Oude grafiek Omzet Visafslag Goedereede heeft kritische grens bereikt Hanneke Human, eigenaresse Coiffure Petit Goeree Stoffenverkoop voor goede doelen Part-time machinist J. Wagner bediende 'de bromfiets' met veel ambitie Zeeland-syndroom 32é)<)& Ook touwtrekkers in aktie voor liet zuiden Extra kerkdiensten GerefGemeenten 66e Jaargang No. 6266 Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 8 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: RaboMiddelhamisrek.no. 34.20.01.108 Na ruim vier turbulente jaren met artis tieke hoogtepunten gaat "klein looge- ment" sluiten met dezelfde kunstuiting als waarmee destijds de aftrap werd gegeven: (oude) grafiek. Toppers bij deze laatste tentoonstelling zijn zes gestileerde houtsneden van Julie (Anna Julia) de Gaag (1877-1924) en litho's van Theo van Hoytema (1863-1917). Aan beiden werden eerder (totaal uitver kochte) exposities in klein loogement gewijd. Voor de verzamelaar een herkan sing om zijn kollektie uit te breiden en voor wie eenvoudige kunst, dicht bij de natuur waardeert, een lust voor het oog. Naast werk uit de hollandse grafiek zijn o.a. etsen te zien van de Engelsman Charlet, die trefzeker, humoristisch werk leverde, van de grote Duitse kunstenaar Max Ernst en prachtige etsen uit de school van Barbizon. Op weekmarkten: Op de weekmarkten die morgen, zater dag 15 januari in Dirksland-, woensdag 19 januari in Sommelsdijk en donderdag 20 januari in Goedereede gehouden wor den, biedt Cleo stoffen z'n voorjaars- stoffen en kleinvakartikelen aan met de mooie bedoeling een deel van het ver koopbedrag af te staan aan Stichtingen die christelijke hulp verlenen. Zelfs 30% van de totale verkoop op deze dagen wordt aan deze Stichtingen afge staan. Het zijn Stichting Adullam t.b.v. haar projekt 'de Mantelienge' te Ouddorp, Stichting 'Woord en Daad' t.b.v. een projekt voor dakloze kinderen in India, Stichting 'de Schutse' t.b.v. hun dagver blijven in Kesteren en het projekt 'Elim' van Zr. van Rossum in Nigeria. Op het touwtrektoemooi dat zaterdag in het Ouddorpse 'Dorpstienden' werd ge houden, is spontaan gekollekteerd voor de akde 'Help het Zuiden'. Er werd een bedrag van 4.494,25 ingezameld. Het was trouwens de touwtrekklub van Hotel-café-restaurant 'Akershoek' die na veel inspanning met de Eilandbeker ging strijken. Touwtrekklub "t Hoekje' die de trofee twee achtereenvolgende jaren won en nu in 't zicht van een derde overwin ning en daarmee het definitieve bezit van de beker, heefi zich niet zomaar gewon nen gegeven, sTiaar heeft tenslotte in 'Akershoek' z'n meerdere voor dit jaar moeten erkennen. Er namen tien ploegen aan het toernooi deel. Het afscheidscadeau voor dhr. Wagner (l). STAD aan 'T HARINGVLIET - In vergelijk met andere, veel grotere gemalen, is zijn gemaaltje, dat van 'Nieuwe Stad' en de 'Lieve Vrouwe Polder' wel 'es schamper 'een brom fiets' genoemd, maar part-time machi nist J. Wagner heeft z'n machientje niet ontzien; laatstelijk nog heeft 'ie 'm vijflionderd uur laten snorren....! Eervol ontslag was er vrijdagmiddag voor dhr. Wagner, die sinds oktober '66 het gemaal heeft bediend. In het Stadse 'Trefpunt' waren heel wat Waterschap collega's met de fam. Wagner bijeen gekomen om de machinist na al die jaren uit te zwaaien. Z'n benoeming was niet zo officieel gegaan, 'n beetje op een 'polderiaanse wijze', zei dijkgraaf Van Kampenhout ervan. Dhr. Wagner was bestuurslid van genoemde polders toen de toenmalige machinist, caféhouder Smits, met pen sioen ging en daarvoor al