Mobil D Toeristendagen in Ouddorp Nieuwbouwwoningen opgeleverd liiffjEiinra Politieberichten Westelijke Accountantskantoren nemen waardig afscheid van Mw. (Joke) Peekstok Zitting Politierechter te Sommelsdijk Rally Formula Sl^^ I Goeree-Overflakkee Kind dodelijk gewond bij aanrijding Garage Knöps B.V. BjtlonieetïemttH AUT03£I>^'^ Orgelconcert en samenzang Geref. Kerk Ouddorp Sasruiters overheersen tijdens Zeeuwse kampioenschappen dressuur 67e Jaargang VRIJDAG 29 JULI 1994 No. 6321 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelharnis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstal kratten In de nacht van zondag op maandag werd een tweetal jeugdige personen aan gehouden in verband met een diefstal van lege kratten vanaf een strandtent. Tegen de jongens werd proces-verbaal opgemaakt en de kratten konden worden teruggegeven. Toezicht recreatie De politie houdt in Ouddorp struktureel toezicht op parkeer- en andere overtre dingen op en rond het strand. Regelmatig wordt er geklaagd en ook regelmatig wordt gekonstateerd dat de overtredin gen hand over hand toenemen. Er zal dan ook streng, dat wil zeggen verbaliserend, opgetreden worden. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstallen en inbraken In de nacht van zaterdag op zondag werd er ingebroken in een bedrijf aan de Tramweg in Oude Tonge. De buit be stond uit een klein geldbedrag. De aan gebrachte schade was aanzienlijk groter. In de nacht van zaterdag op zondag werd een auto gestolen van het handelsterrein in Oude Tonge. De auto werd korte tijd later in de gemeente zelf terug gevonden. Het ging hier om een blauwe Mazda, kenteken LZ-83-SF. Een inwoner van de Voorstraat te Oude Tonge deed aangifte van het feit dat er in de nacht van zaterdag op zondag was ingebroken in zijn garage. Uit zijn gara ge werden onder andere twee motorbo ten, respektievelijk van de merken Ka wasaki en Seadoo, gestolen. Verkeer Zondagavond vond er een aanrijding plaats op de Molendijk in Oude Tonge. Een inwoner uit Rotterdam kwam 'tegen het verkeer in' en veroorzaakte zodoende een aanrijding. Van de genoemde be- Op dinsdag 26 juli omstreeks 11.50 uur vond er op de Havenweg te Ouddorp een aanrijding plaats tussen een fietser en een vrachtauto. De vrouw, die achterop haar fiets haar 3- jarig zoontje vervoerde, reed tegen de voor haar rijdende man aan die plotse ling stopte. De vrouw verloor haar even wicht en viel tegen de banden van de langzaam rijdende vrachtauto aan. Het kind viel hierdoor uit het kinderzitje en viel voor de achterwielen van de vrachtauto. De familie, afkomstig uit Duitsland, was in Ouddorp op vakantie. Ramoco b.v. RENAULT-dealer A. J. van Rumpt stuurder werd een bloedproef afgenomen in verband met diens alkoholgebruik. GEMEENTE DIRKSLAND Diefstal uit auto Dinsdagmiddag werd aan de Nol Ie weg te Melissant een diefstal gepleegd. Uit een aldaar geparkeerd staande auto werd onder andere een geldkistje ontvreemd. Mw. J. Peekstok heeft met gemengde gevoelens het besluit genomen om een punt achter haar aktieve loopbaan te zetten. Op 20 mei 1994 jl. bereikte zij de leeftijd van 65 jaar en al voelt zij zich nog jong, zij wilde bij deze mijlpaal het stopsein geven. Haar collega's, met wie ze zo fijn heeft samengewerkt, vinden het jammer omdat je niet graag een collega, wat bovendien een bijzonder prettig mens is, ziet vertrekken. Ai eerder wilde zij stoppen met werken. Zij heeft het plan gehad om met haar 40-jarig jubileum, toen zij door burgemeester J. G. Sleurink-Rabbinge de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau kreeg opgespeld, welke haar door Hare Majesteit de Koningin was toegekend, haar loopbaan te beëindigen. De prettige sfeer die bij de W.E.A. heerst heeft haar ervan weerhouden dit plan tot uitvoer te brengen. Zij vond het prettig om met jongere mensen samen te werken en te worden overladen met werk. Zij was echt een manusje van alles die altijd