Ook raad Middelharnis kiest voor Zeeland Predikbeurten Nog werk genoeg voor K.S.V. 'Schuttevaer' Open Jeugdwerk Damvereniging Hulp voor het rampgebied Voorstel aan de raad van Dirksland Beroep aangenomen Op bord bij haven van Stad veel opschriften, maar niet de goede Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' WOENSDAG 29 DECEMBER 1993 Ook het gemeentebestuur van Middelharnis heeft gisteravond, na dat van Goedereede, vóór toevoe ging van Goeree-Overflakkee aan de provincie Zeeland gekozen. Het college kreeg voor dat voorstel 14 van de 17 stemmen mee, een over tuigende meerderheid waar, zo geloofde de raadsvoorzitter burge meester Sleurink, het provinciaal bestuur van Zuid-Holland, niet omheen zal kunnen, ook al vol hardt het college van G.S. er voor alsnog bij dat Goeree-Overflakkee deel van de nieuwe provincie Rotterdam zal worden. Maar hoor het enthousiasme van de heer W. Villerius (SGP/RPF) toen hij ver klaarde dat het hem een groot genoegen zijn zal Zeeuw te mogen heten, inplaats van Rotterdammer, de stad vanwaar voor Flakicee nog niet eens een goeie wind, laat staan een goed bewind vandaan komt. Of iemand het verhaal kende van die kikker in de bek van de vliegende reiger. Laat me los, had het kikkerbeest gekwaakt, maar, toen de reiger daartoe bereid bleek, eenmaal boven Rotterdam had de kikker toch nog alle moed verlo ren, „vreet me dan maar op", was z'n kreet geweest, want daar achtte de kikker zich geheel verloren. Kennelijk hoorde de heer Villerius tot die 4 a 5 raadsleden in Middelhanis* raad wier voorouders Zeeuwen waren ge weest. Door de heer D. Hoogzand werd het Zeeuws verleden van Sommelsdijk - tot 1805 - nog eens opgediept en 't is nóg 90% van de Nederlandse bevolking dat denkt dat Goeree-Overflakkee bij Zeeland hoort; wist de heer Hoogzand. Voor hem zou het niet-hoeven, een bestuurlijke herindeling, maar als 't dan tóch te gebeuren staat, dan gaat de voor keur van fraktie Hoogzand naar Zeeland uit. Veler maatschappelijke binding met het Rotterdamse zal toch wel in stand kunnen blijven, voorziet de heer Hoogzand en daarmee was de hele raad het eens. Zeker ook de heer Van de Ketterij, zó Zeeuws van origine dat 'ie Hoeree- Overflakkee maar 't liefst aan Zeeland ziet verbonden, al had 't ook voor hem niet gehoeven maar wat wil je. „Rotterdam wil ons niet en Zeeland wacht ons met open armen", vergeleek hij. De Flakkeese bestuurlijke inbreng in Rotterdam schatte de heer Van de Ketterij op in Zeeland op 12%, 't was dus duidelijk, Zeeland moet het worden. Idem het idee van de heer C. Quist. Ook hij prefereert Zeeland boven Rotterdam. De nieuwe provincie Rotterdam zou wel toeschietelijker zijn geweest, dacht hij. STAD AAN 'T HARINGVLIET De Herv. Gemeente alhier, waarvan de predikantsplaats vakant is sinds medio vorig jaar, heeft met blijdschap kennis genomen van het bericht dat kandidaat L. D. Burger uit Waddinxveen het op hem uitgebrachte beroep heeft aangeno men. Hij hoopt zich volgend jaar voorjaar aan de gemeente te verbinden. Kandidaat Burger is 59 jaar; hij was na zijn Mulo-opleiding zeven jaar Mare chaussee en was nadien betrokken bij de zaakvoering van een transportbedrijf. In de hem beschikbare .schaarse vrije tijd volgde hij de catechetencursus. In 1987 werd dhr. Burger kandidaat; een verschil in modaliteit verhinderde toen dat hij in de gemeente Berkenwoudc waarin hij werkte, tot predikant werd beroepen. Thans is dhr. Burger nog leraar Gods dienst aan een school in zijn omgeving. NIEUWE TONGE Hoi allemaal! Om het nieuwe jaar goed te beginnen hebben we op 8 januari een fantastisch koud buffet georganiseerd. Natuurlijk kun je je nog opgeven, maar... wees er snel bij! Bel snel (01875) 19 81 en 17 59. Kosten bedragen 10,-. Tot ziens op 8 januari en 19.30 uur in 'Elim'. Groetjes. Het J.W.C. 