Koninklijk Zilver voor Lia en Andries z-lLC I Politieberichten Niels Dolieslager wint wisseibeker voor de derde keer! Koffieochtend in 'De Rank' Meester Dekker Solistenconcours Goeree- o ver flakkee Leve de Koningin, of... leve de kassa? Wijkvereniglng 'de Zwaluw*" zoekt oude boeken 'De Kop van Goeree' komt er aan Kinderen laten zïen: een schoon strand begint bij jezelf Echte Bakkers maken van Koninginnedag een Oranjedag Cake voor waterputten Zendingsavond Albanië Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten 'De Blaeuwe Stapper', de Evenementenkrant van VW Ouddorp is uit 66e Jaargang DINSDAG 26 APRIL 1994 No. 6295 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14,-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal uit winkel Vrijdagmiddag 22 april omstreeks 13.45 uur kwamen twee mannen een kleding winkel binnen en zagen kans hier twee mantelpakjes te stelen. Het signalement van de onbekende daders luidt: 1. lange man, brildragend, gekleed in donkere broek en zware coltrui. 2. korte man, kalend, donker haar, ge kleed in donkere broek en zware col trui. Mocht u informatie m.b.t. tot deze perso nen hebben dan kunt u kontakt opnemen met de Politie in Middelharnis, tel. (01870)82444. Ongeval met gewonden Op de Rijksweg 57 te Goedereede vond een aanrijding plaats tussen 5 personen auto's. Twee inzittenden uit een van de auto's werden overgebracht naar het Holy-ziekenhuis te Vlaardingen. Rijden onder invloed Zaterdagavond 23 april ontstond er een aanrijding op de Stationsweg in Oud- dorp. Een van de bestuursters bleek gedronken te hebben en moest mee voor een ademanalyse. Toen dit niet bleek te lukken werd een bloedproef genomen. GEMEENTE MIDDELHARNIS Aanrijding met gewonden In de Spuistraat in Middelharnis ont stond in de ochtend een aanrijding tussen twee personenauto's. Een van de perso nenauto's raakte in de bocht de macht over het stuur kwijt en botste vervolgens tegen de stoep van een pand. De bestuur der raakte licht gewond. Vrijdag 22 april ontstond er een aanrij ding tussen een bromfietsbestuurster en een bus van de ZWN. Toen de bus pas seerde reed de bestuurster van de brom fiets tegen de bus en kwam ten val. Voor onderzoek werd zij naar het ziekenhuis gebracht. Bestuurder onder invloed Vrijdagmiddag 22 april werd de bestuur der van een personenauto gecontroleerd. Hij bleek niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Bij verdere controle bleek tevens dat hij teveel alcohol had gedron ken. Winkeldiefstal Vrijdagmiddag werd een vrouw aange houden terzake diverse winkeldiefstallen in winkels in Middelharnis. De totale waarde van de goederen was zodanig dat mevrouw een schikking namens de Officier van Justitie werd uitgereikt van 400 gulden. Ingezonden: Met steeds stijgende verbazing neem ik de laatste dagen kennis van allerlei advertendes en folders met als tekst: „Op Koninginnedag zijn wij geopend". Het is een genante ontkenning van ver bondenheid aan ons Koningshuis, door al die ondernemers die kennelijk liever het geluid horen van piepende kassa's, dan de geluiden van fanfare's en zingende mensen, om zo hulde te betonen aan ons Koningshuis. Door hun zaken geopend te houden ontnemen ze ook hun personeel daartoe de gelegenheid. Vooral in deze tijd van veleriei ontwrich ting zouden we moeten begrijpen dat we eigen gewin ondergeschikt zouden moe ten maken aan het collectieve gewin dat we behalen wanneer we in eendracht en verbondenheid ons Koningshuis onze aanhankelijkheid betuigen. De geluiden van mijn kassa's hoor ik graag; op 30 april geef ik toch de voor