EHIVI1DEIi-f1IEUW5 M. Peekstok uitgezwaaid als 'ouwe brandweermakker' Tarieven per 1 januari 1994 Kindermiddag Uitgeblonken in integriteit, vakbekwaamheid en beschikbaarheid Kandidatenlijst Gemeentebelangen Bibliotheek in 'Melisliof' hypotheek Qj] op maat... 10e Blad WOENSDAG 22 DECEMBER 1993 No. 6262 MIDDELHARNIS - Nadat 'ie aan al hun redelijk te stellen materiële verlangens wist voldaan heeft dhr. M. Peekstok zaterdagmid dag, toen hij afscheid nam als brandweercom mandant Middelharnis, de manschappen van wie hij scheidde vooral ook zégen op hun werk toegewenst, 't Was een bewogen ogenblik voor de 60-jarige heer Peekstok, die al als 17-jarige, geheel onbevoegd maar heel deskundig, een pomp op gang bracht en daarmee de bewonde ring van .burg. Reinders wekte.... Vier burgemeesters later was het burgemeester mevr. Sleurink die haar bevlogen brandweercommandant een goed hart heeft toegedragen en een sfeer schiep waarin 't maar moeilijk afscheid nemen was, maar gelukkig werd de pil door haar -, en veel 'brandweervrienden en -vrien dinnen' zoveel mogelijk verguld, 't Gebeurde in 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe Tonge, al een beetje op afstand van de 'Sommelsdijkse brandweerstalwaarin dhr. Peekstok geworteld is, al zijn z'n onderscheidene ploe gen hem steeds even lief geweest, alle 14 jaren van z'n commandantschap en dat is hem zeer in dank afgeno men. 't Gevolg was dan ook dat alle vier de bluseenheden - Middelharnis, Sommels-dijk, Stad en Nieuwe Tonge - zich van eenzelfde verlies bewust, hebben ingespannen het afscheid wat luchtig te houden, met opgewekte zin nen, met de aanbieding van hoenders en een haan, inaar Peekstok heeft toch even moeten slikken, afscheid, na 43 brandweerjaren waarin hij zich plaatselijk, eilandelijk, provinciaal en zelfs landelijk heeft doen gelden, zodanig dat iemand die 't weten kan zich afvroeg of zijns gelijke met een zo lange staat van dienst in 't hele land te vinden zou zijn. Een brandweervirus moet het zijn geweest dat hem al vroeg heeft geïnfekteerd maar was 't wonder, ook vader Peekstok was brandweerman en zó leergraag toonde zich junior dat hij beroepsbrandweerman wilde worden, maar daar was 't toch niet van gekomen. „Maar toch", zei burg. Sleurink in haar afscheidswoord: „toch loopt de brandweer als e.en rode draad door uw levensboek." In dat boek werd zaterdag een hoofdstuk afgesloten, burg. Sleurink deed het ongaarne, maar er blijft de herinnering aan een goede tijd waarin dhr. Peekstok bezig is geweest met wat hem tot hobby was geworden, mede mogelijk gemaakt door vrouw en dochters. Mooi is 't geweest, en goed, ten dienste vooral van de gemeenschap. Commandowisseling Onvermijdelijk was daar de commandowisseling tenge volge van het funktioneel leeftijdsontslag van dhr. Peekstok. Z'n commandantenhelm ging naar dhr. Leen Jordaan die in Cees Wielhouwer een betrouwbaar onder commandant vindt,'de laatste óók uit de zogenoemde 'Som-melsdijkse stal'. Uit een kist kwam 'ie gekropen, de nieuwe brandweercommandant waarvan de scheiden de commandant 't slot had stukgeknipt en dhr. Jordaan toonde zich al even bevlogen als de man die hij op gaat volgen. Hij hoopt op een goede -, een 'gouden' tijd met de jongens met wie hij weet goed te kunnen werken en dat neemt hij zich stellig voor; „tot heil en glorie van de burgers van deze gemeenschap". Veel waardering In 't vervolg van de middag is dhr. Peekstok veel vrien- delijks toegevoegd en werd het duo Jordaan en Wielhouwer in de 'taak en uitdaging' die hen wacht veel genoegen toegewenst. Sprekers waren o.a. de heer J. D. Berg-huys als regio commandant (hij noemde dhr. Peekstok z'n ouwe brand weermakker), dir. Maten van de regionale hulpverle ningsdienst Rotterdam-Rijnmond en samen hadden de heren grote waardering voor de persoon van dhr. Peekstok, een voortreffelijk brandweercommandant met Dhr. Peekstok tijdens zijn laatste opdracht. zorg voor z'n mensen en zorg voor de regionale organi satie en het behoud en de versterking daarvan. Vervolgens was er het Erelidmaatschap van brandweer ver. Sommelsdijk, aangeboden