gourmet- en fondueschoteli Diverse wildspecia[itelten V I. Bestel vroegtijdig voor de l(omende Kerstdagen uw: Gourmetschalen Fondueschalen Slagerij Floresteijn natuurlijk naar: 'M C. V. d. Bok Ook uw specialist In: wij geven u graag advies en recepten Weststraat 2a, GOEDEREEDE Telefoon (01878) 12 45 Fax (01878) 39 23. OUDDORP Eilanden-Nieuws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Prettige feestdagen en een voorspoedig 1994 Maatschap J. W. P. W. Vogelaar Verse Hele kalkoen Kalkoenfilet Kalkoen drumsticks Kalkoendijen Kalkoenrollade's Verse Mesthanen 2 3 kg Mals kippenpoten Mals borstfilet Div. soorten Varkensrollade's Div. soorten Eigen gemaakte paté's WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 „EILANDEN NIEUWS ELFDE BLAD Inzamelen van kerstbomen Verkeersmaatregel Besluit dienstverlening gemeentereiniging Aangevraagde bouwvergunningen/ melding tot bouwvoornemen GEMEENTE I D D E L H A R N I S VOORGENOMEN BOUWVERGUNNINGEN Familie, vrienden en bekenden gezegende Kerstdagen en 's Heeren onmisbare zegen voor het nieuwe jaar toegewenst. 'De Goede Ree', SOMMELSDIJK 5*»SK°i"ANn óöedere'edé "j^'-r-rrM-nr-rTT uOüïFLAILItLL Wij wensen u Westhavendijk 59b, 3247 LL Dirksland KalfSrOllade'S (gratis kruiden Rollade'S (halt mnd, half varkens) o.a. boerenpaté, crêmepaté, peperpaté, camberriepaté Speciaal voor de Kerstdagen: (met gratis div. sausjes en zegels) Wij bezorgen alleen op donderdag in Herkingen en Nieuwe Ton ge Raadhuisstraat 13, Ouddorp, Tel. (01878) 13 48 r^ Voor een fijn gekruide Kerstrollade Culinaire Slager Wagenaar GEMEENTE Lever uw kerstboom in op de gemeentelijke werk plaats: Goedereede, Achterstraat Ouddorp, Molenweg Stellendam, Tuinstraat op dinsdag 4 januari 1994 van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur Voor iedere kerstboom f I ,- Op 13 september 1993 is de volgende verkeersmaatregel genomen: - intrekking van het besluit inzake het gesloten verklaren voor motorvoertuigen met een maximum snelheid van 20 km per uur op het gedeelte Oosterweg. gelegen tussen de Bredeweg en de Hofdijksweg, en het gedeelte Bredeweg. gelegen tussen de Kerkboek en de Oosterweg te Oud dorp, een en ander na de totstandkoming van de recon structie van de N 57 tussen de woonkernen Ouddorp en Goedereede. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende de moge lijkheid open om beroep in te stellen, danwei een verzoek tot schorsing of voorlopige voorziening in te dienen, binnen 30 dagen na de bekendmaking van deze kennisgeving. Het beroepschrift dan wel een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening dient te worden gericht aan H.M. de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Na hetverstrijken van eerder vermelde termijn zal voornoemd verkeersbesluit na de voltooiing van de reconstructie van de N57 tussen Goedereede en Ouddorp in werking treden. Bij raadsbesluit van 16 december 1993 zijn de volgende tarieven vastgesteld. Voor de dienstverleningop het gebied van gemeenterei niging: 1 voor het ophalen van grof vuil f 30,-per keer 2 voor het op de stortplaats in ontvangst nemen van: - schoon puin f 25,- per ton - vuil puin f 65,- per ton - grof vuil f 212,- per ton - groenafval f 110,- per ton. Het onder I genoemde tarief voor het vuil puin wordt verhoogd met het bedrag dat verschuldigd is c.q. zal zijn ingevolge de Wet op de verbruiksbelastingen op milieu grondslag voor het storten van afval. Het tarief wordt naar boven afgerond op hele guldens. Dit besluit treedt in werking op I januari 1994. (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om bouwvergunning zijn ont vangen van: - Aannemingsbedrijf Gebr. van den Nieuwendijk, Lange- weg 59 te Stellendam - uitbreiden woning en garage, Capellerij I I te