Toon mij nu Uw heerlijkheid Welcome to Westminster Chapel H.\ (Som %.o NIEUWS jeugd- hoekje mx^^ uit de kerken VERWERS auto's De Maartmarkt 1993 wk ir^ „Eilanden-nieuws" OPEN JEUGDWERK R.V. 'Oostmoerse Ruiters' Boekbespreking (HI) van Oom Ko Welkom Februari-raadsel 2 ymvffffffimymtiiii:^iiim^^^ Extra februari-raadsel B TP Tot slot Ondernemersvereniging 'Ooitgensplaat' Wijzigingen in de nieuwe dienstregeling van ZWN op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overfiaidcee de juiste taxatie- Makelaar Tamboer Voor de derde keer, en nu tot slot, zou ik met u willen lezen in het pasverschenen boek over opwekkingen. Zoals u mis schien nog weet gaat het over de ver taalde bundel preken van dr. D. Martyn Lloyd-Jones (1899-1981) die als titel heeft 'Toon mij nu Uw heerlijkheid'. Overtuiging We zagen al wat een opwekking is. En wat er dan zoal gebeurt. Er is als het ware een samengaan van twee dingen. Aan de ene kant een diepe overtuiging van zonden en een groot besef van de schrik des Heeren en aan de andere kant als de Heere zich in Zijn ontferming gaat openbaren een bovenmatige vreug de, dankbaarheid en lofprijzing. Tij dens de opwekkingen die er in de geschiedenis zijn geweest was er zoiets als een geestelijke wanorde. Sommigen treurden en kermden onder hun zonden en anderen prezen God voor Zijn grote verlossing. Dit alles leidde tot druk bezochte en langdurige samenkomsten. Het bleek dat als de Heilige Geest aan het werk was de tijd, het lichaam en de tijdelijke behoeften vergeten werden. Lloyd-Jones zegt het zo: opwekking betekent voor enige tijd 'de hemel op aarde'. Opwekking heeft ook een aantrekkings kracht naar buiten toe. Het kan natuur lijk niet anders dan dat ook buiten staanders van deze zaken horen. Zij zien de veranderingen die plaatsvinden in het leven van vrienden en medebur gers. Ze gaan ook eens naar de bijeen komsten en ze vragen wat dat toch allemaal is. Ook zij worden verontrust en maken dezelfde dingen mee. Zo komen duizenden tot bekering. Het lijkt wel of de Heilige Geest overal aan het werk is. Want niet alleen worden men sen bekeerd tijdens de samenkomsten - ze komen ook tot inkeer tijdens hun werk. Sommigen worden midden in de nacht wakker. Ze gingen gewoon naar bed, maar midden in de nacht worden ze plotseling wakker met een groot zon debesef Ze gaan tot God bidden en sme ken om genade. De Geest vervult het leven van vele mensen. Emoties Het is duidelijk dat een opwekking met diepe emoties gepaard gaat. Zoals dat overigens ook van elke persoonlijke be kering geldt. Hoe kan het ook anders. Waar Gods Geest werkt, wordt het hart geraakt en zullen ook de gevoelens niet onberoerd blijven. De vraag is natuur lijk wel of elk religieus gevoel ook van God is. Die vraag dringt vooral als een brede massa als het ware door de Geest aangeraakt lijkt; er is alsdan weinig voor nodig te worden meegesleept. Lloyd-Jones is hierover niet onduidelijk. Hij maant aan ook in tijden van opwek king de geesten te beproeven, en te onder zoeken of ze uit God zijn. Zoals dat natuurlijk altijd nodig is. Lezen we niet in de gelijken is van het zaad dat een deel op de steenachtige plaatsen terecht kwam. Het ging daar wel snel op maar het had geen diepte van aarde. De hoorders ontvingen het Woord met vreugde, maar zodra er iets tus senbeide kwam, namen ze aanstoot en keerden ze zich ervan af. Hij typeert dit als één van de grootste gevaren voorde kerk: de oppervlakkigheid! Veel mensen worden tij delijk en oppervlakkig verontrust, maar ze laten zich snel geruststellen. Met