In goede gezondheid 100 jaar Nieuw waterschapshuis 'een parel in het landschap' [wmcmiewfYiMi Politieberichten Goeree-Overflakkee Hondenterreur ten einde Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Zaterdag f ietsdag Herv. Dirksland Pech onderweg in 10 talen Fiets in -, niet rond de stalling! Opbrengst verkoping Adullam Verkoping 'Dorcas' feestelijk geopend door wnd. CdK, mevr. drs. Günther Bazar 'De Goede Ree' opnieuw groot succes! Agressieve verdachte door politiehond gebeten POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14,-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentiepiijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: RaboMiddelhamisrek.no. 34.20.01.108 Donderdagavond ontstond in een woning in Ooltgensplaat een onenigheid, waarbij een 19-jarige man het interieur van de woning vernielde. Toen de politie ter plaatse kwam, gedroeg de man zich uiterst agressief, begon te vechten met de politiemensen. Een diensthondgeleider haalde daarop de diensthond uit zijn auto om zo een einde te maken aan de vecht partij. De man keerde zich daarna tegen de politieman en zijn diensthond en dreigde met een mes. Hierop werd de diensthond ingezet, die de man in zijn arm beet. Toen de verdachte vervolgens trachtte te vluchten, haalde de dienst hond hem terug door hem in het boven been te bijten. De verdachte kon daarna worden aangehouden. Op het politiebu reau van Middelhamis werd hij aan zijn verwondingen door een arts behandeld en daarna in verzekering gesteld. Na een wekenlange overlast van een duitse herder, die 's nachts bij veel men sen in Kruiningen en omgeving de vuil nisbakken plunderde, is er door de jacht- opzichter van de gemeente Reimerswaal, in samenwerking met de politie, een eind gemaakt aan deze overlast. Met behulp van een verdovingsgeweer, beschikbaar gesteld door de plaatselijke dierenarts Mosselman, werd de duitse herder ver doofd en overgebracht naar het dieren asiel te Goes. OUDDORP - hedenavond (dinsdag) 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpe- nisse. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Driessen van Woerden. HERKINGEN - donderdagavond 7.30 uur student G. J. Baan te Bameveld. MIDDELHARNIS - hedenavond (dins dag) 7.30 uur ds. C. Sonnevelt van Krimpen aJd IJssel. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. C. de Jongste van Alblasserdam (bed. H. Doop). OOLTGENSPLAAT - donderdagavond 7.30 uur ds. P. Mulder van Capelle a/d IJssel. Iedereen die kan fietsen en m< genieten van Dirkslands mooie ri ving, wordt uitgenodigd a.s. za ^idag deel te nemen aan de dan te houden fiets tocht vanwege de Herv. gemeente. Aanvang tussen 10.00 en 11.00 uur vanaf 'Onder de Wiek'. Kosten 2,50 per persoon, maximum 10,- per gezin. Koffie en limonade vindt u onderweg, wél een broodje of iets dergelijks meene men. Bij slecht weer wordt de tocht uit gesteld tot 25 juni, bij twijfel kunt u dat informeren via tel. 1974 en 1279 (vrij dagavond tussen 19.00 en 20.00 uur). Pech onderweg, je gunt het niemand maar het kan iedereen overkomen. En vooral als zoiets in het buitenland gebeurt. Ook al spreek je en aardig woordje over de grens, met technische problemen wordt het voor menigeen toch wel erg ingewikkeld. De ANWB-leden de taalgids "Pech onderweg in 10 talen" uitgegeven, waarin alle populaire bestemmingen in Europa zijn opgeno men. Er is gekozen voor een hele prakti sche opzet. De verschillende onderdelen staan genummerd in een tekening weer gegeven, zodat de gebruiker ze gemak kelijk kan herkennen. Met behulp van de nummers wordt vervolgens het bijbeho rende woord gegeven. Behalve het taalgids-onderdeel bevat "Pech onderweg" ook allerlei praktische informatie per land over onder andere de ANWB-steunpunten, telefoonnummers en de Reis- en Kredietbrief. "Pech onderweg" is verkrijgbaar bij de ANWB Reisboekenwinkels in Nederland en de ANWB-agentschappen bij de WV. De verkoopprijs bedraagt 4,95. Verder is er ook nog een speciale actie: kopers van een ANWB-reisgids en een ANWB-kaart, krijgen het boekje "Pech onderweg" gratis mee. VVV-ANWB Overflakkee Kade 9, 3241 CE Middelhamis VVV-ANWB Overflakkee is geopend op Maandag 12.00- 17.00 uur Dinsdag 9.00 - 17.00 uur Woensdag 9.00- 17.00 uur Donderd. 