Plaatwerk riicffjEiinK Gouden speld voor zilveren Wegenwacht Wim Grinwis 6 Collegevorming Middelhamis Politiebericliten huSbvedttse 1 autoschade IwmA Goeree-Overflakkee helpt Arcen en Velden OPEN AVOND KAREN Busje met gehandicapte kinderen van de dijk Eerste uitkomst overleg provincie en gemeenten Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE AUT03£I>^'^ Aktie hervormd jeugdwerk voor HGJB-projekt Cursus notuleren van het Oosterscheldecollege Goeree-Overflakkee 1299.- 1799.- Collegevorming Middelhamis alle merken Bijdrage Juliana Welzijn Fonds voor stichting Dorpsgem. Nieuwe Tonge Aangepaste kerkdienst 66e Jaargang VRIJDAG 18 MAART 1994 No. 6285 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29, Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14,-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis rek.no. 34.20.01.108 Tot verbazing van nogal wat inwoners van de gemeente Middelhamis staat de samenstelling van het nieuwe College van Burgemeester en Wethouders van daag (15 maart) al in het Eilandennieuws te lezen. De PvdA verloor voor de derde maal in successie, het CDA moest zelfs een hele raadszetel prijsgeven en ook de SGP/RPF raakte stemmen kwijt. Wat zien we echter gebeuren? De drie partij en die bij de onlangs gehouden verkie zingen stemmen hebben verloren, heb ben besloten de verkiezingen te negeren en gewoon door te gaan op de door de kiezers afgewezen weg. Er is hier geen andere konklusie moge lijk dan dat men, wetende wat de kiezers NIET willen, toch gewoon doorgaat met dat wat men ZELF wil. Echt demokra- tisch... Voor iedere eerlijke waarnemer is zo duidelijk geworden, dat het kiezen van wethouders in onze gemeente een onder onsje is van enkelen. Wat voor zin heeft nu straks nog een Raadsvergadering waarin zogenaamd een nieuw college moet worden gekozen? De drie winnen de groeperingen staan geheel buiten spel, zelfs de tweede partij in grootte. Het gaat blijkbaar alleen om macht en de moraal wordt opgeofferd aan het behou den van die macht. De eigen (materiële) voordelen wil men niet prijsgegeven, maar wel het demokratisch belang van alle kiezers en uiteindelijk het belang van de hele gemeente. De arrogantie van de macht heeft zichzelf gekroond. Zullen we een herhaling te zien krijgen van wat in de voorgaande raadsperiode vaak het geval was? Een college dat alles voorkookt en een raadsmeerderheid die alles slikt? Het ging er toch meestal aan toe als bij de eertijds zo roemruchte familie Van Tutte; („...en heeft om tien uur ieder zich te bed gelegd, dan is er veel gepraat en bijna niks gezegd".) We iiavjucn ccn 'Raad van Elf', inoeicii wc nu denken aan het liedje over de 'Tien kleine negertjes'? Wie spraken ook weer over een zorgza me samenleving en over herstel van nor men en waarden? Wie hadden het zo vaak over principes? Th. M. Verhoef Voorstraat 27 SOMMELSDIJK Een Mercedes kleinbus van taxibedrijf Smitshoek is dinsdagmiddag van de Tilsedijk geraakt toen de bestuurder, tij dens harde wind en regen, voor een tegenligger moest uitwijken waarbij de bus in de berm-, en vervolgens op de kop onder aan de dijk terecht kwam. In de bus werden 6 gehandicapte kinde ren - van 5 tot 19 jaar - naar huis ge bracht na hun schooldag op de mytyl en/of de tytyl school in Rotterdam; 3 van hen zaten in een rolstoel. Zij werden naar het ziekenhuis vervoerd waar 2 van hen moesten worden opgenomen met o.a. beenbreuken. Een van de kinderen was met z'n arm bekneld geraakt, maar een passerende traktorbestuurder heeft hulp geboden om de bus wat op te tillen waardoor de be knelde arm vrij kwam. De bus was zwaar beschadigd. Chauf feur Jan Volaart liep een gebroken kaak op en enkele verwondingen moesten worden gehecht. De identiteit van de tegenligger is onbe kend gebleven. Algemeen Op zaterdag 19 maart tussen 10.00 en 16.00 uur is er aan het bureau van politie aan de Hoflaan in Middelhamis weer FIETSENKIJKDAG. Mocht uw fiets gestolen zijn en nog niet terecht dan kunt u tussen de gevonden exemplaren wel licht uw karretje terugvinden. Groot aantal inbraken opgelost Opnieuw