Gesponsorde tenues voor ambtenaren Middelharnis Brand in schuur Sommelsdijk zet straten in dikke rook Bom gevonden Veilingbedrijf Hercules Stelle tweede in Nacht van Stellendam Resultaten melkvee houderij 1993/94 vrijwel gelijk Nieuwe camping op Goeree-Overflakkee Opening en open dag nieuw waterschapshuis ZOMER BINGO Orchidee ICwade Hoek gestolen! Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis rek.no. 34.20.01.108 Ophalen oud papier Voor de KUNST-, ANTIEK- EN INBOEDELVEiüNG te Oostvoorne kunnen goederen ter veiling worden aangeboden. Na telef. afspraak komen wij vrijblijvend bij u langs om e.e.a. af te spreken en te taxeren (hieraan zijn geen kosten verbonden). Nieuwe Haven 105 - Schiedam - Tel. (010) 4738523 Open dag Om iedereen in de gelegenheid te stellen het nieuwe waterschapshuis te bezichti gen wordt er op zaterdag 11 juni een open dag gehouden. Van tien uur 's mor gens is iedereen welkom. EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Sportvereniging "de Kriekel" oi^aniseert ook dit jaar een Avondvierdaagse Vrijdag 10 juni Bingo te Dirksland t"'n- Gevolg Oproep Spullen voor rommel markt Ouddorp POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN In een gezellig en sfeervol zwem- complex 't Zuiderdiep te Stellen- dam organiseerde zwemclub de Stelle afgelopen vrijdag reeds voor de achtste maal de Nacht van Stel lendam: een 12 uur durende zwem- nachtmarathon. Er werd gezwom men in drie categorieën: de lief hebbers, de recreanten en de licen tiehouders. Tevens werd er een algemeen klassement opgemaakt. De winnaar hiervan mocht de Klepperstee-bokaal een jaar lang thuis houden. Helaas waren de weersomstan digheden voor dit sportieve, maar vooral gezellige evenement verre van ideaal (veel wind en regen), zodat de meege brachte barbecue's niet aangestoken kon den worden. Eén team waagde nog een poging, maar moest deze al snel staken. Bij de liefhebbers (RBZD uit Zierikzee, de Spectrum Spetters uit Stellendam en de Golflengte uit Dirksland) was het al snel duidelijk dat RBZD de meeste erva ring en kracht had. Zij wonnen in deze categorie met grote overmacht (41.200 meter),. De Golflengte kende een wat grillig verloop in afgelegde meters en stond daardoor na twee uren zwemmen op de derde plaats. Maar later wisten ze het tempo beter te controleren en zodoende de Spectrum Spetters (31.600 meter) definitief naar de derde plaats te verwijzen. De Golflengte legde in totaal 35.450 meter af. RBZD had heel goed met de recreanten (5 teams) mee kunnen doen. Ze zouden daar zeker niet laatste zijn geworden. Dat was nu 't Rooie Paerd uit Klundert met 36.150 meter. De Stelle (Stellendam) stak met kop en schouders uit boven de overige teams in deze categorie. Zij waren in een strijd verwikkeld met de Kaketoe en de Papegaai (beiden van SCOM uit Hoogvliet) om de wisselbe- ker: de Klepperstee-bokaal. In de recreantengroep werd er achter de Stelle een interessante strijd geleverd tussen de Geiten (Melissant), WVH 1 en WVH 2 (beiden uit Hellevoetsluis). Aanvankelijk leken de Geiten al snel op een hopeloze achterstand te komen, maar gaandeweg werd duidelijk dat ze een heel bekeken taktiek hadden gehanteerd: niet te snel vertrekken, want de nacht duurt nog lang! Dat dit een heel goede taktiek was, bleek al na het tweede uur! WVH 1 en 2 moesten hun snelle start bekopen met een enorme terugval. Al na drie uren zwemmen hadden de Geiten de Hellevoeters bijgehaald en hadden de teams alledrie exact evenveel meters afgelegd. Vanaf dat moment gingen de Geiten in een stabiele race verder en bereikten met ruimschoots verschil de tweede plaats van de recreanten, 't Rooie Paerd (Klundert) kon dit allemiaal niet volgen en werd vijfde. Bij de liefhebbers had RBZD (Zierikzee) in de loop der jaren veel ervaring opge bouwd. Dat kwam goed van pas om de onervaren teams - de Spectrum Spetters (Stellendam) en de Golflengte (Dirks land) - de baas te blijven. De Spectrum Spetters hadden al snel hun ritme gevon den, maar de Golflengte had daar wat meer moeite mee. Hierdoor zakte ze heel even naar de derde plaats, maar een uur later was de tweede plaats weer overge nomen van de Spectrum Spetters en bleef het zo tot het einde. De uitslag van de achtste Nacht van Stellendam is als volgt. Licentiehouders 1de Papegaai56.800 meter 2. de Kaketoe51.200 meter Recreanten 1. de Stelle54.200 meter 2. de Geiten47.100 meter 3. WVH 246.200 meter 4. WVH 143.150 meter 5. 