OOSTFL Perceel BOUWLAND Perceel GROND Perceel TUINGROND Reklame Reklame Voor de a a oudejaarsavond: Uw Warme Bakker SCHOON WATER r R. P. van Rijswijk R R. de Vries IVIevr. E. G. IHouwink OLIEBOLLEN APPELBEIGNETS APPELBOLLEN SAUCIJZEN WORSTEBROODJES BORRELHAPJES STOKBROOD UIENSTOKBROOD HAM-KAASCROISSANTS ^aSIMAVI moclcllen- boeken Een verbouwde tussenwoning GOEDEREEDE WOENSDAG 29 DECEMBER 1993 .EILANDEN NIEUWS" ACHTSTE BLAD //|/g e M e e N T e Ml D D E L H A ONTVANGEN MELDING VOORGENOMEN BOUWVERGUNNINGEN Westerweg, Sectie B 1548, groot 18 are 20 ca. Marijkeweg, idem, sectie B 3370, groot 19 are. blote eigendom Woonhuis Julianaweg 15, groot 10 are (erfpacht 10,- p. jaar) Marijkeweg, blote eigendom, groot 7 are, 33 ca. Sectie B 2406 (in erfpacht), 3,50 per jaar. Inschrijvingsbiljetten:Postbus 26, 3253 ZG Ouddorp, vóór 8 januari 1994. NIEUWJAARSRECEPTIE huisartsen te Stellendam Wij hebben het genoegen u mede te delen dat wij per 1 januari 1994 de huisartsen- pralitijli in Stellendam in associatief verband voort zullen zetten. Hartelijk dank voor de vele ontvan gen goede wensen ter gelegenheid van Kerst en het nieuwe jaar. Wij wensen u allen, mede namens onze assistenten, een gelukkig, gezond en voorspoedig 1994. Stellendam, december 1993 .»M»*! gemeente DIRKSLAND Heerlijk verse: \SOMMELSDIJK Tel. (01870) 83330 DIRKSLAND Tel. (01877) 1417 ZIERIKZEE Tel. (01110) 16264 GOEDEREEDE Hoofddijk16 Koopsom 180.500,-k.k. giro SIMAVI WATERFONDS WATERFONDS -^ OUDDORP Tel. (01878)16 82 ('s ovonds); of (01870) 8 27 29 (overdog) Hovenuueg 39 R N I S Een melding is ontvangen van: - P. Kievit, Louis Bouwmeesterplein 11 te MIddelhamis - bouwen tuinhuisje en volière op dat adres. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN Aanvragen om bouwvergunning zijn ontvangen van: - G. Bom, Rottenburgseweg 58 te Middeltiamls -verbou wen kantoor tot woonruimte, Wilgenlaan 6a te Mlddel- tiamls - A.J. van de Breevaart - Rustburg 24 te Ouddorp - verbouwen woning Molendijk 20 te Stad aan 't Haring vliet - B.C. Meinster - Korteweegje 28 te Nieuwe Tonge - bouwen garage aldaar. Het college van burgemeester en wethouders Is van plan om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verienen aan: - P. van der Zwan, Molendijk 32 te Stad aan't Haringvliet - oprichten paardenstal aldaar. Deze bouwaanvraag ligt met Ingang van 3 januari 1994 gedurende veertien dagen voor iedereen ter Inzage. Ge durende deze termijn kan een leder schriftelijk bezwaar maken tegen de voorgenomen beslissing. Een dergelijk bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Mlddelhar- nls, postbus 13240 AA, MIddelharnIs. VERLEENDE BOUWVERGUNNING - Drogisterij Hlsschemöller, Zandpad 18, MIddelharnIs - aanbrengen gevelreclame. Bij de gemeentelijke besluiten kunnen belangen van anderen dan de direct-belanghebbenden betrokken zijn. Derden-belanghebbenden kunnen binnen dertig dagen een bezwaarschrift tegen zo'n besluit indienen. Afzonderlijk bestaat nog de mogelijkheid schorsing of een voorlopige voorziening te vragen. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de afdeling Grondgebied, telefoon 01870-83555. VERLEENDE VERGUNNINGEN Burgemeestor en wethouders hebben op 14 december 1993, onder het stellen van voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, ad 1 en van voorschriften In het belang van de bescherming van het milieu ad 2, vergunning ingevolge de Hinderwet verieend (ad 1) en vergunning Ingevolge de Wet milieu beheer (ad 2) verleend aan: 1 C. IVIaliepaard, Oranjelaan 51a te Stad aan 't Haring vliet, voor het uitbreiden en wijzigen van een akker bouwbedrijf met een opslagloods annex weri^tuigen- berglng, gevestigd op het perceel Molendijk 65 te Stad aan 't Haringvliet gemeente MIddelharnIs, kad. bek. gem. Stad aan 't Haringvliet, sectie A, nr. 1835 2 Drukkerij Gebr. de Waal, Langeweg 13 (e