Dirkslandse Korteweegje Bazarin 'De Goede Ree' Plaatwerk AUTO NDKtJf Muizen gestolen outoschcide Muziekdiploma KIEVIT WARMTE Fietsdag Herv. Gem. Dirksland Zomerzangavond Nieuwe Tonge alle metken Garage Knöps BV. Grafiek n gemeenehuis Middelhamis 66e Jaargang Dirksland, Tel. (01877) 13 57 Sanitair- Centr. verwarmif^ (01870) 8 26 09 Kans voor nieuwe deelnemers Zwangerschapsbeurs Kraamzorg de Eilanden en Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden organiseren op zaterdag 8 oktober a.s. opnieuw de Zwangerschapsbeurs, net zoals vorig jaar in sportcentrum 'De Eendraght' te Hellevoetsluis. Zoals in andere jaren wordt ook nu een grote groep aanstaande en beginnende ouders, alsmede vele belangstellenden verwacht. Zij kunnen uitgebreide infor matie over de zwangerschap, de kraam- periode en het eerste levensjaar van hun kind verwachten. Deze informatie wordt verschaft door een ruime vertegenwoor diging van instanties en bedrijven die hun diensten/produkten aanbieden. Bedrijven en instanties die in het verle den nog geen bijdrage hebben geleverd aan deze beurs, maar wel geïnteresseerd zijn, kunnen vóór 1 juli a.s. kontakt opnemen met stafverpleegkundige van het Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden te Spijkenisse, mevr. Moneke de Koning, tel. (01880) 26311. Het organisatieteam beslist vervolgens of deze instanties/ bedrijven een extra bijdrage kunnen leveren aan het reeds gevarieerde deelne mersveld. In de nacht van dinsdag op woensdag is een deel, ca 65 stuks, van een voor Zeeland unieke kollektie muizen ont vreemd op de Kinderboerderij te Goes. Deze in de loop der jaren opgebouwde kollektie bestond o.a. uit Mongoolse Gerbil muizen, wit en lilac, kleurmuizen en stekelmuizen. De muizen zaten in doorzichtige bakken. Zeven van deze bakken werden ont vreemd. De totale waarde van het ont vreemde bedraagt ongeveer 750,-. De daders hebben de meest bijzondere soorten weggenomen. <^B 'M gaat het dan te hard, vcél te hard, vinden de ouders die sins vier jaar niet nalaten de gemeente van hun zorg in kennis te stellen. Bloembakken zouden ze willen die de straat versmallen zodat er vanzelf langzamer gereden wordt. De gemeente is zo vrien delijk geweest extra waarschuwingsborden te bekostigen, maar die zijn ook maar van papier en tegen de regen niet bestand gebleken. De bewoners hebben zelf beschreven nieuwe gemaakt en die langs de weg bevestigd, op hope dat het ver keer wat gas terugneemt. De op het wegdek geschreven 50 en het verkeersheuveltje dat ter hoogte van tankstation De Gast is aangelegd, hebben onvoldoende effekt gehad. Als vervolg op de goed bevallen fietsdag van vorig jaar, wordt er ook dit jaar weer een fietstocht georganiseerd. Deze fiets tocht zal plaatsvinden op D.V. zaterdag 18 juni. ledereen wordt van harte uitge nodigd om mee te fietsen. De start vindt plaats vanaf 10.00 uur tot 11.00 uur bij 'Onder de Wiek'. Het eind punt zal rond 15.00 uur worden bereikt. De fietstocht zal plaatsvinden door de polders van Dirksland en Middelhamis. Onderweg zijn er verschillende rustpun ten. U kunt ook een gedeelte van de tocht fietsen. Informeer hiervoor bij Hans Bestman, tel. 1974. U kunt dan alvast een routebeschrijving afhalen. Voor de kinderen is op het eindpunt iets leuks georganiseerd. Kosten z'ijn 2,50 per persoon (max. 10,- per gezin). Onderweg wordt gezorgd voor koffie en limonade. Tevens kan er tussen de middag een kopje .soep worden genuttigd. Wel dient u zelf een broodje mee te nemen. Bij slecht weer wordt de fietstocht uitge steld tot 25 juni 1994. U kunt hierover vrijdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur bellen naar tel. 1974 en 1279. Wie wil er een cake bakken voor bij de koffie? Graaf voor vrijdag 17 juni 1994 doorgeven. Bel 1279. Op D.V. zaterdag 18 juni a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge een zomerzangavond gehouden worden t.b.v. Stichting Shaare Zedek. De aanvang van deze avond is om 19.30 uur. De opening en sluiting zal verzorgd wor den door de plaatselijke Herv. predikant, ds. A. Belder. Verdere medewerking zal verleend wor den door de beide plaatselijke koren, te •weten Chr. gem. koor 'Advendo' en Chr. jeugdkoor ,'Bid en zing' o.l.v. Peter Wildeman. Solistische medewerking wordt verleend door de sopraan Marja Numan. De organist van deze avond is Anton Weenink. Naast koor- en solozang zal er ook samenzang zijn. We wekken een ieder op om deze avond bij te wonen. De toegang is vrij, al zal er wel een kol lekte worden gehouden voor Shaare Zedek. Deze stichting heeft een gelijknamig zie kenhuis in Jeruzalem. Zij werkt voorna melijk onder het Joodse volk. Dit volk, door God uitverkoren en apart gezet, is door de eeuwen heen verdrukt