EIIAi1DEn-IHEUW5 NIEUWE BOEKEN Jaaruitvoering muziekschool toonbeeld van inzet en kwaliteit Vier 'middelbare' vrouwen t. de juiste taxatie- Makelaar Tamboer Samenspel Flakkeese zaterdagvliegers Met hetpog^ op dé iörf VAN DER BOOM boeken en muziek Samenspel Flakkeese zaterdagvliegers Ophalen oud papier VERVOLGVERHAAL KAREL DE GROTE 3e Blad VRIJDAG 24 JUNI 1994 No. 6311 Mooi visitekaartje van regionaal muziekonderwijs De Grote Jaaruitvoering van de Muziekschool Goeree»Overflakkee die afgelopen zaterdagavond in de aula van de Technische School in Middelharnis werd gehouden, gaf een prachtig beeld van wat de muziekschool te bieden heeft. Meer dan honderdtwintig leerlingen ver zorgden een rijk geschakeerd pro gramma, waarin zowel beginners als gevorderden aan bod kwamen. Ensembles Het accent lag dit jaar op het ensemble- spel. Het ensemblespel geeft een belang rijke meerwaarde aan het muziekonder wijs en biedt tevens de mogelijkheid een groot aantal leerlingen de kans te geven zich te presenteren. Het dwarsfluitensemble van docent Cees Veerman zorgde voor een pakkende ope ning van het programma met o.a. 'Don't cry for me Argentina' en 'El condor pasa'. Dit uit zestien leerlingen bestaan de dwarsfluitensemble gaat zich na de zomervakantie ontwikkelen tot een echt Flute Choir, dat zeker nog van zich zal laten horen na zo'n veelbelovende start. Opvallend gegroeid bleek het Jong Flak- kees Gitaarensemble van Leo Verkerk, dat al een paar jaar samen speelt en elke week trouw repeteert. De blokfluitensembles van Elly Bakker hebben inmiddels ook bekendheid gekre gen door hun optredens naar buiten. De manier waarop de fluiters onder leiding van hun docente musiceren doet de luis teraar beseffen dat de blokfluit een schit terend instrument is; van alle tijden, oor spronkelijk en veelzijdig. Of het een liedje als 'Puppet on a string' betreft of een klassieker stuk uit de 'Rendsburger Tanze', het was allemaal artistiek en puntgaaf uitgevoerd. De gitaarleerlingen van Marie Anne Gubbels vormden een gelegenheidsen- semble onder leiding van Bob Wander, tijdelijk vervanger van Marie Anne Gubbels. Veel gitaarleerlingen hadden zich moeten afmelden omdat ze ziek waren, maar het ensemble speelde met overtuiging 'Let go forward and on'. Een mooi optreden ook van de vioolklas van Marie José Beks. De docente en haar man Sylvain Croon speelden met het ensemble mee. Veertien vioolleerlingen lieten zich van hun beste kant horen in onder meer "Old Mac Donald' en 'Jagerskoor'. De zuiverheid, voor viool altijd een moeilijk punt, liet niets te wen sen over. Een knap stukje werk. Het oude vertrouwde Flakkees Gitaaren semble speelde onder leiding van Leo Verkerk stukken als 'Sarabande Variëe' van Handel en 'Valse en mi majeur' van Carulli. Van het Flakkees Gitaarensem ble kan met recht worden gezegd dat goede wijn geen krans behoeft. Apart Een apart drietal dat voor de derde keer optrad, werd gevormd door de dames Marion Rombouts, Margriet Schouten en Marijke Tax. Fervente leerlingen muziektheorie van Paul Kieviet, die elk een eigen pianocompositie hadden gemaakt op het thema van een klein kin derliedje. Kreatief gedaan en charmant gebracht. Piano- en keyboardleerlingen - Wilna van Rossum, Gert Jan v.d. Wende, Petra de Jong en Casper Gebuijs - van Piet Westhoeve