r Predikbeurten Dit jaar opnieuw een truckrun Quick-shoes vervolgt succesformule ook in Middelharnis Beste examenkandidaat STIVAVI 1 W.K. Concert Fanfareorkest 'Vooruit' Jeugddienst in Geref. Kerk pimpernel Anjerkollekte Goedereede MEDISCHE DIENSTEN Dierenbescherming J' ^4 Voetbaltruuk op bezoek Bladz. 2 OPEN AVOND Opbrengst kollekte ^^^art en Transport College MEESTER SNIJDER Buitenfeest 'de Zwaluw' Zondag 12 juni 1994 Extra kerkdienst Ger. Gem. Voor de zevende keer in successie hoopt de chauffeursvereniging 'Flakkee' op zaterdag 18 juni a.s. een truckrun te houden met de bewoners van Hernesseroord uit Middelharnis. Hernesseroord is een tehuis waarin verstandelijk gehandicapte mensen wonen, en een keer per jaar gaan deze men sen samen met de chauffeurs van Goeree-Overflakkee een dag op stap. van vrijdag 10 juni 1994 t/m zondag 12 juni 1994 Hartelijk bedankt PIETER BAKELAAR Marco Troost Vermist: Gevonden: „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 10 JUNI 1994 .j^^. Hij is nog maar een goeie maand oud, de Middelharnisse vestiging - op d'n Diek - van Quick-shoes, maar 't is of ze er al jaren is geweest, zo bewust stapt het winkelend publiek erop af. Dames-, heren- en kinderschoenen van goede kwaliteit en voor een redelijke prijs, dat is de succesformule van Quick- shoes waarvan Europa al zeshonderd vestigingen telt. 't Kon niet uitblijven dat Middelharnis er ook een zou krijgen en daar zorgde, begin mei, de fam. Verton voor die ook een Quick-shoe vestiging in Zierikzee, Middelburg en Vlissingen exploiteert. Zeven jaar geleden vestigde de Zicrik- zeese heer Verton (sr.) zich met een schoenenzaak in Middelharnis, die zaak, inmiddels gerund door zoon Laurens is heel succesvol in de verkoop van de betere en zelfs de beste schoenen. Veel Flakkeccrs kochten al in Zierikzee en het werd door hen op prijs gesteld dat de schoenenzaak waar ze zo goed kon den en kunnen slagen zich in Middel hamis vestigde, een zaak werd het voor hen die het beste willen. Maar de markt is breder, er is ook een publiek dat voor nieuwe stappers niet meer dan ca 150,- uit wil/kan geven maar voor dat geld toch kwaliteit verlan gen: voor hen is Quick-shoe de oplos sing, „een prima aanvulling" vindt dhr. Verton over her bedrijf dat op franchise basis maar toch geheel voor eigen reke ning wordt gerund. Quick-shoe vestigingen hebben een gezamenlijke herkenbaarheid en er wordt mede gebruik gemaakt van de reclame mogelijkheden. De Middelharnisse zaak is gevestigd in het pand waarin voorheen Foto Ver schoor was gevestigd, voordien de win kel en het woonhuis van de fam. Lis- seveld. Een open pui geeft entree tot de smaakvol ingerichte zaak waarin het, men zal 't zien. alles schoenen is wat de klok van '94 slaat. Modischc schoenen, voornamelijk van leer en nu zoals het modebeeld dat laat zien ook in linnen. Zoals je mis.schien al begrepen hebt, gaat het OJW in de zomer gcwoiin nog een beetje door. Nou ja, zomer.' Maar één voordcel, waar kun je beter de regenach tige zaterdagavonden doorbrengen dan in "de Hoeksteen" aan de Ring in Middelharnis. Want heel Flakkee weet dat het daar op zaterdagavond gezellig is! O, jij wist het nog niet. Dan is mor genavond een prima mogelijkheid om ens kennis te komen maken. Ontdek het zelf dat het OJW een plaats is waar je vrienden maakt. Morgenavond hebben we weer en Open Avond op het programma staan. Zo'n avond waarop niks moet en alles kan: oude vrienden ontmoeten, nieuwe vrien den maken, een sportieve strijd uitvech ten bij de diverse spelen., kijk zelf maar! Voor als je het toevallig nog niet wist: de deuren staan vanaf 19.31 uur ook voor jou open, om 20.(K) uur begint de avond. Weet daf je welkom bent, want we zijn er voor jou. Tot morgen. Juist in de/c spannende lijd voor de voetballiefhebbers is het nodig om wal stoom af te blazen. Daarom heeft het Fanfarcorkcst "Vooruil" op 2.5 juni a.s. i>m 20.00 uur in de Grutlcrswci een con cert gepland mci Brassband "Concordia" uit Ouddorp. Het repetorium /al uit verschiiiende wer ken beslaan \an gedragen lot spectacu lair. Voor ieder wat wils. We hopen dat iedereen die wel eens wat anders wil dan alleen het voetballen naar ons komt lui steren. Voor de prijs hoeft u het niet te laten, want het is gratis!! En vergeet niet uw buurman, buurvrouw of iedere bekende mee te brengen. Houdt u deze datum vrij. Dit mag u niet missen. Tot zaterdag 25 juni a.s. om 20.