EIIAIIDEfl-IIIEm/S Voorontwerp-plan voor gebied rond de kern Sint Annaland Nou wordt liet een écht museum In Ouddorp Overwinning Good-Luclc Nieuw in de vaart gebrachte li/laasicant l(otter Politieberichten Een dominee met staartje Cardanas in plaats van fietsketting Ledenvergadering K.S.V. 'Schuttevaer' Kerst-Evangelie in... 1978 talen! Ruilverkaveling let ook op natuur! 10e Blad WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 No. 6162 Vooral de land- en de tuinbouw hebben baat bij de ruilverkaveling van het gebied rondom de kern Sint Annaland op het voormalige eiland Tholen. Vergroting van diverse percelen, ver mindering van het aantal kavels en ver korting van de afstand tussen de kavels maken een doelmatiger bedrijfsvoe ring mogelijk. Het onlangs verschenen voorontwerp plan ruilverkaveling Sint Annaland besteedt ook de nodige aandacht aan het natuurschoon en mogelijkheden voor eventuele openluchtrecreatie. Het gaat om het noordelijke deel van het voormalige eiland Tholen. Derdedijk, Tweededijk, Noorddijk en de Rooland- polder vormen de zuidelijke begren zing. Sint Annaland is de enige woon kern. Het westelijk gedeelte rond de kern Stavenisse valt buiten de verkaveling. Versnippering van grondgebruik, te kleine veldkavels, de afstand tot de diverse veldkavels en de onregelmatige vorm van de percelen vormen momen teel een belemmering voor agrarische bedrijfsvoering. Het gemiddelde aantal kavels voor bedrijven die tussen de vijf en de tien hectare groot zijn, is nu bij voorbeeld drie. Ongeveerveertig pro cent van de diverse percelen is on regelmatig gevormd. Na de ruilverkaveling wordt er een gro tere opbrengst van landbouwarbeid ver wacht. Minder werkuren zijn dan nodig maar doordat de bedrijven een gezon dere basis krijgen, blijven misschien meer arbeidsplaatsen behouden. Een berekening leert dat de baten voor de boer gemdideld zeven-en-zeventig gul den per hectare per jaar zullen bedra gen. Het gebied dat ongeveer een drie duizend hectare groot is, telde vorig jaar nog honderd-en-zestien agrarische be drijven. Steeds weer worden er pogingen gedaan om een kettingloze fiets op de markt te brengen. Vaak blijft dat steken in goed bedoelde pogingen. Lindu Bike Center in Zaandam heeft het niet bij plannen gelaten en is onlangs gestart met het in de handel brengen van kettingloze fietsen, die in Taiwan worden geassembleerd. In plaats van een ketting zorgt een cardanas voor het overbrengen van de ronddraaiende beweging van de peda len op de as van het achterwiel. De cardanas en de tandwieltjes zijn water dicht opgesloten en het hele systeem is onderhoudsvrij. Een bijkomend voordeel is dat het ach terwiel snel en gemakkelijk uit het frame kan worden verwijderd, waardoor het plakken van een lekke achterband aan zienlijk gemakkelijker gaat. Aanvankelijk zijn ATB's en kinderfiet sen met een cardanas uitgerust, maar ook andere typen fietsen zullen aan de beurt komen. Natuurwaarden De landinrichtingscommissie die het plan ontwerpt, wil de landschapsele menten beschermen zoals dijken, kree krestanten, een weel en drinkpoelen. Zo wordt door uitruil van gronden de afba kening van het zogeheten Stinkgat en Het Diepe Gat nog beter. Ook is het de bedoeling om de natuur te ontwikkelen ten zuiden van Het Stink gat en de kreekrestanten langs de Sluis- polderweg. Dat kan bijvoorbeeld door omzetting van bouw- in grasland en door het aanbrengen van beplanting. Dat laatste gebeurt bijvoorbeeld ook op enkele dijkgronden en dijkgedeelten. De aanleg van een fietspad tussen de Moggershilweg en de weg onder de Zee dijk moet de openluchtrecreatie bevor deren. Zo ontstaat een doorgaande route langs de Zeedijk. Het bestaande wegen net ontsluit dan het gebied voldoende. Ter verbetering van de verkeersveilig heid in het