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van maandag 27-12 Ie afdeling: H. Visbeen- B. VisbeenI - 1 C. Visbeen - T. Goedegebuur2 - O 2e afdeling: P. Kom- L. Blokland1 - 1 H. van Heukelen - M. Wiegel2 - O J. Non - B. van Engen1 - 1 Bekerronde A-Poulle: B. Grootenboer- A. het Jonk1 - 1 wanneer Flakkee ook een main-port zou kennen of olie in de grond zou hebben. Ook voor de heer Quist liever de char mes van 't Zeeuws meisje: „en ze leef den", begon hij, waarna 't sprookje van uit de raad werd afgemaakt: „nog lang en gelukkig". In de PvdA-fraktie geen eenstemmig heid. Mevrouw Vernooy hechtte aan Rotterdam, ze ziet meer overeenkomsten met betrekking tot het sociaal kulturele klimaat dan ze in de provincie Zeeland ziet, maar haar fraktiegenoot Van Heemst ziet 't precies andersom: „Zee land is een typische plattelandsprovincie en daar zijn we in de beste handen". Van Rotterdam-Rijnmond wilde de heer Van Heemst niet meer horen: „We hebben haast op ons knieën gelegen om erbij te mogen horen". Geen tranen om Rotter dam, Zeeland, we komen er an", dichtte de heer Van Heemst. De heer Hutink ftDA) verklaarde z'n keus voor Zeeland waar Goeree-Over flakkee bestuurlijk meer gewicht in de schaal zal kunnen leggen dan in Rotter dam, en zo deed de heer L. Vroeginde- weij (VVD) al weet 'ie het zo net nog niet of met de meningen van de gemeen tebesturen wel gerekend zal worden. „We zijn beter gediend met Zeeland", vond de heer Vroegindeweij. De fraktie van VDB (Vooruitstrevend DorpsBelang) was, twee man sterk, juist helemaal vóór Rotterdam, al gaf de heer Rijvers toe niet de kosten van het één, noch de kosten van het ander te kennen. Hij meende wat tegengas te moeten geven daar waar de gang naar Zeeland zo nadrukkelijk wordt voorgestaan. „Rotter dam vindt dat Goeree-Overflakkee niks aan de nieuwe provincie heeft toe te voe gen, maar in Zeeland gaan we (X)k alleen maar méér van hetzelfde betekenen". Kiezen tusen Zeeland en Rotterdam was voor hem kiezen tussen de dominee en de koopman. Voor hem zou het de koop man worden, c.q. de bestuurlijke slag vaardigheid waaniiee de nieue provincie Rotterdam zich zal doen kennen. Op voorstel van het college heeft Middelharnis' gemeenteraad in zijn vergadering van gisteravond één gulden per inwoner beschik baar gesteld als gebaar jegens hen die, in Limburg, door waterover last zijn getroffen. De ramp in Limburg werd weliswaard minder desastreus geacht omdat er geen slachtoffers te betreuren zijn, ze is niettemin heel ingrijpend voor heel veel gezinnen en bedrijven. „De bevolking van Goeree- Overlfakkee weet wat dat bete kent", zo werd aan de rampdagen in 1953 teruggedacht. Meepraten In haar beantwoording heeft de voorzit ter, burgemeester Sleurink niet haar eigen mening, maar de mening van het college verdedigd, zo onderscheidde ze, toen ze naar een eigen mening werd gevraagd. Dat benadrukte de voorzitter dat Goeree-Overflakkee nu vanaf het begin in de provincie Zeeland, bij alles wat met betrekking tot Goeree-Over flakkee te gebeuren/beslissen staat, mee zal kunnen praten en meepraten is de eilandgemeenten in het OOR onthouden, dèar was Flakkee slechts de rol van waarnemer toebedacht. De keus ging duidelijk richting Zeeland. Bij de besluitvorming bleken slechts drie een andere mening toegedaan: mevrouw Vernooy (PvdA) en de heren v.d. Berg en Rijvers (VDB). De raad van Dirksland vergadert dinsdag 4 januari, die van Oostflakkee op 16 januari. Middelharnis' eerste burger heeft de raadsvergadering, de laatste van het jaar. dinsdagavond afgesloten met de hoop dat vooral zij die menen met vuurwerk bezig te moeten zijn, daarin toch vooral hun verstand zullen gebruiken. Waarvan akte. De raad van Dirksland neemt het voorstel m.b.t. de Prov. herindeling dins dagavond 4 januari in bespreking. De raad krijgt een uitgebreid voorstel waarin de voors en tcgens van aansluiting bij Zeeland, ook bij Rotterdam trouwens, worden overwogen. O.a. wordt de raad er op gewezen dat in Zeeland een proces in gang is gezet dat zal leiden tot gemeentelijke herin delingen