EIIIVI1DEt1-rilEIJW5 'n Fabert meubel dat zit Zon proeven op het platteland w jeugd' hoekje 1 jA 1 W Cursus Theologische Vorming gemeenteleden van Oom Ko Bazar in de Samaritaan «om So MEDISCHE DIENSTEN Lotgenotenkontaktgroep Hauo. MET JE aappotn s HET KIJKVENSTER ing U - Het jongste weekend - Roze zaterdag - Mars voor Jezus een huis M verkopen... m Makelaar Tamboer VOOR KLASSIEK EN MODERN WONEN VvlJIjvN OPHALEN OUD PAPIER aaN OE PUZZELiPORT! Juli 1: S G P E E L M R U E R G W V N A S S E H E J^ T J^ JF- E -E- I D M O P O E R L i E O D L G O O E R A E E S K E N R N A B G E E N K V I E E R D T D A S K N D E O N O S R E N S E 0 N F V E C E O R D O N W N H 'A G R T E N L E A A E R S D T Juli A: Brieven Tenslotte Topdrukte bij SVR Spektakulaire groei SVR-campings Het grote gelijk van de SVR van vrijdag 1 juli 1994 t/m zondag 3 juli 1994 SVR staat er klaar voor 3e Blad VRIJDAG 1 JULI 1994 No. 6313 Blik op kerk en samenlevin Het was me het weekendje wel... Nou ja, weekend, dat woord moeten de kriti sche lezers me deze keer maar vergeven. Ik heb het oog op de 25e en 26e juni. En dan bedoel ik niet in de eerste plaats de paarse informatie, die intussen mislukt is. Dat de heren meenden te moeten ver gaderen op de dag des Heeren heeft ken nelijk toch geen positief resultaat opgele verd. Al moeten we natuurlijk niet te snel gereed zijn met onze mening dat dit de zaak negatief heeft beïnvloed. Enfin, men zal wel op zoek gaan naar een ande re kleurencombinatie. Ik heb ook niet zozeer op het oog de TT- races in Assen, het jaarlijkse motorspel met de dood. Evenmin de Wereld Kam pioenschappen. Daarover raakt een mens ook uitgepraat. Om maar te zwijgen van de verschillende house-parties, op de Maasvlakte en op Zuid-Beveland. Overi gens was dat allemaal aan de orde, op de. laatste zaterdag en zondag van juni. Nee, het gaat me allereerst om de zoge naamde Roze zaterdag. De dag voor homo's en lesbiennes, die joelend en zin gend door onze hoofdstad trokken. En het ergste van alles was dat deze dag werd besloten met een 'eredienst' in de Westerkerk, die door 1500 mensen werd bijgewoond. Thema: 'Met lijf en lust'. Een dienst die volgens de kranten in het teken stond van 'vieren en knuffelen'. In de Avondmaalsliturgie werd een lied gezongen, een 'tafelgebed', waarin onder andere de woorden voorkwamen: ,,U danken wij die ons een mond heeft gege ven om te zingen en te zoenen, en han den om te delen en te strelen". Dat werd dan ook in praktijk gebracht, want, zo las ik in de krant, „zelden zal er in de Am sterdamse Westerkerk zoveel gekust en geknuffeld, gelachen en gedanst zijn" als tijdens deze oecumenische viering. Commentaar? Ik heb het eigenlijk niet. Ik moest alleen denken aan het woord dat de Heere sprak tot Ezechiël: ,,Is er iets lichter geacht bij het huis van Juda, dan deze gruwelen die zij hier doen?" Op dezelfde dag werd in Utrecht de 'Mars voor Jezus' georganiseerd. Een recordaantal van 25.000 mensen liep mee in deze wandeling die gepaard ging met veel gebed en gezang. Tegelijkertijd werd een dergelijke mars ook in ruim honderd andere landen gehouden. Naar schatting zouden over de hele wereld acht miljoen mensen meegelopen heb ben. Uit een radio-interview ving ik maan dagmorgen enkele flarden op. De ver slaggeefster vroeg aan één van de deel nemers in Utrecht waarom hij meeliep. Afgrijselijk krijsend riep deze man zoiets als 'Om van Jezus te getuigen, Utrecht moet knielen voor