Sommels- dijk, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een drukkerij, gelegen aan de l-ange- weg 13 te Sommelsdijk gemeente MIddelhamis, kad. bek. gem. Sommelsdijk, sectie B, nr. 4020. Deze be schikking Is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp daarvan gewijzigd. U kunt de beschikkingen en de overige van belang zijnde stukken van 3 januari 1994 tot en met 3 febnjari 1994 Inzien op weri<dagen van 9.00-11.30 uur en van 14.00- 16.00 uur. De stukken liggen ter Inzage op de afdeling Samenleving. Voor diegene die niet in de gelegenheid is om de stukken tijdens de hiervoor genoemde uren te komen inzien, wordt de mogelijkheid geboden om de stukken binnen de terin- zagetermijn vallende en maandagavonden te komen in zien. Hiertoe dient vooraf een telefonische afspraak te worden gemaakt. Telefoon: 01870-83555, toestel 229. Beroep tegen deze beschlkking(en) kan worden ingesteld door: - de aanvrager - de betrokken adviseurs - degenen, die tegen de aanvraag en/of de ontwerp beschikking (ad 1of tegen hetontwerp van de beschik king (ad 2) tijdig bezwaren hebben Ingediend - (alleen ad 2) degenen die bezwaren hebben tegen de wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht - enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkenwijs niet in staat is geweest tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking ad 1 en de ontwerp beschikking ad 2 bezwaren In te brengen. Het beroepschrift moet uiteriijk 2 febnjari 1994 worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Omdat aan het Instellen van beroep geen schorsende werking wordt toegekend, kan overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State worden verzocht om het schorsen van de beschikking(en) danwei om het treffen van een vooriopige voorziening. Om toepassing van artikel 107 van de Wetop de Raad van State moet in een afzonderiijke brief worden verzocht. Dit verzoek moetulteriijk2febnjari 1994 worden Ingediend bij de Voorzitter van bovengenoemde afdeling. Wanneer geen verzoek om schorsing of vooriopige voor ziening wordt ingediend, word(t)(en) de beschlkklng(en) na afloop van de beroepstemlijn van kracht. Is er daaren tegen wel een verzoek om schorsing of voorlopige voor ziening ingediend, dan word(t)(en) de beschikking(en) niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Vergunningaanvragen en meldingen in het kader van de Wet milieubeheer worden door het dagelijks bestuur van het Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee (ISGO) gepubliceerd. 29 december 1993 Burgemeester en wethouders van MIddelhamis TE KOOP Ook dit jaar organiseert het gemeentebestuur de in middels traditionele nieuwjaarsreceptie, waar ieder een het gemeentebestuur en elkaar het beste voor het nieuwe jaar kan toewensen. Deze informele bijeen komst wordt op maandag 3 januari 1994 in 't Centrum te Ooltgensplaat gehouden. Vanaf 19.30 uur staan de deuren van 't Centrum (Van Weelstraat 10) open. Burgemeester C.M. de Vos zal zijn traditionele nieuujaarstoespraak om 20.15 uur houden. Hierna zullen Muziekvereniging UDl en het Burg. W.M. van der Harst Tamboer en Trompettenkorps gezamenlijk een kort optreden verzorgen. 29 december 1993 Inleveren kerstbomen leder jaar worden er rond Kerstmis en de jaarwisseling op diverse plaatsen kerstbomen aangetroffen langs de weg en in de dorpen. Het zal duidelijk zijn dat het gemeentebestuurditeen ongewenste ontwikkeling vindt. Om het probleem te voorkomen wil het college de kerstbomen, op dezelfde wijze als di t de vorige jaren is gebeurd, inzame len en vervolgens verwerken binnen de eigen plantsoenendienst. De kerstbomen kunnen daartoe worden ingeleverd op de gemeentelijke werkplaatsen in Dirksiand, Herkingen en Mclissant. Van daaruit zullen de kerstbo men centraal worden verwerkt. Voor iedere ingeleverde kerstboom wordt door ons ter plaatse een vergoeding betaald van