Inbraak in aantal kerken Nijlganzen in Ouddorps duin Ken jij dit vakantiewerl( al? Dhr. S. Pille Middelharnis met Koninklijk Goud getooid Overval op Brouwersdam Speeltuin 'de Flipjes' Ouddorp 40 jaar Damvereniging Nog eens de katten Van Weel-Bethesda ziekenhuis onderzoekt mogelijkheden fusie Uitslag boot-viswedstrijd Voorbereiding fusie Rabobanken Dirksland, tluddorp en Stellendam-Goedereede Kerkdienst POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14,-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis rek.no. 34.20.01.108 Een aantal kerken op Goeree- Overflakkee heeft in de nacht van zaterdag op zondag ongenood bezoek gehad. Een of meerdere dieven drongen de consistorie bin nen maar nergens werd geld van betekenis aangetroffen. Wel werd soms voor duizenden guldens braakschade aangericht. Het moge een waarschuwing voor de kerkbestuurders zijn geen geld in de consistorie achter te laten; in de praktijk blijkt dat trouwens nauwelijks te gebeuren. In de Geref. Gemeente te Dirksland werd de opbrengst van twee kollektes van jeugdverenigingen meegenomen, maar dat bedrag zal de 75,- niet overschre den hebben. De ene gulden in een gevon den kinderportemonneetje werd eruit meegenomen, hoe klein ze ook zijn, de insluipers. Via een ruitje kwam de dief ook binnen in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk. Ook daar braakschade aan enkele deuren, maar geld werd niet gevonden, zelfs geen cent. Wel werd de kluis ge kanteld, maar ook wanneer die geopend zou zijn zou de dief er geen cent mee zijn opgeschoten. Niets werd meegeno men. Wel werd een grote rommel ge maakt. De kerk van de Exodus-gemeente in Sommelsdijk was een volgend adres. Ook daar braakschade maar geld werd niet aangetroffen en 't was de dief louter om geld te doen. Door verbreking van een raampje werd binnengedrongen. De Ned. Herv. Kerk van Sommelsdijk heeft ook bezoek gehad. Ook daar werd de consistorie doorzocht en werd een sleutelkastje geforceerd in de hoop dat een van de sleutels op de kluis zou pas sen, maar die hoop bleek ongegrond, 't was tevergeefse moeite; de kluis bevatte overigens geen geld. De RK kerk aan de Langeweg te Mid delhamis werd eveneens aangedaan en ook daar werd binnengedrongen in de Sacristie, maar meer dan een bedragje van 25,- werd er niet gevonden. De kluis, die overigens geen geld bevatte, kon niet worden open gemaakt. Eerder vorige week werd ingebroken in de Herv. Kerk te Den Bommel. Daar werd een bedragje van honderdvijftig gulden buit gemaakt. De geluidsappara tuur werd mee naar buiten genomen, maar werd daar teruggevonden. De RK kerk in Achthuizen werd toen ook bezocht, daar werd door verbreking van een bovenlicht binnen gekomen. Een offerblok werd buiten leeggemaakt. Naar schatting heeft daar een bedrag van xov^ de duizend gulden ingezeten. Het offerblok werd in de tuin achter de kerk, leeg teruggevonden. In Ouddorp heeft zich een comité 'Vrienden van de Flipjes' gevormd dat a.s. zomer, wanneer de gelijknamige speeltuinver. haar 40-jarig jubileum viert, deze Vereniging een cadeau in de vorm van een specltocöïci üan wil bie den. Daar is een fonds van 27.500,- voor nodig dat het comité door giften uit bur gerij en zakenleven bij elkaar hoopt te krijgen. In een schrijven wijst het comité er op dat 'de Flipjes' alle veertig jaren van haar bestaan zo zelfwerkzaam is geweest dat ze zich zonder één cent subsidie een belangrijke plaats heeft verworven. Het speeltoestel, een combinatie van een opstaptoren en 4 halve torens, een kruip tunnel, een glijpaal, een brugnet en een glijbaan, bedoelt een blijk van waarde ring te worden voor het vele, belangelo ze werk dat door de Ver. is gedaan en het plezier dat ze de kinderen uit Ouddorp en van de zomergasten heeft bereid. Bijdragen kunnen worden gestort op bankrekeningnr. 35.12.31.501 op de Rabobank te Ouddorp. 