Ie paal voor K.D.V. 'de Regenboog' vereend geslagen IICffElinK laLb 6 Nieuwe Toyota-dealer Bosman is nog maar 23 informatie-avond Reumapatiënten 'ig|. ONDERBREKING "™"™'"'"%'GASLEVERING MAANDAG 13 JUNI 1994 GOEDEREEDE en OUDDORP karels autoschade Fom0i VERKOPING KIEVIT WARMTE Nieuw regionaal projelit voor licliamelijk gehandicapte mensen AUTOti-VKiJr Bjtlatneetieman Zang- en Oi^eiavond in de Visafslag te Stellendam Nationale Molendag Ophalen voor Jaarmarkt Zaterdag verkoping Adullam in Ouddorp 66e Jaargang VRIJDAG 13 MEI 1994 No. 6300 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14,-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis rek.no. 34.20.01.108 Met z'n 23 levensjaren is Mari-nus Jan Bosman uit Piershil nog niet zover dat'ie al over 'tientallen jaren' ervaring spreken kan, maar het zijn al wel 'een aantal' jaren waarin hij het reilen en zeilen van een garagebedrijf van nabij heeft gevolgd. En hij weet het..., in de automobielbranche is 't niet meer alles 'botertje tot de boom'; de konkurrentie is hevig en de klant stelt hoge eisen, maar dhr. Bosman is jong en ondernemend en gretig als hij is kreeg hij de smaak te pakken, zó te pakken zelfs, dat 'ie de Toyota-garage van v. d. Zee van Geest te Sommels dijk heeft overgenomen. Hij draait inmiddels z'n eerste Sommelsdijkse weken, voelt zich uitermate happy in z'n eigen bedrijf en is vast van plan dat tot een groot succes te maken want hij staat voor z'n merk: Toyota, „een mooi merk, een mooie lijn en van hoge kwaliteit", is zijn ervaring. Hij leek eerst vanuit Oud-Beijerland naar Papendrecht te gaan maar daar lagen nogal wat - externe - hinder nissen waarom hij met temeer ver wachting voor Flakkee gekozen heeft, een prima eiland met een volk als het zijne en daar wil'ie graag mee omgaan, vér te preferen boven de ste- delijke omgeving die ook nog is overwogen. Gelukkig is het Goeree- Overflakkee geworden", zo prijst hij de gemaakte keus. De jonge ondernemer komt voort uit een geslacht van ondernemers en met het garagepand heeft hij het al beke ken. Dat zou pas met heel veel geld tot een moderne garage kunnen wor den getransformeerd, waarom hij al aan komplete nieuwbouw denkt, een echt modem bedrijf waar de kostbare automobiel de meest vakkundige zorg krijgt. Die komt er, die nieuwe garage, want Marinus Jan Bosman gaat er energiek tegen'an! Op D.V. 23 mei, 2e Pinksterdag, zal in de gemeentelijke visafslag, bij de buiten- haven van Stellendam, een zang- en orgelavond worden gehouden. Deze avond begint om 19.00 uur, de visafslag is vanaf 18.00 uur geopend. Het Dirkslands- en Ridderkerks mannen koor, totaal bestaand uit 240 leden, zul len gezamenlijk optreden onder leiding van Dinant Struik. Verder wordt mede werking verleend door Bert Roest en Michel de Wit die het orgel en de vleu gel zullen bespelen. De twee solisten voor deze avond zijn Paul Visser (bas/ bariton) en Jantine van Voorden (mezzo sopraan). Ds. G. J. van Aalst, predikant te Ridderkerk, zal deze bijzondere avond openen en tevens een korte meditatie houden. In de pauze is er koffie, limonade etc. te verkrijgen. Boekhandel Akershoek uit Ouddorp is aanwezig met boeken, kaar ten en uiteraard ook muziekcassettes en cd's. Van deze avond zal een professionele opname gemaakt worden door S.T.H. Records uit Hoevelaken. De visafslag te Stellendam is gemakke lijk te vinden (bij de Haringvlietsluizen) en er is voldoende parkeergelegenheid. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de verbouwing van de kerk der Ger. Gem. te Ouddorp. Voor reserveringen van toegangsbewij zen 7,50 en 4,00 t/m 12 jaar) kunt u bellen (01878) 1569. Al met al een avond die u zeker niet mag missen. De vereniging van Reuma-patiënten Goeree-Overflakkee houdt een informa- de-avond op 16 mei a.s. De Orthopedisch chinirg, dr. S. V. Slees- wijk-Visser van het Schielandziekenhuis te Schiedam zal een lezing met dia's ver zorgen over het onderwerp: Chirur gische mogelijkheden bij reumatische aandoeningen, o.a. de kunstheup, knie, schouder, elleboog, pols en vingerge wrichten. Dit is vooral belangrijk voor mensen met R.A. (reumatoïde arthritis). De bijeenkomst begint om half 8 pre cies, in de recreadezaal van het zieken huis te Dirksland. Belangstellenden zijn van harte welkom. Het belooft een leerzame avond te wor