DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ Spaanse capriolen „Aan het werk" Bij Slager Rien v.d. Veer weekaanbiedingen Ouderwets lekker en natuurzuiver rundYtees ^-in^CharoUais Grand Cru W^l de ambachtelijke srager Onze winkel vernieuwd! J. V. d. Bok-Mierop Zn. Weekreklames van Slagerij de Vries PRIJSPAKKERS HARD- en SOFTWARE „Het fijnste voor de kleinste?" Grijs gecyp. kater Van der Velde De zaailijd breekt weer aan. vele soorten zaad Geneesmiddelen bewaren is geen kunst Ford Escort 1300 4 BRETONSE SCHIJVEN 3.98 RUNDERGEHAKT500 gram 5.98 ACHTERHAMlOOgram 2.19 HAASKARBONADE500 gram 6.98 50 opstellingen, Wngenstraat 1, OOSTERLAND 30 tienerkamers Telefoon (oi 114) 1213 15 06 Hooghoudt Jonge Teachers Hoveniersbedrijf VOOQO Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes..! Landbouwpraatje Ophalen oud papier Mededeling Hengelaarsvereniging Stellendam 6.98 1.48 1.35 1.38 Morgen, dinsdag 23 februari, staan wij weer voor u klaar in onze geheel VERNIEUWDE zaak. WÊm mÊÊÊÊÊÊm In voorraad: o.a. groente, bloemen, droogbloemen. Handelsonderneming TANIS Smartegeld Les leren Drukkerij Gebr. De Waal SOMMELSDIJK gemeente DIRKSLAND Lekker weg in eigen land op de Flakkeese Konsumenten- beurs in De Staver Magere speklappen Gepaneerde snitsels 100 gram 1.78 RoUadeschijven i ic Eisalade Gekookte worst Zeeuwsspek Kom vrijblijvend eens een l<ijl<je nemen; bewonder ool< onze nieuwe VOORJAARSKOLLEKTIE! Weststraat 10 OUDDORP Telefoon (01878) 15 44 huls met grote schuur Sinds 17febr. vermist: Dirksland, telefoon 14 87 en woensdag GEHAKTDAGKilo I .DU DINSDAG 23 FEBRUARI 1993 „EILANDEN NIEUWS" TWEEDE BLAD Zandpad 30, 3241 GX Middelharnis Tel. (01870) 8 20 14 Evertsenplein 74 3221 BL Hellevoetsluis Tel. (01883) 1 36 33 Dorpsweg 5 Telefoon (01878) 14 77 OUDDORP Computers Faxen Randapp. Software Printers Copieer app. Auto-telefoons Navigatie app. Ireneweg 13 - Ouddorp - 01878-3453 Spanje mag sinds enkele weken vol uit meespelen op de Europese markt. Alle entree-voorwaarden zijn verval len. Voor sommige Europeanen heeft dat pijnlijke gevolgen, vooral voor degenen die niet bij de les zijn gebleven. Hollandse groentetelers likken hun wonden... De Europese club van 12 werft nieuwe leden. Enkele landen uit het zoge naamde EVA-blok zitten al in de wacht kamer. Een nieuw lid van de EG mag niet zomaar direkt meedoen met andere EG-landen. Daarvoor geldt een over gangstermijn, want een plotselinge en tree kan de konkurrentie in de Europese markt verstoren. Voor Spanje en Portu gal, de twee jongste EG-landen, is des tijds een overgangsperiode van tien jaar afgesproken. Tot 1996 zou de invoer van Spaanse groenten en fruit gebonden zijn aan, weliswaar dalende, invoerhef fingen. Het bewaakte invoerregiem van de EG is gebaseerd op het zogenaamde referentieprijsstelsel (als de invoer van Spaanse produkten gedurende een aan tal achtereenvolgende dagen beneden een referentieprijs geschiedt, mag er een invoerheffing opgelegd worden). Omdat Europa de interne markt per 1 januari jl. heeft gestart is door de EG- ministers in Brussel besloten om Spanje volledige, ongeremde toegang te geven tot de Europese markt. Weg dus met het referentieprijsstelsel en met eventuele invoerbelasting. Merkwaardig is overi gens dat de overgangsperiode voor Por tugal wel gehandhaafd blijft tot 1996. Even merkwaardig is het feit dat de Nederlandse minister niet bij de les is gebleven toen Brussel besloot om Span- je's intocht te vervroegen met drie jaar. Het verhaal is nóg pikanter, want som mige landen hebben er smartegeld aan overgehouden, terwijl Nederland achter het net vist. Nederlandse groentetelers (telers van tomaten, komkommers, aubergines) krij gen een tik van de plotselinge Spaanse konkorrentie. In sommige perioden van HERKINGEN Op woensdag 24 februari a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Prins Johan Frisoschool. Het ophalen begint om zes uur. Zet u het gebundeld aan de kant van de straat. De vorige keer werd er 4500 kg op gehaald. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. het jaar is de Spaanse konkurrentie extra voelbaar, dat is zichtbaar in de prijsdalingen van groenten. Dat had de Nederlandse minister toch kunnen we ten toen de heren in Brussel besloten om de overgangstermijn voor Spanje te ver korten... Tot ieders verbazing is dat besluit genomen terwijl zelfs drie lan den (Frankrijk, Italië en Griekenland) een compensatie krijgen. Zij ontvangen uit de EG-geldpotten een bedrag van 220 miljoen gulden. Wederom was Ne derland niet bij de les en kunnen de groentetelers in ons land op een houtje bijten. Met lede ogen zien zij dat de col lega's in andere EG-landen een listige slag hebben geslagen. De merkwaardige capriolen rond de Spaanse toetreding tot de EG kosten de Nederlandse tuinbouw handenvol geld. Eigenlijk zou de rekening bij de onder handelaars (de Nederlandse overheid) neergelegd moeten worden. Maar die verontschuldigd zich met magere argu menten als 'er was niets tegen te doen' en 'het zal zo'n vaart niet lopen'. De Europese Gemeenschap staat op nieuw voor een uitbreiding. Zweden, Oostenrijk en Zwitserland hebben aan gebeld. De eerste onderhandelingen starten binnenkort. Uiteraard zal de binnenkomst weer aan een overgangstermijn worden gekop peld. De hamvraag blijft of de EG voor taan zorgvuldiger opereert en zal leren van deze merkwaardige Spaanse ouver ture. Zeker de boeren en tuinders zijn gebaat bij een zorgvuldige binnen komst, want een rigoureuze konkurren- tieslag op een toch al verzadigde agra rische markt maakt slachtoffers. Boeren en tuinders zullen hun minister waakzaam volgen. Een tweede misser in Brussel accepteren zij zeker niet. De groenteteler uit het Westland ver woordde het krachtig, waarschuwend en overduidelijk: ,Als de minister wil sla pen, moet dat in eigen tijd gebeuren, maar niet als onze belangen op het spel staan". B. Schouwing Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! Openbare raadsvergadering tijdstip donderdag 25 februari 1993,19.00 uur agenda 1/4 Opening, notulen 28.01.1993, ingekomen stukken en mededelingen. 5 InterpellatiedoorfractieStaatkundigGereformeer- de Partij. Voorstellen tot of inzake: 6 vaststelling reactie op OOR-nota 'De Inzet IF 7 vestiging nieuw recht van opstal voor kantine Voet balvereniging 'DES '67' te Dirksland 8 aankoop gronden achter Boezemweg te Dirksland van de heer J. Rooij 9 verkoop bouwgrond in bestemmingsplan 'Dirks- land-Zuid' aan Serry Kruidenier Projektontwikke- ling BV 10 goedkeuring besluit inzake verdaging beslissing op aanvraag bouwvergunning L.H.M, van Loon 11 vaststelling nieuwe bouwverordening en aanwij zing welstandscommissie 12 vaststelling nieuwe Brandbeveiligingsverordening 13 vaststelling Verordening op de gemeentelijke iden titeitskaart 14 vaststelling 3° wijziging Legesverordening 1993 i.v.m. invoering gemeentelijke identiteitskaart 15 vaststelling 5° wijziging Verordening reinigings heffingen gemeente Dirksland 1990 16 goedkeuring rekening 1991/92 en begroting 1992/ 93 van Stichting Jeugd- en Verenigingsgebouw 'Melissant' te Melissant 17 krediet terzake subsidiëring Stichting Maatschap pelijk Werk Goeree-Overflakkee 18 deelname in Coöperatieve Vereniging Deltawind U.A. 19 instelling intergemeentelijke milieudienst voor Goeree-Overflakkee 20 vaststelling begrotingswijzigingen en sluiting. 23 februari 1993 Regelmatig wordt in de apotheek de vraag gesteld hoe bepaalde geneesmid delen het beste bewaard kunnen wor den. Het antwoord is steeds weer anders omdat het ene geneesmiddel koel dient te worden bewaard en een ander medi cijn behoefte heeft aan een droge plaats. Insuline bijvoorbeeld, een medicijn dat door suikerzieken (diabeten) wordt ge bruikt, moet in de koelkast worden bewaard. In de regel komt het er echter op neer dat de meeste geneesmiddelen genoeg heb ben aan een ruimte die koel, donker en droog is. Onderzoeken hebben aange toond dat het bewaren van geneesmid delen een hele kunst moet zijn, want ondanks de vele voorlichting hierover hangen er nog steeds heel veel medicijn kastjes in de badkamers. En de badka mer is nou juist een plaats waar het klam en vochtig is. Bepaald geen beste plaats om daar geneesmiddelen te bewaren. Immers, de meeste geneesmiddelen