Fomsn Gemeente laat particulier initiatief de ruimte IICffJEIIhlfl Waakzaamheid geboden tegen 'verderfelijke gedachtengang' MobilD karets autoschade Woord en Daad helpt Ethiopië 4 juni Havendag in Middelhamis Rally Formula Garage Knöps B.V. ....MmimtnMeê AyTOB£.P^I^ fJomimmoH 3^66 6 Natuurexcursie: 's avonds naar 't Kiekgat en langs Scheelhoek Wegverle^ing in Rijksweg N57, gedeelte Goedereede-Ouddorp Man dood gevonden Nieuwbouw in Oude Tonge: Ramoco b.v. Bij dodenherdenking: 14 juni 1994 Unicef-sponsorloop OPHALEN OUD PAPIER Autobedrijf A. J. van Rumpt 66e Jaargang No. 6298 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis rek.no. 34.20.01.108 Woensdagavond 18 mei om 19.00 uur nemen de medewerkers van de Vereni ging Natuurmonumenten mensen mee naar de vogelkijkhut 't Kiekgat en langs een deel van de Scheelhoek. Een prima excursie om veel water- en weidevogels te zien en natuurlijk ook wat er op dit moment groeit en bloeit. Vanzelfspre kend lichten de medewerkers toe wat Natuurmonumenten in de terreinen doet en waarom. De excursie start bij de werkschuur van de vereniging, Meester Snijderweg 44, bij de binnenhaven van Stellendam. Wie mee wil kan van te voren een kaartje kopen bij de VVV in Ouddorp. Het is verstandig laarzen aan te trekken. Een verrekijker komt goed van pas! Natuurmonumenten vraagt voor haar excursies een geringe vergoeding. Andere excursies Voor wie meer wil weten over natuurex cursies op Goeree heeft Natuurmonu menten samen met twee andere organisa ties een excursiefolder gemaakt: 'Mee op Goeree'. Deze is verkrijgbaar bij de VVV's op en rond Goeree. De excursies door de terreinen van Natuurmonumen ten worden in het voor- en najaar door eigen medewerkers begeleid. In de zo mer vinden ze plaats onder leiding van mensen van het IVN. Vogelen In het voorjaar zingen vogels het uitbun digst om zo hun territorium veilig te stel len. Met wat oefening of hulp is het dik wijls mogelijk de zingende vogels in het oog of in de kijker te krijgen. Bij 't Kiek gat en Scheelhoek zijn niet alleen zang- vogels te zien. Vanuit de kijkhut kun je meerdere soorten eenden zien, zoals win tertaling, slob- en bergeenden, en met een beetje geluk ook al een ouderpaar grauwe ganzen met jongen. Boven het riet zweeft regelmatig de kiekendief Vanaf het uitkijkpunt aan de westkant van het natuurgebied Scheelhoek zijn vooral weidevogels te zien. Talloze kie viten zitten al te broeden, net als allerlei steltlopers,,waaronder de tureluur, grutto en kluut. Ieder verdedigt zijn territorium' met zijn eigen typische geluid. Met een verrekijker en hulp van de excursieleider is er een hele hoop te ontdekken, tijdens deze speciale voorjaarsexcursie. Met ingang van dinsdag 10 mei 1994 zal de hoofdrijbaan van de N57 gedeelte Goedereede-Oud dorp, tussen het kruispunt Ooster weg-Broekweg/Rijksweg en het ge maal 'Wittebrug' naar de zuidkant worden verlegd. Deze wegverleg ging is nodig in het kader van de rekonstruktie van dit gedeelte van rijksweg N57. Voor het fiets- en landbouwverkeer Goedereede-Ouddorp v.v., heeft deze wegverlegging gevolgen. De huidige pa rallelweg zal nu op twee plaatsen moeten worden doorkruist. Het fiets- en landbouwverkeer zal wor den omgeleid naar de kruising Bekaf/ Rijksweg. Deze omleiding loopt via een tijdelijk noordelijk tracé; de voormalige Provincialeweg tussen Ouddorp en het gemaal 'Wittebrug', de Mariadijk en de Westerloostraat. De huidige parallelweg tussen Goede- reede en Ouddorp zal dan voor het door gaande langzaam verkeer worden afge sloten. De aan de afgesloten parallelweg gren zende percelen zullen tijdens de werk zaamheden voor gebrukers bereikbaar blijven. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER De omleidingsroute voor het fiets- en landbouwverkeer wordt met bebording aangegeven en zal tot medio mei 1995 in gebruik blijven. Gelijktijdig met het ingebruik nemen van de verlegging van de hoofdrijbaan, zal de rechtse uitvoegstrook vanaf de rijks weg naar de Oosterweg en stranden uit gebaiik worden genomen. Het verkeer naar de Oosterweg en de stranden zal dan vanaf de rechtdoorgaan- de baan (richting Ouddorp-centrum) di- rekt moeten afslaan naar voornoemde weg en/of stranden. Hierdoor zal de snelheid van het inko mende verkeer naar Ouddorp-centrum verminderen. De inwoner van Renesse die sinds 9 maart werd vermist is