zorgden voor afwisselende solo's. Suzanne van Heiningen, dwars- fluitleerlinge van Cees Veerman, ver tolkte een Sonate van Bach, aan de vleu gel begeleid door Sietse van Wijgerden. Dwarsfluitleerlingen Mirjam van Mourik, Mariët Ede waard en Anne Flint werden begeleid door muziekschooldo- cent Piet Westhoeve. Ontwapenend maar ook goed was het optreden van de AMV-klassen van Marjan Meeusen. De 'kleintjes' van de muziekschool die les krijgen in algeme ne muzikale vorming lieten zien en horen hoe je maten en ritmes leert hante ren. Een lust voor het oog en voor het oor. In Theetuin 'De Bongerd' in Herkingen is in deze periode het werk van vier kun stenaressen te zien, die, begonnen als zuivere amateurs, allengs het professio nele peil zo niet bereikt, dan toch dicht benaderd hebben. Het leeuwedeel van de tentoonstelling wordt gevormd door een keuze uit de aquarellen van Trudi van der Gaag (50, Hoofddorp) en Tine Postuma (48, Am sterdam). Van beiden is de aanvankelijke vrije tijdsbesteding uitgegroeid tot een gedreven vorm van kunst maken, daarbij gestimuleerd door de lessen, die zij heb ben gevolgd bij de bekende aquarelliste Hannelore Noordeloos uit Haarlem. Tine Postuma heeft zich aanvankelijk bezig gehouden met boetseren en beeldhou wen, maar heeft in het schilderen toch haar definitieve stiel gevonden. Zij won met haar bloemen-aquarellen reeds ver schillende prijzen (o.a. bij Libelle), maar wil zich nu meer gaan toeleggen op het uitbeelden van dieren. Ook Trudi van dgr Gaag wil zich niet slechts tot bloemen beperken; zij vindt een nieuwe uitdaging in het aquarelleren van naakten. De andere twee vrouwen, van wie werk te bezichtigen valt, zijn Wil Maris (55, V.assenheim) met bronzen beeldjes en Ineke Straatman (50, Hellevoetsluis) met plastieken (in de tuin). Deze gecombineerde tentoonstelling is tot half juli 1994 te bezichtigen in Theetuin 'De Bongerd', Molendijk 65, Herkingen. Geopend van 10.30 tot 21.30 uur; dagelijks behalve donderdags. Muziekschoolorkest Traditiegetrouw werd de jaaruitvoering afgesloten door het Muziekschoolorkest, een orkest dat voor de gelegenheid wordt samengesteld uit alle muziekbeoefenaren die zich daarvoor melden. Deze keer was het orkest groter dan ooit met zesenveer tig deelnemers, van beginners tot gevor derden. Onder leiding van Piet West hoeve heeft het orkest vier keer gerepe teerd. Het resultaat mocht er zijn. Enthousiast, meeslepend, goed op elkaar ingespeeld. Dirigent Piet Westhoeve en de orkestleden zorgden voor een bijzon der slot van een glanzende avond. Muziekschooldirekteur Rinus Verhage stond borg voor een vlekkeloze organisa tie. Bob Wander zorgde voor een goede weergave van het geluid. Ellen Scheuller voor schitterende bloemdekoraties. De Grote Jaaruitvoering van de Muziek school Goeree-Overflakkee was profes sioneel van opzet en uitvoering, met een hartelijke ongedwongen uitstraling. „Heel goed" aldus de huidige voorzitter van de Muziekschool, Pau Heerschap, „vanaf de uitnodigingen die Anneke Bannink heeft gemaakt tot en met het slotakkoord van het Muziekschoolorkest" en hij stak niet onder stoelen of banken hoe trots het bestuur is op leerlingen en docenten. Voor de leerlingen en de docenten bete kent de jaaruitvoering overigens niet het einde van het werk, want volgende week moeten