zijn uitermate gevoelig voor temperatuur schommelingen en vocht, omstandighe den die de houdbaarheidstermijn van een geneesmiddel zeker aantasten. In elke woning is wel een koele en don kere plek te vinden, bijvoorbeeld de slaapkamer of kelderkast. Toch is een koele en donkere plek soms ongeschikt, want bepaalde geneesmid delen moeten juist op een koude plaats worden beaward. Dat gaat dan om bij voorbeeld sommige injektievloeistoffen en oogdruppels waarvoor een plaatsje in de koelkast zal moeten worden inge ruimd. De meeste drankjes kunnen ook beter in de koelkast bewaard worden. Tabletten, poeders en capsules kunnen bewaard worden in een donkere en koele omgeving. Het is verstandig om de geneesmiddelen in de originele verpakking, zoals men die in de apotheek meekreeg, te bewa ren. Dat is zowel voor het gemak als voor de veiligheid. Op het etiket staat immers de naam van het geneesmiddel en een korte gebruiksaanwijzing. Met deze mededeling roept het bestuur van de Hengelaarsvereniging 'Stellen- dam' haar leden op tot het bijwonen van een bijzondere ledenvergadering. Het onderwerp van deze vergadering zal zijn: bestuursverkiezing. Deze bijzon dere ledenvergadering zal worden ge houden op vrijdagavond 19 maart a.s. in het 'Haegse Huus' te Stellendam. De aanvang van de vergadering is 19.30 uur. U bent van harte welkom. Je wilt aan het werk, maar je weet nog niet welk werk je leuk vindt en wat je doen kunt. Je wilt aan het werk en je kunt hulp gebruiken bij het zoeken van een baan. Je hebt een baan gevonden en je wilt voorlopig begeleiding bij het behou den van je baan. Je hebt steeds tijdelijke banen gehad en je bent toe aan een vaste baan. 'Werkwijzer' geeft je de kans om erachter te komen wat je mogelijkheden zijn en biedt hulp bij het zoeken naar vast werk of stagehaan. Er zijn geen extra kosten verbonden aan 'Werkwijzer'. Binnenkort start, bij voldoende deel name, het Projekt 'Werkwijzer' voor mensen van Goeree-Overflakkee die lang of kort geleden het voortgezet spe ciaal onderwijs of individueel beroeps onderwijs hebben gevolgd. Wil je je aanmelden voor dit projekt, neem dan kontaktop met: Stichting Vol wasseneneducatie te Middelharnis, tele foon (01870) 8 39 27, dagelijks tussen 8.30-13.00 uur. In de VW Vakantiegidsen voor 1993 vindt u een gevarieerd aanbod van kor tere en langere verblijven in steden of in de natuur; de keuze is aan u. Tien pro vinciale VWs hebben de arrangemen ten gebundeld in overzichtelijke VW Vakantiereisgidsen die gratis verkrijg baar zijn bij de VW-boekingskantoren, waaronder VW Overflakkee. Wat hebben de diverse provincies zoal te bieden? Hotelarrangementen, appartementen en bungalows, maar ook fietstrektoch- ten, wandel- en kanovakanties. Huifkarvakanties in Brabant en Dren the, culinaire vakanties en beauty vakanties in Limburg, 55-t--vakanties in Zeeland en tuinarrangementen in Over ijssel, motorbootvakanties in Friesland, catamaranzeilen, parachutespringen en tenniskampen op Texel en nog veel meer. Met een traditioneel zeilschip varen over de Zeeuwse en Zuid-Hollandse wateren. Dag- en meerdaagse tochten mogelijk voor uw receptie, schoolreisjes, werkweken, personeelsverenigingsrei- zen etc. VW Overflakkee staat met gidsen vol mogelijkheden voor gevarieerde vakan ties op de Flakkeese Konsumentenbeurs in de Staver, Olympiaweg 32 te Middel harnis van 3 t/m 6 maart. Het is mogelijk een vakantie te boeken op de beurs. BEURSAANBIEDING: een sportieve reistas kado bij uw boeking! Op het kantoor van VW Overflakkee, Kade 9 te Middelharnis, tel. (01870) 8 48 70, kunt u natuurlijk altijd boeken. Kilo Per stuk 1.15 100 gram 100 gram 100 gram Dubbele Ring 2 Sommelsdijk Tel. 8 27 27 TE KOOP Beige M., zeer nette auto. Bouwjaar 1986. Speciale prijs. Tel. (01875) 14 91 of 19 51 GEVRAAGD: op Flakkee of Schouwen Prijs en oplevering nader overeen te komen. Brieven onder nummer 3247 bur. v. d. blad met veel wit. Gecastr. Leeft.: 10 maanden. Omgeving: Poldersweegje 7, Dirksland. Terugbez. tegen beloning. Dood of levend. Tel. (01877) 50 50 of(01870)8 30 83

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 6