Koninklijk Goud voor onderwijzer L. Dorsman ^^^^^^H'^' ^^^^^1 ^^M iC^H 75 jarige Wbv "Middelharnis" gedenkt Stichting Vluchtelingenwerk Predikbeurten 5 jaar Willem Chr. Meyboom One More Voice ■É^^^k^^^'^'JMi^^^^l T,g,v. afscheid: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^Hpr^^^l „Het fijnste voor de kleinste?" Sb? i/i j^^H Breed landbouwver- keer heeft ontheffing nodig Belastinkantoor in Middelburg officieel geopend Openbare vergadering Preekbespreking in Goedereede Opbrengst 24 uur Hongerkuur meer dan verdubbeld Nieuw projekt thuiszorg voor mensen met een verstandelijke handicap Biadz. 2 STELLENDAM - Alhoewel hij de meeste van z'n 40 onderwij zersjaren in Nieuwe Tonge heeft doorgebracht, was dhr. L. Dorsman op de Herv. Basisschool "Het Kompas" te Stellendam, waaraan hij sinds augustus 1981 verbonden was, ook alweer een oud-gediende geworden. Gisteren ging hij, met Koninklijk Goud getooid, in de welverdiende VUT. Zeer lang Zondag 26 juni 1994 Al 5 jaar heeft dirigent Willem Chr. Meyboom de touwtjes in handen bij I het Interkerkelijk Jongerenkoor One More Voice. Hoe is hij eigenlijk aan OMV gekomen? In juni 1989 kwam OMV plotseling zonder dirigent te zitten. Dit komt natuurlijk nooit gelegen maar toen zeker niet. Het koor] had namelijk een concert te geven in Goedereede. Er werd driftig naar een andere dirigent gezocht. Maar dit viel uiteraard niet mee, de 1 dirigenten liggen nu eenmaal niet voor het grijpen. De één had geen zin, de volgende geen tijd op vrijdagavond etc. etc. Tot we bij Willem Chr. Meyboom kwamen die ons| wel "tijdelijk wilde helpen". Hij is inmiddels 5 jaar dirigent van One More Voice. Wat is er in deze afgelopen 5 jaar zo allemaal gepasseerd? Na eerst wat rustige jaren, waarin dirigent en koor volkomen aan elkaar gewend 1 waren en op elkaar konden rekenen, jaren waarin het koor een totale verandering I onderging in samenstelling, kwantiteit en kwaliteit en repertoire, werd er voorzichtig een plan geopperd om het repertoire eens vast te leggen op CD. Dirigent en bestuur bogen zich over dit plan, werkten het uit, en dit resulteerde in de eerste CD opname 16 mei 1992. Dat dit succes zou resulteren in een tweede was eigenlijk min of meer te verwachten. Drukkerij Gebr. De Waal „EILANDEN NIEUWS'^ VRIJDAG 24 JUNM994I ^^^^^^^^^^^^^^SmÜ^^II^^^k ..j^mIB^. "''ïiiiir ^^Hi^ÉÉSal r^ J ^1 M 1 fi«/-^. Va/I Velzen speldt dhr. Dorsman hel Koninklijk Goud op de rever. Midden mevr. Dorsman. Door een feestelijke poort was hij 's morgens binnen gehaald waarop het afscheid van de schooljeugd was gevolgd, 's Middags was er in de gemeenschapsruimte een afscheidsbijeenkomst waarop burg. Van Velzen een van de gasten was. een gast met zelfs een Koninklijke boodschap, zo zou blijken. Van die boodschap werd kennis genomen nadat bestuursvoorz. dhr. Keijzcr in z'n openingswoord met de gencxiigdcn over de bocxlschap van een nog hogere orde had nagedacht en Gcxle d' eer en dank was gebracht voor wat de school in onder wijzer dhr. Dorsman ontvangen had. Een man, zo werd verzekerd, die zich voor 100% voor het christelijk onderwijs heeft ingezet, een waardering waarvan de glans ook straalde op mevr. Dorsman die haar man steeds tot steun is geweest. "Een zéér lange periode", ncximdc burg. Van Velzen de 40 jarige ondei"wijzcrs- loopbaan van dhr. Dorsman, want talrijk zijn de onderwijscollcga's die voonijdig af moeten haken uit het complex geworden onderwijs. In dhr. Dorsman herkende dhr. Van Velzen een onderwijzer die zich terdege van de inhoud van zijn berix;p bxïwust is geweest, kinderen geschikt te maken voor hun entree in hei maatschap pelijk leven maar hen bovenal te wijzen op de hogere waarden die