EIÜVriDEII-IIIEUWS f I Me/ Januari Februari I^aart iiii;;iiiiPiiili|i:pii£ ;liliiili|iS|iiiiM l|iiiiiifiiiiiiH^^ iiiïiifiiiilPiiiiÉiiiiiM liiiiiipiitiliiiiiiii^ Juni September April Juii Augustus Olitober November December 6e Blad WOENSDAG 29 DECEMBER 1993 No. 6263 „Potdichte mist belemmerde in de Nieuwjaarsnacht elk uit zicht". Deze kopregel lezen we op de voorpagina van de krant van 5 januari. We vernemen dat er veel blikschade was; meer dere auto's raakten totall-loss. - Voorts in deze krant een foto van de Nieuwjaarsduik aan het strand Flauwe Werk te Ouddorp, die voor de 11e keer georganiseerd was dooi Ouddorps Reddings Brigade. - Burg. Boonstra van de gemeente Dirksland herhaalde in zijn nieuwjaarstoespraak de woorden van Koningin Beatrix om de medemens niet onaan genaam te bejegenen. Hij riep op tot meewerken en meedoen. - Burg. de Vos van Oostflakkee schouwde in zijn nieuwjaar stoespraak ver over de gemeentegrenzen heen. Als deeltje van de grote wereldgemeenschap, riep hij de burgers op tot een zekere mate van acceptatie voor diepingrijpende maatregelen, teneinde voor de kinderen een wereld te creëren die niet ont aardt in een nog hardere strijd tussen het rijke noorden en het arme zuiden. - Burg. Sleurink van Middelhamis riep in haar nieuwjaarstoespraak op om meer begrip voor elkaar te heb ben. „Er is vaak zo weinig voor nodig, aandacht voor de ander, een vriendelijk woord, een aandachtig oor". - In Goedereede legde burg. Van Velzen de eerste steen, een mar meren herinneringstegel, voor de verbouw van het gemeente huis. - Het College van Middelhamis zette een streep onder 'Mekhof'-affaire. Met grote instemming stelde de raad in deze 1ste vergadering van het nieuwe jaar een krediet beschikbaar voor de Rampherdenking van 1 februari. - Be woonster Samaritaan, mevr. A. E. in 't Veld herdacht haar 100ste geboortejaar. - De gemeenteraad van Oostflakkee pleit voor maatregelen tegen de chaos in de Emmastraat te ©oltgensplaat. In de krant van 12 januari stond hiervan een foto. - Mevr. J. Sprong-Mans ontving uit handen van burg. mevr. Sleurink Kon. Zilver voor een halve eeuw zondag schoolwerk. - Eind januari lezen we verschillende aangrij pende artikelen over de watersnoodramp van 1953, op 1 fe bruari 40 jaar geleden. - In Goerees' raad werd op 21 januari langdurig gediscussieerd over duiken bij Ouddorps haven. - In de krant van 26 januari vernemen we dat de Mavo te Oude Tonge fusie behoeft om voort te bestaan. Een half jaar later zou blijken dat dit niet is gelukt en de school daarom moet verdwijnen. - Eind januari was er in de Grutterswei te Oude Tonge een herdenkingstentoonstelling van de ramp en de wederopbouw. In de krant van 2 februari een uitgebreid verslag foto's van de watersnoodherdenking in Oude Tonge. Door de 4 eilande- lijke burgemeesters en dijkgraaf van Kampenhout werd op het massagraf een krans gelegd. - In Stellendam was enige dagen tevoren een rampmonument onthuld door oud-burg. Baron van Knobelsdorff. - Ter gelegenheid van de rampherdenking was door het Waterschap een opstel-wedstrijd uitgeschreven voor middelbare scholieren, die gewonnen werd door de 16- jarige Klaziena Groen. Haar opstel stond in de krant van 5 februari. De 10-jarige Martha Vlieüand won de eerste prijs, die voor de basisschoolleerlingen was uitgeschreven. - Be halve in Oude Tonge was er ook in het Streekmuseum te Sommelsdijk een expositie over de ramp van 1953 ingericht. Een foto ervan staat in de krant van 9 februari. Eveneens in deze krant een verslag van de gemeenteraadsvergadering in Middelhamis. De raad vond dat de samenwerking tussen de gemeenten op Flakkee ver te zoeken is. - Commissaris