Kon. Zilver voor Joop Willemse, Dirksland Zilveren gem.penning Oostf lakkee voor dhr. W. Maliepaard 'Wij gaan door, u toch ook!' Gestolen triite terug Jeugd bij 'Nut en Genoegen' weer aan de top Aan onze adverteerders Kerstzangavond in de Ned. Herv. Kerk Voor beroep bedankt Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Kerstbijeenkomst Oranje Nassauschool Tweede trekking Ondernemersvereniging 2e Hands boekenbeurs in Middelharnis! De Christenvrouw ^argang DINSDAG 15 DECEMBER 1992 No. 6160 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Op de jl. vrijdag en zaterdag gehou- dena kleindierententoonstelling van 'Nut en Genoegen' te Ouddorp bewezen de jeugdleden weer goed bezig te zijn met hun hobby, met de belangrijkste achtergrond het in stand houden en verbeteren van diverse kleinvee rassen, een hobby die door de nog steeds 'open' bebou wing in onze omgeving sterk leeft. Het ledental en ook het jeugdledenaan tal blijft nog steeds groeien, nog altijd heeft 'Nut en Genoegen" 10% jeugdleden in haar bestand, terwijl het aantal net niet meer jeugdlid zijn, 17 jaar en iets ouder, een nog groter aantal is. Op de donderdag en vrijdag gehouden keuring bleek ook dit jaar weer dat de kwaliteit van de dieren zeer goed was, vele hoge predikaten werden toegekend. Tijdens de zeer druk bezochte, enkele duizenden mensen brachten een bezoek aan de fraai ingerichte tentoonstelling, was zaterdagmiddag 15.00 uur het mo ment waarop voorzitter G. J. de Vos de jeugdleden om zich heen verzamelde op het podium, in zijn openingswoord zei hij trots te zijn op hen die de toekomst van 'Nut en Genoegen' veilig moeten stellen, verder vertelde hij dat vereni gingsleven niet alleen maar plezier was en dat er in 1992 een paar zwarte bladzij den aan de verenigingsgeschiedenis moesten worden toegevoegd door het overlijden van 3 oud-bestuursleden, de heer D. Mierop, vele jaren oud-voor- zitter; de heer C. Mierop, oud-penning- meester en de heer K. van Koppen die mede-oprichter van de vereniging was en vele jaren in moeilijke tijden ver schillende bestuursfunkties heeft ver vuld. De voorzitter memoreerde dat deze drie mensen voor de vereniging erg veel heb ben betekend en vroeg een moment van stille herdenking. Daarna was het moment om de prijs winnaars geluk te wensen en hun ge wonnen prijzen te overhandigen als eerste kampioen algeheel en jeugdkam- pioen Krielhoenders en jeugdkampioen watervogels Frans Peter Witte, kam pioen en jeugdkampioen Postduiven vliegklasse Jacqueline Venneman, jeugd kampioen Konijnen Erik van Leeuwen met een blauwe wener, die van blauwe wenerfokker Peter Kern een extra Bo kaal kreeg aangeboden. Jeugdkampioen grote Hoenders Ar- janne Breen, jeugdkampioen Sierdui- ven Jaco Akershoek, al de jeugdleden die hadden ingezonden ontvingen een leuke herinnering aan deze tentoon stelling. De overige kampioenen waren de heer F. Witte bij de Konijnen, de heerT. Fah- ner bij de grote Hoenders, de heer A. J. Klink bij de Sierduiven kropperrassen, de heer P. J. van Zielst bij de Sierduiven niet kropperrassen, de heer C. J. Wage- veld bij de Watervogels, mevr. T. Snel bij de Cavia's en kleine Knaagdieren, de heer P. van Alphen bij de Postduiven showklasse. Het bestuur dankt allen die hebben meegewerkt aan het doen slagen van deze tentoonstelling. Erg veel werk moet worden verzet om tot een goed resultaat te komen. Een woord van dank ook aan bloemen handel M. Grinwis Zn., de Rabobank 'Ouddorp' en vele winkeliers; zonder al hun bijdragen zou het niet mogelijk zijn zo tentoon te stellen. Ook niet zonder de bevolking van Ouddorp en omstreken hartelijk dank voor uw warme belang stelling. De uitslag van de grote verloting: Ie prijs nr. 843,2e 1252,3e 515,4e 1203,5e 766,6e 1381,7e 1730,8e 947,9e 702,10e 1683,11e 