Amsterdammertjes op Middelharnis' Voorstraat Vroeger Waterscliapsgebouw naar nieuwe eigenaar Rangerdag op Neeltje Jans Prijswinnaars VW puzzeltocht Sempre Crescendo presenteert 'Carribean Nighf Fietsvierdaagse Hellevoetsluis Concert Geref Kerk te Ouddorp Bodemverbeteraar TERRA d'OR Politieberichten Goeree-Overflakkee ANWB introduceert 'Auto op Afroep' Een showconcert dat u niet mag missen! Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten 66e Jaargang DINSDAG 31 MEI 1994 No. 6304 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: RaboMiddelhamisrek.no. 34.20.01.108 Op zaterdag 4 juni verzamelen enige honderden jeugdleden 'Rangers' van het Wereld Natuur Fonds op Neeitje Jans voor de jaarlijkse Rangerdag. Het betreft hier Rangers uit Zeeland, Zuid-HoIland-zuid en west-Brabant. Op Neeltje Jans wordt o.a. Delta Expo bezocht en met o.a. het educatieve materiaal van deze dagattraktie allerlei natuurgerichte opgaven gemaakt. De dag begint om 10.00 uur wanneer de Rangers bij het Topshuis op Neeltje Jans verzamelen. De afslui ting van de dag - rond 16.00 uur - wordt in het Topshuis opgeluisterd door de Zeeuwse troubadour Piet Brakman. Aktieve jeugdleden Er zijn in Nederland inmiddels meer dan 50.000 Rangers. Deze jongeren houden zich bezig met natuurstudie en natuurbele ving. Alle jeugdleden in Nederland ontvan gen het blad 'Tam Tam', de jonge tegen hanger van het blad 'Panda' voor volwas sen leden van het Wereld Natuur Fonds. Indien nodig zetten de jeugdleden zich ook daadwerkelijk in voor behoud en bescher ming van de natuur in Nederiand of elders Ranger-Turtlebeach De meest recente aktie van de Rangers is bijvoorbeeld het bijeenzamelen van geld om in Griekenland een strand aan te kopen om de voortplanting van zeeschildpadden veilig te stellen. Het bewuste Seskania- lestrand van een halve kilometer bevindt zich op het eiland Zakynthos. Dit strand is de belangrijkste plaats waar de zeeschild padden uit de Middellandse Zee zich voort komen planten. De akde die tot 4 juni duurt zal 250.000,- moeten opbrengen om het strand op te kopen. Op 14 mei j.l. organiseerden de VVV's op Goeree-Overflakkee in samenwerking met de ANWB en de Molenstichting Goeree-Overflakkee, de Landelijke Fiets- en Molendag. Dit jaar konden de 300 deelnemers die fietsten op Overflakkee en de 397 deelnemers die fietsten op Goeree, meedoen aan een puzzeltocht. Gedurende de fietstocht werden via een lijst vragen gesteld over bezienswaardigheden en uiteraard de molens. Onderstaande prijswinnaars kunnen hun prijs ophalen bij het VVV-kantoor waar zij zich voor deelname aan de fietsdag opgaven. Het boek 'Kerken en molens op Goeree-Overflakkee' door Aad S. Camphens is gewonnen door mevr. A. C. Driesse-Klapmuts uit Sommelsdijk, mevr. Lia de Bruin en mevr. J. Klink- Lokker uit Middelharnis en Sander Mierop uit Ouddorp. Een bouwplaat van het Rien Poortvlietmuseum is gewonnen door Elza de Jong uit Nieuwe Tonge en de heer M. de Blok uit Middelharnis. Op zaterdag 11 juni zullen de Chr. gem. zangvereniging 'Hart en Stem' o.l.v. J. Bezuyen en de Chr. gem. zangvereniging 'Hellevoetsluis' o.l.v. Fenneke Groeneveld een concert verzorgen in de Gereformeerde Kerk in Ouddorp. Organist en pianist is deze avond Johan van Broekhoven. De koren zullen zowel afzonderlijk, maar ook te zamen enkele werken uitvoeren, van o.a. Mendelssohn, Helmut Walcha en John Goss. Het beloofd een mooi programma te worden. Ook samenzang zal er niet onbreken. De ingang van de kerk is aan de Dorpstienden. De toegang is vrij. Wel zal er een kollekte gehouden worden, ten bate van het evangelisatieteam. De aan vang is 19.30 uur; kerk open 19.00 uur. Terra d'Or is een natuurprodukt van de cacaoplant en door zijn unieke samen stelling zowel geschikt voor professione le toepassing als voor partikulier gebruik. Geschikt voor praktisch alle gewassen en elke grondsoort. Terra d'Or is een 100% natuurlijk orga nisch produkt dat de kwaliteit en de struktuur van de bovengrond van vrijwel alle grondsoorten voor langere periodes verbetert. De