Onderwijs voor jong en oud te Sommelsdijk Hulp in de huishouding onduidelijk P.V. de Luchtbode Gij geheel anders Gij gelieel anders Verhuurwagenpark 1994 wederom ui^ebreid P.V. de Reisduif Beleid van Woningbouwver. Middelharnis Verantwoording 'Woord en Daad' VERKOPING Bejaardenmiddag Muziekuitvoering Brassband 'Concordia' Ouddorp Mee naar Psalmzangdag? Rommelmarkt/bazar Rommelmarkt op het W.F.B, terrein te Ouddorp P.V. Gevleugelde Vrienden Inleveren vakantiebonnen Geslaagden EHBO Middelharnis-Sommelsdijk Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS DINSDAG 12 APRIL 1994 In een tijd waarin de oude openbare lagere scliool aan de Binnenweg ge sloopt wordt en haar opvolger, de J. C. van Gentschooi, het 25-jarig bestaan viert, is het wellicht aardig om te zien hoe de school en het schoolfonds te Sommelsdijk ruim anderhalve eeuw geleden funktioneer- de. Van de heer Edewaard te Sommelsdijk mocht ik enige tijd geleden een boekwerkje ontvangen, waarin de toestand van het lagere onderwijs en de volwasseneneducatie anno 1837 te Sommelsdijk aan de orde komen. We lezen: „Wordt er van de invoering der school fondsen, of anderzins van het bekostigen van het onderwijs en de vorming der jeugd uit de gemeentekassen, of, op eene andere wijze, door of vanwege de gemeentebesturen, niet zoo veel werks gemaakt, als het door warme behartigers van den bloei van ons schoolwezen gewenscht wordt - al behooren hunne wenschen, steunende op het vertrouwen in redelijke menschen en het geloof aan Gcxls zegenende voorzienigheid, dan niet tot die soort, die men. zonderling genoeg, vroom heeft genoemd, terwijl men, bij al derzelver welgcmeendheid, het ijdele daarvan erkent - het nut van zulke inrigtingen wordt zeker ook zoo ijverig nog niet aangeprezen, als zij het verdienen, en zij verdienen zulks nog meer. dan men wel overal zal weten. Daarvan kan ook de school van Sommelsdijk ten bewijze strekken, alwaar, in het jaar 1830, een schoolfonds in werking gebragt, en sints, wel met zorg, diich gelukkig in stand gehouden is: en dezelve daardoor niet alleen tot een voller bloei gekomen is, dan men zich durfde beloven, maar (X)k nog eene nieu we zijde aanprijzenswaardig maakt. Deze uitkomst schijnt, ten gunste van zulke inrigtingen, openlijke melding te verdienen. Het is dan niet zoo zeer de algemeenheid van het onderwijs, die nu bedoeld wordt, anders dan ook hier d(xir dit fonds bevorderd, zoo zelfs dat men van 150 tot 200 kinderen meer dan vroe ger in de school telt; terwijl de leerlingen ook minder jong, dan te voren, de school verlaten, en in ieder jaar tot later in den zomer, of minder langdurig afgebroken, dezelve bezoeken. Het is ook niet de ver betering van de toestand des onderwij zers, die men in deze bijzonder onder het oog heeft, en hix; hij nu, van brocxlzorg bevrijd, onverdeeld zijne bemoeijing aan zijn werk kan wijden: noch (X)k de v(X)r- ziening in de behoefte aan een genoeg zaam getal bekwame onderwijzers: vin dende zich de hotifdonderwijzer, die het opzigt houdt over de gansche school, in staat gesteld, om zich niet mnder dan vier medehelpcrs toe te voegen: noch, verder, de overvloed van hulpmiddelen, hier voor het onderwijs beschikbaar, behalve van geschikte schoolnieubelen. vooral van allerlei, naar de vorderingen der jeugd, van inhoud opklimmende, en naar haren lust en smaak afwisselende, leer- en leesbrx;ken: noch, daarenboven, de medewerking, tot hulp en aanmoedi ging beide van onderwijzers en leerlin gen, vanwege het plaatselijk bestuur, door eene lofwaardige commissie van schooltoezigt, met hare gepaste school- verordeningen, zorg voor alle behoeften, beurteling.sche bijwoning van het onder