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van 21 februari 1994 Ie afdeling: J. Looy- T. Goedegebuur1 - 1 B. Visbeen - B. v. d. Spaan2 - O A. het Jonk - C. VisbeenO - 2 2e afdeling: P. Kom-J.Non1 -1 H. van Heukelen - B. van Engen1 - 1 B. Grootenboer- M. Wiegel2 - O L. Blokland - A. J. Doom2 - O GOEDEREEDE Op uitnodiging van de Mannenvereni- ging hoopt donderdagavond half 8 in de Dienst des Woords voor te gaan ds. J. R. Volk te Lekkerkerk. Oostdijker Kees van Erkelens heeft in de vogelpopulatie in zijn omgeving, de Middelduinen grenzen aan z'n achtertuin, twee bijzondere gasten waargenomen en dat duidt op een zeer opmerkzaam oog. Schoonzoon Piet Jan Meijer fotografeerde de twee vreemde vogels met de 800 mm telelens waama een vergelijk van de kleurenfo to's met afbeeldingen uit de Kosmos vogelgids uitwees dat de twee Nijlganzen zijn, broedvogels uit de Ethiopische regio, noordelijk langs de Nijl tot in Egypte, waarvan een verwilderde populatie in Zuid-Oost Engeland voorkomt. Ook in Nederland komen steeds vaker verwilderde exemplaren voor en kennelijk zijn twee van hen naar Ouddorp uitgeweken. De nijlgans gedraagt zich zeer agressief tegenover andere vogels, ook tegenover z'n soortgenoten. Ze laten zich ook moeilijk benaderen maar met een sterke telelens wist Piet Jan ze toch te verschalken. Al heel veel jaren wordt er t.b.v. de vakantiegangers in Ouddorp (Z.H.) evangelisatiewerk georganiseerd door de werkgroep Missionaire Gemeente van de Gereformeerde Kerk van Ouddorp. In twee omgebouwde, leuk ingericlite containers worden allerlei aktiviteiten georganiseerd voor kinde ren en volwassenen. Op maandag t/m vrijdag zijn er dagope ningen voor volwassenen, gevolgd door een ochtendprogramma voor kinderen, bestaande uit bijbelvertellingen, liedjes zingen, knutselen, toneelstukjes enz. Ook 's middags zijn er diverse aktivitei ten, zoals zandkastelen bouwen, poppen- kastvoorstellingen, vossejacht en panne- koekenfeest. Dit werk, dat elk jaar weer in een grote behoefte blijkt te voorzien, wordt uitge voerd door teams van jonge vrijwilligers, die per team twee weken lang met veel, enthousiasme bezig zijn. Het vraagt van hen veel inzet, maar het geeft ook veel voldoening om zo met elkaar bezig te zijn met het geloof. De teamleden nemen deel aan een inleidend weekend ter ken nismaking, instruktie en voorbereiding. Dit jaar vindt dit plaats in het weekend van 4/5 juni. In Ouddorp staat tijdens de teamweken een vakantiehuisje voor hen ter beschikking en hun dagelijkse onkos ten worden vergoed. Er worden nog teamleden gezocht voor de periode van 16 juli t/m 30 juli en van 30 juli t/m 13 augustus a.s. Wie zich aangetrokken voelt tot dit uit dagende 'vakantiewerk' of meer infor matie wil, kan kontakt opnemen met Ada van Ede, tel. (01878) 2237 of ds. Taco Koster, tel. (01878) 3431. Zo mogelijk voor 1 mei a.s. Ook dit jaar verheugen veel grote en klein vakantiegangers in Ouddoip zich op een bezoek aan de 'witte containers'. Het Van Weel-Bethesda ziekenhuis heeft zicli beraden over de koers die zij moet varen om in de komende jaren de kontinuiteit van de zieken- liuiszorg veilig te stellen. De positie van kleine ziekenhuizen (min der dan 200 bedden) staat al langere tijd ter disküssie waarbij de Staatssekretaris van Volksgezondheid, de heer drs. H. J. Simons, zijn voorkeur heeft uitgesproken voor fusie van deze ziekenhuizen. Omdat ook in het door verzekeraars bekostigde financieringsstelsel grotere (gefuseerde) ziekenhuizen relatief meer f'inanciële middelen ontvangen, vormt dit eveneens een stimulans voor een eventu ele fusie. Het Van Weel-Bethesda ziekenhuis kampt al enige jaren met financiële tekorten op de exploitatie, heeft een tekort aan mimte voor medische investe ringen en acht de omvang van de medi sche staf onvoldoende om op termijn voldoende zekerheden te kunnen ver schaffen over de kontinuiteit van zorg. De opvatting van externe partijen, over heden, inspektie en verzekeraars is dat om deze redenen fusie voor een zieken huis het gewenste perspektief is. Het bestuur van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis heeft gegeven deze situatie het organisatie adviesburo Twijnstra Gudde opdracht gegeven meer gedetail leerd in kaart te brengen of fusie voor het ziekenhuis meer kansen biedt om een betere medische kontinuiteit en exploita tie te waarborgen dan