SGP teleurgesteld over samenstelling college B en W Predikbeurten Jarige O.B.S. 'J. C. van Gent' startte feesteHjke week met onthuning kunstwerk Ds. Willemsen (HDG) herdacht zilveren ambtsjubileum Extra kerkdiensten Ger. Gem. Zitting Politierechter te Sommelsdijk Nieuwe gemeenteraad Dirksland Kledinginzameling Oostflakkee - Bladz. 2 De uitslag van de gemeenteraadsverkiezing in Dirksland lieeft voor een historische ommekeer gezorgd. Voor het eerst in de geschiedenis zijn de confessionele partijen in de minderheid wat het aantal zetels betreft. Ze hadden er altijd zeven van de dertien, maar nu zijn het er zes, ook al behaalden de confessionele partijen samen 51% van de stemmen en bleef de S.G.P. de grootste partij. Een extra bittere pil voor de S.G.P. is de samenstelling van het College van Burgemeester en Wethouders gewor den: geen vertegenwoordiger van de S.G.P. of van de andere confessione le partijen in het college. Andere verdeling Afscheid wethouder Schouten Het waarom van de collegesamenstelling Teleurgesteld in CDA Eigen schuld Continuïteit en verandering Vrouw in Stichtingsraad ziekenhuis Zondag 17 april 1994 SOMMELSDIJK - Eén en twintig jaar was ds. J- Willemsen 'plaatselijke predi kant' geweest toen hij in febru ari 1990 geestelijk verzorger werd van de HDG te Sonunels- dijk. Laatstelijk diende hij de nogal verscheiden Herv. ge meente van Klundert, maar nu werd z'n gemeente, hoe divers ook, veel meer homogeen, bejaard in het ene, gebrekkig in het andere deel van z'n werk terrein. Zaterdag herdacht ds. Willemsen er z'n 25-jarig ambtsjubileum. Morgenrood zoel(t medewerkers voor tentcampagnes Vervolg van voorpagina Molotov cocktail '^^'■''L:^-'- ■■'/v..:^^ „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 15 APRIL 1994 In plaats van wethouder Schouten (CDA) werd de heer T. van Houwelin- gen van Gemeentebelangen tot nieuwe wethouder gekozen en wethouder Eshuis (PvdA) kon wethouder blijven. Dhr. Koningswoud als fraktievoorzitter van de SGP sprak zijn teleurstelling uit over de nieuwe samenstelling van het College. Dat Gemeentebelangen als op één na grootste partij een wethouder levert kon de SGP billijken. Maar het was toch wel vreemd dat de confessionele partijen met 51% van de stemmen geen vertegen woordiger in het College zouden krij gen. De heer Koningswoud deed een beroep op de VVD, die het - gezien de achterban van de VVD, - onverantwoord zou moeten vinden een college te steu nen waarin geen vertegenwoordiger van een confessionele partij deel zou nemen. De oproep van de SGP vermocht geen verandering in de voorgestelde samen stelling van het college te brengen en de heren van Houwelingcn en Eshuis kon den hun plaats aan de zijde van burge meester Boonstra aanvaarden. De heer Lecflang was nieuwkomer in de raad. evenals de heer Helmreich van Gemeentebelangen en dhr. Driesprong van de VVD. Voor mevr. Tuinsira van de VVD was het een kwestie van terug komen. Dhr. Leeflang is de oudste der raadsleden of zoals dat in de gcmeentc- raadstaal heet 'nestor' van de raad. Tot dhr. A. J. Schouten, die zijn wethou derschap had neergelegd - tot spijt van velen - sprak dhr. Boonstra een kort maar zeer waarderend woord. Boonsira prees dhr. Schouten als iemand met een diep besef van verantwoordelijkheid, open voor anderen en bereid mensen serieus te nemen. „Een standvastig bestuurder, trouw aan het collegebeleid, trouw aan het collegeprogramma, trouw aan het CDA-programma, ook trouw aan u zelf'. De heer Schouten was gccniotioneerd toen hij zei; „U hebt nogal wat lovende woorden in mijn richting gesproken. Dat wil ik toch wat relativeren. Ik heb dit werk niet op eigen kracht gedaan; daar wil ik mee beginnen en niet mee eindi gen". „De uitgangspunten van het CDA heb ik altijd