wijs, vereering der onderwijzers door haren bijval en verdiende bewijzen van goedkeuring en achting, jaarlijksche, nu en dan openlijke, schoolexamina en aan zienlijke prijsuitdeclingen. Het is, in een woord, niet de zeer goede staat van het schoolondcrwijs te dezer plaatse, die men hier inzonderheid, tot lof van de schoolfonds-inrigting, als de oorzaak daarvan, wilde venneklcn; maar vooral eene nieuwe, ongezochte vrucht van dezelver werking. Toen. namelijk, de gelegenheid geboren werd, voor alle ouders, om hunnen kinderen in het genot der openbare onderwijzing en vomiing te doen dcelen. en velen onder hen werden opgewekt, om niet langer, uit zorgeloos heid of behoefte, zulks na te laten: ter wijl het besef, dat ieder, hoe ongemerkt ook, het zijne voor de school moest opbrengen, den mcesten eenig gevoel verwekte van hun belang bij dezelve, en hunne aanspraak op haar nut: even zood ra openbaarde zich met alleen eene vrij algemcene belangstelling en deelneming in dezelve, Z(X)dat het oude schoollokaal welhaast te klein en te gebrekkig bevon den werd, en ook, vóór twee jaren, plaats gemaakt heeft voor een nieuw, ruim en geschikt gebouw, met drie vertrekken: maar, dewijl de kinderen aan hunne ouders de vruchten vertoonden van het onderwijs, hun thans met grooter zorg en meer voldoende middelen, dan vroeger mogelijk was, toegediend, i)ntwaaktc t(x:n (X)k bij velen van gevorderden leef tijd de leerlust, en men zag 's winters een goed aantal pogen, om, met hulp van een' in zijne jongheid meer bevoorreg- len, de schade, aan hunne opleiding gele den, of hun jeugdig verzuim, te herstel len. Dit deed bij het bestuur der gemeen te den wensch ontstaan, om die ver heffing van den volksgeest te bevorde ren, en aan de levendig geworden zucht naar kennis en beschaving te genioet te komen; en het was volgens deszelfs ver langen, dat, in het verleden jaar. de bovengenoemde commissie ccnc schcxil opende en inrigte v(X)r volwassenen, die niet slechts aan het voorgestelde doel beantwoordde, maar de verwachting verre overtroffen heeft. Deze school. v(X)r die boven de 20 jaren oud zijn. wer aangevangen den 27 november des vori- gen jaars. in een vertrek van hel nieuwe sch(xillokaal. en is sedert aldaar, onafge broken, iedcren zondag, des avonds of des morgens, gedurende twee uren gehouden. De onderwezenen zijn in twee afdeelingen onderscheiden. De voortref felijke schoolonderwijzer A. van der Kolff is de leermeester der eene, en zijn welwillende en ijverige medehelper S. Monhcmius die der andere. De meerge melde commissie zorgt v(X)r de noixiige boeken en andere hulpmiddelen, en laat niet na. de lessen bij te wonen en door gepaste aanmoediging en medewerking derzelver nut te bevorderen. In het eerste vierendecljaars maakte reeds een aantal van 65 bejaarden van dit onderwijs gebruik, welk aantal, in de jongst ver loopene drie maanden, tot 70 is aange groeid, personen van onderscheiden geloofsbelijdenis. Isracliten niet uitge- SloophedrijfBIK heeft de onttakeling van de oude school aan de Binnenweg ter hand genomen. zonderd. en onder dezelve vaders en moeders van talrijke huisgezinnen, en eenigen reeds boven de 50 jaren oud: zullende, naar het zich laat aanzien, in den aanstaanden winter dit getal nog hooger klimmen. Men kan het moeijelijk zonder aandoening bijwonen, hoc deze, naar den geest achterlijke, maar van hart liefdewaardige menschen, vol gevoel over hunn verlies en gemis, met over winning van eene wel verkeerde, doch magtige schaamte, alle krachten inspan nen, om het door of aan hen verzuimde zoo veel doenlijk in te halen en te ver goeden: tgerwijl hun ijver zich niet bepaalt bij uren van onderwijs, maar