Goedereede - L Breur, Wittestraat 8 te Ouddorp - plaatsen 2 dakkapel len op woning - LP. de Groot, Marijkeweg 12a te Ouddorp - verbouwen woning. Pieterstraat 6 te Goedereede - A.B. Klootwijk, Bermweg 23 te Capelle a/d IJssel - bouwen woning met garage. Oude Nieuwlandseweg 39 te Oud dorp - M.J. Klink, De Kruse 2 te Ouddorp - verbouwen pand - D.A. Koppenol, De Stove 12 te Goedereede - bouwen woning aan de Looheul te Goedereede. Een melding tot bouwvoornemen is ontvangen van: - de heer N. Breen, Molenblok 10 te Ouddorp - bouwen paardenstal. Voorgenomen medewerking (art. 19a, lid 3 e.v. WRO) Een melding tot bouwvoornemen is ontvangen van: - J. Hoogstad, Wilgendreef 19 te Vlaardingen - bouwen schuurtje op het perceel Doggers bank I O, Noordzeepark te Ouddorp. Laatstgenoemd bouwplan ligt ingaande 27 december 1993 gedurende veertien dagen ter inzage op de afdeling Algeme ne Zaken, ter gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen het voornemen om medewerking aan de melding c.q. vrijstelling te verlenen, schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 38,3253 ZG Ouddorp. Herziening bestemmingsplannen (art. 22 WRO) De gemeenteraad heeft in zijn vergadering d.d. 16 december 1993 besloten om een herziening voor te bereiden van de navolgende bestemmingsplannen: - 'Dorpsgebied Ouddorp' teneinde een uitbreiding van de Albert Heijn-vestiging op het perceel Molenblok 6 te Ouddorp met een magazijn- en winkelruimte mogelijk te maken - 'Dorpsgebied Ouddorp' teneinde het realiseren van een garage/berging op het perceel Molenblok 9 te Ouddorp mogelijk te maken - 'Bedrijfsterrein Ouddorp' en 'Landelijk Gebied' teneinde een uitbreiding van het bedrijfsterrein Ouddorp t.b.v. loodgietersbedrijf C. Sperling Beheer B.V. mogelijk te maken. Voornoemde raadsbesluiten met bijbehorende en als zoda nig gewaarmerkte tekeningen treden op 27 december 1993 in werking en liggen vanaf heden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen van 08.00-12.00 uur voor eenieder ter inzage. 22 december 1993 y NIEUWJAARSONTMOETING Op maandag 4 Januari 1994 zal de traditionele nieuwjaarsontmoeting plaatsvinden in het gemeentehuls van Middelharnis. Het gemeentebestuur nodigt al haar inwoners en de in de gemeente gevestigde verenigingen, bedrijven en instellingen uit om van 20.00 tot 22.00 uur, onder tiet genot van een drankje en een tiapje, de nieuwjaarswensen uit te wisselen. WIJZIGING OPENINGSTIJDEN In verband met de komende feestdagen zijn er enkele wijzigingen ten aanzien van de openingstijden van tiet gemeentehuis en het gemeentedepot. Het gemeentehuls en hel gemeentedepot zijn gesloten op: vrijdagmiddag vrijdagmiddag maandagmiddag 24 december 1993 31 december 1993 3 januari 1994 (vanaf 15.30 uur). OPHALEN GROF VUIL Wat is grof vuil? Onder grof vuil wordt verstaan grof huishoudelijk afval dat niet via de mini-container kan worden aangeboden, zoals bankstellen, kasten, stoelen, vloerbedekking etc. Tuinafval, puin, stenen, autobanden, koelkasten en vrie zers, chemisch afval e.d. vallen niet onder grof vuil. Tuinafval, puin en stenen kunt u naar de regionale stort plaats brengen. Autobanden kunnen worden ingeleverd bij de garagebe drijven. KoelkaslCD en vriezers worden elke vrijdag na een telefo nische afspraak opgehaald (telefoon: 01870-82830). Chemisch afval kan worden meegegeven met de chemo- kar oi kan worden ingeleverd bij het gemeentedepot. Het depot isgeopend tussen 10.00-12.00 uurentussen 13.30- 15,30 uur. Aanbieden grof vuil De afzonderlijke delen van het aangeboden grof vuil mogen niet meer wegen dan ca. 25 kg en moeten hand zaam zijn van afmeting. Kleine en lichte afzonderlijke delen, zoals planken, moeten zoveel mogelijk worden gebundeld in pakketten waarvan de