Jezus, want Jezus heeft alle inwoners van Utrecht en alle mensen op de hele wereld liet~". Lako- niek antwoordde de verslaggeefster: „U hoeft niet zo te schreeuwen, ik versta u toch wel". Het zal allemaal wel goed bedoeld zijn, maar moet het zó? Ik denk van niet. Afgezien van het feit dat het getuigen doordrenkt is van arminianisme, lees ik nergens in de bijbel dat op een dergelijke lawaaierige en schreeuwerige manier het Evangelie werd verkondigd. Bovendien vrees ik dat buitenkerkelijken schouder ophalend aan zo'n demonstratie voorbij zullen gaan. Niet door kracht, noch door geweld, maar door Mijn Geest zal het geschie den. Waarnemer MIDDELHARNIS D.V. zaterdagmorgen 3 september is de opening van het nieuwe cursusjaar en worden de eerste lessen gegeven. Nadere inlichtingen en een rooster worden dan verstrekt. Aanvang 9.30 uur. De eerste twee keer is een open morgen, waarop ieder vrijblijvend kennis kan maken met deze cursus, zonder verplichtingen. Waar gaat het om? Bijbelse lijnen en verbanden ontdekken. Ethische vragen doordenken. De geschiedenis en het belang van zending en evangelisatie leren. Kerkgeschiedenis. En oefening in pastorale vaardigheden. Hoe is het Oude en Nieuwe Testament tot stand geko men? En nog vele andere aspekten van de theologie komen aan de orde in deze boeiende cursus, die door deelnemers enthousiast worden gevolgd. Daarbij is de verbreding van kennis ook van bete kenis voor het persoonlijk geloof. De cursus wordt landelijk georganiseerd door de Ned. Herv. Kerk. In Middelhar- nis stoelt, evenals in Gouda, Zeist en Harderwijk de cursus op geref. Grond slag. De docenten komen daarom uit de kring van de Geref. Bond. Zij geven en met optimaal resultaat Tel. (01870) 8 34 77 zijn: O.T. ds. G. C. de Jong, Sliedrecht (cursusleider); N.T. ds. H. J. Lammers, Benthuizen; Apostolaat: ds. H. J. Cats- burg, Kamerik; Dogmatiek: ds. W. West land, Middelharnis; Ethiek: ds. A. van Vuuren, Zoetermeer; Kerkgeschiedenis: drs. K. Exalto, Benthuizen; Praktische Theologie: drs. W. C. Meeuse, Sint Annaland. De cursus duurt 3 jaar en wordt eens per veertien dagen gegeven in gebouw 'De Hoeksteen' te Middelharnis. Op zater dagmorgen van 9.30 tot 12.45 uur. Ook u, ook jij kunt er aan deelnemen, welke vooropleiding u ook hebt en tot welk kerkgenootschap u ook behoort. De kos ten bedragen 225,- per jaar, die in twee maal kunnen worden voldaan. Daarnaast moet nog enig lesmateriaal worden aan geschaft. Meer inlichtingen kunt u verkrijgen bij ds. G. C. de Jong, tel. (01840) 20971. Van harte aanbevolen! iaMSE meubelen Stationsweg 32b 3255 BL Oude Jonge. Tel. (01874) 19 27 woningtextiel Kaai 4-6 -1- slaapkamers 3255 AG Oude Tonge. Tel. (01874) 20 63 (privé) SOMMELSDUK Zaterdag 2 juli a.s. komen leden van 'Ons Koor' weer vanaf 9 uur bij u langs. Graag gebundeld op de stoep. Bij voor baat dank. Ja, dat is me ook wat vandaag. Japie van de dominee had vergeten zijn rapport mee naar school te nemen. Dat kostbare boekje was op de studeerkamer van zijn vader blijven liggen. En die beste man had per ongeluk dat rapport als onderleg ger gebruikt om op een papiertje de psal men van a.s. zondag op te zetten. Helaas, helaas zat er carbon tussen... en dat drukt door zoals jullie weten. Japie hui lend met dit verknoeide cijferoverzicht naar school. Ja en dat was inmiddels na half 4. De meester bekeek alles, glim lachte en zette vlug wat plussen en min nen. Probeer het samen met je vader maar op te lossen, 't is nu vakantie voor mij!" Naast sommige vakken (10 stuks) zien jullie een psalmvers opgeschreven. Zoek die op! Als je die goed doorleest zul je aanvoelen bij welk vak ze horen. Even een voorbeeld: Naast muziek staat Ps. 104:9 (++-+). Zullen we samen eens een stukje daarvan lezen? yïet vqgeCtje vindt schuüptaats in hun looj, en vormt zijn nest uit zijn vergaarde roof. 