door Sommelsdijks bevelvoerder C. v.d. Boogert, de aanbieding van een gezamenlijk cadeau door bevelvoerders en plaatsvervan gend bevelvoerders van de vier groepen, namens welke Joop v.d. Valk zo kernachtig zei dat afscheid nemen van Peekstok zo anders is dan afscheid te nemen van 'iemand'. De stroom van waardering hield niet op, dhr. M. v.d. Klooster, in de plaats van dhr. Peekstok de nieu we voorz. van de Vereniging van brandweercommandan ten gaf er voedsel aan en hij verklapte dhr. Peekstoks voornemen in Middelharnis een jeugdbrandweer van de grond te tillen. Dhr. P. van Driel, een 'ouwetje' noemde hij zich maar hij had mooie verhalen, dochter Adrie namens 't gezin, die haar vader toesprak nu hij zijn 'taak en roeping' af ging sluiten. Ondercomman-dant Cees Wielhouwer tenslotte die z'n afscheidswoord aan dhr. Peekstok en z'n eigen introduktie afsloot met de oproep tot een goede samenwerking tussen de ploegen. Tijd van gaan Dhr. Peekstok, hij deed het node maar hij wist de tijd van gaan gekomen, 43 jaar geleden begonnen toen hij als 17- jarige z'n debuut maakte en tot ieders bewondering de pomp aan 't lopen kreeg. Boordevol kennis zit 'ie, over 't -materieel en over de organisatie, waar die soms mank gaat en waar die versterking nodig heeft, vooral nu, nu hij een ontwikkeling voorziet 'die z'n weerga niet zal kennen'. Nooit tornen aan de bevoegdheden van de gemeentebesturen en altijd de vrijwilligheid van de korp sen waarborgen, was zijn welgemeend advies, want de vrijwilligheid dient hoog geschat, ook de kameraadschap trouwens. Vrouw en kinderen werden bedankt voor hun support en God Werd gedankt Die steeds kracht had verleend het mooie, maar verantwoordelijke werk te doen. „Zegen op uw werk", zo wenste hij z'n brandweervrienden toe. Tijdens het afscheid werd gelukkig ook gelachen de scheidende commandant omgeven door manschappen zoekt z'n kippen. Burg. Sleurink biedt dé nieuwe commandant en ondercommandant hun helmen aan. DIRKSLAND Vastgesteld op de algemene ledenverga dering d.d. 15 december 1993. 1L. (Leen) van Prooijen, Dirksland. 2. T. (Teus) van Houwelingen, Dirksland. 3. R. (Reinier) Helmreich, Dirksland. 4. P. (Piet) van Wageningen, Herkingen. 5. E. G. M. (Ernst) Verhoef, Melissant. 6. J. E. (Anne) Struyk-Zitman, Herkingen. 7. M. C. (Martin) de Jong, Dirksland. 8. A. (Adrie) Koppenaal, Dirksland. 9. R. O. (Ron) Wolvers, Herkingen. 10. M. (Ma) V. d. Veer-v. d. Valk, Herkingen. 11. D. (Dirk) v. d. Hoek, Dirksland. 12. B. J. (Ben) Overweg, Melissant. 13. P. J. (Peter) Bras, Dirksland. 14. K. (Karin) Vroegindeweij- van Wageningen, Herkingen. 15. A. (Anton) Loggen, Dirksland. MELIS SANT Vrijdag 24 december a.s. is het voor het laatst dit jaar boeken ruilen van 18.30- 19.30 uur. In verband met de komende feestedagen is er vrijdag 31 december geen boeken ruilen. Vrijdag 7 januari 1994 van 18.30-19.30 uur hopen wij u weer te ontmoeten. Aan diegenen die nog nooit eens bij ons zijn wezen kijken in onze bibliotheek, zouden wij willen vragen, kom ook eens langs voor een gezellig en mooi boek. We hebben heel wat boeken van vele bekende schrijvers en schrijfsters, voor jong en oud. kritisch selekteren Makelaar Tamboer Tel. (01870)8 34 77 GOEDEREEDE De Vakantie Spelweek die de afgelopen zomer in Goedereede is gehouden, krijgt nog een klein vervolg in de kerstvakan tie. Dinsdag 28 december zal er voor de kin deren weer een fijne middag worden georganiseerd. Deze middag is bestemd voor alle kinderen van de basisschool uit Goedereede en omstreken vanaf groep drie. Er zullen veel leuke en gezellige dingen worden gedaan, zoals het zingen van de liedjes die op de Vakantie Spelweek zijn geleerd. Die middag zal er ook stilgestaan wor den bij het thema 'Vergeving' aan de hand van onder andere een film. De aan vang is half twee en het duurt tot onge veer kwart over vier en het vindt alle maal plaats in verenigingsgebouw 'De Ark' bij de kerk. De werkgroep die dit alles organiseert, verwacht nioet alleen de kinderen van de Vakantie Spelweek, maar ook zij die afgelopen zomer er niet bij waren. Mei ingang van 1 januari 1994 