enkele jaren wegens ziekte buiten funktie was. Wagner liet blijken over de juiste menta liteit te beschikken; hij zette het werk zonder onderbreking voort en 't was met spijt dat dijkgraaf Van Kampenhout af scheid nam van 'zo'n echt Waterschaps mens'. Ook hoofd Technische Dienst, dhr. L. Verolme, stelde vast dat er met het ver trek van dhr. Wagner een tijdperk afge sloten wordt. Steeds kon op dhr. Wagner gerekend wortden en ook gold dat in de' laatste week van vorig jaar toen de regen met bakken neerviel: „Vijfhonderd uur heeft 'ie sinds september gedraaid!", zo prees dhr. Wagner z'n 'bromfiets'. Hij was blij en Gode dankbaar het ma- chinistenwerk zo lang te hebben mogen doen al had 'ie zich in het grote geheel van de waterbeheersing een van de klein ste radertjes geweten. „Ik was het ge wend en ik ben het maar blijven doen", zo zag dhr. Wagner terug op z'n machi nistenperiode die 28,5 jaar heeft geteld en, nou hij voor een slotwoord toch het woord had, liet hij richting publiek nog maar 'es z'n vermaan horen, géén rom mel in de watergangen, „want", zei dhr. Wagner, „bij het krooshek kun je zien welk seizoen het is: plastic zakken in voorjaar en zomer, spruitenstokken in 't najaar en kerstbomen in de winter." Ingezonden Geachte redaktie, Er is inderdaad een Zeeland-syndroom op Goeree-Overflakkee! Mw. Wesdorp had het niet beter kunnen beschrijven (uw blad d.d. 4-1), zo bleek nog diezelf de avond in de gemeenteraad van Dirksland. Nadat de burgemeester op een korrekte wijze had samengevat wat de meeste frakties zoal naar voren brachten, sloeg het syndroom toe. Bevreesd door de angst dat de burgemeester zou tegen sputteren - hij heeft zich in 't verleden positief over Rotterdam uitgelaten - werd er door een meerderheid volstrekt niet meer gehoord wat er werd gezegd. Misschien waren ze ook wel erg geïmpo neerd door de camera's, microfoons en vele belangstellenden in de zaal. Kort om: de verstandige woorden van de voorzitter en dhr. Van Houwelingen wer den volstrekt genegeerd. De VVD, die het dus ook niet goed had begrepen, riep zelfs nog dat Gemeen tebelangen de enquête-uitslag negeerde. „Wij willen naar Zeeland" werd er onge nuanceerd geroepen, niet beseffend dat een motie zorgvuldig onderbouwd en volledig moet zijn. Met zo'n enkele uit spraak kan de provincie ook niet veel, en die zal dan zelf wel bepalen wat goed is voor ons. Nee, bestuurders van Dirksland, hiermee hebt u mij geen goede dienst bewezen. Als we echt naar Zeeland willen (staat het trouwens al vast dat we bij Zuid- Holland weg moeten?) dan zult u toch weloverwogen en verstandig aan moeten geven waarom dat een goede keuze zou zijn. Bij voorbaat dank voor plaatsing. C. Verweijmeren Raadsvergadering op T.V. De raadsvergadering over 't verloop waarvan dhr. Verweijmeren z'n beden kingen kenbaar maakt - en we onder schrijven die volstrekt - kom op T.V., vanavond op Ned. 3 in het programma 'Van Gewest tot Gewest', niet om half 9, zoals in de vrijdagkrant vermeld, maar om plm. 19.18 uur. Rode Kruis Middeiharnis De Rode Kruis kolonne Middeiharnis heeft vorige week drie dagen lang gekol lekteerd voor het Nationaal Rampen fonds, bestemd voor de aktie 'Help het Zuiden'. De Albert Heijn-vestiging te Middeiharnis vond het goed dat de kol- lektanten post vatten in de hal van het bedrijf, waar het mooie bedrag van 4023,95 werd ingezameld. Ieder die meehielp hartelijk dank! Gospelkoor zoekt dirigent m/v ANNA JACOBAPOLDER - Gospel koor Rejoice is op zoek naar een diri- gent(e). Ruim anderhalf