CHRYSANTEN M. Grinwis Zn. Stichting Omloop Goeree-Overflakl(ee steunt RIVIPI te Barendrecht Expedities naar Ede worden frequenter BROMFIETS Werkschoenen BOUWWAGENS ZWN had in 1992 goed jaar Piet Tanis. Jacqueline Knöps Bol- en stamchrysanten Eilanden-Nieuws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Orgelconcert te Dreischor VRIJDAG 30 JULI 1993 „EILANDEN NIEUWS" Bladz. 3 en geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk. De voltrekking hiervan zal plaatsvinden op vrijdag 6 augustus 1993 om 15.00 uur in het oude gemeentehuis te Goedereede. U bent van harte welkom om ons te feliciteren van 20.00 tot 23.30 uur in het m.f.g. 'Dorpstienden', Dorpstienden 2 te Ouddorp. Ouddorp, Groenedijk 5 Stellendam, Langeweg 78 Toekomstig adres: Bieningen 17, 3253 EA Ouddorp DANKBETUIGING In de eerste plaats wil ik dank brengen aan de Heere Die alles wel maakte, en vervolgens namens mijn vrouw en kinderen u allen hartelijk bedanken voor de grote belangstelling en het medeleven dat ik mocht ondervinden voor en tij dens mijn operatie en na mijn thuiskomst uit het Ikazia-ziekenhuis te Rotterdam. De vele bezoeken, kaarten en fruit, het was geweldig. U bent ons allen tot grote steun geweest in deze voor ons zo moeilijke dagen. Joh. Kroon Ooltgensplaat, juli 1993 Boomgaardpad 33 DANKBETUIGING De overweldigende belangstelling en de ontvan gen felicitaties, bloemen en geschenken maakten onze 60-jarige huwelijksdag tot een onvergete lijke dag. Iedereen heel hartelijk bedankt. A. de Keizer J. de Keizer-Bruggeman Kinderen, klein- en achterkleinkinderen 4388 RA Oost Souburg, juh 1993 Gouwestraat 11 Het is ons een behoefte u, direktie en personeel van 'De Vliedberg' voor de liefdevolle verpleging, dr. Bron voor het altijd ter beschikking zijn van geneeskundige hulp, ds. Veldman en de kerkeraad voor de geestelijke begeleiding en het leiden van de rouwdienst, familie en belangstellenden van zowel in als bui ten onze gemeente, alsmede dhr. L. van der Werf van Arensman Uitvaanverzorging voor de wijze waarop de begrafenis is verzorgd, heel hartelijk te bedanken voor het medeleven dat in welke vorm dan ook is ondervonden na het overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom CORNELIS BREEN B. Breen J. Breen K. Hollaar-Breen J. Breen-Vlietland neven en nichten Ouddorp, juli 1993 Voor de belangstelling en het medeleven na het onverwachte overlijden van mijn moeder, onze schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder PIETERNELLA OSSEWEIJER-HEERSCHAP zeggen wij u hartelijk dank. In het bijzonder dank aan direktie en medewer kers van bejaardencentrum 'de Vliedberg' voorde jarenlange goede verzorging aan onze moeder en oma. Fam. Osseweijer Fam. Klepper Ouddorp, juli 1993 Omdat het voor ons onmogelijk is u allen per soonlijk te bedanken, betuig ik u mede namens de kinderen, langs deze weg onze oprechte erkente lijkheid voor de blijken van belangstelling na het plotseling overlijden van mijn lieve zorgzame man, vader, schoonvader en opa AREN VAN DAM Het heeft de kinderen en mij bijzonder gesterkt en getroost, dat u zich allen zo betrokken voelde bij dit grote verlies. Moge hij lang in onze herinnering blijven voortleven. A. van Dam-Witte Stellendam, juli 1993 Met diepe droefheid geven wij u kennis dat het de Heere heden behaagd heeft uit ons midden weg te nemen onze lieve zuster, schoonzuster en tante MARIA VAN DEN NIEUWENDIJK sinds 1971 weduwe van Jan van der Sluijs in de ouderdom van 87 jaar. Sommelsdijk: S. Noordijk- van den Nieuwendijk L. van den-Nieuwendijk- Troost C. van der Sluijs en verdere familie 29 juli 1993 Verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk Correspondentie-adres: L. Driesse, Pr. Hendrikstraat 19, 3241 GR Middelharnis De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op D.V. maandag 2 augustus a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats 'Vrede rust' te Middelharnis vanuit de aula van 'De Goede Ree' (ingang Stoofhoek), waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 13.15 uur. Gelegenheid tot condoleren: na afloop van de begrafenis in de zaal van 'De Goede Ree'. Geen bloemen Met droefheid geven wij u kennis dat na een lief devolle verpleging in 'De Samaritaan' is overle den onze broer, zwager en oom ADRIANUS BREUR 3-2-1919 129-7-1993 Middelharnis: J. Breur-van der Veer Sommelsdijk: J. Breur P. Breur-van Eeden Petersman Rotterdam: Joh. Breur J. Breur-Coulé neven en nichten Sommelsdijk, 29 juli 1993 Correspondentie-adres: J. Breur, Stoofhoek 7, 3245 XR Sommelsdijk De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum 'Media Vita', West Achterweg 3, Middelharnis. Gelegenheid tot condoleren aldaar, maandag a.s. van 19.30 tot 20.30 uur. De begrafenis is bepaald op dinsdag 3 augustus 1993 om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. U wordt beleefd uitgenodigd om 13.30 uur aanwe zig te zijn in voornoemd Rouwcentrum om onze geliefde overledene de laatste eer te bewijzen. Voor uw belangstelling en het medeleven na het overlijden van onze zwager en oom AREN DEN EERZAMEN betuigen wij u onze oprechte dank. In het bijzonder dank aan direktie en medewer kers van 'de Vliedberg' voor de tijdelijke opvang en verzorging. Ds. Hoek en kerkeraad dank voor de geeste lijke begeleiding. Dank aan dr. Bulthuis voor de medische zorg, als mede dank aan Arensman Uitvaartverzorging voor de verzorging van de begrafenis. Familie den Eerzamen Goedereede, juli 1993 Orgelconcert Herman van Vliet Nieuwe Kerk Middelburg Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum wordt op dinsdag 10 augus tus in de Nieuwe Kerk te Middelburg een orgel concert gegeven door Herman van Vliet, orga nist van de Grote of St. Joriskerk te Amersfoort. Het gevarieerde pro gramma dat zal worden uitgevoerd luidt als volgt: Geopend wordt met 2 koraalbewerkingen van F. Asma. Vervolgens het Concerto in G nach Vi valdi, J. S. Bach; 2 kora len: 'Straf mich nicht in deinem Zorn' en 'Ach bleib' mit deiner Gnade', G. Merkel; Preludium en Fuga in c over een thema uit de Eroicasym- fonie van Beethoven, G. Bunk; Cantique en Pa- vane, (bewerking resp. W. V. d. Panne en H. van Vliet), G. Fauré; Te Deum en Choral-prélude 'Ho sanna filio David', J. De- messieux; Toccata, T. Pikéthy. Het concert wordt beslo ten met een koraalfmale, H. van Vliet. Aanvang 20.00 uur. Om eenzaamheid tegen te gaan zoekt een mevrouw in Middelharnis een vrouw (van eveneens gevorderde leeftijd) die bij haar in wil komen wonen Kost en inwoning zijn gratis; hulp is aanwezig. Brieven graag via bureau Eilanden Nieuws onder nr. 3007 Wij zijn verhuisd fam. F. MEYER Westduinweg 11, naar: Hazersweg 4 3253 XG Ouddorp TE KOOP In goede staat verkerende Merk 'Zundapp' Pr. n.o.tk. Tel. (01875) 16 16 laarzen Regenkleding Grote sortering Scherpe prijzen J. W. Mastenbroek b.v. Hout - Gereedschappen SOMMELSDIJK Tel. (01870) 8 26 52 Aangeboden: 4 gebruikte 6.00 m. lang, 2-assig a/800,-p/st excl. B.T.W.; af terrein. HOEK Inkoop- Verkoop-Verhuur B.V. Hazersweg 44. Ouddorp Tel. (01878) 14 92 Dit weekend een grote sortering zowel voor binnen als buiten. Verder ruime sortering kamerplanten en snybloemen o.a. een prachtige j% t\ mm BEGONIA voor 3.75 Bloemenhandel Dijkstelweg 28 BLOEMENHUIS MARGRIET Raadhuisstraat 6a BLOEMENSHOP C1000 Molenweg 2 In Barendrecht wordt de nieuwbouw gerealiseerd voor de kliniek van het RMPI. Voor de lezer waarschijnlijk