't Rooie Paerd36.150 meter liefhebbers l.RBZD41.200 meter 2. Golflengte35.450 meter 3. Spectrum Spetters31.600 meter Als herinnering aan deze achtste Nacht van Stellendam heeft Meubelcentrum Delta voor alle deelnemers een vaantje beschikbaar gesteld. Het volgende grote evenement van de Stelle is de Haringvlietoversteek. Deze zwemprestatietocht van 3 km langs de binnenzijde van de Haringvlietdam start op zaterdag 20 augustus om 14.15 uur van het clubhuis van catamaranvereni ging Hellecat aan de Hellevoetse kant van het Haringvliet. Inschrijfformulieren liggen gereed aan de kassa van zwem- complex 't Zuiderdiep te Stellendam en het VVV-kantoor te Ouddorp. Ze zijn eveneens verkrijgbaar door een aan jezelf geadresseerde envelop te sturen naar Jan Snoey, Vrijheidsweg 1, 3253 LS Ouddorp. Uit de analyse van de eerste bedrijfseconomische resultaten die door Westelijke Accountantskanto ren B.V. zijn verwerkt, blijkt dat de resultaten van dezelfde melk veehouderijbedrijven over 1993/94 gemiddeld vijwel gelijk zijn aan de resultaten van vorig jaar. Het bedrijfssaldo stijgt met 1%. Dit ondanks een daling van de melkprijs met 1.5%. Deze daling wordt deels gecom penseerd door een stijging van de omzet en aanwas door de hogere veeprijzen. Een verdere verklaring ligt in een daling van toegerekende kosten met bijna 5%. Deze daling wordt voor een belangrijk deel veroorzaakt door een daling van de ruwvoederkosten. Vooral de lage prijzen voor aan te kopen mais hebben hiervoor gezorgd. Door een tegenvallende kwali teit van het ruwvoer zijn de krachtvoer kosten, ondanks een lagere prijs/kg. niet gedaald. De tegenvallende kwaliteit van het ruwvoer is ook de oorzaak van de lichte daling van de melkveeproduktie per koe. Naast de daling van de ruwvoerkosten zorgt ook de rentedaling voor een flinke daling van de toegerekende kosten. Naast emissie-arme mestaanwending heeft de prijzenslag op de kunstmest- markt gezorgd voor een daling van de kunstmestkosten met 13%. Dit maakt dat het bedrijfssaldo uiteindelijk bijna 3000,- stijgt. Resultaten per 100 kg melk: 1992/93 1993/94 Melkgeld 80,02 78,97 Omzet en aanwas 11,56 11,99 Opbrengsten 91,58 90,56 15,60 14,72 75,98 76,24 10.28 9,18 VOOR BEELD EN GELUID COMBI FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE |c=3 t=ï CU c=i cq WO OUDDOUP - Weststraat 35 - reielocr, t0i373l 16 12 - Fai 37 3-> PENESSE - Pnnlshop - Hogezoom 172 - Teleloon (Ott 161 24 00 SOMUELSDIJK - Westltrakeeisttaat 3 - Teietoon 1018701 86341 Voerkosten Opbrengst -/- voerkosten ov. toeger, kosten Saldo 65,70 67,06 De stijging van het bedrijfssaldo resul teert niet in een stijging van het netto bedrijfsresultaat door een toename van j de niet-toegerekende kosten. Vooral de kosten voor machines en werktuigen ver tonen een stijging. Dit wordt voor een groot deel veroorzaakt door de stijging van het BTW-tarief. Daarnaast is er een stijging van de algemene kosten van 15%. Deze stijging wordt veroorzaakt door de toegenomen kosten van aankoop melkquotum op de bedrijven. Ria Zomers (r) reikt een van de tenue's uit. Hans Taaie draagt er een ter demonstratie. Ambtenaren van de gemeente Middelhainis die kollektieve deelname aan enig sportevenement ooit nog 'es met een mindere dan een Ie prijs beklinken, roepen voortaan schande over zich uit. Zó fraai zijn ze in 't tenue gestoken dat hun pres tatie niet meer van een lagere -, dan de hoogste orde zal mogen zijn; de sponsors, het Rien Poortvliet museum