'De dennen zijn, daar z 'opgaan als pilaren, het steil verblijf der kleppend' ooievaren. Vanzelfsprekend heb je door dat dit een echte natuurpsalm is met al die dieren erin. Hij staat dus verkeerd naast het vak muziek! Hoe kom je nu aan het juiste cij fer voor kennis der natuur? Wel daar heb je de plussen en minnen voor nodig die tussen haakjes erachter staan. Ps. 104:9 en dan ++-+ d.w.z. 1+0-4+9=6 (wiskun dig klopt dit natuurlijk niet, dan zou je op -12 uitkomen!) Japie had dus een 6 voor natuur op zijn rapport. Jongelui, probeer uit te kienen bij welk vak de psalmen horen (uiteraard staan ze nu in de lijst nog allemaal ver keerd) en te bepalen welke cijfers Japie ervoor krijgt. Voor het begrijpen van het letter raadsel moeten jullie het hiervolgen- de verhaaltje eerst eens lezen. Twee mannen lopen naar de woning van Mientje. Ze gaan op huisbezoek, ze heb ben er speciaal het nette pak voor aange trokken. Mientje... tja, als ze aan haar denken dan glijdt er een meewarige glimlach over hun gezicht. Dat vrouwtje is maar een simpel mens. Ze zullen haar eens flink aan de tand voelen. Ging ze de laatste keer niet aan het avondmaal? Jawel, ze hebben haar duidelijk zien zit ten. Maar heeft ze wel echt geloof? Wanneer heeft ze dat gekregen? Fier, rechtop met de borst vooruit, stappen de ouderlingen verder. Hun zwarte dichtge- vouwen paraplu's schommelen driftig heen en weer langs hun benen. Leuk huis heeft Mientje, haar geit is lekker aan het grazen. Oei, als ze het wasgoed maar niet te pakken krijgt dat op de bleek ligt te drogen! „Goedendag", begroeien ze haar. Het tweetal valt rechtstreeks met de deur in huis. ,,Weet u de punten van de preek van afgelopen zondag nog?" ,,Eh, eh", stottert Mientje. Vuurrood wordt ze. O wat vervelend nou, ze kan het niet meer op poten krijgen. „Zo, zo, u weet dat niet meer", klinkt het ietwat spottend. „Wat was de hoofdgedachte van de preek? Weet u nog wat er in de grondtekst over staat en in de kanttekeningen?" Op al deze vragen kan Mientje door de zenuwen geen antwoord geven. Streng kijken ze haar aan. Ze snappen het al. Ze heeft er niets van onthouden. Is het niet in- en intreurig? Nee, zo'n vrouw hoort niet aan het avondmaal. Dat zullen ze haar dan ook eens stevig onder de neus wrijven. „Wat doet Gods Woord u eigenlijk?" En dan... dan neemt Mientje hen mee naar buiten, naar het grasveld met de lakens die erop liggen. Ze spettert er sop op. Snel trekt het schoon zeepwater in de lakens en verdampt. „Ziet u wat er van overblijft heren?", vraagt Mientje. „Niets hé", ze geeft zelf het antwoord. „Zo is er van al dat preek beluisteren bijna niets in mijn hoofd en hersenen gebleven. Maar weet u wat het uitgewerkt heeft? Dit ver dampte water?" Zwijgend kijken ze haar aan. „De was is schoon geworden en daar gaat het me immers om. Zo is mijn hart ook schoner geworden van de preek van afgelopen zondag. Hoe is het met uw harten?", vraagt ze. Opeens krijgen de mannen haast. Na een korte groet vertrekken ze. Nee hoor, dit wordt te per soonlijk. De jaarlijkse