324, 12e 802 en laatste 13e prijs 1709. De geschonken schilderijen van de heer L. Bruggeman: de Weststraat nr. 18, de Haven 401 en Molenblok 724. Alle prijzen kunnen worden afgehaald bij dierenspeciaalzaak 'Fauna Food', Dorpsweg 35 te Ouddorp. OOLTGENSPLAAT Kerstviering Chr. Basisscliool 'De Hoeksteen' De Kerstviering met de leerlingen van de Chr. Basisschool 'De Hoeksteen' te Ooltgensplaat zal D.V. plaatsvinden op woensdag 16 aecember 1992, om 19.00 uur in de Ned. Herv. Kerk. Het programma van ongeveer een uur zal geheel door de kinderen zelf worden verzorgd. Samenzang, wisselzang, blok fluiten, declamatie, etc. staan vermeld op het programma. Er is een direkte uitzending via de kerk telefoon van de Herv. Kerk, te beginnen 19.00 uur. Voor de kerktelefoonluisteraars van de Gereformeerde Kerk en de Gerefor meerde Gemeente zal het kerstpro gramma om 20.30 uur worden uit gezonden. J.l. donderdag heeft burg. Boonstra van Dirksland aan Emgo-monteur Joop Willemse uit zijn gemeente de Zilveren Kon. Eremedaille in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Dat gebeurde ter gelegenheid van het afscheid van de in Amsterdam geboren Willemse die, vanaf januari 1955 in dienst van de Emgo, op z'n 59e van de VUT gebruik maakt. In het Prieel, waar de afscheidsbijeenkomst en de huldiging plaatsvonden, klonk uit meerderer mond grote waardering voor de geboren Amsterdammer die een echte en verdienstelijke Dirkslander is geworden. Hij behartigde niet alleen z'n baan, bovendien was hij tien jaar lid van de ouder- commissie van zowel de Openbare kleuterschool als van de lagere school van welke laatste hij ook zes jaar voorzitter was. Een aantal jaren was hij lid en vervolgens voorz. van de medezeggenschapsraad van de huishoudschool te Sommelsdijk en van 1977 tot 1987 was hij bestuurslid van de Oranjever. 'Dirksland'. Meerdere jaren daarvoor was hij als vrijwilliger bij het organiseren van oranjefeesten aktief en op de hulp van Joop werd nooit een tevergeefs beroep gedaan. De mmp - Aan de ontmoeting tussen de Amsterdamse Joop Willemse en de Dirkslandse die zijn vrouw geworden is ligt wellicht de februariramp van 1953 ten grondslag. Hij werd toen als militair ingezet bij de hulpverlening en na z'n diensttijd solliciteerde hij bij de Emgo waar hij in 1955 begon en vanaf 1960 in vaste dienst is geweest. Als monteur B nam hij thans afscheid, gesierd met het Koninklijk Zilver. OOLTGENSPLAAT Op D.V. vrijdag 18 december a.s. wordt de jaarlijkse kerstzangavond gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Ooltgensplaat. Aanvang 7.30 uur. De Chr. Gem. Zangvereniging 'Jubi late', o.l.v. de nieuwe dirigente Hannie van Nispen-Franken is de organisator van deze samenkomst. Verder zijn dit jaar uitgenodigd het Chr. Mannenkoor 'Door Eendracht Verbon den' uit Stellendam o.l.v. Johan van Broekhoven en de bariton Wilbert van Iperen, deze zal enkele liederen solo zingen, maar ook een 2-tal nummers met het koor 'Jubilate'. De organisten zijn: Paul Rotscheid en Marian van Oostenbrugge. Ds. A. C. Feij, Geref predikant ter plaatse zal deze avond openen en slui ten en de meditatie verzorgen. Vele bekende, maar ook onbekende werken zullen ten gehore worden ge bracht, ook zal er veel samenzang zijn. Het belooft een mooie avond te worden voor JONG en OUD. Allen hartelijk welkom. De toegang is gratis. ^OMEU MELISSANT Ds. J. van Kossem te Waarder heeft voor het beroep van de Herv. Gemeente alhier bedankt. Ingezonden: Het Stichtingsbestuur van de Gemeen schappelijke Bibliotheek 'Goeree' i.o. blijft zich inzetten voor een vaste biblio theekvoorziening in de gemeente Goe- dereede. Na de zeer teleurstellende reaktie van het gemeentebestuur tijdens de behan deling van de begroting van 1993 ontvin gen wij verschillende brieven