zijn op Goeree-Overflakkee een 25-tal inbraken opgelost. Daaronder zijn ook inbraken in kerken. Van de buit is nagenoeg niets terug gevonden. Wat nog wel terug gevonden is, is inmiddels terug bij de rechtmatige eigenaren. De inbraken vonden plaats over heel Goe ree-Overflakkee en Schouwen-Dui- veland. De twee daders konden worden aange houden op aanwijzingen van inwoners van Ouddorp die de daders hadden be trapt. De politie slaagde er in om ze alle bei op de Brouwersdam aan te houden. De buit van de inbraken uit Ouddorp hadden ze nog bij zich. De aanhouding gebeurde op 4 maart. Afgelopen zaterdag en zondag zijn ze op last van de officier van justitie vrijgela ten in afwachting van hun berechting. De beide mannen wonen in Zierikzee en zijn 25 en 21 jaar. Het waren al goede bekenden van de politie. Voor een dubbeltje op de eerste rang JVC KTV type AV 25 Fl Nu voor JVC Sony KTV type KVA 2521 Nu voor voor alle zefcerfieid lil ....MlóJeiXWifGAm I Langeweg 38 -sii- KCir©IS tel. 01875-1396 Op dinsdag 15 maart heeft in Middel- harnis het eerste overleg plaats gehad tussen vertegenwoordigers van het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland en de Colleges van B en W van de gemeenten op Goeree-Overflakkee. De provincie Zuid-Holland en de ge meenten op Goeree-Overflakkee hebben afspraken gemaakt over de instelling van een werkgroep die in kaart zal brengen wat de feitelijke konsekwenties zijn van het niet indelen van Goeree-Overflakkee bij de nieuwe provincie Rotterdam. Mevrouw Günther, gedeputeerde van onder andere bestuurlijke zaken, acht het een goede zaak dat nu alle gevolgen aan gegeven zullen gaan worden van de keu zemogelijkheden die aan de orde zijn. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland menen dat de vorming van een zelfstan dige regio Goeree-Overflakkee op basis van de Wet Gemeenschappelijke Rege lingen bespreekbaar is. Het nieuwe College van B en W voor de raadsperiode '94-'98 zal opnieuw wor den gevormd door een coalitie van SGP/RPF, PvdA en CDA. De SGP/RPF heeft als kandidaat aange wezen dhr. G. Slootweg, PvdA en CDA de zittende wethouders dhr. A. Tiggel- man en mevr. van Eck-Knape. Ten behoeve van het herstel van de schade, veroorzaakt door de watersnoodramp in december 1993, aan het verenigingsgebouw annex gymnastiekzaal in de gemeente Arcen en Velden is in verschillende plaatsen op Goeree-Overflakkee gekollekteerd. De opbrengst van de kollekte was: gemeente Goedereede Goedereede1.936,90 Ouddorpƒ5.625,65 Stellendamƒ3.177,40 touwtrektoumooi, georganiseerd door TTC Akershoek m.m.v. RKK Ouddorp4.494,25 15.234,20 gemeente Dirksland Dirkslandƒ3.486,95 Herkingen1.005,75 Melissant.ƒ1.148,05 5.640,75 gemeente Oostflakkee Ooltgensplaat.ƒ1.247,95 1.247,95 Totaal22.122,90 In de overige dorpen is geen kollekte gehouden. Voor uw giften wordt hartelijk dank gezegd. Ook hartelijk dank aan de kollektanten en kollektrices en degenen die de kollekte hebben georganiseerd. Ramoco b.v. RENAULT-dealer Middelhamis Telefoon (01870) 8 22 22 Sanitair- Centr. verwarming (01870) 8 26 09 Dirksland, Tel. (01877) 13 57 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Keurig in 't gelid stond woensdag middag vóór Koningspleisterplaats te Goedereede een reeks Wegen wacht-Golfjes in ruste, maar 't betekende niet dat de Wegenwacht op de wég verstek liet gaan. Vanuit een ander deel van het rayon werd die zorg waargenomen zodat 'rayon Zuid' aandacht kon beste den aan het zilveren jubileum van Wegenwacht Wim Grinwis. Aktief als alle collega-wegenwachters, maar de Ouddorpse Willem werd toch wel wat extra's toegedacht. Een vakman, dat zeker, een goed improvisator ook, die de meest kreatieve oplossingen bedenkt om een weigerachtig automobiel weer in beweging te krijgen, maar óók een Wegenwacht die bij z'n hulpverlening het menselijk aspekt niet uit het oog ver liest, want ze komen dat soms tegen, de Wegenwachten, mensen in ontreddering. Districtsmanager dhr. Kleine noemde dat zelfs Wim's kenmerk, mensen 'uit de goot' te halen en te begeleiden. Al doen de heeft dhr. Grinwis