EHIVI1DEf1-HIEm/5 Raadsvergadering Oostflakkee „Mijn eerste jaar in Ameriica" Workshop en concert te Oude Tonge Vóór 1 maart a.s. extra raadsvergadering eilandelijke milieudienst Vakantievormingsweek IZB voor 25-plussers Abonneert U op Eilanden-Nieuws Indoor touwtrektoernooi Eilanden-Nieuws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Warme maaltijd Achthuizen 2e Blad DINSDAG 16 FEBRUARI 1993 No. 6176 De donderdag j.l. gehouden raadsvergadering van de gemeente Oostflakkee heeft niet echt veel stof doen opwaaien. Het bleef bij wat vragen over enkele agendapunten, doch deze vormden geen bedreiging voor het afvtijzen van voorstellen. Besloten werd, tot overdracht van de bevoegdheden van de taak van de sociaal rechercheur aan het ISGO, onder de financiële voorwaarde, dat per onderzoek wordt betaald. Op een vraag hierover, van dhr. Maliepaard, antwoordde weth, v. d. Ree, dat dit voor het college een principieel punt is waarvoor binnen het ISGO nog geen oplossing is gevonden. De nadelige saldi over 1991 van Verenigingsgebouw "t Centrum' te Oohgens- plaat en 'De Bommelstee' ten Den Bommel van respl. 20.585,05 en 18.691,19 na aftrek van de gemeentelijke bijdragen, waren tegenvallers, waarbij de raads leden V. d. Mast en C. L. M. de Wit vraagtekens en uitroeptekens zetten. De argu mentatie van het college: nagekomen lasten zoals Onroerend Goedbelasting, vond dhr. v. d. Mast wat al te gemakkelijk. Hij drong er op aan om met het bestuur om de tafel te gaan zitten om tot een zo reëel mogelijke begroting te komen. Weth. V. d. Ree kon het daar mee eens zijn, „maar kritiek geven is makkelijk; bovendien moeten we niet vergeten dat het bestuur uit vrijwilligers bestaat". Het laatste voorstel: voordracht benoeming direkteur MAVO, werd in stemming gebracht. Benoemd werd mevr. R Klaassen uit Rotterdam met 11 stemmen vóór. Eilandelijk milieubeleid Na afhandeling van de agendapunten, deelde burg. De Vos de raad mee, dat er maandag (gisteren dus) een vergadering was gepland van de commissie Alg. Zaken en Openbare Werken over eilandelijke samenwerking milieubeleid, waarnaar al vanaf 1989 gestreefd wordt. Na een gezamenlijke konklusie van de commissie zal een voorstel tot besluit vorming, op basis van het stuk van het ISGO, nog vóór 1 maart a.s. aan de raad, in een extra vergadering, worden voorgelegd ten einde een subsidie van 200.000,- veilig te stellen. Burg. De Vos verdedigde de lange tijd die de gemeente nodig had gehad om tot besluitvorming te komen door te stellen dat het zo lang had geduurd, voordat de inspektie toegaf aan de erkenning van de milieuregio Goeree-Overflakkee. „De financiële konsekwenties zijn niet gering. Mede in dit licht moet ons de positie van onze gemeente helder voor ogen staan. Het gaat om 5 nullen achter het cijfer. Ook moeten we helderheid over persoonlijke konsekwenties hebben. Het gaat ook om mensen... We moeten een goed onderbouwd voorstel op tafel kunnen leggen en dat doe je niet op een achternamiddag. Ik sta positief tegen over samenwerking. Het gaat om verbetering van de kwaliteit van het milieube leid", aldus burg. De Vos. ZENDING IN NEDERLAND Hervormde bond voor inwendige zending op g.g. Van 31 juli tot 7 augustus 1993 hoopt de Hervormde Bond voor Inwendige Zen ding (IZB) weer een vakantievormings week te houden voor jonge gemeente leden en hun eventuele gezinnen in het Doopsgezind Broederschapshuis te Steen wijk. Al enkele jaren is dit het onderko men voor een dergelijke week. Een prachtige omgeving (bossen en water), comfortabele 2-persoonskamers en goe de maaltijden zijn belangrijke elemen ten voor een goede vakantie. Hoofddoel van de week is echter de bezinning van uit de bijbel op een thema, waarover elke ochtend bijbelstudies en