nodig zijn erkend en gekend te worden, ook daarin heeft Jhr. Dorpman de jeugd van haile onderwezen. Van juni 1954 tot aug. 1981 was hij onderwijzer aan de bijz. lagere school ie Nieuwe Tonge, om per 1 aug. 1981 in dienst te treden van de Ned. Herv. School te Stellendam. Het door dhr. Dorsman gedane werk kreeg de kwalificatie "zeer g(x;d" te zijn geweest, waarnaast hij zich ook in kerk en maat.schappij verdienste lijk heeft gemaakt. In Nieuwe Tonge leidde dhr. Dorsman 25 jaar lang de Herv. Knapenver. en in Stellendam bekleedt hij sinds 1 jan. 1990 het ambt van ouder ling in de Herv. Gemeente. Het was met instemming dat burg. Van Velzen dhr. Dorsman, op de drempel om van de VUT gebruik te gaan maken de Gouden Eremedaille in de Orde van Oranje Nassau opspeldde. Nu het oogstseizoen er weer aan komt, stelt de subwerkgroep land- bouwverkeer van de regionale pro- jektgroep verkeersveiliheid Goe- ree-Overflakkee alles in het werk om in de komende oogstperiode het wegverkeer weer zo veilig nogelijk te laten verlopen. Tijdens een voorlichtingsavond in febru ari j.l. voor landbouwers en loonwerkers is uitgebreid ingegaan op de eisen waar aan het landbouwverkeer behoort te vol doen. Een van de punten was de maxi maal toegestane wettelijke breedte van (landbouw)voertuigcn, die is vastgesteld op 2.60 m (o.a. art. 15 en 18 van het Wegenverkeersreglement). De werkgroep maakt daarom de land bouwers en loonwerkers erop attent, dat als uw landbouwvoertuig of -machine breder is dan bovengcncx;mdc breedte en u hiermee toch de openbare weg op wilt, u dan voor de wegen binnen de bebouw de kom een ontheffing nodig heeft van de genieentc(n) en voor wegen buiten de bebouwde kom een ontheffing van de provincie. De ontheffing heeft mede tot doel de vei ligheid van de andere weggebruikers te beschermen. Een ontheffingsaanvraag voor het berijden van wegen met land bouwvoertuigen en/of landbouwwerktui- gen ligt kosteloos voor u gereed bij de üemeeniehuizen van de vier gemeenten Op dinsdag 28 juni zal het nieuwe kan toor van de Belastingdienst aan de Koustcensedijk in Middelburg officieel geopend worden. In dit kantoor worden de fi.scale aangele genheden van partikuliere belasting plichtigen, dus niet van ondernemers, uit de gemeenten Arneniuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg. Valkenisse, Veere, Vlissingcn en We.slkapclle behan deld. De Bclastingdienst/Partikulieren Middel burg was lange tijd gehuisvest in de gebouwen aan de Lange Noordstraat 29 en 39. Omdat deze monumentale panden niet meer voldeden aan de eisen die aan moderne kantoorruimte worden gesteld, betrok de Belastingdienst op 9 mei j.l. het nieuwe gebouw aan de Koustcen sedijk. Dit gebouw is ontworpen door de Middelburgse architekt Ben Gillisen. De officiële opening van het gebouw zal verricht worden door de Direklcur-Genc- raal der Belastingen, mr. J. N. van Lun- teren. Hieraan voorafgaand zal de Douane Hannonie Nederland van ll..^() tot 12.30 uur een lunchconcert geven op het marktplein voor het stadhuis. Het adres van het nieuwe kantoor luidt als volgt: Belastingdienst/PartlkulJeren Middelburg Bezoekadres: Kousleen.sedijk 5 Postadres: Postbus 8S888 4330 DB Middelburg Tclefix)n: (01180)83850 Fax: (01180)35916 Geopend: 8.00- 16.30 uur Telefonisch bereikbaar: 8.00- 17,00 uur Op donderdag 30 juni a.s. zal een open bare vergadering van het Algemeen Bestuur van het Werkvoorzieningsschap Binnenhof worden gehouden. Deze zal plaatsvinden in de kantine van de werkplaats op het industrieterrein ■Oostplaat' te Middelharnis; aanvang 19.30 uur. De agenda is als volgt samengesteld: 1. Opening. 2. Notulen van de openbare A.B.-ver- gaderingd.d. 16-5-1994. 