Politieberichten Goeree-Overflakkee Autodiefstal in Bruinisse Over grasdijken, zo hard als beton I flonu^imaa Jong geleerd is oud gedaan Dameskoor Toonkunst' Informatie van de EHBO vereniging Oude Tonge Bloemsierkunst bij Diekhuus Middelhamis Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten 5e Omloop Goeree-Overflakkee: Alarmsituatie stroom voorziening ten einde Volksmuziek op D'n Diek Middelhamis DINSDAG 16 AUGUSTUS 1994 No. 6325 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarieL Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal Tijdens een spelletje tafelvoetbal werd op 9 augustus bij Port Zelande van de tafel van een Duitse toerist een spiegelre flexcamera gestolen. Vanuit een woning aan de Diependorst in Ouddorp werd tussen 29 juli en 9 augustus een rijbewijs en een kenteken bewijs gestolen. Mogelijk betreft het insluiping. Vanaf een boot aan de Doelweg in Goe- dereede werd in de avond/nacht van 9 op 10 augustus een buitenboordmotor van het merk Yamaha gestolen. Uit een auto die geparkeerd stond op de Brouwersdam hebben dieven kans ge zien in het korte tijdsbestek dat de auto geparkeerd heeft gestaan, 15 minuten, deze open te breken en diverse goederen zoals een videocamera weg te nemen. Tijdens de braderie op 11 augustus in Ouddorp werd van een toerist zijn porte monnee gerold. Op 12 augustus werd in de Weststraat te Ouddoip een afgesloten damesfiets en op 13 augustus aan het Molenblok te Oud dorp een afgesloten herenfiets gestolen. Inbraak In de nacht van 10 op 11 augustus is er ingebroken in de patatkraam aan de Weststraat in Ouddorp. De dieven namen bier weg. Een inwoner uit Sint Willibrord deed op 11 augustus aangifte dat vanaf de Brou wersdam zijn personenauto, merk Mazda, was gestolen met daarin o.a. pas poort, rijbewijs en kentekenbewijs. Mishandeling Op een van de campings in Ouddorp ont stond onenigheid tussen een 53-jarige man en een 14-jarige jongen. De man deed aangifte van mishandeling van zijn 10-jarig neefje door de 14-jarige. De jonge deed aangifte van mishandeling tegen de rnan omdat deze hem een paar rake klappen zou hebben gegeven. Proces-verbaal werd opgemaakt. Onenigheid In de nacht van donderdag omstreeks 01.00 uur ontstond er een flinke onenig heid in de discotheek van Port Zelande. De ruziezoekers waren snel onder con trole maar een van de raddraaiers liep daarna door een ruit. Hij betaalde ter plaatse de schade ad 500,- aan de eige naar. Arbeidsongeval Tijdens onderhoudswerkzaamheden aan de Haringvlietsluizen op 11 augustus gleed een van de werknemers uit. Hij viel over een rand en kwam in het water terecht. De man had geen letsel en werd met schrik uit het water gehaald door twee collega's. GEMEENTE DIRKSLAND Op 12 augustus zijn op het strandje te Herkingen van een zich op het Grevelingenmeer bevindende surfer diverse surfbenodigdheden gestolen. Stichting Muziekonderwijs Oost- flakkee in Oude Tonge start na een zomervakantie vol zonneschijn weer met muzieklessen. En er zijn nog enkele plaatsen vrij op de koperinstrumenten, zoals cornet, trom pet, bugel, euphonium, hoorn en trombo ne. Meldt u nu aan en leer een hobby kennen voor iedereen en waar je je leven lang plezier van hebt. Ook de blokfluitlessen gaan weer van start en er is nog plaats voor nieuwe leer lingen. Men krijgt in kleine groepjes les van enthousiaste docenten, en met een speciaal voor kinderen en geschreven methode leren ze de blokfluit bespelen. Dus is uw kind ouder dan zes jaar geef hem of haar dan vlug op, want wat is er nu leuker dan samen met je vriendjes of vriendinnetjes een instrument leren be spelen. Waarom nog langer aarzelen, kom ge woon eens kijken in 'Bolbaeken' of bel voor meer informatie naar Elza Polak, tel. (01874) 2542 of Ron Braber, tel. (01874)2840. DIERENBESCHERIVlING VERMIST te Melissant: Poes, grijze pers. VERMIST te Stellendam: Poes, zwart wit gevlekt, fel groene ogen. Inlichtingen: Dierenopvang Goeree- Overflakkee, tel. (01875) 1887. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Op 13 augustus werd op het Hellegats- plein een gestolen personenauto terugge vonden. De auto bleek in Bergen op Zoom gestolen te zijn, na sporenonder zoek is de auto teruggegeven aan de eigenaar. Op 13 augustus werd op de parkeer-/car- poolplaars aan de Schaapsweg te Den Bommel een afgesloten zeecontainer opengebroken. Er werden geen goederen meegenomen. Tussen 12 en 14 augustus werd van een bejaardenhuis te Oude Tonge een toe gangsdeur van de administratie gefor ceerd. Diverse laden en het magazijn werden doorzocht, er werd vermoedelijk niets meegenomen. Op 14 augustus is in het Dijkzigt-zieken- huis te Rotterdam een inwoner van Ooltgensplaat overleden aan verwondin gen die hij zichzelf in een politiecel te Ridderkerk had toegebracht. De man was afgelopen week door de rechter-commis- saris in bewaring gesteld. De rijksrecher che stelt een onderzoek in. Aanrijding met letsel In de ochtend van 10 augustus vond er op de N59 t.h.v. Ooltgensplaat een aan rijding plaats waarbij twee mensen gewond raakten. Een van de gewonden werd voor behandeling overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland en de ander werd door een arts uit Den Bommel behandeld voor nekklachten. De aanrijding betrof een zogenaamde kop-staart aanrijding. Ongeval Op de N59 t.h.v. Oude Tonge werd een auto met caravan onbestuurbaar doordat zij werden ingehaald door vermoedelijk een bus. Het resultaat was dat de boven bouw van de caravan aan de ene kant van de weghelft terecht kwam en de auto met restant aan de andere zijde. Veel schade. Dronken bestuurder Op 11 augustus raakte een inwoner uit Ooltgensplaat met zijn auto van de weg en belandde in de sloot. De man werd aangehouden omdat hij mogelijk onder invloed van alkohol zou verkeren. Het rijbewijs van de man is ingevorderd en proces-verbaal wordt opgemaakt. GEMEENTE MIDDELHARNIS Op de Langeweg in Nieuwe Tonge werd de bestuurder van een personenauto aan gehouden omdat hij in de vroeg nachte lijke uren van 11 augustus met een snel heid van 160 km reed. Rijbewijs werd ingenomen en proces-verbaal opge maakt. Jeugdkoor 'Deo Juvante' Het jeugdkoor 'Deo luvante' hoopt op D.V. vrijdag 19 augustus voor de eerste keer in het nieuwe seizoen bij elkaar te komen om het zingen van psalmen en geestelijke liederen weer te hervatten. Er wordt van 18.30 tot 19.15 uur gezon gen in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente. Jongens en meisjes vanaf 6 jaar zijn hartelijk wel kom. MIDDELHARNIS Het dameskoor 'Toonkunst' hoopt a.s. dinsdag 23 augustus weer met de repeti ties te beginnen. Nieuwe leden zijn van harte welkom! Het koor repeteert elke dinsdagmiddag van 14.30 tot 16.30 uur onder leiding van dirigent W. Chr. Meyboom in de 'Notenkraker' aan de Juliana van Stol-' berglaan te Middelhamis. Chr. gem. koor 'Middelhamis' Op maandag 22 augustus a.s. hervat het Cr. gem. koor 'Middelhamis' weer haar repetities van 20.00 tot 22.00 uur in de ontmoetingsruimte van de Gereformeer de Kerk. Om de eerste avond goed te gaan beginnen, is het nodig dat alle leden op tijd aanwezig zijn, en daar hoopt het bestuur op! Evenals altijd willen wij ook graag nieuwe leden, dames en heren, van harte welkom heten; of kom eens luiste ren. Ons koor bestaat uit ongeveer 35 leden die zeer enthousiast zijn, en u zult er zich zeker wel thuis voelen. Wij zingen louter geestelijke en vaderlandse liederen, en hebben ook dit jaar weer veel op het pro gramma staan. Dit alles staat onder lei ding van hun dirigent Cces den Braber uit St. Philipsland. Mogen we zeggen tot ziens? In de nacht van vrijdag 5 op zaterdag 6 augustus 1994 werd ontvreemd aan de Jachthavenweg te Bruinisse een zwarte Nissan Patrol, nieuw waarde 83.000,-. Eigendom van een 30-jarige man uit Duisburg. Gedurende het onderzoek zijn 5 verdachten aangehouden, zowel daders als helers. Het betrof een 33- en 24-jari- ge man uit Oirschot, een 31-, 46- en 60- jarige man uit Boxtel. Een aantal onderdelen werd teruggevon den op een autosloperij te Boxtel. De zaak kwam aan het rollen-toen de politie te Boxtel een van de verdachten staande hield en in zijn voertuig onder delen van die Nissan aantrof. In genoemde nacht stond er op de haven van Bruinisse bij een achttal garages een donkerblauwe Ford Escort met daarin 3 mannen. Mensen die n.a.v. het voren staande tussen 00.00 en 04.00 uur iets verdachts gezien hebben, worden ge vraagd zich te melden bij de politie. Ook stond er die nacht een Opel Kadett tussen de haven en de Jachthavenweg. De