lezingen worden gehouden. In kleie groepen wordt daar verder over doorgesproken, er wordt veel gezongen en 's avonds zijn er soms ook georgani seerde aktiviteiten. De middag kan ieder naar eigen wens besteden. Heel wat mensen hebben in de loop der jaren al ervaren hoe verrijkend het is om samen met anderen aan zo'n vakantie-vor- mingsweek deel te nemen. Ook de kinderen zijn altijd enthousiast. Aan de kinderopvang wordt dan ook veel aandacht besteed. Elke morgen zijn er programma's voor verschillende leef tijdsgroepen. Wanneer er 's avonds voor de volwassenen aktiviteiten zijn, wordt er gezorgd voor kinderoppas. Het thema van de week is dit jaar 'Leren leven'. Uitgangspunt hiervoor zullen de brieven aan Timotheüs zijn, waarin Paulus 'levenslessen' geeft en heel wat onderwerpen aansnijdt die ook nu volop aktueel zijn. Voldoende aankno pingspunten voor een aantal lezingen naast de bijbelstudies. Naast volpension in 'Fredeshiem' is er op beperkte schaal ook de mogelijkheid om een zomerhuisje in de nabijheid te huren of te kamperen op een nabijgele gen camping. Meer informatie is te vinden in een fol der die aangevraagd kan worden bij: Bureau IZB, Joh. van Oldenbamevelt- laan 10, 3818 HB Amersfoort, tel. (033) 6119 49. Op D.V. 20 februari hoopt de orga nist van de Nieuwe Kerk te Amster dam, de heer Bernard Winsemius een middag en een avond de Flak- keese (orgel)muziekliefhebbers te inspireren. De organiserende instan ties, de Vereniging van Orgelvrien den en de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, prijzen zich gelukkig deze - vooral op het gebied van de oude muziek - nationaal en internationaal toonaangevende or ganist te hebben kunnen kontrak- teren. De workshop of zo u wilt openbare orgel les begint om 14.30 uur in de Rooms Katholieke Kerk te Oude Tonge. Juist omdat hier de spelers èn luisteraars alle maal terecht kunnen rond de speeltafel van het Seifert-orgel is gekozen voor deze lokatie. Als onderwerp is gekozen 'Partita's en koraalbewerkingen in Duits land rond 1700'. Leden van de V.V.O. zullen deze middag als proefkonijn optreden en zowel zij als de niet-spe- lende deelnemers zullen zeker overrom peld worden door de boordevol infor matie zittende en bruisende muzikale persoonlijkheid die de heer Winsemius volgens insiders is. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Vanwege de klankschoonheid van het Frobenius-orgel is deze lokatie meer geschikt voor een concert. In deze orgelbespeling sluit Bernard Winsemius volledig aan bij de materie van het middag-programma. Het recital ziet er als volgt uit: 1. Dietrich Buxtehude (1637-1708): Preludium in g, BuxWV 163. 2. Joh. Nic. Hanff (1665-1711): 'Ach Gott, vom Himmel sieh' darein'. 3. Georg Böhm (1661-1733): Partita over 'Freu dich sehr, o meine Seele'. 4. J. S. Bach (1685-1750): Capriccio B- dur über die Abreise seines geliebten Bruders, BWV 992 - Ariose, Grave, Adagissimo, Aria di Postglione, Fuga allimitazione della cometta di Posti- glione. 5. J. S. Bach: Aria variat a alia maniera italiana, BWV 989. 6. J. S. Bach: Trio over 'Allein Gott in der Höh' sei Ehr', BWV 669. 7. J. S. Bach, Fantasie en Fuga in g, BWV 542. In het programma, dat tevens toegangs bewijs is, worden alle composities schrif telijk toegelicht. Bernard Winsemius (geb. 1945) stu deerde orgel bij Anthon van der Horst en Albert de Klerk aan het Amsterdams Conservatorium waar hij ook een oplei ding koor- en orkestdirektie volgde. Tevens studeerde hij beiaard aan de Nederlandse Beiaardschool te Amers foort. Zijn studies werden bekroond met de Prix d'Excellence voor orgel (1970) en beiaard (1971). De Vereniging Vrienden van het Concertgebouworkest kende hem in 1971 de Zilveren Vriendenkrans toe. Als docent is hij voor hoofdvak