getracht handen en voeten te geven. Dat is niet op alle punten gelukt. Misschien heeft daarom een deel van mijn achterban afgehaakt. Misschien ben ik daarom linksbuiten gezet. Dat kunnen gevaarlijke mensen zijn". De heer Schouten besloot met dankzeg ging aan allen met wie hij had gewerkt, het college, de oude gemeenteraad, de gemeentesecretaris en niet in het minst het ambtenarencorps. Gegeven de nieuwe samenstelling van het college van Burgemeester en Wet houders, lieten de verschillende raads- frakties hun licht schijnen over hoe het gekomen was en waarom. Koningswoud vond het huidige college een college met een uiterst smalle basis. Hij sprak van Dirksland op z'n smalst. Hij wenste de voorzitter veel sterkte: „U zult het nodig hebben". Dhr. Leeflang feliciteerde namens de raad beide wethouders en wenste hen Gods onmisbare zegen toe. Dhr. van Prooijen van Geineentebelan- gen wond er geen doekjes om hoe de samenstelling van het college van B en W tot stand was gekomen. Na de sterke groei van Gemeentebelangen bij de laat ste verkiezingen, die ook winst voor de VVD hadden gebracht, was hij vanuit die situatie aan de slag gegaan voor de vorming van een college met wethouders dat recht zou doen aan de samenstelling van de Dirkslandsc bevolking. „Net als vier jaar geleden hadden CDA, VVD. PvdA en Gemeentebelangen ruim voldoende zetels om de toen gestarte samenwerking te continueren. Dat was dus de insteek voor de komende vier jaar, daar lag onze voorkeur. Wc betreu ren het dat het CDA zich uit dit overleg heeft teruggetrokken, want hierdoor ver loren we de confessionele inbreng die ons nodig leek gezien de samenstelling van onze bevolking. Want ook nu willen we een gemeentebe stuur dat zijn diensten moet kunnen en willen aanbieden aan alle ingezetenen van onze gemeente, ongeacht religie, sekse, levensbcschouwmg. huidskleur of opleiding, l-.n tiaarbij was hel CDA onmisbaar. Samenwerking inei de SCiP had niet onze \oorkeui gezien hun diskrunineren- de houding ten opzichte \an vrouwen en ondei andere hun rol in de ncsluiivor- imiiL' ten aanzioii \m\ hel ontslag van de bestuurders van hei Binnenhof. Dhr. Van Prooijen zei teleurgcsield Ic zijn in de houding van het CDA dal de coalitie zelfs niei wil steunen of gedo gen. Hij vond dal Gemeentebelangen en VVD dat mochten verwachten. „Zijn het niet Gemeentebelangen en VVD geweest die de afgelopen vier jaar wel hel CDA PvdA-College hebben gesteund?" Volgens Van Prooijen is hei in hel belang van de burgers dal er een breed gedragen College van B en W is, en daarom had Gemeeniebelangen hel zo graag gewild. Hi| noemde hel overigens uniek in de geschiedenis van Dirksland dat er nu een college van drie niet-con- fessionele partijen is. „Een dergelijk sce nario had zelfs m'n vader niet kunnen bedenken". Van Prooijen verklaarde dat het zeker niet zo zal zijn dat het nieuwe college een anti-christelijk beleid gaat voeren. „Dat hoeft niemand te verwachten of te vrezen. Dit college zal zich inzetten voor de gehele gemeenschap". Het was aan de heer Sandee om de rol van het CDA in de collegevorming toe te lichten. Dhr. Sandee zei het grote verlies van het CDA te betreuren maar daaraan de conclusie te verbinden dat het CDA bescheidenheid past bij de collegevor- niing. Het CDA heeft gemeend dat het beter is deze vier jaar de zaak vanaf de zijlijn te volgen. Dat zal gebeuren op een positief kritische manier. „We hebben er toch moeite mee dat in het college geen confessionele partij ver tegenwoordigd is. We zullen er alles aan doen de christelijke waarden boven water te houden. Wanneer het om princi piële punten gaat zullen we het college zeer kritisch volgen". Namens het CDA feliciteerde dhr. Sandee de twee wethouders met hun plaats achter de collegetafel. De