Politieberichten Goeree-Overflakkee Carpoolen, wat dat? Ferme botsing te Sommelsdijk Beiaardconcert te Goedereede, De Klepperstee organiseert dagtocht naar Antwerpen Li 3 Vlootschouw op het Haringvliet Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk zaterdag 13 augustus a.s. Eilanden-Nieuws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Reformatorische basisschool Dirksland opnieuw afgewezen Ds. Willemsen uit Frankrijk gerepatrieerd Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten DINSDAG 9 AUGUSTUS 1994 No. 6323 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 85736 2629. CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding met gewonden Op woensdagmiddag 3 augustus vond een aanrijding plaats op de buitenzijde van de Brouwersdam, waarbij vier perso nenauto's betrokken waren. Door deze aanrijding raakten drie personen ge wond, die naar het ziekenhuis in Zierik- zee overgebracht werden. De aanrijding ontstond doordat een van de auto's het talud van de Brouwersdam wilde oprij den om te parkeren, terwijl deze auto werd ingehaald door een andere auto. Schipbreuk op Zuiderdiep In de nacht van 5 op 6 augustus werd vanaf het Zuiderdiep hulpgeroep ge hoord. Door verschillende inwoners van Stellendam, een rubbervlet van de red dingsmaatschappij en de politie werd een zoekaktie gestart. Hierbij werd een 86- jarige man aangetroffen die tot zijn mid del in het water stond. De man was met een bootje gaan vissen en door een plot seling opkomende onweersbui was zijn bootje volgelopen en gezonken. De man kon nog net op de kajuit van zijn gezon ken bootje blijven staan. Hij werd onge deerd naar de wal gebracht. De politie bedankt iedereen die spontaan meehielp bij deze zoekaktie. Diefstal vaartuigen In de nacht van 4 op 5 augustus werden twee vaartuigen gestolen. Vanuit de Haven van Port Zélande werd een groene waterscooter, merk Seadoo, weggenomen. Verder werd een jet-ski, merk Kawasaki, gestolen, die naast een boot aan de Kab- belaarsbank lag. Inbraken in auto's Op 6 augustus werd een auto opengebro ken op de Stationsweg in Ouddorp. Op 7 augustus gebeurde hetzelfde bij een auto op de Brouwersdam. Na een prachtige zomervakantie gaan op maandag 15 augustus 1994 de repetities van Mannenkoor 'Ons Koor' uit Sommelsdijk weer van start. In juli 1995 zal 'Ons Koor' 60 jaar be staan. Ter gelegenheid daarvan zal uit ons repertoir een CD worden gemaakt, waarop o.a.: 5 delen uit die Deutsche Messe; Jagerskoor; die Zwölf Rauber; Slavenkoor; Einzugsmarch; 't Flakkees Volkslied (origineel). Zoals u wellicht weet is 'Ons Koor' een neutraal mannenkoor en bestaat mo menteel uit 44 enthousiaste zangers. Gezongen wordt in 4 partijen: nl. Ie tenoren, 2e tenoren, baritons en bassen. Bij concoursen wordt uitgekomen in de ere-afdeling. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Schuur afgebrand Op woensdag 3 augustus brandde een schuur op de Kade van Den Bommel af In de schuur stond nog een personenauto die ook in de vlammen op ging. De brandweer van Den Bommel bluste de brand. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Zeilboot in problemen Donderdagavond 4 augustus raakte eea zeilboot op het Haringvliet bij Den Bom mel in de problemen. De boot, een open zeilboot waarin 6 Belgische zeeverken ners en hun leider, was i.v.m. motorsto ring voor anker gegaan. Door een plotse linge onweersbui dreigde de boot vol water te lopen en werden vuurpijlen afgeschoten. Een boot van Rijkswater staat sleepte de zeeverkenners naar de Haven van Den Bommel. GEMEENTE MIDDELHARNIS Inbraken In de nacht van 3 op 4 augustus werd ingebroken in een vrachtauto in Nieuwe Tonge. Dezelfde nacht werd ingebroken in een woning in Nieuwe Tonge. Momenteel bestaat er enige behoefte aan tenoren, maar natuurlijk zijn mannen met een wat zwaardere stem ook van harte welkom. Na een vakantieperiode is het altijd een goed tijdstip om lid van een zangvereni ging te worden. Bij deze doen we dan ook een oproep aan alle Flakkeese man nen, die graag zingen en van mannen koorzang houden, om op maandag 15 augustus, of een volgende maandag eens te komen luisteren, je te oriënteren, of gewoon bij één van de partijen proberen mee te zingen. Notenkennis is echt niet noodzakelijk (natuurlijk wel gemakke lijk), en zingen in een koor is een fijne hobby. 