Een vroegertje voor Middelhamis' gemeenteraad Scheldestad zet eeuwenoud erfgoed te kijk Predikbeurten MBO College in Oude Tonge behouden Rekonstruktie Langeweg M'harnis voor Dijkers en Pijl b.v. Reünie tijdens 20-jarig jubileum Hernesseroord Moldavië vraagt om bijbels Schaken De Zwarte Pion Raad Dirksland: Antwerpen '93: Culturele hoofdstad van Europa Bijbelgenootschap Aangepaste kerkdienst Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 26 FEBRUARI 1993 Tevredenheid over oprichting eilandelijke Milieudienst Middelharnis en Goedereede heb ben eind vorig jaar, toen dat door de Colleges werd voorgesteld, met de oprichting van een eilandelijke Mi lieudienst ingestemd, maar Dirks- land en Oostflakkee bleven achter wege. Géén dienst betekende ook géén subsidie van het Ministerie van Volksgezondheid (VROM) en dat heeft tonnen gelds gekost. Sinds gis teravond zijn ook Dirksland en Oostflakkee over de brug en was Middelharnis er als de kippen bij de subsidies vóór 1 maart aan te vra gen, donderdagochtend kwart voor acht, in een speciale raadsvergade ring. De raad wist maar al te goed waar 't om ging. „Laten we de eerder uitgesproken irrita ties maar niet meer herhalen", zei, aan de vroege raadstafel. mevr. Vernooij (PvdA). Ze zei dat in navolging van het College dat in de toelichting ook een milde toon had aangeslagen. „Jammer genoeg", werd daarin de aarze ling van Dirksland en Oostflakkee genoemd, maar niet onvermeld bleef dat door aller besluiteloosheid al 700.000,- aan subsidie verloren is gegaan. En nóg meer zou 't kosten als, voor 't lopend jaar, niet vóór 1 maart subsidie zou wor den aangevraagd, de zgn. BUGM en NMP subsidies, afkortingen die staan voor Bijdragenbesluit Uitvoering Ge meentelijk Milieubeleid en Nationaal Milieubeleidsplan Plus. Er kon voor Middelhamis voor '93 nog ƒ67.594,10 aan subsidie worden veilig gesteld, dat had/ 81.682,80 kunnen zijn als de dienst er per 1 januari zou zijn geweest, maar Dirksland en Oostflakkee kenden niet zo'n 'voortvarende besluit vorming'. Nu de Dienst wél aller instemming kreeg zou 't Middelhamis nóg eens ƒ7.123,50 aan subsidiederving hebben gekost als niet vóór 1 maart de subsidie zou zijn aangevraagd. Rap werd daartoe besloten, gisterochtend om kwart voor acht... De raad was tóch vroeg uit de veren deze dag, want de dames en heren gingen, met hun partners, een dagje uit, naar Amersfoort. De raad bekeek in de nieuwe Amersfoortse woonwijk Katten- broek de daar gerealiseerde ideeën van ontwerper Bhalotra. Er komen 4650 wonen in de bijzondere woonwijk, „opvallender, markanter, verrassender" en daar heeft de raad kennelijk het nieuwe bestemmingsplan 'Westplaat' aan willen spiegelen. De milieudienst Aan de raadstafel, aan 't uitstapje voor af werd eerst de zaak van de Milieu dienst beklonken, in vertrouwen dat Ooltgensplaat en Dirksland, 's avonds metterdaad 'ja' zouden zeggen. De raad was kompleet en jammer dat we de raadsvertegenwoordigers, op dit vroege uur niet 'kakelvers' mogen noemen. Er werd uitvoerig van gedachten gewis seld, beantwoord door weth. Koppelaar. Die verklaarde heel blij te zijn met de bereidheid van Oostflakkee en Dirks land nu ook mee te doen. Desgevraagd verklaarde de wethouder dat de gemeen ten worden verondersteld hun milieuta ken in handen van het ISGO (het Intergemeentelijk Samenwerkingsver band) te geven. Het leek dhr. Koppelaar dat juist dat de twee gemeenten van spontane samenwerking heeft afgehou den. Ter elfder ure is 't toch nog goed gekomen, mede door de begeleiding, de sturing en de dwang die van de Inspektie is