en kaarten van eveneens teleurgestelde inwoners van de gemeente Goedereede. Hieronder volgen opmerkingen uit enkele ingezonden brieven: „Als er iets is wat ik mis sinds ik hier woon, is het wel een bibliotheek!" „Het enige wat mijn man en ik nog mis sen in deze geweldige gemeente is een bibliotheek! „Het is voor mij onbegrijpelijk, dat een zo'n respektabele gemeente en bestuur niet tot dit initiatiefis gekomen, boven dien is ze niet onbemiddeld". „Ik ben het met jullie eens. dat er een bibliotheek hier moet komen. Als stu dente heb ik regelmatig de bibliotheek nodig. Ik weet dat ik nooit in de biblio- bus daarvoor terecht kan en daardoor óf gebruik moet maken van de bibliotheek in Hellevoetsluis óf die in Middelharnis. Dit is verre van ideaal". „Een beter geïnformeerd mens kan betere beslissingen nemen". „Blijf s.v.p. uw best doen voor een 'Bieb' hier". „Ik hoop dat uw stichting niet bij de pak ken neer gaat zitten en in ieder geval probeert om toch wel positieve geluiden uit de politiek om te zetten in kon- krete voorstellen". „Een bewonderenswaardig goed initia tief Een gemeente als Goedereede met zoveel inwoners zou zich zelf moeten beijveren voor een openbare biblio theek". Bij deze willen wij alle inzenders harte lijk danken voor hun positieve reakties. Wilt u ook reageren en uw steun betui gen, schrijft u dan naar onderstaand adres: Mevr. G. E. Standhardt Rustburg 28, 3253 VK Ouddorp OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. STAD aan 't HARINGVLIET De dienst van woensdagavond, waarin zou voorgaan ds. D. Rietdijk van Moerkapelle, gaat NIET door. Door burg. drs. de Vos van Oostflakkee is vrijdagavond aan dhr. W. Maliepaard de gemeentelijke legpenning in zilver uitgereikt. Aan de overhandiging vooraf rele veerde dhr. de Vos de verdiensten van dhr. Maliepaard die tot de toekenning van de onderscheiding voor ver dienstelijke burgers hebben geleid. De heer Maliepaard heeft zich gedurende vele jaren verdien stelijk gemaakt voor het kerkelijk en maatschappelijk werk in deze woongemeenschap. Hij was als mede-oprichter van de C.N.V. in 1950 gedurende 4 jaar penningmeester van deze vereniging. Bij betrokkene was het inleveradres voor W.W.-briefjes en uitbetalingsadres voor vakantiebonnen. Vanaf 1958 is hij lid van de Commissie van Beheer van de Ned. Herv. Kerk van Oude Tonge, gedurende de eerste jaren als secretaris, terwijl hij de laatste jaren 5) voorzitter is. Voorts was hij van 1964 tot 1977 diaken van de Ned. Herv. Kerk. Van daaruit was hij vertegenwoordigd in het algemeen bestuur van de H.D.G. (Hervormde Diaconale Gezondheids zorg) en in het bestuur van de B.L.O.-school te Middel harnis. De heer Maliepaard was vanaf 1962 tot 1986 bestuurslid van de Christelijke School 'De Bron' te Oude Tonge. waarvan de laatste jaren voorzitter. Vanaf 1967 tot heden is hij vanuit de Ned. Herv. Kerk afgevaardigd in het bejaardenwerk, als lid van het algemeen bestuur van de Stichting Bejaardenwerk, als lid van de Plaat selijke Commissie Oude Tonge en als lid van de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Oostflakkee'. waarvan hij voor zitter is. In de Algemene Bestuursvergadering in november 1992 heeft hij zijn bestuursfunktie beëindigd. De heer Maliepaard was in de jaren 1967/1969 in het dorp Oude Tonge de stuwende kracht om samen met de gemeente te komen tot de oprichting van een stichting bejaardenwerk. In het algemeen bestuur van de later opgerichte stichting bejaardenwerk Oostflakkee was hij ook de motor om te komen tot de aanstelling van personeel van de vier kernen, terdege rekening houdend met de wensen en mogelijkheden van de Ned. Herv. Kerk op inhoudelijk en financieel terrein. Aan de totstandkoming en inrichting van het toenmalige dienstencentrum heeft hij diverse