Mr. Patijn was een dag te gast van flakkeese akkerbouwers. - Herv. Jeugdwerk Dirksland deed ambulance kado aan een zie kenhuis in Albanië. - In Ouddorp vond op 11 febmari een discussie-avond plaats over het veelbesproken OOR (Overleg Orgaan Rijnmond). Het feit dat de OOR-gemeenten Goeree- Overflakkee er niet bij willen hebben, stelde burg. Van Velzen maar matig gerust. - De watertoren van Dirksland kreeg deze maand een nieuwe dakbedekking. - Echtpaar van Nimwegen-Grootenboer uit Sommelsdijk vierde haar 60-jarig huwelijksjubileurn. - In het gemeentehuis van Dirksland werd op zaterdag 13 februari de herdenkings-expositie over de schrijver Willem Walraven geopend. Hij was Dirkslander van geboorte. Aanwezig waren drie kinderen van Walraven. Ter gelegenheid van de 50ste sterfdag van Walraven bracht de herdenkingscommissie het boekje 'Levenslijnen' uit. - Bewoners van de Goede Ree zwaaiden woensdag 17 febmari Zr. van Oyen uit. Na 28 jaar vond ze het tijd om wat gas temg te nemen. - Raad Goedereede effent de weg voor 60 ha groot golf-park bij Goeree. De 5 leden van de SGP en de RPF-ver- tegenwoordiger waren tegen. De raad murmelde, zoals onze verslaggever het uitdmkte, in deze vergadering nog na over de totale afwijzing door het OOR van Goeree-Overflakkee. - Ds. A. Kastelein nam als Herv. predikant afscheid van Dirks land. - Raad van Middelhamis betuigde haar tevredenheid over de oprichting van een eilandelijke milieudienst. Dirksland en Oostflakkee bleken terzelfder ure bereid om mee te doen. - Melissant had eind febmari een gelukkig briljanten bmidspaar in haar midden: dhr. en mevr. van Bminisse-van Es. Op de voorpagina van de krant van 2 maart prijkt een mooie foto van Zr. van Vugt, hoofdverpleegkundige in het zieken huis te Dirksland. Zij ging de VUT in. - In Oude Tonge werd een schapenvierling geboren. - Dinsdag 2 maart vond er overleg plaats tussen de provincie en de vier eilandelijke gemeenten over de bestuurlijke positie van Goeree-Over-flak- kee. - In de raadsvergadering van 5 maart stelde de raad een krediet beschikbaar van 2.250.000,- voor de rekonstmktie van de Langeweg. Een karwei dat 6 a 7 maanden zou gaan duren. - „Koninklijk Zilver voor Jan Amicitia Lodder", zo luidde de kopregel boven de foto van dhr. Lodder, die al vanaf 1954 lid was van muziekvereniging 'Amicitia'. - In dezelfde krant wordt melding gemaakt van het miljoenente kort bij 'Binnenhof'. In april zou er een reddingsplan komen. - Vele relaties vierden het feest mee van Aart Maaskant, die op 20 maart zijn 45-jarig jubileum vierde. - De raad van Oostflakkee besloot om toch nog woningen in de Molen-pol- der te Oude Tonge te gaan bouwen. - In Stad aan 't Haring vliet werd vrijdag 12 maart de nieuwe peuterspeelzaal 'Peuterstad' geopend. - In Middelhamis nam muzikant Piet Knops (79) uit Oude Tonge afscheid van de Kon. Fanfare 'Sempre Crescendo'; dhr. Knops was al in de dertiger jaren muzikant. - In Ouddorp werd een tweede boekje in 't Oud- jlorps dialect uitgegeven, Sors van Piejt van Sors was ander maal de verdienstelijk auteur. - In de krant van 23 maart een artikel waarin dijkgraaf Van Kampenhout er met opgaaf van veleriei redenen voor pleit dat Goeree-Overflakkee bij de pro vincie Zeeland zou worden gevoegd. - Maandag 22 maart |pilliiti;Éiiiiiii|i^ vierde in verzorgingshuis 'de Samaritaan' mevr. P. van Len- ten-van Seters (bekend als Paulien) haar 103e verjaardag, ze is nu flakkees' oudste. - De gemeente Dirksland gaf een extra accent aan boomplantdag door de 84-jarige Kees Kolle daarin te betrekken. - In die periode steeds krantenkoppen over het tekort bij 'Binnenhof', ook de gemeenteraad van Dirksland