en Sportcomplex 'de Staver' rekenen daar vast op. Namens die hebben Ria Zomers en dhr. Barkel gistermiddag de tenues, groene broek, geel shirt en groene sokken, aan burg. Sleurink overhandigd, waarna ze ze aan bode Jan van Nimwegen, als ware hij een goed huisvader, in bewaring heeft gegeven, met het advies ze steeds dezelfde (was)behandeling te geven. Ze glom trouwens van trots, de burgemeester, want was de deelname van Middelhamis niet altijd een samenraapseltje geweest, terwijl ze de gemeente nu zullen promo ten, met de naam van het Rien Poortvliet museum op de borst. Sporthuis De Bont heeft het aldus bedacht en kreeg daar de complimenten voor. De kleuren groen en geel komen uit de gemeentevlag en de plaatsnaam Middelharnis op de rug begint met de fraaie blauwe M uit het logo. Er werden 14 tenues en een keepersuitrus ting aangeboden, zónder gemeenschapsgeld, want dat hebben de bestuurderen er niet aan willen besteden. Tijdens graafwerkzaamheden in het Kanaal door Zuid-Beveland onder Kruiningen werd een bom aangetroffen. Het betrof een zogenaamde 1000-ponder uit de Tweede Wereldoorlog. De Explo sieven Opruimingsdienst heeft het pro- jektiel verscheept naar de Oosterschelde, alwaar de bom van het ontstekingsme chanisme werd ontdaan. Vervolgens is de bom vervoerd naar een plaats onder Rilland, waar hij werd ingegraven en tot ontploffing gebracht. Het scheepvaart verkeer op het kanaal is ongeveer één uur gestremd geweest. STELLENDAM Op D.V. zaterdag 11 juni hopen wij namens de financiële commissie van het open Hervormd Jeugdwerk oud papier op te halen. Wij beginnen om 9.00 uur op de Molenkade, Nieuweweg en Eendrachtsweg. Wilt u het goed gebun deld en tijdig gereed zetten? Geen kar ton. Bij voorbaat dank! In de polder van Dirksland op Goeree- Overflakkee, tussen de natuurgebie den van Grevelingen en Haringvliet, ligt in het hart van een grote boom gaard de camping 'Oranjehof'. In deze 'kampeergaard' zijn de stand plaatsen zeer ruim gelegen en daarnaast is de mogelijkheid om te kamperen in een dicht morellenbos. De kampeergaard is onlangs van start gegaan en is een prachtig alternatief voor mensen die de drukte willen ontvluchten. Het polderland rond de camping is ideaal voor vakantiegangers die natuur, rust en ruimte zoeken. Voor fietsers, wandelaars en hengelaars zijn er mogelijkheden te over in de dichte nabijheid van de kam peergaard. De brandweer van Middelharnis is juist gearriveerd: achter de schuur de berging waarin de twee auto's stonden. Tegen de tijd dat de kerkgangers in Sommelsdijk zich - zon dagmiddag rond half zes - opmaakten om ter kerke te gaan, heeft een dichte zwarte rook de straten gevuld die oostelijk van het Sommelsdijkse Kortewegje liggen, met als gevolg dat menig kerkganger met die rook te maken kreeg, met name de bezoekers van de Ger. Gem. aan de Chr. de Vrieslaan. De rook was afkomstig van een felle brand die op het achtererf van de woning Kortewegje 38 van de fam. prof. dr. M. A. van Hoepen woedde, aanvankelijk in de stalling van twee personenauto's (één, een Ford Scorpio, was slechts 4 weken oud), later over slaand naar de naastgelegen stenen schuur. De brand is ontstaan, zo heeft dhr. Van Hoepen zelf gekonsta- teerd, achter de Ford Scorpio, waarmee de fam. Van Hoepen 's middags kwart voor vier was thuisgekomen. Vanuit de woonkamer zag dhr. Van Hoepen tegen half zes rook verschij nen, daar opgeslagen open-haard-hout had al zodanig vlam gevat dat aan zelf te blussen niet meer te denken viel. De brandweer van Sommelsdijk was snel ter plekke, later werd ook Middelharnis gewaarschuwd, meer om de zuurstof voor de veelvuldig gebruikte persluchtmaskers, dan om de man kracht. Gelukkig bleef de grote naastgelegen landbouwschuur van de fam. Buth gespaard, de wind was westelijk en heeft het over slaan van de brand voorkomen. Rond 8 uur 's avonds werd door de brandweer ingerukt, later op de avond werd nog even nageblust. Het nieuwe waterschapshuis