afgelopen zijn. De opening en sluiting van het morgenpro gramma zullen verzorgd worden door de oud-voorzitter van de stichting ds. H. P. Brandsma uit Den Helder. Gedurende het middagprogramma zal dit verzorgd worden door ds. H. Visser uit Katwijk. Sinds kort is Walcheren voorzien van een integrale bewegwijzering voor fietsers. Dat is te danken aan het Masterplan Fiets van het Mi nisterie van \erkeer en Water staat, dat de nieuwe bewegwijze ring Walcheren als proefprojekt heeft geadopteerd. Het bijzondere van de nu geplaatste bor den is. dat de fietsers zoveel mogelijk geleid worden over de snelste, veiligste, meest comfortabele en aantrekkelijkste routes. Vandaar de aamluiding 'integrale' bewegwijzering. Aardig detail is, dat het nu gekomple- teerdc projekt mede tot stand gekomen is dankzij een hechte samenwerking tussen de Fietsersbond EÏNF-G en' de ANWB. Overigens hebben ook alle wegbeheer ders op Walcheren hun steentje bijgedra gen. Het projekt heeft al met al ruim vier ton gekost: op basis van een aparte analyse wordt nog bestudeerd of er hier en daar verbeteringen in de bewegwijzering aan gebracht kunnen worden. Bovenstaande postduivenorganisatie nam op 20 augustus deel aan een wed- vlucht vanuit Aalst. Afstand 89 km. In concours waren 2044 duiven die om 09.45 uur met Westenwind gelost wer den. De eerste duif arriveerde om 10.46.4.^ uur en haalde een snelheid van 1449.36 m.p.niin. De gedetailleerde uitslag luidt: J. de Blok 1, 3. 9, 23, 24: P. van den Boogert 2, 13, 16. 25: A.'Appel 4. 11: J. van Alphen 5, 8, 17; Gcbr. Kieviet 6: P. de Jong 7: J. Groenendijk 10; J. A. Kop- pelnian 12; M. A. van Nimwcgen 14. 20; A. de Gans \5: P. van Moort Jr. 18; Comb. Hameete-Hoekman 19; Comb. Volaart-Wi-skic 21; W. Nieuwland 22. Nare luchtjes laten verdwijnen zonder gebruik te maken van een sterk geurende luchtverfrisser. Dat kan sinds kort met Ambi-Pur Neutraliser die nare luchtjes neu traliseert in plaats van ze eenvou digweg te overdekken met bijvoor beeld een bloemetjesgeur. Het bevat Neutrex, een onschadelijke in grediënt dat als een .soort 'pacman' alle nare luchtjes in huis opsnuffelt en opeet. Je ruikt de nare luchtjes dan helemaal niet meer. Dus ook geen toilet-, kook- en rookgeur- tjes of de geur van huisdieren. Het resul taat is schoon en fris ruikende lucht zon der overheersende luchtverfrissersgeur. Omdat het zo neutraal ruikt kan hij over al in huis gebruikt worden. Zelfs wordt hij aangeraden voor ziekenhuizen en dokterspraktijken. ,'\nibi-Pur Neutraliser is er in een potje met gelei dat drie maanden continu werkt, een verstuiver en een spray. Hij kost 4,99 en is verkrijgbaar in super markt en drogisterij. OLIDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ecrw. heer D. Kreijkes, Rijs sen en 18.30 uur ds. R. Veldman. Ehen-Haczer: 9.30 uur ds. R. Veld man en 18.30 uur ecrw. heer D. Kreij kes. DORPSKERK: woensdag 31 augustus 19.30 uur ds. R. Veldman. Donderdag 1 september: 14.45 uur ds. R. Veldman, huwelijksbevestiging - Ger. (;cm. ("de Vliedberg") 9.30 en 18.30 uur lecsdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. J. Seele en 18.30 uur ds. P. Bijl - Doopsgezinde Gcm. 9.30 uur ds. A. Hoekema en 18.30 uur ds. D. Boers. GOEDERFTiDF - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek en 17.00 en 18.45 uur ds. J. C. Schuurman, Ca- pelle ad IJssel. .STFI.LFNDAM - Herv. Gcm. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Kerk I uur ds. J. Kroeze en 18.30 uur lee.sdienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Cysouw, Lexmond en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 1 en 18.00 uur lecsdienst - (Jer. Kerk 9.30 en 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse - Ger. (iem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lecsdienst. DlRKSl.AND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. (;em. I en 18.00 uur lecsdienst. HHRKINCiFN Herv. (;em. 10.00 en I 8.00 uur ds. A. Schaap - (ier. (Jem. I en 18.00 uur lecsdienst. SOMMFLSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder, Noorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HD(; 10.15 uur ds. J. r. Cazander. \oorbereiding Heilig Avondmaal - Rem. (ïcr. Gem. 10.00 uur dhr. H. J. Oostcrloo - Herv. 'Exodus' (;em. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDFUTIARNIS - Herv. Gem. 10.00 en 18.(K) uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok. v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam, dankzeggins: Heilig Avondmaal - Chr. (;er. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lecsdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. C. K. Koekkoek en 14.45 uur ds. J. W. Bruining (int. dienst voor verst, gehandicapten) - (Jcr. Kerk (Vrijgemaakt) 10.45 uur (H.A.) en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente V rienden van de Bijbel Diekhuus. Ben. Zandpad 10.00 uur e\an<z. R. Pieper. NinUWL fONGH - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur kand. P. Kortewcg. Maartensdijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lecsdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. J. Teeuw - Ger. Gem. 10.00 en I8.(X) uur leesdien.st - Volle Evangelie Gemeente (Tonisse- weg) Trencon 10.00 uur J. C. van Boven. STAD aan "t HARINGVLIET - Herv. Gcm. 10.00 uur ds. L. D. Burger, bediening Heilige Doop en 18.00 uur kand. P. D. Spies, Middelburg - Ger. Gcm. 10.00 en 18.00 uur lecsdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. T\^. de Kok. Rotterdam. DEN BOMMI-L Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. A. v. d. Spek (H.A.) en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, dankz. OOLTGENSPLAAT- Herv. Gcm. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lecs dienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. Cor- nelisse en 18.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT- Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse CJem. ücen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. (icm. 9.30 en 14.30 uur kand. J. Lohuis. Rijsscn - (Jer. (Jem, in Ned. 3x lecs dienst - Oud (ier. (iem. 3x lecs dienst. Uil haiuUn mui dhr. v. d. Mast oiilvaiii;! Anu S, hui:iiii;<i :'n verdiende hoekcnhon. Wanneer de regionale projektgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overflak- kee zich tot de schooljeugd richt windt ze er maar geen doekjes om: mede-weggebruikers worden konfliktpartners genoemd. Woensdagmorgen toen de nieuwe brugklassers van de Regionale Scholen Gemeen schap, van wie de meesten uit de omliggende dorpen per fiets naar school komen, op sportveld 'Concordia' samen kwamen werd hen daar op 't hart gedrukt kontlikten in 't verkeer terwille van eigen-, en anderer veiligheid te voorkomen. Dhr. J. v. d. Mast deed dat als voorz. van de projektgroep en weth. A. Tiggelman van Middelharnis, evenzeer begaan met het welzijn en de veiligheid van de jeugd voegde daar zijn goed advies aan toe: „onthoud je van waaghalzerij". Dhr. Tiggelman heeft het uit eigen waarneming hoe onzorgvuldig de fietsende schooljeugd zich in 't \erkeer kan gedragen door in 't duister en donker te rijden zón der licht, of te rijden met tevclen naast elkaar. „Denk toch aan je eigen veiligheid en aan die van anderen", benadrukte dhr. Tiggelman met klem. Het weggedrag op rotonde"s die juist dienen te meerdere veiligheid is abominabel; er mankeert veel aan omdat de aanwijzingen niet worden gevolgd en kris-kras gereden wordt, ook trouwens door ouderen. Een prettige en veilige schooltijd werd de brugklassers toegewenst in de hoop dat ze in praktijk zullen brengen wat ze op de vcrkecrslessen op de basisschool al hebben geleerd; pas wanneer dat gebeurt zal 't ook in 't verkeer veilig zijn. De brugklassers werden door de politie op hun kennis van de verkeersregels getoetst waarbij verdraaid lastige vragen werden gesteld. De 12-jarige Arne Schuilinga uit Dirksland was de uitblinker die tenslotte uit handen van dhr. v. d. Mast de beschikba re boekenbon in ontvanust nam. Wie het stre\en van de rcstauraiiecom- missie van Stellenckuns Ned. Herv. Kerk welgezind is kan morgen, zaterdag, ten bate van dat goede doel z'n auto laten wassen en stofzuigen! Zo"n all-in schoonmaakbeurt kost 12,50, alleen wassen gebeurt voor 7,50. De aktie vindt plaats op hel terrein bij de kerk. telt duizcink'n abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo j^oed als huis-aan-huis gelezen! 99 Door het Provinciebestuur van Zuid- Holland is de gemeente Middelharnis gevraagd voor Prinsjesdag 1994 (dinsdag 20 september) tweehonderd man zogehe ten 'burgerwachten' te leveren; van Middelharnis" zijde wordt aan die eer volle uitnodiging graag gevolg gegeven. Gevraagd is om een zoveel mogelijk her kenbare groep waarom de muzikanten van 'Sempre Crescendo" en de nian- .schappen van de brandweerploegen zijn gevraagd. Inmiddels hebben die hun medewerking toegezegd. Ze zullen een plaats worden gewezen langs de route waar de gouden koets zowel heen als terug van de Rid derzaal zal passeren. Na gedane decoratieve arbeid zal in hel Provinciehuis een lunch worden aange boden waarna door •Sempre Cresccnclo" een concert zal worden geceven. tic van parts nuinagcr. Een parts matiager is de man die binnen een autobedrijf volle dig verantwoordelijk is voor het trajekt van onderdelen en accessoires Ter gelegenheid van dit .30-jarig jubileum werd Piet door Citroen Nederland de Gouden Speld overhandigd voor 30 jaar trouwe dienst. '^cuci laiiu uc

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 4