den. Peugeot AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER In verband met noodzakelijke werkzaamheden aan het gastransportnet zal op de gaslevering worden onderbroken in van 06.00 tot 14.00 uur Aan de verbruikers wordt verzocht gedurende deze tijd de hoofdkraan bij de gasmeter af te sluiten. De direktie 14 mei: Morgen, zaterdag 14 mei, wordt de Na tionale Molendag gehouden. In het hele land staan de molenaars klaar om alle be langstellenden te laten zien en horen, hoe zo'n prachtig oud werktuig door wind- of waterkracht wordt aangedreven. De molens die meedoen zijn herkenbaar aan een blauwe wimpel. Deze tweeëntwintig ste Nationale Molendag wordt georgani seerd door de Hollandsche Molen te Am sterdam. De Nationale Molendag is bij uitstek voor iedereen de gelegenheid om te kun nen zien wat er allemaal schuilt achter een draaiend waterrad of draaiende wie ken. De molens worden gebruikt voor allerlei doeleinden: graan malen, water wegpompen, olie slaan, hout zagen etc. Het hele proces kan door zowel jong en oud goed gevolgd worden. De molenaars zullen hun best doen om alles zo goed mogelijk toe te lichten. Vele molenaars hebben op deze dag ook nog extra aktiviteiten georganiseerd zoals b.v. molenbrood bakken/proeven, tentoonstelling, kleurplaten voor kinde ren, demonstraties van specifiek mole naars werk enz. Verder zijn een aantal molens opgeno men in een fietsroute als start- en of eindpunt, omdat de Nationale Molendag ook dit jaar weer samenvalt met de Lan delijke Fietsdag. Natuurlijk zijn vele molens ook het hele jaar door te bezoeken. MIDDELHARNIS Op zaterdag 21 mei organiseert de res tauratiecommissie van de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis voor de tweede keer een ophaalmorgen voor de rommel markt. Alles wat u kwijt wilt en wat inte ressant is voor een rommelmarkt is wel kom: boeken, huishoudelijke artikelen, meubelen, antiek, enz. enz., maar a.u.b. geen bedden, spiralen en bankstellen. Als u wilt dat er op die morgen iemand bij u langs komt, moet u één van de vol gende telefoonnummers bellen: 84504, 86479, 85278. Als u op die datum niet thuis bent of als u later nog spullen voor de rommelmarkt hebt, kunt u ook genoemde nummers bellen. MIDDELHARNIS - Met vereende krachten - te weten vereend te zijn is typerend voor de sfeer in 'de Regenboog', het kinderdagverblijf voor verstandelijk gehandicapte kinderen - is dinsdagmiddag de eerste paal geslagen voor het nieuwe K.D.V. als uitbreiding van 'd'n Duyt', het dagverblijf voor volwassen ver standelijk gehandicapten aan de Steneweg te Middel harnis. ,,We zijn enorm verheugd" lichtte dhr. C. A. Zuidwijk als voorz. van de Stichting Dagverblijven op Goeree-Overuakkee toe. Het K.D.V. 'de Regenboog' heeft in de 5 jaar van z'n bestaan steeds gastvrij onderdak gevonden in het gebouw van de 'Eleos'-school maar de school heeft de ruimte zelf weer nodig en vorig jaar werd de huur opgezegd. „Erg verheugd" verklaarde dhr. Zuidwijk zich ook over de goedkeuring op de voorgenomen nieuwbouw en dinsdagmiddag sloeg hij dan ook van harte de Ie paal, met assistentie van mevr. Ria de Wit namens de ouders en Annet van Rossen namens de groepsleid sters terwijl het hoofd K.D.V. Peter van Wensen zich beijverde om het allemaal op de video vast te leggen want het was een historisch moment dat zich voltrok. Na de paalslag waarbij ouders en kinderen toekeken, 24 palen gaan de grond in, elk 19.50 mtr. lang, kwam een klein gezel schapje even samen, bouwers van Boeter Aannemingsbedrijf, betrokkenen bij het K.D.V. en architect G. Bom die zal voort zetten waarmee wijlen architect W. van Nimwegen al begon nen was. De bouwer rekent honderd werkdagen nodig te heb ben. De oplevering is eind oktober gepland. Voorz. Zuidwijk hechtte aan de heipalen, stevige stutten onder het gebouw, naast een letterlijk-, ook een symbolische beteke nis, ze ontiasten ook de schouders van de zorgouders, stelde hij vast. Morgen, zaterdag 14 mei, wordt er in Ouddorp een verkoping gehou den in het Hervormd verenigings gebouw Eben-Haëzer, Preekhillaan 3. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor de Stichting Adul lam voor gehandicaptenzorg. Er is weer van alles te koop en ook weer veel te zien. De pottebakker draait pot ten. De visbakker bakt vis. De glasgra- veerster graveert glas en in de middag hoopt de glasblazer er te zijn om glas te blazen. Er zijn weer veel verse spullen, niet alleen van de warme bakker, maar ook van aktieve werkgroepleden die kruuk- plaatjes en cake hebben gebakken, ver der zijn er verse slaatjes en is er verse advokaat. Er is een lingerie-afdeling, met aanver wante artikelen, handwerkpakketten en cleo-stoffen. Onze werkgroep heeft ook allerhande 'hebbedingetjes' en baby-kleertjes ge maakt. Er zijn bloemstukken van zijdebloemen en levende bloemen en planten. Voor kinderen zijn er ballonnen om op te laten waarbij een prijs gewonnen kan NIEUWE TONGE Clementijn ruimt op, 10% fm 30% kor ting op alle kinderkleding en dameskle- ding, kwaliteitsstoffen voor een klein prijsje. Komt allen op maandag D.V. 16 mei van 10.00 t/m 16.30 uur bij Fam. Broos- hoofd, Burg. Sterkplein 18, Nieuwe Tonge. worden en er zijn bal-spelen. Ook de brandweer-auto is weer present. Ons advies is dan ook, kom zelf bij ons kijken de 14e mei! Wij nodigen u hierbij van harte uit. De verkoping begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Sanitair- Centr. verwarming (01870) 8 26 09 Dirksland, Tel. (01877)13 57 Ramoco b.v. RENAULT-dealer Verkoop Service (01871) 16 62 Op initiatief van het verpleeghuis 'de Samaritaan', de 'Stichting Ge zinsverzorging Goeree-Overflak kee' en het projekt 'Dagopvang voor ouderen' van de 'Stichting Bejaardenwerk Middelharnis', gaat eind mei a.s. een regionaal projekt van start op Goeree-Over flakkee. Het projekt richt zich op mensen, tussen de 20 en 55 jaar, met een verworven (niet aangeboren) lichamelijke handicap, die behoefte hebben aan kontakt met lot genoten en een zinvolle dagbesteding zoeken. Genoemde organisaties signaleerden een grote behoefte bij de doelgroep aan een dergelijke opvang. Vooral na revalidatie in b.v. het verpleeghuis valt de gehandi capte op Goeree-Overflakkee in een gat. 'Vervolg'-aktiviteiten worden alleen in plaatsen op grotere afstand aangeboden. Na overleg met de Zorgverzekeraar AZWZ/ZHE werd toestemming verkre gen om het projekt te financieren met substitutiegelden verpleeghuiszorg en intensiveringsmiddelen van de Gezins verzorging, zodat het projekt op 2 dagen per week gerealiseerd kan worden. De lokatie van het projekt is gevonden in één van de zalen van het 'DIEKHUUS' te Middelhamis, alle noodzakelijke voor zieningen zijn daar aanwezig. De deelnemers aan dit projekt zullen betrokken worden bij de invulling van het dagprogramma, ieders individuele belangstelling kan aan bod komen: het oppakken van hobby's, werken op de computer, het opzetten van een sportakti- viteit, werken met hout, spellen, eventu eel samen de maaltijd bereiden enz. De naam van het projekt zal door de deelnemers zelf bedacht moeten worden. Per dag staan er 3 tot 5 begeleiders (per soneel van de gezinsverzorging) klaar om er, samen met de deelnemers, iets moois van te maken. Ook de Maatschap pelijk werkende van het verpleeghuis 'de Samaritaan' zal regelmatig te zien en te spreken zijn voor de deelnemers. Zij is mede verantwoordelijk voor de indicatie stelling en toelating van deelnemers aan het projekt. De deelnemers betalen een eigen bijdra ge voor het gebruik van de maaltijd tot max. 7,00 en retributie aan de Gezins verzorging (op dit moment 3,00 per week wanneer men geen hulp heeft van deze organisatie in de thuissituatie). Op 19 mei a.s. om 19.30 uur wordt er een informatiebijeenkomst gehouden voor belangstellenden en hun partners/familie etc. in de recreatiezaal van het verpleeghuis 'de Samaritaan'. Aanmelding voor het projekt kan plaats vinden bij Mw. N. Noteboom, tel. (01870) 88200 of bij Gezinsverzorging (01874) 1044. Er volgt dan een intakege sprek met de deelnemer (en evt. partner) waarin ook de wensen van hem/haar ter sprake komen. (Openingstijden, voorkeur voor maaltijd, vervoer e.d. L. de Geus, koördinator). Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK VOOR BEELD EN GELUID COMBi VIDEO - STUDIO - REPOflTAGE - FOTOGRARE ^^^J ^^Q ^^^J CU C3 cj m OUDDORP - Wesfsrraaf 35 - Telefoon 1018781 16 12 Fax 3734 /f£N£SS£ - Primshop - Hogezoom 172 - Jelsloon 101116} 24 00 SOMMELSDIJK - Westl<'akeelslraal 8 - Telehon (01870) 8 68 41 voor Goeree-Ov^rflakkee Verkoop na 17.00 uur C. Breen, (01878) 24 96

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1