er nog muziekexamens worden gedaan. Voor ruim vijftig leerlingen wordt het nog oefenen en theorie repete ren de komende dagen. in het doolhof van prijskaartjes Tel. (01870) 8 34 77 Bovenstaande postduivenorganisatie nam op 18 juni 1994 deel aan een wed- vlucht vanuit Chateauroux. Afstand 580 km. In concours waren 567 duiven, die om 6.30 uur met zuidwesten wind gelos te werden. De eerste duif arriveerde om 13.26.16 uur en haalde een snelheid van 1392.17 m.p.m. De gedetailleerde uitslag luidt: C. Venneman 1; J. C. Roodzant 2, 20, 25; P. van Moort jr. 3; M. Huizer 4; M. Melissant en zoon 5; J. de Blok 6, 15; J. L. Troost 7; Ph. Logmans 8, 17; A. J. 't Mannetje 9; Comb. Grinwis 10; J. P. Keymel 11, 13; C. Vermeulen 12; P. Mierop 14; J. van Alphen 16, 23; P. Venneman 18; A. de Gans 19; P. v.d. Sluys 21; Comb. Volaart-Wiskie 22; Gebr. Kieviet 24. lEea goede Zgnnebril beschermt uw Jogen tegel hin<tertijke;reflèktie..Het ï^i| ècliteF ook eeij verrassend OMdfe '^'^|ess#e, 20vvel o|ï het strand lts ^«ie stópiste. Wij :Be{3hefr hef hele 'paardQoriveel fceusiji modifcüze Zwnebililen. Dr. W. Verboom, In de leerschool van de Heilige Geest. Over leren in de gemeente. Dr. A. J. Verbrugh, Europese droom. Zonder norm of traditie. Uitgaven van Willem de Zwijger- stichting, Apeldoorn. 42 pag. resp. 52 pag. Prijs 8,75 resp. 9,25. De Willem de Zwijgerstichting zet haar traditie ook dit jaar voort met het uit brengen van een tweetal brochures. De stichting ziet het als haar doel mee te werken aan de verdieping en versterking van de reformatorische beginselen in ons volksleven; daarnaast ook verlevendi ging van het historisch besef en verdedi ging van het protestants-nationaal karak ter van ons volk. Vandaar natuurlijk de verwijzing naar Prins Willem, de vader des vaderlands. Ook deze brochures zijn weer de moeite van aandachtige kennis neming waard. Wie per jaar minimaal 12,50 overmaakt op giro 352347 is van automatische toezending verzekerd. Aanbevolen! C. H. Spurgeon, Het chequeboek van de bank des geloofs. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Gebonden. 370 pag. Prijs 24,50. Een dagboek van Spurgeon, de prins des predikers. Niet door anderen samenge steld door middel van overnames uit zijn vele preken, maar als zodanig door Spurgeon eigenhandig geschreven en gerangschikt. Het is qua opzet eigenlijk een heel uniek dagboek. De titel wijst er al op. Elke dagtekst is een belofte uit Gods Woord. De schrijver beschrijft ze als cheques-aan-toonder. Een belofte van God wordt de gelovige gegeven met het oogmerk om hem iets goeds te schenken. Niet dat hij haar enkel voor zijn genoe gen zal doorlezen en dat hij er dan klaar mee is. Neen, hij moet de belofte behan delen als een werkelijkheid, zoals iemand handelt met een cheque. Hij moet haar door het geloof aanvaarden als zijn eigendom. En hij moet de belofte gelovig aan de Heere aanbieden, zoals iemand aan het loket van een bank een cheque aanbiedt. Aldus Spurgeon. Een al te oppervlakkige en gemakkelijke voor stelling van zaken? Lees dit dagboek, dat de Heere aanprijst als een toevlucht voor de meest ellendige zondaar. Horatius Bonar, Wendt u naar Mij toe. Uitgeverij Den Hertog te Houten. Ingenaaid. 