3. Notulen van de openbare A.B.-ver gadering d.d. 6-6-1994. 4. Ingekomen stukken/mededelingen. 5. Voorstel voor opvolging voorzitter W.S.W.-commissie. 6. Veiligheidsplan. 7. Gemeenschappelijke Regeling. 8. Ondernemingsplan met het bijbeho rende Sociaal Beleidsplan. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. op het eiland en het waterschapshuis te Middelharnis. De subwerkgroep raadt u aan de aanvraag nu op te halen, dan heeft u de ontheffing op tijd in huis! De politic zal in het oogstseizoen regel matig kontrole uitoefenen. Zorg er dus voor dat u uw ontheffing bij u heeft als u op de weg rijdt met uw landbouwvoer tuig. De subwerkgroep roept tenslotte alle overige weggebruikers op, om in de komende oogstperiode rekening te hou den met het landbouwverkeer: voorzich tig rijden en de snelheid matigen. Een traktor is soms dichterbij dan u denkt! De woningbouwver. '•'Middelhar nis" heeft gisteren, de dag waar op de vereniging precies 75 jaar bestond, een pracht gebaar rich ting Vluchtelingenwerk Middel harnis gemaakt. De Stichting kreeg een cheque van 7.500,- aangeboden, dankbaar aanvaard door voorz. Anneke Polderman en coördinator Eline Gerris. Het deed Wbv. vcx:)rzitter Van de Waart bijzonder deugd met dit gebaar de jubi leumviering af te kunnen sluiten. Geen groot feest had het bestuur begeerd, alle leden hadden een fraaie handdoek als herinnering gekregen, voor bestuur, medewerkers en alle relaties was er een aandenken geweest en ten besluite was het de Stichting Vluchtelingen werk die deelde in de vreugd. De Stichting zal het weer ten goede doen komen aan de ca. zestig vluchtelingen die in - groot - Middelharnis een vei lig huis kregen toebedeeld, opgejaagd als ze zijn geweest voor ze de wijk namen naar ons land en onze omge ving. De Wbv. stelde hen een woning beschikbaar en het doet dhr. Van de Waart en z'n medebestuurders bijzon der deugd dat de bevolking daar posi tief op heeft gereageerd. Onvcrkwikkelijkheden die zich elders hebben voorgedaan zijn in Middelhar nis niet voorgekomen en samen wordt aldus bijgedragen om het leed dat door de van huis verjaagden ongetwijfeld geleden wordt enigermate te verzach ten. De heer Van de Waart biedt de cheque aan. aan Eline Gerris (m) en Anneke l'oldernian Ir). Ook is dat het grote streven van de Stichting Vluchtelingenhulp. Van voorz. Anneke Polderman dan ook een woord van hartelijke dank voor de gemaakte geste die ze anderen ten voorbeeld stelde, "je weet maar nooit...". Over de bestemming zal nog worden overlegd, maar 't zal zeker met zorg worden besteed, "We 'proberen er voor zoveel mogelijk betrokkenen zoveel mogelijk mee te doen!", werd door mevr. Polderman verzekerd. Graag bood ze Wbv. voorz. Van de Waart een mooie ruiker bloemen aan om het kan toor op deze feestelijke dag extra op te sieren. OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. A. Vlietstra, Driesum. Eben- Haëzer: 9.30 uur ds. A. Vliestra en 18.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Kroeze en 18.30 uur ds. J. F. Eninga - Doopsge zinde Gem. 9.30 uur ds. D. Bout en 18.30 uur ds. C. Hollcman. GOEDEREEDE- Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur uur ds. F. Hoek. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codce, v.m. bed. H. Doop - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C. J. Amesz. in 18.30 uur ds. J. v.d. Heiden. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. Spies, Middelburg en I8.(X) uur kand. H. v.d. Belt, Kinderdijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Wallinga, Leiderdorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul. bed. H. Doop en 18.00 uur ds. J. Noordam, Nieuwerkerk a/d IJsscl - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer, v.m. bed. H. Doop. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap, v.m. bedie ning, n.m. dankzegging H. Avond maal - Ger. Gem. 10.00 uur lees dienst en 14.30 uur ds. A. M. den Boer. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom, bed. H. Doop en 18.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dr. A. W. Cramer - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur dhr. P. van Dijk, Leiden. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Chr. Ruijgrok en 18.00 uur ds. W. Westland - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9..30 en 18.(X) uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.(X) uur ds»H. Out - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengem. Vrienden van de Bijbel Dickhuus 1().(X) uur evang. J. v.d. Berg. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. M. M. van Campen, Goudswaard - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand A. A. Teeuw, Ridderkerk en 18.00 uur ds. T. Ouwcrkerk, Ridderkerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.(X) uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.30 en 18.00 uur ds. H. J. Mulder, Olst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. lO.(X) en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 9.00 uur ds. H. J. Mulder, Olst en 18.30 uur drs. B.Urgert. OOLTGENSPLAAT - 9.30 uur ds. D. J. van Eckeveld en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur kand. W. Silfhout, Benthuizen - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur dhr. A. van Nugtcren. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 en 14.30 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. bediening, n.m. dankzegging H. Avondmaal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Roskam, bediening H. Avondmaal. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. van Dijk, Tholen - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Willem Chr. Meyboom was niet meer te houden! En zo kwam het eindelijk dat OMV I al in voorjaar 1993 kerstmuziek stond te zingen, dit allemaal voor hun tweede CD die september 1993 opgenomen zou worden. Dat Willem Chr. Meyboom zijn werk meer dan goed doet, heeft zich zeker rond die tijd uitenmate bewezen. Op zaterdag 20 november 1993, op de dag dat 's avonds het presentatieconcert voor de tweede CD verzorgd moest worden, moest OMV 's mid dags met het Nederlands Koorfestival mee doen. Willem had voorgesteld om in te I .schrijven in klasse B. Heel optimistisch vonden wij. Maar wat gebeurde er? Onder enorme drukte, gespannenheid, nervositeit etc, etc. en met het presentatieconcert in onze gedachten zong OMV, met als resultaat een eerste prijs en gepromoveerd naar A-Kroon. Dat dit resultaat boven verwachting was, is duidelijk. Met veel enthousias me en doorzettingsvermogen is Willem Meyboom ook dit jaar weer begonnen. Het I tournee naar Engeland staat immers voor de deur! En zo zegt hij altijd, zingon is nog geen muziek maken, zingen kunnen we allemaal, muziek maken daar moeten we wat voor doen. En daar heeft hij uiteraard gelijk in. Bestuur en leden van One More Voice zijn dan ook trots op hun dirigent en hopen nog vele jaren met hem samen te werken! D.V. zondagavond 26 juni is er een preekbespreking, na de dienst in de Ark in Goedereede. Inde preek zal zondag 11 van de Heideibcrger Catechismus behan deld worden; "Waarom wordt de Zone Gods Jezus, dat is Zaligmaker, genoemd?" en "Geloven dan die ook aan den Zaligmaker Jezus, die hun zalig heid en welvaart bij de heiligen, bij zich- zelven of ergens elders zoeken?". Onder leiding van Ds. F, Hoek willen we nadenken over dit belangrijke onderdeel van ons