liiiiciinra Eerste paal in de grond voor Jeremiasse revalidatie techniek B.V. 32bbG Blokcursussen Primeur op Goeree-Overflakkee voor loonbedrijf Hans Vogelaar uit Dirksland HuSbreeMse Politieberichten Bloemlezing meldingen Parking Watchers ^UTOB^D^'^ 1899.- 1999.- Wij willen ook wel eens een Ideurtje krijgen BjHameeteniAH Oude foto's gevraagd Politiebericht Zeeland Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee VRIJDAG 15 JULI 1994 No. 6317 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT M - JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De Parking Watchers hebben vanaf de start van het projekt tot aan 14 juli 1994 de volgende meldingen gedaan: - Door de Parking Watchers is in de afgelopen weken een 500-tal preven tieberichten in auto's achtergelaten terzake het niet afgesloten hebben van de auto of er waren in de auto nog waardevolle zaken aanwezig en lagen op zicht. - Melding van het achterlaten in de auto van een hond. Dit gebeurde bij zeer hoge temperaturen. Bij het doorgeven van de melding verscheen eigenaar en verklaarde maar even bij de auto te zijn weggeweest. Hem werd te ver staan gegeven de hond voortaan toch maar even mee te nemen. - Diverse waarschuwingen zijn gegeven betreffende het zich bevinden op gebieden waar dit verboden is. Ter rein was afgezet door prikkeldraad dus voor een ieder duidelijk dat je daar niet mag komen. - Tevens werd door een Parking Wat cher gekonstateerd dat een Italiaanse toerist zijn chemisch toilet in de dui nen leeggooide. - Enkele meldingen van vervuilingen van de parkeerplaatsen werden door gespeeld naar de beheerder van die parkeerplaatsen en de zaak werd op geruimd. - Enkele meldingen via de Reddings brigade Ouddorp van vermiste kinde ren werd ook door de Parking Wat chers opgepikt. Ze bekeken op hun beurt de parkeerplaatsen en de duinpa den. - Door de Parking Watchers werd op zeer drukke dagen het parkeren op de parkeerplaatsen zelfs geregeld. Dit omdat er op een gegeven moment geen plaatsje meer vrij was. Er werd toen andere parkeergelegenheid aan gewezen, zodat er altijd ordelijk ge parkeerd werd en er niet overal zo maar een auto werd neergezet. Dit was zowel voor de politie als het pu bliek een goede oplossing. - Als slot is nog te vermelden dat tot nu toe er geen inbraken of diefstallen zijn gepleegd op de plaatsen waar Parking Watchers aktief waren. Reakties van het publiek zijn zeer posi tief. Opmerkingen van ik voel me nu een stuk meer op mijn gemak als ik mij op het strand bevind worden door strand- gangers regelmatig gemaakt. Stichting Pastorale Leergangen Rotterdam De Stichting Pastorale Leergangen op Gereformeerde grondslag te Rotterdam hoopt in het najaar een vierde blokcursus te organiseren. Deze blokcursus zal worden gehouden op vier zaterdagen, en wel op 24 septem ber, 8 oktober, 22 oktober en 5 novem ber 1994 van 10.00 tot 12.30 uur. Deze bijeenkomsten worden gehouden in een zaal van de Hoflaankerk, Oudedijk 2 te Rotterdam. THEMA: „De Schrift in haar eenheid van het Oude en het Nieuwe Testament". 24 september: drs. G. Hagens over: Het Oude Testa ment als Godsopenbaring. 8 oktober: drs. H. J. Bruins over: Het Nieuwe Tes tament en de moderne theologie. 22 oktober: ds. K. Boei'sma over Oude en Nieuwe Testament, eenheid en verscheidenheid. 5 november: nog niet bekend. Onderwerp: De Schrift en het persoonlijke leven. Cursusleiders voor dit blok zijn: Dr. O. J. V. d. Ploeg en ds. K. Boersma. Men kan zich als deelnemer opgeven bij: A. B. van Woerkom, Witte van Hacm- stedestraat 3, 3132 HZ Vlaardingen. Tel. (010)4341639. De kosten voor deelname aan deze blok cursus bedragen per persoon 25,- per cursusmorgen (inclusief koffie). Dit bedrag over te maken, tot zeven dagen voor de aanvang van de cursus morgen, op postrekeningnr. 