heer Driesprong zei namens de VVD dat uitgangspunt en inzet van de onder handelingen was geweest: een zo breed mogelijke coalitie. Hij vond het jammer dat het CDA zich van de onderhande lingstafel had teruggetrokken. De VVD was van mening dat men dan maar niet een kleinere coalitie verder moest gaan. Dhr. Robijn feliciteerde de wethouders namens de PvdA. In reactie op de woor den van dhr. Koningswoud zei hij: „Ja, 51%, maar het rcsulleeri in zes zetels. Het is de eigen schuld van de confessio nele pariijen. Hel koinl door de verdeeld heid, dal hebl u aan uzelf te wijten". Wal wethouder Eshuis betrof: „Eshuis is aliijd in de race geweest voor het wet houderschap en wij zijn blij dat hij geko zen is". Weihouder Eishuis had voor deze gele genheid een verlies- en winstrekening gemaakt over de politieke verhoudingen in de gemeente Dirksland vanaf 1946 en constateerde nu een ommekeer, al was het alleen maar het feit dat er nu altijd drie partijen nodig zijn om een college te vormen. Als wethouder hoopt hij op gezonde kri tiek waar dat nodig is en constructieve samenwerking waar dat logisch is. Wethouder Van Houwelingen zei te beseffen dat zijn taak geen gemakkelijke zou zijn, maar: „Toch wil ik mij daar voor inzetten omdat ik geloof in ons democratisch systeem en bovenal omdat ik geloof in Dirksland". Het beleid van het nieuwe college is in grote lijnen neergelegd in een beleids plan dat de titel 'Continuïteit en verande ring' heeft gekregen. Dit beleidsplan werd overwegend posi tief ontvangen, al werden er door Ko ningswoud, Leeflang en Sandee kritische kanttekeningen geplaatst en vragen gesteld. De opmerkingen betroffen pun ten als openbare orde en veiligheid, wegen en verkeer, de bouw van een gemeenschapsruimte in Hcikingen, alter natieven voor de agrarische sector, oude renbeleid en sport op zondag. Of het beleidsplan van het college finan cieel haalbaar is, moet nog precies wor den bekeken. In grole eenstemmigheid werden de ver tegenwoordigers voor allerlei commis sies en besturen gekozen. De stemming was 'gesimplificeerd', maar nam toch geruime tijd in beslag. Mevrouw E. Gortzak werd door de raad aangewezen'als een van de vijf gemeen telijke vertegenwoordigers in de stich tingsraad van het ziekenhuis. Zij volgt de heer Van der Vlugt (PvdA) op. De SGP verklaarde zich tegen de benoe ming van mevrouw Gortzak. Zoals de heer Koningswoud zei: „Niet om de per soon en nog minder omdat ze een vrouw is, maar omdat de SGP voorstander is van raadsleden als vertegenwoordigers in dergelijke besturen, teneinde de bestuur lijke lijnen kort te houden." Mevrouw Gortzak is de eerste vrouw in de stichtingsraad van hel ziekenhuis. Ook in dit opzicht dus een historische raadsvergadering in Dirksland op 12 april 1994. OUDDORP - llerv. Gem. üorpskcrk 9..^() uur kand. H. van de Bell. Nieuw-Lekkerland en 18.30 uur ds. R. Veldman. Ehcn-lhiczcr: 9..^() uur ds.'R. Veldman en I8..^() uur kand. H. van de Belt - Ger. (Jem. 9.30 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. C. Wesi- strale, 's-Gravenpolder - Ger. Kerk lO.(M) uur ds. J. Koster (jeugddienst) en 18.30 uur ds. C. Versluys - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDERHHDE - Ilerv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. I-. Hoek. STELLENDAM - Herv. (Jem. 10.00 uur ds. T. Wegman, Wijngaarden en I8.(X) uur ds. A. J. Sonncveld, Zijder- veld Ger. Kerk lO.(X) uur ds. Z. C. Versluys en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.(K) uur ds. N. A. de Vries, Elspcel - Ger. Gem. lO.(X) en 18.