'Ons Koor' is ook een gezellige, flink studerende vriendenclub, die u eventueel met raad en daad zal bijstaan. Graag tot ziens! Repetitie: iedere maandagavond, aan vang 8.00 uur in het verenigingsgebouw naast de R.K.-kerk aan de Langeweg te Middelharnis. Samen met je collega('s) in één auto naar het werk rijden kan al gauw honderden gul dens per maand voordeel opleveren. Er is nu een handige schuifkaart waarmee men tot op de gulden nauwkeurig kan uitrekenen hoeveel geld er te besparen valt. Wie bijvoorbeeld samen met één collega carpoolt over een woon-werkafstand van 35 kilometer (enkele reis), in een auto van 25.000-30.000 gulden nieuwwaarde, bespaart 181 gulden netto per maand, zo valt op de schuifkaart af te lezen. Carpoolen is natuurlijk niet alleen goed voor de eigen portemonnee. Het helpt ook mee het filepro bleem terug te dringen en beperkt het energieverbruik en de milieuvervuiling. Wie alles wil weten over carpoolen kan een gratis infonnatiepakket aanvragen bij de ANWB Carpool Informatielijn: 06-9772 (50 ct/min.). In dat pakket zit ook de handige carpoolrekenschuif Traditiegetrouw wordt ook dit jaar op de zaterdagavond van de Ves- tingdagen (20 augustus) op het Haringvliet en in de haven van Hellevoetsluis een verHchte vloot schouw gehouden. De Vlootschouw is al decennia-lang een jaarlijks terugkerend evenement in Hel levoetsluis. Oorspronkelijk werd met de Vlootschouw de zomervakantie afgeslo ten. Toen Hellevoetsluis nog een marine haven was, werden door de Marine vlot ten door de haven gesleept waarop alle plaatselijke verenigingen een afbeelding of voorstelling hadden gemaakt. Aan de mooiste werden prijzen toegekend. Toen de Marine Hellevoetsluis verliet dreigde ook deze afsluiting van de schoolvakantie verloren te gaan. Geluk kig heeft de Watersportvereniging Helle voetsluis 21 jaar geleden de draad weer opgepakt en een aantal jaren de verlichte vlootschouw georganiseerd. Later is de organisatie overgenomen door de Stich ting Watersportcentrum Hellevoetsluis, het overkoepelende orgaan van de Helle- voetse watersportverneigingen. W.V. Hellevoetsluis bleef echter door de jaren heen als trekpaard fungeren. Nadat de plaatselijke middenstand rond de Vlootschouw een braderie ging orga niseren is het evenement snel uitgegroeid en is nu een van de aantrekkelijkse pro gramma-onderdelen van de Vesting- dagen Hellevoetsluis. In de huidige vorm bestaan de deelne mers aan de Vlootschouw voornamelijk uit vertegenwoordigers uit de watersport. Toch zouden de organisatoren graag ook andere organisaties of verenigingen wil len zien deelnemen. Ongetwijfeld heb ben zij onder hun leden of in hun kennis senkring wel een booteigenaar die zijn schip ter beschikking wil stellen. Veelal kan met simpele middelen voor de toe schouwers op de wal (tussen de twintig en dertigduizend!) een mooi cffekt wor den bereikt. Organisaties en verenigingen die eventu eel willen deelnemen kunnen voor ver dere informatie kontakt zoeken met de organisatie van de Vlootschouw, te weten: René Vervoort, telefoon (01815) 3540 of Paul Hoogmoed, telefoon (01883) 13754. De verlichte Vlootschouw op het Ha ringvliet wordt gehouden op zaterdag 20 augustus a.s., start om ca. 21.30 uur, einde om ongeveer 23.00 uur; aanslui tend op de Vlootschouw wordt op het Haringvliet een vuurwerk afgestoken. De route van de Vlootschouw is: Helius- haven. Haringvliet, Groote Dok, Haring vliet. De in binnen- en buitenland beken de beiaardier Jaap van der Ende uit Schoonhoven zal op zaterdag 13 augustus a.s. tussen 4 en 5 uur 's middags een concert geven op de beiaard van Goedereede Jaap van der Ende, geboren in 1928, begon als schrijnwerker en restaurateur in de werkplaats van zijn vader. Naast het behalen van meerdere vakdiploma's en een nijverheidsakte volgde hij gedu rende acht jaar praktische lessen in beeldhouwen en tekenen aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten in Rotter dam. Al vroeg begon muziek een belangrijke rol in het leven van de heer Van der Ende te spelen. Op 7-jarige