voedingswaarde van Terra d'Or is vergelijkbaar met natuurlijke stalmest. Een extra hoge dosering sporenelemen ten zorgen voor betere groei en bloei. Het ijzergehalte geeft natuurlijke groen kleuring aan planten en gaat mosvor ming tegen. Het aanwezige Borax voor komt wortelrot. Onkruidbestrijder Terra d'Or is er goed voor: bij een strooidikte van 3 a 4 cm. is uw tuin nage noeg het hele jaar onkruidvrij (van zaad onkruiden). Terra d'Or is tevens een prima bodembe dekker en geeft een decoratieve en natuurlijke uitstraling aan uw tuin. Terra d'Or bestrijdt naakt- en huisslak- ken. Terra d'Or voorkomt snelle uitdroging en bevordert de groei ook tijdens droge periodes. Dus minder sproeien bij droog te. Zorgt bij plotselinge wateroverlast voor een goede drainage en voorkomt piasvorming. pH-zuurgraad Deze bedraagt 5.2, voorkomt verzuring van de grond en bevordert aktief bodem- leven. Terra d'Or - bespaart afgraving van tuinturfgrond; - voorkomt overmatige chemische onkruidbestrijding; - voorkomt grote kunstmestgiften; - gaat overmatig waterverbruik tegen bij besproeiing. Gebruiksaan wijzing Verwijder eerst onkruid en strooi Terra d'OR gelijkmatig tussen de beplanting uit in een 3 a 4 cm. dikke laag. De aan gebrachte laag éénmaal goed besproeien. GEMEENTE MIDDELHARNIS Vrijdagavond raakten op de Westelijke Achterweg te Sommelsdijk twee perso nenauto's met elkaar in botsing. Op zaterdagavond raakten in de Jacob Banestraat te Sommelsdijk twee perso nenauto's met elkaar in botsing. In beide gevallen alleen materiële schade. Zaterdag werd een inwoner van de gemeente als bestuurder/eigenaar van een personenauto bekeurd voor het feit dat zijn rijbewijs ongeldig was verklaard, tevens bleek zijn auto niet meer verze kerd te zijn. Voor beide feiten is hem proces-verbaal aangezegd. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Donderdagavond raakten op de Tonisse- weg te Oude Tonge, twee personenauto's met elkaar in botsing. Een der bestuur ders werd onder doktersbehandeling gesteld. Een inwoner van Ooltgensplaat deed j.l. donderdag aangifte van diefstal van zijn race-fiets die hij, op slot, had neergezet bij de bushalte aan de Schaapsweg. GEMEENTE DIRKSLAND Vrijdagavond raakten op de Julianaweg/ Nolledijk te Melissant een automobilist en een motorrijder met elkaar in botsing. Geen letsel. GEMEENTE GOEDEREEDE Op verzoek van de regiopolitie Zeeland, werd op een vakantiepark in Ouddorp een bestuurster van een personenauto gehoord die kort daarvoor een aanrijding had veroorzaakt op Schouwen-Duive- land waarbij een motorrijder ten val was gekomen. Zij verklaarde de motorrijder wel te hebben zien vallen en vervolgens weer opstaan maar vond dat zij niet schuldig was aan die aanrijding. Proces verbaal terzake doorrijden na aanrijding wordt opgemaakt. Nabij de duinovergang 'Het Flauwe Werk' te Ouddorp werd op tweede Pinksterdag ingebroken in een auto. Meegenomen werden twee jassen. Zaterdagmiddag werd op de Dorpstien den te Ouddorp een poging gedaan om in te breken in een personenauto. Slot en portier werden daartoe beschadigd. Een bewoner van het Noordzeepark te Ouddorp deed aangifte van inbraak in zijn zomerwoning, gepleegd tussen 15/05 en 28/05. Diverse goederen wer den ontvreemd. Vanuit een woning, gelegen aan de Diependorst te Ouddorp, werd tussen 11/05 en 27/05 een mapje met Euroche- waardoor wegwaaien wordt voorkomen en Terra d'Or zich verbindt tot een poreuze laag. Eventuele schimmelvorming is een natuurlijk verteringsproces en verdwijnt na enige tijd vanzelf. Na ca. 1 jaar kan over de restanten direkt een nieuwe laag worden aangebracht. Verdere informatie is te verkrijgen bij de leverancier. Vorige week zijn aan één zijde van de Voorstraat van Middelharnis de Amsterdammertjes gezet tot plaatsing waarvan de - oude - gemeenteraad - a 32.500,-----besloten had. Weliswaar was het aan die zijde verboden te parkeren maar bij gebrek aan ruimte werd tegen dat verbod veelvuldig gezondigd waardoor vooral voetgangers gehinderd werden. De Voorstraat wordt veelvuldig te voet gepasseerd