jaar geleden is Rejoice door enkele spontane jongelui opgericht, die o.l.v. een gitariste liederen instudeerden. Na enkele maanden werden ze al gevraagd om te komen zingen in de katholieke kerk te Nieuw Vossemeer en in de Ichtuskerk te Tholen. Verder traden ze op in de Staver te Middeiharnis en in het tehuis voor verstandelijk gehandicap ten Hemesseroor aldaar. Enkele weken geleden nog verzorgde het koor een kerstprogramma voor de zieken op de Rode Kruis-boot 'Henry Dunant'. Inmiddels is Rejoice uit haar jasje gegroeid. Er zijn nu 25 enthousiaste koorleden, instrumentaal begeleid door twee gitaristen, twee bugelspeelsters, een dwarsfluitiste en een slagwerker. Dit alles is reden om op zoek te gaan naar een man of vrouw die in het koor nog wat extra struktuur kan aanbrengen, eventueel nieuwe ideeën aandraagt en de finishing touch wil verzorgen bij optre dens. Vocal group Rejoice heeft geen eigen financiële middelen maar een onkostenvergoeding is in overleg moge lijk. Wie kan en wil dit gospelkoor helpen? Voor inlichtingen kunt u bellen naar Agnes van der Reest in Sint Philipsland, tel. (01677) 3293. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck van Rotterdam. STAD AAN 'T HARINGVLIET - de dienst van woensdagavond, waarin zou voorgaan ds. A. Bac van Bode graven, gaat niet door. OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond (heden) 7.30 uur kand. G. Clements te Eist (voor de zending). Jaarlijks voeren schepen van Goerees' vissersvloot voor 25 a 30 miljoen vangst in andere -, dan de thuishaven aan, maar dat zal snel moeten veranderen om de eigen gemeen telijke Visafslag uit de rode cijfers te houden. IVIet de 80 miljoen omzet die in '93 werd gehaald, balanceert de afslag op de rand van verlies. „Het is de kritische grens", stelde Vismijndirekteur v.d. Zande zaterdagmorgen vast. Toen werd in restaurage 'de Zeemeeuw' een nieuwjaarsbijeenkomst met de vissers gehouden, dè gele genheid bij uitstek om de stormbal te hijsen. Dhr. v.d. Zande, gevolgd door burg. Van Velzen, deed dat te nadrukkelijker nu de Vismijn een miljoeneninvestering te wachten staat, het gebouw dient aan Europese normen te wor den aangepast en, ten gerieve van de visserij, zal door de gemeente ook de jachthaven van Aqua Pesch worden aange kocht. „Meer dan ooit zijn we daarom afhankelijk van de aan voer van onze vloot", pleitte dhr. v.d. Zande, met een kritisch oog op de miljoenen die elders afgeslagen worden. De aanwe zigheid van ook de grootste kotters in de haven was hem het bewijs dat het argument van de moeilijke bereikbaarheid niet op gaat. 't Is dhr. v.d. Zande's goede hoop dat alle partijen aan een goede toekomst voor Goerees Visafslag mee zullen willen bouwen. Burg,. Van Velzen stemde er graag mee in dat door dir. v.d. Zande het kind bij de naam is genoemd, 't Is natuurlijk mooi op Vlaggetjesdag een grote vloot te presenteren, maar het bete kend weinig als de schepen er alleen maar liggen voor 't mooi en hun vangsten elders aan gaan voeren. „Zelf, aan eigen afslag hebben we geld en omzet nodig!" Dhr. Van Velzen her innerde er de schippers aan dat het hun vaders zijn geweest die de afslag, ten koste van de eigen portemonnee, hebben gesticht en jullie support hebben we heel hard nodig!, verzekerde hen de burgemeester. De thuishaven is voor zijn vissers nooit kinderachtig geweest, maar daartegenover wilde dhr. Van Velzen graag 'de klandi- De schippers die hun vangst prima verzorgden met hun prijzen, een bronzen bel. zie' van de eigen vissers. „Als u