van het waterschap Goeree-Overflakkee aan de Dwarsweg 40 te Middelharnis zal op vrijdag 10 juni a.s. om 15.00 uur offi cieel geopend worden door de waarne mend Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mevrouw drs. I. Günther, Deze gebeurtenis is uitsluitend voor genodigden toegankelijk. OUDDORP - Woensdagavond 7.30 uur Ds. P. Melis van Nieuw-Beijerland. DIRKSLAND-Woensdagavond 7.30 u Ds. R. Boogaard van Leiderdorp. HERKINGEN - Woensdagavond 7.30 u Ds. J. Driessen van Woerden (H.D.) OUDE TONGE - Woensdagavond 7.30 uur Ds. T. M. van Dijk van Veen. De boomgaard zelf is in alle seizoenen een aantrekkelijke, beschutte omgeving om te vertoeven. Kampeergaard 'Oranjehof' ligt aan de 2e Stoofweg op 1,5 km van het dorp Dirksland en is gemakkelijk bereikbaar. Voor meer informatie: Hans den Baars, tel. (01877) 3438; b.g.g. (01877) 1611 of VVV-Overflakkee, tel. (01870) 84870. Natuurlijk hopen we op een overweldi gende belangstelling. Deze 22e Avondvierdaagse wordt gehouden op dinsdag 7, woensdag 8 en donderdag 9 juni 1994. Alle avonden wordt er 's avonds om 19.00 uur gestart bij de "Dorpstienden". Alle sporters van de vereniging worden bij de start verwacht. De inschrijving is de eerste avond vanaf 18.00 uur. De kos ten bedragen 5,— per persoon. Men kan ook als groep, minimaal 10 personen, deelnemen. Bij de intocht op de laatste avond komt de drumband de wandelaars ophalen bij de "Vliedberg". Voor de mooist versier de wandelaars zijn prijzen. Inlichtingen en aanmelden van groepen tel. 01879-2701. De kleindierenvereniging houdt vrijdag weer haar maandelijkse Bingo. Let op onder de aanwezige leden wordt een mooie prijs verloot. U bent al voor 5,- per jaar lid. Verder staat er weer een tafel met mooie prijzen klaar en met een volle kaart zoekt u zelf uit. De eerste ronde en de koffie is zoals u weet weer gratis. De verdere drankjes kosten maar I,-. Wij rekenen dan ook op uw komst. Heeft u vragen over het houden van dieren dan kunt u ook bij ons terecht tussen 7 en 8 uur. De Bingo begint om 8 uur in de E.H.B.O.-zaal achter de Brandweer kazerne Philipshoofjesweg te Dirksland. De bezoekers van het natuurgebied de kwade Hoek van Natuurmonumenten zijn teleurgesteld. Onlangs bloeide langs de wandelroute de vleeskleurige orchi dee. Een genot voor het oog, een 'kick' voor plantenkenners. Helaas blijkt er iemand te zijn, die het genot voor zich zelf wil reserveren. Hij of zij stak op een onbewaakt ogenblik de orchidee volledig uit, vermoedelijk voor gebruik in eigen Dat betekent dat niet alleen nu niemand meer van de bloem kan genieten, maar dat de kans dat volgend jaar zo'n orchi dee te zien is erg klein is geworden. Ook de beheerders van het natuurgebied zijn verontwaardigd. Dergelijke zeldza me planten zijn de kroon op hun werk en een extra stimulans bij het terreinbeheer. Wil degene die zo onder de indruk was van deze zeldzame orchidee, dat hij of zij hem niet kon laten staan, zo goed zijn om op zijn/haar dwaling terug te komen de orchidee voor zichzelf te houden? Plant de orchidee alstublieft terug op de oude plaats. Op die manier kunnen ook anderen van deze bloem genieten, dit jaar of anders het komend jaar. De ver eniging Natuurmonumenten, maar ook de wandelaars van de Kwade Hoek zul len u dankbaar zijn. D.V. zaterdag 16 juli is het weer zover in Ouddorp, dan wordt voor de zesde maal de Grote Rommelmarkt van Woord en Daad gehouden, dit weer ter ondersteu ning van het DRM Ziekenhuis te Botswana. Mocht u dus nog bruikbare (rommel) stoelen, tafels en allerlei andere artikelen voor dit doel beschikbaar hebben dan graag een berichtje naar de familie Grinwis en het wordt zo nodig bij u opgehaald. Mogen wij ook dit jaar weer op uw steun rekenen. U kunt zonodig de volgende tel. nummers bellen 01878- 1578-3324 of 1327. De jaarlijkse fietstocht wordt dit jaar gehouden op dinsdag 9 augustus a.s. Familie Grinwis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1