door bezoekers van het Rien Poortvliet museum. Nee, 't is er met al die paaltjes niet mooier op geworden, al gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat al dat blik het karakter van de Voorstraat ook niet echt ten goede kwam. MIDDELHARNIS - Het Waterschapsgebouw aan de Langeweg te Middelharnis, dat enkele weken geleden door het Waterschap werd ontruimd en veiTuild voor het nieuwe Waterschapsgebouw dat vrijdag 10 juni door Gedeputeerde mevr. Günther (wnd. Comm. der Koningin) officieel geopend zal worden, heeft een nieuwe eigenaar. Het pand werd - zo de Ver. Vergadering met de verkoop instemt - aangekocht door Fogem (Flakkeese Onroerend Goed Exploitatie My). Het ISGO, het Intergemeentelijk Overleg Orgaan Goeree-Overflakkee, dat enkele kantoren in het 'Binnenhof' huurde maar naar een ander onderkomen diende uit te zien, is kandidaat voor de huur van de helft van de beschikbare kantooiTuimte. Dhr. L. X. den Hollander heeft voor de verhuur van de andere helft kontakt met cjn serieuze gegadigde. Het gebouw blijft derhal ve z'n kantoorbcstcmming behouden. Fogem. mei architectenbureau den Hollander gevestigd aan de Voorstraat te Middelharnis, zal aldaar gevestigd blijven. ques ontvreemd. Waarschijnlijk betrof het een insluiping. Zaterdagmiddag raakte op de Oudedijk te Stellendam een automobilist gewond aan het hoofd toen hij met twee wielen in de berm kwam, daarna terugstuurde en vervolgens tegen een boom tot stilstand kwam. Zaterdag 28 mei introduceerde de ANWB een nieuwe auto; 'Auo op Afroep'. Het gaat om een abonnement voor een auto naar keuze, waarbij de klant het aantal dagen per jaar bepaalt, dat hij of zij denkt een auto nodig te heb ben. Reserveringen lopen via de ANWB, die er voor zorgt, dat de gewenste auto klaar staat bij een van de, in middels 125, uitgiftepunten verspreid over Noord- en Zuid-Holland en Almere. De ANWB ontwikkelde dit systeem, exclusief voor zijn leden, omdat steeds meer mensen kritischer omgaan met het bezit en gebruik van de auto. Financiële en milieuoverwegingen spelen daarbij een belangrijke rol. Circa 500.000 auto bezitters, waarvan een groot deel niet dagelijks een auto nodig heeft, overwe gen de auto weg te doen uit kostenover wegingen. De behoefte aan individuele mobiliteit veroorzaakt druk op het milieu, verkeerscongestie en verkeers problemen. Het duurder maken van de automobiliteit en openbaar vervoer, biedt geen oplossingen. De ANWB meent, daarin gesteund door verschillende marktonderzoeken, dat Auto op Afroep tegemoet komt aan de behoefte van individuele mobiliteit en bijdraagt aan verantwoord autogebruik. Houders van een abonnement hebben de keuze uit 5 categorieën auto's. Dat varieert van de kleine boodschappenauto tot en met de Volkswagen Vento, Nissan Primera of de Opel Vectra. Aan het abonnement is een Kilometer- spaarplan gekoppeld. Per dag is 100 km vrij. Wordt er minder afgelegd, dan kan men overgebleven kilometers sparen voor de dagen dat er meer gereden wordt. De BV Prevarent draagt zorg voor het netwerk van uitgiftepunten, nu nog alleen bestaande uit officiële merken- dealers. De ANWB zal binnenkort zijn leden in de Randstand benaderen met Auto op Afroep. De ANWB hoopt in de loop van volgend jaar deze dienst ook in andere delen van Nederland te introduceren. Leden die informatie willen, kunnen bel len met het gratis nummer (06) 0706. Op 11 juni a.s. is het weer zover. Voor de derde keer organiseert de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Midlj^elharnis-Som- melsdijk een spektakulair show concert. De grote belangstelHng en het enthousiasme van het publiek bij de vorige showconcerten, 'Show-time' in 1992 en 'Alle Hens' in 1993, bewezen dat Sempre met dit initiatief op de goede weg is. Dit soort concerten biedt voor elk wat wils, diverse muziekstijlen, al of niet gecombineerd met solistische bijdragen of zang, maar in alle gevallen, zoals u van Sempre gewend bent, van hoge kwaliteit. Het aanstaande showconcert heeft als titel 'Carribean Night' en belooft een schitterend Latijns-Amerikaanse