Politieberichten Goeree-Overflakkee Karels Autoschade Nieuwe Tonge verwierf het ISO certificaat Melissantse gezin van Leeuwen met drieling verrijkt Dordrechts Philh. Orkest te gast in Middelharnis Ingezonden Valentijns Bingo in De Staver 3^ LL2 Weer predikant voor Geref. Ouddorp/Stellendam Poortvlietmuseiii op TV Versterking zeeuwse kust 1994 Cursus Geestelijke Vorming Bogerd en Mans concerteren te Dirksland 66e Jaargang No. 6274 Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Aantreffen zakjes met gif Op woensdag 2 februari 1994 werden er in totaal ongeveer 50 zakjes gif aange troffen op het strand te Ouddorp. Deze zakjes waren afkomstig uit de container die van een schip was gestormd nabij Frankrijk. Vernieling personenauto Op de Dorpstienden werd op vrijdag avond een personenauto merk Suzuki Alto, kleur rood vernield. Van de auto werd de linker- en de rechterbuitenspie- gel afgebroken en werd over de motor kap gelopen. Dader overlopen bij inbraalt woning Op vrijdagavond 4 februari 1994 werd op camping 'De Toekomst' door de bewoner van een vakantiehuisje de dader van de inbraak van zijn huisje overlopen. De dader koos snel het hazepad en ver dween in het duister. Hij had in de woning al goederen klaargezet om deze mee te nemen. Doorrijden na aanrijding Vrijdagnacht 4 februari 1994 vond er in de Nieuwstraat te Goedereede een door rijden na aanrijding plaats. Er werd hier namelijk tegen een geparkeerde auto aangereden en daarna doorgereden. De dader werd mede door het noteren van het kenteken door een getuige later gehoord. Hij bekende het doorrijden en proces-verbaal zal worden opgemaakt. Diefstal uit container Tussen donderdag 3 en vrijdag 4 februari werd er ingebroken in een container op de binnenhanven te Stellendam. Vanuit deze container werd een hoeveelheid snoep en nog wat andere goederen gesto len. Inbraak in woning Tussen zondag 30 januari en zaterdag 5 februari werd er ingebroken in een wo ning aan de Marijkeweg te Ouddorp. Uit de woning zijn diverse goederen gesto len. Een onderzoek zal worden ingesteld. GEMEENTE DIRKSLAND Inbraak in woning Op vrijdagavond 4 februari werd er in een woning ingebroken aan de Philips- hoofjesweg te Dirksland. Uit de woning werden diverse goederen gestolen. Van de dader ontbreekt ieder spoor. GEMEENTE MIDDELHARNIS Aanrijding met gewonde Op donderdagavond vond er een aanrij ding plaats op de Rottenburgseweg tus sen een personenauto en een bromfiets. De bestuurder van de bromfiets reeds over het fietspad gelegen naast de Rottenburgseweg vanuit de richting Langeweg. Bestuurder personenauto reed eveneens uit die richting. Ter hoog te van de kruising met de Steneweg reed de bromfietser pardoes de rijbaan op om deze over te steken doch werd hierbij geschept door de personenauto. Zowel de bestuurder als passagier van de brom fiets werden door een huisarts eerste hulp verleend. Aanrijding met letsel Vrijdagmorgen 4 februari vond er een aanrijding plaats op de kruising provin ciale weg - Vroonweg tussen twee perso nenauto's. De bestuurder van een blauwe Renault stond stil op de provinciale weg teneinde linksaf de Vroonweg in te rij den. Een achter hem rijdende bestuurder passeerde hem rechts, doch de daarachter rijdende bestuurder van een beige V W Golf zag dit te laat en reed zodoende tegen de achtcizijde van de blauwe Renault. Een inzittende werd met een bloedende neus en hoofdpijnklachten vervoerd naar het ziekenhuis te