wat prangt, zeg het ons dan", vroeg de burgemeester, met de verzekering dat Goeree z'n vis sers de grootst mogelijke service zal blijven bieden. De vaargeul Dhr. Van Velzen bezag ook de veranderingen die recentelijk aan de vaargeul zijn toegebracht. Reden daarvan is de afvoer van het bovenwater door de Haringvlietsluizen. Door de hoge frequentie daarvan kan er niet gericht worden gespuid, waar door de vaargeul hier ondieper en daar juist zeer verdiept werd, waarom uit veiligheidsoverwegingen boeien zijn verlegd waardoor de geul smaller is geworden. Rijkswaterstaat heeft toegezegd snel met baggeren te zullen beginnen. Prijzen Zaterdagmorgen werden de prijzen uitgereikt voor de best ver zorgde vis en garnalen 1993. De produkten werden beoordeeld op versheid, verzorging en behandeling. De eerste prijs voor de best verzorgde garnalen was voor de GO 58 van fa. J. de Visser zn.; de tweede prijs voor de GO 29 van J. de Visser en de derde plaats voor de OD 5 van C. K. Tanis. Prijzen voor de best verzorgde vis voor kotters met minder dan 600pk. Ie plaats: GO 131 L. J. de^^isser 2e plaats: OD 7 Gebr. Klijn b.v. 3e plaats: SL 9 A. H. Dekker Best verzorgde vis boven 600 pk. Ie plaats: OD 50 A. Klijn 2e plaats: GO 9 Gebr. Groenendijk 3e plaats: GO 23 J. de Vogel De 80 miljoen omzet werd overschreden met een transaktie tussen de OD 1 en de fa. Prins uit IJmuiden. Dat zou toch jammer zijn geweest, wanneer die spontane vrolijke Goereese Hanneke Human voor Goedereede verloren zou zijn gegaan? En dat is ze vast van plan geweest, deze 18-jarige want, zo had ze zich voorgenomen: „als ik ga werken dan wordt dat Hellevoet of Spijkenisse..." Kapster te worden, daar had ze in 't begin ook niet aan gedacht, een verzorgend beroep, daar had ze eerst naar uitgekeken, maar moeder Dit Human-Slot heeft 't haar dochter voorzichtigjes gevraagd: „Kapster, is dat niks voor je?" Opa Slot was ook z'n leven lang in Goeree kapper geweest en 't bloed van een van z'n kleindochters kroop waar 't niet gaan kan, en jawel, Hanneke toog naar de Rotterdam-se kappersakademie en slaagde moeiteloos, zélfs in 't bezit van de Academy Award waarmee ze zich uit tachtig deelnemers onderscheidde. De geld prijs staat nog vast voor de kosten van het rijbewijs. Eén week liep ze stage in het Goereese kapperssalonnetje 'Coiffure Petit Goeree' en 't sfeertje daar heeft al snel haar hart gestolen. Werken in Heivoet of Spijkenisse, nee, 't werd niks meer en toen Hanneke de schone kans kreeg van 't Goereese salonnetje eigenaresse te worden, toen heeft ze daar niet lang over na hoeven den ken. I Vandaag is ze, zoals dat heet, voor d'r zelf begonnen en heel zeker gaat ze 't maken omdat Hanneke zo duidelijk bij Goeree hoort. Ze deed ervaring op in een gena- buurd dorp en pas vorig jaar kwam ze van school: "alle modellen zitten nog vors in m'n hoad" zegt ze. Ze zal haar kennis paraat houden door kursussen te blijven volgen. 's Maandags en zaterdagsmiddags zal Coiffure Petit Goeree gesloten zijn: tel. (01879) 1107, privé 2232. Ze kapt zowel dames als heren, want er is niemand anders in Goeree en Hanneke zou de kleindochter van kapper Slot niet zijn als ze de schaar zou laten rusten. VOOR BEELD EN GELUID COMBI FOTO - VIDEO - STUDIO - HEPOHTAGE - FOTOGRAFIE CU C3 Cn g C3 C=3 CD 1=3 CD OUDDORP - WesIsUaal 35 - Teletoon (0^878) 16 12 Fax 37 34 R£N£SS£ - Printshop - Hogezoom 172 - Teletoon tOl 116) 24 DO SOMMELSDIJK - Westkrakeelsiraal 8 - Telefoon (01870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1