Meester Bruinsma na 38 onderwijsjaren in de VUT Predikbeurten 91-jarige Leendert van Gent schenkt'Herv. Kerk O'plaat prachtig gebrandschilderd raam Nieuwe direktie bij Westelijke Accountantskantoren ROlVIIVIELMARKT Raketbasis in Wit Rusland wordt kinderkamp Bladz. 2 Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eier^. flakkee expresse bv go[:i)i;ri;ei)1- OPHALEN OUD PAPIER Gewoon leven... Gehandicapten doen net zo goed mee Zondag 3 juli 1994 Geslaagde examenkandidaten 'MBO College Oude Tonge' Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Bezichtiging gebrandschilderd raam „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 1 JULI 1994 OUDDORP - Met een al zoveel beoefende draai had meester Bruinsma ook jjistermorgen in z'n Nbho liet schoolterrein op willen rijden maar, heel onjjebruike- lijk, >vas nét aehter de poort een feestelijke barricade opgericht, op de remmen dus... Meester Bruinsma werd er gevraagd \aii vcrMiermiddcl te wis selen; de Volvo ging aan de i<ant en hem wachtte een versierde kar en vervolgens een ruggelingse val toen de twee jeugdige trekkrachten het vervolg van de rit wat te enthousiast in/.etten. maar toch, daar ging meester Bruinsma, door een erehaag van meesters, jutTrouwen en scholieren, op naar de hoofdingang om daarlangs z'n laatste schooldag in z'n 38-jarigc loopbaan Ie beginnen. De foto laat zien hoe hij vanaf z"n lage positie de maat slaat toen het feestlied werd gezongen. Het liefst had meester Hrnst Bruinsma met stille trom richiuig VUT vertrokken maar met name z"n paralelcollega juf Coenradie heeft hem een eetlenkwaardisicr afscheid ecijund waarvoor 't haar lukte iedereen die daaraan bij kon dragen, te mobiliseren en zo is 't afscheid mooi geworden en besloten zoals dhr. Bruinsma ilat zelf gewikl zou hebben, met het Soli Deo Gloria, Hem alleen de eer. De loopbaan van de in Heemstede geboren meester Bruinsma begon 38 j;«r geleden en voerde langs Melissant waar hij zijn echtgenote, onilerw ijzeres Alie Keijzer uit Stellendam ont moette, en langs Ouderkerk a.d. IJssel waarna zij in 1969 (25 jaar geleden!) naar Oudilorp kwamen. Aanvankelijk werd hij Hoofd van de School met de Bijbel, maar in 1985 toen z'n funktie in die van dirckteur zou wijzigen besloot hij weer gewcion ontlerwijzer te worden. Terwijl hij nog hoofd was werd in 1985 het lOO-jarig bestaan van de school herdacht. De school en de collega's namen node afscheid van dhr. Bruinsma die ze als een goed collega en een voortreffelijk onderwijzer hebben leren kennen. Het echtpaar Bruinsma werd Gods zegen in de komende VUT-gerechtigdc en de daarna te volgen pcusioengerechtigile jaren toegewenst, -----------------------------------------1----------------------------------------------------------------------------------- verhuizingen - verpakkingen V^B^KB^IDE MIddelharnIs Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Bcijerland VB^HUIZB^ Tel 01870-82188 Tel 01883-20016 Tel 01110-13163 Tel 01860-13624 c% •imf Bij de Westelijke Accountantskan toren, kantoor Middelharnis is met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot direkteur de heer J. B. F. van Horssen AA. Van Horssen, welke reeds als adjunct- dircktcur aan dit kantoor was verbonden, krijgt hiermee de leiding over een kan toor wat, naast een bloeiende agrarische praktijk, een alsmaar groeiend aantal ondernemers in het midden- en kleinbe drijf tot hun klicnten mag rekenen. Dat de Westelijke Accountantskantoren, ook wel aangeduid als WEA, zowel de agrarische sektor als het midden- en kleinbedrijf optimaal van dienst kan zijn .N'lHL'WHTONGt-; Op D.V. 20 augustus wordt er een grote rommelmarkt gehouden ten bate van de zending. Als u nog bruikbare oude spul len heeft, kunt u bellen naar: Theodorus Doorn, (01875) 1644 Sander Hocrman, (01875) 1753 Jos Doorn, (01875) 1731 De spullen worden op