(K) uur in de Grullerswei te Oude-Tonge. .STAD aan t HARl.N(;VI,li:r De ten bate van het Epilepsiefonds sehouden kollekte heeft opgebracht 965,25. Allen, die er aan hebben meegewerkt om lol dit resultaat te komen, heel hartelijk dank. Links Henk Redert (doccnl) en de trotse Kees Bazen. In mei en juni zijn in Katwijk de examens van de STIVAVI-oplciding Vak bekwaamheid voor het Visbewerkingsbedrijf weer afgenomen. In totaal 1.10 kandida ten namen deel aan de examens, die bestaan uit een theoriegcdcelle en een praktijk deel. Van deze kandidaten is 70% geslaagd. Van alle kandidaten kwam Kees Bazen uit Tholen als beste uit de bus. Hij volgde de kursus op het Scheepvaart en Transport College 'Meester Snijder" in Stellcndam bij docent H. Redert. Dit college verzorgt de kursus in samenwerking met STlVAVi in Rijswijk. Kees zegt dat hij veel geleerd heeft van de kursus, ondanks het feit dat hij al jarenlange ervaring heeft in de vi.sdetailhandel. MIDDELHARNIS - In de Geref. Kerk wordt morgenavond - zaterdag 11 juni - een jeugddienst gehouden, georganiseerd door de GJV, onder het thema 'Hier en (n)U'. Er wordt op deze bijeenkomst nagedacht over alles wat de jongeren anno nu bezig kan houden. Voor het muzikale gedeelte komt er een gospel rockgroep uit Zaltbommel. De avond begint om half 8 in het kerkgebouw aan de Kon. Julianaweg. SOMMELSDIJK Jongens en mei.sjcs, woen.sdag 22 juni is het Buitenfeest bij 'de Zwaluw'. Qm 14.00 uur gaan we inschrijven en spelle tjes doen! Om 15.(X) uur is er even pauze en om 16.00 uur gaan we pannekoeken eten. De leeftijd is van 4 tot 12 jaar. De kosten zijn voor leden 2,- en voor niet-leen 2,50. Breng je vrienden en vriendinnen allemaal mee!! Tot woensdag 22 juni. ONTWERP ADVIES AANLEG ONDERHOUD Tel. (01876) 94 20. Herkingen tuinarchitektuur hoveniersbedn/t b v OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Ebcn-Haczer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. J. Smouter en 18.30 uur dhr. G. M. Francke - Doop.sge- zinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.(K) en 11.00 uur ds. F. Hoek, viering H. Avondmaal en 18.30 uur ds. F. Hoek. dankzegginü H. Avondmaal. STELLENDA^M - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codce en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Ger. Kerk 10.00 uur ds. R. Abma, Amsterdam en 18.30 uur leesdienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. bed. H. Doop, n.m. voorber. H. Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur en 18.30 uur ds. T. Moll, IJsselsiein Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J, hei Lam en I8.(X) uur ds. M. J Paul - Ger. Gcm. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINCÏEN - Herv. Gem. lO.(K) uur en 18.00 uur ds. A. Schaap, v.m. bed. H. Doop - Ger. Gem. lO.(X) en 18.00 uur Ice.sdicnst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen en 15.30 uur samenzangdienst - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. R. H. J. Boeijinga-Alders Herv. 'Exodus' (Jem. 10.00 uur ds. Sj. Hruining - Levend Woord (Jemeentc 'Flakkee' 10.00 uur W.Pouwelse. MIDDELHARNIS - Herv. Gcm. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.(X) uur ds. W. Westland, bed. H. Doop - Chr. (k-r. Kerk 9.30 en 18.(X) uur ds. A. Baars (H.A. en dankz.) - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds H. Out en 17.00 uur ds. H. J. van Dijk, Slie- drecht - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. Faro. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Beider - Ger. Gcm. 10.00 en 18.(X) uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. J. Teeuw, voorber. H. Avond maal en 18.00 uur J. T. Cazander, bed. H. Doop - Ger. Gcm. lO.(K) en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. N. den Ouden, Lekkerkerk en 18.00 uur ds. L. D. Burger, voorber. H. Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. C. M. Cornclis.se en 19.00 uur dhr. G. J. Smouter. DEN BOMMEL - Herv. Gcm. I().{X) en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk lO.