en dat niet uitgesloten kan worden geacht dat ook de 4 eilandelij- ke gemeenten in dat proces betrokken zullen worden. Ook de raad van Middelharnis schatte die mogelijkheid in, maar schoof ze vooralsnog op de langere baan. De Provincie Rotterdam zou concentratie van de 4 tot één gemeente als vtx^rwaarde hebben gesteld. Het Dirkslandse College vindt dat in het rapport Fleers betrekkelijk wei nig aandacht wordt besteed aan de maatschappelijke oriëntatie van de eilanders. Het College weet deze sterker gericht op de Rotterdamse-, dan op de Zeeuwse regio wat in het verleden reden is geweest zich uit te spre ken voor hel WGR-gebied Rijnmond en heeft geresulteerd in aVtieve bestuurlijke participatie in regionale samenwerkingsverbanden. Dirkslands College laat de raad overigens geheel vrij in zijn keuze en doet geen gericht voorstel voor de één of de andere optie. Vrijdag 31 december 1993 Oudejaarsdag OUDDORP - Herv. Gcm. Dorpskerk: 19.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.00 uur ds. A. M. Brouwer - Doopsgezinde Gemeente 19.00 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 19.30 uur ds. F. Hoek. STELLENDAM - Herv. Gcm. 19.00 uur ds. J. Codée - Ger. Kerk 19.00 uur lee.sdienst. MELISSANT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 19.00 uur leesdicn.st - Ger. Kerk 19.00 uur niet bekend - Ger. Gem. in Ned 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 19.00 uur ds. H. G. de Graaff - Ger. Gem. 16.00 uur ds. N. W. Schreuder, Goes. HERKINGEN - Herv. Gem. 19.00 uur ds. W.Westland - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 19.00 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. geen dien.st - Herv. 'Exodus' Gem. 19.30 uur ds. Sj. Brui ning. MIDDELHARNIS - Herv. Gcm. 19.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 19.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.30 uur dhr. K. Baas - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 19.30 uur ds. P. van Gurp. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 19.00 uur ds. P. J. Teeuw - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gcm. 19.00 uur ds. G. Schaap, Oud- Beijerland - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.(X) uur ds. T. J. Hagen, Westendorp. DEN BOMMEL - Herv. Gcm. 19.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 19.00 uur drs. A. C. Feij. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. C. J. W. Verboom - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.00 uur ds. 1. Meijer, Rotterdam. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 19.00 uur kand. mr. J. Kooij, Barendrecht. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 19.00 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. Zaterdag 1 januari 1994 Nieuwjaarsdag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, Bevestiging Ambtsdragers - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Ger. Kerk geen dienst. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. F. Hoek. STELLENDAM - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Codée - Ger. Kerk geen dienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gcm. lO.(X) uur leesdienst - Ger. Kerk geen dienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 uur lees dienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 uur student M. Karens, Zoetermeer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Schipper, Dordrecht - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10,15 uur ds. J. T. Cazander - Rem. Ger. Gem. geen dienst. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland, bevestiging Traditiegetrouw kwam de afdeling Goeree-Overflakkee van de Konin klijke Schippers Vereniging 'Schuttevaer' tussen Kerst en Nieuwjaar in ledenvergadering bijeen, 't Was maandag 27 december 1993 toen de kers verse voorzitter, schipper J. Boogaard van de 'Joma B' 22 personen wel kom mocht heten in 'De Grutterswei' te Oude Tonge. 