bereid was om waar dan ook bij te springen. Het verzorgen van de in- en uitgaande post, de verzorging van de koffie en thee, het invallen bij de receptie, archiefwerkzaamheden, het invoegen van supplementen in de wetboeken en nog veel meer werkzaamheden, eigenlijk té veel om op te noemen. Dat zij haar collega's zal missen is een ding wat zeker is. De collega's zullen ook haar missen wat blijkt uit het plan, om een bijzonder afscheid te organfseren. In het geheim werden plannen gesmeed zonder dat Joke Peekstok er maar iets van wist, het moest echt voor haar een verrassing blijven en dat was het dan ook. Op zaterdag 23 juli 1994 jl. kreeg zij te horen dat haar collega's Bas Klootwijk en zijn vriendin Sandra van Kampen van plan waren met haar 'ergens' naar toe te gaan. Niets vermoedend wat haar te wachten stond, stapte zij in de auto van Bas en de reis was richting Rockanje. Bij de uitspanning 'Golfie' werd er natuurlijk-wat gedron ken en gegolfd. Groot was dan ook de verbazing toen meerdere van haar collega's hetzelfde plan hadden opgevat en toen begreep zij dat dit een vooropgezet plan was. Een gezellige avond volgde. Van de direkteur kreeg zij een fiets namens het gehele personeel en ook de bloemen ontbraken niet. Vertederend bekijkt zij de foto's, die op die avond zijn gemaakt en dikwijls zal ze terugdenken aan die fijne tijd die zij heeft gehad bij het W.E.A. Zij wenst alle collega's al het goede toe. Een waardig afscheid was het wel. In haar speech kon ze alleen nog uitbrengen 'Dank jullie wel'. Op woensdag 27 juli 1994 werd in het gebouw van het Kantongerecht te Sommelsdijk door de Politie rechter zitting gehouden. Van de door de Deurwaarder Mw. R. Kui pers opgeroepenen werden vele gevallen aangehouden wegens uit- stedigheid door vakantie van over treders. Ook werd in enkele geval len de opgelegde boete van te voren betaald zodat dit het aantal rechts zaken verminderde. In enkele gevallen moest de Politierech ter Mr. J. Schoonaard, de Officier Mr. W. Hendriks en de Griffier Mr. J. Neder- lof vonnis wijzen. Tegen een inwoner van Den Bommel werd 600,- boete geëist wegens het besturen van een motorvoertuig onder invloed van alcohol. Een inwoner van Melissant hoorde een geldboete en intrekking van zijn rijbe wijs van 9 maanden voorwaardelijk tegen zich eisen met een proeftijd van 2 jaar. De geldboete van 1.700,- werd uiteindelijk teruggebracht tot 1.500,- omdat de overtreder beloofde zich onder behandeling te stellen en een cursus te gaan volgen tegen alcohol. De rechter eiste dat hij die cursus vóór 1 november 1994 moet hebben afgemaakt. De over treder beloofde dat dit de eerste maar ook de laatste keer was dat hij op die manier een auto bestuurde. Tegen een inwoner van Klaaswaal, die in Melissant een motorvoertuig bestuurde onder invloed van alcohol, werd 900,- boete geëist alsmede intrekking van zijn rijbewijs voor een periode van 6 maan den voorwaardelijk. De overtreder, die reeds een cursus tegen alcohol had ge volgd, is bovendien van beroep veran derd zodat hij niet gemakkelijk meer met drank in aanraking komt, heeft een nieuw bedrijf opgestart. Gezien de goede wil en de kosten van het nieuwe bedrijf wilde de rechter een tegemoetkoming doen en bracht de boete van 900,- terug naar 750,- of 15 dagen hechtenis. Voor de voorwaardelijke intrekking van zijn rijbewijs blijft een proeftijd van 2 jaar. Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 Op woensdag 3 augustus wordt er weer een zomerzangavond gehouden in de Gereformeerde Kerk te Ouddorp. Organist is Rinus Verhage. Aanvang 8 uur. Kerk open half 8. Kaarten: voor volwassenen 3,50 en voor kinderen 1,50. Na afloop is er koffie en limonade. Nadat er veel gespekuleerd was over de nieuwe Zeeuwse Kampioene klasse Z2 in de Zeeuwse kranten, sloeg zaterdag 23 juh het uur van de waarheid, 's Ochtends won Liesbeth v. d. Velde van Irma van Niedek-v. d. Wal met 6 punten verschil en 's middags toen er overgereden moest worden, won Irma met 6,5 punt. Het was dus een nek aan nek race, die in het voordeel van Irma beslist werd. Doordat Irma in het huwelijk trad op 7 juli had ze de weken ervoor weinig tijd om zich voor te bereiden op de Kam pioenschappen, en daarna was ze op vakantie geweest, dus had ze maar een week de tijd gehad om Gustafson weer een beetje in konditie te brengen. Daardoor slopen er 's ochtends wat sto rende foutjes in de proef, maar 's mid dags was Gustafson weer helemaal bij de les. Na afgelopen winter indoor kampioene te zijn geworden, blijkt dat ook dat niet onverdiend was, en niet zoals de Zeeuw se kranten schrijven, dat Irma alleen Traditiegetrouw werd in Ouddorp weer de 'toeristendagen' georganiseerd. Deze week uit en ook nog de volgende week zullen vele duizenden Ouddorp bezoeken om de toeristendagen te beleven. Woensdag jl. was het erg druk en ook erg warm. De afhankelijkheid is het weer. Meestal is het goed weer maar als het té heet is verblijven velen op het strand, maar die komen dan 's avonds wel weer. Het is er altijd erg gezellig en van heinde en verre komen de bezoekers richting Ouddorp. Ook dit jaar was er weer genoeg te eten en te drinken en voor de winkelende bezoekers was er weer van alles te koop. Leuk was dit keer de welbespraak te standwerkers die velen met hun praatjes vermaakten en ze deden nog goede zaken ook. Ook de middenstand plukt een aardig graantje mee. Veel bezoekers betekent vele kijkers en ook vele kopers. Oude ambachtslieden waren bezienswaardigheden die de belangstelling konden waarderen. De Mexicanen met gitaarmuziek en fluit brachten gezellige muziek ten gehore. Het was een groot feest daar in Ouddorp, mede ook door de stemmige vakantiekleding van de bezoekers. DEN BOMMEL - Op woensdag 13 juli jl. vond de oplevering plaats van de 7 nieuwbouwwoningen in Den Bommel. Deze woningen, 5 sociale koopwoningen en 2 vrije sektorwoningen maken onderdeel uit van het nu afgeronde bouwplan 'de Kleine Kreek' in Den Bommel. Bouwbedrijf Kroon uit Den Bommel heeft de ontwikkeling en de bouw gerealiseerd. Architect A. Gestel te Middelharnis heeft de woningen ontworpen. Jongerius Vastgoed Zuid-Holland Zuid B.V. te Sommelsdijk verzorgde de verkoop en hypotheek-advisering. De opgeleverde woningen zijn traditioneel gebouwd en optimaal geïsoleerd met o.a. glas-, muur-, vloer- en dakisolatie en zijn gelegen op ruime percelen eigen grond. Aannemersbedrijf Kroon toont met de bouw van deze woningen wederom aan, dat kwalitatief goede bouw niet duur hoeft te zijn. Overweegt u derhalve binnenkort te gaan bouwen, ga dan zeker eens praten bij Kroon aan de Voorstraat te Den Bommel, tel. (01871) 1295. maar geprofiteerd heeft van de fouten van een ander. Dan moeten zij die dom me fouten maar niet maken. Op 3 september wordt in Ermelo op de Levade beslist wie er Nederlands Kam pioen 1994 gaat worden. Ook de andere Sasruiters hebben goed hun best gedaan: In de klasse Z2 pony's is Liesbeth de Jong reservekampiocn geworden met 357,5 punten, wat haar ook gelijk de eerste winstpunt in de klas se Z2 opleverde. Ook Rozemarijne Overhand is reserve- kampioene in haar klasse, de B, met 240 punten. We kunnen dus wel zeggen dat de Sas ruiters niet voor niets helemaal naar Zeeuws Vlaanderen afgereisd zijn. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Dirksland, Tel. (01877)13 57 voor Goeree-Ov^rflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Jaap Kroon reiki de sleutels uil aan een van de gelukkii^e eii;enaren. Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 VOOR BEELD EN GELUID COMBI FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRARE BIQ ^^^J S O S S S~^^^ C3 C3 ca OUDDORP - Weststraat 35 - Teleloon I0JS7SI 16 12 Fa* 3734 RENESSE - Printshap - Hogezoom 172- Teleloon 101116) 24 00 SOMMBLSPUK - Westkrakeelstraat 8 - Teleloon 101870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1