leeftijd begon hij met orgellessen. Toen hij 24 was, ging hij beiaardlessen volgen bij de toenmalige beiaardier van Schoonhoven. In 1953 werd hij aangesteld als stads- beiaardier van Schoonhoven. Hij behaal de daarna nog het Praktijkdiploma en het Staatsexamen MO Muziek met als hoofdvak beiaard. Aanstellingen als beiaardier van o.a. plaatsen als Woerden, Dordrecht, Oude- water. Bergambacht, Zoetermeer en Gouda volgden. Beiaardier Van der Ende verzorgde con certen op de meeste Nederlandse bei- aards, maar ook concerteerde hij in België, Frankrijk, Duitsland en Dene marken. Naast opnames vor film, radio en t.v. verleende hij zijn medewerking bij de ingebruikname van meerdere nieu we of gerestaureerde beiaards. In 1972 verzorgde hij een bespeling bij de Olympische Spelen in München, in 1973 nam hij deel aan de Internationale Bachwoche in Ansbach. Op de kruising Kon. Julianaweg-Dorpsweg waar wel meer blikschade wordt gereden waarom de voorgeno men rotonde er hard nodig is, is zaterdagmiddag weer een klapper gevallen. Die gebeurde toen over de Kon. Julianaweg richting Rozen- laan een bestelbusje met een gezin uit Schiedam reed en bij nadering van de kruising geen voorrang verleende aan een uit deDorpsweg naderende BMW personenauto, bestuurd door een jongeman uit Sommelsdijk. Midden op de kruising botsten deze wagens op elkaar en scho ten zij aan zij naar de straatkant. En passant werd de jongeman Johan Melissant uit Middelharnis geraakt. Hij stond met z'n l'icls op de stoep, gereed om over te steken. Hij werd licht gewond, z'n fiets werd vernield. De passagiere uit het busje bleek zwanger maar het letsel dat ze opliep was gelukkig alleen uitwendig. Haar \Vi jarig zoontje bleef ongedeerd zowel als haar echtge noot die het busje bestuurde. De gealarmeerde ambulance heeft de vrouw bij dokter Wieringa gebracht voor nader onder zoek. Het Schiedamse gezin, vergezeld door haar vader en moeder in hun eigen busje was in Middelharnis omdat in deze omgeving winkelruimte werd gezocht. Wellicht is het door plaatselijke onbekendheid dat de kruising, waar het altijd oppassen gebla zen is, hen heeft verrast. Op dinsdag 16 augustus a.s. organiseert De Klepperstee een dagtocht naar Antwerpen. Wij regelen voor u het vervoer en zorgen voor begeleiding tijdens de busreis. In Antwerpen kunt u dan ook zelf bepa len wat u gaat doen. Een bezoek aan cultuur-historische ge bouwen, een kijkje bij de diamantslijpe rij, gezellig winkelen, een rondje over de markt, een bezoekje aan de dierentuin, een kijkje op de kermis of gewoon re laxed een ten-asje pakken.Het kan alle maal in deze boeiende, bruisende stad! Na zijn pensionering bleef de heer Van der Ende vele gastconcerten geven en is hij nog part-time verbonden als beiaar dier van het Koninklijk Paleis te Amster dam. Sinds 1981 is hij Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Jaap van der Ende bewerkte voor beiaard vele composities van klassieke meesters, zijn integrale uitvoeringen van Bach's viool-, luit- en violoncellowerken zijn tot nu toe een unicum in de beiaardwereld. Van der Ende was tussen 1961 en 1975 adviseur binnen de Nederlandse Klok kenspel Vereniging, daarna verleende hij zelfstandig zijn medewerking bij vele restauraties en nieuwbouw. Ook bij de aankoop van het carillon van Goedereede was de heer Van der Ende als raadgever nauw betrokken. Hij was het die in juni 1978 bij de ingebruikname door HM Koningin Beatrix en ZKH Prins Claus het Wilhelmus van Nassaue hoog boven Goedereede deed klinken. Nu er plannen bestaan voor uitbreiding van de Goe- rcese beiaard, zal hij wederom de nodige adviezen uitbrengen. Op het concert van a.s. zaterdag zal Jaap van der Ende werken uitvoeren van Jac. van Eyck, W. ter Burg, J. S. Bach, F. Schubert en F. Chopin. Volledige pro gramma's zijn in de toren verkrijgbaar. Tijdens dit concert is het museum geo pend en kan de toren worden beklommen tegen een geringe toegangsprijs. We vertrekken om 08.00 uur in de mor gen vanaf De Klepperstee, zodat u om streeks 9.45 uur in Antweipen arriveert. Om 17.00 uur keren we vanuit Antwer pen terug naar De Klepperstee, alwaar u de mogelijkheid heeft, tegen een geredu