Dirks land. Beide voertuigen hadden flinke schade. brana in vuilcontainer Op zondag 6 februari, omstreeks 3.15 uur werd er melding gedaan van het feit dat er een vuilcontainer die naast de Plusmarkt aan het Kerkepad stond, in brand was geraakt. De brandweer bluste Bedrijfsleider Hans Bruggeman (r) nam het certificaat van de AKZO General Manager aar refinishes in ontvangst. Aan vakkennis heeft het Karels Autoschade te Nieuwe Tonge nooit ontbroken, vele honderden flakkeese automobilielen leggen daarvan glanzend getuigenis af, maar organisatorisch kon hier en daar wel wat verbeterd worden en daar is stevig aan gewerkt. De trots van bedrijfsleider Hans Bruggeman was dan ook begrijpe lijk toen hij eind vorige week het ISO 9002 certificaat in ontvangst nam want dat staat voor de hoogste kwaliteit van geleverd werk en van het bedrijf dat daar ach ter staat: KARELS AUTOSCHADE, het zij met ere vermeld. Het Nieuwe Tongse schadebedrijf is een van de 160 schade-bedrijven in den lande die zich in de Acoat Selektie groep toch al tot de kwalitatieve koplopers doen kennen. Al zeventien jaar geleden ontstond uit een kontakt van dhr. Karels met het AKZO concern deze groep die nadien tot een sterke groep in de schade- herstelmarkt is uitgegroeid. Al 66 van de bedrijven zijn ISO gecertificeerd, maar bij Karels, een van de allereersten uit de groep, was dat nog even uitgebleven, eigenlijk alleen maar omdat er steeds zoveel werk aan de winkel was. De manschappen van Karels Autoschade hebben 't nou onder leiding van bedrijfsleider Bruggeman stevig aangepakt en het begeerde ISO certificaat kon hen niet ontgaan want ze hebben zich terdege bewezen in de praktijk en tijdens de trainingen waaraan ze deel moesten nemen. Het ISO certificaat biedt de klant meerdere zekerheid op de meest professionele afhandeling van schadegevallen en op de bijkomende zorg voor vervangend ver voer en tenslotte een garantie van 24 maanden op het verrichte plaat- en spuit werk. Karels Autoschade heeft reparatie-overeenkomsten met gerenommeerde Verzekeraars-groepen en individuele Verzekeringsmaatschappijen. Het ISO certificaat hangt ter meerdere glorie van bedrijf en medewerkers in de ontvangstruimte te pronk, 't is welverdiend. de brand. Een onderzoek naar de daders van deze brandstichting zal worden inge steld. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Inbraak cafébedrijf Op woensdagavond 2 februari werd er ingebroken in een cafébedrijf aan de Mariadijk te Ooltgensplaat. Er werden uit het cafe diverse goederen gestolen. Een onderzoek wordt ingesteld teneinde de daders te kunnen aanhouden. Verkeerscontrole op Rijksweg 59 Op 2 februari werd een verkeerscontrole gehouden op de genoemde Rijksweg. Er werden zowel personenauto's als vracht wagens gekontroleerd. Een persoon kreeg een bekeuring voor een gladde band en twee chauffeurs van een vracht wagen terzaken het niet hebben van een vereist diploma. Tevens werd een breed transport bekeurd terzake het niet bij zich hebben van de vereiste vergunnin gen voor dit vervoer. Inbraak woningen Op vrijdagavond 4 februari werd er in de Washingtonstraat ingebroken in een woning. Uit de woning worden diverse goederen vermist. Ook werd ingebroken in een woning aan de Provinciale weg. Ook daar werden goederen gestolen. Diefstal vanuit auto/poging diefstal auto In de nacht van donderdag 3 op vrijdag 4 februari werd er aan de Stationsweg te Oude Tonge vanuit een aldaar