Uniek kerstconcert met Young Messiah in LTS IMiddelliarnis Mobil D Christmas Carols' en 'Christmas Hymns' hiubredïïtse karels autoschade Kreatieve avond Kerstbijeenkomst met gehandicapten Citroen - Hesselinic Rally Formula Garage Knöps B.V. ïfe:# Openbare bibliotheek krijgt opknapbeurt 2.a6é>iS Speciaal voor jongere generatie Engelse Kerstmuziek te Sommelsdijk Adres secretariaat 'Schuttevaer' gewijzigd BEROEPEN :o 65e Jaargang VRIJDAG 11 DECEMBER 1992 No. 6159 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 MIDDELHARNIS - Zaterdag 19 december staat er een voor Flakkee uniek kerstconcert te gebeuren. Op die avond zal in de aula van de LTS, Schoolstraat 11 te Middelharnis, de Young Messiah worden uitgevoerd. Velen kennen de klassieke Messiah van Handel. Vooral bij jongeren geniet de in een modern jasje gestoken 'The Young Messiah' van Tom Parker veel bekend heid. En om dit laatste werk zal het gaan op 19 december. Het Interkerkelijk Jon gerenkoor Rejoice uit Woerden zal op uitnodiging van het Hervormd Open Jeugdwerk Middelharnis-Sommelsdijk de Young Messiah ten gehore brengen. Inmiddels is het Hervormd Open Jeugd werk Middelharnis-Sommelsdijk in de Flakkeese jongerenwereld geen onbe kende meer. Haar zaterdagavonden in gebouw de Hoeksteen aan dè Ring te Middelhamis worden druk bezocht. Eigenlijk heeft het OJW maar één stre ven. Het organiseren van avonden waar gezelligheid troef is, waar jongeren zich zelf kunnen zijn en elkaar kunnen ontmoeten. Een plaats waar niets moet, maar veel mag. Tevens een plaats waar iedere avond duidelijk wordt dat het daar ker kelijk jeugdwerk is. Het Open Jeugd werk schaamt zich niet om iedere avond haar Christelijke identiteit bloot te geven en haar Bijbelse boodschap door te geven. Mede in het kader hiervan werd ieder jaar op traditionele wijze Kerstfeest gevierd. Kompleet met broodmaaltijd en declamatorium. Maar dit jaar wilde men deze sleur eens doorbreken en er werd nagedacht over een andere in vulling. Al snel werd het idee van een kerstcon cert geboren. Maar dan zou het een heel ander concert moeten zijn dan de vele gebruikelijke. Een muzikaal kerstfeest moest het worden waarop jongeren zich thuis zouden voelen. Vanuit de kontakten met de muzikale duizendpoot Dirk-Jan Warnaar uit Bo degraven groeide het programma waar in de uitvoering van de Young Messiah een centrale plaats gaat innemen. Al snel werd duidelijk dat de Hoeksteen hiervoor te klein zou zijn. De aula van de LTS was de oplossing en daar staat het allemaal te gebeuren op zaterdag avond 19 december. Maar wie zijn Rejoice uit Woerden en wie is Dirk-Jan Warnaer? Om maar met de laatste te beginnen, Dirk-Jan Warnaer, de in 1955 geboren dirigent van Rejoice uit Woerden, kreeg als kind in een muzikaal gezin de liefde voor met name orgelmuziek van huis uit mee. Zijn muzikaliteit kwam tot ontwik keling op de orgelbank naast zijn vader, die hem al vroeg leerde omgaan met de registers, de klankkleuren van het orgel. Later ontwikkelde hij zich als leerling van de bekende organist Herman van Vliet tot een begaafd toetsenist. Op 15-jarige leeftijd begon hij met zijn eerste koor hetgeen resulteerde in de oprichting van het gospel-koor Singing- Religion. Voor dit koor schreef hij een groot aantal composities. Mede door de dringende behoefte aan Nederlands talig materiaal voor jongerenkoren na men ook anderen deze muziek in hun repertoire op. Dit leidde tot veel kontakten met andere koren waaronder Rejoice uit Woerden. De banden met dit 60 