iicftfiinKi Ouddorpse wint SPAR-reis naar Cuba Zwemfestijn ®Tflan53emftn| Uitslag examen LTS Renovatie Heinenoordtunnel Demokratisch manco van Europa Morgenavond concert in N.H. kerk Sommelsdijk KIEVIT WARMTE karels autoschade Nieuw van het zendingswinkeltje N. A. van Kempen, beëdigd taxateur AUT0B£I>J^I^ Gezamenlijke motorfietsimporteurs organiseren motor 3-daagse Bustochten Goeree-Overflakkee, Amsterdam en Bru^e Landinrichtingscommissie Ouddorp-West verheugd over resultaten inspraak Ramoco b.v. No. 6311 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis rek.no. 34.20.01.108 LANDBOUWPRAATJE De kleur van een nationaal kabinet lijkt interessanter dan de keuze van het Europees Parlement. Het politieke machtsspel in ons land valt in het niet bij het grotere Europese klassewerk. Helaas heb ben weinigen dat in de gaten. Nederland mocht dit jaar driemaal zijn stem geven. Driemaal is weliswaar scheepsrecht, maar de derde verkiezings ronde stond toch wel erg ver af van de doorsnee burger. In maart gingen landge noten naar de stembus voor het lokale bestuur. Gemeenteraden staan kort bij de burger. In mei was het nog spannender. De Tweede Kamer werd gekozen en deze verkiezingsuitslag was ook rich tinggevend voor de kleur van een nieuw kabinet. De derde verkiezingsronde stond in het teken van een nieuw Europees Parlement. Dat leek op een elektorale anticlimax want het Europees Parlement blijft nog altijd een ver-van-mijn-bed- show. Eigenlijk is dat jammer, want het demokratisch fundament van het nieuwe Europa blijft een broos verschijnsel. Europees circus De Europese Unie, die het volgend jaar wordt uitgebreid met vier landen, wordt aangestuurd door de Europese Commis sie. Dat is een dagelijks bestuur dat de dagelijkse leiding heeft, voorstellen doet en zorg draagt voor de uitvoering van besluiten. Het beslissende orgaan is de Europese Ministerraad, een groep van ministers uit alle landen die lid zijn van de Unie. De Ministerraad varieert van samen stelling naar gelang het onderwerp dat op de raadsagenda prijkt. Gaat het over land bouwpolitieke zaken, dan komt de Europese Landbouwraad bijeen. Voor ver- keersaangelegenheden zijn de Europese ministers van Verkeer aan zet. De demo- kratische kontrole van het Europees circus is in handen van het Europees Parlement. Toch is het met het demokratische gehal te in Europa niet zo best gesteld. De be voegdheden van het Parlement reiken minder ver dan de competenties van de diverse nationale parlementen. Eigenlijk mocht het Europees Parlement nauwe lijks kontroleren en zeker niet op onder delen tussenbeide komen. De jaarlijkse begroting kon ofwel in haar geheel of helemaal niet worden verworpen. De leden van de Europese Commissie wer den weliswaar door het pariement op het matje geroepen, maar de echte parlemen taire sanctie bestond alleen uit het naar huis sturen van de voltallige Commissie. En dat laatste zou neerkomen op een bijna verwoestende politieke aardbeving in Europa. Het Europese Parlement mag al evenmin de Europese Ministerraad ter verantwoording roepen. Wel kan het par lement zich uitspreken over voorstellen die de Commissie ter besluitvorming voorlegt aan de ministers. Het parlement, dat sinds 1979 door de Europese burgers wordt gekozen, heeft meer bevoegdhe den gekregen dankzij het Verdrag van Maastricht. Maar ook nu zijn de moge lijkheden van de Europese volksverte genwoordiging beperkt. Grenzeloze problemen Toch blijft de institutionele opzet van de Europese Uie merkwaardig en zelfs gebrekkig. Dat steekt des te meer omdat nationaal beleid (ook voor Nederland) meer en meer beïnvloed en bepaald wordt door Europees beleid. Het is een feit dat er weinig nationale maar juist veel meer Europese problemen bestaan. Op D.V. zaterdag 25 juni wordt er in de Ned. Herv. kerk te Sommelsdijk een concert georganiseerd m.m.v. Herman en Henk-Jan Drost trompetten, Cor v.d. Velde panfluit en Jaap Hollaar orgel. Voor deze avond hebben zij een speciaal programma samengesteld met o.a. bewerkingen van Psalmen, gezangen en bekende klassieke melodiën. Een en ander zal worden afgewisseld door pan fluitsolo's, orgelimprovisaties en samen zang. De panfluit wordt bespeeld door Cor v.d. Velde. Het 21 pijpen tellende instrument is op deze avond in al