18 leden en 4 gas ten. Vorig jaar waren er 35 leden en belangstellenden aanwezig. Volgens de voorzitter waren er enkele leden door ziekte verhinderd en de geringe opkoms werd ook toegeschreven aan het hoge water te Limburg en oms treken waardoor een normale vaart onmogelijk is. De afdeling kreeg een nieuwe voorzitter en een nieuwe secretaris. Schipper Boogaard nam de plaats in van Mr. L. J. den Hollander (drie generaties Den Hollander heb ben leiding gegeven) en voor de heer F. A. Lindhout werd de heer L. J. Bouwens als secretaris gekozen. Ze traden deze vergadering voor het eerst in het openbaar op. Terzake kundig gaven zij beiden goede leiding. Twee leden gingen heen In het begin van zijn openingswoord her dacht de heer Boogaard twee leden van de afdeling die zijn overleden: Abr. Keijzer, vroeger varende op de 'Jaco' en C. C. van Gent, schipper op de 'Spes Sa- lutus'. Ter nagedachtenis volgde enkele ogenblikken van stilte. Twee bestuursle den waren verhinderd tegenwoordig te zijn, t.w. de schippers M. Oomens van de 'Nelly' en J. Keijzer van de 'Jura'. Voor de familie Keijzer is 1993 een moeilijk jaar geweest o.a. ook door ziek te van mevrouw Keijzer die van deze plaats van harte beterschap werd t(x;ge- wenst. Ook het ere-lid en oud-schipper H. Visscher, die in een ziekenhuis is opgenomen werd een attentie toegezegd. Vervolgens mocht de voorzitter welkom heten de heren J. Weber uit Kortgene, voorzitter van de afdeling Bevelanden en J. C. J. de Vries uit Hansweert, secretaris van de Bevelanden en secretaris van de Regio Zeeland van de K.S.V., waarbij ook Goeree-Overflakkee is aangesloten. Niet zo'n best jaar In zijn openingsrede op deze 97ste jaar vergadering van de afdeling begon de heer Boogaard met te zeggen dat 1993 voor de Rijn- en Binnenvaart financieel niet zo best is geweest, met tevens een rumoerig jaar en op het eind een nat jaar. Het bestuur van de afdeling wilde nog eens benadrukken dat de K.S.V. 'Schut tevaer' er zuiver is voor de belangen van het nautisch-technische gedeelte van de scheepvaart. De K.S.V. moet er voor zorgen dat de scheepvaart optimale vaar wegen, havens met hun voorzieningen e.d. heeft. ,,De Sociaal Economische Bonden en Verenigingen moeten de be langen behartigen van ladingaanbod, vrachtprijzen, opleiding, internaten en noem maar op", aldus de voorzitter en hij v(x;gde hieraan toe „dit moet volgens ons gescheiden blijven". De heer Boogaard zei verder: „Een kollega schipper zei eens tegen mij, we hebben nu alles al in Nederland, dus 'Schuttevaer' wordt overbodig en dat was ik niet met hem eens. Met zijn allen moeten we er bij 'Schuttevaer' voor zorgen dat wat we nu hebben we ook zullen houden en dat is er nog genoeg te verbeteren aan vaarwegen, havens en het regelen van de haven geldtarieven, etc." Volgens de heer Boogaard is er nog genoeg werk voor 'Schuttevaer'. Regio Zeeland De voorzitter gaf mede namens het be stuur te kennen dat de afdeling samen wil blijven werken met de Regio Zee land, waarin Zeeuwse afdelingen zijn opgenomen. Uit de pers had spreker ver nomen dat er momenteel een discussie gaande is waar gemeentelijk het eiland Goeree-Overflakkee zal bij gaan beho ren. „Wij", aldus de voorzitter, „hebben besloten dat we samen blijven werken met de Regio Zeeland". Tussen twee haakjes plaatste hij zijn opmerking: (dus misschien volgen de besturen van het eiland ons wel). „Uit de regio Zeeland, waarvan we de secretaris in ons midden hebben, krijgen we veel informatie. De regio vergaderin gen worden goed bezocht en zijn zeer zinvol. Wij bezoeken deze meestal met twee of drie bestuursleden", aldus de heer Boogaard. Tot slot besloot de voorzitter met de hoop uit te spreken: „Dat onze milieu vriendelijke bedrijfstak in het Jaar 1994 wat zal opleven". „Want", zei hij verder: „onze waterwegen zitten nog niet zo vol als de autowegen" en liet daarop de wens volgen: „dat al mijn varende collega's ons mooie beroep nog een tijdje kunnen