(X) uur lees- dienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. T. Talsma, Drachten - Ger. Sommelsdijk is een kunstobjekt rijker. Zo wordt dit duidelijk ook gezien op de jubilerende basis school aan de Molenlaan. In 1992, bij de opening van de derde aan bouw van de 25-jarige school, is het plan ontstaan de school te ver rijken met een kunstobjekt aan de gevel. Kontakten werden gelegd met beeldend kunstenaar Jaap Reedijk uit Herkingen en fondsen werden bedacht om het idee te kunnen realiseren. Afgelopen woensdag was hel zo ver. Het gevelobjekt kon onthuld worden in het bijzijn van een bijna voltallig college van burgemeester en wethouders, omringd door 325 schoolkinderen, leerkrachten en een schare ouders. Het plechtig moment werd voorafgegaan door een toespraak van mevrouw Slcurink, een trompetpartij van twee leerlingen. Maarten Loo.sjes en Pieter Smilshoek, en feestlied. De onthulling werd verricht door Anne Troost en Nicole Markus, leerlingen uit resp. groep 8 en 1 Het kunstwerk bestaat uit twee elemen ten, verbemden door een horizontaal vlak. Hel symboliseert de sfeer in en rond de J. C. van Gentschool. We willen niet onvcmield laten dat reali sering mogelijk is geworden door bijdra gen van ouders, de gemeente Middelharnis, de Vereniging voor Openbaar Onderwijs en enkele bedrij ven, l.w. firma Kool. schoonmaakbedrijf Flakkec en de Spaarbank. Startte de feestelijke week met de ont hulling van het kunstwerk, zo zullen de feestelijkheden besloten worden met een open-school op woensdag 20 april van 13.30 tot 16.00 uur. Dit open huis is bedoeld voor iedereen die zich verbon den weet of wist met de school en verder is iedere belangstellende hartelijk wel kom. De gehele week wordt er gewerkt rond het Foster Parents-land Ecuador. De school doneert al vele jaren gelden aan F.P.P. voor haar 7 kinderen. Getracht zal worden extra gelden te vergaren voor een forse bijdrage aan diverse F.P.P.- projekten in de gemeenschap van deze kinderen. Verder voeren de 60 kinderen van groep 7 en 8 vijfmaal de dansmusi cal 'Eerste prijs een wereldreis' op voor de medeleerlingen, hun ouders en geno digden. Deze spannende musical voer! de kinderen naar diverse landen, waar tegelijkertijd kennis genomen wordt van diverse dansen. Dit geeft het geheel een exotisch, romantisch kleurrijk sau.sje. Dankzij de spontane hulp van tientallen ouders en hel enlhousiasnic van leclrin- gen en leerkrachten ziet het er naar uit, dat het een onvergetelijke week gaat worden. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdiensi. DIRKSLAND - Herv. Gem. lO.(K) uur drs. P. Buitelaar, Rotterdam en 18.00 uur kand. P. Hoogendam, Gouda - Ger. Gem. 10.00 en 18.(X) uur lees diensi. HERKINGEN - Herv. Gcm. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. lO.(X) uur (H.A.) en 18.00 uur ds. W. Harinck, Kapelle-Biezelinge. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en I8.(X) uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander - Rem. (Jer. (Jcm. lO.(X) uur ds. J. Spijker - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Ley, Rotterdam Pinkstergemeente lO.(X) uurW.Pouwel.se. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. W. Westland - Chr. (Jer. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. M. C. Tams, Sliedrecht - Ger. (Jem. 9.30 en I8.(X) uur lees diensi - (Jer. Kerk !0.(X) uur ds. H. Oul en 17.(K) uur ds. J. M. Wilschut - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdicnst en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrien den van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur evang. H. Wul- fraai. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Beider - Ger. (Jem. 10.(X) uur leesdiensi en 15.00 uur ds. W. Harinck. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. J. Teeuw - Ger. (Jem. l().(X)en I8.(X) uur leesdicnst - Volle Evangelie (Jemeente (Tonissc- weg) Trencon 10.(X) uur dhr. L. v. d. Sluys. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Verwelius, Vcenendaal, bevestiging kand. L. D. Burger en 14.30 uur kand. L. D. Bur ger, intrede - Ger. (Jem. 10.00 en 18.00 uur leesdiensi - (Jer. Kerk lO.tX) en I8.{X) uur drs. L. H. Bouw- kamp, Nieuw Lekkerland. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. J. v. d. Kooy, Barendrechl - (Jer. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijke- nisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. Schipper, Dordrecht en I8.(X) uur ds. A. Vos - (Jer. Gem. 9,30 en 18.(X) uur leesdiensi - (Jer. Kerk 9.30 uur ds. J. M. Snoek en I8.(X) uur dhr. J. H. van Lambalgen. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. A. V. d. Pol. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. Belder, Kat wijk aan Zee - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdiensi - Oud Ger. Gem. 3x lees diensi. STAD aan 't HARINGVLIET - dins dag 19 april 19.30 uur ds. C. A. van Dieren van Stolwijk. MIDDELHARNIS - dinsdag 19 april 19.30 uur ds. P. Melis van Nieuw- Beijerland. In het betonen van genegenheid deden z'n gemeenteleden zeker niet onder voor een reguliere kerkelijke gemeente. Ds. Willemsen is in het HDG-verband predikant voor bijzon dere werkzaamheden en het laat zich verstaan van welke aard die veelal zijn, het samen spreken over de direkte levensvragen en, zoals vorig jaar, het begeleiden van negentig stervenden en het leiden van 45 begrafenissen, 't Geeft een druk, dat zeker en soms moet hij even afstand nemen; z'n woning aan de Grutto heeft hij dan ook 'Oase' genoemd, maar anderzijds weet ds. Willem.sen zich ontheven van veel bijkomstigheden die in 't vitale leven nog opgeld doen. Veel meer gaat het in het HDG-verband over de hoofdzaak, met God verzoend te zullen sterven. Kerkmuren blijken weg te vallen, geheel te zijn vergeten wanneer op huisbezoek of op Bijbelkring met alle modaliteiten wordt gesproken over het ene nodige. Soms is luisteren het meest geboden. Wel 'es mist ds. Willemsen de steun en de broederschap die kan uitgaan van kerkeraadsleden want een predikant voor bijzondere werkzaamheden is nogal 'es solist, 'n beetje 'n eenzame eenling maar anderzijds zijn er de vele kontak ten, de huisbezoeken en de Bijbelkring met bezoekers die zijn voortgekomen uit meerdere kerkgenootschappen, maar kerkmuren die ooit bestonden blijken dan afgebrokkeld. Heel intens wordt over het geloof gesproken. Ds. Willemsen, zoon van een vrachtwagenchauffeur uit Bennekom, ging in 1963 theologie studeren. Z'n eerste gemeente was Eeten en Drongelen, gevolgd door Stad aan 't Haringvliet van '76 tot '81 waarna hij van '81 tot '90 in Klundert stond. Na een afwezigheid van 9 jaar kwam de fam. Willemsen op Goeree-Overtlakkee terug. De jeugd was er bijzonder gelukkig mee, ook ds. en mevrouw hebben weer prima geaard: „een heerlijk eiland", vinden ze, „waar de kerk nog een grote plaats inneemt en waar onkerkelijken de kerkdijken nog met respekt benaderen als die tenmisntc geen grote verschillen tus.sen leer en leven laten zien." In het predikantenbestaan van ds. Willemsen is na zijn komst in Sommelsdijk grote verandering gekomen. Hij gaat nu veel met dementerenden om en hij ver baast zich over de aandacht die zijn boodschap krijgt en de antwoorden die wor den gegeven. Zijn gemeente heeft nauwelijks vorm maar, vindt hij, zoveel temeer inhoud. Ds. Willem.sen heeft er z'n plek gevonden, bij de HDG en bij hen die aan de zorgen van deze instelling zijn toevertrouwd. Ook trouwens bij het personeel want ook over hen gaat zijn aandacht. De KICl (Kleding Inzameling Charita tieve Instellingen) houdt woensdag 20 april weer een kledinginzameling in Oosttlakkcc. De bewoners worden verzocht de zak mei kleding vóór 9 uur buiten te zetten. Men kan die dag niet alleen alle overtol lige kleding kwijt, maar ook