gebied is een aanpassing noodzakelijk van de kruising Winkel- zeeseweg en de Zoetwaterweg. Een nieuwe voorziening is de stuw die nabij het Stinkgat zal komen. Deze is nodig voor een goede peilscheiding tussen het natuur- en het agrarisch gebied. Stemming over het uiteindelijke voor stel zal plaatsvinden in de maand sep tember van het jaar 1993. Wijzigingen zijn voor die tijd alsnog mogelijk. Betrokkenen krijgen binnenkort in spraakmogelijkheden en er komen voor lichtingsbijeenkomsten. De kavelinde ling komt pas na de stemming aan de orde. De eigenlijke werkzaamheden duren meerdere jaren. De totale kosten bedra gen bijna drie miljoen gulden. De rijks overheid neemt ongeveer zeventig pro cent daarvan voor haar rekening. De eigenaren van het gebied moeten geza menlijk 750.000 gulden bijdragen. Zij kunnen dat tegen rente in 26 jaar afbetalen! De afdeling Goeree-Overflakkee van de Koninklijke Schippersvereniging 'Schut tevaer' komt op dinsdag 29 december 1992 in ledenvergadering bijeen. Deze samenkomst wordt gehouden in 'De Grutterswei', Willemstraat 14 te Oude Tonge en begint om 14.30 uur. Na de gebruikelijke agendapunten, zo als verslagen, ingekomen stukken, etc. zal er een bestuursverkiezing gehou den worden. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de heren Mr. L. J. den Hollander, M. Oo- mens en F. A. Eindhout. Aftredend en herkiesbaar is de heer J. Boogaard. Na de pauze zullen de voorstellen voor de Algemene Vergadering in bespreking komen en afgevaardigden naar deze vergadering gekozen worden. Raad Goedereede: Akkoord met oprichting gezamenlijke milieudienst De raad van Goedereede heeft in z'n vergadering van jl. donderdag tegen over de Stichting Museum Oud- dorps Raad- en Polderhuis een gebaar van bijzonder goeie wil ge maakt. Voor een nieuwe museumin richting en voor de bouwkundige aanpassing van het museumpand Raadhuisstraat 4 werd een krediet van 470.000,- beschikbaar gesteld én besloten werd een jaarlijkse huur, nu 10,000,- tot het symbolische bedrag van één gulden terug te brengen! De raad, ook de zuinigerds waren kon- sekwent, want, zo realiseerden de heren zich: „we hebben eerder, met de aan koop van het pand, A gezegd en we zul len nu ook B hebben te zeggen". „We wisten dat het financiële gevolgen zou hebben", gaf dhr. B. Noorthoek (SGP) te kennen. Hij vond het welis waar wat tegenvallen maar het is, met zoveel recreatiebezoek, toch belangrijk dat er in Ouddorp een museum is. Dhr. Noorthoek vertrouwt er op dat het museum-bestuur de verwachtingen nu ook waar zal maken. „Na de A nu een heel dure B", stemde ook dhr. Moerkerke (RPF) in en ook hij hoopt dat het bestuur heel aktief het museum grotere bekendheid- en dien tengevolge meer bezoek zal geven. Het is ook de wens van dhr. Grinwis (Gem. Belang) dat het bestuur z'n grote verantwoordelijkheid om zal zetten in aktie die metterdaad tot zo'n tiendui zend bezoekers per jaar zal leiden. Ook de overige frakties gaven hun instemming. „Het voordeel van de twij fel" noemde dhr. Koese dat, want gezien de cijfers zou je er eigenlijk niet aan moeten beginnen. „Het bestuur moet er inderdaad tegen aan!", liet weth. Visser in zijn beant woording weten maar daar heeft hij best vertrouwen in. „Het museum heeft al leuke dingen opgebouwd en we zullen ze zeker stimuleren". De vraag uit de raad om als gemeente het gebruik van de vroegere raadzaal te kunnen claimen werd door de weth. onderschreven, het zal in de huurover eenkomst worden opgenomen. Eigen Milieudienst Zoals de raden van Middelhamis en Oostflakkee al deden, zo stemde ook Goerees' raad in met de instelling van een gezamenlijke Milieudienst voor Goeree-Overflakkee. Dat geeft een jaar lijks miljoenenvoordeel op het moeten aansluiten bij een van de bestaande milieudiensten. De raad