zaterdag 2 juli bij u opgehaald. De eerstvolgende ophaalda- gen zijn 23 juli en 13 augustus. V. Het Kompas blijkt wel uit hun uitgebalanceerde per soneelsbestand. Het accountantskantoor, wat is gevestigtl aan de Kon. Julianaweg, lelt momenteel 25 deskundige maar vooral gemotiveerde medewerkers, waaronder een accountant voor het midden- en kleinbedrijf (J. B. P. van Horssen AA), een accountant land en tuinbouw (T. Gillc AA), een belas- tmgaiiviseur (Drs. A. J. van Noort), als mede een fiscaal jurist (Mr. O. G. Raap FB). Buiten dit eigen personeelsbestand kan in voorkomende gevallen een beroep worden gedaan op specialisten bij een van de 19 elders m het land gevestigde WEA-kantoren. Een van deze specialisten, de direkteur van het WE{A-kantoor te Oostburg, de heer J. A. van de Velde AA (voor velen in deze regio geen onbekende) zal zich de komende maanden tevens richten op de groei van de WEA-organisatic op Goerce-Overflakkec. De St. Kon. Fanfare 'Apollo' haalt mor gen (zaterdag) weer oud papier op in Goederecde, Havenhoofd en de Oostdijk vanaf half 9. De nationale kollekte AVO Integratie Gehandicapten ligt weer achter ons. In de volgende woonplaatsen werd opge haald: Ouddorpƒ3646,45 C)oederccdc553,05 Stellendam1395.00 Melissantf 491,00 Dirksland1.594.20 Sommelsdijk2700,20 Middelharnis3449,45 Nieuwe Tonge163S,75 Oude Tonge1863.25 AVO dankt de vele kollcktantcn die zich weer hebben ingezet voor de jaarlijkse AVO-kollekte. Tevens gaat onze ilank uit naar alle gevers die met hun bijdrage meehelpen aan de integratie van gehan dicapten. OUDDORP - Herv. Gem. üorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Woensdag 6 juli 1994, Dorpskcrk: 19.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 uur lees- dienst en 15.00 uur .student G. J. N. Moens, Houten - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. T. Olthof - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Sniink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. M. Aangeenbrug, Bar- ncveld en 18.30 uur ds. K. Groenen dijk. Dussen en Hank. Donderdag 7 Juli: 15.00 uur ds. H. Westerhout, be vestiging en inzegening van het hu welijk van het bruidspaar Van Nicdek-van der Wal. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van Oostende, Schcrpenzcel en 18.00 uur ds. P. B. Vcrspuij, Bo- ven-Hardin.weld - Ger. Kerk'10.00 uur ds. G. Olthof, Emmen en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gcm. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. (Jem. 10.00 en 18.30 uur student G. J. N. Moens, Houten - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C. J. Veldman, Rotter dam - CJer. Gem. in Ned. 1 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Larn - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Boer. Sirjansland en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. I en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Lukaskapel HD(J I0.'l5 uur ds. J. Wienian, Zvvijndrecht - Rem. (Jer. Gem. 10.00 uur mw. ds. R. H. J. Boeijinga-Alders Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining, doopdienst - Levend Woord Gemeente 'Flakkee' 10.00 uur br. G. Bi)sman, Vlaardingen, H.A. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland en 18.00 uur ds. G. C. de Jong. Sliedrecht - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. J. de Pater, Krabben- dijke - (ier. Kerk 9.30 uur ds. J. Kroeze en 17.(X) uur ds. C. Romkes (Jer. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur WIT RUSLAND - Ten zuiden van Brest in Wit Rusland, vlakbij de grens met Polen, werken momenteel jonge bouw vakkers uit Duitsland zij aan zij met Baptisten uit Wit Rusland om een kin derkamp in te richten in een kazerne van het voormalige Sovjetleger. De kazerne staat op een terrein van 52 hectare, dat vroeger de basis was van militaire raket ten, die op het westen waren gericht. De hulporganisatie Logos International maakt die basis geschikt voor kinder kampen. Onder meer padvinders en ook kinderen uit de omgeving van de gevaar lijke kerncentrale Tsjernobyl gaan er deze zomer op kamp. leesdienst en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zand pad 10.00 uur cvang. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. J. Tecjuw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdicn.st- Volle Evangelie Gemeente (Tonissc- weg) Trencon 10.00 uur D. v. d. Meer (H.A.). STAD aan "t HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur kand. P. D. Spies, Middel burg - Ger. Gem. 10.00 en' 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.00 en 16.00 uur drs. J. Maliepaard. Zeven huizen. DEN BOMMEL - Ilerv. Gem. 10.00 uur Dr. C. A. v. d. Sluijs, Rotterdam en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.30 uur drs. J. Maliepaard en 18.30 uur ds. 1. J. Bijlsma. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. P. C. Zorgc, Ouderkerk ;i/d IJssel en 18.00 uur kand. G. van Wijk. Ridderkerk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. A. van Nugicrcn en 18.30 uur drs. J. H, Becker. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. ücen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. D, J. van Eckeveld en 14.30 uur ds. W. C. Meeuse. Donder dag 7 juli: 19.30 uur kand. J. Jonge- jan (ber. prcd.) - Ger. (Jcm. in Ned. 3x lccscj_icnst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Gisteren, donderdag 30 juni, werden tij dens een feestelijke bijeenkomst de diploma's uitgereikt aan de geslaagde examenkandidaten van het MEAO en het KMBO. De volgende kandidaten wisten hun beroepsopleiding succesvol af te ronden: MEAO Middelharnis: Bianca Broere, Robin Broere, Danker Struik, Ronald Vroeg- indeweij; Sommelsdijk: Maroesja Eve- raers, Bianca van Lommei, Pieter Ro bijn, Simone Slui; Nieuwe Tonge: Mark van der Boom, Heleen van Heemst, Monique Visser; Stad aan 't Haring vliet: Amy de Goey; Oude Tonge: Anncliekc Baas, Vico van den Tol; Ooltgensplaat: Wendy Molendijk; Achthuizen: Karina Vervloet: Den Bommel: Wilco van Bergen, Wilco Ha- meetcman, Liesanne du Pree; Dirks land: Saskia Smit, Syl de Wit; Melis sant: Helga Nagtegaal; Ouddorp: Mar tin van der Bok, Wilco van Huizen, Daan Moerkerk; Goedereede: Mees den Hollander, Sjaak Troost, Carla Witte; Stellendam: Arno Boelaars, André Brand, Arjan Stuijt, Cornells Trommel; Tholen: Erik van Gorsel, Carolien Griep, Maaike Grünbcrg, Leon Nelisse, Lian Waasdorp; Sint Annaland: Hennie Duijzer, Mark Leune; Sint Philipsland: Hannic Breeman, Johan Reijngoudt, Jos Verwijs; Zierikzee: Julicn Baart, Angc- liquc Hoek, Pictcr van der Neut, Miranda Quist, Chantal de Vries; Bruinisse: José de Ruiter; Nieuwerkerk: Petra Koop man; Noordgouwe: Suzanne Gordijn; Scherpenisse: Angclique van Loon; Nieuw Vossemeer: Astrid van Loen- hout; Zuid-Beijerland: Martine de Regt; Klaaswaal: Mieke Bijl, Gonda van der Linden, Jolanda Schelling; Westmaas: Richard Kruithof; Willemstad: Gerard Redekcr. KMBO Dirksland: Lianda van Dam; Stellen dam: Jenny Tanis; Achthuizen: Vivian IJpelaar, Astrid Wagemans, Mirjam Wa- gemans; Sommelsdijk: Monique van der Maden; Den Bommel: Monique Schille- mans; Nieuwe Tonge: Hemian Slinger; Tholen: Jeanet van den Doel; Numans- dorp: Arjan Dcuning. OUDDORP - dinsdag 5 juli 19.30 uur ds. J. C. Weststratc uit 's-Gravenpol- der. OOLTGENSPLAAT - dinsdag 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. De Ned. Herv. Kerk van Ooltgensplaat heelt gistera\()nd een prachtig en kostbaar ge schenk in ontvangst genomen, aangeboden door de 91-jarige-, in ()«)ltgensplaat geboren heer I.eendert van (ient nit Den Haag. Het is een gebrandschilderd raam, 10 nr groot, dat de geschiedenis uit Lukas 7 in beeld brengt waarin .