(K) en 18.00 uur dhr. A. v.d. Schee. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gcm. 9.30 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom Ger. Gcm. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. I. J. Blijsma, Zuidland en I8.(K) uur dhr. J. L. van Lambalgcn, Schiedam. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gcm. lO.(X) uur dhr. Sijp, Naarden. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gcm. 9.30 en 14.30 uur ds. J. v.d. SIccn, Schcrpenisse - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Ciem. 3x lees dienst. OUDDORP - dinsdagavond 14 juni 19.30 uur ds. J. Beens uit Schcr penisse. Het reLsdoel is dit jaar Port Zelande waar de deelnemers pannekoeken gaan eten. De chauffeurs brengen daartoe de bewo ners vanuit Middelharnis via Battenoord, Herkingen, Dirksland, Stellendam, Goedereede-Havenhoofd, Goederecdc en Ouddorp, naar het bezoekerscentrum De Punt. Van hier worden de bewoners en hun begeleiders met de tram van het Rijdend Tram Museum naar Port Ze lande gebracht. De kolonne belooft weer zo'n tweehon derd trucks en bussen groot te worden en even zovele chauffeurs en chauffeuses zijn die dag weer geheel belangeloos in touw om deze voertuigen te besturen. U kunt wel raden dat zo'n enorme stoet wel wat verkeersoverlast geeft. Op onze vraag aan de chauffeursvereniging of de mensen in de dorpen die deze stoet voor bij hun deur krijgen dit niet enorm ver velend vinden, antwoord de sekrctaris van de vereniging van niet. Hij zegt: „Regelmatig word ik gebeld of onder weg aangehouden of we toch wel weer voorbij komen, want het is zo'n prachtig gezicht." De omstanders beleven kenne lijk net zoveel plezier aan de ril als de bewoners en de chauffeurs. De organisatie hoopt dan ook dat er weer veel mensen langs de kant van de weg zullen staan om de bewoners te zien stra len in 'HUN' truck. De rit is zoals gezegd op zaterdag 18 juni en voert van uit Middelharnis waar wordt vertrokken om 10.00 uur vanaf de Oosthavendijk. Via o.a. de Rolienburgseweg en de Kon. Julianaweg gaat het via de Langeweg naar 'Holland-Zeeland'. Om 10.15 uur draait de stoet dan Sommelsdijk binnen waar via o.a. de Dorpsweg de provincia le weg wordt overgestoken nabij tuin centrum Graka. Via de polder gaat het dan op Battenoord aan, wat om 10.30 uur bereikt hoopt te worden. Daarna gaal hel naar Herkingen wat we om 10.45 uur passeren via o.a. de 1 februariwcg en Scharloodijk naar de Molendijk. Dan gaal hel naar Dirksland waar we om 11 .(X) uur doorheen rijden via Schelpen pad en Boezemweg naar de provinciale weg N215. Via deze weg.gaal de kolon ne naar Stellendam, waar de stoet om circa 11.15 uur de Zuiderdiepstraalweg hoopt op te rijden. Om 11.30 uur zal de stoet dan Goedereede-Havenhoofd berei ken en doorgaan naar Goedereedc waar ze circa 5 minuten later de eerste trucks zullen kunnen verwelkomen. Via o.a. de Doelweg en Molenstraat gaal het op Ouddorp aan. Ongeveer 11.45 uur zullen de eerste trucks de Oosterwcg oprijden om dan vervolgens een stukje verder via de parallelweg van de Oosterweg en de Oude Nieuwlandseweg en Koolweg weer naar de Vrijheidswcg te rijden. Via deze weg gaat het naar het bezoekerscen trum, waar de kolonne om even na twaalf uur zal aankomen. Zoals jaarlijks gebruikelijk is Apollo door de gemeente Goedereede verzocht om te kollekteren voor het Anjerfonds en wel in de week van 13 tol en met 18 juni. In deze week zal een van onze kollektan- ten bij U langs de deur komen. Burgers van Goedereedc en het Havenhoofd U stelt toch onze kolekian- ten niet teleur'? Bijvoorbaat hartelijk dank namens het Anjerfonds, Apollo en de kollektantcn! STAD aan 'l HARINGVLIIT Op zaterdag 18 juni a.s. komt de KNVB Voetbaltruuk op bezoek bij voetbalver eniging S.N.S. te Stad aan 't Haringvliet. Het programma begint om ongeveer 13.00 uuren duurt tot circa 17.