Weer een winkeltje dicht in Goedereede MobilD karels autoschode Stroopwafels voor Roemenië Foto Blankers Rally Formula Vriendschapskontakten voor Hernesseroordbewoners Citroen-Hesselink Verlies Good-Luck KIEVIT WARMTE In Ouddorp: avond over het OOR Garage Knöps B.V. Schipper Stellendamse reddingsboot meldde de ramp ^orj VERWERS auto's CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Vrijwilligerswerk staat sterk in de belangstelling. Ook binnen Hernes- seroord zijn vele vrijwilligers aktief. Het vrijwilligerswerk kent diverse kanten. De vrijwilligers die komen wandelen met bewoners, behulp zaam zijn bij het zwemmen, paard rijden of andere aktiviteiten zijn het langste bekend. Dirksland, 01877 - 1357 Vrouwenver. 'Kleine Kracht' der Ger. Gem. Ingezonden: 4/s A. J. V. Rumpt bv. Ramoco b.v. Sanitair- Centr. verwarming (01870)8 26 09 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Als twee lege, gapende gaten grijnzen de uitge ruimde etalagekasten naast de voordeur van het manufacturenwinkeltje van de heer Grevenstuk - Cor voor ons allen - op de Z.Z. Haven alhier je aan. Donderdag II februari: Uitslagen Hokkenshow 1993 van P.V. 'De Reisduif' Heel Middelharnis: Stichting World Child Care Portretfotografie Bruidsreportages Pasfoto's Lijstentiandel Lijnbaanpromenade - Middelharnis Tel. (01870) 8 24 61 Blijspel in het Dienstencentrum Ver. De Christenvrouw afd. Dirksland No. 6173 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur; A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Wat minder bekend zijn de vrijwilligers die een vriendschapskontakt met bewo ners onderhouden. Bij een vriendschapskontakt gaat het om vrijwilligers die een persoonlijk kon- takt onderhouden met een bewoner. Deze vrijwilligers komen regelmatig op NIEUWE TONGE D.V. woensdag 10 februari hoopt de heer J. Mastenbroek voor ons een inlei ding te houden over 'Kerkverlating'. Wij nodigen u hiervoor hartelijk uit. In de pauze wordt er een kopje koffie of thee aangeboden. Aanvang half acht in de kerk. We luisterden vaak naar de gesprekken via Radio Scheveningen naar de diverse schepen over en weer. Dat was mogelijk omdat de radio met een visserijband was uitgerust. Ook in deze late avond hoorden we over moeilijkheden op zee vanwege de vlie gende storm die het water opstuwde tot ongekende hoogte en met ongekende kracht. Je weet dan dat er elk ogenblik een S.O.S. kan komen vanuit zee om hulp. De reddingsboten aan onze kust lagen klaar voor hulp en stand-by. Zo ook de reddingboot 'Koningin Wilhelmina' die net terug was en weer lag afgemeerd in de haven van Stellendam. De schipper en enkele bemanningsle den waren nog aan boord, zij zagen in die nacht de ramp als het ware gebeuren. Ze lagen klaar voor hulp op zee en nu overspoelde het water de dijken en een stortvloed van water ging de polder in en vaagde bijna hele dorpen weg. Op andere plaatsen begaven de dijken het en sleurde het water mensen, have en goed de diepe duisternis in. En wat deed de toenmalig schipper Wil lem de Jager: Hij zond via Schevenin gen deze noodkreet uit: 'Weten ze in Den Haag wel wat hier gebeurt?' 'Hier volgt een ramp, de dijken worden over spoeld en je hebt geen begrip van wat zich in deze donkere nacht afspeelt. Het is 'n noodkreet en doe er wat aan'. Hij voegde daar nog aan toe: 'We liggen bui ten de dijk om mensen te redden op zee, en achter de dijken verdrinken ze bij honderden!' Twee keer belde hij naar een minister, geen gehoor, toen twee keer een andere hoge, geen gehoor! De vijfde maal kreeg hij kontakt met Verkeer en Waterstaat, een Inspekteur van die dienst. Dit kontakt met Den Haag vond plaats tussen 1 uur en 1.30 uur vanuit Stellendam. Wij waren getuige via de radio van dit hele gebeuren en hebben het ook ge heel gevolgd. De bemanning van deze boot waren mensen van het eerste uur, ze hebben in het holst van