uitgegaan, maar dhr. Koppelaar vond het tóch jammer dat het bereikte resul taat niet op een eensluidende uitspraak stoelt al waakte hij ertegen daar nog negatief over te doen. Daar paste ook dhr. C. Quist voor: „misschien wordt het ISGO nou toch in de vaart der volkeren opgestuit", hoopte hij. En daar ging de raad, op weg naar Amersfoort, 's morgens vroeg om kwart over achten... Weth. Koppelaar, dhr. Hü- tink en dhr. Hoogzand bleven in Middel harnis achter. In Dirkslands raadsvergadering van gisteravond heeft de SGP-fraktie opheldering gevraagd (geïnterpelleerd) over een verontruste brief van de Stuurgroep die streeft naar het voortbestaan van het MBO College (de MEAO) te Oude Tonge dat, zo is door de Staatssecretaris toegezegd, in 1995 met een MTS afdeling zal worden uitgebreid. De door de Overheid bedongen schaalvergroting noopt het Oude Tongse Onderwijsinstituut naar een fusiepartner om te zien en de Stuurgroep meent die in het Reg. Scaldis College en het Reg. Educatief Centrum in Goes gevonden te hebben. Zeer tot teleurstelling van de Stuurgroep (voorz. burg. v. d. Munnik van Tholen, secr. drs. J. C. Traas, Middelhamis) hebben de vier eilandelijke wethouders van Onderwijs geweigerd hun gemeentebesturen voor te stellen in de Stuurgroep een bestuurlijk- en een ambtelijk vertegenwoordiger aan te wijzen. SGP-vertegenwoordiger P. J. Koningswoud wilde donderdagavond, met Onder wijswethouder A. J. Schouten bij de hand, graag weten wat daar de oorzaak van mocht zijn, want, dhr. Koningswoud onderstreepte geheel de belangrijkheid van de school voor de wijde regio. Het leek hem-, en het lijkt de Stuurgroep niet dat een fusiepartner in noordelijke richting gezocht zou moeten worden. „Dat zou het eind van het MBO College kunnen betekenen", zo waarschuwde de Stuurgroep, „een College van grote omvang in Rotterdam zal geen behoefte hebben een nevenvestiging in Oude Tonge in stand te houden". Anders zou dat zijn bij een fusie met genoemde scholen in Goes, die vinden vestigingsplaats, behoud en versterking van de ver schillende formaties in de regio juist zéér belangrijk. Die belangrijkheid werd ook door weth. Schouten erkend. Zowel hij als de ove rige portefeuillehouders hadden aanvankelijk overwogen dat een fusiepartner binnen hetzelfde WGR- en RBA-gebied moest worden gezocht, Rotterdam- Rijnmond derhalve, maar dhr. Schouten verklaarde van die mening inmiddels terug te zijn gekeerd, als enige van de vier trouwens, al zijn signalen opgevangen dat nóg een eilandelijk gemeentebestuur er aldus over is gaan denken. Dhr. Schouten suggereerde nu de mogelijkheid dat de gemeente Dirksland de andere gemeenten aanschrijft met het verzoek óók aan het onderzoek steun te verlenen, en..., zei dhr. Schouten, „het MBO College in Oude Tonge niet in de steek te laten". „We zijn nl. bang, zo zei weth. Schouten, dat, gaand in noorde lijke richting en aan te sluiten bij het Rotterdams Zadkine College de mogelijk heid niet uitgesloten moet worden dat de ons toegezegde MTS in Spijkenisse zou komen. „We gunnen Spijkenisse alles-, maar niét onze MTS". „Het Zadkine College is inderdaad bang dat de MTS Oude Tonge doorgaat, omdat ze dat enkele honderden leerlingen scheelt", leek dhr. van Prooijen uit het onderwijsveld te weten waarom hij het 'van de gekke' zou vinden het initia tief met zuid te fuseren niet te steunen, „anders zijn we binnen vijfjaar weg", voorzag hij. „Dat zou desastreus zijn", begreep ook dhr. v. d. Vlugt (PvdA) en zoals ook weth. Schouten had gedaan prees hij het dat de school als samenwerkingsschool tot stand heeft