f 1,- per stuk. Het inleveren is op zich niet aan een maximum gebon den, dus vooral voorde schoolgaande jeugd kan het een aardig zakcentje opleveren. Wel geldt heel nadrukkelijk dat alleen kerstbomen zullen worden geaccepteerd die afkomstig zijn uit de gemeente Dirksiand en bovendien niet afkomstig zijn van tuincentra, kerstbomen- leveranciers, etc. De kerstbomen kunnen worden ingeleverd op donder dag 30 december 1993 en maandag 3 januari 1994 lussen 13.00 en 15.00 uur. Het gemeeiilebestuiir rekent op uw medewerking. Klein chemisch afval/chemocar Met ingang van I januari 1994 staat de cheniocar niet meer op de woensdagmiddag, maar elke weck op don derdagmiddag bij de diverse gemecntewerkplaatsen. Alléén particulieren mogen klein chemisch afval (kca) afgeven aan deze chemocar. Bedrijven kunnen hiervan géén gebruik maken. Zij moeten chemisch afval inleve ren bij een daartoe erkend en bevoegd bedrijf. De chemocar staat elke donderdagmiddag: Herkingen, I Februariwcg 3a: van 13.00-04.00uur Dirksiand, Philipshoofjesweg 57: van 14.15-15.15uur Melissant, Kerkhofweg 32: van 15.30- I6.30uur Openingstijden intergemeentelijke stortplaats te Middelharnis De intergemeentelijke stortplaats aan de Johannis- polderseweg te Middelhamis is op Oudcjaarsmiddag 31 december 1993 na 12.00 uur gesloten. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag: zaterdag: van 7.45 tot 11.45 uur en 13.00 tot 16.45 uur van 9.30 tot 12.30 uur. .Met ingang van 1 januari 1994 is het voor particulieren niet meer mogelijk gratis afval in te leveren op de stortplaats in Middelharnis. In het vervolg moet hier voor worden betaaldDit was al het ge val voor bedrij ven. Tarieven per ton per 1-1-1994 bedrijven particulieren excl. BTW ind. BTW brandbare fractie (AVR) f 242,- f 245,30 houtafval f 167,- f 170,30 brandbare fractie (compost f 180,- f 183,30 vervuild puin f 62,- f 65.30 vervuild puin afvalstoffenbelasting f 90,- f 93,30 voor hergebruik geschikt puin f 20,- f 23,30 asbestafval n.v.t. f 133,30 asbestafval -i- afvalstoffenbelasting n.v.t. f 160,30 Voor inlichtingen kunt u terecht op de intergemeentelij ke stortplaats te Middelharnis, telefoon 01870-86850. Kleurgescheiden glasinzameling Vanaf 1 januari 1994 zal het glas in de gemeente Dirksiand op kleur worden ingezameld. Hiervoor wor den nieuwe glasbakken geplaatst. Deze nieuwe bakken zijn door middel van schotten in drie stukken verdeeld: één voor wil glas, één voor groen glas en één voor bruin glas. Dirksiand loopt hiermee vooruit op de afspraken die er met minister Alders zijn gemaakt. In 1995 zal 80% van al het éénmalige verpakkingsglas via de glasbak worden ingezameld. Zo kan het weer gebruikt worden als grond stof voor de glasindustrie. Van die 80% zal de helft via de glasbak op kleur worden gescheiden. Op deze manier wordt een optimale inzameling en ver^iprking gegaran deerd. Dus vanaf 1 januari 1994 geldt: wit bij wit, groen bij groen, bruin bij bruin! Het glas wordt met behulp van een containerauto afge voerd naar een van de verwerkingsinstallaties. Hier wordt het ontdaan van alle verontreinigingen. Vervol gens wordt het glas gebroken tot een grootte die de glasfabriek kan gebruiken. Op deze manier kunnen er weer nieuwe flessen van worden gemaakt. Het unieke van glas is namelijk dat het zonder kwali teitsverlies keer op keer opnieuw te gebruiken is. Het is wel erg belangrijk, dat het glas zo schoon mogelijk is. Dus: a.u.b. géén stenen kruiken, aardewerk, porselein, kunst stof, papier etc. in de glasbak deponeren! Een bijkomend voordeel van kleurgescheiden glasinza- meling is, dat de hoeveelheid huishoudelijk afval die nu wekelijks door de Firma Boon wordt opgehaald, zal afnemen. Dit betekent wellicht ook dat de kosten van reiniging en afvalverwerking in de toekomst zullen afnemen, omdat hergebruik van glas goedkoper is dan dat het in de container