zij de leer- en schrijfboeken volwaardig mede naar huis nemen, tot vlijtig gebruik, en bij iedere nieuwe zamenkomst doen blijken, dat zij de bepaalde les.sen zeer wel hebben nagelezen en het opgegeven schrijfwerk naarstig afgemaakt. Evenwel is het. bij al dien ijver, waarmede zij de zorg, aan hen besteed, beantwoorden, bijkans ongeloofelijk, hoe gnxite vorde ringen zij, v(X)rnamelijk in het lezen en schrijven, maken. Velen tcx'h, die eerst in het laatst van den verleden winter aan kwamen, en moesten beginnen, als die nooit letters gezien hadden, lezen thans zoo goed als hunne tijdgencxiten, die het van jongs af leerden. Velen schrijven ook hellen vrij wel, eenigen zelfs zeer goed klein schrift, en echter hadden zij vroeger of zelden of nooit eene pen bestuurd. Het is inderdaad treffend, getuige te zijn van het geluk van deze bejaarde leerlingen, vooral der meerge vorderden onder hen. dat zij, te voren van geene andere ontvangst van nieuwe denkbeelden, dan door zamenspreking, wetende, nu het ongekend genot smaken, van, naar lust. door lezen hunnen geest overvloedig te voeden: zoo als. onder anderen, een van hen, op zekeren tijd, zijn schrijfwerk verzuimd had, en zich verontschuldigde, met te zeggen: dat hij zich niet had kunnen onthouden van al verder en verder in zeker geschiedkundig leesboek voort te gaan, en de tijd hem ontvlugt was, daar hij lezing van hetzel ve had ten einde gebragt. Het is dan ook evenmin te verwonderen, als het een aan genaam verschijnsel is, dat zij hunne echtgencxiten. vrienden en bekenden tot deelneming aan deze bijeenkomsten opwekken, en dikwijls bij hunne meerde ren, over het geluk, dat zij genieten, eene gevoelige erkentenis aan den dag leggen. Dis is dan eene verrassende en verblij dende, maar nog meer belovende vrucht van een welingerigt en goed bestuurd sch(X)lfonds. Zij werke mede tot de over tuiging, dat de belangstelling eener gemeente in het onderwijs, die niet kan uitgaan van de onbeschaafde menigte, welke hare behoefte niet kent, met een gelukkig gevolg, door de doelmatige tegemoetkoming van hare Regering, kan opgewekt worden; en drage bij ter aan prijzing van dergelijke middelen, tot eene meer algemecne en vruchtcbare opleiding der jeugd en beschaving des volks." Jan Both Middelharnis Oi:iM)0R[> De vrouwenvereniging Ora Eit I.abora nodigt u uit om op D.V. donderdag 14 april a.s. in Eben Haëzer, Preekhillaan 3 een kijkje te komen nemen op onze jaar lijkse verkoping van 9.30 - 19.30 uur. Er is weer van alles te koop; kaarten, boeken, bloemen, kreatievc dingen, lam pekapjes enz. Ook warme wafels. U kunt ook een kopje koffie bij ons drinken. HERKINGEN Bovenstaande postduiven vereniging nam op 9 april 1994 deel aan een wed- vlucht vanuit Aalst. Afstand 84 km. In concours waren 230 duiven die om 9.35 uur met westen wind gelost wer den. De eerste duif arriveerde om 10.27.19 uur en haalde een snelheid van 1597.94 m.p.m. De gedetailleerde uitslag luidt: M. Huizer 1, 7, 35, 39, 47, 55; Ph. Logmans 2, 6, 8, 13, 14, 22, 37, 40, 43; J. Kievit 3, 26; A. Molenaar en zn. 4, 5, 9, 11, 28; A. Ricdijk 10, 34, 45, 52; J. den Boer 12, 15, 18, 21, 24, 41, 42, 49, 51, 56; Comb. Volaart-Wiskic 16, 17, 31. 33, 38, 57; J. Molenaar 19. 23, 30; C. Logmans 20, 48. 