de nacht alarm geslagen en mensen aan het werk gezet tot het red den van wat er nog te redden viel. Velen weten dit niet, wij wel. Ze verdienen de Hulde, veel Hulde zelfs omdat zij in die nacht Den Haag al ken baar maakten, welk een ramp zich voor deed en wat er zich afspeelde om en op de eilanden. Hulde aan de toenmalige bemanning van de reddingboot te Stellendam die toen al melding deed van een ramp. H. Huisman Mare 4, Rotterdam bezoek bij hun bewoner en ondernemen dan aktiviteiten. De frekwentie van de bezoeken varieert van een dagdeel per week tot eenmaal in de veertien dagen. Bij een vriendschapskontakt is het van belang dat de bewoner moet kunnen rekenen op een langdurig kontakt met een vrijwilliger. Onder het ondernemen van aktiviteiten kan van alles worden verstaan. Soms betekent dit samen zitten, kijken, gezel schapsspelletjes doen, liedjes zingen etc. Er zijn bewoners die geen familierelatie meer hebben, of die om wat voor reden dan ook weinig kontakt hebben met hun familie. Ook zijn er bewoners die naast een relatie met ouders of familie be hoefte hebben aan extra sociale kon takten. In de meeste gevallen meldt de groeps leiding deze bewoners aan bij het vrij willigerswerk. Het vrijwilligerswerk draagt zorg voor de werving en selektie van de vrijwilligers. Elke vrijwilliger die zich aanmeldt heeft een gesprek met de coördinator vrijwilli gerswerk. In dit gesprek worden o.a. diverse aspekten van deze vorm van vrij willigerswerk belicht. Bij de koppeling tussen vrijwilliger en bewoner wordtd zoveel mogelijk reke ning gehouden met eventuele wensen van vrijwilligers. Op dit moment zijn er diverse bewoucis die behoefte hebben aan een vriend schapskontakt, waaronder bewoners met een ernstige verstandelijke handi cap. Graag zouden wij in kontakt komen met vrijwilligers die een uniek vriendschaps kontakt met een bewoner op willen bouwen. Heeft u belangstelling voor deze, of andere vormen van vrijwilligerswerk, dan kunt u kontakt opnemen met de coördinator vrijwilligerswerk van Her- nesseroord, Jantine de Knijper, Oostha- vendijk 30, 3241 LK Middelharnis. Tel. (01870) 8 38 88, toestel 760. een «en «e/,. i Elektrische nuisl I Video - Televi I AuOio-apparatuur I Elektrolechn installaties Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Verkoop van nieuwe auto's en occasions Schadehersiel APK KEURINGSSTATION Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 MIDDELHARNIS - Afgelopen zater dag stond voor Good-Luck de moeilijke uitwedstrijd tegen Olympia op het pro gramma. In de sporthal in Spijkenisse moest worden aangetreden tegen de koploper. Good-Luck was tot nu toe de enige ploeg die Olympia in deze poul tegenstand had kunnen bieden. In de thuiswedstrijd wist Olympia pas in de laatste minuten de overwinning binnen te halen. De verwachtingen waren dan ook hoog bij het meegereisde publiek. Het duurde lang voor het eerste doel punt viel en pas in de tiende minuut was het Olympia dat als eerste de korf wist te vinden. Op aangeven van Marjan Holt was het Petra van der Valk die de gelijk maker wist te scoren. Hierna was duidelijk te zien dat Olym pia de betere ploeg was. Het liep al snel uit naar 4-1. Bij deze stand miste Good- Luck een strafworp, waardoor Olympia nog verder uit kon lopen. Bij de rust keek Good-Luck al tegen een achter stand van 9-3 aan. De tweede helft was het zelfde als de eerste helft, een sterk spelend Olympia en een hard werkend Good-Luck dat duidelijkniet de super dag had die het in de thuiswedstrijd tegen Olympia wel had. Uiteindelijk werd met 18-6 verloren. De doelpunten voor Good-Luck werden gescoord door: Petra van der Valk, Dineke du Pree, Jan van der Velde (2x), Bennie Vis en Wim Huizer. Opstelling: Aanval: Wim Huizer Jan van der Velde Marjan Holt Petra van der Valk Verdediging: Dick Boeter Bennie Vis Dineke du Pree Carolien Mourik Volgende week speelt Good-Luck om 17.50 uur in De Staver in Middelharnis de belangrijke wedstrijd tegen Zuidwes ters. Deze wedstrijd moet gewonnen worden om de plaats in de dis trictsklasse voor volgend jaar veilig te stellen. stad aan 't Haringvliet Tel. (01871) 15 53 Er is nu al een BMW vanaf 45.950,- VOOR BEELD EN GELUID COMBI DIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE QQ ^^Q ^^Qj S S (13 OUDOOHP - Weslstraa! 