bazar in De Samaritaan wordt dit jaar gehouden op vrijdag 30 september en zaterdag 1 oktober. Veel verenigingen stemmen de aktivitei- ten op elkaar af, om niet te hoeven con curreren, vandaar dat de bazarconnnissic nu reeds de datum bekend maakt. De voorbereidingen zijn al maanden bezig. Het thema zal zijn: 'DE MID DELEEUWEN'. Medewerkers van de bazar zoeken daarom 'middeleeuwse kleding' te huur of te leen. Ook patronen en attributen zijn welkom. Verder zijn wij blij met fluwelen gordij nen en jute zakken. Wilt u iets uitlenen, dan graag een be richtje naar: Verpleeghuis De Samaritaan t.a.v. Jaap Reedijk Kon. Julianaweg 59 3245 KA SOMMELSDUK 1L=^ B H Wat had de eenvoudige Mientje geleerd? Streep de dikgedrukte woorden uit het verhaal weg in het laken. Dus eerst de M, I, E, N, T, J en E van MIENTJE in de eerste regel (is al voorgedaan!). Vervolgens de S, I, M, P, E en L van SIMPEL in de tweede rij daaronder. Welke zinnen blijven erover? Ik gun je dat je dit ook mag en kan zeggen, beste puzzelaars! Aagje de Boer (Twello). Kijk eens aan waar een boekenbon al niet goed voor is. Het leverde je dus een 9Vi voor je boekbespreking. Zou Japie van de puzzel dat ook kunnen zeggen? Vandaag ben je dus op schoolreis. Ter wijl Flakkee dit leest ben jij op de Bata via geweest, heb je in het Harderwijkse treintje gezeten. En nu, zo rond de klok van 4, borrel je nog lekker rond in het zwembad van Putten. Lukt het een beetje met de basfluit en de gitaar? Musiceren is een heel fijn iets. Groeten aan allen hoor! Jaco de Boer (Twello). Dat is niet gek zo'n tante met een eet zaaltje. Nee maar, dat was natuurlijk smullen. Jawel en Jaco ging op zoek naar sport en, vond dus in de kelder een voet- balspel. Wat een leraren zeg om je net voor de vakantie 10 G.P.W.'s te laten maken. Vandaag zal jouw vrijheid wel begonnen zijn. Geniet ze! En morgen... dan hoopt Ilse Kattestaart (Sommelsdijk) 11 jaar te worden. Ilse, een goede dag toegewenst en bovenal Gods zegen. Allemaal een fijne vakantie, dat hopen tante Nel en oom Ko! MEERKERK - Na het zeer slech te voorjaar was er eindeUjk weer eens een zomers weekend en toon den de Nederlandse campings weer de vertrouwde aanbUk van in het groen schuilgaande tenten en cara vans, vrolijk beschenen door een warm zonnetje. Eindelijk lijkt de zomer dan toch te zijn gekomen. Bij de Stichting Vrije Recreatie (Kampe ren bij de Boer) heerst deze dagen top drukte. Iedereen wil opeens van de zon proeven en een weekend of vakantie op het platteland doorbrengen. Op het SVR- kantoor kijken ze niet vreemd meer op wanneer, zoals nu, meer dan duizend aanvragen voor campingadressen per dag binnenkomen. De SVR is immers de oudste en grootste organisatie op dit ge bied en de enige waarin zowel kampeer- boeren (deelnemers) als kampeerders (donateurs) zich hebben verenigd. Het voordeel van deze organisatievorm is dat zowel de recreatieverstrekkenden (boe ren) als de recreatiezoekenden (kampeer ders) van elkaar de spelregels - tarieven, milieu, hygiëne etc. - kennen en zich daaraan dienen te houden. Zoals gewoonlijk is in het halfjaariijks informatiebulletin 'Info' - dat dezer dagen aan de 1200 aangesloten kampeer- boeren en de ruim 50.000 donateurgezin nen (150.000 kampeerders!) wordt ver zonden - een belangrijke plaats inge ruimd voor het SVR-plaatsnamenregis- ter. Duidelijk onderscheiden door 'A alleen kamperen', 'B alleen huren/ logeren' en 'C beide' staan daarin ver meld de