was redelijk enthousiast over het voorstel: „In principe graag onze medewerking" zei dhr. de Jong (SGP). „We zijn er erg blij mee!" verzekerde dhr. Verbrugge (PvdA) en ook de raads- voorz. zei er 'alle goeds' van te ver wachten. ...grenzenloze mogelijkheden Tientallen miljoenen mensen zullen dit jaar voor het eerst in hun leven het Kerst-Evangelie in hun MOEDERtaal kunnen lezen dan wel horen via de radio. In hoog tempo en in steeds grotere aan tallen werden de laatste jaren bijbels en bijbelgedeelten vertaald, gedrukt en verspreid. Het Nederlands Bijbel Genootschap had daarin een groot aandeel. Het werd daartoe in de gelegenheid gesteld door ruim 300.000 leden o.a. via giften en hun contributie ad 15,- per jaar. De mogelijkheden om de bijbel te ver spreiden of te doen horen zijn momen teel letterlijk grenzenloos. Slechts enkele landen houden helaas nog hun grenzen hermetisch gesloten voor de invoer en het doen verspreiden van de BIJBEL. Maar, o wonder, daar kunnen steeds meer mensen via de sedert kort wereldomvattende christe lijke radiozenders Gods Woord nu elke dag beluisteren. Ja, zelfs via de televisie mee 'beleven'. Daarom beste mensen: „Looft Gods macht, die door Zijn Woord onbeperkt gadeloze wond'ren werkt" (Ps. 136:4). A. MIDDELHARNIS - Na het veriies van vorige week, was Good-Luck er afgelo pen zaterdag voor eigen publiek op gebrand om te winnen. Tegenstander was ONDO uit Middelburg. Aanvoer der Wim Huizer was geblesseerd en werd vervangen door Jan van Oudena ren en de afwezige Carolien Mourik werd vervangen door Danielle Ver meulen. Good-Luck liet gelijk zien dat het alleen voor de winst ging. Het begon goed en met een mooie doorloopbal van Ben Vis nam het gelijk de leiding. Een afstandschot van ONDO bracht de ploegen weer naast elkaar. Op aangeven van Petra van der Valk was het Jan van der Velde die met een doorloopbal de stand op 2-1 bracht. ONDO wist op nieuw terug te komen, maar door doel punten van Danielle Vermeulen en Dineke du Pree nam Good-Luck op nieuw de leiding. Door het benutten van een door de scheidsrechter toegekende strafworp en met een afstandschot kwam ONDO weer terug tot 4-4. Ben Vis scoorde van onder de korf 5-4 en op aangeven van Dick Boeter was het opnieuw Dineke du Pree die met een doorloopbal een voor sprong van twee doelpunten in het voor deel van Good-Luck op het scorebord bracht. ONDO bleef echter vechten voor wat het waard was en het wist opnieuw naast Good-Luck te komen. Dooreen afstandschot van Ben Vis in de voorlaatste minuut ging Good-Luck toch met een voorsprong de rust in. Na de rust was het opnieuw Ben Vis die op aangeven van Dieneke du Pree met een mooie doorloopbal scoorde. Met een afstandschot bracht Jan van der Velde de stand op 9-6. Opnieuw wist ONDO terug te komen tot naast Good- Luck. De laatste tien minuten liet Good- Luck echter zijn klasse zien en het kwam geen moment meer in de proble men. Door twee mooie afstandschoten van Jan van der Velde kon het uitlopen naar 11-9. ONDO scoorde nog wel 11- 10, maar na een schitterend genomen vrije bal werd Dineke du Pree onregle mentair gestopt. De door de scheids rechter toegekende strafworp werd door Leo van der Made (in de ploeg gekomen voor Dick Boeter) benut. Jan van Oude naren bracht met een afstandschot de stand op 13-10. In de voorlaatste minuut was het Jan van der Velde die met zijn vijfde doelpunt de eindstand bepaalde op 14-10. Opstelling Good-Luck: Aanval: Dieneke du Pree Danielle Vermeulen Ben Vis Dick Boeter (Leo v. d. Made) Verdediging: Marjan Holt Petra van der Valk Jan van der Velde Jan van Oudenaren Ook het tweede team kwam afgelopen zaterdag in aktie. Tegenstander was A.C.K,C. 2. In een spannende wedstrijd werd in de allerlaatste seconden met 10- 11 verloren. De doelpunten voor Good- Luck werden gescoord door: Anton Mol (3x), Christien Leentjes, Heleen van der Made, Agnes de Vos, Martha v. d. Boo- gert en Adwin Krijger. Voor volgende week staan er in verband met de kerst geen wedstrijden op het programma. 