35 - Teletoon 1018781 16 12 i Fa« 37 3a RENESSE - Printshop - Hogezoom )72 - Telefoon /O! 1 Jfiy 24 00 SOMMELSDIJK - Weslkrakeelslraal 8 - Teleloon jO1870l S6841 RENAULT-dealer voor Goeree-Ov^rflakkee Verkoop -f- Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 Wij wisten allen dat dit stond gebeuren - moet 't nou echt? - en op 30 januari j.l. was de sluiting een feit. Wat verloren stond je in 't winkeltje en kocht te hooi en te gras nog een paar kousen, een boerenzakdoek (zulke mooie), een paar babyschoentjes. In het tumultueuze wereldgebeuren, het debuut van Clinton, de herdenking van de watersnoodramp in '53, het bezoek van de Koningin aan het meest getroffen gebied, is dit een heel klein gebeuren. Maar toch... Het denkpatroon is grootschalig geworden; bijeengevoegde gemeentes, wellicht straks opgaan in Rijnmond voor Goeree-Overflakkee, superscholengemeenschappen met meer dan duizend leerlingen, super- en megamarkten om je boodschappen te doen. Dan sta je even stil bij zo'n winkeltje. Het had een funk- tie in de dorpsgemeenschap, ja, ik wéét, dat Goedereede een stad is! Een paar knoopjes, een breipatroon, een ketelpak, een b.h.'tje, een hippe bikini. Daarbij de zusjes achter de toonbank. Gootje en Annie Hoek. Annie trouwde met Cor Grevenstuk, 't bleef het winkeltje van 'Hoek', 't Gesprek, alle wel-en-wee. 't Eindigde vaak met een kop koffie in 't kamertje achter de winkel, en als 't de tijd daarvoor was nog met een klein glaasje toe! Cor was daarbij een gedegen vakman, tapijt leggen kon hij als de beste, de dames beheerden het winkeltje. Maar na de dood van eerst Cootje, daarna Cor's vrouw Annie en vervolgens de buitengewoon lafhartige in braak vorig jaar, waarbij het grootste gedeelte van de winkelvoorraad werd meegenomen via de achterkant - Cor woont elders - was toch de aardigheid eraf Cor's dochter. Joke Braber, stond hem nog heldhaftig bij, als altijd vriendelijk achter de toonbank. Maar de moed om verder te gaan, het plezier, dat zinkt je dan toch in de schoenen, nietwaar? Ik wil de heer Grevenstuk en zijn dochter hartelijk dan ken - ik denk namens velen in Goedereede - voor de moed, het beleid en de trouw, waarmee zij beiden nog zolang ons van dienst waren. Moge het hen goed gaan. Wij zullen 't winkeltje zeer missen. Dat wordt voor een rolletje zij naar Ouddorp, zoals iedere knutselende man voor een spijker of een schroef ook naar Ouddorp moet! Even memoreer ik de winkeltjes, die verdwenen in de dertig jaar, die wij nu in Goedereede wonen. De groente- en fruitwinkel van Jan van den Houten, N.Z. Haven; het winkeltje van Lokker (de Hema) op de Z.Z. Haven; het winkeltje van Leusje Tanis in de Pieterstraat; de kruidenierswinkel van Klaas Tanis op de Markt (Jamin); de kruidenierswinkel in de Charbonstraat; de kruidenierswinkel van Keesje de Ronde, eind N.Z. Haven; de twee kapperswinkeltjes op de N.Z. Haven, Slotje en Eed. 