Koor- en orgelagenda 1993 SPIEGELGLAD Nederland steeds meer in trek als kampeerland Paasconcert Maassluis pimpernel Opdrachtverwerving in produktiebedrijven Borstvoeding De dood in beheer? de juiste taxatie... Ophalen oud papier FOCIVA van Lint autoschade bv Kampeerders-bij-de-Boer verheugd over besluit Eerste Kamer Bladz. 2 Nuttig Netjes Makelaar Tamboer De Eerste Kamer is op 23 maart jl. akkoord gegaan met een aanpassing van de Kampeerwet, waarin het Kamperen bij de Boer wordt ver ruimd. Uitbreiding van vijf kampeer- plaatsen per boerenerf naar tien en - gedurende zes weken in het hoogsei zoen - naar vijftien! Begonnen in 1970 In de maling genomen AKTIE ZUINIG STOKEN Vasthoudendheid beloond Oproep aan gemeentebesturen De SVR groeit maar door Pa tl „EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 2 APRIL 1993 PROOST. OP PISSEBED De gastvrouw is jarig, dus is het feest. Daar is de eerste koffieronde met een mokkapunt of kwark naar keuze. Als we nog maar net hebben geproefd komt de jarige bij ons zitten. Ze heeft kennelijk een boodschap. Of een vraag. Door het steeds aanzwellende geroezemoes van familie, geburen en kennissen kan zulks nu niet over tafel. Ze is er ook een beetje verlegen mee. Maar dat hoeft niet. Op fluisterniveau zegt ze: „luister eens, ik heb iezere zeu gen in de kelder. Wat moet ik daarmee? Hoe bedoel je? Nou, gewoon weg met die vieze beestjes. O, daar is een doeltref fend middel voor. Stond gisteren in de krant onder het kopje 'Uw probleem is het onze'. Het luidt zo: „Besprenkel de plaatsen waar je de ongenode gasten vermoedt met een scheut huppeldepup. Dan gaan ze op de loop en is het gewoon een kwestie van doodtrappen. Wil je dat? Nee, nee, helemaal niet. Hoeft ook niet, er is een vriendelijker methode". Koffieronde nummer twee. Nu met een wat matiger versnapering. Een koekje uit de klasse der uitdelers. „Weet je, pissebedden zijn niet vies. Ze zijn zelfs nuttig en netjes. Je zou die kel- dermotten eigenlijk moeten gaan be danken want ze zijn derwaarts getogen om jou rommel op te ruimen. Dat is menselijk afval wat wij allemaal wel eens laten slinteren. Pissebedden krui pen ook daar waar het vochtig is en de kost voor het oprapen is. De natuurlijk zelf kent geen afval maar wij maken er toch wel eens een potje van, net als nu een beetje in jouw kelder. Nee, niet tegenspreken nu, eerst luieren. Je hebt er trouwens zelf om gevraagd. Laten we eerst eens even in de natuur gaan kijken. Wij fietsen veel, voorname lijk over polderwegen langs smalle watergangetjes. Soms schrik je ervan wat de mens in die slootjes durft te dum pen. Dat ligt daar dan te rotten en te roesten. Niet best voor dat friemelende gedierte tussen die twee slootkanten. „Ik ben een vertegenwoordiger uit de orde Isopoda. Een gewone pissebed. U spreekt mij wel eens aan met keldermot. Soms heet ik steenluis. Maar ijzeren zeug? Hoe komt u erop? Heeft zeker te maken met mijn zeven overlappende harde pantserplaten? Soms denk ik wel eens: de mensen doen maar wat. Die tekenares echter heeft mij wel nauwkeurig neergezet". Bomen en struiken daaromheen schud den ieder jaar hun bladeren af Zodra die op de grond dwarrelen komt er een leger van wroetend en kruipend gedierte in aktie die er eerst voor zichzelf het nut tige uithalen. Al knabbelend en trappelend wordt dat spul dan kleiner gemaakt zodat het naar de strooisellaag kan zakken. Daar, in een vochtige omgeving zijn ook pisse bedden ingeschakeld bij de verwerking van dit natuurlijk materiaal. Ze verteren er zelf maar weinig van maar helpen toch mee aan de doorgifte naar de bacte riën en schimmels welke tenslotte dit afbraakproces voltooien. Zo zou de natuur hier mooi schoonschip kunnen maken als die lekkende koelkast er niet was neergesmeten". „Hier, nog een handje pinda's. Goed, vertel ik tussen het geknabbel nog datje keldergasten de enige verwanten zijn van krabben en kreeften, die landbou wers zijn geworden. Hun familie leeft dus in het water. En aan dat natte leven is hun ademhalingssysteem aangepast. Insekten hebben een buizenstelsel maar pissebedden moeten het met een soort kieuwen doen. Die moeten worden nat- gehouden met een waterfilmpje om de uitwisseling van zuurstof met het bloed in stand te houden. Voorts zijn de borst- poten van het vrouwtje voorzien van aanhangsels om een broedholte te vor- Zaterdag 3 april: Kerk Doopsgez. Gemeente - Ouddorp. Paaszangdienst Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo' te Ouddorp. Piano: J. Bezuijen. Harpiste: Lenie Anderiesse-de Mey. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 3 april: Kerk Ger. Gemeente - Dirksland, Dirkslands Mannenkoor 10-jarig bestaan van het koor Organist: Michel de Wit. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 24 april: Geref. Gemeente - Middelhamis, Lustrumzangarond Chr. Gem. zangvereniging 'Met hart en Stem'. Slikkerveer o.l.v. J. Donker sloot; Chr. Gem. zangvereniging 'Canticum', Middelhamis o.l.v. L. M. V. d. Hil. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 24 april: Hervormde Exoduskerk - Sommelsdijk. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Vocaal Ensemble 'Otto Voci'. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 8 mei: Hervormde Kerk - Oude Tonge, Kinderkoor 'Kithara' uit Krimpen a/d IJssel o.l.v. Gijs Zonnenberg en Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' uit Nieuwe Tonge o.l.v. Martin Mans. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 15 mei: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Herv. Zangvereniging 'Jeduthun' te Middelhamis o.l.v. Mar van der Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 29 mei: Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Viool: David van Dijk. Orgel: Jan van Dijk. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 12 juni: Herv. Exoduskerk - Sommelsdijk, Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommels dijk o.l.v. W. Chr. Meijboom en Smalstads Mannenkoor uit Sint Maartensdijk o.l.v. Jan Wesdorp. Pianist: Tom van Gurp. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 25 juni: Doopsgezinde Kerk - Ouddorp, Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. 'La Fontagara Amsterdam', bestaande uit: Blokfluit: Saskia Coolen. Blokfiuit: Han Tol, en Blokfluit: Peter Holtslag. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 26 Juni: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Concert door orgelleerlingen van Paul Kieviet. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 3 juli: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Concert ten bate van de V.B.O.K. Jongerenkoor Psallite Deo uit Middelhamis en Kinderkoor luventa uit Dirksland o.l.v. Paul Kieviet. Orgel: Bart-Jaap de Bakker. Panfluit: Matthijs Koene. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 30 juli: Hervormde Kerk - Middelhamis, Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, BRADERIE-CONCERT Orgelconcert door Klaas-Jan Mulder, organist te Kampen. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 28 augustus: Herv. Kerk - Stad aan 't Haringvliet, Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Orgelconcert door Wim Diepenhorst, organist te Utrecht. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 18 september: Herv. Kerk - Nieuwe Tonge, Koor- en samenzangavondt.b.v. 'Woorden Daad' Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Di- nant Struyk. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 25 september: Hervormde Kerk - Dirksland. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Voorburgs Vocaal Ensemble o.l.v. Marijke van Klaveren. Orgel: Toon Hagen. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 25 september: Hervormde Kerk - Middelhamis. Herv". Zangvereniging 'Jeduthun' o.l.v. Mar v. d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 9 oktober: Hervormde Kerk - Dirksland. Concert ten bate van Bartimeüs 'Sursum Corda' te Dirksland o.l.v. Jaap de Geus en de Ned. Herv. Zang vereniging 'Jeduthun' o.l.v. Mar van der Veer. Organist: Luud Barendrecht. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 15 oktober: MFG Dorpstienden - Ouddorp, Zangavond voor Woord Daad Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo', Ouddorp; Chr. Gem. Zangvereniging 'Hart en Stem', Ouddorp; Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem', Ouddorp en men. Daarin worden, in een waterdrup pel, de eitjes vastgehouden tot het moment van uitkomen. Als je nu in tuintje of kelder een steen of doos optilt, zie je die steenluizen weg- sprinten zo snel als hun pootjes kun nen gaan. Dat doen ze niet omdat ze van je schrik ken. Welnee, ze zien je niet eens. Hun ogen zijn meer lichtgevoelige cellen die de plotselinge invallende straling waar nemen en dan alarm slaan. Weg van het licht op zoek naar een ander duister plekje. Keldermotten hebben het ook druk met hun uiterlijk. Ze moeten tijdens hun leven van enkele jaren wel tien keer hun jas afstropen. Dat pantser groeit name lijk niet mee. Afval, zou je zeggen. Nee, hoor. dat afgedankte luizekleed wordt netjes opgegeten. Zo gaan er geen grondstoffen verloren. Het zijn ook nog een soort herkauwers. Net als konijnen eten ze hun eigen uitwerpselen op om de maximale voedingswaarde uit de dage lijkse kost te halen. Dan is er nog een soort die zich oprolt als er gevaar dreigt. Net een pil. Vroeger werden die dan ook als medicijn geslikt. Bijvoorbeeld tegen het bed-wateren. Moeder ging dan op zoek naar een pis sebed voor haar bedpisser". ..Nog een borrel! Proost, op een droge en schone kelder. Want daarin heeft de pis sebed niets te zoeken". J.v.P. In de concertserie 1993 zal Jaap Kroon- enburg op Tweede Paasdag 12 april 1993 te 20.15 uur een Paasconcert verzorgen op het Garrelsorgel van de Grote Kerk te Maassluis. Het programma van Jaap Kroonenburg luidt als volgt: 1. Jan Zwart (1877-1937) Paashymne 'Daar juicht een toon'. 2. William Boyce (1719-1779) Symphony no. 4 in F (allegro - larghetto - gavotte) 3. Johann Sebastian Bach (1685-1750) Preludium und Fuge in C (BWV 545) 4. Alexandre Boëly (1785-1858) Fantasia pour Ie verset 'Judet Crederis' 5. Frank Bridge (1879-1941) Adagio in E major 6. Max Reger (1873-1916) Toccata und Fuge op. 65 no. 5 en 6. PAUZE 7. Felix Mendelssohn (1809-1847) Sonate für Orgel in B-dur op. 65 no. 4 (allegro con brio - andante religioso - allegretto - allegro maestoso e vivace) 8. FeikeAsma( 1912-1984) a) Bewerking 'Jezus leven van mijn leven'. b) Fantasie over Gezang 53 met aansluitend samenzang. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Toegang 8,00; kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en PAS- 65/6,00. in het doolhof van prijskaartjes NVM: MAKELAAHi Tel. (01870)8 34 77 SOMMELSDIJK Morgen, zaterdag 3 april, komen leden van 'Ons Koor' weer vanaf 9.00 uur bij u langs voor het ophalen van oud papier. Wilt u het weer gebundeld langs de stoep zetten? Bij voorbaat dank. Schuren van grof tot fijn; tot in de kleinste hoekjes. Ook dat is noodzakelijk om uw auto na een schade weer in perfecte staat te brengen. Voor Van Lint Autoschade spreekt dat vanzelf. Wij herstellen iedere autoschade snel en vakkundig; alles met de modernste apparatuur. Focwa garantie bedrijf, 2 jaar garantie op iedere autoschade. Prutweg 2, 3245 LW Sommelsdijk, Telefoon 01870-82292. Industrieweg 14, 4301 RS Zierikzee, Telefoon 01110-14794. Chr. Kinderkoor 'Jong begonnen" o.l.v. Jan Bezuyen. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 23 oktober: Hervormde Exoduskerk - Sommelsdijk, Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Clavecimbel: Siebe Henstra. Clavecimbel: Reitze Smits. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 6 november: Hervormde Kerk - Dirksland. 'Magnificat' te Middelhamis o.l.v. Rinus Verhage. Organist; Wim Diepenhorst. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 27 november: Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Literatuur- en Improvisatieconcert door Arie J. Keijzer. organist te Dordrecht. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 18 december: Hervormde Kerk - Sommelsdijk, Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, KERSTCONCERT Chr. Oratoriumvereniging 'Middel- harnis' o.l.v. Rinus Verhage. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 18 december: MFG Dorpstienden - Ouddorp, Kerstzangavond Chr. Gem. Zangvereniging 'Hart en Stem'. Ouddorp; Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem'. Ouddorp en Chr. Kinderkoor 'Jong begonnen. Ouddorp o.l.v. Jan Bezuyen. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 24 december: Hervormde Kerk - Middelhamis, Herv. Zangvereniging 'Jeduthun' o.l.v. Mar v. d. Veer. Organisten; Luud Barendrecht en Bart-Jaap de Bakker. Aanvang 19.30 uur. ONTWERP ADVIES AANLEG ONDERHOUD Tel. (01876) 94 20, Herkingen s^ tuinarchitektuur hoveniersbedrijf b.v. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor KERKCONCERTEN op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vast stellen van hun programma op boven staande informatie richten! Komen er desondanks meerdere con certen op een en dezelfde avond voor dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaats vindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrij dag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum wor den opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uit sluitend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. (01870) 8 25 60. De media overspoelen ons met berich ten over economische teruggang en tegenvallende resultaten. Is het dan nog mogelijk om bij dezelfde verkoopin spanning een beter resultaat te behalen? Ja! De acquisiteur zal zijn huidige rela ties mogelijk intensiever en zijn nieuwe relaties nog aktiever benaderen. Om het effekt van die aktiviteiten te vergroten, organiseert het Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf in samenwerking met de Kamer van Koophandel een tweedaagse cursus opdrachtverwerving. Hierin wordt aandacht geschonken aan de systematiek van het proces van opdrachtverwerving; selektie van de doelgroep, kennismaking en inventari satie van wensen en behoeften, de feite lijke levering en de nazorg. De cursus wordt georganiseerd in het Ondernemingshuis, gebouw van de Kamer van Koophandel, aan de Groen- markt 17 te Dordrecht op 20 en 27 april aanstaande van 14.00 tot 20.00 uur. Voor nadere informatie en een aanmeldings formulier kunt u kontakt opnemen met hetlMK, tel. (078)33 72 61. Zeer nauw hierbij betrokken is de Stich ting Vrije Recreatie, waar immers het Kamperen bij de Boer ruim twintig jaar geleden is begonnen. Gevraagd naar een reaktie van de SVR. laat de Stichting weten 'verheugd te zijn over dit besluit, maar het tegelijkertijd treurig te vinden dat de Overheid maar liefst zes jaar nodig had voor het veran deren van één enkel getal (5 naar 10). Als afspiegeling van de maatschappe lijke behoefte aan een andere vorm van recreëeren dan die van de commerciële campings, ontstond in 1970 de Stichting Vrije Recreatie. In 1972 startte van Overheidswege de studie naar de mogelijkheid om te komen tot een landelijke kampeerwet- geving. Tien jaar later, in 1982, werd de Kam- peerwet door de Tweede Kamer aange nomen; het duurde evenwel nog eens vier jaar eer deze wet in werking trad. Een wet, waarvan toen al bekend was dat zij - door maximaal vijf kampee- reenheden per boerenerf toe te staan - achter de feiten aan liep. De SVR wist de toenmalige Minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (G. Braks) hiervan te overtuigen, waarop deze al in 1986 de toezegging deed, dat het aantal toegestane kampeermiddelen per boere nerf verruimd zou worden van vijf naar tien. Ondanks deze toezegging vonden er in de volgende jaren nog steeds ontruimin gen plaats op boerencampings waar zich meer dan de officieel toegestane vijf kampeermiddelen bevonden. Kampeer ders en kampeerboeren lieten middels de SVR weten, dat recreëerend Neder land zich op een onbehoorlijke wijze in de maling genomen voelde en de SVR eiste voor deze sektor 'aandacht op rijks- overheidsniveau'. De tabel voor de week van: 22 maart 1993 t.e.m. 28 maart 1993 Normaal jaar- Weekstreef- Totaal streef- verbruik verbruik verbrujk 500 m' 14 m= 287 m= 600 m= 16 m^ 347 m'' 700 m= 19 m^ 406 m= 800 m' 22 m" 462 m= 900 m' 25 m» 522 m= 1000 m= 28 m" 582 m» 1100 m' 30 m' 640 m" 1200 m= 33 m' 701 m= 1300 m" 36 m= 759 m' 1400 m' 39 m^ 820 m» 1500 m= 42 m' 879 m» 1600 m' 44 m' 938 m' 1700 m" 47 m= 998 m> 1800 m= 50 m= 1056 m' 1900 m" 53 m= 1117 m= 2000 m= 56 m= 1177 m= 2200 m' 61 m= 1296 m» 2400 m= 67 m' 1417 m'' 2600 m» 73 m» 1537 m3 2800 m' 78 m' 1653 m= 3000 m= 84 m" 1774 m> 3500 m" 98 m' 2074 m' 4000 m' 112 m' 2377 m= 4500 m= 127 m= 2683 m» 5000 m» 141 m' 2980 m' 5500 m= 155 m= 3281 m= 6000 m» 170 m'' 3584 m» Weergegevens Valkenburg Z-H berekeningsmodel NV. GEB ZHW Weersomstandigheden: Afgelopen week lag de buitentemperatuur iets beneden normaal, de windsnelheid lag op het normale niveau. Dit is alweer de laatste tabel van dit seizoen. Volgende week wordt de laat ste rebus geplaatst. Onder