Polen-Nederland in de Breepleinkerk Kerstbrieven voor VN-militairen P.V. De Trekvogels Jubileum 'de Lofstem' bracht een onvergetelijke psalmzangmiddag RPF-kandidatenlijst Jongens A Intermezzo verslaan koploper Brassband Rijnmond maakt indruk op publiek in Middelhamis Sinterklaas als huwelijksmakelaar Bladz. 2 Op zaterdag 11 december a.s. geeft het Christelijk Pelgrims Mannenkoor, samen met het gerenommeerde Pools jongenskoor, het KATHEDRAALKOOR POZNAN, een concert in de Breepleinkerk. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 7.00. Toegangskaarten zijn vanaf heden te bestellen bij de leden van het koor of telefonisch te reserveren: (010) 4821196 - 4823693 - 4801018 - 4195936. Schrijf via het PIT Open dag stamboekonderzoek gemeenteraadsverkiezingen 1994 Postduiven in ver.gebouw 't Centrum Kerststukjes maken Ophalen oud papier Sinterklaas als koppelaar Tjoba - Good-Luck:17-9 Winterse maaltijd in Achthuizen Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Kerst-samenzangavond m.m.v. bariton Karel Bogerd „EILANDEN NIEUWS' DINSDAG 30 NOVEMBER 1993 Tijdens de komende kerstdagen bevin den zich meer dan 2500 Nederlandse dienstplichtigen en vrijwilligers in crisis- en oorlogsgebieden. Zij vervullen daar - soms met gevaar voor eigen leven - vre destaken. Zij voeren uit wat onze samen leving wil, wat het parlement besluit. Daarom zijn wij allen verantwoordelijk en verdienen zij onze steun. Het Protestants Interkerkelijk Thuis front (PIT) schenkt daarom aandacht aan alle uitgezonden militairen. Bij vertrek en tijdens de kerstdagen. Door schrijt- mapf)en, zakbijbeltjes en kerstpakketten. Maar juist tijdens de kerstdagen - in een gevaarlijke en door oorlog t)ntwrichte omgeving - kunnen wij hen ook met een welgemeende brief of kaart bemoedigen. In ongeveer 650 plaatsen in Nederland roept het Protestants Interkerkelijk Thuisfront op om kerstbrieven of -kaar ten te schrijven aan dienstplichtigen en vrijwilligers op vredesmissie. Doet u mee? Stuur uw kaart of brief dan vóór 12 december in. Adresseer uw kaart of brief als volgt; VN-militair in (land noemen) - p/a Stichting PIT, Geestbrugweg 91 te 2281 CII Rijswijk. Wegens grote belangstelling voor de open dag van de Stichting Genealogisch Cen-trum Goeree-Overflakkee op 30 oktober jl.. organiseert het Genealogisch Centrum weer een open dag voor ieder een die geïnteresseerd is in stamboomon- derzoek e.d. De open dag wordt gehouden op zater dag 11 december 1993 in de bovenzaal van 'De Doele' in de Sint Joris Doel- straat te Sommelsdijk. van 10.00 tot 16.00 uur. Voor informatie: C. J. Hameeteman, telefoon (01870) 82967. OUDDORP Evenals voorgaande jaren organiseert P.V. De Trekvogels weer haar jaarlijkse postduivententoonstelling in het mfg. 'De Dorpstiendcn' te Ouddorp. Deze zal worden gehouden op 3 en 4 december 1993. Er zijn zowel bevlogen als onbevlogen duiven te bezichtigen in diverse klas.sen, tevens is dit jaar voor het eerst de ZEE- BRASHOW aanwezig. Dit is een aparte show van onbevlogen duiven die in competitieverband strijden om het mooiste viertal of tweetal. Zaterdagavond worden een aantal bon nen verkocht van de beste liefhebbers uit de streek, tevens is dan de prijsuitrei king. Verder zijn er weer mooie prijzen te ver dienen op het Rad van Avontuur. Wij nodigen hierbij iedereen uit om onze tentoonstelling te bezoeken, de toegang is gratis. De zaal is open vrijdag van 19.00 tot 22.30 uur en zaterdag van 15.00 tot 22.00 uur. Heeft u interes.se in onze mooie hobby, neem dan gerust kontakt op met een van de aanwezige leden. Graag tot ziens op onze tentoonstelling. De commissie MIDDELHARNIS 1. C. Quist. Sommelsdijk. 