't Winkeltje van Nelly Hoek op de Z.Z. Haven, Ie Joujou. Voorts de manufacturenwinkel op de N.Z. Haven van Tanis, gedreven door 'tante Cor', de tante van Hans Tanis, van nu de gordijnstoffen. De schoen winkel van V. d. Bok uit Ouddorp in de Kerkstraat, daar tegenover de sigarenwinkel annex postkantoor van Tanis en op de Zuidzijde Haven de zaak van bakker Eve- raërs. De slagerswinkel in de Pieterstraat van Meyer. Het winkeltje met gasflessen en verfbenodigdheden van mevrouw Kaat Troost-Breen en dochter Bea, in de Pieter straat. De gebroeders Dubbeld voor 't schilderwerk. Pie terstraat. De timmermanswerkplaats van Kleijn, voor iedere nodige spijker. Dat zijn er negentien. Met de win kel van Gert van Bert, uit de Pieterstraat mee! Gert van Bert had alles, zoals Kees Bok in Ouddorp. Vindt u 't gek dat ik bij 't twintigste verdwijnende winkel tje even stilsta? Nog enkele zaken hebben wij over in Goedereede en de weekmarkt van donderdagmorgen voorziet zeker in een behoefte. Maar twintig maal een klein winkeltje weg is ook twintig maal een stukje gezelligheid weg. Iets 'eigens', iets van vroeger, uit de tijd van Ot en Sien. Jammer hee? Maer 't is nie aores. Dag 'goeien' ouwen tied! Dieke Schippers-Vaarzon Morel Jaarlijks haakt de Stichting Goereese Gemeenschap in op de aktualiteit en ditmaal, voor de openbare bijeenkomst voor a.s. donderdagavond, zijn dat de verwikkelingen omtrent het OOR, het Overleg Orgaan Rijnmondgemeenten en de vraag in hoeverre het zijn invloed op Goeree-Overflakkee zal laten gelden nu ons eiland bij het samenwerkings verband Rijnmond is ingedeeld. Drie Tweede Kamerleden zullen hun visie geven, t.w. F. J. v. d. Heijden (CDA), D. W. de Cloe (PvdA) en J. Franssen (WD). Ook burg. Van Velzen van Goe dereede zal spreken. De avond is voor alle belangstellenden vrij toegankelijk. Aanvang 20.00 uur in 'Dorpstienden' te Ouddorp. CSi i3fi iHSi A tXi iXi JBi iXi CP^ liTi Jft De keurmeester dhr. J. Jongejan heeft de duiven voortreffelijk gekeurd. De gelukkige winnaars zijn: - Dhr. J. de Blok met 1 ste schoonste hok en de schoonste jonge doffer. - Dhr. M. Kievit met 2de schoonste hok en de schoonste oude doffer. - Dhr. H. van Rees met 3de schoonste hok. - Dhr. A. A de Gans met de schoonste jonge duivin. - Dhr. D. Maliepaard met de schoonste oude duivin. Van harte proficiat. De grote verloting: De winnende lotnummers zijn: 795, 1556, 803, 1848, 669, 397, 1699, 672, 1399, 1602, 262, 701, 614, 1365, 1507, 696, 1619, 406,378,304, 1292, 1180, 1319. Morgen, zaterdag, heeft heel Middel harnis een gerede aanleiding het koffie- uurtje te veraangenamen met het peu zelen van een of meerdere stroopwafels, kersvers gebakken door Den Hertog en dat staat voor hoogste kwaliteit. Ze worden huis-aan-huis te koop aange boden namens de Werkgroep Roemenië waarin de Chr. Geref Kerk en de Herv. Kerk te Middelharnis participeren en die hebben de Hongaarse minderheid in Roemenië al heel wat hulp kunnen bieden. Dat willen ze ook weer doen met de opbrengst van de stroopwafelaktie. De vraag is dan ook de schoolkinderen die langs komen niet teleur te stellen en de stroopwafels royaal af te nemen zodat de aktie zal slagen. In Roemenië, waar 't zo karig is, zouden ze zéker gretig van de hand gaan. De Stichting World Child Care bedankt de bewoners van de gemeente Oostflak- kee voor het vertrouwen dat men heeft in haar werk. Op 29 januari hebben wij totaal 4.480 kg gebruikte kleding opge haald en kunnen voor een deel de kos ten van het hulptransport d.d. 3 februari naar Albanië dekken. De prijswinnaars kunnen, voorzover dat nog niet is gebeurd, kontakt opne men met dhr. J. van der Slik, Rubens plein 18 in Middelharnis, tel. (01870) 8 32 77. Het bestuur en de tentoonstellingscom missie bedanken alle leden en niet- leden die op welke wijze dan ook hun bijdrage(n) hebben geleverd om deze hokkenshow tot een groot succes te maken. Maandagavond 15 februari zal 'Kant noch wal' uit Nieuwe Tonge in het Dien stencentrum te Middelhamis een blij spel spelen. De uitvoering begint om half 8, zaal open 19.00 uur. Entreeprijs voor ouderen 2,50. Voor hen die jonger zijn ƒ5,00. D.V. woensdag 10 februari om 19.45 uur is onze jaarvergadering in 'Onder de Wiek'. Enkele leden verzorgen de avond, o.a. met een kwis. Alle leden, maar ook gasten zijn hartelijk welkom. Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1993 | | pagina 1