verdwijnt. Locaties nieuwe glasbakken: - Dirksiand - parkeerterrein Kattewacht - hoek Bosdreef/B.C. Zaaijeriaan - hoek Pojdersweegje/Akelei - Herkingen - Molendijk, nabij de 'Visbank' - Melissant - Ingang gymzaal 'Melishof - Nicuvvcwcg,lcgciiovcrliciposlkanloor. De glasbakken in Molenzicht en de Wemeriaan te Dirksiand zullen vanwege het kostenaspect worden verwijderd. Hiervoor in de plaats wordt een nieuwe glasbak geplaatst op de hoek van de Bosdrccf en de B.C. Zaaijeriaan. Voor de bakken op de jachthaven en het bungalowpark te Herkingen wordt een andere oplossing gezocht. Deze zullen wellicht worden geprivatiseerd. Betalen voor ophalen grof huisafval De kosten voor reiniging en afvalverwerking rijzen de laatste jaren zo langzamerhand de pan uit. Daarom zijn de mogelijkheden onderzocht om de kosten nog enigs zins binnen de perken te houden. Een van deze moge lijkheden krijgt per 1 januari 1994 gestalte. Met ingang van die datum moeten de bc woners van Gocrec-Overflak- kee, dus ook die van de gemeente Dirksiand gaan betalen voor het ophalen van grof huisafval. De kosten bedragen f 30,- per adres per keer. De gemeente levert een dienst. Hiervoor moet worden betaald. Het kan en mag in ieder geval niet zo zijn, dat anderen die nooit grof huisafval hebben, betalen voor degenen die wel grof huisafval laten ophalen. De ver vuiler moet zelf betalen. Als iemand grof huisafval heeft, kan dit uiteriijk tot dinsdagmiddag 16.00 uur telefonisch aan de gemeen te worden doorgeven. Elke woensdag wordt hel afval opgehaald. Voorwaarden ophalen grof huisafval: - er mag maar één keer per maand wat worden meege geven - hout moet gebundeld zijn of in dozen/zakken worden verpakt, met een maximum lengte van 1.50 meter - niet meegegeven mag worden; - chemisch afval - puin- en sloopafval - tuinafval - grote hoeveelheden brandbaar afval, zoals papier, karton, plastic e.d. Voorgenomen bouwvergunning (art. 19 WRO, art. 50, lid 6 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens vergun ning ie verlenen aan de Diakonie der Nederlandse Hervormde Gemeente te Dirksiand voor het oprichten van 30 bergingen/tuinhuisjes op het volkstuinencomplex gelegen op de hoek Eerste Stoofweg/Bustelweg te Dirksiand. Dit plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan, maar het is wel in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. De op bovengenoemde bouwplannen betrekking heb bende stukken liggen van 3 tot en met 17 januari 1994 op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor eenieder ter inzage en gedurende deze termijn kan eenieder tegen deze plannen schriftelijke bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Bestemmingsplannen Vanaf 3 januari 1994 liggen gedurende één maand op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage de door de gemeenteraad bij zijn besluiten van 16december 1993, nummers 1993-XI1-8 en 9, vastgestelde bestemmingsplannen 'Dorpsgebied Dirksiand' en 'Austinplein'. Gedurende deze termijn van één maand kunnen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland schriftelijk bezwaren tegen deze bestemmingsplannen indienen. 29 december 1993 enz. De Visser TE KOOP Telefoon (01879) 2099 Spruifenbossfroat 6 20l2LKHaatiem Ploni,) Tonis, ujertaaom bij drukkerij Gebr. de UUqqI, brengt graag de voor u mee, luaarin u thuis uu gelegenheldsdmkujert* kunt uitzoeken. €ven bellen en u hebt het snel in huis. Het modellenboek van G€BOORTeKflFIRTJ€S is altijd aonijuezig. U kunt het holen op GEMEENTE Openbare commissievergaderingen Ruimtelijke Ordening, Recreatie en Gemeente eigendommen tijdstip: dinsdag 4 januari 1994, 19.00 uur Financiën, Onderwijs- en Welzijnszalcen en Open bare Werlcen tijdstip; donderdag 6 januari 1994, 19.30 uur De agenda's voor deze vergaderingen liggen tijdens de kantooruren, ter inzage op het gemeentehuis, waar even eens een exemplaar kan voorden afgehaald. Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften Gedurende drie maanden is op de gemeentesecretarie voor eenieder ter inzage gelegd en tegen betaling van de kosten algemeen verkrijgbaar gesteld de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschriften Goedereede, vastgesteld in de raadsvergadering van 16 december 1993. Deze verordening treedt in werking met ingang van I januari 1994. Tarieven opslagplaats voor afval Met ingang van I januari 1994 worden voor het aanbieden van afval op de overslagplaats aan de Damweg te Stellendam de volgende tarieven ingevoerd: brandbaar afval f 212,-per 1000 kg composteerbaar afval f 110,- per 1000 kg vervuild puin f 93,-per 1000 kg schoon (recyclebaar) puin f 2S,- per 1000 kg oude metalen, koelkasten/diepvriezers grotis Bovenstaande tarieven gelden voor een maximale hoeveel heid van 1000 kg per dag. Bij grotere hoeveelheden wordt een oplopende toeslag toegepast. Het aanbieden van afval op de overslagplaats is alleen mogelijk voor particulieren die reinigingsrechten betalen aan de gemeente Goedereede. Hetafval dient afkomstig te zijn uitdegemeente Goedereede. Het stortreglement en de volledige lijst van tarieven zijn ter inzage op het gemeentehuis te Goedereede en op de afvaloverslagplaats tijdens de openingstijden. Voor betaling wordt u achteraf een acceptgirokaart toege zonden. Openingstijden overslagplaats: maandag 15.30-16.30 uur woensdag 15.30-16.30 uur vrijdag 15.30-16.30 uur zaterdag 11.00 uur Tarief ophalen grof vuil Met ingang van I januari 1994 wordt een tarief ingevoerd voor het ophalen van grof vuil. Tarief per ophaaldag f 30,-. Oude metalen, koelkasten/diepvriezers gratis. Voorwaarden bij aanbieding grof vuil: - stukken niet groter dan 1,50 m lang en niet zwaarder dan 25 kg tenzij niet anders mogelijk - losse delen verpakt of gebundeld - totale hoeveelheid per aanbieding niet meer dan 2 m' (los) - meldingen dienen dinsdag voor 15.30 uur binnen te zijn (tel. 01879-1500 tsc 163) - voorbetalingwordtuachterafeenacceptgirokaarttoege- zonden. Bouvfaanvragen en meldingen (art 41 Woningwet) Een aanvraag om bouwvergunning is ontvangen van: - W.J.N. Plomp, Dijkstelweg 13 te Ouddorp - bouwen garage (ter vervanging van diverse opstallen); - A.W. Polie, Voorstraat 96 te Stellendam - bouwen berging (ter vervanging besuande berging); - J.H.H.M. de Vries, Koolweg 15 te Ouddorp - veranderen kopgevels van de woning; - Aannemingsbedrijf Gebr. van den Nieuwendijk, Lange weg 59 te Stellendam - bouwen van 2 seniorenwoningen garages op Bredeweg 5 en 6 te Ouddorp; - Gemeente Goedereede, Tramlijnweg 2 te Goedereede - plaatsen bedieningsruimte (voor een weegbrug) nabij de opslagplaats aan de Damweg te Stellendam. Een melding tot bouwvoornemen is ontvangen van: - J. Heerschap, Marijkeweg 17 te Ouddorp - uitbreiden woning; - J. Witte, Tulpenpad 25 te Stellendam - uitbreiden woning; - O. Kreutzer, Lisztstrasse 40 te Lüdenscheid (Did) - plaatsen blokhut nabij recreatiewoning Doggersbank 48 - Noordzeepark te Ouddorp; - mevrouw J. Kievit, Het Klooster 13 te Goedereede - plaatsen van 2 dakramen in dakvlak woning. Bouwplan Burgemeester en wethouders zijn voornemens om aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verklaring-van- geen-bezwaar als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening aan te vragen, teneinde bouwvergun ning te verlenen aan: - H.N. Sintmaartensdijk, Molenweg 9 te Ouddorp - bou wen garage/berging. Het bouwplan ligt ingaande 3 januari 1994 gedurende 14 dagen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken, ter ge meentesecretarie. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen het voornemen bouwvergunning, c.q. vrijstelling te verlenen, schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. 29 december 1993

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 30