mensen tellende koor en met hun eigen combi groeiden. Toen Rejoice zonder dirigent kwam te zitten v/as de nieuwe muzikale leider snel gevonden. Het koor nam de Young Messiah op in hun repertoire en onder leiding van Warnaar ging men hard studeren. Inmiddels is Rejoice een graag geziene gast met dit Tom Parker arrangement van Handels Messiah. Het meesterwerk wordt geheel met eigen mensen uitgevoerd. Een spreker ver zorgt de tussenteksten en het combo de instrumentale ondersteuning. Dit com bo wordt gevormd door twee toetsenis ten, een basgitarist, een fluitist en een slagwerker. Het luisteren naar Rejoice en naar hun Young Messiah is een ware belevenis, die iedere Flakkeeër die een beetje van muziek houdt niet mag missen. Het Open Jeugdwerk biedt die mogelijk heid, want met dit concert willen ze een avond organiseren waarop iedereen welkom is. Natuurlijk zijn ze een typi sche jeugdorganisatie maar voor deze avond knijpen ze een oogje dicht. Iedereen is welkom; jongeren, twinti gers, dertigers, ouderen die dit ook eens graag willen horen, ze zijn welkom in de aula van de LTS. Tenslotte is de zaal er groot genoeg voor. En de jeugd... die vindt het maar wat fijn vanuit de ouderen een stukje support te ontvangen. Wil men echter zeker zijn van een plaatsje, dan wordt aangeraden een toe- gangskaart te kopen bij één van de onderstaande verkoopadressen. Daar liggen ze gereed voor de prijs van 7,50 per persoon. Aan de zaal op de avond zijn ze ook te koop, echter wel vooreen hogere prijs nl. 10,- per persoon. Het programma op 19 december zal om 20.00 uur aanvangen. De zaal gaat een half uur eerder open. Wacht niet te lang met het kopen van een toegangsbewijs voor dit muzikale kerstfeest. Voorverkoopadressen Middelharnis, VW-Flakkee, Kade 9. Oude Tonge, A A. Quist, Juwelier, Kerkstraat 1. Dirksland, Boekhandel De Luifel, Zomerstraat 6. Ouddorp, Boekhandel Van Koppen, Hoenderdijk 19. vooraüezdtetheid! AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Autobedrijf A. J. V. Rumpt B.V. De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen', Gehandicap tenzorgvan de Gereformeerde Gemeen ten, nodigt alle gehandicapten met hun ouders en/of verzorgers uit voor de Kerstbijeenkomst, die gehouden zal worden op D.V. zaterdag 19 december 1992 in gebouw 'Salem' van de Gerefor meerde Gemeente aan de Molenstraat 16 te Nieuwerkerk (Zld.). Aanvang half 3. Ds. A. Gunst uit Tholen hoopt een kerst vertelling te houden. Verder zal er een vrij vertelling worden gedaan. Zang en samenzang. En verder een gezamenlijke broodmaaltijd. Sluiting plm. half 7. Ramoco b.v. RENAULT-dealer Dirksland, 01877 - 1357 MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK We willen je aandacht vragen voor het volgende; morgenavond hopen we in 'De Hoeksteen' op een wel hele kreatieve manier bezig te zijn. We staan vlak voor Kerstfeest. Het is dan bij de meeste van jullie een gewoonte om naar je vrienden en kennissen een groet te sturen in de vorm van een kerstkaart. Het zijn altijd bekenden naar wie jij je kaarten stuurt. Maar wat dacht je ervan om nu eens al je kreativiteit in een aan tal kaarten te steken en die kaarten te laten bezorgen bij de bejaarden van de gemeenten van Middelharnis en Som melsdijk. Denk eens in hoe die kaarten hun weg vinden en wat ze zouden kunnen bete kenen voor iemand, die jij misschien wel helemaal niet kent. We zullen je even snel uit de doeken doen, wat de invulling van deze avond is. De avond begint zoals gewoonlijk om 20.00 uur in 'De