54; A. het Jonk 25, 29, 46, 58; D. Kievit 27, 32, 50; H. Kievit 36; P. Hogcrwerf 44: Comb. Auperlee- Nabuurs 53. D.V. zaterdag 16 april moet je vrijhouden in je waarschijnlijk al overvolle agenda. Dan is er het Eilandelijk Jeugdappèl 1994. Het thema van die dag is beslist de moei te waard: Gij geheel anders. Hoe ben jij christen in je eigen, direkte omgeving? Kunnen mensen het eigenlijk aan je mer ken dat je christen bent? Een dag vol afwisselende programma's zoals: bijbelstudie, film, samen zingen en nog veel meer. Medewerking verle nen o.a. met het middagprogramma ds. L. C. W. Ruygrok en evangelist Gerrit de Haan, en met het avondprogramma ds. C. van Duijn. Hel middagprogramma begint om 14.30 uur in de Hoeksteen te Midelhamis. Daar kan gekozen worden uil keuzeprogram ma's die nauw belrekking hebben op hel thema. Het avondprogramma begint om 19.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Sommels dijk. De toegang voor elk onderdeel bedraagt 2,50. D.V. zaterdag 16 april moet je vrijhou den in je waarschijnlijk al overvolle agenda. Dan is er het Eilandelijk JeugdAppèl 1994. Hel thema van die dag is beslist de moeite waard: Gij geheel anders. Hoc ben jij christen in je eigen, direkte omgeving? Kunnen men sen het eigenlijk aan je merken dat je christen bent? Een dag vol afwisselende programma's zoals: bijbelstudie, film, samen zingen en nog veel meer. Mede werking verlenen o.a. met het middag programma ds. L. W. Ch. Ruijgrok en evangelist Gert de Haan, en met het avondprogramma ds. C. van Duijn. Het middagprogramma begint om 14.30 uur in de Hoeksteen te Middelharnis. Daar kan gekozen worden uit keuzepro gramma's die nauw betrekking hebben op het thema. Het avondprogramma begint om 19.30 uur in de Ned. Her\'. Kerk te Sommels dijk. De toegang voor elk onderdeel bedraagt 2.50; er is een bnxidmaallijd om 17.30 uur. Wil je daaraan deelnemen, bel dan: (01870) 86377 of (01870) 84705. Opgeven voor 12 april. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK De C.V.B, afdeling Middelharnis- Sommelsdijk nodigt u weer hartelijk uil op dinsdag 19 april 's middags half drie m de Hoeksteen. Spreker is deze middag de heer J. van Hoorn. Onderwerp: begra ven en cremeren. Hebt u dringend vervoer nodig, kunt u bellen mevr. C.Bcket, tel. 82811. DIRKSLAND Op zaterdag 9 april j.l. stond de eerste vlucht in competitieverband weer op het programma. Tussen soms winterse buien door vonden de duiven toch snel hun hok weer terug. De duiven werden om 9.35 uur gelost in het Belgische Aalst, een afstand van plm. H km. Slechts 56 minuten had de duivin van Han Koppelman nodig om deze afstand te overbruggen en was daarmee alle 140 deelnemers te snel af. licn beetje pech had ons jeugdlid Bert 't Mannetje uil Mclissanl. die wel zijn dui ven keurig op tijd thuis kreeg, maar die in de steek werd gelaten door de tech niek omdat zijn duivenklok defekl ging. De gedetailleerde uitslag luidt: J. A. Koppelman 1, 4. 11, 12, 27, 33, 35; J. Kleijncnberg 2, 10, 19, 26, 28, 29, 31, 34: J. C. Roodzanl 3, 6, 8. 16, 24, 30; Comb. Nagtegaal 5, 7, 13, 14, 20, 23; Hameetc-Hoekman 9, 15; P. C. van Alphen 17, 18, 21; L. S. van der Baan 22. 25: M. J. Kalle 32. Avis Autoverhuur Zierikzeel DirkslcmdlMarimi Port Zélande Voor het seizoen 1994 is hel verhuurwa genpark van Avis Autoverhuur, met sta tions in Zierikzee, Dirksland en Marina Port Zélande, verder uitgebreid. Nieuw in het park zijn: Stationcaruitvocring: Opel Astra. Automaat: Opel Corsa. Nieuwe middenklasser: Citroen Xantia. Uitbreiding bestelwagens: Piek Up met huif. Om aan de steeds verder gaande eisen en wensen van huurklanlcn te kunnen vol doen heeft Avis Autoverhuur deze uit breidingen van het toch al zeer ruime pakket aangedurfd. Avis Autoverhuur is te bereiken onder de volgende nummers: Station Zierikzee, Oudeweg 1 bij Goedblocd Auto', (01 110) 17902, konlaktpersoon Marco van Dijkc. Station Dirksland, Nijverheidsweg 2 bij Auto Bakker. (01877) 1126, kon- taklpers(X)n Conny de Korte. Station Marina Port Zélande, Trade Center I, (01117) 1710. konlaktper soon Miranda Heijbocr. Op