was in grote zorg over de catastrofe. - In Ouddorp opende vrijdag 26 maart een specifiek christelijke boekhan del, boekhandel Akershoek aan de Hofdijksweg. - Dinsdag 30 maart werd in Middelhamis een medaille uitgereikt aan dhr. Piet van Nimwegen i.v.m. zijn 40-jarig vrijwilligerschap van de Rode Kruis Kolonne. - Aan het Middelharnisse Havenhoofd arriveerde een vrachtboot met duizend ton nieu we aardappelen uit Syrië. - Dinsdag 30 maart werd in Ouddorp de nieuwbouw begonnen van twee lokalen voor de onderbouw van de Chr. basisschool 'Koningin Beatrix'. straat te Ooltgensplaat, de woningen zijn inmiddels gesloopt. - In de krant ook een foto van geparkeerde touringcars op de lijn dienst-bushalte aan het Beneden Zandpad, de bussen leveren hun passagiers bij het Rien Poortvlietmuseum af. - De raad van Oostflakkee effende in z'n mei-vergadering de weg voor de realisering van een regionale disco in Oude Tonge. - De Coöp. Ver. Deltawind nam z'n 3e en 4e windturbine in gebmik. - Gemeentewerkman A. van Heest uit Stellendam ontving bij zijn afscheid op woensdag 19 mei Koninklijk Zilver. - Maandag 25 mei sloeg dijkgraaf van Kampenhout de eerste paal voor het nieuwe waterschapshuis aan de Oudeland- sedijk. - Het centram van Middelhamis werd verrijkt met een J prachtige meubelzaak toen maandag 24 mei Van Zielst Goed Wonen z'n nieuwe zaak opende. - In de staart van mei veel kleinere gebeurtenissen die de krant vulden, 88 gediplomeerde verkeersdeelnemertjes in Ouddorp en Dirkslands raad maakte 5 zich al zorg over een te voorzien struktureel begrotingstekort. In de junimaand vierde 'Hemesseroord' te Middelhamis z'n 20-jarig bestaan. Zaterdag 5 juni werd door Neptunus nog wel, de nieuwe jachthaven van Ouddorp geopend. - Vrijdag 4 juni brandde in Oude Tonge de schuur van landbouwbedrijf Joop Buys aan de Oudelandsedijk af. - Fa. Oosters te Stellendam, in g machine en scheepskonstrukties, vierde het 75-jarig bestaan. - Woensdag 9 juni werd te Nieuwe Tonge, door de consulent ds. Hogchem, de eerste paal geslagen voor de te bouwen nieuwe kerk voor de Geref. Gemeente. - In Oude Tonge werd door de broers Kees en Leen v. d. Ouden de eerste steen voor het nieu we sociohuis gelegd. - Visserijbedrijf C. Tanis Zn. cv. nam zaterdag 12 juni de nieuwe kotter 'Comelis Senior' in gebmik. - De voorzomer, zo meldden we, was uitzonderlijk warm ge- 'h weest. - Vanuit de School met de Bijbel Koningin Beatrix te Ouddorp wordt aktie gevoerd onder het motto: NOOD- KleuterLokaal OK! met de bedoeling een 3e, niet door het Ministerie vergoed lokaal voor de onderbouw te realiseren, de aktie zou blijken te slagen. - De LTS Middelhamis won de 3e S In Nieuwe Tonge was het echt feest op zaterdag 1 april toen daar een grote reünie werd gehouden van oud-leerlingen van de Openbare school. - Twee verkeersdoden vielen dinsdag 6 april bij een frontale botsing op de Hellegatdam, een van de slacht offers was de 20-jarige Chris Bienefelt uit Sommelsdijk. - In de materialenberging bij de aula op de begraafplaats te Som melsdijk brak woensdag 7 april brand uit toen de mimte verza digd werd met benzinedamp. - Voor dhr. J. Bezuyen te Ouddorp was donderdag 8 april de verrassing kompleet toen hem het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau werd toe gekend. - Door brassband Concordia te Ouddorp werden zater dag 9 april jubilarissen gehuldigd,, twee van hen Wim Vlietland en Dirk Melissant musiceren resp. al 44 en 48 jaar lang. - Een onbegrijpelijk en tot dusver niet opgehelderd gebeuren op de begraafplaats te Melissant waar woensdag 14 april bleek dat tientallen grafzerken omver waren gegooid. - Goerees' openbare basisschool bereikte