plaatsnamen, waar zich één of meerdere kampeer- of logeeradressen bevinden die bij de SVR zijn aangeslo ten. Ook nu weer valt het op, dat het er elk jaar w^er meer zijn. De SVR ver wacht voor volgend jaar een nog spekta- kulairdere uitbreiding van het aantal kampeerbocren. Immers, in de Wet op de Openluchtrecreatie (die op 22 ma;irt als hamerstuk de Eerste Kamer is gepas seerd) wordt niet meer als voorwaarde gesteld, dat het hoofdinkomen uit het agrarisch ücdrijf moet komen alvorens men een boercncamping mag exploite ren. Deze verandering van de Wet maakt het WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur dokter van Kempen, tel.(01870)82710. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maandag morgen 8.30 uur dokter T. v. d. Doel, tel. (01877) 1752. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur dokter R. P. van Rijs wijk, tel. (01879) 1207. Ouddorp: W. J. Bron, A. J. Jansen, W. J. Scheij- grond, O. Nieuwlandseweg 27, tel. (01878) 1312. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter M. de Jager, tel. (01875) 1301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter H. P. Maas, tel. (01871) 1269. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts du Toy van Hees, W. Achterweg 32, Middelharnis, tel. (01870) 83621 (van 11.00 tot 11.30 uur). Natuurgeneeskundige M. L. C. MASTENBROEK Middelharnis. Tel. (01870) 8 64 59. (zaterdagochtend van 11.00 tot 11.30 uur) APOTHEEK 'SOMMELSDIJK' Marktveld 1, Sommelsdijk, (01870) 8 39 34 Zaterdag 10.00-11.30 en 17.00-18.00 uur Zondag 17.30-18.00 uur. Buiten genoemde tijden: (01870) 8 39 34 APOTHEKEN 'MENHEERSE' - 'ST. JORIS' Voorstraat 16, M'harnis, (01870) 8 36 66 St. Jorisdoelstraat 34-36, Sommelsdijk, (01870) 8 72 77 Openingstijden op werkdagen: 8.30-12.30 uur en van 13.00-18.00 uur Weekendd. Apoth. Menhecrse. Voorstr. 16 Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zondag van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden: (01870) 8 36 66. APOTHEEK DIRKSLAND maandag tot vrijdag8.30-17.30 uur zaterdag9.00-12.00 uur Voor spoedrecepten (buiten openingstijden) tel. (01877) 15 80; Apotheek, Voorstraat 25. APOTHEEK 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. (01878) 37 89 Maandag t/m vrijdag 8.30-18.00 uur Zaterdag 12.00-13.00 en 16.30-17.00 uur Zondag 12.00-12.30 uur. Buiten deze uren voor spoedrecepten, via de arts verkregen, bereikbaar via de zij-ingang, Boompjes 5 (bij de Kreek). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, (01874) 24 41L. Tjebbes, Middelharnis, (01870) 8 29 66; W. J. Vink, Sommelsdijk, (0187) 8 28 97. nu voor meer mensen (grondbezitters, tuinders, boeren-in-ruste) interessant een camping te beginnen. En waarom ook niet? De SVR heeft zich altijd al tegen dit onderscheid verzet en schreef vorig jaar reeds 'De tijd van graven en lijfeige nen is voorbij' en wees erop, dat de Nederlandse grondwet slechts één soort staatsburger kent, die geen verschil mag maken tussen de boer met honderd hec taren grond en de particulier met één hectare. De SVR kreeg zijn gelijk en de Wet op de Openluchtrecreatie (WOR) maakt geen verschil meer tussen boer en burger. Staatssecretaris Gabor vatte deze wijziging samen met de woorden 'niet uitsluitend boeren hebben het alleenver toningsrecht van kleinschalig kamperen'. Ondanks de slechte aanloop naar de zomer, verwacht de SVR ook deze zomer weer een recordaantal kampeer ders. Dat was al te merken aan de be