antenne werd afgebroken. De be stuurder/eigenaar wordt verzocht aangif te te doen bij de politie. In de. huidige samenleving zijn ongeval len helaas een dagelijks voorkomend verschijnsel. Het ongevalsrisico is overal aanwezig. Met name in het verkeer, spelende kin deren, op uw werk, maar ook in- en om uw woonomgeving, dan is het ook van zelf, als er direkt de juiste eerste hulp wordt verleend. Die hulp die ooit geboden moet worden, die kunt u leren bij de vereniging EHBO in Oude Tonge. Bij voldoende deelname start er een nieuwe cursus. De lessen worden gege ven in het Interkruisgebouw, Bernhard- straat op dinsdag van 20.15 tot 22.15 uur. Aanvang eerste les 20 september a.s. Geef u zo spoedig mogelijk op, daar er nog enkele deelnemers nodig zijn voor de nieuwe cursus. U kunt zich opgeven bij Jannie Kroon, Ruychrockstraat 47, 3255 XL Oude Tonge, tel. (01874) 1933. Groendecorateur Guido Rottiers geeft in samenwerking met het Diekhuus een 5- delige najaarskursus. Belangstellenden kunnen een originele bloemcompositie maken met bepaalde thema's. Herfst, groente, biedenmeier en kerstcomposities. Op donderdag 8 september a.s. leert hij u in korte tijd een gedurfde en originele bloemcompositie te maken. Composities waarbij gebruik wodt gemaakt van sober bladmateriaal, mossen, bessen, decora tieve takken en bloemen. Guido start met een korte theoretische inleiding over hoe een compositie opge bouwd kan worden wat vorm, composi tie en kleur betreft. Daarna gaat u meteen aan de slag om onder zijn professionele begeleiding een kunstzinnig sfeervol stuk op te bouwen. De kosten bedragen 30,- inklusief les materiaal. Zelf dient u mee te nemen een scherp mesje en decoratieve schaal in aardewerk of glas. De kursus wordt gegeven in het Diek huus, Beneden Zandpad 7 te Middelhar- nis op donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur en donderdagavond van 19.30 tot 21.45 uur. Datum: 8 september, 6 oktober. 3 november, 1 december en 22 december. Inschrijvingen en informatie: Guido Rottiers, Vingerli'ng 31 te Middelhamis, tel. (01870)86705. Probeer het eens! MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. P. Mulder van Capelle aan den IJssel. DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke (bed. H. Doop). NIEUWE TONGE - hedenavond (dins dag) 7.30 uur ds. Th. van Stuyven- berg van Waarde. OOLTGENSPLAAT - donderdagavond 7.30 uur student G. N. J. Moens te Houten. De vijfde aflevering van de nu al legendarisch geworden Omloop Goeree-Overflakkee is een bikkel harde geweest. De mannen en vrouwen die vrijdagavond welge moed aan de start in Ooltgensplaat verschenen stond in de volgende vierentwintig uren heel wat te wachten, maar dat wisten de mees ten van hen toen nog niet... De nacht is voor velen bijzonder koud geweest, zeker voor hen die zich in een sportieve korte broek hadden gekleed, bij 't Flaauwe Werk in Ouddorp hadden de lopers een stevige wind nog'es pal tegen. En dan de grasdijken... Die waren door de droogte zo hard als beton en vooral dat heeft velen opgebroken. De keiharde onheffcnheden vereisten dat heel voor zichtig en gespannen werd gelopen en dat werd oorzaak van veel blessures aan knieën, licsen en aan de spieren van de bovenbenen. Het overige terrein, strand, de Slikken van Flakkee en bitumen dij ken voelden in vergelijk daarmee aan als waren ze met tapijt belegd. Vijfhonderdvijf deelnemers zijn gestart, 155 van hen zijn onderweg afgevallen. Met name in Herkingen hebben velen af moeten haken van pijn en vermoeidheid want het tekort aan slaap wreekt zich met name in de ochtenduren. Voor de deelnemers is 't een hard ge vecht met zichzelf geweest, voor hun verwanten zijn het spannende uren ge weest omdat ze de tocht volgden om hun deelnemers hier en daar een hart onder de riem te steken. Op die sirategische punten was 't overal druk, met name ook in Oude Tonge waar 't een bonte drukte was met muziek en welgevulde terrasjes. Je moest een kerel zijn om daar weer dóór te gaan. Tonny Pietcrse uit Oude Tonge kwam rond één uur als eerste aan, een mooie prestatie, maar dat geldt ook voor hen die als laatste binnenkwamen, enkele mi nuten na 7 uur 's avonds en dat kon omdat de tijd waarin gefinishd moest worden met 8 minuten was verlengd