Dak watertoren Dirksland in de steigers Eclitpaar van Nimwegen-Grootenboer al 60 jaar gelukkig samen ^^66 korels autoschade Zuster van Oyen in de VUT Aktie kinderen in Slavonski Brod W]\iamm*najA 'Kilometerkosten 1993' geeft overzicht Samenvoeging aantal Nederlandse Agro-industrie ondernemingen Ramoco b.v. Citroen-Hesselink Opbrengst kollekte Kledingstop Roemenië Tien jaar Dirkslands l\/lannenkoor IVIuzieIcschool De Hoop VRIJDAG 12 FEBRUARI 1993 No. 6175 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELIIARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Wat kost de auto dit jaar? De EVO, Ondernemersorganisatie voor logistiek en transport, geeft 'Kilometer- kosten 1993' dit jaar zowel in boekvorm als op diskette uit. De uitgave geeft een overzicht van de kilometerkosten van meer dan duizend personen- en bestel auto's. Verder is er onderscheid gemaakt tussen benzine-, LPG- en dieseluitvoeringen. Bovendien zijn de kilometerkosten be rekend bij verschillende jaarkilometra ges. De kosten staan inclusief en exclu sief BTW weergegeven. Ondernemingen kunnen met de infor matie uit 'Kilometerkosten 1993' bepa len hoe hoog de vergoeding voor zake lijk gebruik van de privé-auto moet zijn. Verder is het mogelijk om de normkos ten voor zakenauto's te bepalen, waar door bijvoorbeeld een vergelijking met lease-offertes mogelijk wordt. De cijfer reeksen in het kilometeroverzicht staan mede gerangschikt op prijsklasse van de auto's. Dat maakt het voor een (aspi rant-) koper mogelijk om vanuit een gewenste aanschafprijs en kilometer kostprijs de meest geschikte auto te kiezen. De diskette geeft de gebruiker de moge lijkheid om de kostenbegrotingen te specificeren. Dat maakt het mogelijk om de opbouw van de kilometerkost prijs kritisch te bekijken. Bovendien kunnen auto's met een laag brandstof verbruik met behulp van de diskette worden geselekteerd. De ontwikkeling van de diskette is mede mogelijk gemaakt door de NOVEM (Nederlandse Maatschappij voor Ener gie en Milieu). Het boekje Kilometerkosten '93 kost ƒ22,50, EVO-leden betalen 15,- (excl. BTW). De 3,5 inch diskette kost 37,50. EVO-leden betalen ƒ25,- (excl. BTW). Klantenservice, telefoon (079) 41 46 41. De bedrijven Boeke Heesters, Miedema, Rumptstad en Trioliet zullen gaan sa menwerken onder één Holding met de naam Netagco Holding. Netagco Holding voert hiertoe gesprek ken met Greenland N.V. over de over name van Boeke Heesters, Miedema en Trioliet. Deze onderhandelingen zijn thans zo ver gevorderd dat de verwach ting gewettigd is dat overeenstemming zal worden bereikt. De gezamenlijke werkgelegenheid van de nieuwe combi natie bedraagt ca. 370 man. De samenvoeging heeft, gelet op de ver wachte ontwikkelingen, geen gevolgen voor de huidige werkgelegenheid en voor de bestaande distributiekanalen. Netagco Holding ontstaat door een naamsverandering van- en een kapi- taalinjektie in Rumptstad Holding. Rumptstad Holding te Stad aan 't Haringvliet is de houdstermaatschappij van bedrijven die werkzaam zijn in de produktie- en handel van landbouw machines. Ter financiering van de over name worden door Netagco aandelen uitgegeven aan de participatiemaat schappijen, Nederlandse Participatie Maatschappij (NPM), VADO Beheer B.V., NeSBIC Agritech 2000 en de Investerings- en Ontwikkelingsmaat schappij voor Noord-Nederland N.V. (NOM). Greenland N.V. te Nieuw- Vennep is de Holding van een aantal bedrijven in binnen- en buitenland, welke aktief zijn op het gebied van de produktie van en handel in agrarische- en fruitsorteermachines. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER RENAULT-dealer Dirksland, 01877- 1357 SOMMELSDIJK De kollekte, die jl. zaterdag werd gehou den op de zangavond in de Ned. Her vormde Kerk te Sommelsdijkj ter her denking van de Watersnood 1953 heeft voor het Rampenfonds Rode Kruis Nederland het bedrag opgeleverd van ƒ797,95. De W^erkgroep die kleding voor Roe menië inzamelt laat weten dat de inza meling voor enige tijd wordt gestaakt. Het dak van de watertoren in Dirksland dat enkele jaren geleden tijdens de januaristorm kapot is gewaaid wordt momenteel voorzien van een nieuwe dak bedekking. Om de gespecialiseerde dakbedekkers