43- Draaginsigne gewonden voor dhr. B. Keiman te Ouddorp Tante Trui' werd j.l. donderdag 100 in Ouddorps 'Yliedberg' I ....iêmimi/GAm ikarels I autoschade Aangepaste kerkdienst Automobilist gedood bij botsing tegen paard gemeente DIRKSLAND Eilanden-Nieuws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! lem en Annie V. d. Sluys in ziekenhuis Dirksland Jaar[ijl(se trimloop 'Het Westrak' BEDRIJFSSLUITING OP DONDERDAG 31 DECEMBER 1992 No. 6163 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Nieuwjaarsbijeenkomst op zondag 17 januari 1993 is er weer een interkerkelijke aangepaste kerk dienst voor verstandelijk gehandi capten van Goeree-Overflakkee in de Ned. Hervormde Kerk te Dirks land. De aanvang van de dienst is om kwart vóór drie. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. J. het Lam, predikant van de Ned. Hervormde Kerk te Dirksland. U bent allen hartelijk welkom en uw aanwezigheid wordt op prijs gesteld. lem en Annie v. d. Sluys uit Nieuwe Tonge, op maandag 21 december met hun beide dochters, 2 schoonzoons en 3 kleinkinderen betrokken bij het ver schrikkelijke vliegongeval in Portugal, worden inmiddels in het ziekenhuis te Dirksland verpleegd. Samen delen ze één kamer zodat ze elkaar ook in de psy chische verwerking van het gebeurde tot steun kunnen zijn. Weliswaar zijn bei den zwaar gewond, maar het laat zich aanzien dat beiden geheel zullen her stellen. Een van de schoonzoons, Anton van Peperstraten zou gisteravond vanuit een ziekenhuis in Rotterdam naar Dirks land worden overgebracht. Hij werd ernstig aan een arm gewond. De overige familieleden zijn inmiddels weer thuis. Het mag een wonder heten dat alle fami lieleden gespaard zijn gebleven bij het gruwelijke ongeluk waarbij 54 levens te betreuren zijn. De fam. v. d. Sluys heeft inmiddels vele blijken van sympathie, wensen tot her stel en van morele steun ontvangen. Ieder is blij weer op vertrouwde bodem te zijn. Vorige week donderdag werden ze van uit Portugal naar Nederland teruggevlo gen, vooral dat is een bijzonder emotio nele vlucht geweest. GESCHEIDEN INZAMELEN GTF-AFVAL In de tuin van Koolweg 1 te Ouddorp hing vorige week donderdag de nationale driekleur, en soms wappert er de Australische of de Amerikaanse vlag; de fam. Kei- man, goeie Hollanders, dat zeker, maar ook een beetje wereldburgers die in verre continenten woonden. Dhr. Keiman heeft er zelfs gevochten, in Indië, en is er gewond geraakt, een halve eeuw geleden al. Daarover ging het, die donderdagmorgen toen de dage lijkse gemeentebestuurders er binnenstapten en gastvrij ontvangen werden. Nee, niks geen probleem voor mevr. Keiman, stel je voor, en 't werd voor ieder goed toeven in dat sfeervolle huisje van Teun Bok, voor dhr. en mevr. Kei man een heel goed stekkie, omgeven door prettige mensen en toen ze er in '83 kwamen nog groente in de voortuin. Ze woonden jarenlang in Amerika. In Australië werden de vijf kinderen geboren, maar daarvoor was er de ooriog waarin dhr Keiman, overheidsambtenaar, geroepen werd de wapens tegen de Japanners op te nemen. Op 8 inaart 1942 raakte hij ergens bij Bandoeng gewond en sinds die das tot 15 augustus 1945 was hij Japans krijgsgevangene en vooral nu, tegen Kerstmis, dacht hij weer terug aan z n vrienden z'n sobats van toen, van wie er zovelen gebleven waren Niet hijzelf, maar mevr. Keiman las een ontroe- m gedicht voor waarin dhr. Keiman zn makkers gedenkt, die stierven aan de Burma-spoorlijn