zijn facetten te beluisteren. De organist is Jaap Hollaar. Wij willen u van harte uitnodigen om deze avond te bezoeken. Aanvang 20.00 uur. Toegang volwassenen 5,-; t/m 12 jaar 2,50. Wat lijkt het kortzichtig om in Nederland het werkloosheidsprobleem aan te pak ken. Dat is een hangijzer van internatio nale allure; in Europa telt men ruim 20 miljoen werklozen. Alle energie voor een gezond monetair beleid staat of valt met het Europees koersenbeleid. Europa verdraagt geen grote verschillen tussen harde en zachte valuta; dat gaat immers ten koste van de ekonomische groei en een gezond handelsverkeer. De Europese boeren hebben al twintig jaar lang te maken met een gemeenschappelijke landbouwpolitiek. Europese landbouw prijzen en konkurrentieregels bepalen het doen en laten op het boerenbedrijf. En toch opereren de Europese ministers in dat internationale circus zonder een deugdelijke kontrole en verantwoording. De ministers worden weliswaar aange stuurd vanuit hun eigen land (kabinet en parlement) maar kunnen noch door het Europees, noch hun eigen nationaal par lement ter verantwoording worden geroepen. Het wordt hoog tijd dat een Europees Parlement zijn demokratische bevoegdheden krijgt. Zolang dat uitblijft is de demokratie in Europa een onvol tooid fenomeen. Vandaar ook dat bur gers veraf staan van hun Europese volks vertegenwoordigers. Vandaar dat ons land zich bijkans tot kleurenblindheid vergaapt aan een nationaal kabinet. Van daar dat verkiezingen van een Europees Parlement weinig aanspreken. Europa blijkt mank zolang zijn demokratisch gehalte te kort schiet. Wellicht zijn er meerdere krises nodig om het Europees bouwwerk beter te verankeren. B. Schouwing AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Sanitair- Centr. verwarming (01870)8 26 09 Dirksland, Tel. (01877) 13 57 Corrie Voogd, mevr. Vrekke uit de Ouddorpse Weststraat, gaat er in oktober samen met haar man een paar vk'eekjes tussenuit. Niet naar een vakantiebungalow in de Achterhoek, maar naar Cuba notabene, dertien, veertien vlie guren hier vandaan; een bestem ming die ze zelf nooit zouden hebben bedacht, maar mevr. Vrekke heeft die reis eigenlijk zomaar bij de boodschappen gekregen... Spar-winkelier Peter Grinwis, aan de overkant van de Weststraat, tegenover het door de fam. Vrekke geëxploiteer de etablissement 'de Groene LantaaiTi' en hun modezaak, maakt er natuurlijk geen gewoonte van z'n klanten zó ver weg te sturen, maar de Spar, waarbij Supermarkt Grinwis sinds februari is aangesloten, hield de vakantie-aktie en ook in Ouddorp werd daarop inge haakt. In 't zomerseizoen werken ze hard, de Vrekkes, en zou er geen tijd zijn geweest om zelfs maar 't eenvoudigste rcbusje op te lossen, maar nu die tijd er wél was, vulde Corrie in wat gevraagd werd, simpel vond ze het en ziedaar. prijs, en hoe. Meer dan zestig reizen werden in de voorbije weken weggegeven, soms korte en soms lange, tot welke laatste categorie die naar Cuba gerekend mag worden. Ze knopen een week vast aan de week uic hen door de Spar is aange boden. Distriktslcidcr Janson heeft de cheque meegebracht en Peter Grinwis que aangeboden. voegde daar een mooi boeket bloemen aan toe. En toen was 't nog niet afgelo pen, want 'tante Pietje' had voor koffie en gebak gezorgd. Op donderdag 30 juni, vrijdag I juli en zaterdag 2 juli a.s. organiseert de afde ling Gemotoriseerde Tweewielers van de RAI Vereniging voor de eerste keer de Motor 3-daagse! Het gaat hier om een initiatief dat tot doel heeft in een korte periode zoveel mogelijk in motorrijden geïnteresseerde mensen naar de erkende motordealers te krijgen. De in de RAI Vereniging samenwerken de officiële motorfietsimporteurs willen met deze actie een extra impuls geven aan de motorfietsverkopen. Men wil vooral de vele honderdduizenden Nederlandse mannen en vrouwen aan spreken die de afgelopen jaren hun motorrijbewijs gehaald hebben. Om dat te bereiken wordt er gedurende de Motor 3-daagse een prijsvraag gehou den, met voor 75.000,-- aan prijzen (waaronder een nieuwe motorfiets naar keuze tot een waarde van 25.000,—). Wie zich met z'n rijbewijs bij de dealer meldt, neemt aan de prijsvraag deel door het invullen van een prijsvraagformulier. Een tweede actie-element is de speciale opstapkorting. Op