117 pag. Prijs 17,90. Over Horatius Bonar schreef ik eerder. Hij was een Schots prediker uit de vorige eeuw, uit de vriendenkring van MacCheyne en anderen. Veel evangeli- satietractaten liet hij het licht zien - de zogenaamde Kelso-tracts. In dit boekje geeft hij in zeventien bijbel schetsen een beeld van de zelfopofferende liefde van Christus voor zondaren. Horatius ken merkt zich door een heel directe, appelle rende stijl. Drs. N. C. van Velzen, In broeder lijke liefde. Voor de week van voorbereiding. Uitgeverij J. J. Groen Zn., Leiden. Paperback. 68 pag. Prijs 12,50. Dit is al weer het derde boekje in de serie 'Avondmaal vieren met de Kerk der eeu wen'. Het bevat tal van min of meer uit voerige citaten uit de lange traditie van de christelijke kerk - om als handreiking te dienen voor hen die zich voorbereiden op de viering van het heilig sacrament. De samensteller koos voor een opzet in acht parallelle onderdelen: van de voor bereidingszondag tot en met de avond- maalszondag: acht dagen dus. Per dag komen de aspekten van zelfonderzoek, onderwijzing en vertroosting telkens aan de orde. In dit boekje zijn onder meer geciteerd: Thomas Sheppard, Matthew Henry, A. Wapenaar, H. Bullinger, Thomas Manton en Dirk Molenaar. Drs. C. Blenk, Een open monu ment. Uitgeverij Buijten en Schip- perheijn, Amsterdam. Ingenaaid. 240 pag. Prijs 34,50. De titel van dit fraaie boek bevat een dubbele metafoor - een tweevoudige vergelijking. De omslag bevat een afbeelding van de Noorderkerk te Amsterdam - het monumentale gebouw waar de gemeente van dominee Blenk elke zondag samenkomt. Een kerk die 's zondags zowel 's morgens als 's avonds openstaat - één van de weinige in de hoofdstad. Een open monument. De Heidelberger Catechismus is al even monumentaal als het kerkgebouw. Met de woorden van de pastor loei: „Zoals die oude kerk openstaat voor een ieder en licht uitstraalt in een donkere stad, zo gaat hier ook dat oude leerboek open en oplichten". Deze bundel geeft 52 preekschetsen over 'de Heidelberger'; de opbrengst is voor de restauratie van 'de Noorder'. Zo grijpt het één het ander aan. Het zijn geen preekschetsen in de eigen lijke zin - om de prediker als handreiking te dienen. Nee, de handreiking wil er voor ieder zijn die leeft met vragen als: 'Wie ben ik?', 'Wat heb ik nodig in mijn leven?', 'Hoe krijg ik vrede met God?', 'Hoe zorgt God voor mij?', 'Hoe moet ik leven?' en 'Hoe kan ik getroost ster ven?'. In zijn korte schetsen laat ds. Blenk de aktualiteit van het oude leer boek zien. Het oude leerboek geeft bij belse en pastorale antwoorden op oude en nieuwe vragen. Drs. P. van Ruitenburg e.a.. Discriminatie. Uitgeverij De Groot Goudriaan, Kampen. 112 pag. Prijs 19,50. Deze uitgave vond plaats in samenwer king met de Christelijke Hogeschool 'De Driestar' te Gouda. Het boekje is de samenbundeling van de lezingen die in het najaar van 1993 werden gehouden tijdens een studiebijeenkomst aan 'De Driestar' over dat thema. De aanleiding was de publieke discussie die ontstond rond de anti-discriminatiebeweging en de Algemene Wet Gelijke Behandeling. Overigens is het terrein dat dit boekje bestrijkt wijder dan die van de desbe treffende wetgeving. Enkele namen van medewerkers: drs. P. van Ruitcnburs, mr. dr. J. T. van den Berg, mr. A. Rouvoet, ds. R. F. Polanen en if. J. Jansen. Ds. H. Veldhuizen, Hoe occult is occult? Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 94 pag. Prijs 21,50. Als ondertitel van dit boek, verschenen in de serie 'Bij-tijds pastoraat', is een serie verschijnselen opgesomd die alle iets met het occulte te maken (kunnen) hebben: occultisme, telepathie, helder ziendheid, waarzeggerij, pendelen, wichelroede, ouija-bord, tarotkaarten, channeling, entiteiten, engelen, new age, reïncarnatie, spiritisme, regressiethera pie, antroposofie, sprituele genezers, alternatieve geneeswijzen, magnetisme, iriskopie, homeopathie, acupunctuur, astrologie. Dat is een hele serie. De schrijver wil ambtsdragers en gemeente leden helpen een mening te vormen over het vele dat zich in deze sfeer aandient. Daarbij blijven de bijbelse gegevens het richtsnoer - hoe moeilijk de lijnen van bijbel naar huidige praktijk ook te trek ken zijn. Drs. J. H. Schrijver, Korte geloofsleer, deel I. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Paperback. 129 pag. Prijs 22,90. Ook dit boekje is onderdeel van een serie, namelijk 'Wegwijzers in de Gereformeerde theologie'. Vorig jaar verscheen het eerste deel: 'Geschiedenis van Israël in het Oude Testament'. De boekjes zijn gericht op de theologische vorming van gemeenteleden; ze worden ook gebruikt in het kader van dergelijke kursussen. De schrijver is hervormd pre dikant te Woerden. Dit boekje bestaat uit drie hoofddelen: 1. Christelijke religie en dogma (De verhouding tussen beide. De relatie tussen de diverse religies. Het dogma als antwoord op het Woord), 2. Openbaring en Heilige Schrift (De alge- men openbaring. De natuurlijke Godskennis, De bijzondere openbaring. De Heilige Schrift), 3. De Godsleer (De Naam, Gods eigenschappen. De drieëen- heid). U ziet: in kort bestek wordt veel geboden. De schrijver volgt de orde van de klassieke gereformeerde dogmatiek. Het ligt in de bedoeling nog twee boek jes over de geloofsleer te laten verschij nen. J. M. J. K. Een keuze maken is niet moeilijk! 5f^ Kom eens vrijblijvend binnen kijken! Binnenweg 22, SOMMELSDIJK, tel. (01870) 8 26 14 Bovenstaande postduivenorganisatie nam op 18 juni 1994 deel aan een wed- vlucht vanuit Chantilly. Afstand 307 km. In concours waren 663 duiven, die om 7.00 uur met zuidwesten wind geloste werden. De eerste duif arriveerde om 10.19.51 uur en haalde een snelheid van 1536.57 m.p.m. De gedetailleerde uitslag luidt: Comb. Hameete-Hoekman 1, 7; H. Kleyn 2; J. Akershoek 3; J. Bakelaar 4, 12; Joh. Grinwis 5, 16; Ph. Logmans 6, 21; J. N. Troost 8, 14; J. den Boer 9; J.' Kleynenberg 10; J. van Alphen 11; J. L. Torreman 13, 18; H. Grinwis 15; M. Melissant en zoon 17; A. Appel 19; J. Smit 20; Comb. Kievit 22; J. C. Rood zant 23; J. P. Keymel 24; P. Mierop 25. HERKINGEN Op zaterdagmorgen 25 juni a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Kerkvoogdij van Herkingen. Het ophalen begint om 9 uur. Wilt u het gebundeld aan de kant van de straat zetten en er geen karton tussen sto pen? De vorige keer werd er 5400 kg opgehaald. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. W. G. A. de Winter De grote als kleine geboren Krakend duwt Alger zijn schuurdeur open. Een paar bruine kippen glippen naar buiten, het erf op. Alger trekt zijn armen boven zijn hoofd, geeuwt en wrijft de slapers uit zijn ogen. Dan dom pelt hij de emmer in het heldere slootje en schept met zijn hand wat water in zijn gezicht. Hè, hè, daar knapt hij van op. Alger droogt z'n natte handen af aan de linnen puntmuts, die hij tegelijkertijd over zijn hoofd trekt, 't Is trouwens best nog fris zo in het begin van de april- maand. Dan stapt de boer naar een rieten schuurtje en vult twee emmers met meel en wat verdunde melk. Met een houten pollepel roert hij net zolang totdat het een door- en doornatte brij wordt. Knorrend stoten de bemodderde varkens hun snoet tegen de houten heining die om het weiland staat. Alger bukt zich en kiept de emmers in een grote trog leeg. Hij kan zo vlug niet zijn of het grootste deel van de meelpap komt op varkenskoppen terecht in plaats van in de bak. Ook vanmorgen is dat weer zo. Nou ja, ze likken elkaar wel af. „Hoor ze eens slobberen", denkt Alger. In een ommezien is het voer op. Als Alger even later over zijn erf stapt om een kijkje te nemen op de dijk, zoals hij iedere morgen gewend is, worstelen ze zich in de bagger en wroeten in het slik van het weiland. Nieuwsgierig ziet Alger om zich heen. De wind ritselt door het riet, dat gedwee naar het water van het riviertje buigt. In de verte drijven wat ochtend nevels. Toch doemen de omtrekken van de hof- boerderij van Pippijn de Jongere al een beetje op. Het is een mooi gebouw, dat kan je zelfs nu al zien. Hoog torenen de hoekhuizen boven de mist banken uit. Alger zou geen fraaiere plaats in de hele Haspengouw weten. Ineens hoort Alger vro lijk hoorngeschal. Hij schrikt. Oei, er is toch geen oorlog? Moet de heriban komen? Aan één kant mag hij van geluk spreken dat hij een horige boer is en daarom misschien niet mee hoeft met het leger, ver van vrouw en landerijen. Maar aan de andere kant: zullen ruiters en soldaten weer zijn oogst vertrappen op weg naar de strijd, niets en niemand ontziend in blinde haast? „Nou zeg, wat is dat nou?", denkt Alger. Die wachter blijft maar spelen. En moet je hem trou wens eens zien springen. Hij hoort nu ook geroe zemoes van opgewonden stemmen. Blij dat het klinkt. „Vreemd hoor", piekert Alger. „Ik zou best eens willen weten wat daar nu aan de hand is." Met een zucht keert hij zich om en begeeft zich naar zijn boerderij. Wacht, hij zal het eens aan zijn vrouw vragen. Misschien zal die een idee hebben. Alger stommelt naar binnen. Een koude windvlaag doet het haardvuur hoog opflakkeren. In het mid den van de kamer staat de tafel, gedekt en al. „Goedenmorgen allemaal", groet Alger vriendelijk. „Dag vader", spreekt Wenda, de dochter, terug, ter wijl ze wat houtblokken naast de schoorsteen sta pelt. Een drietal zoontjes, gezeten op een lage bank bij de tafel, brommen slaperig een morgengroet. Alger ploft op de bank neer. De keukendeur piept open en een vrouw stapt de kamer in. 't Is moeder. „Ha man", roept ze. Dan bukt ze zich en geeft Alger een dikke zoen op zijn wang. „Dank je wel, schat", zegt Alger. „Zo, dat klinkt rijk", merkt Wenda wijsgerig op. „Het klinkt niet alleen rijk, het is gewoon een rijk dom om zo'n lieve vrouw te hebben", schertst vader verder. „Ze is haar gewicht in goud waard." „Ha, ha", lacht Wenda, „wat jammer dat moeder maar zo mager is." Iedereen barst in schateren uit. Zelfs op de gezich ten van de stille broertjes komt een olijke trek. Moeder zet zich aan tafel, nadat ze