ceerd tarief, een diner te gebruiken. Dit is niet verplicht. De kosten voor deze dagtocht bedragen 29,50 per persoon, inclusief platte grond en reisverzekering. Een aansluitend diner kunnen we u aan bieden voor 15,00 per persoon. Voor nadere informatie kunt u bellen (01878) 151 1. U kunt zich, vóór 13 augustus aanmelden bij de receptie. Het verschuldigd bedrag dient u bij aanmel ding te voldoen. Wij behouden ons het recht voor bij onvoldoende deelname de dagtocht te annuleren. In dat geval krijgt u uw geld terug. Op 29 juli jl. is bekend geworden dat het verzoek tot stichting van een reformato rische basisschool in Dirksland opnieuw - thans in hoogste instantie - is afgewe zen. De Raad van State heeft het beroep van de reformatorische schoolvereniging tegen de beslissing van de provincie Zuid-Holland namelijk verworpen. Eerder had de gemeenteraad van Dirks land herhaalde verzoeken voor een eigen reformatorische school afgewezen. De eerste poging daartoe dateert van 1989. De Raad van State heeft bij zijn beslis sing gekonkludeerd dat de beoogde reformatorische school niet van een an dere richting is dan de bestaande prote- stants-christelijke Prins Mauritsschool. De Raad van State komt tot die konklu- sie gelet op de identiteit van de bestaan de school. Deze wordt mede bepaald door de grondslag, het gebruik van de Statenvertaling, de Psalmberijming 1773. Dat de meerderheid van de leerlin gen hoort tot de Gerefonrieerde Gemeen te te Dirksland en dat het bestuur in meerderheid wordt gevormd door leden van de Gereformeerde Gemeente zijn eveneens een belangrijke aanwijzing voor de identiteit van de school, vindt de Raad van State. Dat de Prins Mauritsschool bijzondere betekenis hecht aan aansluiting bij de reformatorische organisatie heeft even eens in de afweging een rol gespeeld. HDG-predikant ds. J. Willemsen uit Sommelsdijk is zaterdag vanuit een zie kenhuis in het Franse Bordeaux in een rit van twaalf uur per - Nederlandse - ambulance naar het Rotterdamse Ikazia- ziekenhuis overgebracht. De artsen had den vervoer door de lucht ontraden. Ds. en mevr. Willemsen waren, met hun jongste zoon, zaterdag 23 juli hun vakao- tie in Barsac (Z.O. van Bordeaux) be gonnen. Ds. Willemsen voelde zich al enige tijd niet goed, maar dat werd geweten aan oververmoeidheid; gehoopt werd dat een vakantieperiode daarin verbetering zou brengen. Echter verergerde zijn toestand dermate dat ds. Willemsen donderdagochtend 28 juli een ernstige ingreep moest onder gaan nadat hij 's nachts naar het zieken huis was gebracht. Zo ernstig bleek zijn toestand dat hij tot dinsdag op de afde ling intensive-care verbleef, waarna hij zaterdag naar Nederland kon worden vervoerd. Ds. Willemsen heeft de dagen in het zie kenhuis nauwelijks'bewust meegemaakt, temeer geldt dat voor mevr. Willemsen voor wie de weinige kennis van de Fran se taal een beletsel was om met de dok toren kontakt te hebben. De doktoren in Ikazia zijn aan de hand van het meege brachte medische dossier van de ge pleegde ingreep op de hoogte gebracht. SOS Nederland heeft voor de repatrië ring naar Nederland gezorgd. Het adres van ds. Willemsen is: ds. J. Willemsen, Ikaziaziekenhuis, afd. 2b, kamer 12, Montessoriweg 1, 3083 AN Rotterdam. HERKINGEN - donderdagavond 7.30 uur ds. C. Harinck, van Houten. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. R. Boogaard van Leider dorp. OUDE TONGE - De dienst van woens dagavond, waarin zou voorgaan ds. Th. van Stuyvenberg van Waarde, gaat NIET door. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. W. Hage van Kruiningen. OOLTGENSPLAAT - donderdag avond 7.30 uur ds. J. Driesscn van Woerden. VOOR BEELD EN GELUID COMBj FOTO - VIDEO - STUDIO REPORTAGE - FOTOGRAFIE ^^^^H czi C3 c=i czi Q B^ C3 C3 C=3 C3 C3 en OUDDORP - Westsuaai 35 - Telelaon (01878) 16 12 Fat 37 34 RENESSE - Pnnisnop - Hogezoom 172 r Telefoon )011I6I 24 00 SOMMELSDIJK - WestkrakeelsUaai B - Telefoon (018701 8 6841 Mottobord mei vlinder langs RWl nabij Apeldoorn. Omstanders te over, midden Johan MelissanI lei uijl hij z'n pijiiüjlce arm voeh en naar z'n verfomfaaide fiets liijl^l.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1