maandagavond jl. levenloos aangetroffen in het water van de Grevelingen. Wandelaars hadden vanaf de wal het lichaam zien drijven. Onderzoek heeft uitgewezen dat de man niet door een misdrijf omgekomen is. Op en bij de plaats aan de Oude Tongse van Halenstraat waar vorig jaar een houten streekschool af brandde komt een nieuwbouwplan met de realisering waarvan de ge meente Oostflakkee na de voorbe reidingsfase die woensdagmiddag werd afgerond, nauwelijks nog be moeienis zar hebben. De eer is ge heel aan%annemersbedrijf J. Kroon Zn. bv. te Den Bommel. In het verleden was dat anders. De gemeente zorgde dan voor de infrastruk- tuur als straten en riolering, maar in een opgestelde samenwerkingsovereenkomst wordt ook dat in handen van de aanne mer gegeven. Vorig jaar had Oostflakkee daarmee de primeur voor een bouwloka- tie in Ooltgensplaat, aan de van Halen straat in Oude Tongezal een volgend projekt aldus tot stand worden gebracht. Waarnemend burg. Wolf ontving de be trokkenen woensdagmiddag ten ge- meentehuize te Ooltgensplaat, voor hem de gelegenheid z'n waardering over de nieuwe opzet kenbaar te maken. De wnd. burgemeester noemde het een uitsteken de gedachte de verantwoordelijkheden daartoe bij het particulier initiatief te leg gen, temeer ook omdat daar de deskun digheid berust. Condnuïteit en kwaliteit zijn er gewaarborgd. Het plan voorziet in de bouw van 40 .woningen en een kantoor, zo daar be langstelling voor aanwezig blijkt. Van de 40 woningen zullen er 28 soc. koopwo ningen zijn, vervolgens 8 twee onder één kap en 4 vrije sectorwoningen. Er wordt, zo wil het ook de Provincie, zorgvuldig met de ruimte omgegaan. Eerst dient de bebouwing te worden ver dicht om pas daarna aan een nieuw uit breidingsplan te kunnen beginnen. De aannemer is er klaar voor. Dhr. Cor Kroon noemde het een 'uniek' plan dat zeker navolging verdient. Fa. Kroon zal er zeker z'n goede naam bevestigen. Er waren meer heel waarderende gelui den nu opnieuw een bouwplan gereali seerd staat te worden, dé manier om te voorkomen dat jonge gezinnen bij ge brek aan woonruimte naar elders vertrek ken en dus goed voor de gemeente Oost flakkee. Het bestuur van Woord Daad heeft recentelijk besloten haar werkgebied uit te breiden met Ethiopië. De omstandigheden in dit Oost Afrikaanse land, dat vele jaren heeft moeten zuchten onder een communistisch regiem en vele malen werd geteisterd door droog te en hongersnood, ondersteunen deze beslissing. Afgaande op recente publikaties van de Verenigde Naties, is een volgende hon gersnood op komst. Woord Daad zal zich in eerste instan tie richten op kinderhulp in de stad Dessie, waar vele tienduizenden versto ken zijn van de meest elementaire le vensbehoeften. Het betreft hier 200 kin deren in de schoolgaande leeftijd, voor namelijk oorlogswezen en -halfwezen, die zijn ondergebracht in pleeggezinnen. Voedsel, kleding, medische zorg en christelijk onderwijs, behoren tot de hulp. De kinderen krijgen les in de ge bouwen, die door de aktie van Terdege/ ZOA gefinancierd konden worden. Voorts wordt in Addis Ababa gestart met een hulp-/opleidingsprogramma. Het be treft hier 150 kinderen, op een enkele uitzondering na allemaal beneden de 5 jaar, komend uit gezinnen met alleen een moeder. De bedoeling is deze moeders, voornamelijk oorlogsweduwen, binnen 3 jaar op te leiden, zodat zij zelfstandig voor hun gezinnen kunnen zorgen. Na 3 jaar kan weer een volgende groep wor den geholpen. Een ambitieus plan, dat gerekend mag worden tot de weloverwo gen ontwikkelingshulp. Omtrent een aantal andere hulpaanvra- gen is nog geen beslissing genomen. In totaal omvatten de hulpaanvragen vele honderdduizenden guldens. Woord Daad hoopt deze gelden op de haar ge bruikelijke wijze bij elkaar te krijgen. Dirksland, Tel. (01877) 13 57 RENAULT-dealer Ongetwijfeld geschrokken van de aanwezigheid van 245 CD-stem- mers in haar gemeente (673 op heel Flakkee) heeft burgemeester mevr. Sleurink van Middelhamis woens dagavond, bij de plechtige herden king van de doden uit de Tweede Wereldoorlog een extra nadrukke lijke oproep gedaan tot solidariteit met-, en zorg voor hen die niet in vrijheid leven kunnen. Bij het monument aan de Hoflaan wer den de doden herdacht die onze vrijheid zo duur bevochten hebben en 't was mede in hun naam dat burg. Sleurink zich afvroeg of de les van '40-'45 begre pen