vrijdag 16 april een totale integratie toen de onderbouw, de kleuters vanuit hun schooltje aan de Doelweg naar de grote school overkwamen. - Zaterdag 17 april verhuisde de VSB Bank te Middelhamis vanaf de Voorstraat naar z'n nieuwe behuizing aan de Nieuw straat, de Bank is voortgekomen uit de in 1818 gestichte Nutsspaarbank en was steeds in het pand van wijnkoperij Kolff gevestigd. - Jan van Huizen werd weer kampioen van Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp. - Met Koninginnedag in 't verschiet werd in het nummer van vrijdag 23 april gewaarschuwd dat overlast van uitlaatloze brommers in de vroege ochtend van Koninginnedag streng zou worden aangepakt. - Woensdag 28 april werd in Ouddorp, wat ver vroegd i.v.m. de schoolvakantie, door de schooljeugd een krans gelegd bij het monument voor de slachtoffers van de oorlog. - CDA leider Brinkman was maandag 26 april in Stad aan 't Haringvliet te gast van de CDA afdeling Middelhamis. - In de krant van 29 april klaagt transporteur Jaap Taaie uit Middel hamis dat, door het ontbreken van een goeie verbinding voor Middelhamis met de route over Haringvlietbrug en Haring- vlietsluizen Flakkee nóg niet uit z'n isolement is. - Donderdag 29 april vielen er weer fikse dmppels op Goeree-Overflakkee uit de jaarlijkse lintjesregen, Rien Poortvliet werd in het Rien Poortvlietmuseum geridderd, goud was er voor Gerrit Los te Dirksland, zilver voor de Middelhamissers Henk Verbiest, de gewezen koster Staal, A. van Antwerpen en G. v. d. Boogert. - In Oostflakkee kreeg Oude Tongenaar W. Maliepaard Konin klijk zilver en in Ooltgensplaat spelde burg. de Vos mevr. Kamp-de Vos Koninklijk goud op. - Kinderarts dokter van Loo nam op donderdag 29 april afscheid van z'n mim 35-jarige praktijk van kinderarts in het ziekenhuis te Dirksland. - In Herkingen werd het nieuwe PTT-agentschap die avond feeste lijk in gebruik genomen, ondergebracht in de nieuwe boekhan del van Wilma en Adrie Tieleman uit Dirksland. - De schrijf ster Lydia Vroegop-Zandbergen uit Dirksland liet haar 4e roman het licht zien. Zaterdag 1 mei overieed in z'n woonplaats Hilversum op 94- jarige leeftijd ds. C. v. d. Wal. Hij was betrokken bij de komst van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis te Dirksland. - Dinsdagavond 4 mei vond in de Ring te Ooltgensplaat de jaar lijkse dodenherdenking plaats, ook in Middelhamis was dat het geval. - Donderdag 6 mei overkwam bloemist Kees Hogchem uit Dirksland een verkeersongeluk in Melissant, doordat een auto hem kmiste, er waren gewonden en er was een grote rava ge. - In Melissant werd zaterdag 8 mei het 30e jeugdsolisten- concours gehouden, Niels Dolieslager uit Goedereede werd winnaar: - Het was een kop in de krant van dinsdag 11 mei: „Raad Middelhamis wijst fusie-intentie RSG met 'de Komeet' te Oude Tonge af'; het besluit luidt het einde van de Oude Tongse openbare MAVO in. - Koninklijk Zilver voor organist F. Braber te Ooltgensplaat; dhr. Braber heeft, zonder noten te kunnen lezen, 46 jaar het orgel in de Geref. Kerk bespeeld en hij deed dat heel verdienstelijk. - Willem den Hertog werd in deze dagen crisismanager van het werkvoorzieningsschap 'Binnenhof' dat in zwaar weer terecht gekomen was. - In de krant van vrijdag 14 mei een foto van de enorme pijnhoop en vuilstort die was ontstaan in de Emmastraat en Wilhelmina- prijs in een landelijke wedstrijd. - De raad van Goedereede besloot ermee in te stemmen dat in het hoogseizoen 15 kam- peereenheden per kampeerboer mogen staan. - Zaterdag 19 juni vierde de vloot van Goedereede een fantastische vlagge tjesdag; de Vlootschouw werd afgenomen door drs. Diaaisma, dir. Direktie