evene-- ment te worden. Voor de keuze van het programma en de algehele leiding teken de weer Sempre's dirigent Arie Stolk, een autoriteit op het gebied van de har monie en fanfaremuziek en als dirigent, musicus en docent niet alleen bekend in onze regio maar ook in de verre omstre ken. De bekende, in Middelharnis geboren, mezzo-sopraan Herien Wieringa, zal diverse Latijns-Amerikaanse nummers vertolken, zoals 'Copacabana', 'The Peanut Vendor' en 'Perfidia'. Zij bewijst hiermee opnieuw haar talent en veelzij digheid. Verder kunt u luisteren naar Leen Robbemont uit Oud-Beijerland op key board. Leen Robbemont is pianist bij de Marinierskapel en zal deze avond niet alleen meespelen met het orkest, maar ook Herien Wieringa begeleiden en enkele solistische optredens verzorgen. Uiteraard is een hoofdrol weggelegd voor het orkest van 'Sempre Crescendo'. Zowel het gehele orkest als een deel ervan in een speciale 'big band' bezet ting, bijgestaand door keyboard en basgi taar, zullen hun beste beentje voorzetten om u een grandioze avond te bezorgen. Met werken als 'Las Playas de Rio', 'Latin Gold', 'Corcovado' en 'Brazil' lij ken zij omgetoverd tot een swingend Zuidamerikaans orkest. Gezien de grote drukte van vorige jaren, koos Sempre dit jaar als lokatie de sport hal van rekreatiecentrum 'De Staver'. De realisatie van dit concert werd, behalve door het enthousiasme en de inzet van dirigent en leden, mede mogelijk ge maakt door de steun en de medewerking van Opel-dealer Garage Knöps te Middelharnis en de direktie van 'De Ook dit jaar is er weer een avond-fiets- vicrdaagse in Hellevoetsluis en wel op maandag 20 juni t/m donderdag 23 juni 1994. Voor zowel degene die de fiets voor de dagelijkse boodschap gebruikt als de meer geoefende fietser is er vol doende keus in afstand. De afstanden die gereden kunnen worden zijn 15 km, 30 km en 50 km. Zo is het mogelijk om te genieten van de mooie oi '.geving van Hellevoetsluis en van de fraaie plekjes op Voome-Putten. Om in aanmerking te komen voor een herinnering dient men minstens drie van de vier avonden mee te doen. Tussen 18.00 en 19.00 uur kan er gestart worden. Steeds vanaf het clubgebouw van WTAC WATERSTAD aan de Koninginnelaan 2, nabij de Rijksstraat weg te Hellevoetsluis. Voorinschrijven kan op hetzelfde adres en wel van woensdag 15 juni t/m vrijdag 18 juni tussen 10.00 en 12.00 uur. De kosten bedragen dan ƒ5,- per persoon. Op maandag 20 of dinsdag 21 juni kan er ook nog ingeschreven worden. De in schrijfkosten zijn dan 6,-. Meer inlichtingen op nummer (01883) 10948(dhr. J. vanEck). OOLTGENSPLAAT Ouderen en aileenstaandenmiddag De maandelijkse ouderen- en aileen staandenmiddag zal D.V. gehouden wor den donderdag 2 juni a.s., aanvang 4 uur. Het is de laatste samenkomst van dit sei zoen en hieraan is de gebruikelijke broodmaaltijd verbonden, daarom het late tijdstip van aanvang. Het comité heet u weer hartelijk wel kom. Voor vervoer: de heer P. Mans, tel. 1336. OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. C. Harinck van Houten (bed. H.D.), in plaats van ds. Th. van Stuyvenberg. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. C. Harinck van Houten. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpe- nisse. Staver'. Sempre is hen daar zeer erkente lijk voor. De kaarten voor dit concert kosten 10,- en zijn verkrijgbaar bij de VVV- Overflakkee, bij de leden van Sempre en op 11 juni 's avonds aan de zaal. Donateurs van 'Sempre Crescendo' krij gen, tegen inlevering van de hen toege zonden uitnodiging, korting. Het concert begint om 20.00 uur; zaal open 19.30 uur. Tot ziens in 'De Staver'! In de tuin werd bel ie koop duidelijk aangekondigd. VOOR BEELD EN GELUID COMBI FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE tJM IC3 CD cn t=D dj en ca iz=j C3 t=i C3 TZ3 CD OUDDORP - Westf^'j^al 35 - Telefoon i0i873l 16 7? Fax 373-> RENESSE - Pr.ntshop - Hogezoom 172 - Teletoon (OU 16) 2-1 00 SOMMELSDIJK - Westkrakeelsirsal S - Telefoon 101870) 868il

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1