|e/iis de zonden vergeeft van de zon dares die Hem, in berouw, de voeten waste. Dhr. van Gcnl, enig overgeblevene van de 13 kin deren van schipper Leendert van Gent, besloot vorig jaar zomer tot de schenking. Z'n geboorte plaats en zeker ook de kerk gaan hem op z'n 91e jaar nog zeer ter harte en vorig jaar bezocht de hoogbejaarde nog de graven van zijn ouders op de begraafplaats bij de kerk. De schenker was de enige zoon die geen schipper werd, hij maakte furore in de detailhandel, eerst in Ooltgcn.splaat en later in het Haagse. In de kerk had gisteravond tijdens een sobere-, maar uitermate hartelijke bijeenkomst de onthul ling plaats, uitgevoerd door dhr. van Gent en z'n 'rechterhand', zijn nicht mevr. Vlot en beiden toon den zich vciTukt over de schoonheid van het raam dat in de noordgcvcl is aangebracht. Pres. kerkvoogd dhr. G. K. Timmerman heeft het 'buutcngeweun' er over uitgesproken en in stilte deden dat ook de - weinige - aanwezigen, weinig omdat dhr. van Gent de bijeenkomst graag sober wilde houden. ,,Ecn prachtig stuk werk waar wc bijzonder trots op zijn", verzekerde dhr. Timmerman. De ontwerpster mevr. Min uit Bergen, vertelde de aanwezigen over de onderdelen van haar ontwcip, de vrouw die vol berouw over haar zondige levens wandel in het huis van Simon, de farizeeër, de voe ten van de Heiland waste en om haar oprecht berouw vergeving van zonden ontving. Het raam laat behalve de figuren ook palmtakken zien als symbolen van barmhartigheid, de tot een ketting geregen opalen als symbolen van vergeving en hulst als symbool van boetvaardigheid. In het Het geschonken gebrandschilderde raam in de HcrvonTiidc Kerk te Ooltgensplaat, dat jl. donder dagavond door de schenker is onthuld, is voor de belangstellenden te bezichtigen heden vrijdag avond 1 juli. De kerk is geopend van 7 tot 9 uur. U bent allen hartelijk welkom. Ilcl pnicliligc' rcicini nirl rectus Jezus Die de voelen noidl genlissen door de zondit^e vrouw. Hoven dal lafercel mee kritiscli toekijkende farizeecn. luchtruim zweven twee musicerende engelen. Hel raam werd gemaakt in Glas-in-loodalclicr Boch- man te Haarlem. In een korte meditatie heeft ds. Verboom gewezen op de schoonheid en funktie van het raam als een zichtbare prediking. Die prediking, n.a.v. Lukas 7 (vers 36 t/m 50) die laat weten dat Jezus aanneemt de zondaar die tot Hem vlucht zoals de vrouw dal deed. anders dan Simon, de farizeeër die Jezus wel had genodigd maar niet in Hem geloofde de Grote Profeet te zijn. Simon die zich heeft bedekt met een mantel van vroomheid en onopfcchthcid, en de Jezus wclgcvalligcr gcslaltc, die van de zondige vrouw met oprecht berouw die met haar tranen Jezus' voeten waste en met haar haren droogde en 's Heilands voeten kuste, zij, een ongeachte wier zonden werden vergeven. ,,Een grote prediking", liet ds. zien met de hoop dat ook deze zichtbare prediking rijke vruchten zal dragen. De kerk (anno 1847), aangevuld met het raam als zichtbare prediking heeft in het orgel een hoorbare prediking met in het midden de kansel met het gepredikte Woord. De gemeente zong ter afronding van de bijeenkomst Ps. 150:1: „Looft God, looft Zijn Naam alom". Dhr. Mans (Sr.) die veel bemoeienis met de komst van het raam heeft gehad, het was ook met hem dat dhr. van Gent het eerste kontakt had, sprak er zijn dankbaarheid en blijdschap over uit, waarna dhr. Posthumus, de boekhouder van dhr. van Gent namens hem liet weten hoezeer de oude heer van Gent zich nog aan z'n gcboortcdoip en de kerk ver bonden weet. De bijeenkomst werd door dhr. Timmerman beslo ten, met woorden van dank en de aanbieding van een bord van de kerk aan ca. dhr. van Gcnt^ Een tweede raam. 't zou mooi zijn, filosofeerde dhr. Timmerman en hij deed wat suggesties..., wie weet. van Geni in gesprek mei (I) mevr. Min. de ontwerpster en rechts zijn nicht mevr. Vlot

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2