langstelling voor de SVR-Vakantiebeur zen die dit jaar voor de zevende keer werden gehouden en ruim 18.000 bezoe kers trokken. Van de uitnodiging aan recreanten om daar hun 'eigen SVR- kampeerboer of -boerin uit te zoeken' werd dankbaar gebruik gemaakt, hetgeen reden is om te verwachten dat ook dit jaar weer velen hun vakantie op het plat teland zullen doorbrengen. Vorig jaar telde de SVR maar liefst 1,25 miljoen overnachtingen; de SVR-campings staan klaar om dit jaar nog meer gasten te ont vangen. Voor meer informatie over het Kam peren bij de Boer: SVR, Meerkerk, tel. (01837) 2741. DIRKSLAND - In juli en augustus zijn er, in verband met vakanties, geen bijeenkomsten voor vrouwen met borstkanker. Vanaf september is er weer elke 2e maandag van de maand een lotgenoten- bijeenkomst in het wijkgebouw van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden, Oranjelaan 59 te Dirksland, tel. (01877) 1500. Vrouwen kunnen bellen of langskomen tussen 15.00 en 16.00 uur. Lotgenoten die in de maanden juli en augustus wel behoefte hebben aan een gesprek, kunnen kontakt opnemen met het secretariaat Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheid Service, tel. (01880) 26311, tussen 09.00 en 12.00 uur. Zij voorzien u van de naam van een andere lotgenote die u kunt bellen. KRUISWERK ZUIDHOLLANDSE EILANDEN Voor wijkverpleegkundige hulpvragen en informatie is het Kruiswerk 24 uur per dag bereikbaar via telefoonnummer (06) 099 22 99 Dagelijks van 13.00-14.00 uur Spreekuur afdeling Ouder- en Kindzorg (voor ouders van jonge kinderen) (01870) 8 23 00 voor gemeente Oostflakkee en Middelharnis. (01879) 12 96 voor gemeente Dirksland en Goedereede. Spreekuur afdeling Thuiszorg (voor ouderen, zieken en gehandicapten) (01879) 12 67 voor gemeente Goedereede. (01874) 12 89 voor gemeente Oostflakkee. (01870) 8 59 00 voor gemeente Middelharnis. (01877) 15 00 voor gemeente Dirksland. Stichting MAATSCHAPPELIJK WERK Telefoon (01870) 8 51 66 Buiten kantooruren telefonische hulpdienst, telefoon (01880) 2 59 52. Stichting KRAAMCENTRUM 'Haringvliet'. Tel. (01883) 1 00 00 GEZINSVERZORGING Aanvraag hulp voor heel Goerce-Overtlakkee: (01874) 10 44 Julianastraat 9 te Oude Tonge Stichting Bejaardenwerk 'MIDDELHARNIS'. Tel. (01870) 8 33 66 St. Welzijnswerk voor Ouderen 'OOSTFLAKKEE'. Tel. (01874) 13 44 OPVANG van SLACHTOFFERS BIJ MISDRIJVEN en VERKEERSONGEVALLEN Postbus 273, Middelharnis, (01870) 8 35 55 NED. M. S. STICHTING afd. Goeree-Overflakkee K. M. Schippers-Berghuis, (01879) 18 15 VERTROUWENSTELEFOON NED. PATIËNTEN VERENIGING (01870) 8 21 74/(01878) 31 49 ALARMERING Brandweer, Politie, Ambulance 06-11 ALCOHOLPROBLEMEN Bel AA (Alcoholicus Anonymus) voor hulp en inf. tel. (01887) 38 85 VER. REUMAPATIENTEN Goeree-Overflakkee e.o. Havenweg 8, Ouddorp, tel. (01878) 19 27 LOTGENOTEN-KONTAKTGROEP voor vrouwen met borstkanker elke 2e maandag van de maand van 15.00- 16.00 uur in Groene Kruisgebouw Dirksland. Oranjclaan 59, tel. (01877) 15 00 Vrouwen kunnen beiienllangskomen. NED. LEVERPATIËNTEN VER. Regio-konlaktpersoon: H. G. Snauw-v. d. Krol, (01873) 18 21 PATIËNTEN OMBUDSMAN ZIEKENHUIS dhr. A. Wagner, Postbus 20, 3247 ZG D'land WERKGROEP V.B.O.K. OP GOEREE-OVERFLAKKEE Ongewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder èn kind (01870) 8 55 47; (01878)3631 Landelijk dienstencentrum VBOK te Amersfoort, tel. (033) 62 02 44; (06) 0730

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 9