zijn voor de levering aan i<leinverbruil<ers onderstaande tarieven van toepassing. De tussen haal<jes geplaatste tarieven zijn de tarieven tot 1 januari 1994. ELEKTRICITEIT Vastrecht per maand Enkeltarief5,25 5,25) Dubbeltarief10,25 10,25) Bij enkeltarief wordt het totale verbruik berekend tegen de hoogtariefprijs; bij dubbeltarief wordt het tijdens de dal uren gemeten verbruik berekend tegen de laagtariefprijs. Basisprijs per kWh - Hoogtariefprijs voor aansluitingen met een hoofd beveiliging t/m 3x25A15,0 et (14,1 et) groter dan 3x25A14,0 et (13,1 et) - Laagtariefprijs4,4 et (4,4 et) Brandstofl<ostenvergoeding en milieutoeslag per kWh Als gevolg van het onzekere prijsverloop worden de kos ten van brandstoffen, nodig voor het opwekken van elek- trieiteit, op basis van de werkelijke kosten als een afzon derlijk deel van het elektrieiteitstarief in rekening braeht. In de brandstofkostenvergoeding is in verband met het iVlilieu-Aktie-Plan (MAP) een toeslag opgenomen van 0,25 cent per kWh. Deze toeslag is t.o.v. 1993 niet gewij zigd. Voor het verbruik in 1994 wordt een brandstofkostenver goeding geraamd van eirca 6 cent per kWh inclusief milieutoeslag. Vermogensvergoeding per maand Extra vastrecht voor aansluitingen met een hoofdbeveili ging van: 3x 25A (max. 16,5 kVA)-,~ -,-) 3x 35A (max. 23,1 kVA)27,50 27,50) 3x 50A (max. 33,0 kVA)45,00 45,00) 3x 63A (max. 41,6 kVA)60,00 60,00) 3x 80A (max. 52,8 kVA)80,00 80,00) Voor uitsluitend huishoudelijk gebruik wordt in het alge meen een hoofdbeveiliging van 3x 25-Ampère of lager toegepast. Laagtariefuren elektriciteit Bij toepassing van dubbeltarief geldt de laagtariefprijs voor het verbruik dat gemeten wordt tijdens de volgende dal-uren: zaterdag en zondagalle uren alg. erkende nationale en chr. feestdagenalle uren maandag t/m vrijdagvan 23.00 tot 07.00 uur Bovendien voor huishoudelijk kleinverbruik het gehele jaar van 12.30 tot 15.00 uur, echter onder het voorbe houd dat bij een dreigende te hoge belasting van het elektriciteitsnet het hoge tarief in rekening kan worden gebracht. Bij een totaal verbruik van meer dan 1.500 kWh per jaar kan dubbeltarief voordeliger zijn. Dubbeltariefmeting kunt u schriftelijk aanvragen bij de N.V. EMGO, Postbus 5, 3240 AA Middelharnis GAS Vastrecht per maand8,258,25) Als gevolg van de olieprijsontwikkeling in de referentiepe riode (mei t/m oktober 1993) en de gestegen inkoopkos- ten stijgt de gasprijs per 1 januari 1994 met 2,1 et. per ml Basisprijs per m'39,60 et (37,50 et) Naast de calorische toeslag, welke circa 3% zal bedra gen, wordt de basisprijs gas verder verhoogd met: - heffing luchtverontreiniging2,079 et (2,079 et) - milieutoeslag M.A.P0,700 et (0,700 et) WARMTAPWATERTOESTELLEN Huurbedrag per maand Elektrische boilers: 10 liter4,75 4,75) 30 liter5,35 5,35) 30 liter speciaal6,50 6,50) 50 liter6,70 6,70) 50 liter speciaal7,40 7,40) 80 liter9,10 9,10) 80 liter speciaal9,90 9,90) 120 liter11,40 (ƒ11,40) 120 liter speciaal12,30 12,30) De huurprijzen van elektrische boilers zijn inclusief de kosten van aansluiting op de elektrische installatie. Gasgeisers: keukengeiser6,00 6,00) ventilatorgeiser10,75 10,75) badgeiser9,25 9,25) badgeiser met gevelafvoer10,75 10,75) Het aansluiten van een huurgeiser op de gas- en waterin stallatie is voor rekening van de huurder. KLANTENADVISERING Onze afdeling Voorlichting adviseert u gaarne op het gebied van energiezuinige apparatuur, verhuur van warmtapwatertoestellen, energiebesparende maatrege len, subsidieregelingen e.d. AUTOMATISCH BETALEN Indien u het bedrijf machtigt de door u verschuldigde bedragen automatisch van uw (Post-)bankrekening af te schrijven, wordt per automatisch afgeschreven bedrag een korting verleend van 1,50. KABELTELEVISIE B.V. FLAKKEESE CAI Abonnement per maand/ 21,66 21,23) OMZETBELASTING (BTW) Alle genoemde bedragen zijn exclusief 17,5% BTW. N.V. ENERGIEMAATSCHAPPIJ GOEREE-OVERFLAKKEE (EMGO) Postbus 5, 3240 AA Middelharnis, bezoekadres: Hoflaan 44 Telefoon (01870) 8 22 44. Telefax (01870) 8 46 75 >««E.M.G.O.j MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 37