een grote schaal met vers gesneden brood heeft neergezet. Nu komt Wenda er ook bij zitten. „Eerbiedig", zegt Alger. Hij trekt zijn puntmuts naar beneden en vouwt zijn handen. De jongens knijpen hun ogen stijf dicht. Vader bidt. Na het amen grijpt iedereen een snee brood en ze dopen die om beurt in een pan met dampende vissoep. Ineens steekt de oudste jonge, Frank, zijn tong uit naar Alwin, zijn jongste broertje. „Ewè, èwè", sart hij. „Jij kéééék, jij kéééék." „'t Is niet", sist Alwin en hij stampt daarbij met zijn voet op de grond om zijn woorden kracht bij te zetten. Plotseling springt Eggert op, het middelste jonge tje. „Jullie liegen allebei. Ik heb duidelijk gezien dat Frank zelf ook keek. Schijnheilig ventje dat je bent, om je broertje te verraden." Was het daar nu maar bij gebleven, maar Frank moest zo nodig Alwin en Eggert een schop geven onder tafel. „Au, au", schreeuwen ze allebei. „En nu is het uit", roept vader. Met een bons komt zijn gespierde vuist op het tafelblad terecht, zodat de soep over de rand van de pan klotst. Alger staat op, grijpt de jongens één voor één in hun kraag en zet ze in dezelfde hoek op de grond. „Zo", bromt hij. „Jullie keken alle drie onder het bidden, anders kun je het nooit van elkaar weten. En nu hou je je mond dicht, want ik zou rustig willen eten." Beteuterd kijken de drie broertjes naar hun vader en moeder, die met Wenda verder gaan met de maaltijd. Hm, wat ruikt die soep toch lekker. „Was dat nu wel nodig man, dat je zo streng op trad?", vraagt moeder. „Natuurlijk", antwoordt vader. „Ze moeten eerbie dig zijn en ook leren om hun mond dicht te houden, zoals ik daarnet al zei." Moeder houdt zich maar stil. Ze weet: haar man is wel eens fel, maar uitein delijk een beste echtgenoot. Zwijgend eten ze ver der. „Kijk eens", fluistert Frank tegen zijn beide broer tjes en hij bukt zich geheimzinnig-vertrouwelijk naar hen toe. „Vader is zelf ook stout, want hij heeft zijn mond ook niet dicht." Schuw gluren ze vanuit hun ooghoeken naar tafel en zien net hoe Alger zijn mond wijd open doet om er een dikke broodkorst in te doen. „Inderdaad, dat klopt", proesten ze alle drie veel te hard uit. Vader fonkelt met zijn ogen. Boos klinkt zijn zware stem: „Is het nou uit met het gegiechel of niet soms? Anders zal ik eens op je broek klop pen. Kijken of jullie dan ook nog zo'n pret heb ben." De rest van de maaltijd houden ze zich zo stil als een muisje, ondanks hun trek. Bij gebrek aan beter stoppen ze hun duim maar in de mond. Jammer dat er geen soep uit komt! „Zeg vrouw, moet je eens luisteren. Vanmorgen heb ik iets eigenaardigs gezien." Moeder kijkt Alger belangstellend aan. „Toen ik na het voeren op de dijk stond, zag ik de poortwachter heel vrolijk springen en op zijn hoorn blazen." „Dan is er vast en zeker bijzonder nieuws op de boerderij van hofmeier Pippijn", zegt moeder. „En Alger zou natuurlijk dolgraag willen weten wat er aan de hand is", vervolgt ze haar gedachten. (wordt vervolgd) !NVM, Z^'*^*' Zandpad 56; MiddeihacBisllei. f IWO-SMJ? csO^ ,H-^ \i*-' .V^■.^.^^ ft^/tet iMiietiftittê Zandpad 36 Middelharnis Tel: (01870) 8 27 84 ^.^.l^^.:^4.:t■^■^■>^*^■^^*'^'^^^*4■*'^•^^■***4■**^■**'^'^^■*^■^■'^'^•^*****^■**^■*4■**^■**'^***'^****^■'*■*4■*^■*^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 9