staande bestelbus, merk Peugeot, kleur wit een hoeveelheid gereedschap gestolen. De dader(s) hadden ook getracht de gehele bus te stelen, doch dit was niet gelukt. Eveneens in diezelfde nacht werd er een nieuwe bestelbus, merk Volkswagen, kleur wit gestolen bij een bedrijf even eens aan de Stationsweg te Oude Tonge. Alhier hadden de daders de omheining kapotgemaakt om zo de bus het terrein af te krijgen. Laatstgenoemde bus was niet voorzien van kentekenplaten. Vermoede lijk is door de daders de kentekenplaten met het opschrift BB-07-DB gebruikt. Eventuele getuigen van zowel de diefstal of getuigen die de auto in combinatie met genoemd kenteken hebben zien rij den worden verzocht kontakt op te nemen met de politie: (01870) 82444. Auto In brand op strandje 'De Banaan' Op zaterdag 5 februari, omstreeks 17.00 uur, werd er melding gemaakt van het feit dat er een auto in brand stond op genoemd strandje nabij de Haringvliet- brug. Brandweer bluste het geheel. Uit onderzoek bleek dat het een oud model Opel Kadett station (C-klasse) kleur blauw, zonder voorzien te zijn van kente kenplaten, betrof Het betrokken voertuig is mogelijk naar de plaats van aantreffen gesleept. Getuigen die de politie nog niet heb ben gesproken en iets van een van genoemde gebeurtenissen hebben gezien, worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. Denk hierbij aan: nu gebeurt het bij een ander, maar de volgende keer kan het wel bij mezelf zijn en dan ben je ook blij ais iemand zich heeft gemeld die wat heeft gezien. Bel daarom: (01870) 82444. Deze oproep is tevens bestemd voor bewoners van ons eiland die iets ver dachts zien of hebben gezien, waarbij ze zelf al vraagtekens hebben of het wel goed was. Denk hierbij ondermeer aan: vreemde personen in de straat die belangstelling hebben voor de aldaar staande woningen; zijn die personen met een voertuig, noteer dan als dit mogelijk is het kenteken van die auto. Zowel de voorkoming als de eventuele oplossing van misdrijven kan mede afhangen van uw telefoontje. Zondag 20 februari hoopt kand. J. Koster (26) door zijn vader, ds. P. G. Koster uit Maasdijk, bevestigd te worden tot predi kant van de Gereformeerde Kerken van Ouddorp en Stellendam. Hij hoopt in de dienst die 's middags om half 3 begint intrede te doen. Met de komst van ds. Koster wordt de predikantvacature vervuld die, sinds het vertrek van ds. van Westenbrugge, twee en een halfjaar geduurd zal hebben. Een pril trio, de 3 gebroedeA van Leeuwen. „Een pracht geschenk", noemt vader Cor van Leeuwen de drieling die jl. zaterdagmorgen rond half twaalf in zijn gezin geboren werd. Moeder Wilma van Leeuwen-van Zwieten en haar 3 kleintjes maken het uitstekend op de kraamafdeling van het ziekenhuis te Dirksland, waar de geboorte ook plaatsvond. De drie zoontjes kregen de namen Edwin, hij woog 2210 gram. Mark (2280 gram) en Come (1970 gram), geboortegewichten die vader van Leeuwen inmiddels al zoveel heeft genoemd dat hij ze uit het hoofd kent. Het gezin van melkveehouder van Leeuwen is nu 5 kinderen rijk, bijna 6 jaar geleden werd een tweeling geboren, een jongetje en een meisje, André en Mareille. Op zaterdag 19 februari a.s. zal het 'Dordrechts Philharmonisch Orkest', samen met de Kon. Fanfare 'Sempre Crescendo' een concert geven in het Prieel van Sportcomplex 'De Staver' te Middelhamis. Om het publiek de gelegenheid te geven kennis te maken met verschillende orkestvormen, heeft Sempre, samen