geloof en leven, in een tijd (zoals alle tijden) waarin andere gods diensten en stromingen ons van het geloof in Jezus Christus af willen hou den. Onze (geloofs-)kennis is een mach tig wapen in de strijd die we elke dag moeten voeren tegen allerlei verleidelij ke gedachten en denkwijzen. Kom ook, het is goed om met elkaar over deze dingen te praten, en van elkaar te leren. Tot dan, t Het Open Deur Team De 24 uur Hongerkuur die op 30 maart gehouden is heeft ruim 572.000,-- opgebracht voor hulpverlening in Soedan, Cambodja en Mozambique. Maar lief.sl 7000 deelnemers gaven zich op voor de aktie. Het is de derde maal dat World Vision een 24 uur Hongerkuur organiseert. Vorig jaar was de opbrengst van de actie 260.000,-. Van de opbrengst zijn reeds 7000 zakjes met infuusvloeisiof gekocht voor de behandeling van kinderen met knokkel koorts in het Kinderziekenhuis in Cambodja. In Soedan wordt het geld besteed aan voedselhulp en in Mozambique aan land- bouwpakketten met zaad en gereedschap om teruggekeerde vluchtelingen weer in staat te stellen oin hun eigen voedsel te verbouwen. De 24 uur Hongerkuur is een actie van World Vision waarbij jongeren 24 uur niet eten en daarvoor sponsors zoeken onder familie, vrienden en bekenden. Met het sponsorgeld ondersteunt World Vision projecten in de Derde Wereld. World Vision is een internationale chris telijke hulpverleningsorganisatie en werkt in meer dan 90 landen met 6000 projecten. Kinderzorg, gemeenschaps ontwikkeling, noodhulp en training zijn de belangrijkste aspecten van World Vision's werk. World Vision heeft een raadgevende sta tus bij UNICEF en de Wereld Gezondheidsorganisatie en geeft hulp ongeacht ras, geloof of politieke overtui ging- Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! SOMMELSDIJK Onlangs is op de Zuidhollandse eilanden een samenwerkingsprojekt van start gegaan, waarbij zorg- en dienstverlening wordt aangeboden in de thuissituatie van mensen met een verstandelijke handicap. Dqze vorm van thuishulp is bedoeld als aanvulling op de bestaande zorg- en dienstverlening in de regio. De dienstverlening stelt zich ten doel mensen in de thuissituatie hulp te bieden, zodanig dat hij of zij zo lang mogelijk thuis kan blijven wonen, c.q. de ouders familieleden in staat te stellen hun kind of huisgenoot te blijven verzorgen. In dit samenwerkingsprojekt werken ver schillende instellingen samen, die zich richten op de zorg- en dienstverlening aan mensen met een verstandelijke han dicap, waardoor een veelheid van func ties en voorzieningen kan worden aange boden en ingespeeld kan worden op uit eenlopende behoeften aan zorg- en dienstverlening. In het ene geval als des kundige oppas thuis, waardoor ouders meer gelegenheid krijgen deel te nemen aan het maatschappelijk leven. In het Projekt Thuiszorg voor mensen met een verstandelijke handicap werken de volgende organisaties .samen: Stichting Dagverblijven Naaldwijk Sociaal Pedagogische Dienst Oud-Beijerland Stichting Gezinsverzorging G. en O. OZ Zorgverzekeringen Stichting Keerkring Rotterdam Zuidwester (Hernes.seroord) te Middelharnis Mocht U gebruik willen maken van bovengenoemde diensten, dan kunt U zich aanmelden bij het loket voor zorg en dien.stverlening in Spijkenis.se, tel. nr. 01880 - 15719. Te bereiken tijdens kan tooruren van 09.00 - 17.00 uur. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Han Blanken, koördinator thuiszorg. Hij is te bereiken via het Loket, waar ook de folder kan worden aangevraagd. (Voor nadere infomiatic over de inhoud van het Projekt verwijzen wij naar de onlangs verschenen folder, die als bijlage wordt meegezonden.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2