de inzen ders van een goede oplossing worden 10 weerstations verdeeld. Niet ver geten! De borstvoedingsor ganisatie La Leche League houdt weer haar maandelijkse bij eenkomsten. Het thema deze keer is: 'Overgaan op vast voedsel'. De avond is bedoeld voor iedereen die borstvoeding geeft, of gaat geven, en voor iedereen die geïnteresseerd is. U bent welkom op 7 april in Sommels dijk. Pimpelmees 27. Aanvang 20.00 uur. En op 13 april in Goedereede. Geuzen- pad 30, aanvang 20.15 uur. Wilt u meer weten, belt u dan naar Joke Kamp, Roode Kruislaan 16, Ooltgens- plaat, tel. (01873) 27 73. Met het akkoord van de Eerste Kamer is voor een groot deel tegemoet gekomen aan de wensen van kampeerders en kampeerboeren en is hun vasthoudend heid beloond. De SVR zegt dan ook wel tevreden te zijn met deze verdubbeling, maar evenzeer te vrezen voor een chaos, omdat er geen sprake is van een lande lijke regeling; gemeentebesturen kun nen immers, binnen de marges van de aangepaste Kampeerwet. een zelfstan dig beleid voeren. Dus toch geen eind aan toesfanden van onbegrip en willekeur. Er blijft immers de kans bestaan dat. wat het ene gemeentebestuur verademend zal toestaan, voor een ander gemeente bestuur voldoende zal zijn om de politie opdracht te geven het boerenerf schoon te vegen. Volgens prognoses van het Nederlands Bureau voor Toerisme zal Nederland ook in 1993 weer bijzonder in trek zijn als vakantieland. Hierin speelt natuur lijk ook de economische recessie een belangrijke rol: een Nederlander zal zijn vakantie niet gauw opzij zetten. maar zijn vertier liever wat dichter bij huis zoeken. Als gevolg hiervan konstateerde de SVR een enorme belangstelling voor de SVR- Vakantiebeurzen (ruim 14.000 bezoe kers) en de vele aanmeldingen en boe kingen voor de SVR-minicampings; zij duiden op een massale toeloop voor de kampeerder naar het boerenerf De Stichting Vrije Recreatie doet dan ook een dringende oproep aan de gemeentebesturen om de kampeerboe ren en hun kampeerders tegemoet te komen door hun beleid snel aan te pas sen aan de mogelijkheden die de aange paste Kampeerwet thans geeft. Het aantal aangesloten SVR-kampeer- en logeerboerderijen (nu al ruim 1200) in binnen- en buitenland breidt nog steeds uit terwijl het aantal recreanten (SVR-donateurgezinnen) ruim vijftig duizend met gemiddeld honderd per dag toeneemt. Meer informatie zowel voor recreant als kampeerboer is gratis verkrijgbaar bij: STICHTING VRIJE RECREATIE, Broekseweg 75, 4231 VD Meerkerk, Telefoon (01837) 27 41 t/m 27 43. Aan het begin van dit jaar is de Wet op de Lijkbehandeling behandeld in de Tweede Kamer. Er is een wetswijziging gemaakt die inhoudt dat euthanasie, hulp bij zelfdo ding en doden niet op verzoek een wette lijke basis zullen krijgen. De Neder landse Patiënten Vereniging is hierover zeer verontrust. Zij heeft in een schrij ven naar de Tweede Kamer naar onrust uitgesproken en heeft een appèl gedaan op de volksvertegenwoordigers om deze wetswijziging geen doorgang te laten vinden. De N.P.V. heeft verschillende keren aktie ondernomen in verband met de euthanasieproblematiek. Aan de Com missie Remmelink heeft de NPV des tijds materiaal aangeleverd, onder an dere over de gevallen van onvrijwillige euthanasie die bij de NPV bekend waren. Ook toen in 1992 het kabinets standpunt inzake euthanasie behan deld werd, heeft de NPV een notitie geschreven met haar standpunt. Dit standpunt is gegrond op Gods Woord en houdt de beschermwaardigheid van het menselijk leven in vanaf de conceptie tot aan de dood. Het standpunt van de NPV behelst niet slechts een afwijzen van euthanasie en andere vormen van levensbeëindigend handelen. Ook de NPV ziet in haar dagelijkse praktijk situaties waarin men sen ontzettend veel lijden. Zij wil dan ook veel aandacht zien voor alternatie ven. Bijvoorbeeld een veel verder ont wikkelde pijnbestrijding, een goede begeleiding van patiënten in de termi nale fase en bestrijding van de eenzaam heid in onze geïndividualiseerde sa menleving. In de brief naar de Tweede Kamer heeft de NPV nogmaals de oproep gedaan om deze wetswijziging geen doorgang te laten vinden en dat om ethische en staatsrechtelijke redenen. Helaas... u weet de afloop.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 6