stenen aangedragen. Groot voorvechter om te komen tot een soort verzorgingste huis voor hulpbehoevende ouderen in de kern Ooltgensplaat. Mede-oprichter van een Tafeltje Dekje in de kern Oude Tonge. Als voorzitter was hij de stuwende kracht om te komen tot samenwerking met het Hervormde Diaconale Gezond heidszorg wat betreft een maaltijdbezorging in de gehele gemeente. Hij hamerde steeds op een goede samenwerking met gelijkge richte instanties betreffende het ouderenwerk. De heer Malie paard gaf een duidelijke richting aan zonder eigen belang. In alle bestuurlijke funkties liet hij duidelijk weten wat zijn standpunten waren om zo te komen tot een positieve afron ding van de op tafel gelegde voorstellen. NIEUWE TONGE D.V. donderdagavond 17 december hopen we met de leerlingen van de Oranje Nassauschool, ouders en be langstellenden de jaarlijkse kerstbijeen komst in de Ned. Hervormde Kerk te houden. Aanvang 19.00 uur. Iedereen hartelijk welkom! 't Is heel slim geweest van Boudewijn Biemond uit Stellendam dat hij - dins dag 1 december - in onze krant vroeg of iemand wellicht ooggetuige was geweest van de diefstal van z'n trike, zo'n drie- wielige motor die van de betonbaan langs de Fortuinweg was geraakt en die door Boudewijn, heel kort maar, onbe heerd achter was gelaten. Hij kreeg al snel de informatie die de politie naar de dader heeft geleid, een Belgische chauffeur van een bestelwa gen die nieuwe banden bij de afnemers bezorgt. Passanten hadden het banden- merk dat op de flanken van de wagen stond onthouden en de dief kon in Bel gië worden achterhaald. De trike is inmiddels ongeschonden terug bij de eigenaar. Boudewijn bedankt ieder die de moeite nam hem de nodige informatie door te geven. In verband met Kerst en Oudjaar zal ons blad verschijnen op D.V. woensdag 23 en woensdag 30 december. Wij verzoeken u de advertenties voor deze uitgaven uiterlijk resp. maandag 21 en maandag 28 de cember aan te leveren. Eilanden Nieuws b.v. Advertentie-afdeling Dirksland-Herkingen-Melissant Ie prijs: Fam. Meurs-Schans, Pieterstraat 25, Melissant. 2e prijs: A. de Jong-de Geus, Scharloodijk 12, Herkingen. 3e prijs: C. Soldaat, Wernerlaan 12, Dirksland. 4e prijs: W. M. van Dijke, Molenzicht 53, Dirksland. 5e prijs: S. Vroegindeweij, Oost-Krakeelstraat 8, Sommelsdijk. 6e prijs: C. Soldaat, Wernerlaan 12, Dirksland. 7e prijs: D. Klootwijk, Oranjelaan 41, Dirksland. Zaterdag 19 december a.s. kunnen de echte boekenliefhebbers hun hart weer ophalen op de tweedehands boeken beurs, die gehouden wordt in het Prins Maurits-college te Middelharnis. Deze beurs wordt gehouden van 10.00- 16.00 uur en de toegang is voor ieder een gratis. Er zal een ruime sortering zijn in boe ken op het gebied van theologie, ge schiedenis, kinder- en jeugdboeken, (Chr.) romans, hobby enz. enz. MIDDELHARNIS Morgen, woensdag 16 december, hopen we onze kerstavond te houden. Ds. W. Westland zal deze avond de meditatie verzorgen. Het koortje zal o.l.v. mevr. Hameeteman weer enkele kerstiiederen ten gehore brengen. Ook zal er veel samenzang zijn. Aanvang half acht in 'de Hoeksteen'. Gasten zijn hartelijk welkom. 8e prijs: B. Nagtegaal, Pieterstraat 47. Melissant. 9e prijs: A. Weeda, Nieuweweg 74, Melissant. 10e prijs: W. Hout, Groene Zoom 52. Sommelsdijk. De prijzen kunnen afgehaald worden bij A. v. d. Groef, Radio-TV, Voorstraat 22-24, Dirksland. If lopkwallloit, goeóe si n vacdellge o'h^Bn: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTEfl ca C3 D FOTO VIDEO AUDIO Weststraat 35 - Molenweg A - Ouddorp - Telefoon (01878) 16 12 en 2120 Filiaal Renesse: Printshop - Hogezoom 172 - Teleloon (01116) 24 00 Filiaal SommBlsdljkWestkrakeelstraat 8' Sommelsdijk Telefoon (01870) 8 68 41

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1