een aantal 1994- modellen verlenen de importeurs opstap- kortingen tot 1.000,— om het extra aan trekkelijk te maken om daadwerkelijk met motorrijden te beginnen. De kortin gen worden uitsluitend verleend op motorfietsen die gedurende de Motor 3- daagse gekocht worden. Een derde aanbod betreft de mogelijk heid om proefritten te maken. Dealers en importeurs zullen alles in het werk stel len om zoveel mogelijk mensen in staat te stellen een proefrit te maken op hun Alle zwemmers opgelet! Je hebt je nog niet opgegeven voor het zwemspektakel dat morgenavond in 'De Gooye' in Dirksland plaatsvindt? Dan moet je snel zijn, want dat kan nog tot vanavond bij Joop Kievit, tel. (01870) 85782. Het belooft een heerlijke, natte avond te worden. Het hele zwembad staat tot je beschikking, dus. O ja, de kosten zijn 3,- per persoon. Als je je opgegeven hebt, dan moet je zorgen dat je om 20.00 uur bij 'De Gooye' bent. Dan mag je namelijk het zwembad induiken. Je bent bang van water? Nou, dan kom je toch gewoon kijken! Ook dat is moge lijk. En als je wel meedoet... vergeet dan je zwembroek niet! favoriete motorfiets. De dealers die mee doen (de "officiële" dealers) zijn her kenbaar aan de actiesticker op de winkel ruit. Voorts zullen de ruim tweehonderd erkende motorfietsdealers ook met eigen aanbiedingen en acties op de campagne rondom de Motor 3-daagse inhaken. Op dit ogenblik heeft slechts 1 op de 4 rijbe wijsbezitters een motorfiets. Met de Motor 3-daagse hoopt de RAI Vere niging die verhouding wat gunstiger te maken. Op dinsdag 19 juli en dinsdag 16 augus tus organiseren de VVV's op Goeree- Overflakkee weer een busrondrit. Onder leiding van een gids (her)ontdekt u het eiland Goeree-Overflakkee inklusief een bezoek aan het Rien Poortvlietmuseum te Middelhamis en het Fort Prins Frede- rik te Ooltgensplaat. Vertrek: om 12.30 uur bij VVV Ouddorp, Bosweg 2 of om 13.30 uur vanaf Rien Poortvlietmuseum te Middelhamis. Opgave mogelijk t/m zaterdag 16 juli (dagtocht 19 juli) en 13 augustus (dagtocht 16 augustus) bij VVV Ouddorp, tel. (01878) 1789 en VVV Overflakkee, tel. (01870) 84870. Prijs inkl. entree museum en Fort en een kopje koffie met iets lekkers: 22,50 (volw.) en 20,- (kinderen t/m 12 jaar). VVV Ouddorp organiseert op donderdag 14 juli een bustocht naar Amsterdam en op woensdag 3 augustus een bustocht naar Brugge. De bus naar 'hartje' Am sterdam vertrekt om 9.00 uur en de bus naar winkelstad Brugge om 8.00 uur vanaf het parkeerterrein van VVV Ouddorp. Omstreeks 19.00 uur bent u weer terug in Ouddorp. U kunt reserve ren bij VVV Ouddorp, tel. (01878) 1789 t/m 5 juli (bustocht Amsterdam) en 26 juli (bustocht Brugge). Prijs 29,50 per persoon. MIDDELHARNIS - Bij de geslaag den voor elektrotechniek is per abuis een naam vergeten. Ronald Tanis uit Ouddorp behoorde hier ook bij ver meld te worden. Maar liefst 165 reacties werden door de landinrichtingscommissie ontvangen tij dens de inspraak, die gehouden werd over het voorontwerp van het landinrich- tingsplan. De resultaten houden zowel voorstellen voor aanpassing of aanvul ling van het plan in. Andere reacties zijn vragen, die voortvloeien uit het plan. Erg veel reacties gaan over de wandel- en fietspaden en over de huiskavels, die in het plan aangemerkt zijn om in de toe komst reservaat te worden. Hoewel het nog niet mogelijk is om het geheel goed te overzien is het al wel dui delijk, dat veel aspekten van het plan aan de orde komen. Daarnaast zijn de reac ties afkomstig uit veel groeperingen bin nen de bevolking: agrariërs, burgers, jagers, binnenvissers, besturen van instanties en verenigingen hebben gerea geerd. De commissie leidt hieruit af, dat OUDDORP De zomerverkoping van het zendings winkeltje hopen we te houden D.V. woensdag 29 juni in het hervormd ver enigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preek- hillaan. Er is weer van alles te koop: tokkelroom, koek, slaatjes, bloemen, nieuwe en twee dehands boeken, vertel-cd's en vertel-kas- settes, muziekkassettes en cd's, preekkas- settes, speelgoed, verschillende kaarten en ook is er weer het mooie figuurzaag- werk. Voor elk wat wils. Ook koffie, thee en limonade is er te koop. Het werk van onze zending breidt zich steeds meer uit, daardoor is er veel geld nodig. We hopen