5856191 t.n.v. St. Pastorale Leergangen Rotter dam te Vlaardingen of op bankrekening nr. 3054!1020 van de Rabobank te Vlaardingen. Dirksland, Tel. {01877)13 57 Tevens vinden ze het een goede zaak dat er eens op gelet wordt dat het vuil terecht komt in de bakken die daarvoor bestemd zijn. Het verhaal dat we anders over enige jaren met z'n allen niet naar het strand gaan maar naar een vuilnisbelt slaat daarbij goed aan. Loonbedrijf Hans Vogelaar heeft dinsdag 12 juli 1994 een primeur op Goeree- Overflakkee. Deze dag ving hij zijn combine-werkzaamheden aan met zijn nieuwe Claas maaidorser. Met een boeket bloemen van de leverancier. Steenbergen Moderne Mechanisatie, werd hij namens het bedrijf geluk gewenst door Jan de Jong, vertegen woordiger van Steenbergen uit Klaaswaal. De nieuwe machine is de Claas Dominator 204, type Mega uit de nieuw geïntrodu ceerde serie. Deze machine onderscheidt zich vooral door de aanwezigheid van een extra versneltrommel, die direkt voor de dorstrommel is geplaatst. De draaisnelheid van deze trommel is 80% van de dorstrommel. De versneltrommel trekt het gewas enigszins uit elkaar waardoor het gelijkmatiger bij de dorstrommel wordt aangevoerd en versnelt de aanvoer van het gewas met ongeveer 30%. Vrijwel alle graankorrels worden door de dorstrommel uit het stro gehaald en de laatste 10% door de schud- ders. Door het toepassen van deze versneltrommel kun je zien dat Claas de problemen bij de kop aanpakt! De capaciteit van dit type combine ligt dan ook 30% hoger dan van de traditionele maaidorsers en beantwoord dan ook geheel aan de eisen van de huidige gewas opbrengsten die gestegen zijn van 7 naar 12 ton per hectare. Behalve de grote capaci teit ziet de heer Vogelaar de winst van deze machine vooral in een betere afscheiding en schoning van moeilijk dorsbare gewassen zoals graszaad e.d. Flexibele aanpassing in een veranderende landbouwmarkt. Met het aanschaffen van deze moderne maaidorser met een maaibord-brcedte van meer dan 41/2 m en voorzien van een strohakselaar, heeft het loonbedrijf Hans Vogelaar een prachtige opvolger voor zijn vorige Claas maaidorser. KLEURENTELEVISIES DIE ALTIJD IN DE TOPKLASSE SPELEN Philips KTV type 25PT530 Sony KTV type KVX 2571 vooraüejékerheMï Op 11 juli 1994 om 15.40 uur vond er in Goes een diefstal plaats van een zeer dure zonnebril ter waarde van 1200,-. De bril werd gestolen bij een opticien in Goes en enige tijd later op de dag werd deze bril aangeboden bij een andere opti cien in Goes. De man wilde dat er een voorzet-zonnebril van de bril gemaakt werd. Pech voor de man, want op de gla zen van de bril zat nog een verkoopsti ckertje, waarna de winkelier het geheel niet meer vertrouwde en kontakt opnam met zijn collega waar de bril vandaan kwam. Hierna vluchtte de man met medeneming van de bril de winkel uit en liet een kind van ongeveer 3 jaar oud achter bij de ingang van de winkel. De man rCiidc weg en sprong het water in van De Veste waar hij enige tijd bleef zitten. Uiteindelijk werd het kind door een onbekend gebleven vrouw meegenomen in een personenauto. Even later pikte ook zij de drijfnatte man op bij De Veste en reed weg. Het distrikt Oosterscheldebekken van de politie Zeeland heeft de zaak in onder zoek. Oostdijk 1 Sommelsdijk Tel. 01870-82381 Openingstijden: Aan de Oostplaat te Middelharnis is de afgelopen week de eer ste paal de grond in gegaan waar aan het adres Pascalweg een nieuwe vestiging wordt gebouwd van de Fa. Jeremiasse. Voorheen was aan de Oostdijk te Sommelsdijk de firma Kievit,die zich bezig hield met het vervaardigen en repareren alsmede het aanpassen van rolstoelen, elektrische driewiel- scooters enz. een bekend adres. Wat bij velen niet bekend was dat de heer P. A. v. d. Berge, die jaren lange ervaring had opgedaan bij 'de Samaritaan' en 'de Goede Ree', en daar zorgde voor speciale aanpassingen, de specialist was op dit gebied. Hij ontwikkelde een stoel die uniek was en nog steeds de naam 'Sommelsdijkse stoel' draagt. De firma Kievit is gestopt op 1 juni van dit jaar met de be moeienissen van revaiidatie-techniek. Omdat daarna de enige vestiging dicht bij Middelharnis was gelegen in Goes, werd besloten om aan de Oostplaat een vesti ging te gaan bouwen. De nieuwe vestiging zal een oppervlakte gaan beslaan van 600 m- en zal in de toekomst de mogelijk heid bieden om alle aanpassingen, reparatie en de verkoop te behandelen. Het is nog niet bekend wanneer het een en ander is gereali seerd, maar de verwachting is, dat tegen het eind van januari 1995 of misschien iets eerder, zo rond september/oktober de nieuwe zaak gaat draaien. De nieuwe zaak zal een groot gebied gaan bestrijken. Van Hellevoet, geheel Goeree en Overflakkee alsmede ook een groot gedeelte van Brabant. De algehele leiding zal dan in handen zijn van de heer P. A. V. d. Berge, die naast de nieuwe toestellen en de reparatie ook de adviezen zal geven over rolstoelen, loophulpmiddelen, werkstoelen, douche-toiletstoelen, speciale bedden, en huis houdelijke hulpmiddelen. Voorlopige informatie is te verkrijgen bij P. A. v. d. Berge, Kaai 35 te Sommelsdijk. Tel. (01870) 83746. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER RENAULT-dealer Autobedrijf A. J. van Rumpt In het voorjaar van 1995 verschijnt er een nieuw fotoboek van Ouddorp, geti teld 'Ouddorp, van 1900 tot nu'. Het be treft een foiTnaat dat tweemaal zo groot is als de tot nu toe verschenen exempla ren met ruimte voor circa 180 foto's. Voor de voorbereiding hiervan ben ik op zoek naar foto's over deze periode. In het boek zullen de volgende rubrieken aan de orde komen: Dorpsbeeld, Vereni gingsleven, Gemeentebestuur, Fabrie ken, Ambachten, Straatbeeld, recreatie. Kerkelijk leven. Dorpspersonen enz. Als u mij kan helpen aan foto's over deze periode verzoek ik u kontakt met mij op te nemen. Het is de bedoeling dat de foto's gecopieerd worden of dat u ze voor een paar maanden kunt afstaan zodat de drukker ze kan copiëren. Ook oude bijzondere kranteknipsels of oude akten zijn welkom. C. J. Hameeteman, Frans Halslaan 18, 3241 AB Middelharnis, (01870) 82967. GEMEENTE OOSTFLAKKEE In Ooltgensplaat werd een vrouw door haar buurman met een kruisboog be dreigd. De man werd aangehouden terza ke bedreiging en verboden wapenbezit en wordt op 15 juli voorgeleid aan de officier van justitie. GEMEENTE MIDDELHARNIS Alcohol in het verkeer Tegen de bestuurder van een personen auto werd proces-verbaal opgemaakt daar de ademanalyse 555 ug/1 aangaf. GEMEENTE GOEDEREEDE Inbraak/diefstal Uit een garage aan de Pretoriuslaan te Ouddorp werd een parasol ontvreemd. Op de Oude Nieuwlandseweg werd een zwarte herenfiets gestolen. Te Goedereede werd een bolderkar ge stolen. Tussen Goedereede en Ouddorp werden ter hoogte van de wegwerkzaamheden 5 dregline-schotten ontvreemd. Van maandag 11 op dinsdag 12 juli werd getracht in te breken in een woning aan de Zeebrekersweg en aan De Gracht te Ouddorp. Een 3e poging aan de Ouden- hil .slaagde jammer genoeg wel. Uit deze woning werden enkele tassen weggeno men. Een gedeelte hiervan werd later in de omgeving van de woning teruggevon den. Vernieling Op een parkeerterrein van een camping aan de Oude Nieuwlandseweg werd een personenauto rondom bekrast. Tevens werd van een andere personenauto de sierstrip afgebroken. Aan de Blomweg te Ouddorp werd een infoiTiiatiebord vernield. Mooiere kleuren, betere contrastverhouding, door blackline Super 63 cm beeld buis. De beste resultaten met de Super trinitron beeldbuis van Sony, Ectite kleuren en uitste kende contrast verhoudingen dankzij de extra donkere beeld buis. Prima ste reogeluid met 2 X 30 Watt ver mogen. Vingeriing 3 - 3241 EB Middelhainis Het hele jaar staan wij paraat om iedereen die z'n huis, z'n auto of z'n boot van een fleurig verfje wil voor zien met raad en daad en vooral met het beste van het beste op het gebied van verf en behang terzijde te staan. Nu moeten we hoognodig een weekje uitblazen, even zelf een zomers kleur tje opdoen. Daarom zijn wij van 25 t/m 30 juli a.s. gesloten. Daarna staan wij weer fris, vrolijk en bruingebrand voor u klaar. Als de vakantie wilt gebruiken om uw bootje te lakken of de babykamer te behangen kunt u nog tot en met zaterdag 23 juli terecht, Maar dan moet u wel 's morgens komen, want om 12 uur precies trekken wij de deur voor een week achter ons dicht maandag-vrijdag 8.00-12.00 en 13.00-18.00 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Twee vertegenwoordigers van de Werkgroep 'Goeree-Overjkikkee'Jan de Geus (l) en S. van Nieuwaal (r), verrichtten de paalslag. Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - Tel. (01870) 8 30 94 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 VOOR BEELD EN GELUID COMBJ VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE [^^S ^QQ ^^M 2^ C3 CD ^r^^^ C^ C3 [=3 C=3 CD OUDDORP - Wesistraat 35 - Telefoon I0187B) te 12 Fax 3734 RENESSE - Pnntshop - Hogezaom 172 - Telefoon (01116) 24 00 SOMMELSDIJK - Westkrakeels!raat 8 - Telefoon (01870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1