beddegoed en aan elkaar gebonden schoeisel. Gordijnen zijn ook welkom. Het is zeer beslist niet de bedoeling versleten textiel in vuile staat in de zak te stoppen; wan neer men de kleding alvorens in de zak te stoppen laat stomen of wast, dan doet men een extra goede daad! Wanneer men geen kleding heeft aan te bieden, kan men toch helpen, door een bijdrage te storten op giro 3367600 t.n.v. de Stichting KlCI in Den Haag, Nassau Zuilenstcinstraat 9, telefoon (070) 3245467. Momenteel zijn er akties voor de hulp aan Roemenie, waarvoor kleding OUDEWATER - Stichting Het Mor genrood in Oudewater houdt ook dit jaar tentcampagnes. Het thema is ditmaal: 'Laat u met God verzoenen'. De tent van het Morgenrood wordt de hele zomer door in tal van plaatsen een week lang opgeslagen. Het evangelisatiewerk be staat voor een deel uit deur-aan-deur- werk, waarbij gebruik gemaakt wordt van een enquête. Daarnaast worden er films getoond en wordt er op straat ge zongen en wordt er op straat gezongen. Het Morgenrood zoekt nog medewer kers. Belangstellenden kunnen zich aan melden door met de stichting te bellen, tel. (03486) 1889. wordt ingezameld. Er vertrekken dan ook regelmatig transporten richting Roemenië. De Stichting Nederland- Roemenic geeft hulp aan projekten zoals kinder- en bejaardenhuizen. Een verdachte die was geverbali seerd omdat hij zou hebben gere den, terwijl z'n rijbewijs was inge nomen ontkende zelf te hebben gechauffeerd. Wist hij veel wie het dan wél was geweest die door de politie was gezien. In dichte mist was de politie de wagen van verd. tegengekomen, maar die was verdwenen toen ze de achtervolging inzetten. „Misschien is 't m'n vader geweest, die gebruikt de wagen wel meer", probeerde verd. Officier en Politierechter stelden er prijs op de ver balisanten te horen maar die waren niet a la minute bereikbaar, waarom de behan deling werd verdaagd. Twee verdachten in de berechting van het in brand steken van een auto in Nieuwe Tonge. Er bleek aan die daad nogal wat tragiek ten grondslag te lig gen. Een van de verdachten, een jonge man, had verkering gehad met de doch ter van de auto-eigenaar, maar de verke ring was uitgeraakt, de jongeman was ook van schoonvader in spe niet in vriendschap gescheiden. „Ik stond doodsangsten voor hem uit, hij heeft me meerdere malen bedreigd", verklaarde verd. zelfs heeft 'ie, zei hij, voor zijn leven moeten springen toen z'n beweer de belager hem bijna van de sokken reed. Bij de politie had verd. geen gehoor gekregen. Hij zou echt geraakt moeten zijn, werd hem daar verteld. Samen met z'n vriend was verdachte die nacht in Nieuwe Tonge geweest om geld, om te gaan stappen, zei hij, maar hij had thuis, uit de .schuur een fles benzine gepakt, in de hals daarvan een doordrenkte lap gestoken en die, brandend tegen de wagen gegooid. „Een ernstig delikt", bestrafte de Officier want er had van alles kunnen gebeuren. Naastgeparkeerde auto's hadden ook in brand kunnen raken en de brandende auto had ook kunnen ontploffen met alle grote gevolgen van dien. Elk van de verdachten liet zich bijstaan door een raadsman. Die ontkenden wel iswaar delen van de tenlastelegging, zoals opzet en medeplichtigheid, maar ze ontkenden niet het vermaan van de poli tierechter dat er een volstrekt waarzinni- gc aktie had plaatsgevonden en wat hem betreft zouden beiden in de gevangenis na kuniien denken. Nog liever zette hij ze aan 't werk zodat ze een tijdje geen tijd zouden hebben om uitgebreid Ie gaan stappen, zoals ze nu hadden gedaan; dat kost alleen maar veel tijd, veel geld en veel energie. Die kunnen ze nu stoppen in verplicht werk als alternatieve straf, de een 150 en de ander 60 uur sub 14 weken en 5 weken hechtenis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2