Visserijen, een deel van de dag was ook Minister Bukman aanwezig. - De Verenigde Vergadering van het Waterschap Goeree-Overflakkee stuurde een motie aan de Officier van Justitie en de burgemeesters op Goeree-Overflak kee over de enorm hoge snelheden waarmee op de weg Tl 17 (Middelharnis-Den Bommel) wordt gereden, er wordt om maatregelen gevraagd. - Het per 1 juni benoemde nieuwe hoofd van de Rijkspolitie basiseenheid Goeree-Overflakkee, dhr. B. van Dam maakte zijn entree in Middel-hamis op vrijdag 25 juni. - Zaterdag 26 juni werd in het Prieel Marieke van Dijk ontvangen vóór haar vertrek nar de Olympische spelen voor getransplanteerden in Vancouver, Canada. Haar deelname werd financieel mogelijk gemaakt door een spontane financiële aktie. - Specialisten gaan doen wat Simons wil, zo lieten de specia listen van het ziekenhuis te Dirksland weten; ze verklaarden minder patiënten te kunnen behandelen teneinde het budget voor medisch-specialistische hulp niet te overschrijden. In juli brak voor de krant de zogeheten komkommertijd weer aan met weinig aktiviteiten, maar toch. De aanleg van een moe rasgebied met vleermuizenbunker in de polder Het Oudeland te Middelhamis werd toch genoemd en dat Piet van Zielst 'Goed Wonen' bij de opening van z'n nieuwe zaak een bus voor de kankerbestrijding had neergezet werd ook met waardering gememoreerd, het leverde 4.235,75 op. - Direkteur van Asperen van de Rabobank te Nieuwe Tonge stond, op de voor pagina van de krant van 2 juli i.v.m. zijn vertrek naar Rhoon. - De 19-jarige jongeman Krijn van Loon verloor zaterdag 3 juli het leven bij een motorongeval op de bitumendijk, tussen Middelhamis-Havenhoofd en Stad. - „Ceen Delta Flora" meer berichtten we in de krant van 6 juli, dat evenement, begonnen als gladiolententoonstelling, heeft opgehouden te bestaan. - Woensdag 7 juli deed ds. J. G. Blom intrede als predikant van de Herv. Gemeente van Melissant. - 'Meester' B. Kooyman nam die dag afscheid van de jeugd van de School met de Bijbel 'de Regenboog', na een loopbaan in Melissant van 33 jaren. - In Ouddorp was maandag 12 juli het echtpaar L. Mierop- Grinwis 70 jaar getrouwd. - De financiële misère van het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof' werd door de gemeente besturen die bij moeten passen pijnlijk gevoeld, maar in de krant van 13 juli gloorde weer wat hoop: „'t Vastgelopen schip van 'Binnenhof' komt langzaamaan weer vlot, konden we schrijven. - Kinderen uit de Oekraïne brachten een bezoek aan Goedereede en werden daar heel gastvrij ontvangen. - Op 26 juii vierde het echtpaar van Vugt-Aertsen te Oude Tonge de 60- jarige brailoft. - De toeristendagen, zoals die in Ouddorp, kre gen enorme belangstelling omdat het voor het strand tóch te koud was. In de middag van donderdag 5 augustus viel de politie binnen in een hennepkwekerij aan de Zuidzijde, de waarde van het in beslaggenomen zaad werd op een kwart miljoen geschat. - Dat was een kwalijk bericht in de krant van 6 augustus, over de toe name van alcoholgebruik in het verkeer. - Dieven worden steeds bmtaler, bij bloemenhuis Korteweg namen ze tijdens de opheffingsuitverkoop de hele kassa mee, gewoon, op klaarlich te dag. - Donderdagmiddag 12 augustus reed een auto de meu- beltoonzaal in van Van Kempen Meubelen te Oude Tonge. - Jammer, jammer, maar 't stond in de krant van 20 augustus, Ria Zoomers stopte ermee en dat betekende het einde van reis bureau Buijsse. - De 4e Omloop Goeree-Overflakkee was op zaterdag 21 augustus een grandioos evenement, 267 deelne mers liepen de tocht uit. - De familie Jan van Kempen introdu ceerde eind augustus appelsap uit eigen kwekerij. - Bij een