een onbekende afkorting; welnu het betekent: Rotterdams Medisch Pe dagogisch Instituut, een psychia- trisch-psychotherapeutisch centrum voor kind, jeugd en gezin. Anders gezegd een kliniek gespecialiseerd in de behandeling van kinderen en jeugdigen met psychiatrische pro blemen en werkzaam voor Zuid- Holland Zuid (Rijnmond, Dor drecht en de Zuidhollandse eilan den). In de RMPI-kliniek - er is plaats voor 92 patiënten - worden patiënten gemid deld één jaar voor psychiatrische be handeling opgenomen. Ruim tweederde van de patiënten is aangewezen op voor zieningen op het ziekenhuisterrein. Met de nieuwbouw wordt een mijlpaal bereikt die het RMPI zeer tevreden stemt, maar toch blijft er wat te wensen over! Voor de therapeutische en recrea tieve aktiviteiten is een zwembad één van de hartewensen. Voorts neemt het schoolzwemmen - er is een interne school aan de kliniek verbonden - een belangrijke plaats in. Omdat het niet mogelijk is met zeer jonge kinderen (0-6 jaar), autisten en jeugdigen, die op de gesloten afdeling of crisisafdeling wor den behandeld 'buiten' te gaan zwem men, is een eigen - bescheiden - zwem bad beslist geen overbodige luxe. Hoewel de overheid het nut van een zwembad erkent, past een zwembad niet in de sobere bouwnormen van de over heid. Om toch de wens van het RMPI te ver vullen, werd de Stichting Fondsenwer ving van het RMPI opgericht; men hoopt ongeveer 1.500.000,- te verwer ven om de bouw van een 'eigen' zwem bad te realiseren. De Stichting Fondsenwerving RMPI kwam in kontakt met de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee. De Stichting 'Omloop' organiseert jaar lijks een wandeltocht rond de grenzen van het voormalige eiland Goeree- Overflakkee: een afstand van ruim 110 km. moet binnen 24 uur worden afge legd! De organisatoren van deze mon- stertocht verheugen zich in een steeds groter aantal deelnemers! Dit jaar, het vierde jaar van de wandeltocht, gaan er ruim 400 wandelaars van start en moes ten er 150 inschrijvers teleurgesteld worden! De laatste twee tochten lieten de wande laars zich op verzoek van de organisato ren van de Stichting 'Omloop' spon soren voor een goed doel. Het eerste jaar was dit het familiehuis van het Sophia Kinderziekenhuis en het tweede jaar was het Wereld Natuurfonds de geluk kige. Deze beide instellingen ontvingen gezamenlijk 62.000,- in de afgelopen twee jaar. De slag om de student en cursist Onderwijsinstituten hebben zich de afgelopen jaren meer en meer op het terrein van de public relations bege ven. Men behoeft maar te kijken naar de reclames op trams en stads bussen of naar de advertentiepa gina's op onderwijspagina's van de landelijke dagbladen. Zelfs verschij nen er al 'flitsende uitnodigingen' op het dagelijkse beeldscherm dat zo wel verpozing als informatie ver schaft. De 'slag om de student' is een normaal verschijnsel geworden. Grote universi teiten, omvangrijke en kleinere hoge scholen spelen dit spel om de gunst van de student mee. Eén van die kleinere hogescholen is De Vijverberg in Ede. Deze christelijke hogeschool gebruikt dit jaar als slogan 'Op expeditie naar Ede'. Blijkbaar voelen veel jonge men sen zich aangetrokken door deze spor tieve uitnodiging, want de hogeschool kent een gestage groei. Die groei is niet alleen zichtbaar in de opleidingen voor welzijnswerk en gezondheidszorg, per- soneelswerk en kerkwerk. De hoge school creëerde in 1990 een 'sektor' van waaruit onderwijs, dienstverlening en onderzoek wordt aangeboden aan het 'werkveld'. Vanuit een nul-situatie is deze sektor thans uitgegroeid tot een bescheiden maar dynamische afdeling die op basis van een commercieel beleid kostendekkend is. Inspelen op maatschappelijke