een zelfstandig voortbestaan. Konklusie van het rapport is dat deze uit spraak weliswaar wordt ondersteund maar dat fusie op zich onvoldoende is om bestaande knelpunten volledig op te lossen. Het bestuur heeft daarom besloten om oriënterende gesprekken aan te gaan met omliggende ziekenhuizen om af te tasten wat de mogelijkheden van fusie zijn. Tegelijk zal zij in overleg treden met de exteme partijen om te onderzoeken of zij bereid zijn hun medewerking te verlenen aan het welslagen van dit proces. Het bestuur heeft daarvoor een aantal voor waarden geformuleerd. Extra Iterkdiensten Ger. Gemeenten MIDDELHARNIS - heden (dinsdag)- avond 7.30 uur ds. B. v. d. Heiden van Hardinxveld-Giessendam. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag)- avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke (bev. ambtsdr.). 't Was een hen wat onwennige omgeving waarin de fam. S. Pille uit Middelharnis zich vrijdagmiddag bevond. Bovendien moest dhr. Pille - met de zijnen, z'n werkgevers en collega's verzameld in 'Het Prieel' - ook nog horen dat 'ie altijd zo'n uiterst zorgvuldige, bekwame, betrouwbare en eerlijke medewerker is geweest, zelfs was er daarom Koninklijk Goud....! Dat maakte hem burg. mevr. Sleurink bekend en dat riep op deze 'heel bijzon dere dag' bij dhr. Pille best wat emotie op. Veertig jaar lang al heeft hij Administratiekantoor Tamboer z'n beste krachten gegeven, een zekerheid die de burgemeester buiten kijf meende te staan, 't is zelfs door de inzet van dhr. Pille dat kantoor Tamboer een grote groei heeft doorgemaakt. Op de receptie in 'Het Prieel' werd de fam. Pille dan ook door de twee generaties Tamboer geflankeerd. Maar er was meer waarmee burg. Sleurink zich bijzonder ingenomen toon de; dhr. Pille gaf ook blijk van een grote betrokkenheid bij het maatschappelijk leven binnen de Middelhamisse gemeen schap waarin hij geboren en getogen is. 't Was een hele reeks die door mevr. Sleurink werd genoemd: 28 jaar was hij diaken in de Ned. Hervormde gemeente, vanaf '64 had hij zitting in het dagelijks bestuur van de Stichting Gezinsverzor ging, van '65 tot '91 was dhr. Pille voor zitter van de Stichting Gezinsverzorging Sommelsdijk/Middelharnis en hij maakt thans deel uit van het dagelijks bestuur van de Stichting Gezinsverzorging Goeree-Overflakkee, volgende maand herdenkt dhr. Pille z'n 30-jarig bestuurs- jubileum. Van '67 tot '84 was hij lid van de Stichtingsraad van het ziekenhuis te Dirksland en vanaf 1975 is hij lid van het ziekenhuisbestuur, 't Was de burgemeester duidelijk dat De heer en mevrouw Pille op het ereschavot, met de burgemeester die juist het goud heeft opgespeld. dhr. Pille zich 'op bijzondere wijze' heeft ingezet, zowel in zijn werk als in de funkties die hij daarnaast bekleedde en het deed haar dan ook bijzonder deugd de jubilaris van de toekenning van de gouden Eremedaille in de Orde van Oranje Nassau in kennis te stellen en hem het eremetaal op te spelden. Mevrouw Pille werd met een fraai boe ket bedacht als dank voor de vele avon den dat ze de gemeenschap haar echtge noot heeft afgestaan. Overbluft In z'n dankwoord verklaarde dhr. Pille zich helemaal overbluft. Z'n dank ging uit naar H.M. de Koningin en naar de burgemeester, maar zeker ook naar de heer Tamboer sr. van wie hij leerde het werk te doen zoals dat gedaan behoort te worden. Het werk werd steeds graag gedaan; God werd gedankt voor de sterk te en de kracht die daartoe steeds ontvan gen werd. Een 32-jarige inwoner uit Duitsland deed op maandagochtend aangifte van het feit dat hij rond 05.00 uur op de Brouwersdam was overvallen door drie mannen. Nadat zij hem zijn portemon nee afhandig hadden gemaakt, namen ze ook zijn bestelbus, een witte Mer cedes mee. Hierna is hij lopend in Ellemeet aangekomen waar hij vanuit een telefooncel de politie belde. In de loop van de morgen werd zijn auto met draaiende motor aangetroffen onder aan het talud bij de afslag Elle meet nabij de Brouwersdam. De man werd beroofd van ongeveer ƒ700,-. Bij de bedreiging met een mes werden hem enkele lichte verwondingen in de hals toegebracht. De