en ver volgd. Maar dit in vele ogen onbeteken de volk is tot op deze dag niet uitgeroeid, want Gods beloften aan dit volk moeten nog vervuld worden. Daarom temeer de oproep om deze avond bij te wonen, opdat ook door middel van uw gave deze stichting haar werk mag blijven doen. Jongerenkoor 'Psallite Deo' Het Chr. jongerenkoor 'Psallite Deo' hoopt zaterdag 25 juni medewerking te verlenen aan een zangavond in de Grote Kerk te Dordrecht. De avond zal in het teken staan van het 15-jarig bestaan van Friedensstimme, waarvan de medewer kers in Oost-Europa evangeliseren. Zaterdag 2 juli zingt 'Psallite Deo' mee op de zangavond ten bate van de Bond tegen het Vloeken, te houden in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. 'Psallite Deo' staat open voor jongeren van 16 tot 32 jaar. Wekelijks - op don derdagavond - wordt in de hal van de Prins Mauritsscholengemeenschap gere peteerd. Wie belangstelling heeft zich bij het koor te voegen, is daar hartelijk wel kom. Op zaterdag 11 juni wordt in verzor gingshuis 'De Goede Ree' de jaarlijks terugkerende bazar gehouden. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, komt de opbrengst ten goede aan de bewoners. Wc hopen dat van de opbrengst kreatieve en rekreatieve akti- viteiten verder uitgebouwd kunnen wor den en/of gerealiseerd. Personeelsleden, vrijwilligers en bewo ners leveren bij dit gebeuren belangeloos hun inzet en we hopen vele bezoekers tussen 10.00 en 16.00 uur te begroeten. Het is zeker de moeite waard met een rommelmarkt, oude boekenkraam, ver schillende lekkernijen, allerlei spelen waarbij mooie prijzen te winnen zijn (o.a. rad van avontuur en een verloting die 's middags om 16.00 uur bekend zal worden gemaakt). De restauratiecommissie van de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis is in z'n speurtocht naar 'penninkjes' om de restauratie en verfraaiing van het kerkinterieur te financieren op een lumineus idee gekomen. Vlakbij de kerk immers het Rien Poortvliet museum en misschien kon daar een graantje worden meegepikt...? In de doorgang naar het museum wordt op drukke museumdagen een kraampje neergezet met allerhande artikelen waaronder 'kruukplaetjes' naar oud beproefd recept, als 'specialiteit uit Middelhamis' opvallend aanwezig zijn. Vrijwilligsters bemannen de stand en het opschrift op een bordje laat weten dat de kerk ter bezichtiging open staat. Dinsdagmorgen werd de stand bemand door twee vrijwilligsters in flakkeese kle derdracht en dat geeft de aktie een extra accent; dames met de witte keuvel en gele klompjes. Tonny van Wezel-Koppenaal en Francien Keizer-Huizer hebben 't met groot plezier gedaan, dat zeker, al was 't we! koud in de tochtige doorgang maar ze zijn goed verkocht, de plaetjes en de andere waar en daar gaat 't maar om. Ook in de kerk wordt ten bate van de restauratie wat achtergelaten en dat wordt op prijs gesteld. Foto's van de Kop van Goeree in 't Blaeuwe Huus Leen Verhage exposeert t/m vrijdag 29 juli a.s. in 't Blaeuwe Huus met foto's over zijn geboortestreek. Jaren geleden vertrok hij naar het eiland Tholen maar het prachtige landschap van de Kop van Goeree, rijk aan fotogenieke plekjes ver gat hij niet. Na exposities in het gemeen tehuis van Tholen en in St Maartensdijk brengt hij de foto's nu iets dichter 'bij huis'. Hij maakte prachtige natuurfoto's zoals bijvoorbeeld van de oude moerbei boom op de Kleistee, blocmzaadruiters bij de Kommersweg en het 'Mannen- pad'. U kunt de expositie bezichtigen van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 8.30 tot 12.00 uuren 13.00 tot 16.00 De graficus Ap Sok (1917) exposeert vanaf 10 juni a.s. in het gemeentehuis van Middelhamis. De tentoonstelling omvat een speciale selektie werkstukken: de Deltamap (1962) gebaseerd op de Deltawerken en La Vie Perdue (1960), ontstaan vanuit de observatie van een verkoold olijvenbos. De tentoonstelling is georganiseerd door Kulturele Kring De Welle in samenwer king met het Kunstservicebedrijf AZ- Kunstprojekten uit Nieuw Beijerland. Er is tijdens de duur van de expositie een oeuvre-catalogus verkrijgbaar. Tot 2 september kunt u deze bijzondere tentoonstelling bezoeken van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. Eén foutje in de dinsdag gepubliceerde lijst van geslaagden voor het HAFA- diploma. Cees Jongejan uit Middelhamis (alt-saxofoon) slaagde voor het diploma D, terwijl in het bericht over diploma C werd gesproken. VOOR BEELD EN GELUID COMBi FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRARE Wj^^^"^ CD CI C 3 ^n^aj i^QQ B^^pj IZ3 C3 Cll OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Middelhamis Telefoon (01870) 8 22 22

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1