eigen krachten kruipen ze uit de poel moedeloos- Beste jongens, meisjes... en ieder die dit leest Allereerst een hartelijk welkom voor de broers Patrick en Frank Zoeteweij uit Sommelsdijk. Ze hebben het verstan dige besluit genomen om ook mee te gaan puzzelen. De eerste 80 punten heb ben ze al te pakken! Trouwens... „Patrick, ben jij die Patrick die vorig jaar ook meedeed met de groep jongens uit de klas van meester de Winter? Als dat zo is, heb je nog 65 punten staan... Laat je dat bij-gezondheid volgende keer even weten?" Als er nog meer jongelui zijn die met 400 punten een boekenbon bij elkaar willen puzzelen, dan zijn die welkom hoor! Momenteel doen er 22 puzzelaars(sters) mee, al dan niet met hulp van ouders, grootouders, kennissen of wie dan ook... Wij gaan puzzelen: TO OUR VISITORS AND NEWCOMERS held waarin ze verkeerden. Ze denken nu heel wat te zijn. Maar uiteindelijk leidt het nergens toe. En eenmaal zullen ze het ver nemen: „Ik heb u nooit gekend". Kenmerken In dit verband reikt dr. Lloyd-Jones een aantal kenmerken aan ter toetsing. Niet de mate van emoties is bepalend, en evenmin het druk bezig zijn met allerlei aktiviteiten. Het punt waarom het draait is dit: „Opdat ik Hem kenne en de kracht Zijner opstanding en de gemeen schap Zijns lijdens". De kennis van Christus - dat is het leven! Ik citeer een enkele zin: „In hoeverre kent u Hem? Kent u de breedte en lengte, de diepte en hoogte van Zijn liefde? Is het uw hoogste wens om de liefde van Christus te leren kennen die de kennis te boven gaat en met de volheid van Christus vervuld te worden? Wanneer heeft u zich op dit punt voor het laatst onderzocht? Dat is de vraag. Als we onszelf niet op die manier onderzoeken, zijn we dood, hoe orthodox we ook wezen mogen". Im mers - wie de Zoon heeft, heeft het leven; wie de Zoon van God niet heeft, heeft het leven niet. Als tweede kenmerk noenit de auteur de bevinding. Niet zomaar bevinding zon der meer, niet de ervaring op zichzelf Nee, de bevinding van Gods heiligen, door Gods Geest geleerd en beproefd. Het is de begeerte Hem te kennen en Hem steeds méér te kennen. Het is ook de tere omgang met de Heere en de vreze van Zijn Naam. Vervolgens - en hoe kan het anders - een oprechte bewogenheid over de eer van God. Maken wij ons in deze goddeloze tijd echt zorgen over de eer en heerlijk heid van God?, zo vraagt de auteur zijn lezers. Wat is meer kenmerkend voor een christen dan een hartelijke droef heid over het feit dat de mens God niet verheerlijkt. Een ware christen heeft smart over de staat van Gods zaak en over zijn eigen hart dat steeds weer geneigd is zichzelf te bedoelen. Dat brengt ons naar het volgende punt. Met Lloyd-Jones' eigen woorden: „De oprechte bezorgdheid over de zielen die buiten zijn. Ik vraag u niet of u zending en evangelisatie steunt. Ik vraag of u werkelijk bekommerd bent over de staat van de ongelovige. Kennen we iets van wat onze vaderen een last aangaande de zielen noemden? Drukt die last ons? Als we geloven, wat we beweren te geloven, moet dat wel het geval zijn. Als we echt geloven dat deze mensen God onteren en dat zij naar de hel gaan, dan zou het wel een last moeten zijn". Tot slot geldt als kenmerk een indringend gebedsleven. Het begin van iedere op wekking, aldus dr. Lloyd-Jones, is zon der uitzondering een dorst naar God. Een levende dorst om de levende God te leren kennen en een brandend verlan gen om Hem te zien handelen en Zich met kracht te openbaren. Die begeerte drijft tot een aanhoudend gebed. Let wel: echt gebed is