2. C. J. Hameeteman, Middelhamis. ?i. I. v. d. Boogert, Sommelsdijk. 4. J. J. van Burg, Nieuwe Tonge. 5. J. J. F. Kamp, Sommelsdijk. 6. G. van Essen, Sommelsdijk. 7. M. A. Huijsen, Nieuwe Tonge. 8. K. Graveland. Middelhamis. 9. J. V. d. Hel, Middelhamis. 10. mevr. J. G. Heij-Joppe, Sommelsdijk. 11. ds. J. Willemsen, Somniclsdijk. 12. K, van Holten, Sommelsdijk. 13. G. V. d. Boogert, Sommelsdijk. 14. A. Arensman, Stad a/h Haringvliet. SOMMELSDIJK - Zaterdag 27 novem ber jl. speelde volleybalvereniging Inter mezzo haar thuiswedstrijden. Het werd een leuke volleybaldag met hoogte- en dieptepunten. Wedstrijden die aan de verwachting voldeden maar ook verrass ingen. Het laatste gold ook voor Jongens Al. Zij speelden zeer sterk tegen koplo per DDL 1 uit Puttershoek. In een pittige wedstrijd haalden de jon gens een trainer-coach Peter Gcldof het onderste uit de kast. Deze inzet werd beloond. Het publiek kreeg een spannen de match voorgeschoteld. De aanval van de tegenpartij werd goed onderschept, een verzorgde pass was de basis voor setups en afwisselend, harde smashes en geplaatste ballen. Intermezzo won met de volgende sctuit- slagen: 15-10, 15-11 en 15-5. Het jeugdteam, bestaande uit: Arco van Antwerpen, Arco Kooyman, Robert van Lcntcn, Joost v. d. Velde, Frank Vrocg- indewcy, Martijn Wielhouwer en Leen V. d. Boogert, is nog steeds ongeslagen en DDL gaat zich zorgen maken. Intemiczzo is op weg naar de Ie plaats, die recht geeft op een plaats in de Top klasse. De hoogste klasse in distrikt 17 voor de junioren. Bij de .senioren had Dames 2, geplaagd door blessures en ziekte, het niet makke lijk tegen het Rotterdamse HJPV 3. De eerste set was Intermezzo nog aan elkaar aan het wennen en konden de dames uit Lombardijen de setwinst bin nenhalen. Gaandeweg de tweede set kwam Intermezzo in haar spel en het lukte de dames uit Sommelsdijk om een 9-14 achterstand om te buigen in een 16- 14 setoverwinning. De derde set ging weer naar HJPV. In de vierde set werd een gelijkspel eruit gehaald door Inter mezzo. HJPV werd weggespeeld met 15-4. 11 december wordt er weer een volledige speeldag afgewerkt. Heren 1, tevreden met het aantal punten, de gemoedelijk heid binnen het team en het vertoonde spel, speelt dan in Mijnshcrenland tegen Volley Ass. v. d. Berg 1. In de 'Groene Olifant' staat de aanvangstijd op 16.00 uur gepland. Dames 1, snakkend naar een punt, speelt om 14.00 uur in de 'Bakwtering' te Lekkerkerk tegen Ond. Lekkerkerk 1 OOLTGENSPLAAT De Postduivenvcrcnigmg 'De Zwaluw' houdt weer haar jaarlijkse tentoonstelling in 't Centrum aan de van Weelstraat 10 te Ooltgensplaat en wel op 10 en 11 de cember 1993. Het belooft weer een bijzonder leuk en gezellig weekend te worden in Oolt gensplaat, met voor elk wat wils. Eir zijn weer fantastische prijzen te win nen op het rad van avontuur, zoals kal koenen, karbonadeschotels, rollades, levensmiddelenpakketten, taarten, kersts tollen enz. Dit alles van prima kwaliteit. Wij verkopen nog steeds loten met 2 nummers, dus 2x meer kans. Dit kan alleen maar in Ooltgensplaat en wel op vrijdag 10 en zaterdag 11 december. Za terdagmiddag is er ook weer de gebrui kelijke kindermiddag, waarbij natuurlijk ook de ouderen van harte welkom zijn. Op deze middag is er zowel bingo en rad van avontuur met ook weer veel mooie prijzen. Zaterdagavond omstreeks 22.00 uur zal de trekking plaatsvinden van de grote verloting. Het zetten van de duiven is vrijdagavond 10 december van 18.30 tot 19.30 uur waarna het rad zal draaien tot 21.