of werden doodgeschoten. „Ik kan het niet vergeten, al die jonge levens", zei hij toen het gedicht verklonken was: „Laat ons niet vergeten". Draaginsigne Eigenlijk te laat is het - burg. Van Velzen realiseerde het zich - dat via het in oktober '90 opgerichte Comité Draag insigne Gewonden, dan toch nog erkenning volgt voor hen die door oorlogshandelingen gewond zijn geraakt en hij schatte dat niet gering. „U bent door het oog van een naald gegaan", beseft hij, de wederwaardigheden van dhr. Keiman gehoord hebbend. Het speet hem oprecht dat de verantwoordelijken van toen de bij de oorlogsvoering betrokkenen in de vergeetboek hadden geplaatst en hun aandacht op Europa hadden gericht. Het was met waardering dat dhr. Van Velzen dhr. Keiman het insigne opspeldde, 50 jaar na dato weliswaar, maar hij wist het toch nog wèl gemeend. En dhr. Keiman, hij kon z'n herinneringen aan de gemeentebestuurders kwijt, hoe het was geweest in de kampen, hoe ze waren geknecht en hoe ze tenslotte door Duitsers in Saigon werden bevrijd; duitse soldaten, in Frankrijk gevangen genomen en geworven voor het Vreemdelingenlegioen. Hoe raar het ook kan gaan! Wel gehumeurd en in goede gezondheid, alleen is er die akelige hardhorendheid, heeft de geboren Stadse, mevr. Geertrui van Biert, vorige week don derdag de 24e december, in verzorgingshuis 'de Vliedberg' haar 100e geboortedag gevierd, en gezellig dat ze 't vond, met zoveel visite...! Ze drukte burgemeester en mevr. Van Velzen de hand, de wethouders en de gemeentesekretaris, verorberde met gretigheid haar slagroompunt om vervolgens te verklaren dat ze 't prima naar de zin heeft in 'de Vlied- berg', waar ze sinds maart 1985 verblijft. Veel beter is het er dan in het huis in Doorn waar ze enkele jaren was, daar aten de 'zusters' boterletter en de gasten kre gen niks, ook niet tante Trui die haar hele leven zo gaarne gesnoept heeft, en tóch goed gezond ge bleven is. Half vijf was ze wakker, donderdagochtend en toen is ze ook maar gelijk uit bed gestapt. De komst van de burgemeester had haar toch wat nerveus gemaakt. maar toen 'ie er eenmaal was, bleek het reuze mee te vallen. „Lekkere waerme handen heeft 'ie", zo liet tante Trui hem weten, en natuurlijk vond ze 't leuk dat 'ie een brief van de Koningin meebracht, maar met al die kerstkaarten die ze al had gehad kon die eigenlijk niet meer in d'r tasje. „Neem joe die dan mar mee", raadde ze de burgemeester, die zich overigens best in z'n schik toonde met zo'n vitale inwoonster. Mevr. Van Biert is nooit getrouwd geweest; ze woonde heel lang bij haar moeder, maar toen die overleed, moest voor Trui, toch altijd een zorgenkind geweest omdat haar heel vroeger een ziekte was overkomen waarvan ze altijd de gevolgen heeft gedragen, een plekje worden gezocht. Na Doorn („mar wat een end") werd het 'de Vliedberg' en daar heeft de eeuwe- linge haar kennissen en in de 85-jarige Eeuwit Witte zelfs een goede vriend getroffen, die voor haar hand en spandiensten verricht. Velen hebben haar deze dag hartelijk geluk gewenst en hopen dat ook volgend jaar te kunnen doen. MIDDELHARNIS - In de vooravond van vorige week dinsdag is de 65- jarige oud-huisschilder Rens van We zel uit Middelhamis dodelijk veronge lukt toen hij op de nieuwe Staver- seweg, tussen de afslagen naar Mid delhamis en die naar Sommelsdijk, op een stukje dat niet door de open bare verlichting wordt beschenen, met z'n auto op een overstekend paard