kunnen komen: „dat maken we op Flakkee nooit meer mee", had dhr. Schouten voorspeld. Het Dirkslandse College heeft dan ook ambtelijke steun toegezegd en dat deed vraagsteller dhr. Koningswoud bijzonder deugd: „als 't waar is dat bestuurders zich door ambtenaren laten leiden is het doel al voor 100% bereikt", grapte hij. Instemming ook van de CDA, bij monde van dhr. Sandee en weth. Schouten legde de konklusie neer: Het overschrijden van de Provinciegrens is geen pro bleem en bij de andere gemeenten zal daarom op het beschikbaar stellen van een ambtelijke waarnemer worden aangedrongen. „Een dringend verzoek tot optimale ondersteuning", zo versterkte burg. Boonstra. Het Middelharnisse Aannemingsbe drijf Dijkers en Pijl heeft, als laagste van de 3 inschrijvers, van de gemeente Mid delhamis de opdracht gekregen tot de rekonstruktie van de Langeweg en de aanleg van een mini-rotonde op de krui sing Langeweg-Kon. Julianaweg. Medio maart zal met het werk worden begonnen, met de realisering zullen 26 werkweken zijn gemoeid. De lengte strekt vanaf de nieuw aan te leggen rotonde tot aan het Postkantoor. Ter ver vanging van de rioleringen die zich nu aan weerszijden in de trottoirs bevinden zal in het hart van de weg een nieuw riool worden aangelegd, die uit de trot toirs zullen buiten gebmik worden gesteld, zo mogelijk worden verwijderd of worden volgespoten. Er komt ook een nieuwe hoofdwaterleiding waarvan de capaciteit al wordt afgestemd op door trek naar de Westplaat. Het wegdek van de Langeweg zal wor den versmald tot 5.50 mtr. breed, een extra snelheidsremmende faktor is de aanleg van verhoogde plateaus bij de 5 aansluitingen van wegen. Het wegdek wordt van asfalt, de verhoogde plateaus worden bestraat. Dijkers en Pijl zal ernaar streven de aanwonenden zo weinig mogelijk over last te bezorgen waarom het werk in fasen zal worden uitgevoerd tijdens welke telkens een deel van de Langeweg zal worden afgesloten. De aanwonen den zullen over het werk worden ge ïnformeerd op een voorlichtingsavond op dinsdag 9 maart. I.v.m. de aanwezigheid van leidingen, kabels en riolering belooft het karwei heel komplex te zullen worden, maar Dijkers en Pijl kan op een ruime erva ring bogen. Het inschrijfbedrag bedroeg 1.290.000.-; Vermeer grondbedrijf schreef in voor 1.312.000,- en M.B.M, voor 1.320.000,-. Bij de entree van het dorp zal het verkeer tijdig over het in uitvoering zijnde werk geïnformeerd worden. Begonnen wordt met de aanleg van de mini-rotonde. 20 jaar geleden, in juni 1973, opende Hernesseroord in Middelharnis haar poorten. De eerste bewoners kwa men wonen in de eerste paviljoens die afgebouwd waren. Dit gaat gevierd worden. Bijzonder aan dit lustrum is dat hèt het laatste lustrum is dat op het huidige Hernesseroord gevierd kan worden. Immers, nadat de basiszorgvoorzienin gen en sociowoningen in Spijkenisse, Oud-Beyerland en Hellevoetsluis en de sociowoning in Oude Tonge geopend zijn staat Hernesseroord een groot- 'scheepse' renovatie te wachten. Erg veel mensen zijn in de afgelopen 20 jaar betrokken geweest bij de verzorging en begeleiding van de bewoners van Hernesseroord. Door het volgen van de inservice opleiding Z-verpleegkunde, het werken op een leefgroep, in de beweging- of aktiviteitendienst, maar ook door het bijhouden van de admini stratie, het inrichten van de gebouwen, het verzorgen van de inwendige mens, en vele andere funkties. De week van 5 t/m 12 juni zal in het kader van het 20-jarig bestaan zijn. Op dinsdag 8 juni is er een groot muziekspektakel. Woensdag 9 juni is de jaarlijkse personeelszeskamp. Donder dag 10 juni is er groot feest voor de bewo ners. En vrijdag 11 juni is het (oud)per- soneel aan de beurt: Een reünie met aansluitend een feesteavond. Zaterdag 12 juni wordt de jubileumweek afgeslo ten met een bijzonder zomerfeest. Kandidaten voor de reünie kunnen zich opgeven door (voor 15 mei) 20,- over te maken naar rekeningnummer 34.20.75.993 van de Rabobank Middelhamis (gironr. 