9.00 - 17.00 uur Vrijdag 9.00 - 20.00 uur Zaterdag 9.00 - 16.00 uur MIDDELHARNIS In de maand maart is er aan de Kon. Julianaweg in Middelhamis, tegen over het gemeentehuis, een fietsen stalling geplaatst, maar wat blijkt? Er staan of liggen werkelijk overal fiet sen: vóór de bushokjes, naast de bus hokjes, achter de bushokjes, op het plein bij het gemeentehuis, behalve. in de stalling, maar dat was anders bedoeld. Het gemeentebestuur heeft de fietsenstalling laten plaatsen om er fietsen in te zetten. Als iedereen dat nu ook doet, ziet het straatbeeld er een stuk verzorgder uit. En het kost u niets! Bovendien is uw fiets be schermd tegen het wisselvallige weer, en het gemeentebestuur is u er dankbaar voor. Op 14 mei j.l. heeft de aktiviteitenkom- missie van de Stichting Adullam voor gehandicaptenzorg op Goeree-Overflak kee een verkoping gehouden in Ouddorp. Deze verkoping heeft ruim 11.500,- oipgebracht. Ruim 1300,- daarvan is bestemd voor het logeerhuis 'De Man- telienge'. Het geld is bestemd om buiten verlichting rondom de Mantelienge aan te brengen. Medio juni is de sluitingsdatum voor de ballonnenwedstrijd. Zeer binnenkort hopen wij dus te kunnen melden welke ballonnen het verst gekomen zijn en de daarbij behorende prijzen uit te reiken. Vanaf deze plaats willen wij graag ieder die meegewerkt heeft om deze verkoping tot een succes te maken, inklusief de kopers dus, hartelijk bedanken voor hun inzet en kooplust. OUDDORP De zendingskrans hoopt D.V. donderdag 16 juni a.s. haar verkoping te houden t.b.v. de Mbuma-zending. Er is weer van alles te koop, o.a. hand werken, boeken, cake, koekjes enz. U bent hartelijk welkom in het verenigings gebouw 'Eben Haëzer', Preekhillaan 3, van 's morgens 9.30 uur tot 's middags 5 uur. We hopen u deze dag te ontmoeten. De mevrouw met wie burg. Boonstra van Dirksland zich zaterdagmorgen zo gezellig onderhield is mevr. C. Verolme-Holleman, sinds november 1973 bewoonster van serviceflat 'Vroonlande' te Dirksland. Aanleiding tot 's burgemeesters bezoek was de viering van de 100e geboor tedag van de krasse eeuwelinge, ter gelegenheid waarvan in de tuin de driekleur vrolijk wapperde. In de conversatie zaal kwamen familieleden en flatbewoners rondom de jari ge bijeen. Ze kreeg van haar medebewoners een vaas met 101 prachtige rode rozen en door haar familieleden werd ze rijkelijk geknuffeld zodat ze een prachtige dag heeft beleefd. „Allemaal door Gods goedheid", heeft ze de bur gemeester met overtuiging laten weten. Mevr. Verolme werd op 11 juni 1894 in de Zuidzijde geboren, ze huwde op 24 juli 1914 waarna haar man A. J. Verolme, grondlegger van het huidige transportbedrijf, haar in 1956 ontviel. Transportondernemer Jan Verolme uit Nieuwe Tonge is nog haar enige zoon, drie zoons zijn al overleden. De gezondheid van de 100-jarige mag, behoudens wat hardhorendheid en een slechter wordend gezichtsvermo gen, goed worden genoemd. De feestelijke opening van het nieuwe waterschapsgebouw j.l. vrijdag middag door wnd. Coinm. der Koningin, mevr. drs. I. Günther, heeft groot gewicht gekend. Alleen al de kwalificaties die over het gebouw gebezigd werden, van Pentagon tot Parel in het landschap, maar