2 januari a.s. speelt Good- Luck wederom in De Staven Om 13.00 uur beginnen de allerkleinsten aan hun wedstrijden. Om 16.50 uur is het dan de beurt aan Good-Luck 1. Er zal moeten worden aangetreden tegen Maassluis 1. Bij Maaskant Shipyards te Stellen- dam is op 15 december j.l. met goed gevolg de technische proefvaart gehouden van het m.s. SL-9, ge bouwd onder bouwnummer 503. Het vaartuig van het type Eurokotter draagt het 'Boy Robin' en zal worden ingeschreven in het visserijregister te Stellendam met het onderscheidingste ken: SL-9. Het vaartuig wordt 19 december 1992 te Ouddorp officieel overgedragen aan Zeevisserijbedrij f A. H. Dekker B.V. te Ouddorp. De afmetingen van het vaartuig zijn als volgt: lengte over alles 23.95 meter breedte6.40 meter holte3.30 meter De voortstuwingsinstallatie bestaat uit o.a.: - Caterpillar hoofdmotor, 300 pk bij 1500 omw./min, type 3412. - Reintjes keerkoppeling, type WGF 560, reduktie 10,46 1. - Van Voorden, 4-bladige scheeps- schroef, diam. van 2100 mm. - 1 straalbuis, type VB-2100 met r.v.s. ring. Het speciale ontwerp is verzorgd door Scheepsbouwkundigbureau Herman Jansen te Monnickendam. Het stuurhuis is uitgevoerd in zeewater- bestendig aluminium. De volgende hulpwerktuigen zijn aan boord gemonteerd: - 2 Daf aggregaatsets, type DK 1160 MGK met een vermogen van 158 pk bij 1500 om w/min. Elk van de motoren is samengebouwd met een Stamford generator en een Goeree-Overflakkee Schoorsteenbrand De brandweer van Oude Tonge moest op 18 december uitrukken voor een schoorsteenbrand in de Mariniersweg in Oude Tonge. Binnen een kwartier was de brand bedwongen. De schade bleef beperkt tot roetschade en schade aan de schoorsteen. Dode reeën - Op 14 december werden twee dode reeën aangetroffen op de Nieuw Wester- loosedijk in Goedereede. - Op 15 december werd een reegeit doodgereden op de Rijksweg in Oud dorp. Winkeldiefstallen - Op 15 december werd een diefstal gepleegd in een winkel aan de Westdijk in Middelharnis. Een oude jas werd in het rek gehangen en de dader nam een nieuwe mee. - Een 14-jarige jongen werd op 16 december in een winkel in Goedereede betrapt bij het stelen van een pakje sigaretten. - In Middelharnis werd een 17-jarige jongen betrapt bij het stelen van een paar pakjes shag. Een vrouw uit Herkingen stal op 18 december voor 3,80 aan boodschap pen in een winkel in Middelharnis. Vuurwapenbezit Een inwoner van Stellendam had vol gens hem nog geld tegoed van een inwo ner van Ouddorp. Op 16 december ging de Stellendammer naar de zoon van de Ouddorper en toonde hem een soort vuurwapen. De Stellendammer mocht dat wapen kort daarna overhandigen aan de politie. Het bleek een alarmpi stool te zijn waarvan het bezit niet toege staan was. Het alarmpistool is in beslag genomen en tegen de eigenaar wordt proces-verbaal opgemaakt. Modder op de weg Op de Damweg kwamen op 14 decem ber twee fietsers te vallen door de grote hoeveelheid modder die daar op de weg lag. Ook op de Oudelandsedijk (Lorredijk) in Nieuwe Tonge werd veel modder op het wegdek aangetroffen. Zover bekend geen ongevallen. De boeren worden nogmaals dringend verzocht om voort durend de weg schoon te houden. Parkeren bij ziekenhuis Het parkeren door onbevoegden op de invalidenparkeerplaatsen bij het zie kenhuis in Dirksland blijft nog steeds doorgaan, ondanks de vele boetes van 100,- per auto. Sommigen zijn van mening dat daar geparkeerd mag wor den als men ouderen of invaliden naar het ziekenhuis heeft gebracht. Dat is beslist niet het geval. Om op een invali denparkeerplaats