keur aan een ander geluid: „Leve de Koningin"! Klaas van Heest Extramarkt Goeree SOMMELSDIJK Wijkvereniging 'De Zwaluw' zoekt nog oude boeken voor haar boekenkraam op Koninginnedag. Heeft u nog oude boe ken liggen en wilt u die kwijt, dan zou u er ons een groot plezier mee doen. U kunt ze elke werkdag inleveren van 9.00 tot 11.30 uur. Kunt u ze absoluut niet zelf brengen, belt u dan even naar het wijkgebouw, tel. (01870) 86574. Bij voorbaat hartelijk dank. Belangenbehartiging optima for ma. Dat zijn de woorden die uitein delijk zullen leiden naar een nieu we vissersvereniging in de Kop van Goeree. Bij de afdelingen Goedereede, Ouddorp en Stellendam is het samengaan van de verenigingen regelmatig onderwerp van gesprek geweest. Men heeft de zaak ech ter niet overhaast met het resultaat dat er ontzettend veel voorstanders zijn van een fusie. In de hedendaagse visserij is het niet meer mogelijk om aan de zijlijn te staan. Gezamenlijk optreden (lokaal en lande lijk) betekent dat men sterker staat. En dat is het uiteindelijk doel: een optimale belangenbehartiging voor de leden. Zaterdag 23 april werd voor de 31e keer het jeugdsolistenconcours gehouden in verenigingsgebouw de 'Melishof' te Melissant. Dit jaar deden er 77 deelnemers mee aan het concours dat om 10.45 uur begon. Het toneel zag er uitstekend uit met een orgel en een vleugel van de fa. Verspuy en bloemen en planten van de fa. Boogert. De fam. v.d. Mast verzorgde de inwen dige mens. De jury bestond dit jaar uit de heren Brokken uit Rotterdam, Van Dalen uit Papendrecht en Van Gelder uit Barendrecht. Zij zorgden deze dag voor de beoordeling van de deelnemers en spraken tijdens de diploma-uitreikingen de deelnemers steeds persoonlijk toe. Marjan Wolfert was de presentatrice en kondigde de deelnemers aan. Het was een schitterende muzikale gebeurtenis, met veel verschillende in strumenten, zang, en dat allemaal van een prima kwaliteit. Om 12.00 uur speelde Mirjam van Reek uit Oostvoome op de piano een prachtig stuk van Chopin waar ze \lOV2 pnt. mee behaalde. Iets bijzonders deze zaterdag was dat er een fagot meedeed. Joost Bosdijk uit Sommelsdijk behaalde met dit instru ment maar liefst 166'/i pnt. Aan het begin van de middag deed een gitaargroep bestaande uit 7 personen mee die zorgden voor een vol podium en 165% pnt. Annette Kik en Samiel Deurloo uit Bruinisse speelden op viool en piano Concerto no I in G van W. A. Mozart. Het was een fascinerend samenspel en goed voor 166 pnt. Van 16.45 tot 18.45 uur werd er gepau zeerd waarna Mirjam van Dieren uit Middelharnis de spits afbeet met het orgelstuk 'Andante mit variationen' van Mendelssohn. Hiermee haalde zij 173% pnt. De enige zangeres die aan dit concours meedeed was Corine Molenaar uit Sommelsdijk. Ze zong '1 will always love you' van D. Parton. Niels Dolieslager begeleidde haar met piano. Iedereen in de zaal was diep onder de indruk van het lied en na afloop volgde dan ook een daverend applaus. De jury gaf haar 158 pnt, en raadde haar aan door te gaan met zangles en het zingen. Jan Hoek uit Ouddorp behaalde 182 pnt met 'Introduktion und Passacaglia d- Moll' van M. Reger. Iris Bulthuis uit Goedereede speelde schitterend op haar dwarsfluit een sonate Op 28 april start om 13.30 uur de derde Landelijke Strandschoonmaakdag, onder het motto 'Het Strand aan de kant. Dat heb je mooi zelf in de hand'. In 16 kust- gemeenten zullen zo'n 2000 kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool, onder leiding van leerkrachten, het zwerfafval op de stranden opruimen. Voor de organisatie en coördinatie