346124) t.n.v. reünie Hernesseroord, o.v.v. naam en adres. De toegangskaar- ten en het volledig programma worden dan toegestuurd. Voor verdere informatie over de reünie zijn op werkdagen tot 12.00 uur beschik baar: Gertjan de Wit, Ada Oudhof en Hennie Krijnen. Tel. (01870) 8 38 88 toe stel 441. Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van maandag 22 februari Dammen, afdeling 1: H. Stolk - M. van 't Geloof2 - O P.v. d. Groef-Joh. KoppelmanO - 2 G. Smits - H. de Munck1 - 1 C. van Welie - K. de Jong1 - 1 J. Stolk - H. Grootenboer1 - 1 Afdeling 2: A. Los - K. Gierman2 - O D. Keuvelaar - M. Poortvliet1 - 1 J. Vijfhuizen - Sj. KoppelmanO - 2 A. Vijfhuizen - A. van Rossum2 - O J. Knops - W. StolkO - 2 R. Vijfhuizen - A. van RossumO - 2 R. Vijfhuizen - A LosO - 2 Schaken: W. Stolk - J. C. de JongVi - Vi W. Knops - D. WolfertO - 1 W. Stolk - W. KnopsO - 1 door John de Rijke AMSTERDAM - Het jaar 1993 wordt ongetwijfeld uniek in de ge schiedenis van de stad Antwerpen. Zeker niet alleen vanwege de uitver kiezing, want per slot van rekening staat al eeuwenlang vast dat de Scheldestad uitzonderlijk is. Het door de cultuurministers van de Europese Gemeenschap genomen besluit is dan ook wat aan de late kant: negende in de rij, met Amster dam al in 1987... Antwerpen is er niet minder trots op en terecht. Als tweede grootste stad in Bel gië en grootste stad van het Vlaamse gewest gaat het prat op het historisch erf goed, dat nu een jaar lang te kijk staat voor iedereen die de moeite wil nemen om met eigen ogen alle facetten te zien van een metropool, welks roem dateert uit de 16e en 17e eeuw. Feestkledij Wie in de komende maanden een bezoek brengt aan de 'Stad aan de Stroom' komt tot de ontdekking dat heel wat werk verricht is om de luister van weleer terug te halen. Letterlijk alles werd onder handen genomen en dat heeft van Antwerpen een stad vol verras singen gemaakt. U ziet dat het best als u per trein het Cen traal Station binnenkomt. De eerste kennismaking na de monumentale aan komsthal zijn de mozaïeken aan de poort van de naast het station gelegen 'ZOO', de geliefde en zelfs wereldbe roemde dierentuin die u op uw verken nende tocht door de in feestkledij gestoken evenementenstad niet kunt missen. De tuin werd honderdvijftig jaar geleden opgericht onder de naam 'Koninklijke Maatschappij voor Dier kunde van Antwerpen', maar van meet af aan stond de stichter een dierentuin voor ogen. daartoe geïnspireerd door zijn bezoek in 1840 aan Artis in Amster dam. Het aanvankelijk bescheiden ter rein buiten de stadswallen werd in de loop der jaren alsmaar groter, totdat uit eindelijk een definitieve plek gevonden werd in het hart van de stad. Nu wonen op een oppervlakte van ongeveer tien hectare meer dan 5.000 dieren uit alle delen van de wereld. Pronkstukken Het cultuurprogramma van Antwerpen '93 omvat niet slechts de groene oase in het volle centrum, afgezien van het feit dat het een ideale plaats is om de stads drukte even te ontvluchten. Als wereldcentmm van de diamanthan- Het Bijbelgenootschap van Moldavië in de voormalige Sovjet-Unie heeft een dringend beroep gedaan op de Wereld bond van Bijbelgenootschappen om