zaterdag 16 april a.s. zal Brassband 'Concordia' weer haar jaarlijkse muziek uitvoering geven. Dit jaar in samenwer king mei Muziekvereniging E.M.M, uit Den Bommel, in de Dorpslienden te Ouddorp. Hel programma zal beslaan uit gevarieer de eigentijdse blaasmuziek maar ook zal populaire muziek ten gehore worden ge bracht. Tevens zal op deze avond de trekking plaatsvinden van de verloting t.b.v. Brassband 'Concordia'. Houdt u deze avond vrij, en kom massaal naar de Dorpslienden. De toegang is gr^ lis. OUDDORP De zangvereniging 'Ethan' uil Bameveld organiseert op D.V. 23 april een psalm zangdag, waar verschillende psalmzang koren hun medewerking aan zullen ge ven. Ook de Chr. Gem. Zangvereniging 'De Lofslem' zal deze dag deelnemen. Aan vang 10.00 uur tot 16.00 uur. Vanuil Ouddorp rijdt er een bus waarin voor belangstellenden nog enkele plaat sen vrij zijn. U kunt zich daarvoor opgeven bij: W. Meijer, Dorpsweg 39a, tel. (01878) 2875. Kosten 27,50 plus broodmaal tijd. Deze psalmzangdag wordt gehouden in de 'Rehobolhkerk' van de Ger. Ge meente te Bameveld, Nairacslraal 24. STELLENDAM Op 23 april a.s. organiseert de Ned. Herv. Kerk te Siellendam, rond de kerk, een groots opgezette rommelmarkt en bazar. Naast de gebruikelijke verkoop van goederen, waaronder ook kleding en boeken, zullen er diverse allraklies en akiiviieilen georganiseerd worden, zoals: Rad van Avontuur, Bibberspiraal, Vis kraam, Schiellent, Sjoelen, Verkoop van bloemen/planten. Rondrit met een brand weerauto, enz. Door de grootse opzet zal er ongetwij feld voor ieder wat wils aanwezig zijn. Vanaf 9.(X) uur bent u van harte welkom! OUDDORP Inleveren vakantiebonnen donderdag 15 april a.s. vanaf 19.00 uur bij Joop Vliet- land, Hofdijksweg 22a, Ouddorp, tel. (01878) 2973. Zomerverzilvering vakantiebonnen land bouw. GEVRAAGD 2 ochtenden per week Tel. (01878) 2371 Bellen 's middags van 3.00-6.00 uur Bij EHBO Middelharnis-Sommelsdijk zijn op woensdag 30 maart 1994 15 kur- sisten geslaagd voor het eenheid.sdiplo- ma EHBO. De kursus is gedoceerd door artsdocent dr. G. J. Wieringa en kaderin- strukteur dhr. L. Dijkgraaf. Het examen is afgenomen door dr. F. P. Dors en mevr. J. P. L. Buys-de Wit. De nieuwe EHBO-ers zijn: J. M. van der Baan, M. van Bergen-de Wit, D. J. Blok, M. P. van Buren, J. M. Grootenboer- Brcen, J. E. Krijger-de Vos, C. W. J. P. Poortvlict, P. J. Poortvliet, A. van Slie- drecht, A. H. van der Sluijs, M. M. A. Stadhouders, M. Tammes, H. W. Tuk, D. B. van der Veer, C. D. E. de Waal-Karels. Wij wensen hen veel sukses en van harte gefeliciteerd. Bovenstaande postduiven vereniging nam op 9 april i994 deel aan een wed- vlucht vanuit Aalst. Afstand 89 km. In concours waren 383 duiven die om 9.35 uur met zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 10.30.47 uur en haalde een snelheid van 1590.90 m.p.m. De gedetailleerde uitslag luidt: P. Vcrkcrke 1. 15, 66; J. van Alphen 2, 19, 34, 46, 47, 48, 55, 60, 62, 70; J. de Blok 3, 32, 74, 75, 77, 81; Hoffman-Vis van Heemst 4, 31, 37, 64, 72, 76; J. Groenendijk 5, 7, 16, 30, 33, 39, 42, 45, 52, 59, 79; P. van den Boogert 6, 20, 73; Gebr. Kieviet 8, 56, 57, 87, 89, 92; P. van der Sluys 9, 13, 14, 22, 25, 29, 35, 44, 88, 90; C. Kleyn 10, 17, 18, 21, 28, 38, 40, 49, 51; M. A. van Nimwcgen 11, 24, 27, 67, 71, 96; J. v.d. Slik en zn. 12, 83; A. de Gans 23, 26, 41, 63, 68; A. Appel 36, 43, 50, 53, 65, 91; P. van Moort jr. 54; Wijnanda Troost 58, 85; D. Maliepaard 61, 69, 82; J. Troost 78; G. Kieviet 80, 84; C. Looy 86; A. van Alphen 93, 94, 95. Ingezonden: Woningbouwvereniging Middel- harnis (WBV) heeft haar beleid met betrekking tot de komende huurverhoging niet aan haar