meegewerkt aan de beeldvorming van de Wegenwacht op wie staat gemaakt kan worden; de dis trictsmanager was hem daar heel erken telijk voor. „Hij heeft hart voor de zaak en wordt als een zeer prettig collega ervaren met de prijzenswaardige eigenschap ook goed te kunnen luisteren", werd gezegd al waren er anecdotes, die er op wezen dat'ie ook wel'es heel eigen meningen hanteert, maar toch, als 'erg goeie Wegenwacht' werd hij gehuldigd, een met een snelle aanrijtijd aan wiens aandacht niets ont snapt, een Wegenwacht met een groot vakmanschap en grote inzet voor wie wordt gehoopt z'n werk nog jarenlang te kunnen vervolgen. Gouden speld Het was districtsmanager Kleine en eer dhr. Grinwis de gouden ANWB-speld op te spelden, welverdiend vond hij, want nooit hebben de duizenden 'klanten' die De speld wordt aangebracht. hij heeft geholpen aanleiding tot ook maar één klacht gehad. Zomin hadden dat de collega's uit wier midden een gelukwens werd gesproken, maar zelf heeft Wim het in z'n dank- v/oord wat gerelativeerd. Hij dacht terug aan het plezier dat'ie in z'n werk heeft gehad maar ook over droeve gebeurtenis sen, verkeersongevallen en het wegval len van collega's, daarom..., zei hij, „ik sta hier nog, niet omdat ik zo goed was, maar omdat de Heere zo goed Is..." Koffieochtend Goedereede Woensdag 23 maart hopen we weer bij elkaar te komen voor de koffieochtend. Deze morgen zal mevr. Garritsen in ons midden zijn. Zij hoopt iets te laten zien en horen over Israël en daarnaast zullen we de produkten die door I.P.C. in Israël gekocht worden, kunnen bewonderen en kopen. Het I.P.C. (Israël Produkten Centrum) dat gevestigd is in Nijkerk, heeft tot doel kleine bedrijven in Israël aan werk te helpen en te houden door hun spullen te kopen en in Nederland te verkopen. Is het niet onze taak om als christen in deze moeilijke tijd het loodse volk te helpen en te steunen? Om 9 uur staat de koffie voor u klaar en 9.30 uur hopen we te beginnen. Tot ziens in de Ark tegenover de Herv. Kerk te Goedereede. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Stichting Dorpsgemeenschap Nieuwe Tonge te Nieuwe Tonge een bijdrage toegekend van ten hoogste 4.100,- voor de aanschaf van 50 stoelen in het Dorpshuis. „'t Zijn de kleine dingen die we doen", is het motto waaronder het Juliana Welzijn Fonds per jaar ruim 1000 pro- jekten in Nederland ondersteunt. Het gaat hierbij om zowel kleine als grote projekten op het gebied van het maat schappelijk welzijn. Hoofdterreinen zijn daarbij 'hulp en zorg' en 'sociaal-cultu reel werk'. Jaarlijks gaat het totaal om ruim 20 miljoen. Bij toewijzingen van het Fonds spelen twee sleutelwoorden mee: 'dichtbij' en 'aanvullend'. 'Dichtbij' staat voor de opvatting dat het Fonds dichtbij de men sen aktief wil zijn. 'Aanvullend' geeft het principe aan, dat het Fonds zelden of nooit het totaal benodigde bedrag toe kent. Pas als is vastgesteld dat een pro- jekt gebaseerd is op een goed financieel beleid en een goed beheer, kan een aan vraag voor steun in aanmerking komen. (Op elk gemeentehuis ligt de gratis fol der 'Welk Welzijn'. Met deze kennisma kingsfolder wil het Juliana Welzijn Fonds verduidelijken wat het doet en welke soorten aanvragen voor financiële steun in aanmerking komen). Morgenavond staan de deuren van ge bouw 'De Hoeksteen' aan de Ring weer wagenwijd open: het is weer tijd voor een ouderwets gezellige Open avond, zoals je die alleen bij het OJW vindt. Een avond waarop je kan doen waar je zin in hebt: even bijpraten met vrienden en bekenden, nieuwe vrienden maken, een potje tafeltennis of biljart, samen zingen en ga zo maar door. Dit alles natuurlijk onder het genot van een hapje en een drankje. Loop eens binnen en overtuig jezelf. Je zult zien dat één avond eigenlijk veel te kort is. Zoals gewoonlijk ben je vanaf 19.30 uur hartelijk welkom en om 20.00 uur willen we graag samen met jou de avond ope nen. Tot morgenavond en ontdek het zelf dat het OJW een plek is waar je vrienden maakt. Deroepvande Het kan na tuurlijk zijn dat u nog nie mand gespon sord heeft voor de