botste. Dhr. van Wezel werd bij de klap op slag gedood, het paard legde daarna weliswaar nog enige afstand af maar moest worden afgemaakt. De voormit en de voorzijde van het dak van de auto waarop het dier terecht was gekomen, waren dermate inge drukt dat de brandweer van Middel- harnis ruimte moest maken om het slachtoffer te bereiken, maar helaas kon slechts de dood worden gekon- stateerd. Op het moment dat het gebeurde werd het ongeluk al gemeld aan de meldkamer van de Rijkspoli tie. Autorijschoolhouder Wout Vroeg- indewey meldde via de autotelefoon dat het - gezadelde - paard zich op de rijweg bevond; tijdens die melding ge beurde het ongeluk. De politie zou graag weten wie degene is geweest die in de omgeving van het ongeluk liep te joggen (informatie s.v.p. via telefoonnummer (01870) 8 24 44). Het paard had kennelijk door een schrikreaktie z'n berijder afgewor pen en was er in het donker alleen vandoor gegaan. N.V. ENERGIEMAATSCHAPPIJ GOEREE-OVERFLAKKEE MIDDELHARNIS In verband met de jaarwisseling zal op maandag 4 januari 1993 in het gemeentehuis van Dirksland een worden gehouden. Het programma van deze bijeenkomst ziet er als volgt uit: - vanaf 19.30 uur gelegenheid tot het wisselen van nieuwjaarswensen; - 20.00 uur nieuwjaarstoespraak door de burgemeester; - 20.30 uur muzikaal intermezzo door de muziekvereniging 'Tot Nut en Genoegen' te Melissant. De nieuwjaarsbijeenkomst is bedoeld als een informele ontmoeting tussen gemeentebestuur en burgerij, zowel persoonlijk als in groepsverband. Eenieder is daar dan ooii van harte wellconi. Burgemeester en wethouders van Dirksland, De secretaris, de burgemeester, K. Blijenberg dr. D. Boonstra Het inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval gaat 4 j anuari a.s. van start. Dank zij de medewerking van vele verenigingen heeft u de bruine container al enige tijd thuis. Het is nu aan u om een concrete bijdrage te leveren aan het milieu. Zet daarom de bruine container volger\s het schema op de iivzamel- kalender tijdig aan de weg. De gemeenten op Goeree-Overflakkee wensen iedereen tevens een voor spoedig en milieubewust 1993. GROEN AFVAL APART Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 OUDE TONGE - Zaterdag 9 januari 1993 houdt de Oude Tongse tennisver. 'Het Westrak' de jaarlijks terugkerende trimwed- loop over de afstand 7,5 km en de halve Marathon. De start is evenals in voorgaande jaren op het parkeerterrein van het sport complex 'De Koepel' en de finish is in het bos bij het tennispark. De lopers en loop- sters van de halve marathon vertrekken als eerste en wel om 13.00 uur, waarna om 13.00 uur het startsignaal van de 7,5 km wordt gegeven. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50 voor deelnemers tot en met 13 jaar en 5,- voor de overigen. Voor alle deelnemers is er een vaantje beschikbaar en traditie is de gra tis verloting na afloop in het clubgebouw van 'Het Westrak' nadat de prijzen zijn uit gereikt. Vanaf 12.30 uur is inschrijven moge lijk in het clubgebouw. Goede was- en douchegelegenheid is aanwezig. Voor inlich tingen kan men terecht bij Ab Tieleman, tel. (01874) 24 79. HARNIS Op donderdag 31 december 1992 zal het gehele bedrijf GESLOTEN zijn. Voor STORINGEN is het bedrijf bereikbaar onder telefoonnummer: (01870) 8 2212 afdeling elektriciteit (01870) 8 23 63 afdeling gas (01870) 8 63 11 B.V. Flakkeese CAI De direkteur N.V. E.M.G.O.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1