afmeting maximaal 1,25 meter mag zijn. Het grof vuil moet duidelijk zichtbaar voor de woning langs de weg worden aangetxjden. Ophaal Het grof vuil wordt elke woensdag tussen 7.00 en 17.00 uur, na het maken van een afspraak, opgehaald. De afspraak dient dan wel dinsdag vóór 14.00 uur te zijn gemaakt. U kunt zich hiervoor (telefonisch) melden op de gemeentelijke werkplaats. Nieuwepad 12 te Middelharnis, telefoon: 01870-82830. Kosten Tot nu toe wordt het grof huishoudelijk afval gratis op afroep opgehaald. Vanaf 1 januari 1994 zal, perophaal- adres, een vergoeding van f 30,- in rekening worden gebracht, wegens voorrijkosten, die de gemeente moet betalen aan de vervoerder. De afrekening vindt plaats vla een toegezonden nota. Metaal Evenals grofvuil wordt metaal elke woensdag tussen 7.00 en 17.00 uur, na het maken van een afspraak, opgehaald. De afspraak dient eveneens dinsdag vóór 14.00 uur te zijn gemaakt. Telefoon: 01870-82830. Het ophalen van metaal is gratis. VERLEENDE HINDERWETVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders hebben op 7 december 1993, onder het stellen van voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, vergunning ingevolge de Hinderwet verieend aan: - Dijkers Pijl B.V., gevestigd aan de Burgemeester Mijslaan 2 te Middelharnis, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een aannemings bedrijf, grond-, weg- en waterbouw en burgerlijke en utiliteitsbouw, gelegen op de percelen Koningin Juliana- weg 40, 42, 44 en Burgemeester Mijslaan 2 en 4 te Middelharnis - gebroeders A. en T.J. Boer, gevestigd aan de Gors weg 5-7 te Sommelsdijk, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een melkrund- veehouderij annex stierenmesterij, gelegen op het per ceel Gorsweg 5-7 te Sommelsdijk. De beschikkingen en de overige van belang zijnde stukken liggen van 27 december 1993 tot 27 januari 1994 voor eenieder ter inzage op de afdeling Samenleving van de gemeentesecretarie, op werkdagen van 9.00-11.30 uur en van 14.00-16.00 uur. Voor diegene die niet in de gelegen heid is om de stukken tijdens de hien/oor genoemde uren te komen inzien, wordt de mogelijkheid geboden om de stukken binnen de lerinzagetermijn vallende maandag- J-_ avonden te komen Inzien. Hiertoe dient vooraf een telefo nische afspraak te worden gemaakt. Telefoon: 01870- 83555, toestel 229. Beroep tegen deze beschlkking(en) kan worden Ingesteld door; - de aanvrager - de betrokken adviseurs - degenen, die tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschik- king tijdig bezwaren hebben ingediend - enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet uiteriijk 26 januari 1994 worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA Den Haag. Omdat aan het instellen van beroep geen schorsende werking wordt toegekend, kan overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State worden verzocht om het schorsen van de beschikking(en) danwei om het treffen van een voorlopige voorziening. Om toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State moet in een afzonderlijke brief worden verzocht. Dit verzoek moet uiteriijk 26 januari 1994 worden Ingediend bij de Voorzitter van bovengenoemde afdeling. Wanneer geen verzoek om schorsing of vooriopige voorzie ning wordt ingediend, word(t)(en) de beschikking(en) na afloop van de beroepstermijn van kracht. Is er daarentegen wel een verzoek om schorsing of vooriopige voorziening Ingediend, dan word(t)(en) de beschikking(en) niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. MELDINGEN De volgende meldingen zijn ontvangen: - N.V. Emgo, Hoflaan 44 te Middelhamis - oprichten van een trafo op het perceel West Achtenweg te Sommelsdijk - S.W. Admiraal, Prinsessestraat 7 te Nieuwe-Tonge - bouw blokhut. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN (art. 41 Woningwet) Er zijn aanvragen om bouwvergunning ontvangen van: - L.D. Kastelein, Joos Jansestraat 6 te Sommelsdijk - vertiouwen woning - Bouwvereniging Sommelsdijk, Dorpsweg 19 te Som melsdijk - bouw garage Binnenweg 6 te Sommelsdijk - Bouwvereniging Sommelsdijk, Dorpsweg 19 te Som melsdijk - oprichten van 4 woningwetwoningen met los staande bergingen op het perceel Oostelijke Achterweg te Sommelsdijk - Bouvwereniging Sommelsdijk, Dorpsweg 19 te Som melsdijk - bouwen van 10 woningwetwoningen (gesta peld) met losstaande bergingen op het perceel Binnen weg te Sommelsdijk. Het college van burgemeester en wethouders is van plan om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 6 van de Woningwet bouwvergunning te verienen aan: - W.J. Bakelaar, Molenweg 8 te Middelhamis - oprichten woning met garage Molenlaan 3a te Sommelsdijk - O. Dapper, Voorstraat 14 te Middelharnis - verbouwen woning en oprichten schuur. Deze bouwaanvragen liggen met ingang van 27 december 1993 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bezwaar maken tegen de voorgenomen beslissing. Een dergelijk bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, postbus 13249 AA Middel harnis. VERLEENDE VERGUNNINGEN (Wet AROB) - W. Strijyk, Brielsestraat 42 te Stellendam - bouw woning met garage, Molenlaan, Sommelsdijk - P. Driece, Molenlaan 16 te Sommelsdijk - bouw woning met garage - A. Vroegindeweij, West Havendijk 1 te Middelharnis - bouw schuur. Bij gemeentelijke besluiten kunnen belangen van anderen dan de direcl-belanghebbenden betrokken zijn. Afzonderlijk bestaat nog de mogelijkheid schorsing of een voorlopige voorziening aan te vragen. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de afdeling Grondge bied, telefoon: 01870-83555. Vergunningaanvragen en meldingen in het l<ader van de Wet Milleubetieer worden door tiet dage lijks bestuur van tiet Intergemeentelijk Samenwer kingsverband Goeree-Overtlakkee (I.S.G.O.) ge publiceerd. 22 december 1993, Burgemeester en wethouders van Middelharnis KANDIDAATSTELLING VOOR DE VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD De burgemeesters van de gemeenten DIrksland, Goedereede, Middelhamis en Oostflak- kee maken het volgende bekend: 1 op dinsdag 18 januari 1994 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad plaatshebben 2 op die dag kunnen ter gemeentesecretarie bij het daar gevestigde hoofdstembureau van 9.00 tot 15.00 uur lijsten van kandidaten (model H 1) worden ingeleverd 3 de benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model H 1) - de veri<laringen van Instemming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H9) - de machtiging tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst (model H 3-1) - de machtigingen tot het plaatsen van een aanduiding, gevormd door samenvoeging van de aanduidingen van politieke groeperingen of afkortingen daarvan, boven een kandidatenlijst (model H 3-2) - de verklaringen van ondersteuning van een kandidatenlijst (model H 4) - de verklaringen betreffende het verbinden van de kandidatenlijsten tot een lijstencom- blnatle (model 110) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling ter secretarie van deze gemeente kosteloos voor de keizers verkrijgbaar 4 voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom van f 500,- worden betaald ter gemeenteseeretarie, tenzij bij de laatstgehouden verkiezing van de leden van de gemeenteraad een of meer zetels aan de politieke groepering is/zijn toegekend. Nadere inlictitingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidatenlijsten worden ter gemeenteseeretarie verstrekt. 22 december 1993

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 44