ontwiklielingen De expedities naar Ede worden frequen ter nu niet alleen studenten maar ook cursisten voor korte aanvullende cur sussen het nieuwe hogeschoolgebouw bevolken. Een blik in het programma voor '93-'94 levert in ieder geval enkele 'specialiteiten' op. Zo ontwikkelde men er een Post-HBO cursus Strategie Be- drijfs Maatschappelijk Werk. Deze na- en bijscholing voor maatschappelijk werkers en personeelsfunktionarissen speelt in op de direkte sociale en psychi sche gevolgen voor bedrijfsmedewer- kers in een neergaande economie. Met een korte cursus 'Personeelsmanage ment' helpt men er de kleinere instellin gen en bedrijven die geen eigen per- soneelsfunktionaris hebben maar 'iemand' uit de staf wel met deze porte feuille belasten. Opvallend is ook de Post-HBO cursus Management voor direkties van Verzor gingshuizen. Met dit aanbod speelt De Vijverberg in op de aktuele veranderin gen in de ouderenzorg. Ongetwijfeld zullen veel verpleegkundigen die daar toe niet de geëigende opleiding hebben hun voordeel doen met de korte aanvul lende scholing 'Psychiatrische Verpleeg kunde'. De knipoog uit Den Haag De afgelopen jaren komen er vanuit de ministeriële burelen nogal wat sugges ties om onze samenleving weer wat 'op te krikken'. Minister Ritzen ziet moge lijkheden van morele beïnvloeding via het onderwijs. Hirsch Ballin wijst in de richting van de kerken. Eelco Brinkman heeft al jaren het woord 'zorgzaam' op de lippen. Kortom, de Nederlandse overheid maakt zich zorgen. Af en toe neigt dat naar moralisme. Maar de bedoelingen zijn helder. Een samenle ving heeft doordachte waarden en nor men nodig. Het bijzondere van het hoger onderwijs in Ede is dat men zich daarmee al bezig hield voordat Den Haag erover sprak. Men ervaart er de huidige ontwikkelin gen hierin dan ook als een bemoedi gende knipoog. Wie meer wil weten over het brede hoger onderwijsaanbod kan brochures aanvragen bij deze 'sektor Kontraktaktiviteiten' van deze hoge school: Postbus 80, 6710 BB Ede. Tel. (08380) 3 97 50. N.V. Streekvervoer Zuid-West-Ne derland kijkt met tevredenheid terug op het jaar 1992. Ondanks de tarief- stijgen van in totaal 9% daalde het aantal reizigers slechts met 1,6%. De winst steeg tot 4,4 min. De winst over 1992 bedroeg/4.435.000,- De netto-omzet steeg met 6 min tot 109 min, terwijl de kosten slechts met ƒ2 min stegen. Het financieel resultaat is dan ook het gevolg van een behoor lijke stijging van de opbrengsten, ver oorzaakt door de tariefsverhogingen, en een beheerste kostenontwikkeling. In 1992 daalde het aantal medewerkers, effektief, van 829 tot 821. In verband met de voortgaande bezuinigingen wordt een verdere teruggang in 1993 voorzien tot 801. Door de reeds vanaf 1991 bestaande wervingsstop was het moge lijk de vermidnering van de formatie via natuurlijk verloop te bereiken. Het stre ven is er op gericht de daling van het aantal personeelsleden in 1993 ook door natuurlijk verloop te realiseren. Na de bezuinigingen in het kader van de Tussenbalans heeft het Rijk nieuwe bezuinigingen aangekondigd. Het ziet er naar uit dat deze bezuinigingen de tot nu toe gerealiseerde bezuinigingen verre zullen kunnen overtreffen. Aangezien In 1993 is de opbrengst bestemd voor het RMPI; alle deelnemers aan de Omloop hebben de benodigde informatie gekre gen over het goede doel! Door de regionale bekendheid en de grote belangstelling voor de wandel tocht zijn er dit jaar twee hoofdsponsors gevonden (Reebok Sportschoenen en de Rabobank), die een wezenlijk deel van de organisatiekosten op zich nemen. Veel bedrijven in de regio verlenen hun medewerking: Hogenboom Spijkenisse verzorgt de personele bezetting en het gehele logistieke