(X) uur. De KNVB Voetbaltruuk, bestaande uit een touringcar en een grote aanhanger inet 15 voetbalspelen, is bedoeld om de jeugd van voetbalvereniging S.N.S. en voetbalvereniging Herkingen een afwis selend programma vol voetbalplezier aan te bieden. Er zijn 15 voetbalspelen, zoals 4 tegen 4, zuiver schieten, tsjoekbal, passen, ingooien, hard schieten (voelbalkanon) en... de levensgrote foto van het Nederlands elftal. Kortom, een leuke sci- zocnafsluiling voor de jeugdleden van beide verenigingen. Er worden viertallen gevormd die al voetballend legen elkaar punten moeten behalen. De viertallen met de hoogste score komen uiteindelijk in de voetbal- kwis waarin prijzen zijn te winnen die door de KNVB beschikbaar worden gesteld. Het bezoek wordt gesponsord door Automobielbedrijf Ramoco en BMW- dealer A. J. van Rumpi b.v. Voor verdere informatie kunt u terecht bij Aric de Bruyn, tel. (01871) 2279 en EricGodric, tel. (01871) 1206. De terugreis hoopt de organisatie om kwart voor drie te kunnen aanvangen, zodat om ongeveer 15.00 uur de trucks via Havenweg en Smalle Einde naar de N57 kunnen rijden in de richting van Goedereede. Bij de stoplichten in Goedereede zal het konvooi om onge veer 15.10 uur de oude provinciale weg opgaan naar Stellendam. Hier komen we om 15.20 uur het dorp inrijden en gaan dan via de Voorstraat naar de Langeweg waar we de richting van Melissant ingaan. Om even half vier gaan er zo'n kleine tweehonderd voertuigen over de Julianaweg richting Nieuweweg en de Noorddijk de Grutter in. Tussen kwart voor vier en vier uur rijden de trucks door de Dirkslandse Philipshoofjesweg en Poldersweegje naar het Schelpenpad waar de koers wordt ingezet naar Middelharnis. Bij de watertoren gaat het richting Sommelsdijk/Middelharnis, waar vanaf de rotonde Langeweg de Rolienburgseweg wordt opgereden. Via de Oudelandsedijk en de Industrieweg gaat het dan naar de achteringang van Hernesseroord waar de bewoners onge veer kwart over vier aan hopen te komen, moe maar voldaan. WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur dokter G. J. D. Wieringa, tel. (01870)82090. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maandag morgen 8.30 uur dokter H. C. Graafland, tel. (01877) 1227. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur dokter P. R. de Vries, tel. (01879)3253. Ouddorp: W. J. Bron, A. J. Jansen, W. J. Scheij- grond, O. Nieuwlandseweg 27, tel. (01878) 1312. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandag morgen 8.(X) uur dokter G. M. de Jager, tel. (01875) 1.301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tol maandag morgen 8.00 uur dokter H. M. Nijhof, tel. (01873) 1201. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Buth van Heesch. Boczemweg 62, Dirksland, tel. (01877) 1183 (van 11.00 tot 11.30 uur). Natuurgcnccskundlge M. L. C. MASTENBROKK Middelharnis. Tel. (01870) 8 64 59. (/alcrdagoclKcnd van 11 ,(X) tot 11.30 uur) voor uw belangstelling, aanwezig- heid, kaarten, bloemen en kado's, ■■;:- ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijk. -* Fam. G. Looy Dorpsweg 80 .■;;- 3245 VC Sommelsdijk Diep bedroefd, maar dankbaar wat hij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis dat na een moeilijke tijd, toch nog onverwacht van ons is heengegaan, mijn innig geliefde man, onze lieve, zorgzame vader, schoonvader en opa, broer, zwager en oom echtgenoot van Teuntje Pietertje van der Linde in de leeftijd van 72 jaar. Sommelsdijk: T. P. Bakelaar-v.d. Linde Bep en Aad Hans en Greet Hellevoetsluis: Cok en Bertus Sommelsdijk: Piet Theo en Lineke Ben en Lineke Aat en Hennie en kleinkinderen 9 juni 1994 De Klaver 35, 3245 XT Sommelsdijk. Gelegenheid tot condoleren: maan dag 13 juni van 18.30 tot 19.30 uur in de rouwkamer van 'De Samari taan', Kon. Julianaweg 59 te Som melsdijk. De begrafenis, waarbij u wordt uil genodigd, is bepaald op dinsdag 14 juni a.s. om 11.00 uur op de alge mene begraafplaats te Sommels dijk, vanuit de Lukaskapel van 'De Samaritaan', waar vooraf de rouw dienst wordt gehouden. Aanvang 10.15 uur. ^;i;-jj;—;^-i^i^^-;^j;i-;;;..;^ Bijna drie jaar na je ongeluk, je ziekenhuisopname en gevolgde revalidatie, toch je rijbewijs gehaald! Gefeliciteerd, van harte! Opa en oma Venneman Ouddorp Omgeving Pluvier Sommelsdijk: lapjes poes, naam: Mimi: zwart-grijs-oranjc op de rug, spierwitte buik; tenger formaat. Ooitgensplaat: sinds 1 juni: grijze rood- staari papegaai. Ouddorp: bij de Vliedberg: lapjespoes: grijs-wil-oranje. Inlichtingen dierenopvang: (01875)' 1887

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2