orgel verbonden aan het Rotterdams Conservatorium en voor hoofdvak bei aard aan de Nederlandse Beiaard school. Sinds 1981 is hij, samen met Gustav Leonhardt, organist van de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Vele recitals voor omroepen en LP en CD staan op zijn naam. De toegang tot de workshop is gratis. De toegangsprijs voor het concert is ƒ5,00; schoheren, CJP/65+: 3,00. (2) Dit is de 2e aflevering over Mijn Reinsma die het wel zag zitten om de houten kerk en toren van New Hol land, South Dakota in een nieuwe witte jas te steken. De gunning Ik weet niet wat er voorviel in de kerke- raad. Ouderlingen en diakenen laten zich nooit uit over hun discussies aan niet-kerkeraadsleden. Maar ik heb ech ter wel gehoord dat er een levendig debat heeft plaats gevonden. Drie aanbiedin gen waren er binnen gekomen: een van 1800, een van 2200,- en mijn bod. Clarence vertelde mij in strikt vertrou wen dat sommige leden het onverstan dig vonden een over-optimistische broe der in het geloof te ontmoedigen in dit, het land van 'de vrije en dapperen'. Ik weet echter wel zeker dat sommige van de leden de vage hoop koesterden dat dit werk, dat al jarenlang uitgesteld was, nu gedaan kon worden voor 400,- en daarom ervoor gestemd hadden. Zij hebben misschien de hoop gekoesterd dat ik voorbestemd was het werk af te maken voor het bedrag van de aan bieding. Het amendement tot het voorstel om mijn bod te aanvaarden weerspiegelde echter hun gevoelens. Het gaf te kennen dat 'in geval van niet-voltooiing', zal het werk afgemaakt worden door een an dere aannemer. Het karwei In de vroege zomer van 1950 begon ik te verven. Voor de eerste keer in mijn leven maakte ik kennis met ladders, kwasten, verf en steigerwerk. In korte tijd werden de witte verf en ik zo bekend met elkaar dat mijn verf-overall van zichzelf kon blijven staan. Onze brieven naar Nederland lokten allerlei vragen uit: „Hoe kan dat nu?" vroeg mijn moeder, „schilder zijn vraagt jaren van training in de vakschool". Ik antwoordde: „Dit is Amerika, moeder. In dit land is de bedoeling van de verf om het hout tegen het weer te bescher men. Ze verwachten hier niet hun haar te kunnen kammen in de wierspiegeling van gegrondverfde, geschuurde, afge- puimde, opnieuw geverfde en hoog- glansgeverfde oppervlakten van de voor deur. Als ze het hier zo deden zou George Washington nog aan de ver keerde oever van de Deleware rivier staan". Ik begon met de westkant van de kerk, daar die verreweg het gemakkelijkst was. Twee schuifladders met steigerha- OUDDORP Op zaterdag 20 februari a.s. organiseert T.T.C, 't Hoekje een touwtrektoernooi in de Sporthal 'Dorpstienden' te Ouddorp. Deze wedstrijd gaat om de Grote Ei land Wisselbeker. De aanvang is om 14.00 uur. Op woensdag 17 februari 1993 wordt er weer een warme maaltijd voor alleen staande 55-plussers in Achthuizen geor ganiseerd door de Stichting Welzijns werk voor Ouderen. Op het menu staat dit keer boerenkool met worst en het gebruikelijke lekkere toetje. Kosten 5,-. Als u mee wilt eten, kunt u zich opgeven bij de bekende adressen. Pompelmoezen in Amerika. ken en enige lange 10x15 cm planken maakten het werk mogelijk zonder gym- nastische oefeningen. De andere kant met de imitatie glas in lood ramen zou ook geen groot probleem opleveren, maar de geveltoppen... Ik lag 's nachts wakker, denkende aan die geveltoppen. Mijn Nederlandse rekenkunde in de lagere school verzekerde mij dat een 14 meter lange ladder verbonden aan een 7 meter ladder me ongeveer 18 meter zou geven en dat een persoon van gemid delde lengte met een redelijk even wichtsgevoel in staat zou moeten zijn te kunnen verven tot het topje van de ont zagwekkende gevels. Het omhoogbren- gen van dit zaakje was mijn