en onthouden is. Te dikwijls wordt de verantwoordelijkheid voor de mede mens opnieuw in gruweldaden ge smoord. ,,We zijn konkurrenten van elkaar ge worden en de mens is hard op weg naar zelfvernietiging", waarschuwde mevr. Sleurink. Ze riep op tot waakzaamheid voor invloeden die ook onder ons hun verderfelijke gedachten ingang willen doen vinden. Dagelijks worden mensen slachtoffer van mensen en over het menselijk geluk valt de schaduw van het geweld, onver schilligheid en liefdeloosheid zijn onze samenleving binnengeslopen", was de klacht van mevr. Sleurink waarom haar oproep zich tegenover de doden van toen verplicht te weten z'n verantwoordelijk heid te kennen voor de ander die nog onder onderdrukking zucht. Onder het motto 'Help een handje met je voeten' wordt zaterdag 11 juni a.s. op het terrein van Hernes- seroord te Middelharnis de achtste UNICEF-sponsorloop gehouden. Deze week worden alle leerlingen van de basisscholen op Goeree- Overflakkee benaderd om (weer) mee te doen! Unicef staat dit voorjaar volop in de belangstelling. Op dit moment voert Unicef een grote landelijke wervingsak- tie voor donateurs, die een jaar lang elke maand 25,- overmaken. De opbrengst van deze aktie is bestemd om kinderen in Ethiopië, Bolivia en Vietnam een betere toekomst te geven. De sponsorloop die door Unicef 'Goe- ree-Overflakkee' georganiseerd wordt, is voor een ander doel. Namelijk een pro jekt om straatkinderen in Colombia aan een betere toekomst te helpen. Helaas is het nog steeds nodig dat Unicef kinderen helpt om een menswaardig be staan op te bouwen. Op veel plaatsen in de wereld is deze hulp hard nodig! De leerlingen van de deelnemende basis scholen krijgen over het werk van Unicef voor deze kinderen in Colombia infor matie via een videoband of via een aktie- krant. Zoals andere jaren is er deze dag 's mor gens de kinderboerderijdag en vanaf 13.00 uur kan er gelopen worden. De wandeling die over het terrein van Her- nesseroord voert, is twee km. lang. Er zijn diverse stempelposten onderweg. Ieder mag zelf weten hoe snel er gelopen wordt en hoeveel keer het parcours OUDDORP D.V. zaterdag 7 mei komen wij weer langs. Zet uw oud papier goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. De op brengst vorige keer was 1.800,-. Har telijk dank hiervoor. Let a.u.b. op uw karton. School met de Bijbel Kon. Beatrix COMBi wordt afgelegd. Uiteraard is het zo; des te meer kilometers afgelegd, des te meer geld er verdiend wordt. De organisatoren rekenen dan ook op enthousiaste deelnemers, die een ander graag een handje helpen met hun voeten! Op die dag zal er gratis busvervoer zijn, aangeboden door de firma Mijnders te Melissant. De vertrek- en aankomsttijden zullen in de week voorafgaande aan de loop in de krant gepubliceerd worden. Belangstellenden, die een kijkje willen nemen, zijn van harte welkom op Her- nesseroord. Wie meer informatie over de loop wil hebben of wie die middag mee wil hel pen bij de organisatie, kan bellen naar de volgende personen: P. deFeyter -(01870)85584 E. Spahr v. d. Hoek - (01877) 2411 H.v. d. Waal -(01874)1149 J. Wieringa -(01870)82757 I. Zuurmond -(01879)1620 Zaterdag 4 Juni wordt in Middelhar nis weer Havendag gehouden. Stralend weer is op deze dag de mooiste attraktie, maar de organisa tie, Stichting Evenementen Middel hamis, zorgt andermaal voor veel in vulling die een bezoek aan deze dag aantrekkelijk maakt. O.a. is er tobbedansen waarvoor men zich vanaf 9 mei bij het VVV-kan- toor kan inschrijven. Er worden maximaal 25 deelnemers toegelaten. Inschrijfgeld 5,-. Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - Tel. (01870) 8 30 94 Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 De overeenkomst wordt getekend door burg. Wolf en dhr. C. Kroon (r). voor Goeree-OvQrflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 Samen met weth. Slootweg legde mevr. Sleurink een krans bij het monument aan de Hoflaan. 's Morgens had in Ouddorp de kranslegging bij het monument plaats door leerlingen van beide plaatselijke basisscholen. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE UZI tU CJ C3 C3 OUDDORP - Weststraal 35 - Telefoon (01878) 16 12 Fax 37 34 RENESSE - Pnnishop - Hogezoom 172- Teleloon 10116} 24 00 SOM¥ELSDIJK - Westkrakeelslraal 8 - Telefoon (01870) 8 68 41 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1