Koor- en Orgelagenda 1994 w FAME Wij gaan met vakantie -w van 11 Juli t/m 16 Juli Piet en Jannie Bechthum GRINWIS Hameeteman Recreatie Garage Grinwis Rommelmarkt Prins Mauritsschool Braderie te Coedereede -v w Ziet u wel wat in lenzen Hobby en Adria A -# -# -# gemeente DIRKSLRND Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Bonbons-, IJs- en Surpriseboetiek Het luilekkerland van Ouddorp Nieuw geopend in de gezellige winl^elpassage Wij bieden u aan: Een rijkelijk assortiment luxe bonbons. 24 verschillende soorlen vers schepijs. Kindersnoep spekfiguren, verpakt als een leuke surprise en tevens op bestelling spekfiguren voor kinderverjaarspartijtje. Kom eens langs, wij zijn dagelijks geopend van 10.00 tot 18.30 uur. Tot ziens bij: I H Pj t Stationsweg 5, Ouddorp, Tel. (01878) 4420 Maandag 18 juli staan wij weer voor u klaar Verf- en /j dehangspeciaalzaak Hof laan 27 3241 GK MIDDELHARNIS Tel. (01870)84739 KOOLWEG 29a ^5 Koolweg 29a 3253 LH Ouddorp TeL (01878) 1172 Fax (01878) 2173 Autotel. (08) 52838900 GESPECIALISEERD in HARDHOUTEN DEUREN en KAST-SCHUIFWAND SYSTEMEN Onderhoudsbedrijf ook voor inbraakbeveiliging showroom geopend: elke vrijdag en zaterdag en volgens afspraak Brilcentrum Keiivelaar beschikt over geavanceerde apparatuur voor *%ogineting en over goed opgeleide specialisten die u deskundig kun nen adviseren welke soort lenzen voor u het meest geschikt zijn. „^.vC■E^"-/f^ WATERSCHAP GOEREE- OVERFLAKKEE 7 Bekendmaking Ontwerp-verordeningen caravans UITVERKOOP modellen '93 o.a. Adria 360, 400, 440, Hobby 470, 610. 20 Bovag gekeurde inruilcaravans. 18 STA-caravans nieuw en gebruikt van 6.500,- tot 48.500- Levering door heel Nederland. Havenweg 4 OUDDORP Tel. (01878)19 25 Ouddorp Dorpsweg 43, 3253 AG OUDDORP Telefoon (01878) 23 11 20 04 OPEL KADETT 1,4 3-drs. expressionwit 25,000 km PEUGEOT 205 1.0 3-drs. Lookrood 18.000 km FORD SIERRA 2.0i CL 4-drs. Sedanwit 30.000 km MERCEDES 300 TD 5-drs. stat.carbeige M 280.000 km OPEL KADETT 1,2 S 5-drsbeige M 140.000 km HONDA TRANSALP 600 motor30.000 km 03-'91 •06-'93 01-'93 05-'82 04-'84 1989 VRIJDAG 1 JULI 1994 „EILANDEN NIEUWS" DERDE BLAD Zaterdag 2 juli: Dorpstienden - Ouddorp Koor- en Samenzangavond Deo Cantenius uit Rotterdam o.l.v. Cor de Haan. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag i juli: Hervormde Kerk - Sominehdijk, Ten bate van Bond tegen het Vloeken, afd. Goeree en Overflak- kee,Q\\r. Jongerenkoor "Psallite Deo' uit Middelharnis en Jeugdkoor "lu- venta' uit Dirksland o.l.v. Paul Kie viet. OrganLst: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 7 juli: Hervormde Kerk - Coedereede, Zoinerzangdienst ten bate van Stich ting 'De Hoop". Herv. Zangver. "Je- duthun' uit Middelharnis o.l.v. Mar v. d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 21 juli: Hervormde Kerk - Coedereede. Zomerzangdienst ten bate van de V.B.O.K. Orgel- en orgeliniprovisa- tie: Paul Kieviet. Solozang: dhr. A. Grootenboer. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 29 juli; Hervormde Kerk - Middelharnis Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Overflakkee Braderiecon eert Orgelconcert door Anton Pauw, organist te Haarlem. Aanv. 20.30 uur. Donderdag 4 augustus: Hervormde Kerk - Coedereede. Zomerzangdienst ten bate van het Shaare Zecdck Ziekenhuis. Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo' uit Oud dorp o.l.v. Jan Bezuyen. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 9 augustus: Doopsgezinde Kerk - Ouddorp Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Overflakkee' Zomerconcert Het Duo Fratres Corona: Viool: Sil- vain Kroon. Piano: Vincent Kroon. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 17 september: Hervormde Kerk - Middelharnis. Concert t.b.v. de restauratie commissie Hervormde Zangvereniging "Jedu- thun' te Middelharnis o.l.v. Mar van der Veer. Organist: Bart-Jaap de Bak ker. Aanvang I9.3<) uur. Zaterdag 24 september: Hervormde Kerk - Dirksland Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Overflakkee De Laurenscantorij uit Rotterdam o.l.v. Barend Schuurman. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 8 oktober: Hervormde Kerk - Oude Tonge. Concert ten bate van Woord en Daad Het Dirkslands Mannenkoor. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 22 oktober: Hervormde Kerk - Oude Tonge Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Overflakkee'; Orgelconcours, in samenwerking met de Vereniging van Orgelvriendcn. Jury: Dorthy de Rooij, organiste te Nucncn en Ad van SIcuwcn, organist te Hilvarenbcek. 's Avonds concert door de juryleden en de winnaars van het concours. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 12 november: Hervormde Kerk - Dirksland. Magnificat te Middelharnis o.l.v. Ri- nus Verhage. Organist: Wim Diepen horst. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 12 november: Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgelconcert rond het thema 'Hol landse Koraalkunst' (literatuur en improvisatie). Organist Paul Kieviet. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 18 november: Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Chr. Jeugdkoor 'Laudate Dcum' te Ridderkerk o.l.v. Fred de Vries en Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' te Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman. Panfluit: Malthijs Koene. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 19 november: Hervormde Kerk - Middelharnis Stichting Kerkconcerten 'Goeree-OverflakkeeOrgelconcert door Bram Beekman, organist te Vlis- singen. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 26 november: Hervormde Kerk - Middelharnis Voor Woord Daad Het Urkcrvisserskoor 'Crescendo'. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 10 december: Hervormde Kerk - Sommelsdijk Bas-bariton: Karel Bogerd. Panfluit: Fred Mann. Trompet: Jacques van Broekhoven. Orgel: Jaap Hollaar. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 17 december: Hervormde Kerk - Middelharnis Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Overflakkee Kerstconcert Chr. oratoriumvcrcniging 'Middel harnis' met medewerking van vocale solisten van het Randstedelijk Bcge- leidings Orkest. Algehele leiding: Ri- nus Verhage. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 17 december: Dorpstienden te Ouddorp Kerstzangavond Chr. Gem. Koor 'Hart en Stem' te Ouddorp; Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem' te Ouddorp; Chr. Kin derkoor "Jong begonnen' te Oud dorp; Chr. Mannenkoor "Jubilate Deo" te Ouddorp, alles o.l.v. Jan Bczuijen. Pianist: Johan van Broek hoven. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 17 december: Hervormde Kerk - Dirksland Kerstconcert Chr. Gem. Zangver. 'Sursum Corda' uit Dirksland o.l.v. Jaap de Geus en Hoeksewaards Mannenkoor o.l.v. Adric Poortvliet. Organist: Anton Weenink. Aanv ang 20.00 uur. Maandag 19 december: Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kerstconcert Mannenkoor 'Ons Koor' te Scmi- nielsdijk. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 20 december: Geref. Kerk - Sicid aan 't Haring- vliel. Kerstconcert Chr. Gem. Zangvereniging "Soli Deo Gloria' te Stad aan 't Haringvliet (i.JA. I'aul Kieviet. Aanv. 19.30 uur. Zaterdag 24 december: Hcrvon;::'" Kerk - Nieuwe Tonge. Kerstzangavond Chr. Gcm. Koor "Advendo' en Jeugd koor "Bul en Zing' o.l.v. Peter Wilde man. Organist: Janco Beider. Aanvang 1^.30 uur. Zaterdag 24 december: Hervormde Kerk - Middelharnis Kerstsamenkomst Hervormde Zangvereniging 'Jedu- thun' te Middelharnis o.l.v. Mar van der Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. Maandag 26 december: Cier. Cemeente - Dirksland Kerstzangavond Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Dinant Struik; Jeugdkoor 'luventa' o.l.v. Paul Kieviet; Gemengd koor "Soli Deo Gloria' o.l.v. dhr. 't Mannetje. Orgel: Michel de Wit. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 18 maart 1995 Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert ter herdenking van Johann Sebastian Bach (1685-1750). Orga nist Paul Kievit: Aanvang 20.00 uur. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor KFRKCONCERTEN op Goeree en Overtlakkcc - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vast stellen van hun programma op boven staande informatie richten. Komen er desondanks meerdere concer ten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van bin nenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. (01870)8 25 60. ^i*ra«««-ï»4^fei<r8«Kr;i4[^a*r^'«'!*4:^i<r^^'^^ DIRKSLAND De rommel- en aktiviteitcnmarkt die op 22 juni op het schoolplein gehouden is, is een groot succes geworden. Leek het de avond ervoor er nog op dat een storm roet in het eten zou gooien, op de dag zelf viel het alles mee. Op een zonovergoten .schoolplein was het dan ook goed toeven. Aan het eind van de dag was het mooie bedrag van 12.246,10 bij elkaar gehaald. Wij willen iedereen hartelijk bedanken die heeft meege werkt aan het welslagen van rommelmarkt en sponsorloop. Kinderen, sponsors en niet te vergeten allen die op spontane wijze aan het geheel meegewerkt hebben. Zaterdag 2 juli staat de Kun. I'uufarc "Apollo" weer met de viskraam op de braderie rond de haven in het oude stadje Coedereede, met vers gebakken tong. schol, schar, poon, enz. Verse nieuwe haring, gedroogde scharren en gerookte tong. Alles vers van onze Noordzee- vissers, dus van zeer goede kwaliteit. Op deze dag maken Heinkenszand en de Kon. Fan. 'Apollo" om 12.00 uur een mars door de woonkern Coedereede. "s Middags 14.00 uur wordt een gezamenlijk concert gegeven op de Markt te Coedereede. Komt allen, het wordt reuze üezellia! Voorgenomen medewerking/vergunningen Burgemeester en wethouders zijn voornemens: vergunning te verlenen aan: a. G. van Alphen-vergroten woning, Emmalaan 19 te Dirksland b. W. den Hertog - oprichten blokhut, West-Haven- dijk 43a te Dirksland c. E.W. van Maastricht - vergroten woning, Molen- zicht 128 te Dirksland in te stemmen met de melding van: d. W. Nieuwland - oprichten tuinschuurtje, Molen- zicht 7 te Dirksland e. N. de Jong - oprichten berging, Molendijk 122 te Melissant. De plannen a, b, e en d passen binnen het door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan'Dorps gebied Dirksland' .Dit bestemmingsplan is echter nog niet goedgekeurd, zodat slechts vergunning kan wor den verleend nadat de bouwaanvraag ter inzage heeft gelegen. Het bouwplan e. past niet binnen het door de gemeen teraad vastgestelde bestemmingsplan. Maar door het vedenen van vrijstelling (krachtens artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Juncto artikel 2 van hel Besluit meldingplichtige bouwwerken) kan mede werking/vergunning worden verleend. De desbetreffende stukken liggen van 4 l/m 18 juli 1994 op hel gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor eenieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan eenieder legen deze plannen bedenkingen indienen bij burgemeester en wethouders. Besluiten AWB Vergunning verleend aan: - J. Wiegel - oprichten bijkeuken, Gerbera 11 te Dirksland - M.M. van Brussel - oprichten woning met carport. Meidoorn 5 te Melissanl - H. van Lienen - oprichten woning met garage. Meidoorn 3 Ie Melissant - P. Baars - gedeeltelijk slopen en vernieuwen landbouw schuur, Boezemweg 62 te Dirksland - L. de Geus - oprichten woning met carport, Marij- kelaan 42 ie Melissanl - E. Elvé - oprichten serre, Julianalaan 11 te Dirks land - A.Z. Klink - oprichten woning. Eik 3 te Melissant - P.A WoH'ert - vergroten woning. Burg. C. Zaaijer- laan 67 te Dirksland. Ingestemd met de melding van: - A.C. den Eerzamen - oprichten tuinhuisje. Burg. C. Zaaijeriaan 38 te Dirksland - A.L. Bakker - oprichten schuurtje, Molenzieht 157 te Dirksland - P.J. Koningswoud - oprichten blokhut, Boezem- weg 26 ie Dirksland - Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente - oprich ten blokhut, Irenclaan 4 te Dirksland, Intrekking besluit tol het aanwijzen van een nieuw agrarisch bouwperceel aan de Onwaardsedijk te Dirks land I.b de heer M. .Smit. Ontheffing verleend aan: - hel besiuur van Tennisclub 'Melissanl' van hel sluitingsuur op zaterdagmorgen 2 juli tol 2.(X) uur t.b.v. hel Open Tournooi. N.B. Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden belrokken zijn. De Algemene wet bestuursrecht geefi de derde belanghebbende de mogelijkheid om, binnen zes weken na bekendma king, legen zo'n besluit een (gemotiveerd) bezwaar schrift in ie dienen bij burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voorgelegd aan een commissie. Mochl de beslissing op een even tueel bezwaarschrift niet kunnen worden afgewacht, dan kan -na het indienen van een bezwaarschrift- aan de President van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht, postbus 9920, 3(X)0 AX Rotterdam) een voorlopige voorziening worden gevraagd. Daar bij is een zogeheten ghffu-reclu verschuldigd, Voorbereidingsbesluit De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 23 juni 1994. krachlens artikel 21 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, verklaard dal wordl voorbereid een herziening van het bestemmingsplan vooreen perceel aan de Molendijk 124 te Melissant. Dil voorbereidingsbesluit treedt in werking met in gang van 4 juli 1994, Vanaf de/e datum ligt hel besluit met bijbehorende tekening op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor eenieder ter inzage, 1 juli 1994 Zandpad 56, Middclharnis.Tcl. 01870-834,^ Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goe ree-Overflakkee maken bekend dat zij ontwerpen van een kostentoedelingsverordening en een omslagklassenverordening hebben vastgesteld. Deze verordeningen zullen vanaf 1995 mede als basis dienen voor de omslagheffing. TER INZAGE Deze ontwerp-verordeningen liggen vanaf 4 juli 1994 tot en met 12 augustus 1994 voor belangheb benden ter inzage in het waterschapshuis, Dwars- weg 40 te Middelharnis en in de gemeentehuizen van Dirksland, Goedereede, Middelharnis en Oost- flakkee. Tegen betaling van de kosten zijn genoem de verordeningen af te halen op het kantoor van het waterschap. INSPRAAK Gedurende bovengenoemde termijn kunnen be langhebbenden hun zienswijze, mondeling of schriftelijk, op de ontwerpen kenbaar maken aan dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee, Postbus 67, 3240 AB Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 12