alleen mogelijk als mensen weten wat het betekent om voor een heilig God te naderen. Als schuldi gen voor de Rechtvaardige. Alleen als we dat beseffen, zullen we echt bidden; overeenkomstig Gods wil bidden. En alleen in die weg kan er ook verwachting zijn. Immers: „op deze zal Ik zien: op de arme en verslagene van geest en die voor Mijn Woord beeft". Heerlijkheid De prediker van Westminster Chapel in hartje Londen - 'the doctor' noemden ze hem - gaf met bewogenheid uiting aan zijn verlangen dat het de Heere toch mocht behagen Zijn kerk te bezoeken. Het is tijd voor de Heere dat Hij werke... „Toon mij nu Uw heerlijkheid; laat die openbaar worden! - daarom gaat het. Voor mezelf voor m'n gezin, voor Uw kerk, voor Uw wereld". „Opwekking: God Die Zijn volk bezoekt. De hemel op aarde, de leiding van Gods Geest in de Kerk. Dat wij dat ook zou den omgen ervaren. O, dat dit ook ons te beurt zou mogen vallen. Ik hoop dat we dat Op 13 maart 1993 wordt in Rotterdam een bijzonder interessante markt voor vrijwilligers in het jeugd- en jongeren werk georganiseerd. Wie nieuwsgierig is naar nieuwe metho den, werkvormen en materiaal, geïnte resseerd is in ontwikkelingen op het gebied van levensbeschouwelijk jeugd- en jongerenwerk kan hier terecht. Van 10.00-15.30 uur kan men terecht bij: Een 18-tal workshops over de meest uiteenlopende onderwerpen in het levensbeschouwelijke jeugd- en jon gerenwerk: o.a. kreatief spel, theater sport, tv/video, muziek en jongeren, informatief spel, gelijke kansen, jon geren en hulpverlening, preventie en verslaving, intercultureelwerk, gevan genispastoraat, modellen van levens beschouwelijk werk, leefwereld van jongeren, enz. Een informatiemarkt waar een 16-tal organisaties aanwezig zullen zijn met hun materialen. Optredens van muziekgroep 'Arie de Bruin' en theatergroep 'Lawine'. Forumdiskussie over 'Levensbe schouwelijk jongerenwerk, de moeite waard?' In deze diskussies doen mee: de pedagoog drs. T. Kroon, en de theo logen drs. E. Jonker en drs. T. Geurts. Inleidingen over 'Aandacht voor levensbeschouvidng binnen de opvoe ding' - door dr. J. C. Sturm en drs. E. Lodewijks-Frencken. Ter plekke kan men een eigen pro gramma samenstellen. Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van maandag 8 februari Dammen, afdeling 1: H. Koppelman - J. StolkO - 2 M. van 't Geloof - K. de Jongafg. H. Grootenboer - K. de Munck....O - 2 J. Stolk - Koppelman2 - O Afdeling 2: J. Knops - W. Nieuwland2 - O W. Stolk - J. Vijihuizen2 - O A. van Rossum - S. Koppelman...O - 2 A. Vijfhuizen - M. Poortvliet2 - O R. Vijfhuizen - K. Gierman2 - O C. V. d. Kroon - A. Los1 - 1 D. Wolfert - W. Stolk1 - O W. Knöps - J. C. de Jong1 - O verlangen in zo'n mate zullen krijgen, dat we God beginnen te smeken om ontferming en genade om ook ons op deze wijze met Zijn heil Zijn heerlijkheid te bezoeken N.a.v.: Dr. D. Martyn Lloyd-Jones, Toon mij nu Uw heerlijkheid! Over de noodzaak van opvfekking. Vertaald door F. J. de Gier. Uitgeverij J. J. Groen en Zoon, Leiden. Paperback. 327 pag. Prijs 39,95. Middelhamis J.M.J. Kieviet Welke Bijbelse namen horen bij welke beroepen? 1. EU 2. Nimrod 3. Felix 4. Lukas 5. Mattheüs a. tentenmaker b. schaapherder c. visser d. tuinier e. soldaat 6. Andreas 7. Abel 8. Adam 9. Cornelius 10. Paulus f tollenaar g. stadhouder h. arts i. jager j. priester Knip de puzzelstukjes uit en maak er weer een goede tekening van (eventueel netjes kleuren...). Kunnen jullie een mooiere bedenken? ^1 PfL»~^"\ '\i: ^A '^'V \/?- T^*^^x;;:;i ---..,\^^ X r" f o.