te mogen parkeren moet men in het bezit zijn van een inva- lidenparkeerkaart die te verkrijgen is op het gemeentehuis. Aanrijdingen - Een I7-jarigebromfietser uit Middel harnis werd op 14 december op de Doe- tinchemsestraat in Middelharnis ge wond toen hij werd aangereden door een tegemoetkomende auto. De bestuur- Uitslagen Good-Luck zaterdag 19 decem ber 1992: Good-Luck 1 - ONDo 114 - 10 Good-Luck 2 - A.C.K.C. 210 - 11 Good-Luck B2 - Korbatjo BI7 - 1 Good-Luck B3 - EMERGO B2 - I Good-Luck Cl - P.K.C. B32 - 3 hydrauliekpomp ten behoeve van de aandrijving van visiter en boeg schroef 1 Maaskant 6-trommelige pneuma tisch bediende vislier, type M120EP6, aangedreven door een hydromotor. 1 scherfijsmachine. 1 koelinstallatie. 1 Karcher hogedrukreiniger. 1 Maaskant nettenrol, hydraulisch aangedreven. 1 50 pk boegschroef hydraulisch aangedreven. 1 spoelpomp. 2 lens- en dekwaspompen. 2 Atlas Copco luchtcompressoren. 1 Promac hydraulische stuur- machine. der van de auto wilde aan de linkerkant van de weg parkeren. Hij zag de brom fietser niet aankomen, waarna een fron tale botsing volgde. De bromfietser brak zijn rechter schouder en zijn linkeren kel en is per ambulance naar het zieken huis in Dirksland gebracht. - Een 34-jarige motorrijder werd op 17 december met rugklachten naar het zie kenhuis vervoerd nadat hij met zijn motorfiets op de Langeweg in Middel harnis onderuit gegaan was. Tijdens het voorsorteren was hij tegen een midden geleider aangereden. - Op het Korteweegje bij de watertoren van Dirksland is op 18 december een 28- jarige vrouw uit Sommelsdijk ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeval. Zij kwam met haar auto vanaf de ver keerslichten en reed in de richting Dirksland. Op een gegeven moment kwam zij met haar auto op de linker weghelft en botste daar frontaal op een tegenligger. Zij is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. - Een 20-jarige man uit Sommelsdijk liep zaterdagavond verwondingen op toen hij op de Oudelandsedijk in Mid delharnis werd aangereden door een auto. De man liep aan de rechterkant van de weg. Hij werd van achteren geschept door de auto. De bestuurster van de auto week juist op dat moment uit naar rechts, omdat zij verblind werd door een tegenligger. Vernielingen - De lampen en de naambordjes in het tunneltje onder het Rien Poortvlietmu- seum worden de laatste tijd regelmatig door de jeugd ondergekalkt. De politie stelt een onderzoek in naar de daders. - In de Zwaluwstraat in Sommelsdijk werden in de nacht van 14 op 15 decem ber de ruitenwisser, de antenne en een plaatje van een portier van een auto vernield. - Op de Kon. Julianaweg in Middelhar nis moesten op 16 december de ruiten van een bushokje het ontgelden. De dader, een 16-jarige jongen uit Nieuwe Tonge werd kort daarna van school gehaald en aangehouden. Hij bekende met strijkers te hebben gewerkt. Inbraken en diefstallen - In een woning aan de Steneweg in Middelharnis werd in de late uren van 16 december ingebroken. Een horloge en een ketting werden buitgemaakt. - Op 17 december werd ingebroken in een woning in Ooltgensplaat. Toen de eigenaar met een andere man bij de woning kwam, werden zij door de inbre ker bedreigd met een stuk ijzer. De inbreker kon daardoor het hazepad kie zen. De man was gekleed in een blauwe trui en hij droeg een bivakmuts. - Op 17 december werd ingebroken in een auto op de Wilgenlaan in Middel harnis. De hoedenplank met de luid sprekerboxen, merk Magnat werden uit de auto gestolen. - Op de Voorstraat in Middelharnis wed op 17 december een auto openge broken en doorzocht. Zover is na te gaan. werd er niets gestolen. - In een woning aan de Beukelaar in Melissant werd op 18 december tussen half vijf en half zeven ingebroken. De daders namen o.a. cheques, een