voortzetten in goede gezondheid". Antwoord op veel vragen Secretaris Bouwens gaf opening van zaken betreffende veel ingekomen stuk ken. Van de Gemeente Oostflakkee was er een schrijven waarin werd medege deeld dat er geen veranderingen voor de haven van Oude Tonge te wachten is. Volgens schipper Cor Kik moet deze nodig worden gebaggerd. „De bagger specie is van verontreinigde klasse" zei de secretaris, „maar het is wel urgent". Er is ook geen wijziging gekomen in het havengeld Oude Tonge. Haven van Stad Ook kwam de haven van Stad aan 't Ha ringvliet weer ter sprake. Het bord aan het Havenhoofd, waarover vorig jaar uit voerig is gediscussieerd, is met mooie teksten beklad en in elkaar getrapt, aldus enkele schippers. Alle soorten leuzen staan er op, maar niets meer waarvoor het bestemd is: een waarschuwing voor de schippers voor de aanwezige gestorte steen. Deze stenen blijven er liggen om dat anders de havendam zou kunnen ver zakken. Ook werd er nog gesproken over een ponton die is verhuurd en er dus blijft liggen. Daar is mogelijk niets aan te doen. Verslagen Een verslag van het congres, gehouden op 13 en 14 mei 1993 te Hardinxvcld- Giessendam was er niet omreden schip per M. Oomens, die genoemd congres heeft bezocht niet aanwezig was. De secretaris gaf vanuit het Jaarverslag van het Hoofdbestuur hieromtrent een korte weergave. De penningmeester, de heer H. J. Hartog deed verslag van zijn heer. De inkomsten over 1993 bedroegen 6.547,90 en de uitgaven 5.574,50, derhalve een over schot op liquiditeits-basis van 793,40. Derhalve geen slecht jaar. De kascom- missie, de heren H. v. d. Vliet en Joh. Boogaard adviseerde tot goedkeuring van de rekening, met dank voor de bewe zen diensten. Genoemde penningmees ter, de heer Hartog die aftredend was werd bij acclamatie herkozen en nam zijn herbenoeming aan. Speld voor de secretaris Voor 25 jaar lidmaatschap kregen de heren J. de Korte en Ad Oomens de be kende Schuttevaer-kop en schotel. Deze vorm van huldiging gaat verdwijnen. Krijgen we nu een barometer vroeg een schipper, gekscherend. Dat niet, maar er is een andere vorm van decoratie door het Hoofdbestuur ingevoerd, nl. een speldje. Als eerste mocht secretaris L. J. Bouwens deze onderscheiding voor 25 jaar lidmaatschap in ontvangst nemen. De voorzitter sprak in zijn felicitatie woord over het vele werk dat door de secretaris wordt verricht en daarom is dit eerste speldje wel op z'n plaats. De an dere leden die al vele jaren lid zijn, o.a. oud-schipper Jaap Visser (40 jaar) horen nog nader. Over het uitreiken van erete kens etc. gaf de secretaris een uiteenzet ting en de gehele wijziging die door het Hoofdbestuur is ingesteld en van kracht is geworden. Voorstellen Na de pauze kwamen de diverse voor stellen voor de landelijke vergadering aan de orde.Deze zal worden gehouden op 26 en 27 mei 1994 in het RAI- gebouw te Amsterdam. De tongen kwa men los over de bruggen, sluizen, ha vens, ligplaatsen, autosteigers, vluchtha- vens, lichten, meerpalen, marifoons, enz. enz. Over het gebruik van marifoons gaf de heer J. C. J. de Vries, secretaris van de Regio Zeeland een terzake kundige uiteenzetting. Hierover waren veel vra gen en opmerkingen. Naar het congres te Amsterdam werd de voorzitter, de heer Boogaard afgevaar digd. Nogmaals Stad In de rondvraag kwam nogmaals de haven te Stad aan 't Haringvliet aan bod. Enkele schippers vroegen het bestuur om bij de gemeente Middel harnis er op aan te dringen dat het bord bij het havenhoofd weer zal wor den gerestaureerd en van een op schrift zal worden voorzien. Het bord staat er tevens onverlicht en dat is ook niet bevorderlijk voor de goede gang van zaken. Ook werd nog geatten deerd op een steiger voor de woning van de heer Steenman en op de stei- gertjes die in het Haringvliet zijn neer gelegd. Men verzocht deze steigertjes binnen de tonnenlijn te houden en dan ook te verlichten. Tot slot werd de vraag gesteld wat de