er was, zoals 't bij een zo markant gebeuren betaamt ook veel decorum, in de aanwezigheid van prominenten uit de waterschapswereld, genodigd door dijkgraaf 'Hendrik van Kampenhout van Middelhamis'. Er was bewon dering voor de schepping van architekt Gestel en er was tevredenheid en trots bij de bestuurders die de investering a 5,9 miljoen hebben aange durfd; geen zweem van spijt liet zich bespeuren. Het nieuwe waterschapsgebouw heeft alles, zelfs een zaal om alle invite's te ontvangen, niet echter voldoende par keerruimte voor de auto's van alle 250 genodigden, waarom de ontvangst plaats vond in 't Prieel, waarna met riante bus sen naar het Pentagon gereden werd, waar dhr. Van Kampenhout de genodig den verwelkomde op deze „voor het waterschap zo belangrijke dag" en zo mocht dat gezegd, daadkracht lag er aan ten grondslag, van alle betrokkenen, zo werd vastgesteld. Het besluit nieuw te bouwen en dateert van 22 maart '91 waarna op 24 mei '93 de eerste paal werd geslagen, glorieuze momenten in de recente geschiedenis van het waterschap dat, zo vernam mevr. Günther, niet meer naar Zeeland wil -, maar bij Zuid-Holland wenst te blijven. Terugziend op de bouwperiode was de dijkgraaf zich bewust zich 'ijselijk mate rialistisch en bekrompen' te hebben op gesteld tegenover de architekt en aanne mer, want de Verenigde Vergadering had een uiterste limiet bedongen, maar de zuinigheid van het waterschap en de vlijt van architekt en aannemers hebben een wa terschapshuis als een kasteel gebouwd, mocht nu de konklusie zijn en niet zuinig was de dijkgraaf met complimenten en waardering, jegens Jan van Wijk, de smid uit Goedereede die het wapen voor aan de gevel smeedde, jegens Adrie Vogelaar die prachtige aquarellen maak te en jegens alle waterschapsmedewer kers die de verhuizing storeloos lieten verlopen. „Een mijlpaal is bereikt", mar keerde dhr. Van Kampenhout. Waardering ook voor mevr. Günther die met vaste hand alle openingshand- delingen verrichtte, als dank waarvoor haar een fraai aquarel van dhr. Vogelaar werd aangeboden. Mevr. Günther had de opening zeer gaar ne verricht, verklaarde ze, verheugd ook over het feit dat Goeree-Overflakkee nog steeds deel uitmaakt van de provincie en wat het provinciebestuur betreft blijft dat zo, „want Goeree-Overflakkee is ons lief', liet mevr. Günther weten. Met kennis van zaken - ze is ook 'water schapsgedeputeerde' -gaf mevr. Günther haar kijk op het vernieuwde waterschaps- bestel en de uitgebreide taken van een waterschap die een goed overleg tussen schap en provincie van essentieel belang doen zijn. Ze wist de waterschapstaak goed behartigd door het waterschap Goeree-Overflakkee, voortaan vanuit een gebouw, 'een prachtig huis' dat helemaal in het landschap past en 'uiterst ver heugd' verklaarde ze zich dat het met de molenstenen in Dirksland weer helemaal goed gekomen is, ook de kleinere zaken wist ze goed behartigd en 't was van harte dat ze het schap een bon aanbood voor de aanschaf van groen rondom het nieuwe gebouw. j-» /v De loftrompet Een rij van sprekers heeft vervolgens de loftrompet gestoken. De rij werd geo pend door hoofdingeland dhr. J. A. Biemond die wist namens alle hoofdin gelanden te spreken, toen hij aller blijd schap weergaf dat het oude gebouw, een labyrint, verlaten kon worden. De verga dering was in zijn beslissing zeker niet over één nacht ijs gegaan, en thans klonk waardering voor wat tot stand werd gebracht, waardering ook voor de bud getbewaking. Ook dhr. Biemond moest even kwijt Zuid-Hollander te willen blij ven, want Goeree-Overflakkee heeft niets te zoeken of te halen in een andere provincie. Besluitend hoopt hij dat het nieuwe waterschapsgebouw ieder veel voldoening