-'^xCr^. N éc A'\\\ -o. „Prijswinnaars, jullie hebben de boe- kenbonnen ontvangen? Ik heb ze pas dinsdagavond 9 februari op de post gedaan... Afijn, beter laat dan niet". Bij-leven-en-welzijn tot volgende week. NED. HERV. KERK Beroepen te Harderwijk D. Dekker te Hendrik Ido Ambacht; te Eemnes (toez.) H. J. van der Veen, 1.1. zendingspredikant te Zim babwe, wonende te Bodegraven; te Oost- wold (toez.) D. Ph. C. Looijen, predi kant voor buitengewone werkzaamhe den (toerustingspredikant GZB en IZB), wonende te Woudenberg; te Lunteren F. Stevens te Zegveld; te Wezep L. Kruij- mer te Lunteren. Aangenomen naar Katwijk J. Belder te Loon op Zand. Bedankt voor Vriezenveen M. B. Plette te Ede. GEREE KERKEN Beroepen te Harkema drs. J. P. Strietman te Wagenborgen; te Ermelo P. Brouwer te Bennekom; te Utrecht tot predikant voor bijz. werkzaamheden (t.b.v. de oecumenische studentengemeente E.U.G.) (part-time) B. J. Havinga, geestelijk verz. De Lichtenberg) te ^^ersfoor, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Ermelo P. Brouwer te Bennekom. Beroepbaarstelling J. Eldering-Schenkel, Lagelandkamp 17, 7933 PT Pesse; H. Taas, Volcmar- straat 78, 8262 VT Kampen. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Emmeloord P. Groenenberg te Amers- foort-West; te Veenendaal (2e pred. plaats) H. J. Messelink te Dalfsen; te Loppersum i.c.m. Westeremden M. Tel, kandidaat te Harderwijk; te Harden- berg-Oost (2e pred. plaats) H. J. Messe link te Dalfsen; te Broek op Langedijk M. Tel, kandidaat te Harderwijk; te Steenwijk Jt. Janssen te Almelo; te Dro- geham M. Tel, kandidaat te Harderwijk; te Voorthuizen-Bameveld H. J. Messe link te Dalfsen. Aangenomen naar Smilde A. de Braak, kandidaat te Drachten, die bedankte voor Bergschen- hoek, voor Gees, voor Kantens, voor Loenen-Abcoude i.c.m. Weesp-Nigte- vecht, voor Ten Post i.c.m. Garrelsweer, voor Zevenbergen. te Langley B. C. (Canada) (Free Ref Church) J. W. Wüllschleger te Siegers- woude-De Wilp. Aangenomen naar Zoetermeer G. Drayer, missionair predikant te Hoogeveen; naar Eemdijk W. N. Middelkoop, kandidaat te Bun schoten, die bedankte voor Aarlander- veen, voor Ouderkerk aan de Amstel, voor Rotterdam-West, voor IJmuiden. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Goudswaard en te Herkingen C. A. van Dieren te Stolwijk; te Hamilton (Canada) A. Moerkerken te Gouda; te Ridderkerk-Slikkerveer B. van der Hei den te Hardinxveld-Giessendam; te Benthuizen A Moerkerken te Gouda; te Middelhamis en te Hoofddorp A. J. Gunst te Tholen, die bedankte voor Aalst; te Vlissingen A. B. van der Heiden te Doetinchem; te Brakel P. Melis te Nieuw Beijerland; te Houten C. Harinck te Oostkapelle; te Utrecht A. B. van der Heiden te Doetinchem; te 's-Graven- zande J. M. Kleppe te Rijssen; te Rhenen E. Venema te Elspeet. Bedankt voor Middelburg-Zuid B. van der Hei den te Hardinxveld-Giessendam. GEREF. GEMEENTEN m NED. Beroepen te Krimpen aan de IJssel J. Roos te Chil- liwack (Canada); te Arnemuiden F. Mallan te Alblasserdam. Aan fam. S. v. d. Welle te Ooltgensplaat werd een Rabobank-Reischeque t.w.v. ƒ450,- overhandigd. Het was de hoofdprijs, door de Onder nemersvereniging 'Ooltgensplaat' be schikbaar gesteld tijdens de op het Fort 'Prins Frederik' gehouden Kerstmarkt. De heer L. Beyer te Ooltgensplaat was de winnaar van de hoofdprijs van de gehouden 'December-aktie'. Een Rabobank-Reischeque tw.v. 1.000,- werd aan hem overhandigd door een medewerkster van de Rabobank te Ooltgensplaat. telt duizenden abonnees jij en wordt op Goeree-Overflakkee jij; zo goed als