huur ders duidelijk kunnen maken. Dit was de mening van de vele huur ders, die de vergadering van 5 april bezochten. De WBV is van plan, net als vorig jaar, per 1 juli a.s. de z.g. huursombandering toe te passen. Dit houdt in, dat het per centage huurverhoging niet voor iedere woning gelijk is. De percentages kunnen variëren tussen O en 6%. De eerste onduidelijkheid die zich voordeed was het gehanteerde uitgangs criterium. De WBV wil uitgaan van het begrip minimaal redelijke huur. Dit is een begrip, dat sinds juli 1993 niet meer door de overheid wordt gehanteerd. Het bestuur van de WBV kon ook niet aangeven, wat de feitelijke gemiddelde huurverhoging zou gaan bedragen. Dat had de computer nog niet berekend, zo verklaarde de voorzitter van het bestuur van de WBV. Woordvoerders van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO) en van de Werkgroep Ouderen waren van mening, dat van overleg met de huurders geen sprake was, terwijl dit wel de bedoeling van staatssecretaris Heerma is. Om tot goed overleg te komen dient de WBV de huurders of hun vertegenwoor digers de gegevens te verstrekken, die voor het beleid van belang zijn. Zo heeft de WBV de plicht om onder meer een huurbeleidsplan te overleggen. Dit plan heeft men nog niet ontwikkeld. Wel wordt er eilandelijk aan gewerkt, doch de totstandkoming laat nog wel enkele jaren op zich wachten, aldus de voorzitter. Dat het huurbeleidsplan nog niet ontwik keld is, was voor de woningbouwvereni gingen van Gocdereede en Dirksland een aanleiding om de huren in 1993 met 4,75% te verhogen (de gemiddelde huur verhoging door de WBV Middelharnis bedroeg waarschijnlijk meer dan 5,5%). Dit jaar verhoogt de Woningbouwver eniging Goedereede de huren met 4,25%. Met de Woningbouwvereniging van Dirksland is het overleg nog gaande. De vertegenwoordigers van de huurders aldaar verwachten, dat ook in hun gemeente de huren met niet meer dan 4,25% zullen stijgen. ANBO en Werkgroep Ouderen stelden aan het bestuur van de WBV voor om met een afvaardiging uit de vergadering reëel overleg te voeren over het huurbe leid. Als de WBV aan deze wens tege moetkomt geeft zij er blijk van, dat zij de huurders werkelijk bij haar beleid wil betrekken. Wilt u meer inlichtingen over de visie van ANBO en Werkgroep Ouderen dan kunt u bellen naar (01870) 83913 of naar (01870)83393. Radio Flakkee is van plan op maandag 18 april van 19.00 - 20.00 uur aandacht aan dit onderwerp te schenken in haar programma Diskutabel. Verbetering: Op zaterdag 14 mei wordt bij de voetbal vereniging W.F.B, te Ouddorp een ROMMELMARKT georganiseerd. U bent van harte welkom van 9.00 tot 16.00 uur. U kunt uw spullen brengen naar het voetbalveld te Ouddorp ('s avonds) of op laten halen. Voor inlichtingen kunt u dhr. L. Mierop, tel. (01878) 1012 of dhr. P. 't Mannetje, tel. (01879) 2954 of het voetbalveld, tel. (01878) 1606 bellen. Gelieve geen bank stellen of hele grote spullen. De penningmeester van 'Woord en Daad' ontving tijdens het eerste kwartaal van 1994 de volgende bedragen: Verkopen4.934,70 Spaarglobes2.120,05 Den aantrekker; part. marktaktie345,- Diakonie N.H. gemeenten 1.963180 Resultaat krentcnbroodaktie 5.733,20 4c en 5e psalmzangavond Goedereede710,25 Vrienden van W&D Erik, Simon en Julian, Herkingen 35,- Kijkdoos Hetty den Breejen 730 Part. gift25^- Creditrente bankrrf-------42,45 Totaal15.916,75 Allen die hiertoe hebben bijgedragen hartelijk dank! Aan ieder die ons mooie en dankbare werk wil steunen geven we dan ook gaarne ons gironummer 5620184 t.n.v. Woord Daad t'e ^."Jdclharnis of het banknummer J6.13.13.772 van de Rabobank te Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 2