van de Landelijke Strandschoonmaakdag heben de Stichting Samenwerkende Nederlandse Kust VVV's (SKV), de Nederlandse Vereniging van Strand- exploitanten Noordzeestrand (NVSN), de Stichdng Nederland Schoon (SNS), het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT), de Foundation for Environmental Education in Europe - the Netherlands (FEEEN) en de Stichting Werkgroep Noordzee de handen ineen geslagen. Kinderen ruimen op Aan de aktie werken 55 basisscholen in 16 gemeenten mee langs de gehele Nederlandse kusdijn. „De aktie heeft een educatief karakter. De kinderen volgen, voorafgaand aan de aktie, een lesprogramma. Doelstelling van dit programma is, door praten, leren en zelf doen de bewustwording ontwik kelen voor het zwerfvuilprobleem en de manier waarop je daarmee zelf omgaat", zegt Liesbeth Gadron van de Samenwer kende Nederlandse Kust VVV's. „Daar naast geven de kinderen met de aktie het goede voorbeeld en laten zij zien dat iedereen het strand kan schoonhouden. Afval gooi je in de afvalbak of neem je mee naar huis." Zwerfafval op het strand levert om ver schillende redenen problemen op. Het vergaat erg langzaam en kan daardoor, als het niet wordt opgeruimd, jaren blij ven liggen. Dieren kunnen in touwen en netten verstrikt raken en zich verwonden, of zien schadelijk afval aan voor voed sel. Ook recreanten hebben een hekel aan vervuilde stranden. STELLENDAM - Op D.V. woensdag 4 mei hopen wij, uitgaande van de Ned. Herv. Gemeente te Stellendam, een kof fieochtend te organiseren in 'De Rank'. Voor ons hoopt te spreken mevr. Lies Drop uit Vlaardingen. Het thema van deze ochtend luidt: 'Een nieuw begin, maar hoe?'. Aanvang 9.15 uur (crèche aanwezig). We nodigen u hartelijk uit om deze och tend bij te wonen en hopen dat we velen mogen begroeten. Stuurgroep Evangelisatiekommissie Bijbelstudiegroep 'Ruth' Een 25-tal leerlingen van Muziekschool De Hoop, van prille beginner tot verge vorderde amateur, zullen aan dit con cours meedoen. Solisten op bugel, saxofoon, slagwerk, hoorn en scherp koper zullen ingestu deerde muziekstukjes ten gehore bren gen. Een deskundige jury zal de presta ties beoordelen. De pianobegeleiding wordt verzorgt door Marjo Boom. Het solistenconcours wordt gehouden op zaterdag 7 mei a.s. in het 'Haegse Huus' te Stellendam. Vanaf 14.00 uur bent u van harte wel kom. Toegang gratis. van Poulenc waarvoor ze 185 pnt kreeg. Martin Kolff uit Ouddorp speelde een vlot orgelstuk getiteld 'Carillon de Westminster' van L. Vieme, en behaalde 179 pnt. Al laatste trad voor ons op de winnaar van vorig jaar en ook van het jaar daar voor: Niels Dolieslager uit Goedereede. Uit zijn hoofd speelde hij '3 Danzas Argentinas' van A. E. Ginastera. Het werd muisstil in de zaal toen Niels dit stuk op de piano speelde. Achteraf zei de jury dat ze nauwelijks de muziek op papier hadden kunnen volgen. Niels haalde in totaal 200^2 pnt. Hiermee werd meteen de winnaar van dit concours bekend. Burgemeester Boonstra overhandigde de prijzen en de wisseibeker ging voor de derde keer naar Niels Dolieslager die hem dit keer mocht houden. Niels bedankte zijn leraar 'zonder wie hij dit niveau nooit had kunnen bereiken'. Tot slot speelde hij nog een gedeelte van het winnende stuk. (vervolg op achterzijde) NIEUWE TONGE - Lia en Andries Bruggeman uit Nieuwe Tonge, een al 40 jaar hechte eenheid, die vrijdag onder echt enorme belangstelling de 40-jarige bruiloft vierde, hebben sinds zaterdagavond nóg wat gemeen schappelijks, ze werden toen elk onderscheiden met de Zilveren Ere medaille in de Orde van Oranje