(K) uur. Vrijdagavond 10 december is er een dui- vcnbonnen verkoop van prominente lief hebbers. Dit gaat gebeuren omstreeks 12.(K) uur. Om u een indruk te geven wie de schenkers zijn, volgt hier de lijst. KI. Sturris, Ooltgensplaat; Comb. Beijer- Kagchelland, Ooltgensplaat; Comb. Neels-van Noord, Ooltgensplaat; Jac. van Dam, Ooltgensplaat; W. Kamp, Ooltgensplaat: mevr. Sturris, Ooltgens plaat; Iz. Koese, Sommelsdijk; J. C. Polder, Middelhamis; A. de Waal, Achthuizen; M. Vellekoop, Maasdijk; W. Klavcrsteijn, Amsterdam; J. van Ekcren, Lepelstraat. U ziet dat er voor elke liefhebber wat bij zit, dus als u versterking voor uw hok zoekt, kom dan vrijdagavond 10 decem ber naar Ooltgensplaat. Zaterdagmorgen worden de duiven ge keurd, en wel door de heer Jaap Jongc- jan uit Middelhamis. De tentoonstelling is geopend: vrijdag om 19.00 uur; zaterdagmiddag om 14.(X) uur en zaterdagavond om 19.00 uur. De toegang is gratis. Voor inlichtingen betreffende deze ten toonstelling en aanvraag inschrijfformu lieren kunt u terecht bij P. de Vos, Pru nuslaan 27 te Ooltgensplaat, tel. (01873) 2364. Voor inlichtingen betreffende de duivenbonnenverkoop kunt u terecht bij L. J. Zwackhalen. tel. (01873) 2221 en KI. Sturris, tel. (01873) 2440. U kunt bij deze mensen ook de duivenbonnen inzet ten. U ziet, wij hebben niets nagelaten om het u zo gezellig mogelijk te maken, maar om dit te laten slagen, hangt van u aL Daarom hopen wij dat velen van u op 10 en 11 december aanwezig zullen zijn op onze tentoonstelling, alwaar wij u van harte zullen verwelkomen. Overige uitslagen: vv Kwiek - Meisjes D22 - 2 Jongens Dl - Spivo 1 1 -3 Jongens D2 - DVO 30 - 3 Jongens D3 - De Kriekcl 11 - 3 Meisjes Dl - Kangoeroes 12 - 2 Meisjes Cl - Hollemare 1 0-3 Mei.sjesB2- Holy 10-3 Mei.sjes BI - HJPV 13 - 1 Heren 1 - HJPV 22 - 2 Dames 1 - HJPV 21 -3 Dames 3- Hollemare 1 3- 1 Dames 4- HJPV 53-0 Meisjes en jongens: 22 december gaan we weer een kerststukje maken in 'De zwaluw' en iets leuks knutselen voor in de kerstboom of voor in je stukje. We doen het in twee groepen; de eerste groep van half 2 tot half 3 en de tweede groep van 3 to 4 uur. De kosten zijn voor leden 2- en voor niet-Ieden 2,50. De kaartverkoop is op de knutselmiddag 8 december in 'De Zwaluw' van 2 tot half 4 en daarna bij Diny Weeda, tel. 84004 en bij Cora van Nimwegen, tel. 85826. S.v.p. niet bellen tussen 12.00 en 13.00 uur. Tot woensdag 22 december allemaal! MELISSANT Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald. Graag goed gebundeld en tijdig gereed zetten s.v.p. De zaai was, ondanks het slechte weer en de griepgolf, gelukkig goed gevuld, toen zaterdag jl. de Ko ninklijke Fanfare 'Sempre Cres cendo', samen met Brass-band 'Rijnmond', een concert gaf in het 'Prieel'. En het publiek was zeker niet voor niets gekomen! Voor de pauze liet 'Sempre Crescendo', o.l.v. Arie Stolk, een mooie uitvoering horen van 'Diagram' van Andre Waig- nein. Ook was er een vertolking van de eigentijdse compositie 'Avalon' van Jan van der Roost. Na de pauze was de beurt aan Brassband ■Rijnmond', o.l.v. Anno Appelo. Als try- out voor de Nationale Brassband Kam- pioenschapf)en in Zutphen op 11 decem ber a.s., speelden zij 'Cambridge Va-ria- tions' van Philip Sparke. Een lang en ni(x;ilijk werk, dat echter