probleem. In geen geval kon ik dat voor elkaar krijgen. Toen ik op zekere dag naar huis ging keek ik weer eens naar de gevel en plot seling gaf het kleine, driehoekige raam boven aan de top, mij de oplossing van het probleem. De oplossing was eenvoudig: een katrol door het raam vastgemaakt aan de bal ken stelde me in staat mijn ladder combinatie omhoog te brengen. Het deed er niets toe dat het hele zaakje ontelbare malen omlaag of omhoog moest, dat deze kant de zuidkant was en de temperatuur 98 was (36 °C). De hagelstorm En toen gebeurde het onverwachte. Vol komen nieuw voor mij in oorsprong en verwoesting was de hagelstorm die de omgeving trof Het was als een Egypti sche plaag. Gelukkig voor de meeste boeren was de hagelstorm beperkt tot een smelle streep land, maar het trof de kant van de kerk die ik juist afgeverfd had. Ik was verbaasd hoeveel schade deze korte hagelbui veroorzaakte aan land bouw, huizen, auto's en mijn verfwerk. ledere hagelsteen had een deuk zo groot als een zilveren dollar in het gesplin terde hout achtergelaten. Clarence in- spekteerde de schade en zei: „De Ver zekeringsregelaar komt er naar kijken. Jij moet een aparte aanbieding doen voor het over-verven van deze kant". De vroege morgens waren kostbaar voor mij. De koele lucht en de vredigheid van het kleine boerendorpje, zonder enig verkeer op de anders zo lawaaierige grintweg, was verkwikkend voor de mens. Het uitzicht was prachtig, vooral als ik de hogere gedeelten van het gebouw aan het schilderen was. In de vroege uren zong ik dikwijls als er nie mand in de buurt was. Mijn meest geliefde verzen waren Hollandse psal men en bepaalde gezangen. Op een ochtend, terwijl ik de kant tegen over de pastorie aan het verven was, barstte ik uit in het zingen van het gezang 'Een vaste burcht' - zonder twij fel gemspireerd door het op een Fort lij kend gebouw voor me - alleen al van de eenvoudige vreugde over de rust van de vroege morgen. Plotseling ging het raam van de slaapkamer van de pastorie open. Het slaperige hoofd van de domi nee verscheen. Hij riep: „Wil je wel eens stil zijn? Het is nog geen 6 uur". De afrekening Deze arriveerde eindelijk. Na 4 weken hard werken en ongeveer 290 liter verf, was de klokketoren het enige dat nog gedaan moest worden. Alweer losten de smalle ramen, netjes één boven de ander aan alle vier kanten van de toren, het probleem op. Door de ramen er uit te halen en de 10x15 cm planken door de opening te steken kon ik de meeste van de groene dekspanten bereiken. Niet dat dit alles een pleziertje was. Vanaf mijn gevaarlijke standplaats leek het parkeer terrein ver, ver weg. Dat gedeelte van de toren dat ik niet kon bereiken verfde ik met een kwast aan een oude bezemsteel gebonden. Dat zag er niet erg vakkundig uit maar och, ik ook niet. Het verven van de groene dakspanen ging verschrikke- ling langzaam en, omdat een toren meestal vier kanten heeft, eindeloos, ledere keer als ik klaar was met de dek- spanen waar ik bij kon, moesten de planken weer verplaatst worden, door een ander raam geduwd worden en vast gezet binnen in de toren met 5x10 cm balken. Het was vermoeiend, irriterend en langzaam. Toen mevrouw Hoekman, onze buur vrouw, die een oogje in het zeil hield op alles wat er omging in het dorp, op merkte: „Als je op de juiste hoek staat een uur voor zonsondergang dan kan je vaag nog' groen zien doorkomen". Ik begon haast te huilen, ik keek, terwijl ik alle bijzonderheden in gedachten hield. Het was waar, dus de ramen er uit en nog een laag verf. Na zes weken werk en acht en negentig gallons verf (een gal lon 3,8 liter) was de taak vervuld. De bouwcommissie inspekteerde mijn werk en vond het in goede orde. De 600,- minus een klein voorschot, gaf ons een goed duwtje