zal geven in het behartigen van de prachtige zaak het eiland te beschermen. Een uniek 'Caartboeck van Voorne' d.d. 1695 werd door dhr. Biemond namens de hoofdingelanden aan het waterschap aangeboden. Droomwens „Een droomwens is in vervulling gegaan", straalde dhr. L. Verolme, hoofd techn. dienst, uit over het bereikte doel een doel matig huis te bouwen waarin het goed werken is. Een huis zonder drempels is het geworden, het mooiste waterschaps huis van hier tot Kaapstad. Dhr. C. I. de Visser, wnd. hoofd techn. dienst bezag in z'n gelukwens namens het personeel het nieuwe waterschaps huis als een gebouw dat mooier is door dat het iets mist. Het heeft geen duidelij ke achterkant, wel twee voorkanten met fraaie uitstraling. Van dhr. De Visser de kwalificaties die hij voor het nieuwe gebouw heeft vernomen, het Pentagon, het aquarium en de Van Kampenhout burcht, maar het werd hoe dan ook een droom van een home, gebouwd zo riant als een parel in het land, hooggelegen in een eigen poldertje, omgcVen door een slotgracht waarin een fontein, het cadeau van het personeel. Voorts werd een gelukwens gesproken door burg. mevr. Sleurink van Middel hamis („een dag met een sterretje", vond ze de dag waarop het schitterende gebouw geopend werd), door ir. H. van Rossum, als oud-Kamerlid, oud-flai^keeër en waterbouwicundig ingenieur langdurig betrokken bij het waterschap. Voor het archief en zoveel mogelijk ter lezing bood dhr. Van Rossum alle delen van 'Texeira de Mattos' aan, een bijzonder gewaar deerd geschenk. Dijkgraaf Noordermeer van de Brielse Dijkring sprak namens de zeven water schappen uit Zuid-Holland en namens de Waterschapsbond en architekt Ad Gestel sloot de rij met dank voor de gekregen opdracht. Uitputtende onderhandelingen zijn het geweest omdat het waterschap 'veel voor weinig' wenste, maar er is met graagte aan de opdracht gewerkt, ook door de bouwers en inrichters. Een bouwwerk als het waterschapshuis mag als een vinger afdruk van de gemeente worden gezien, aan z'n gebouwen kan een gemeente wor den geïdentificeerd. Architekt, bouwers en inrichters zijn uit het gebouw vertrokken, maar vrijdagmiddag lieten ze tal van goede wensen achter, met een modem schilderij dat 'Langs de kust' als titel heeft. De bijeenkomst was weliswaar wat uitge lopen maar de regie had zeker niet gefaald. Het gebouw stond voorts ter bezichtiging open, ruimte zelfs te over maar die zal nodig zijn wanneer het kust beheer als nieuwe taak wordt toegevoegd. En gelukkig.'t was allemaal zonbesche- nen verlopen, de paraplu's die werden uit gedeeld, bleven ongebmikt. COMBi Alle medewerkers van de bazar kunnen weer terugzien op een drakke, gezellige en geslaagde dag. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn er heel wat belangstellenden geweest, die kwamen voor de rommel markt, de boeken, de poters, hun geluk te beproeven en ga zo maar door. Al met al bracht dit alles bij elkaar het mooie bruto-bedrag van 11.580,- op. Iedereen heel hartelijk dank en we zijn blij dat we dit succes met elkaar weer mochten behalen. Er zijn nog een aantal prijzen uit de gehouden verloting niet opgehaald, te weten de nrs. 720, 473, 121, 301, 256, 291, 362, 398, 766, 534, 526, 259, 310, 546, 602, 495, 112, 536, 562, 812, 458, 528, 438, 600, 747, 339, 709, 721 en 352. De openingshandeling: mevr. drs. Günther ontsluit de deur. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE =3 C=3 (=3 CD n ^^^^^^^^B C3 q [Z3 iz=i cj nn C3 Q cj OUDDORP - Wesisiraal 35 - TeleloO" (DlS7a; 16 52 Fa« 37 34 RENESSE - Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon (O16) 2^ 00 SO¥MELSOIJK - Westkrakeelstraal 8 - Telefoon 101870) S68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1