deel. De medewerkers van Hogenboom werken belangeloos mee. De gemeente Oostflakkee steunt deze aktiviteit ook financieel. Zestig leden van de Rode Kruis-kolonne nemen de zware taak van de voetverzor ging op zich; vijftien physiotherapeuten en masseurs zijn belangeloos 24 uur aanwezig. Andere sponsors zullen nog worden benaderd; uiteraard is iedere sponsor welkom! De wandeltocht gaat over de buitendij ken, door natuurgebieden en over het strand bij Ouddorp; dus over zo weinig mogelijk gebaande paden en dit vergt erg veel inspanning van de deelnemers. Er is overleg met de beherende instan ties zoals Natuurmonumenten, Staats bosbeheer. Recreatieschap de Greve- lingen en de Stichting Zuid Hollands Landschap. De beheerder van de gras- en bitumendijken, het Waterschap Goe ree-Overflakkee geeft zijn volledige me dewerking. Vanzelfsprekend rust op de Stichting 'Omloop' de plicht om de tocht vlekke loos te laten verlopen; wordt het een rommel of worden er vernielingen aan gericht, dan kan dit het einde van de het totale bedrag van de bezuinigingen, de verdeling over de typen openbaar vervoer, en de verdeling over de streek- vervoerbedrijven nog niet bekend zijn, is het niet mogelijk om gefundeerde uit spraken over de omvang van de bezuini gingen te doen. Hoewel de kortingen op de exploitatie bijdragen zorgwekkend zijn, wordt er goede voortgang geboekt bij het verbete ren van de infrastruktuur. In goede samenwerking met Rijkswaterstaat kon in totaal voor ruim 10 min aan subsi dies worden verworven voor infrastruk- tuurprojekten. Deze projekten moeten de doorstroming en de betrouwbaarheid van het openbaar vervoer verbeteren. Het belangrijkste projekt betreft het zeer filegevoelige tracé Brielle-Spijkenisse waar langs de Groene Krpisweg aan zienlijke infrastrukturele werken wor den uitgevoerd die de doorstroming van de bus zullen verbeteren. Op donderdag 5 augustus a.s. zal Dirk Jansz. Zwart het vierde orgelconcert van dit seizoen geven in de Hervormde Kerk te Dreischor. Het programma bestaat dan uit werken van Nederlandse componisten, name lijk Hurlebusch, Havingha, Thours, de Lange, Stam, De Wolf Mudde en Zwart. Deze bespeling heeft plaats van 8 tot 9 uur 's avonds. De toegangsprijs bedraagt ƒ7,-; voor 654- en houders van CJP is het 5,-. GOEDEREEDE Ophalen oud papier Stichting Kon. fanfare Apollo te Goede reede haalt a.s. zaterdag weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd en Oost dijk. Vanaf 8.30 uur. A.u.b. goed gebundeld aan de weg plaatsen. Omloop betekenen. Tot dusver hebben de deelnemers het vertrouwen van de beheerders niet beschaamd, niettemin maximeren de organisatoren het aantal deelnemers in 1994 tot 500 om de kwets bare natuurgebieden niet te zwaar te belasten. Daarom zijn er ook aparte publieksplaatsen ingericht; duizenden belangstellenden willen de lopers zien en aanmoedigen, dit kan uitsluitend op deze plaatsen. De wandelroute is alleen toegankelijk voor de deelnemers en de verzorging. In samenwerking met BRN-catering en het verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' uit Oude Tonge worden tijdens de tocht twee warme maaltijden verstrekt. Deze wandeltocht met start en finish in Ooltgensplaat vindt plaats op vrijdag 20 en zaterdag 21 augustus 1993. Start op vrijdag 20 augustus om 19.00 uur en finish op zaterdag 21 augustus tot 19.00 uur. De besturen van de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee en de Stichting Fondsenwerving RMPI hopen op een goede opbrengst voor het goede doel en rekenen op een goede samenwerking. Een samenwerking die ook in het lustrumjaar van de omloop wellicht wordt voortgezet!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 3