in de richting van de Ameri kaanse droom van onafhankelijkheid. Als ik terug denk aan die dagen en die bepaalde baan dan denk ik soms zou het groen er weer doorschemeren en kun je het zien als je op de juiste hoek staat een uur voor zonsondergang? Aldus het verhaal van Mijn Reinsma. Verzoek Ik wil graag in kontakt komen met fami lieleden van oud-Flakkeeënaars die nu wonen of een bedrijf hebben in Britisch Columbia en Alberta, de twee westelijk ste provincies van Canada. Tel. (01877) 17 51. Dirksland A J. V. d. Vliet - 53 - „Daar kan ik Voor zorgen", was het ant woord. Hij stond op, ging naar het vuur en kwam na enige tijd met een dam pende ketel soep terug. „Hier", zei hij, „eet zoveel als je lust, er is daarginds genoeg". Kees at met smaak de soep op, voelde zich geheel verkwikt. „Dank je wel!" zei hij, „in die kou is warm voedsel onontbeerlijk". „Dat is zo", zei de Amsterdammer. Tot laat in de avond bleven ze bij het vuur, dat tel kens met nieuwe stukken hout gevoed werd. Ein delijk vielen ze in slaap. Weer brak een sombere, grauwe sneeuwdag aan; het scheen wel of de schemering moeite had om de duisternis te verjagen. Toen Kees verkleumd opstond en zich de sneeuw van de kleren had geschud, zag hij dat een groot deel van de troepen ook opgestaan was, maar honderden bleven lig gen, doodgevroren. Tien graden vorst, een scher pe sneeuwj acht en de onvoldoende voeding hadden hun dood veroorzaakt. Vandaag moet ik zien, dat ik een goed eind voor uitkom, dacht Kees. Hij brak zijn bivak af, nam afscheid van zijn makker, die zich weer bij de troep voegde en begaf zich op weg. Zo snel als mogelijk was, liep hij voort door de opgejaagde sneeuw; soms stapte hij tot halverwege de knieën in de sneeuw. De inspanning maakte hem spoe dig warm; hij begreep, dat hij echter niet de hele dag zo kon blijven voortlopen. Nauwlettend onderzocht hij de omgeving. Links van hem strekte zich een bos uit, daarheen richtte hij zijn schreden. In de luwte van de bomen had hij min der last van de wind. Dus voort maar weer, hij ver dween in het bos. Wat hij hoopte te vinden, vond hij. Hij had een honderd meter gelopen, toen hij een boerderijtje ontdekte. De deur was gefor ceerd, er waren reeds soldaten in geweest. Hij trad binnen; ja, hij was in een huiskamer. Alles was er uitgehaald, de kasten waren leeg. Nog eens in de schuur kijken en daar zag hij in een klaarblijke lijk onopgemerkte kast een groot stuk vlees en een hard gebakken brood; spoedig was het in zijn broodzak opgeborgen. Nog eens rondgeneusd; neen, er was niets meer te halen. Ja toch, daar hing aan een spijker een pelsjas. Even geprobeerd: hij kon hem over zijn kapotjas aantrekken; een wol len das, die daarbij hing, werd over zijn sjako gebonden. Nu haastig met de buit verder. Hij liep schuinsrechts in de richting van het leger. Van het brood had hij stukken afgebroken, dat hij al lopende opat. Daar was hij weer uit het bos. Nu voelde hij hoe koud het buiten het bos was. Hij was weldra temidden van een schare soldaten, die allen voorovergebogen, de handen diep in de zak ken, door de sneeuw voortzeulden. Kees voegde zich bij hen, maar de haast zat hem in het lichaam. Hij wilde vooruit, wegkomen uit die witte, ijskoude hel. Telkens kwam hij voorbij uit gedoofde kampvuren, waaromheen heuveltjes waren: dode lichamen met een witte lijkwade overdekt. Hij keek er naar, zag dat sommige sol daten de lijken opgroeven, hun de schoenen uit trokken of zich meester maakten van hun jassen. Kees huiverde op dat gezicht, liep snel door. Weer kwam hij bij een kampvuur; daar schenen alle soldaten, die er om lagen wel bevroren te zijn. Ineens zag hij, dat op het kampvuur nog een mar- miet stond. Hij stapte er naar toe, pakte de mar- miet en voort