bedrijfsongeval bij machinefabriek Padmos te Bminisse kwam een 52-jarige werknemer uit Renesse om het leven. - Over de financële problemen van 'Binnenhof' hadden we 't al, Middel- harnis moest 1.4 miljoen bijpassen. - Meester Kooyman te Melissant nam woensdag 1 september afscheid van Melissant waar hij de School met de Bijbel 33 jaar had gediend. Donderdag 2 september herdacht de gemeenteraad van Middelhamis het vroeger raadslid dhr. G. C. Joppe die op 23 augustus plotseling was overleden, hij was bijna 74 jaar. - Raadslid D. Hoogzand vierde z'n 35-jarig jubileum. - In Goedereede, in de Pausenkamer van 'de Gouden Leeuw' werd een heruitgave van het boek van Van Dam, d.d. 1680, herschre ven door dhr. H. van Heest, ten doop gehouden. - In Nieuwe Tonge legde zaterdag 11 september ouderling L. v. d. Doel (84) de eerste steen voor de nieuwe kerk van de Geref. Gemeente. - In Oude Tonge kreeg Aad van Noord de 2e jaarprijs Oostflak kee waarmee hij zich in de rij van verdienstelijke burgers schaarde. - In Middelhamis vierde de Technische School z'n 90-jarig bestaan. - Groot alarm in Middelhamis, op woensdag 22 september. Er kwam zelfs een arrestatieteam aan te pas, maar in de bungalow, van waamit alarm was gegeven, werd niemand aangetroffen. - Zaterdag 25 september ontving mevr. Jannie Joppe te Middelhamis Koninklijk Zilver, al 42 jaar lang vervult ze een rol in de EHBO afd. Middelhamis-Sommelsdijk. - Woensdag 29 september was Prins Bernard weer te gast in het Rien Poortvliet Museum te Middelhamis i.v.m. de presenta tie van een nieuw Rien Poortvlietboek 'Aanloop'. Zaterdag 2 oktober werd in Middelhamis de eilandelijke brand weerwedstrijd gehouden, 5 ploegen werden gediskwalificeerd, Ouddorp werd Ie. - Zondag 3 oktober deed ds. G. Mulder intrede in de Herv. Gemeente van Sommelsdijk. - 'Binnenhof' begroette begin oktober z'n nieuwe direkteur en wnd. direkteur, resp. de heren H. A. v. d. Hoogen en dhr. J. J. C. Bosch. - Obs. 'de Inktvis' te Dirksland vierde vrijdag 8 oktober de voltooiing van de gebouwelijke integratie, alles zit nu in 'de Inktvis' onder één dak. - De Middenstandvereniging van Middelhamis pre senteerde medio oktober het door haar gevraagde DPO-onder- zoek, géén nieuwe winkels wordt geadviseerd, maar zo moge lijk nog tegemoet komen aan de uitbreidingsbehoefte van gevestigde zaken, zo werd geadviseerd. - Gewezen kapper Rien Bakelaar uit Den Bommel deed een nieuw fotoboekje over het vroegere Den Bommel het licht zien. - Zondag 17 oktober herdacht de hoogbejaarde mevr. v. d. Klooster-van Loozen in Ouddorp haar 104e verjaardag. - 'Natuurtalent' weth. Visser vierde z'n 40-jarig wethoudersjubileum. - In Dirksland nam brandweerkommandant A. Jelier afscheid van de brandweer, na 28 jaar. - In Oude Tonge werd woensdag 20 oktober een heroïnevondst gedaan, het spul zat verstopt in de knopen van 48 jurken. - DeGoereese woningbouwvereniging 'Beter Wonen' herdacht 22 oktober het 40-jarig bestaan. - Vrijdag 29 oktober sloeg de burgemeester van Middelhamis, mevr. Sleurink, de eerste paal voor het nieuwe politiebureau. Zaterdag 6 november herdacht kapsalon Krijger te Middelhar- nis het 60-jarig bestaan. - We zaten midden in de tijd van de gemeentebegrotingen en elke gemeente kwam tekort, de gemeentelijke lasten gingen dan ook omhoog, „een mens wordt er niet vrolijk van" zeiden ze aan Dirkslands raadstafel. - In Ooltgensplaat werd de gemeentepenning Oostflakkee uitgereikt aan dhr. P. Kagchelland die dinsdag 9 november, na 20 jaar, afscheid nam als voorz. van de Woningbouwvereniging. - In zijn vergadering van donderdag 11 november deed Oostflak- kees' gemeenteraad andermaal de uitspraak dat ze in de