bij bels te sturen. Er is in dit land een groot gebrek aan Roemeense en Russische bijbels en kinderbijbels. In totaal gaat het om ruim 300.000 bijbeluitgaven. Vooral de kinderbijbels zijn belangrijk, ze worden ook door volwassenen ge bruikt die nog maar pas hebben leren lezen. Het Nederlands Bijbel Genootschap neemt daarvan ook een aantal voor zijn rekening. Het zal de 300.000 leden goed doen. Tussen haakjes. Bent u al lid ad 15,- per jaar? Zo neen, dan s.v.p. even Haarlem bellen, tel. (023) 26 20 45 of schrijven naar het NBG, Postbus 620, 2003 RP Haariem. A. Uitslagen 22 februari Groep 1: R. van Doom - J. Boeterrem. M. Verolme - G. de Jagerrem. B. Mourik - W. Peemanrem. Groep 2: H. Smit - P. Lesuis1 - O A. V. d. Leeden - R. Wolters1 - O C. V. d. Does - J. Noordijkrem. J. Albrechts - J. ChroniakO - 1 A. Witvliet - L. NelemanO - 1 RSB: Zwarte Pion 2-Springend Peertl...4 - 4 Bord 1: C. Smit0.5 Bord 2: Ant. Visser1 Bord 3: E.Verbeek0.5 Bord 4: W. Markwat0.5 Bord 5: M. v. d. Waal1 Bord 6: H. Taaie0.5 Bord 7: J. MinnaarO Bord 8: Ad VisserO del vinden verschillende grote diaman texposities plaats, georganiseerd door de Hoge Raad voor Diamant. Met name de tentoonstelling 'Uit de Schatkamer' in het Provinciehuis (15 juni-4 juli) is heel prestigieus omdat er naast de kroon van het Mariabeeld uit de prachtige 13e eeuwse Onze-Lieve-Vrouwekathedraal, ook de ECC Diamant Trophy kan wor den bewonderd en het 70 cm hoge Kutchinsky-ei, waarin maar liefst 15 kg goud en 20.000 diamanten verwerkt zijn. Op 12 juni wordt overigens het Metzler- orgel van de O.L. Vrouwekathedraal ingespeeld en vanaf die datum zullen regelmatig 's avonds orgelconcerten worden gegeven. Ook de laatgotische St. Pauluskerk met zijn 17e-eeuwse orgel en zijn indruk wekkende barokke meubilering heeft, na een herstelling van de in 1968 opgelo pen brandschade, een algehele binnen- restauratie ondergaan. Zo zijn heel veel historische monumen ten in hun oude luister hersteld, maar het zou te ver gaan om alle van een groots verleden getuigende pronkstuk ken ten tonele te voeren. Het zal u meer voldoening geven als u zelf op uw wan deling langs stemmige straatjes en sfeer- Zondag 28 februari 1993 Tweede Lijdenszondag OUDDORP Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, bediening Heilige Doop en 18.30 uur kand. v. d. Sleen, Maartensdijk. Eben-Haëzer 9.30 uur kand. v. d. Sleen en 18.30 uur ds. R. Veldman Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. J. van Dalen (H.A.) en 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. T. van Lenten en 18.30 uur ds. C. Holle- man, Rotterdam. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. F. Hoek, v.m. viering Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. STELLEND AM Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Schipper, Dordrecht en 18.00 uur ds. H. W. Riphagen, Rotter dam Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. J. Smouter en 17.00 uur kand. Francke. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. A. van Ginkel en 18.00 uur ds. Van Bergen Bravenboer, bedie ning Heilige Doop Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. J. M. Kleppe, Rijssen Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur kand. J. van Wallinga, Leiderdorp Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur dr. F. G. Immink, Doom en 18.00 uur ds. M. van der Linden, Lage Vuur- sche Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. M. Kleppe, Rijssen. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje, v.m. bediening Heilige Doop Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student W. Silfhout, Benthuizen. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. C. den Toom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avond maal Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander, viering Heilig Avondmaal Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. R. H. J. Boeijinga-Alders Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. Visser, Rotterdam Pinksterge meente 'Flakkee' 'De Sta ver', 10.00 uur dhr. A. Berg, Middelhamis. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. W. Westland Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars volle pleinen de nagelaten rijkdom tegenkomt van duizend jaar architec tuur. Waarna u altijd van de vele indruk ken kunt uitmsten in één der 650 restaurants en 2500 cafe's! Volksfeest Uiteraard krijgen ook de haven en de Schelde een prominente rol toebedeeld, met Eurosail '93 als hoogtepunt. Van 14- 17 augustus zal, aansluitend op de legendarische 'Cutty Sark Tall Ships'- Race', een kleurrijke vloot van grote en kleine zeilschepen in de Sinjorenstad afmeren. Naast het vrij bezoeken van de schepen, w.o. het vermaarde museum schip 'Mer cator', worden voor bezoekers allerlei festiviteiten georganiseerd en gaat de verwelkoming van de internationale bemanningen gepaard met een groot volksfeest. Op de kaden langs de rivier wordt alvast grote schoonmaak gehouden en niet alleen daar. In de hele stad is sinds de keuze vaststond verbeten gewerkt aan de presentatie, want tenslotte gaat het om een Europees projekt waarvoor Ant werpen '93 het exclusieve podium is. Nadere informatie: Belgisch Verkeersbureau Amsterdam, tel. (020) 624 59 53. Op zondag 7 maart is er weer een inter kerkelijke aangepaste kerkdienst voor verstandelijk gehandicapten van Goe- ree-Overflakkee in de Chr. Gerefor meerde Kerk te Middelhamis. De aanvang van de dienst is om kwart vóór drie. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. A. Baars, predikant van de Chr. Gerefor meerde Kerk te Middelhamis. U bent allen hartelijk welkom, uw aan wezigheid wordt op prijs gesteld. Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 10.00 uur dhr. K. Baas en 17.00 uur ds. J. Staat Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke Christenge meente Vrienden van de Bijbel. Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur evang. R. Pieper. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Bel der Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student W. Silfhout. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. J. Teeuw Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Volle Evangelie Gemeente (Tonisseweg) Trencon 10.00 uur dhr. J. C. van Boven. STAD aan 't HARING'VLIET Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. J. van Holten, Ridderkerk en 18.00 uur ds. K. Groe nendijk, Dussen en Hank Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. de Moor en 18.00 uur ds. L. J. Linge. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A Kastelein en 18.00 uur ds. A. Vos Ger. Kerk 10.00 uur ds. Z. C. Versluis en 18.00 uur drs. A. A. v. d. Spek. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. C.J.W. Verboom Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur student M. Karens, Zoetermeer Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A C. Fey. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. D. Burger, Waddinx- veen. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDUK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. (;j NEDERLANDS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 2