u op onze verkoping te ont moeten. Allemaal hartelijk welkom. De openingstijden zijn van 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur. De heer N. A. (Co) van Kempen uit Melissant mag zich voortaan naast 'makelaar onroerende zaken' (een overi gens onbeschermde titel) ook als beëdigd taxateur (een wél beschermde titel) pre senteren. De beëdiging had dezer dagen voor de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam plaats, nadat dhr. Van Kem pen voor de studie was geslaagd en voor de Kamer van Koophandel een vaktest had afgelegd. De nieuwe beëdigd taxa teur oefent het beroep van makelaar al vele jaren uit; z'n werkterrein vindt hij in heel zuidwest-Nederland, voornamelijk in agrarische objekten, in opdracht van gemeenten, banken, beleggers, notariaten en partikulieren. zij erin geslaagd is om het plan over de volle breedte en bij iedereen ter discussie te stellen. Omdat dit ook de bedoeling van de inspraak is beschouwt de com missie de gehouden inspraak als een suc ces. De commissie verwacht dan ook dat zij met de inspraakreacties in de hand zal kunnen komen tot een plan, dat door de streek goed gedragen wordt. Degenen, die een inspraakreactie hebben ingediend, hebben inmiddels van de commissie bericht ontvangen, dat hun reactie in behandeling is genomen. Overigens zal die behandeling wel even duren. Voor aanpassing van het plan moet de commissie weer overleggen met bijvoorbeeld de gemeente, het water schap en met de provincie. De commis sie gaat ervan uit, dat tegen het einde van het jaar bekend gemaakt wordt, wat er met de resultaten van de inspraak is gebeurd. De Landinrichtingscommissie voor de herinrichting Ouddorp-West J. Klepper, voorzitter A. W. Sleeking, secr. 27 juni tot eind september Een noodzakelijke verbetering en een stap naar de toekomst Op 4 juli 1994 zal Rijkswaterstaat direktie Zuid-Holland starten met de renovatie en verbetering van de westbuis van de Heinenoordtunnel, de belangrijkste schakel in de ont sluiting van het Zuid-Hollands/ Zeeuws Deltagebied en Noord- West Brabant naar het hart van de Randstad. De werkzaamheden zul len volgens de huidige planning 13 weken duren en zullen uiterlijk 30 september a.s. zijn afgerond. De renovatie is noodzakelijk omdat de tunnel, na 25 jaar, aan een grote onder houdsbeurt toe is. De werkzaamheden omvatten onder andere vervanging van technische installaties, zoals ventilatie en verlichting, het aanbrengen van een nieuw hittewerend plafond, plaatsing van geleideprofielen en het aanbrengen van nieuwe wandbekleding. Ook wordt een nieuw verkeerssignaleringssysteem aan gelegd. Na deze ingrijpende renovatie voldoet de westbuis, evenals de oostbuis die drie jaar geleden is gerenoveerd, aan de meest moderne vcrkeersveiligheids- en brandveiligheidseisen. De oostbuis voldoet hier al aan, want deze is al eerder gerenoveerd. De werkzaamheden in de te renoveren westbuis zullen steeds tussen 20.30 uur 's avonds en 13.00 uur de volgende dag worden uitgevoerd. Hier zal dan één rij strook beschikbaar zijn. Tijdens de nach telijke uren zullen in de oostbus ook incidenteel werkzaamheden worden uit gevoerd. Het verkeer vanuit Zierikzee richting Rotterdam zal door de werkzaamheden hinder ondervinden. Dit geldt zeker in de ochtendspits. Automobilisten wordt daarom aangeraden gebruik te maken van het openbaar vervoer (dat een vrij wel ongehinderde doorstroming krijgt) of te gaan carpoolen. Op het gebied van communicade met de gebruiker van de Heinenoordtunnel heeft Rijkswaterstaat gekozen voor een in het oog springende aanpak, zoals het plaat sen van visualisaties van de werkzaam heden langs de weg. Verder wordt een nieuwsbulletin uitgegeven, en wordt een 06-informatielijn geopend. RENAULT-dealer Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - Tel. (01870) 8 30 94 VOOR BEELD EN GELUID COMBi FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRARE B^S H^Q ^RQ ^^^^^^^^^B C3 C3 CJ C3 t C3 t^ C3 I OUDDOPP - Wesisiraai 35 - Teleloon (01878) !6 12 Fax 3734 RENESSB - Prinlshop - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 SOMMELSDIJK - WesiXrakeeistraal 8 - Telefoon (01870) d 68 41 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 voor Goeree-Ov^rflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1