horloge, twee jassen en een trui mee. - Vanaf een bouwwerk in Middelharnis werd een slijptol, een driedelige ladder en een tegelknipmachine gestolen. De totale waarde bedraagt enkele duizen den guldens. - Zondagmiddag of zondagavond werd ingebroken in woningen aan de Binnen weg en de Dorpsweg in Sommelsdijk. De hele bovenverdieping werd door zocht, maar er is waarschijnlijk niets meegenomen. - 1 Promac boegschroefinstallatie, hydraulisch aangedreven. Op het vaartuig is een visverwerkingsin stallatie naar ontwerp Maaskant aange bracht met schamierbare deklasten. Deze installatie bestaat verder uit: een stortput in het werkdek, een afvalkoker met onderdekse doorvoering, een 3- voudige visstortkoker, een visruim in gang onder de buiskap, een elevator, 1 uitzoekband, 1 spoelmachine en de nodige voorzieningen voor de garnalen- verwerking. Het vaartuig is voorzien van een tank- meetsysteem voor gasolie. Koffie drinken vóór de preek Een artikel in het Hervormd Weekblad van 27 augustus jl. van ds. P. E. G. Wie- keraad over kerkgang in het buitenland herinnerde mij aan een kerkdienst in Canada. We logeerden bij familieleden, die dicht bij het Hurommeer, in de pro vincie Ontario, een vakantiehuis heb ben. Bij de ingang van het houten kerkje dat veel wegheeft van een wigwam, wer den we door de dienstdoende dominee hartelijkj welkom geheten. Het was een betrekkelijk jonge man met gitzwart haart. Kennelijk een verre nazaat van Winnetou. Door gebruik van een be paald soort haarmiddel glom zijn haar als een spiegel. Het was van achteren saamgebonden met een donkerrood strikje. Even ging er iets door ons heen. We hadden in Nederland wel eens man nen met een staartje gezien maar een dominee met een staartje... We moesten er even aan wennen. Nadat het kerkje vol gestroomd was, begonnen we met het zingen van één van de prachtige liederen uit het Lied boek van de Reformed Church. Omdat er geen orgel in het kerkje stond werd de samenzang begeleid door de vrouw van de dominee. Ze bespeelde en banjo. Af en toe zei de dominee: „vrouw, een toon tje lager s.v.p." Met een ontspannen glimlach begonnen we daarna dan weer opnieuw. Nadat de dominee in gebed was voorge gaan, las hij o.a. de gelijkenis over de Verloren Zoon. „Daarover zou ik met u straks in drie punten met u van gedach ten willen wisselen, maar... we gaan eerst koffie drinken". Jong en oud stond op en bediende zich achter in de kerk van dit edele vocht. De kinderen namen een frisdrank. Na ongeveer tien minuten nam iedereen weer plaats. Hij, zij, die nog niet klaar was nam de koffie mee en zette het kopje na gebruik eenvoudig onder de stoel. Het bracht ons op een goed idee, maar of dit in onze kerk in het land der Vaderen gelukken zou? Ben er bang voor. Over het koffie drinken vóór of na de kerkdienst zou ik best nog wel eens een lans willen breken. Vooral in de grote steden, waar de eenzaamheid vaak toe slaat, is zoiets van groot belang, 'k Bedoel het niet oneerbiedig wanneer ik zeg, dat de preek er daarna inging als koek. We gingen rijk gezegend de kerk uit. Arjaen van Zeeland Rijden onder invloed - Een 45-jarige inwoner van Goede reede is zaterdagavond bekeurd voor het rijden onder invloed van alcohol. De uitslag van de ademanalyse bedroeg 355 ug/1. - Een 32-jarige man uit Nieuwe Tonge kreeg kort daarna ook een proces verbaal voor het rijden onder invloed. Zijn uitslag was 475 ug/1. Wielvelgen terecht De politie van Middelharnis heeft zon dagmorgen een 19-jarige inwoner van Middelharnis aangehouden op verden king van diefstal van vier wielvelgen. Die had hij begin oktober in Dirksland gestolen. De velgen bleek hij om zijn eigen auto gemonteerd te hebben. Hij bekende het feit en is na verhoor heengezonden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 37