op een veilige wijze te kun nen laten werken moest een zgn. valbeveiliging worden aangebracht. Deze klus waarvan Flexibekleding te Zierikzee de hoofdaannemer is, is uitbesteed aan een gespecialiseerd steigerbouwbedrijf. De manager, de heer N. van Ruitenburg, van Mobuco Steigers te Vlissingen deelde ons desgevraagd mede dat het aanbrengen van valbeveiligingen tot het dagelijkse werk van hun steigermonteurs behoort. Zo heeft dit steigerbouwbe drijf ook de opdracht voor het steigerwerk t.b.v. het stralen en conserveren van de Haringvlietschuiven in Stellendam. Op de vraag hoe hun steigermonteurs op een veilige manier dit soort beveiligin gen aan kan brengen antwoordde de heer Van Ruitenburg dat deze steigermon teurs speciaal getraind zijn en gebruik maken van gecertiiiceerde harnasgordels waarmee zij zich tegen 'vallen' kunnen beschermen. De steiger zal volgens de planning medio februari weer worden verwijderd nadat de dakwerkzaamheden zijn voltooid. Over enkele weken hoopt het Dirks lands Mannenkoor, uitgaande van de Ger. Gem. te Dirksland, het 10- jarig bestaan te herdenken. Op sobere wijze zal daar middels een aantal bijeenkomsten aandacht aan geschonken worden. Op zaterdag 27 maart is er een informele avond voor de bijna 150 koorleden met hun vrouwen, die in het teken van het jubileum zal staan. Op deze avond zal de nieuwe opname van het mannenkoor 'Met Psalmen tot Gods eer' in besloten kring gepresen teerd worden. Deze cd/mc, die alleen Psalmen bevat, mag zich nu reeds in een grote belangstelling verheugen. Alle koorleden hebben eensgezind hun schou ders onder de voorverkoop gezet zodat het bestuur zich reeds genoodzaakt zag de te bestellen aantallen cd's/mc's fors uit te breiden. Overigens is deze mooie en waardige geluidsdrager aan de voorzijde voorzien van een karakteristiek stukje Dirksland, voor deze gelegenheid geschilderd door de bekende en talentvolle flakkeese schilder Jaap van der Slik uit Middel harnis! D.V. zaterdag 3 april wordt er door het koor een Jubileumzangavond gehouden in het kerkgebouw van de Ger. Ge meente te Dirksland, aanvang half acht. Noteert u de datum vast? Op deze avond zal het jubilerende koor veel zingen, m.n. ook stukken die op de nieuwe geluidsdrager zijn opgenomen. Na afloop zal de nieuwe cd/mc in Reho- both voor het eerst te koop zijn, zodat iedere luisteraar met een herinnering naar huis kan gaan. Leen en Riek, twee levensblije, aangename mensen. In oude nostalgische verhalen komt 't nog wel voor, dat stropers de bak indraaiden, maar als'ie nou zelf zegt dat'ie wel tweeduizend jaar zou moeten wor den om z'n verdiende straf uit te zitten, geloof dan maar dat de Sommelsdijkse Leen van Nimwegen 't nog soepeitjes berekent. Maar hij heeft de haasjes al zo lang met rust gelaten en in alle rust heeft hij jl. dinsdag samen met vrouw Hendrika de diamanten bruiloft, het 60-jarig huwelijksjubileum, gevierd. In hun woning Oudelandsedijk 97 wonen ze in de grootste harmonie, hij met z'n bijna 87 levensjaren nóg een robuuste kerel en zij als 80-jarige heel wat fra gieler, maar erger eigenlijk: „ik moet tegenwoordig geleid worden en dat wil ik niet", zegt ze over de gevol gen van een slechter wordend gezichtsvermogen. Niet geholpen worden, maar helpen was levenslang het devies van mevr. van Nimwegen-Grootenboer en je kon haar altijd bezig zien in de Rode Kruis kolonne, of in 't Welfare werk, ze voer meerdere keren mee als vrijwilligster op de Henry Dunant en ze was vrijwillig ster in het Rusthuis, waar ze nu twee dagen per week zelf wordt ontvangen met evenveel liefde als die waar mee ze zelf altijd voor de ander klaarstond, maar eigenlijk vindt ze 't maar niks, geholpen te moeten worden, „mar doet dat noe mar", zo adviseert haar man haar als ze 'es een keertje geen zin heeft. Prima herinneringen hebben ze aan 't feest van jl. dinsdag waarvoor de burgemeester, en dat vonden ze toch prachtig, twee uren uitgetrokken had. „Ik was een zwerver", heeft Leen haar geantwoord toen ze belang stellend naar de aard van z'n broodwinning vroeg. Z'n bestaan had alles met de bloemzaadteelt te maken en hij was kneuterboer. Zeker, de Middelharnisse Hen drika Grootenboer heeft in