uitslag van de bootwedstrijd vanaf de Carla op de Oosterschelde van de henge laarsvereniging Krammer luidt: 1. C. v. d. Welle240 cm. 2. C. van Nimwegen202 cm. 3. T. V. d. Poel150 cm. 4. A. V. d. Hoek149 cm. 5. A. Mol138 cm. 6. E. Mol137 cm. 7. J. Kreuk130 cm. 8. W. Mast115 cm. 9. P. Belder110 cm. 10. A. Bruinsma86 cm. 11. P. van Heest70 cm. De volgende wedstrijd van de henge laarsvereniging Krammer is een zoutwa- terwedstrijd, welke gehouden zal worden op het strand van Rockanje op 26 febm- ari van 11.30 tot 14.30 uur. Inschrijving voor deze wedstrijd van 10.00 tot 10.30 uur bij Onder de Wiek te Stellendam. Ingezonden: Hiermede deel ik u mee, dat ik even wil reageren over het stuk in het Eilanden Nieuws van dinsdag jl. 15 febmari 1994 (als je de mensen leert kennen) van dhr. j. Wolfert en dhr. J. van Lenten. Het gaat hierom: dhr. J. Wolfert heeft katten, dhr. J. van Lenten heeft een kat gevangen van dhr. J. Wolfert en heeft deze naar een asiel gebracht, zonder overleg met de heer J. Wolfert. Ik ben zeer verontwaardigd over deze zaak. Ik ben het er niet mee eens: Dit is de wet overtreden. Afblijven van ander mans dier. Ook door het stiekem voederen van andermans dieren, plaats je je eigen tus sen baas en dier, zodat de eigenaar geen controle heeft over zijn eigen dier. Wat kweek je dan? Zwerfkatten. Ik vind dat de buren geen recht hebben op schade vergoeding. Wil men rijk worden over de rug van dhr. J. Wolfert? Absurd gewoon. Ook vind ik het nergens op slaan, uit Psalm 36:2 (zegent mens en beest), want als er één goed is voor mens en dier, dan is dat dhr. J. Wolfert, Oudewei 7 in Dirksland. Wel moet de heer J. Wolfert zijn excuses aanbieden? Hij heeft niets misdaan, hij staat met alles in zijn gelijk. Sta er ver boven mijnheer Wolfert, want de mensen houden van ruzie en sensatie. Ik hoop dat dit zo snel mogelijk in de krant geplaatst wordt. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. A. van Marion, Koppeldijk 62 (Discussie over dit onderwerp absoluut gesloten, red.) Voor nadere informatie over de wed strijden: C. v. d. Welle, Berkenlaan 4, 3257 XA Ooltgensplaat, tel. (01873) 21 18. Voor lidmaatschapen: J. Volwerk, Plu vier 18, 3245 TE Sommelsdijk, tel. (01870)8 62 83. De beheerscoUeges van de Raboban ken Dirksland, Ouddorp en Stellen dam-Goedereede hebben besloten te streven naar een fusie welke in het najaar van dit jaar zou moeten wor den gerealiseerd. Aanleiding tot dit besluit vormen de snelle veranderingen binnen en buiten het bankwezen, waardoor andere en hogere eisen aan de banken worden gesteld. Verdergaande automatisering alsmede uitbreiding en verbetering van de dienstverlening spelen daarbij een belangrijke rol. Na een uitgebreid onderzoek is vastge steld dat een bundeling van krachten het mogelijk maakt beter in te spelen op de veranderingen welke zich binnen het bedrijfsleven en de partikulierenmarkt voordoen. Tevens zullen er belangrijke efficiencyvoordelen kunnen worden behaald. In de komende periode zal een commis sie, die bestaat uit vertegenwoordigers van de drie banken en van Rabobank Nederland, zich buigen over de uitwer king van het fusievoorstel. Een belang rijk uitgangspunt daarbij is, dat de huidi ge hoofdkantoren van de drie banken ook na een fusie een volledig diensten pakket zullen aanbieden. De samenvoe ging zal evenmin leiden tot gedwongen ontslagen van medewerkers. Het is ech ter niet uitgesloten dat de omvang van het personeelsbestand in de komende jaren door natuurlijk verloop afneemt. De medewerkers van de drie banken, als mede de leden, zijn inmiddels over het fusievoomemen ingelicht. De uiteindelij ke beslissing ten aanzien van de fusie zal in de komende algemene ledenvergade ringen van de drie banken moeten wor den genomen VOOR BEELD EN GELUID COMBJ FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAf=IE Cr3 C3 CZ) t=l D CU CD CU CD OUDDOnP - Westsiraat 35 - Telefoon (01878I 16 12 J Fax SI'Jd ffEHESSE' Printsfiop - Mogezoom !72- Telefoon (aui6;2400 SOMMELSDIJK - Wesikrakeels'raa! 8 - Telefoon 101870) 8 68'il

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1