Nassau...! Vrijdagavond toen de bruiloft werd gevierd, was het in 'Ons Dorpshuis' ook al zo vreselijk druk geweest en zaterdag, toen het 40-jarig jubileum van Lia en Andries als conciërge-echtpaar werd her dacht vulde de zaal zich opnieuw rijke lijk met vooral vertegenwoordigers van tal van plaatselijke verenigingen. Onder de aanwezigen ook burgemeester mevr. Sleurink, met een speciale boodschap van Hare Majesteit de Koningin. Een Zilveren Eremedaille voor beide harde werkers die al 40 jaar 'Ons Dorpshuis' namens gemeente en gemeenschap een gastvrij huis doen zijn. Voor mevr. Sleurink reden tot grote tevredenheid, ,,want", zei ze, ieder vindt onderdak en ondersteuning in het Dorpshuis en in gedachten ging ze van een bruiloft naar een uitvoering, de be- jaardensoos, de naaiclub of naar feeste lijkheden op Koninginnedag, Lia en 'Oranjetaart' is weer een nieuw ovenmirakel van Neerland's Enige Echte Bakkers. De ambachtelijke lekkernij is zo bijzonder smaakvol dat het eethoogtepunt is vastge steld op Neerland's Enige Echte Oranjedag, onze Koninginnedag. Omdat het jammer is om uitslui tend op 30 april te kunnen genieten van de verrukkelijke Oranjebrood- taart, hebben de Echte Bakkers besloten om tijdens het WK voet bal extra 'Oranjedagen' in te stel len. Eén en ander is natuurlijk wel afhankelijk van de prestaties van 'onze jongens'. De 600 Echte Bakkers die ons land telt, zijn aangesloten bij de Stichting Echte Bakkersgilde. Deelname aan het 'Gele Gilde' is uitsluitend mogelijk als een 'proeve van bekwaamheid' is afgelegd. Met andere woorden: Een bakker moet zijn bekwaamheid en ambachtelijk vak manschap afdoende hebben bewezen. Een Echte Bakker streeft altijd naar top kwaliteit, met minder is hij niet tevreden. Daarnaast staat vernieuwing van het pro- dukt en innovatie van assortiment als basisregel in het Echte Bakkers logboek. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het Bakkersgilde met grote regelmaat het assortiment uitbreidt en verrijkt. Oranjebroodtaart De Oranjebroodtaart is een specialiteit van zoet brooddeeg gevuld met oranje snippers, rozijnen, gedroogde abrikozen, een vleugje likeur en feestelijk afgewerkt met oranjefondant. Een Echte Oranje broodtaart is versierd met vlaggetjes, om en om, 'rood, wit, blauw' en 'oranje'. Maar er is meer op Nationale Oranjedag Andries zijn er als beheerdersechtpaar en als vraagbaak bij de vele akdviteiten. ,,Wie doet het ze na...?" bewonderde mevr. Sleurink, zich 40 jaar in zetten voor de dorpsgemeenschap wat voor de zoons Wim en Kees betekende dat ze hun ouders met vele dorpsgenoten moes ten delen en ze moesten 't maar goed vinden wanneer de meubels uit de huis kamer verdwenen om dienst te doen als decorstukken bij weer een uitvoering beneden in de zaal. In het Verenigingsleven liet het nijvere echtpaar Bruggeman zich evenmin onbe tuigd, ze namen er, zo had de burge meester ervaren, zelfs intensief aan deel, veertig jaar zijn ze al lid van het ge mengd koor 'Apollo' en al 45 jaar is dhr. Bruggeman ook - bestuuriijk - verbon den aan de voetbalvereniging NTVV (als dank waarvoor hem deze avond de Gouden KNVB-speld werd uitgereikt). bij de Echte Bakker, zoals Oranjeschnit- ten, Oranjesoezen en een grote sortering 'Echt' Oranjegebak. De Oranjebroodtaart en andere Oranje lekkernijen zijn verkrijgbaar bij alle Echte Bakkers. DIRKSLAND Buurtver. West/Molenzicht te Dirksland houdop 5 mei a.s. een aktie t.b.v. Johan Wachters in een der armste landen van Afrika, nl. Mali. In de week van rnoederdag bieden wij huis-aan-huis verkoop van overheerlijke cake voor slechts 4,50 per stuk in Herkingen, Melissant en Dirksland. Geef moeder een heerlijke cake en u steunt een goed doel. U helpt nl. aan het slaan van waterputten in Kaü (Mali) die daar onmisbaar zijn. MELISSANT - Hedenavond (dinsdag) wordt een zendingsavond met dia's belegd in de vergaderzaal van de Gere formeerde Gemeente aan de Beatrixlaan. De heer J. Otte uit Dinteloord, toekom stig evangelist in Albanië, hoopt te spre ken en dia's van het land te laten zien. Jongeren en ouderen hartelijk welkom. Aanvang half 8. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. R. Kattenberg van Arnhem. MIDDELHARNIS - hedenavond (dins dag) 7.30 uur ds. A. Bac van Bo degraven. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. C. Hogchem van Bors- sele (bediening H. Doop). OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. C. de Jongste van Alblasserdam. Burg. Sleurink heeft Lia en Andries het Koninklijk Zilver opgespeld. Van de Stichting 'Ons Dorpshuis' ontving het echtpaar elk een gouden horloge. Andries diende de vrijwillige brandweer en maakte 6 jaar deel uit van de Ge meenteraad. Lia verzorgt al 30 jaar lang iedere woensdagmiddag de de bejaardensoos waarnaar door menig bejaarde wordt uit gekeken en ze runt autorijschool 'de Brug' al 25 jaar. Enthousiasme, inzet en werkkracht werd en wordt nog steeds bij hen gevonden en 't verbaasde de burgemeester niet dat 'Ons Dorpshuis' dat met zoveel ambitie wordt beheerd zo'n grote plaats als het geval is in de gemeenschap heeft ingeno men. „De kurk waarop de maatschappij drijft zijn de mensen die zich in willen zetten voor de gemeenschap, Andries en Lia zijn zulke mensen", waardeerde burg. Sleurink en ze meende 't van harte toen ze zei hoezeer het haar verheugde hen het Koninklijk Zilver op te mogen spel den, 't gaf extra glans aan 't Bruggeman- feest dat door velen van harte werd mee gevierd. Jaarlijks brengt VVV Ouddorp een evenementenkrant op de markt. Dit jaar ontvangen de in woners van de gemeenten Oud dorp, Goedereede, Goedereede- Havenhoofd en Stellendam deze evenementenkrant - inmiddels omgedoopt tot 'De Blaeuwe Stapper' - deze week persoonlijk in hun brievenbus. De Blaeuwe Stapper staat wederom boordevol met uitgaanstips in de periode april t/m december 1994 in de gemeente Goedereede. Wat dacht u van een excur sie naar één van de mooie natuurgebie den die de gemeente Goedereede rijk is, rommelmarkten, toeristendagen, muziek- optredens, kinderaktiviteiten, surf-, zwem-, voetbal, touwtrek- en tenniswed strijden, wandel-, fiets- en bustochten, puzzelritten, stadswandelingen, torens beklimmen, exposities, bingo's, klaver jas- en bridgewedstrijden. Nieuw dit jaar zijn onder andere de volgende akdvitei ten: gratis rondritten met een cabriolet bus op zaterdag, georganiseerde bustoch ten naar Amsterdam en Brugge, een tul penwedstrijd voor creatieve tulpfans en een tuinenwedstrijd. Meerdere informatie vindt u allemaal terug in de Blaeuwe Stapper, die, als u hem deze week niet heeft ontvangen, ook nog verkrijgbaar is bij VVV Oud dorp en VVV Overflakkee, de rekreatie- terreinen en verenigingsgebouwen in de gemeente Goedereede. f Uit: De Visserman nieuwsbrief van de Nederlandse Vissersbond VOOR BEELD EN GELUID COMBJ FOTO - VIDEO - STUDrO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE ^^W ^^M c=3 CD ca C3 CD C3 cn C=3 C^ CD OUDDORP - Weststraat 35 - Telefoon 101878) 16 12 Fax 37 34 RENESSE - Pnnlshop - Hogezoom 172 - Telefoon 101116) 24 00 SOMMELSDIJK - Weslirakeelstraar 3 - Telefoon (01870)8 68^1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1