Sommelsdijker Leen van Nimwegen een geweldige levenspartner gevonden en dat moet ze hebben voorzien toen ze hem ruim zestig jaar geleden tegen 't lijf liep. „'k Ben eigenlijk boven m'n stand getrouwd", heeft dhr. van Nimwegen de burgemeester nog gezegd. Echtgenote Hendrika komt uit Menheerse en Sommelsdijkers durven met Mid- delharnissers wel'es de draak te steken. Hoe het ook zij. Hendrika's ouderlijk huis aan de Ring in Middel hamis had dan wel twee voordeuren, ze heeft altijd van aanpakken geweten. Zestien was ze nog maar toen ze al op de DKW motorfiets in Oostflakkee voor haar broer bonnengeld ophaalde, ze weet het nog goed, op een adresje in Achthuizen stonden haar altijd twee beschuitjes te wachten, prima mensen daar. Mevr. van Nimwegen is scheutig met haar informatie, maar dhr. van Nimwegen bromt maar wat. „'k Gae van je vandaen als je je mond niet houdt, 't komt alle- mael in de krante", maar dat zal haar geen zorg zijn. Zij was altijd al een 'verenigingsmens' en die houden wel van een babbeltje. Met al die honderden mensen die op de receptie zijn geweest heeft ze dat ook gedaan, daar waren heel oude kennissen bij. En Leen, ja natuurlijk heeft'ie ook honderduit ge praat. Een beste vent is 't altijd geweest en zo denken ook de kleinkinders d'r over, kijk maar op dat wand- bordje in de gang: „Lieve Heer, opa heeft een hart van goud, maak hem honderd jaren oud". Donderdag 18 februari a.s. zullen de leerlingen van de docenten Arie Stolk en Jacco Groenendijk hun muzikale vaar digheden laten horen op de voorspeel avond klein koper. Hieronder wordt verstaan de cornet, bugel en trompet. U kunt luisteren naar solisten, trio's en kwartetten. De leerlingen worden bege leid door Piet Westhoeve aan de piano. Wilt u zich oriënteren over deze klein koperopleiding, dan bent u van harte welkom in het Haegse Huus te Stellen- dam. Na afloop kunt u de docenten hierover vragen stellen. De voorspeelavond duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Toegang gratis. SOMMELSDIJK Na een diensttijd van precies 28 jaar, heeft zuster C. van Oyen gemeend van de O.B.U.-regeling gebruik te mogen maken. In deze zeer lange periode heeft zij als bejaardenverzorgende met grote liefde voor de bewoners en met even grote inzet voor de organisatie haar werk mogen doen. Tijdens deze loopbaan heeft 'De Goede Ree' diverse gedaantewisselingen onder gaan. Gedurende deze tijd groeide 'De Goede Ree' uit tot een H.D.G.-organisatie met het nabijgelegen verpleeghuis 'De Sa maritaan' en de bejaardenhuisvesting 'Het Oudeland'. Ook het toenemen van de zorgbehoefte en de grote druk rondom de wachtiijst hebben zuster Van Oyen niet onberoerd gelaten. In het afgelopen jaar deed de substitutie (verpleeghuiszorg) binnen onze muren haar intrede en mocht zuster Van Oyen met haar ervaring en inzicht daaraan een grote bijdrage leveren. Haar oprechte manier van handelen en haar christelijke levenshouding in de 9 februari jl. is de trein gaan rijden Op 19 plaatsen in Nederland zijn in totaal 23 wagons geladen met hulp goederen voor de 26.000 vluchtelin gen in de Kroatische stad Slavonski Brod. Met de goederen, bijeen gebracht door de bewoners van Goeree- Overflakkee, konden wij een wagon voor drie kwart vullen. omgang met anderen is velen tot een voorbeeld geweest. Wij gunnen haar dan ook van ganser harte een rustiger tijd toe. Ter gelegen heid van haar afscheid biedt het bestuur haar een receptie aan. Deze afscheidsreceptie wordt gehouden op woensdag 17 februari a.s. om 10.00 uur in de recreatiezaal van 'De Goede Ree'. Familie, vrienden en bekenden worden hierbij uitgenodigd op de afscheidsre ceptie aanwezig te zijn. A. W. de Ronde. dir. 'De Goede Ree' Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 VOOR BEELD EN GELUID COMBI FOTO - VIDEO - STUDIO - HEPOHTAGE - FOTOGRAFIE 1 C=> CJ CD CD O CD OUDDORP - WesiSIraat 35 - Telefoon I01B78I IS 12 Fax 37 34 RENESSE- Prmlshop - Hogezoom 172- Teleloon 1011161 24 00 - SOMMELSDIJK- Westkrakeelslraat 8 - Teleloon 1018701 8 68 41 voor Goeree-Ov^rflakkee Verkoop -t- Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur C. Breen, (01878) 24 96 Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 1