met het 'D.P.O.' en Brassband 'Rijnmond', een serie concerten georganiseerd. Deze 'Hafabra-concertcyclus' is zo gepland, dat elk orkest twee maal een ander orkest als gast ontvangt en twee maal zelfs als gast optreedt bij een ander orkest in een andere plaats. De cyclus start dus in Middelhamis met een concert van een fanfare-orkdst en een harmonie-orkest. Het 'Dordrechts Philharmonisch Orkest' telt ongeveer 90 leden en staat onder leiding van Wim Holster. Het 'D.P.O.' komt, evenals 'Sempre Crescendo' uit in de Vaandelafdeling van de KNF. Naast typische composities voor harmo nie, kunt u ook aktuele muziek verwach- Waarde redaktie. Mijn verzoek aan u is om 'ingezonden stukken' alléén te plaatsen MET onderte kening. De lezer wordt geacht het geschrevene te lezen. Hij/zij heeft ook recht om de her komst te weten. Eigenlijk is het wonderlijk, dat de inzen ders hun naam niet willen/durven plaat sen. We krijgen een soort anonieme brie ven dus. Als je zo graag je mening over een (vaak controversieel) punt wilt laten horen, laat dan ook gewoon weten wie je bent. Ook de slappe ondertekening 'een be langstellende', of: 'een ex-brandweer man', of: 'inzender bij de redaktie be kend' (Stel je even voor dat de Redaktie óók niet wist waar zo'n stuk vandaan komt) maakt een nodeloos geheimzinni ge indmk. Als je je pennevrucht niet wilt ondertekenen houdt die dan thuis liggen. Voor de artikelen over de Ziekteverze keringen en de Apotheken geldt hetzelf de. Stukken met zulk een geprononceer de stellingname MOET je toch onderte kend aanbieden? Anders gaat de lezer ervan uit dat hier de mening van Eilanden-Nieuws weergegeven wordt. Kan dat niet wat opener (meer OPEN)? Toch heel gewoon? A. Wagner, Dirksland Naschrift: Doen we voortaan. Overigens hebben wij als redaktie altijd de herkomst van de ingezonden stukken geweten, maar we zullen ondertekening voortaan als voor waarde stellen. Redaktie ten, o.a. uit de musicals 'Chess' en 'The Phantom of the Opera'. 'Sempre Crescendo' o.l.v. Arie Stolk, vergast u op een uitvoering van 'Jodrell Bank' een bekend fanfare-werk, maar ook hier wordt de aktualiteit niet geschuwd, getuige een prachtig arrange ment van de muziek uit de film 'Jurassic Park', kompleet met keyboard-solo door Piet Westhoeve. Kortom, de kwaliteit van de orkesten en de samenstelling van het programma garanderen een muzikaal hoogstaande avond. De kaarten voor dit concert zijn, voor 5,- per stuk, verkrijgbaar bij de VVV te Middelharnis en op 19 februari 's avonds aan de zaal. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur open. MIDDELHARNIS - De Stichting Mo torsport Promotie zorgt er vrijdag 11 februari voor dat de bingomolen in de Staver draait. De bingo-happening begint om 20.00 uur. De zaal gaat al open om 18.00 uur. Wie niet bang is om eens een kansje te wagen kan met deze bingo prijzen win nen zoals een kleuren TV, een magne tron, een city-bike, een stofzuiger, een cd-speler, een kmimelzuiger, een brood rooster, een stoomstrijkijzer, een staaf mixer, een radio met dubb. cassette, een mixer met kom, een waterkoker, een elektrisch mes, een wekkerradio met lamp, een partygrill, een koffiezetappa raat en meer van dergelijke huishoudelij ke attributen. In totaal een keuze uit meer dan 600 prijzen waaronder ook het 'verrassingspakket'. Deelname aan deze, bij velen, bekende bingo kost 15,-. Hiervoor krijgt men 24 bingokaarten, goed voor acht ronden. De superronde