huis-aan-huis gelezen! NIEUWE TONGE Zorg dat je er bij bent... Morgenavond een super spannende quiz met fantasti sche dia's. De dia's zijn genomen op ons wonderschone eiland Flakkee! Vanaf half 8 staan de deuren open en om 8.00 uur starten we de avond. Voor de kiok van 8 is er gelegenheid om de span ning wat weg te spoelen. Dit mag je als rechtgeaarde Flakkeeënaar dus écht niet missen! Tot morgen. het JWC op 23 mei 1993 gaat de nieuwe dienstre geling van ZWN in. In het kader van de Tussenbalans moet het streekvervoer in Nederiand ca. 45 miljoen bezuinigen. Ondanks de grote druk die op ZWN is gelegd om te bezuinigen zijn de effekten van de Tussenbalans op Schouwen en Flakkee nauwelijks merkbaar. Een uitzondering echter vormt lijn 135. Deze lijn zal op het trajekt Middelhar- nis-Ooltgensplaat twee ritten per dag minder bieden. Op het trajekt Her- kingen-Middelhamis zal, onder lijn- nummer 138, een minimum voorziening worden geboden van drie ritten per dag. Van lijn 114 vervalt de rit van 9.12 uur van Ouddorp naar Spijkenisse. In om gekeerde richting vervalt de rit van 13.07 uur. Het snelbustaxiprojekt op Schouwen- Duiveland is goedgekeurd. Dit betekent dat in aansluiting op lijn 130 in Zierik- zee en Bruinisse voor ca. ƒ5,- per rit taxivervoer geboden zal worden binnen beide kernen en hun direkte omgeving. Vanuit Zierikzee rijdt de snelbustaxi tot in Kerkwerve en vanuit Bruinisse tot Aquadelta. in het doolhof van prijskaartjes Tel. (01870)8 34 77 UITSLAG van de op zaterdag 30 ja nuari gehouden NPC dressuurwed- strijd. Wedstrijd-organisatie: R.V. 'Oost- moerse Ruiters'. Wedstrijd-lokatie: ma nege Oostmoer te Stad aan 't Haring vliet. Jury: mw. S. Balk en dhr. Hekker. B3 1. Ilona van Woensel, Urbi136 2. Danielle van Voorden, Kim135 3. Christa den Hoed, Snoopey127 4. Janine van Ast, Riton125 5. Monique Polder, Anousha121 6. Jorien Bierbooms, Jumper119 7. Brigitte Spreij, Sita111 B5 1. Ilona van Woensel, Urbi137 2. Danielle van Voorden, Kim126 3. Jorien Bierbooms, Jumper124 4. Janine van Ast, Riton123 5. Christa den Hoed, Snoopey119 6. Monique Polder, Anousha118 7. Brigitte Spreij, Sita108 L8 1. Marjolein Burgers, Barisan135 2. Kirsten IJsselsteijn, Kenrick134 3. MarionTimmers, SweetForest....l28 4. Bianca van Maarsseveen, Spookey122 5. Brendy van Beuzekom, Diamond120 6. Diana van Etten, Spencer119 7. Amber Martens, Charmeur118 Simone Zegers, MichaelU8 9. Wilco Kats, Javelin116 10. Lenthe Vermeulen, Avena114 11. Nickky Labujére, Lucky Boy112 L12 1. Marjolein Burgers, Barisan129 2. Diana van Etten, Spencer...126 3. Kirsten IJsselsteijn, Kenrick121 4. Nickky Labujére, Lucky Boy115 Marion Timmers, Sweet Forest115 Brenda van Beuzekom, Diamond115 7. Amber Martens, Charmeur113 8. Lenthe Vermeulen, Avena112 9. Wilco Kats, Javelin109 10. Bianca van Maarsseveen, Spookey106 Simone Zegers, Michael106 M15 1. Jessica Geluk, Rafale122 2. Jessica Geluk, Johnny Ildenborch119 3. Francklyn Lashley, Orana117 M19 Francklyn Lashley, Orana125 Z23 1. Jeanet van Weezel, Xantos181 Casper Kleijwegt, Starlo181 3. Janine v. d. Tol, Radetsky178 Valesca Visser, Maximo178 Z24 1. Casper Kleijwegt, Starlo188 2. Janine v. d. Tol, Radetsky186 3. Valesca Visser, Maximo181 4. Jeanet van Weezel, Xantos180 Klinkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 .IX^ ,4y> ^^■:^i teK-'iC '"fel ')^- «J^. y ,-'■.■;;-<—iW..i:: y; .-V..^'^ ..V"' i.. ..'AsS "X, .-'A ^■vj N^ i- V;:;... ;K-. ■-■-... r-. ■-...__ i-Cl ^Z' CHR. GEREE KERKEN Beroepen NVM, 'MftKELAAHI

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 10