dcx)r z'n mooie melodieuze passages toch boeiend bleef voor het publiek. Zeer indrukwekkend was ook de uitvoering van 'Dance Se quence' van Gareth Wood, een werk voor trombone en orkest, waarin Patrick van der Hoven schitterde als solist. Als laatste programma-onderdeel werd het publiek vergast op een mooi arrange ment van de muziek uit de film 'Indiana Jones and the temple of doom'. Maar het publiek wilde meer en dwong met twee staande ovaties evenzoveel swingende toegiften af Een mooie kennismaking met de aparte 'sound' van de brassband, een heel ande re als die van de fanfare. Een kennismaking, die kan worden voortgezet, omdat Sempre, in samenwer king met Brassband 'Rijnmond' en het Dordts Philharmonisch Orkest, begin 1994 een HAF-ABRA-concertcyclus start. In het kader van deze concertcyclus worden 6 concerten gegeven door deze drie orkesten, in Rotterdam, Dordrecht en Middelhamis. Begin februari zal het eerste concert plaatsvinden te Middel hamis, waar het Dordts Philhamionisch Orkest als gast zal optreden. Uiteraard wordt u hiervan, middels de plaatselijke pers, nog nader op de hoogte gebracht. 'Sint Claescoecken'. In de zeventiende eeuw waren dit zoete Sinterklaaslek kernijen die met grote .symboliek aan geliefden werden gegeven op 5 decem ber. Het is de verzamelnaam voor het, in deze tijd, bekende banket, marse pein, taai-taai en spekulaas. De koeken en harten beplakken met on smakelijk goudpapier, zoals in de vroe ger eeuwen gebruikelijk was, daar doet de hedendaagse bakker niet meer aan. De 'Sint Claescoeck' anno 1993 moet voor al smakelijk zijn. Gemaakt van de beste ingrediënten en vooral ambachtelijk ge bakken. Het is nog niet te laat om zelf het heft in handen te nemen en, zonder inschakeling van een bekend televisieprogramma, de aandacht te vangen van een (onbereikba re) liefde. Sinterklaas staat van oudsher bekend als 'hijlikmaker' ofwel huwe lijksmakelaar. Een gebmik dat in ere wordt hersteld en waar de 350 Echte Bakkers die Neder land telt, graag aan willen meewerken. Een heel assortiment Echte Bakkerspro- dukten staat daarvoor ter beschikking. Ondermeer roombotcr-amandelharten en letters, marscpcinfigurcn (gevulde) spe- kulaasharten en speciale Sint-Nicolaas- taarten. Het is niet noodzakelijk om hopeloos verliefd te zijn om deze lekkernijen te mogen geven op Sinterklaasavond. Ook iemand die 'gewoon' aardig is of een extraatje heeft verdiend zal blij verrast zijn. De mogelijkheden zijn legio. De Echte Bakkers, die herkenbaar zijn aan het gele logo, hebben hun kreativiteit gekombi- neerd met ambachtelijk vakmanschap wat heeft geresulteerd in een keur aan 'Sint Claescoecken'. En het mooiste is, er is altijd een Echte Bakker in de buurt. OUDDORP - De viering van het 60-jarig jubileum van Ouddorps Chr. Gemengde Zangver. 'de Lofstem' heeft jl. zaterdag in 'Eben Haëzer' een prachtige Psalmzang-middag gebracht waar van velen genoten hebben. Meer dan 125 Psalmzangers van diverse verenigingen hebben hun van ouds bekende liederen gezongen. Met de kleinste ver. 'de Lofstem' herdach ten zij het jubileum op een stijlvol le wijze, met Psalmen Hem ter eer. Maarten Bezuijen uit Vlaardingen bood een prachtig gedicht aan waarvan we de tekst in z'n geheel afdmkken. Het was een geste die door de jubilerende Vereni ging zeer op prijs werd gesteld. In het 'Eilandenn Nieuws'we hebben het kunnen lezen. Wordt de zangvereniging alom geprezen. 