omdat vrijdagavond 8 minuten na 7 uur werd gestart. Ooltgensplaat heeft vrijdagavond en zaterdagmiddag een ongekende drukte beleefd, elke straat stond letterlijk vól met geparkeerde auto's, een waar spekta kel is 't geweest. Maar iemand als oud- weth. Piet v. d. Ree ziet met genoegen op de loop terug, want hij heeft 't gehaald en zo doet o.a. Rinus Arensman uit Goedereede die tevoren hooguit der tig kilometer heeft getraind. Ze bleken meester over ruim 110 kilometer! De temperatuur van het opper vlaktewater is inmiddels zover gedaald dat er geen gevaar meer bestaat dat de elektriciteitscentra les koelwater zouden moeten lozen met een te hoge temperatuur. De speciale oproep van de energiebe drijven aan hun klanten om het stroomverbruik te matigen is weer ingetrokken. De afgelopen periode was het zo warm dat de temperatuur van het oppervlakte water extreem hoog geworden was. De elektriciteitscentrales dreigden daardoor koelwater te moeten lozen met een tem peratuur boven het toegestane maximum, met als mogelijk gevolgt sterfte onder planten en dieren in meren en rivieren. De energiebedrijven riepen hun klanten daarom op het elektriciteitsverbruik te matigen en grote stroomverbruikers zoals wasmachines e.d. alleen 's avonds in te schakelen. Op die manier werden de centrales ontlast en kon de temperatuur van het koelwater onder controle gehou den worden. Inmiddels is de temperatuur van het oppervlaktewater zover gedaald dat weer zonder problemen aan de nomiale clek- triciteitsvraao kan worden voldaan. COMBJ Toch blijven de energiebedrijven vanwe ge het milieu aandacht vragen voor ener giebesparing. Het hoge energieverbruik brengt grote hoeveelheden kooldioxide in de lucht, een gas dat mede verant woordelijk is voor het broeikaseffekt. De energiebedrijven hebben daarom een Milieu Aktie Plan opgesteld met als doel het energieverbruik terug te brengen, ledereen kan daar een bijdrage aan leve ren door bewust met elektriciteit (en gas) om te gaan. Ook het verschuiven van het stroomver bruik naar de avond past daarin. De elek triciteitscentrales hebben 's nachts capa citeit over door de verminderde vraag van fabrieken en kantoren. Gebruik van deze stroom levert naast een milieuvoor deel ook een financieel voordeel op, want stroom is in de meeste plaatsen in ons land 's nachts en vaak ook in het weekend de helft goedkoper. Om er gebruik van te maken is wel een duurde re dubbeltarief elektriciteitsmeter nodig. Het elektriciteitsbedrijf weet in welke gevallen dubbel tarief voordeliger is. Ook over andere vormen van energiebe sparing geeft het energiebedrijf advies. Zaterdagmiddag 20 augustus speelt in winkelcentrum D'n Diek de volksmu ziekgroep 'De Zeeuwse Rei'. De volksmuziekgroep bestaat uit 4 per sonen uit een familie die woonachtig zijn in Noordgouwe. Zij stelt zich ten doel de volksmuziek onder een zo groot moge lijk publiek te brengen. Door middel van optredens - in de zomer buiten en 's winters onder andere in tehuizen - krij gen zij steeds meer bekendheid. Hun instrumentarium bestaat uit: viool, gitaar, hanzeklap, accordeon, tuba, rom melpot, draailier, hommel, klompviool of krabkast, leitrom, lepels en veel zang. Verder werken zij met doeken die beschilderd zijn, om het meezigen te bevorderen ('stapelliedjes'). De liedjes gaan over het boerenleven (o.a. 'de Walcherse vrijage, de vrijage in de haverkist, en het droevige verhaal van oude Beth van Schuddebeurse') en over het zeemansleven (van een bootsgezel, die de glaasjes hoort klinken maar geen geld heeft, van reizen met een V.O.C- schip, dat varens gereed ligt in Vlissin- gen, of u kunt zeeziek w/orden op een reis van wel 3600 mijlen naar Batavia). Bij Radio Zeeland zijn zij geen onbeken den: zij waren te beluisteren in het pro gramma 'Op Delta hoogten'. De Zeeuwse Rei wandelt en speelt op D'n Diek tussen half twee en half vier. De massale slart en de soms eenzame intocht. VOOF^ BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE 1=3 C3 CJ CJ IZ3 CJ OUDDORP - Wesfstraa! 35 - Jeiefoon {OTBIB) 16 12 Fax 37 34 fl£NfSS£- Pnntshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 2'1 00 SOMMELSDIJK - Wesikrakeelsliaal 8 - Teleloon (018701 fl SS 4 J

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1