Karen. Maar dan moet u op schieten, want in de komende week gaan onze kinderen hun formulieren inleveren op de clubs. Dus als u nog wil geven... Uit de berichten die ons bereikten heb ben we vernomen dat heel veel kinderen heel erg hun best hebben gedaan om sponsors te zoeken. Er zijn er zelfs die al aan hun vierde formulier bezig zijn. Een ongekende prestatie. Maar nu is het moment gekomen dat de formulieren ingeleverd moeten worden. We willen dan ook alle kinderen vragen of ze deze week hun formulier aan de clubleiding willen geven. Je krijgt dan ook nog een verrassing mee! We willen jullie bedanken voor wat jul lie nu al gedaan hebben en we rekenen D.V. 9 april op jullie. Op zondag 27 maart 1994 is er weer een interkerkelijke aangepaste kerkdienst voor verstandelijk gehandicapten van Goeree-Overflakkee in de Ned. Hervormde Kerk te Sommelsdijk. De aanvang van de dienst is om kwart voor drie. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. G. Mulder, predikant van de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk. U bent allen harte lijk welkom en uw aanwezigheid wordt op prijs gesteld. „Wie maakt er een verslagje van deze avond?" Voor mensen uit het verenigingsleven geen onbekende vraag. Heel veel mensen zien er tegenop. Maar verslaglegging is een belangrijk onderdeel van het vergaderen, dus het moet wel gebeuren. Het verslag of de notu len is de schakel tussen deze en de volgende bijeenkomst. Moeilijk is het niet, maar het is de onwennig heid die belemmerend werkt. Rond het verslag leven allerlei vragen. Of het een woordelijk verslag moet zijn of een samenvatting. Hoe je schrijft en toch mee vergadert tegelijk. Hoe je het beste aantekeningen kan maken en hoe je die naderhand uitwerkt enz. Tijd voor een cursus. Het Oosterschelde College, (voorheen REC), start een korte cursus Notuleren in Tholen en wel op maandag avond 11 april. De cursus duurt vijf weken. Kosten 45,-. „Leren luisteren is hoofdstuk een", zegt Marleen Ennik die de cursus gaat geven. Een notulist moet gericht leren luisteren. Als er goed wordt vergaderd is het niet zo een kunst, maar vaak wordt er weinig effektief vergaderd en dan wordt het moeilijk. Wat is dan wel en wat niet belangrijk. De notulist heeft dan ook een belangrijke funktie in en vooral bij de voorbereiding van de vergadering. Als hij weet waar het om gaat is het niet zo moeilijk om de krenten uit de pap te vis sen. Hij noteert steekwoorden volgens een bepaalde methode en naderhand kan hij gemakkelijk een verslag maken". In de cursus worden luister- en samen vattingsoefeningen gedaan. 'Verder is er veel praktijk. Er worden korte vergade ringen gespeeld, waarvan meerdere cur sisten een verslagje maken. De aanteke ningen en de uitwerkingen ervan worden vergeleken en dat levert een leerzame ervaring op. Ook wordt stil gestaan bij het schrijven in een gemakkelijk leesbare stijl. Een bepaalde vooropleiding is niet noodzakelijk. Wie kan lezen en schrij ven, kan ook een verslagje leren maken. Belangstellenden voor deze cursus kunnen zich aanmelden bij het Oos terschelde College in Tholen: (01660) 3194, of b.g.g. in Goes: (01100) 31170. Fraai model met uitgebreide teletekstlunkties; o.a. het doorbladeren van de teletekstpogina's. Bovendien uitstekend Hifi-stereo geluid. Perfekte weergave van de hoge-, midden- en lage tonen, dankzij uniek luidsprekerssysteem (single point source). Perfekte scheiding van helderheids- en kleursig- nalen door het Digital Comb, filter. Vingerling 3 - 3241 EB Middelhamis ■•""■■■■■■1 Nieuwe Tonga voor Goeree-OvQrflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 VOOR BEELD EN GELUID COMBi FOTO - VIDEO STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE ^^Q H^H |^^n ^^^^^^^^B CJ C^ EU CJ C3 CJ C3 I OUDDORP - WestSlraal 35 - Teleloon (01878) !6 Ï2 Fax 3734 RBNESSE - Pnnishop - Hogezoom 172 - Tetetoon (01116) 24 00 SOMUELSDIJK - Wesllirakeelsiraat 8 - Tetetoon (01870} 8 68 41 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - Tel. (01870) 8 30 94

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1