1933 was 't jaar dat men de hoofden stak, bij elkaar om te komen tot een koor het kreeg bij velen goed gehoor. Psalmen en Hazeu s moesten worden geleerd en vierstemmig ingestudeerd. De 'Bofd', zoals het vroeger werd genoemd kreeg nu een naam, waarin ook werd geroemd „Leer mij Uw lof te zingen Verheugd met Hart en mond Daar Gij Uw zegeningen Verspreidt op 't Wereldrond". De 'Lofstem' was geboren een ieder kon het horen. Twintig leden zongen tot Zijn eer alleen elke vrijdagavond ging men naar de raadzaal heen. Want daar werd toen gerepeteerd en alles uit het hoofd geleerd. De raadzaal van 't gemeentehuis waar makkelijk en cht kon worden gezongen doch niet iedereen voelde zich daar thuis, want er was een regel bij bedongen. Alleen het mannenkoor deed daar z'n best maar moest schriftelijk onderschrijven dat alleen mannen hier mochten verblijven dus de vrouwen hielden zij voor 't lest. Toen het mannenkoor bestond, twee jaar 't was met Sinterklaas waar ook andere koren, met elkaar een optreden belegden. Een zangavond in de 'oude school' met de 'Lange Jan' als dirigent de 'Lofstem, als het Ouddorpse idool stond daar te zingen zonder end met Middelhamis, Sommelsdijk en Nil zongen ze het program en Nieuwe Tonge Het was schitterend hoe de 'Lofstem' zong wetende dat het ook anders kan. Want Sinterklaas stond voor de deur doch dat deerde de zangers niet de Hazeu's, die gingen veur al sook het geestelijke lied. Het mannenkoor was, na 23 jaar een beetje aan vernieuwing toe. Ze besloten toen eens met elkaar hoe je het met dames doe Het 'Eilanden Nieuws' vermeldde wat de 'Lofstem' hun vertelde dat vrouwen vanaf 14 lente's mee mochten zingen met die venters. Vanaf die tijd is het een gemengd koor tot grote vreugde van 't oestuur want met dames erbij, een goed gehoor repeteren elke week, twee uur. In Ouddorp kent men vele koren men kan elke avond wel wat horen. Men moet niet vallen over kwaliteit maar kennen wij dat onderscheidt. „Ik heb nu voor mijn zonden mijn schuld, zo eind'loos groot Een middelaar gevonden een rein natuurgenoot". We kunnen nog wel verder gaan maar dan wordt het te ééntonig. Ik hoop dat het koor blijft voortbestaan als Ouddorpers inwonig. Wij wensen hen nog heel veel jaar de Hazeu's te zingen met elkaar. Wanneer u dat doet, keer op keer Doe het dan tot Zijn Eer. Maarten Bezuijen Zaterdag 27 november 1993 vertrok Good-Luck naar Goes om aan te treden tegen Tjoba, de tweede wedstrijd in deze zaal competitie. Tjoba wordt duidelijk als favoriet gezien om kampioen te wor den in deze derde klasse, hetgeen ook aannemelijk lijkt gezien het feit dat zij vorig jaar uit de tweede klasse gedegra deerd zijn. Coach Dik Hoks liet zijn ploeg in de vertrouwde opstelling starten en de veters werden nog eens stevig aan getrokken, Good-Luck was duidelijk niet van plan om helemaal geen tegenstand te bieden. Nadat de spelers, coaches en de scheidsrechter aan het publiek waren voorgesteld kon de wedstrijd van start gaan. Ondanks de goede voornemens van Good-Luck gaf het score-bord na vijf minuten een voorsprong te zien van 4-0 voor de thuisploeg. Good-Luck speelde wat onzeker en hierdoor ontstond enig onnodig balverlies. Na zes minuten spe len kon gelukkig de eerste treffer geno teerd worden voor Good-Luck, Dick Boeter scoorde via een afstandschot. Hierna leek het dat Good-Luck wat beter zijn draai in de wedstrijd gevonden had en werd er meer en beter aangevallen, de druk op de verdediging van Tjoba werd groter. Good-Luck miste echter de scherpte en het was dan ook Tjoba dat veel meer tot scoren