ging het weer. Hij maakte zijn jas los, stopte de marmiet daaronder, hing die aan een touw op zijn rug en daarover hing hij de grote wollen deken, die hij om zijn hals vastknoopte. Hij wist dat hij er potsierlijk uitzag: hoge ruiter laarzen; over zijn rode uniform de kapotjas, daar over de pelsjas, op zijn rug de ingepakte marmiet en dat alles bedekt met een wollen geruite deken, de sjako op het hoofd, waarom heen een wollen das geknoopt was, die de oren beschermde. Zo ging het voort; hij liep één uur, twee uren. Het was reeds na de middag, de zon bleef weg, de koude werd vreselijker, maar hij voelde het niet. Hoeveel mijl zou hij reeds afgelegd hebben? Zou hij al halverwege Smolensk zijn? Hij wist het niet; voort, altijd voort. Het scheen hem toe, dat het weer donkerder werd. Voor hij rust nam, wilde hij nog eens op onderzoek uit in het bos. Weer had hij geluk. Nog een brood en wat uien en een stuk vlees! Als hij nu een plaatsje vroeg, hoefde hij niet met lege handen te komen. Hij keek rond, of er nog iets van zijn gading was. Een bijl, die kon te pas komen. En nu wat hout. Daarvan was voor raad genoeg. Hij pakte het in een gonjezak en zo keerde hij zwaar beladen terug. Weldra had hij zijn bivak weer in orde; een heer lijk vuurtje verspreidde achter de deken een aan gename warmte. Nu moest de marmiet ingewijd worden. De ketel ging op het vuur, half vol met sneeuw, die spoedig smolt. Dan het vlees er in en een paar hompen brood. Hij zou het goed heb ben. Links en rechts zag hij overal vuren flikke ren. Nog altijd woedde de sneeuwstorm, maar hij had er weinig last van. De soep begon te borrelen; even proeven, heet, gloeiend heet; nog even koken, dan roeren, de marmiet van het vuur nemen en dan begon de maaltijd. Zo ging ook deze avond voorbij. Doodmoe van het lopen door de sneeuw viel hij in een diepe slaap, waaruit hij eerst de volgende dag ont waakte. Hij had nu de methode te pakken: Voort jagen overdag, af en toe fourageren en dan 's avonds een vette of een schrale soep etend. Soms had hij tegenslag, dikwijls een meevaller. Eens had hij niets, niets meer; 's morgens had hij zijn brood opgegeten en 's avonds was zijn broodzak leeg. Maar hij was weldra uit de brand. Hij liep vier, vijf kampvuren af; bij het laatste ging het aldus: „Heb je soms een marmiet?" „Die heb ik". „Geef hem dan ons ter leen". „Als ik mee mag eten". Dat mocht, Kees kreeg een goede plaats bij het vuur en maakte voor de anderen de maaltijd gereed. Drie, viermaal werd de marmiet gebruikt, want ze was neit groot genoeg voor acht personen. Kees kreeg een goede portie. Van deze mannen hoorde hij, dat hij al dicht bij Smolensk was. Als ze daar maar waren, dan was het leed geleden. Napoleon was er ook, daar waren grote voorraden opgeslagen. Achter Smolensk stond een flink leger gereed, dus de Russen zouden het wel uit hun hoofd laten om aan te vallen. Heerlijk vooruitzicht, om weer eens te rusten in een zacht bed, niet meer onder de open hemel te moeten slapen, schoon linnengoed te kunnen aantrekken. Geen angst meer te hebben voor nachtelijke aanvallen van de Kozakken, voor de sluipende dood door bevriezing, geen zorg meer voor eten en drinken. De volgende morgen, het was nog niet licht, was Kees al op weg. Hij moest en zou die dag in Smo lensk komen, en ja, tegen de middag zag hij vaag de torens en huizen van de stad boven de stenen ommuring uitsteken. Dat bemoedigde hem. Vooruit! Snel vooruit! Hij was niet de enige. Dui zenden soldaten van allerlei legeronderdelen haastten zich naar de stad. Leken het nog men sen? (wordt vervolgd) YB f.^^^J^^.^.^.^^^.^.^.^.^.^.^.l^4■****'*■**•^**•^****'^****************'*^****^■>^^■^■'^^■>^^■>^^■^■^■^■^■*

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 5