kost 5 gulden. Omdat de organisatie nu twee jaar draait is er voor alle bezoekers een Valentijns- kadootje. Bovendien kan iedere bezoeker een kaar tje vragen voor een volgende bingo deel name, waarop een kado kan worden ge wonnen voor Moederdag ter waarde van DUIZEND GULDEN Bekendmaking van de MOEDERDAG- prijs op vrijdag 6 mei a.s. in M.F.G. Dorpstienden te Ouddorp. Wie informatie wil of meer wil weten kan bellen met de stichting via tel. no. (01874)27 28. A.s. donderdagmiddag oml6.34 uur wordt op Ned. 1 in het programma 'Prettig weekend Nederiand', aandacht besteed aan het in Middelhamis geves tigde Rien Poortvlietmuseum. Er werd gefilmd in het museum en er zijn ook wat straatinterviewtjes opgenomen. In Zeeuwsch Vlaanderen bij Nieuw-vliet en Breskens, op Walcheren bij Domburg en op Schouwen ten oosten van Renesse zal 1,5 mil joen kuub zand op het strand worden gespo ten. Om de kustlijn op z'n plaats te houden wordt op plaatsen waar teveel zand is wegge spoeld nieuw zand aangebracht. Als er gewerkt wordt is het strand ter plaatse niet toegankelijk. In de planning wordt rekening gehouden met de strandrecreatie. Tussen Kruishoofd bij Nieuwvliet-Bad en de Oostdam bij Cadzand-Bad moet vanaf eind mei 900.000 kuub nieuw zand worden aangebracht. In de zes drukste vakantieweken wordt niet gewerkt. Bij Breskens Kom is eind 1993 al begonnen 100.000 kuub aan te brengen van kilometer 0.1 tot 0.7. Hier kan 'werk met werk' worden gemaakt. Zand dat uit de geul naar de veerhaven wordt gebaggerd kan hier rechtst reeks op het strand worden gespoten. Dit werk zal voor 1 maart gereed zijn. Op het strand van Domburg wordt van kilometer 14.4 tot 16 totaal 450.000 kuub zand opgespoten. Het gaat hier om het af maken van werk dat al in 1992 is gestart. Op het Noorderstrand tussen Renesse en de Brouwersdam wordt half dit jaar gedurende 2 a 3 weken 80.000 kuub zand opgespoten. De werken voor Schouwen en West Zeeuws- Vlaanderen wordt nog aanbesteed. Zodra exact bekend is wanneer op welk strandvlak gewerkt gaat worden zullen betrokkenen op de hoogte worden gesteld. Op D.V. maandag 14 februari hoopt ds. H. Visser uit Katwijk te spreken over 'Verbond en Doop'. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelhamis. Alle cursisten zijn weer hartelijk wel kom. /)e Stuurgroep DIRKSLAND - Op D.V. zaterdag 26 februari 1994, aanvang 20.00 uur, zal er in de Nederlands Hervormde Kerk te Dirksland een bijzonder concert plaatsvinden. De bekende baritonsolist Karel Bogerd zal samen met organist Martin Mans een aantrekkelijk pro gramma ten gehore brengen. Het reper toire van bariton Bogerd, die inmiddels in het gehele land en daarbuiten con certeerde, kent veel variatie. Zo zingt hij naast bekende geestelijke liederen ook enkele klassieke bijbelse liederen van A. Dvorak. Organist Martin Mans, bekend van radio, TV en CD, zal op de van hem bekende wijze improviseren op beken de psalmen en gezangen met aanslui tend samenzang. Hij speelt uit de orgelliteratuur van onder andere G. F. Handel, L. Boëlmann en G. Young. Reserveer nu vast deze datum in uw agenda! 33 92 VOOR BEELD EN GELUID COMBj DIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE ^^^B ^^Q V^^H S S dl en ï=3 C3 1:3 C3 OUDDORP - Wesisuaal- 35 - Telefoon (018781 16 12 fax 3734 RENESSE- Pnnishop - Hogezoom 172 - Telefoon {01116) 24 00 SOMMELSDIJK Westkrakeelstraa! 8 - Telefoon (01870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1