kwam. Dit bleek duidelijk in de ruststand van 9-5 voor Tjoba maar een verschil in de zaalcom petitie van vier doelpunten kan toch niet als onoverkomelijk gezien worden. Good-Luck had dus nog wel hoop dat de tweede helft iets van de achterstand goed gemaakt kon worden. Good-Luck speelde in de tweede helft toch te onrustig om goede kansen te kreceren en het balverlies bleef te groot. Tjoba kon dan ook uitlopen tot een voor sprong van 12-5 voordat Good-Luck kans zag een tegendoelpunt te maken. Via afstandschoten van Ben Vis en Leo van der Made kwam de stand op 12-7. Kort hierop benutte Leo van der Made een strafworp, werd de stand 12-8, en even leek het dat Good-Luck weer aan sluiting had gevonden. Tjoba was echter toch een maatje te groot voor Good-Luck en speelde de wedstrijd zeer gedegen uit en bepaalde de eindstand op 17-9. Trainer/coach Dik Hoks kon konklude- ren dat zijn spelers zich voor 100% had den ingezet maar dat de individuele klas se van Tjoba voor zijn ploeg net iets teveel was. Good-Luck kan echter tem- zien op een zeer sportieve wedstrijd waarin de spelers weer enige ervaring hebben opgedaan. Zaterdag 4 december 1993 speelt Good- Luck in de sporthal van Middelhamis tegen ONDO en zal er weer alles aan gedaan worden om de twee punten in Middelhamis te houden. Op woensdag 8 december a.s. organi seert de stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Oostflakkce' een winterse maaltijd in 't Zaaltje aan de Pastoor van Luenenstraat 20 te Achthuizen. Op het menu staat deze keer hutspot met een toetje. Voor 5,- kunt u aan deze gezamenlijke maaltijd deelnemen als u zich tijdig opgeeft bij mevr. Schillemans, tel. (01873)2197. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. C. A. van Dieren van Stolwijk. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. W. Harinck van Kapelle Bie- zeiinge. NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. A. J. Gunst van Tholen. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur student A. Vermeij te Ridderkerk. OOLTGENSPLAAT - woensdag avond 7.30 uur student W. Silfhout te Benthuizen. SOMMELSDIJK - Op D.V. zater dag 11 december wordt er in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk een kerst-samenzangavond gehou den. Op deze kerstsamenzangavond zal de samenzang centraal staan. Bekende kerstliederen, zoals: 'Komt allen te samen', 'Stille nacht', 'de Lofzang van Zacharias' etc. staan op het programma. Ter afwisseling van de samenzang zal de bariton Karel Bogerd een 10-tal kerstlie deren ten gehore brengen. Karel Bogerd, geboren in 1967 te Leerdam, begon op twintigjarige leeftijd zijn zangstudie bij Dr. Pieter Vis te Houten. Sinds 1991 studeert hij bij de sopraan zangeres en pedagoge Elisabeth Damen te Rotterdam. Karel heeft een groot aantal CD's op zijn naam staan, o.a. met de bekende panfluitist Fred Mann. Karel zal op deze avond bekende kerst liederen ten gehore brengen, o.a. "t Was nacht in Beth'lems dreven', 'Eer zij God in onze dagen', 'Vol van pracht'. Het orgel zal bespeeld worden door de organist Jaap Hollaar. Trompet: Jacques van Broekhoven. De hervormde predi kant uil Sommelsdijk, ds. Mulder zal deze avond openen en sluiten. Presentatie Johan Kolff. Van deze kerstsamenzangavond zal een opname worden gemaakt, die rond de Kerstdagen, via radio Flakkee, zal wor den uitgezonden. Wij willen u van harte uitnodigen om deze avond te bezoeken. Aanvang 20.00 uur. Toegang 4,-.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 2