gemeente Oostflakkee best glastuinbouw gevestigd zou willen zien. - „Het Diekhuus", de vroegere OL-school nam zaterdag 13 november weer een schoolbel in 't gebmik maar 't was niet de ouwe die er altijd gehangen had; die werd meegenomen naar de nieuwe school 'd'n Tuun'. - Ds. Cazander en dhr. A. Quist, oud-gedienden in het HDG-bestuur ontvingen vrijdag 12 november elk een zilveren HDG-speld. - Het Poortvlietmu seum te Middelhamis, open sinds 28 april 1992, haalde op don derdag 18 november z'n 100.000ste bezoeker binnen. - Het MBO-college te Oude Tonge wordt deel van het Albeda College te Rotterdam, meldden we in de krant van 19 novem ber. - Donderdag 25 november was 't feest voor de School met de Bijbel Kon. Beatrix te Ouddorp toen de nieuwe lokalen voor de onderbouw in gebruik konden worden genomen ter voltooiing van de integratie. - Die donderdag overkwam de 63-jarige Henk van Splunder te Ouddorp een ernstig verkeers ongeluk, hij werd, fietsend, door een auto aangereden; hij over leed woensdag 1 december. Donderdag 2 december overleed te Ouddorp op de leeftijd van 104 jaar mevr. wed. v. d. Klooster-van Loozen. - Konstmktie- bedrijf Vis b.v. te Sommelsdijk herdacht op 8 december het 185-jarig bestaan. - In 'het Prieel' te Sommelsdijk werd bekend gemaakt dat Goeree-Overflakkee weer een bloementen- toonstelling krijgt, jaarlijks toe te voegen aan de consumenten beurs in 'de Staver'. - De entree van Sint Nicolaas in het stadje Goedereede verliep dit jaar heel bijzonder, z'n schimmel moest van de dom getakeld worden, natuurlijk deed dat de brandweer. - Jaap en Lenie Rooy uit Middelhamis ontvingen vrijdag 3 december elk een teken van gemeentebestuurlijke waardering waarin hun verdiensten in het maatschappelijk-sociale leven werden gewaardeerd. - In de krant van 7 december een artikel over de ingebruikname van een stukje dorpsvernieuwing in Dirksland, huisaannemer Winkels had goed werk geleverd. - Tussen de Gemeenten en het Waterschap werd de overeen- komst Bomenbeheer getekend. - Donderdagavond 10 decem ber vierde aan Oostflakkees' raadstafel raadslid Jo Geluk z'n 81e verjaardag. - Een opvarende van de GO 14, Cor Klapwijk uit Noordwelle, sloeg bij een zware zee over boord en ver dronk. - Het was van de gemeente Dirksland een mooi initia tief t.g.v. de Intemationale Vrijwilligersdag de vrijwilligers uit de gemeente een waarderende Oorkonde aan te bieden. - Zaterdagavond 11 december brak brand uit in de bovenverdie ping van café 'de Kaai' te Dirksland, de verdieping brandde uit. - Als landbouwer Sacharias Poortvliet z'n zin krijgt komt er aan de rand van Dirksland een recreatieterrein met 300 bunga lows, Het Gooyse Bos. - Vrijdagavond 17 december veronge lukte de 32-jarige Arend Groen uit Middelhamis, hij raakte van de weg nabij de kmising Schaapsweg. - Zaterdag 18 december was voor Nieuwe Tonge een indmkwekkende dag, de nieuwe kerk van de Geref. Gemeente werd er in gebmik genomen. Voorts werd de brandweer in 't bezit gesteld van een nieuw blusvoertuig en Middelhamis' brandweercommandant M. Peekstok nam deze dag afscheid na een brandweerloopbaan van 43 jaar. - „'t Kan haast niet missen, Goeree-Overflakkee wordt Zeeuws", heette het in het nummer van woensdag 22 december. - Dinsdag 21 december werd in 'Dorpstienden' te Ouddorp het voorontwerp Herinrichting Ouddorp West aange boden, er wordt van uitgegaan dat deze Landinrichting in 1995 zal kunnen worden uitgevoerd. - Wat de decembermaand nog meer aan nieuws bracht vindt u tenslotte in de Oudejaarskrant die u in handen heeft. We hopen u in 't nieuwe jaar weer van dienst te mogen zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 21