havens nog voor de beroepsvaart beteke nen. Ze worden bijna allemaal voor de pleziervaart gehouden of ingericht en dat gaat eenmaal zo als er bijna geen be roepsvaart meer is. Enkele schippers waren er toch voor om plaats te blijven houden voor de beroepsvaart. „Wij blij ven zoveel als mogelijk is toch knokken voor de beroepsschippers. Maar hoe lang?" aldus een laatste opmerking. Met een woord van dank voor de aanwe zigheid wenste de voorzitter allen een goede jaarwisseling en een gezond 1994 Ondanks de kleine opkomst was er een discussie van ongeveer twee-en-een half uur. Ambtsdragers - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C. Romkes, Westmaas. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. J. Teeuw - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gcm. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijg rok - Ger. Gcm. 10.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. T. J. Hagen, Westendorp. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk geen dienst. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Ger. Kerk lO.OOuurdrs. A.C. Feij. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gcm. in Ned. 9.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. Zondag 2 januari 1994 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. W. Westland en 19.30 uur kand. L. Schouten, Vierhouten. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. L. Schouten en 19.30 uur ds. J. Codée, Stellendam. Woensdag 5 januari, Dorpskerk: 19.30 uur ds. M. van Campen, Goudswaard - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. J. van Lambalgen en 17.00 uur ds. I. J. BijLsma. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. T. W. van Bennekom, Goes en 18.30 uur Dr. P. H. van Harten, Ridderkerk. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R. W. de Koeyer, Heilouw en 18.00 uur ds. G. Schaap, Oud-Beijer- land - Ger. Kerk 10.00 uur da. M. J. v. d. Veen-Schenkveld en 16.00 uur ds. T. J. Hagen. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. D. Zonnenberg en 18.00 uur ds. J. Kommers - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. Adriaanse, Houten en 18.00 uur ds. A. Belder, Nieuwe Tonge, beves tiging Ambtsdragers - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur kand. A. J. van den Herik, Strijen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur de heer H. J. Oosterloo - Herv. 'Exo dus' Gem. 10.00 uur ds. W. H. den Ouden, Rotterdam. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 en 18.(X) uur ds. J. Maasland, Koot- wijkerbroek - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. C. M. Comelisse en 17.00 uur dhr. A. J. Fluyt - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. P. van Gurp en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrienden van de Bijbel, Diekhuus, Ben. Zand pad 10.00 uur evang. C. de Jager NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur drs. E. F. Vergunst en 18.00 uur kand. J. Lohuis, Houten - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Jonker, Barendrecht en 18.00 uur ds. H. Roseboom, Bruchem Kerk wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Koo- ten, Nieuwerkerk aan de IJssel en 18.00 uur kand. C. Molenaar, Papen- drecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. T. J. Hagen, Westen dorp. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. C. Molenaar, Papendrecht en 18.00 uur ds. K. Groenendijk, Dussen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. M. Snoek en 18.00 uur ds. A. J Krol OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. Klein, Ridderkerk en 18 00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur dhr. J. van Lambaleen LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10 00 uur ds. C. J. W. Verboom. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv Gem 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. f

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 2