Hoeksteen' aan de Ring in Middelharnis. We gaan om 19.30 uur open. Je kunt deze avond twee soorten kaarten maken. De kaarten, die bestemd zijn voor de bejaarden, worden gemaakt met ecoline. Het lijkt ons handig om als je mee wilt doen, nietje allerbeste kleren aan te trekken. Het is niet zo, dat je er smerig van wordt, maar voorkomen is beter dan iets niet meer schoon kun nen krijgen. Als je thuis nog een oude tandenborstel hebt liggen, wil je die dan meenemen. Met behulp van allerlei vormen, kleuren en je eigen kreativiteit maak je de mooi ste kaarten. De andere keuze is om voor jezelf kaar-' ten te maken. Met veel vouwen en knip pen komt er op den duur een mooie kaart te voorschijn. Heb je in al dat kreatieve gebeuren geen zin, dan is de avond voor jou helemaal open en kun je gewoon doen wat je zelf leuk vindt. Nog even één ding. We willen graag zo'n 700 kaarten maken, dus je begrijpt, dat er heel wat te gebeuren staat. Je bent in ieder geval van harte welkom. We hopen tot ziens en tot morgenavond. Op D.V. zaterdag 19 december hopen de Christelijke Oratorium Vereniging 'Middelharnis', een ko per-ensemble van 'Sempre Cres cendo' en Geert Bierling (harmo nium en orgel) een kerstconcert te verzorgen in het prachtig klinkende kerkgebouw van de Hervormde Ge meente te Sommelsdijk. De algehele leiding is in handen van de dirigent van de C.O.V.: Rinus Verhage. Het kerstconcert van de C.O.V. 'Middel harnis' is al weer een dertig jaar oude traditie. Diverse malen kon u luisteren naar de 'grote werken' die voor kerst gecomponeerd zijn, zoals het 'Weih- nachts-Oratorium" van Bach en 'The Messiah' van Handel. Dit keer is geko zen voor een reeks van kleinere compo sities uit Engeland, beter gezegd: volop aan bod komt de 'carol', het engelse kerstlied. Vanaf de 15e eeuw worden er carols gecomponeerd en mondeling doorgege ven van generatie op generatie. Evenals de franse 'Noël' hebben de liederen een sterk verhalende inslag. Met name de volksliedachtige carols die ontstonden op het platteland vertellen de geboorte van Christus in woorden, die de evange lieteksten nauw volgen. Prachtige voor beelden hiervan zijn: 'God rest you merry, genüemen', 'Once in Royal Da vids city' en 'Unto us is born a Son'; lie deren die allemaal op het programma staan. Pas in de tweede helft van de 19e eeuw waren de carols los verkrijgbaar als bladmuziek en begon de gewoonte om in de weken voor het Kerstfeest langs de huizen te gaan en deze te zingen voor de bewoners. Belangrijk was verder de intrede van de carol in de eredienst van de Anglicaanse Kerk. In de kathedraal behorend bij het King's College in Cam bridge werd in 1880 voor het eerst een Festival of Nine Lessons and Carols gehouden. Sindsdien hebben verschillende orga nisten van King's College een eigen accent gelegd wat betreft deze vorm van dienst. Met name de publicaties van 'Carols for Choirs' in 1960 door David Willcocks (in 1957 benoemd als organist van King's College) was eigenlijk een mijlpaal. In 1970 volgde 'Carols for Choirs 2'. Deze verzameling bevat ook originele composities van o.a. Britten en Rutter. Uitgevoerd worden: 'A boy was born' van Britten en 'Star carol' van Rutter. Naast Christmas-carols kennen we ook Christmas-hymns. Deze zijn minder verhalend van karak ter en minder schilderachtig. Eén van de bekendste kunt u beluisteren: 'O come all ye faithfull' (Komt allen tezamen). Verder is een vast onderdeel van de engelse avonddienst (Evensong) het 'Magnificat' (Lofzang van Maria) en het 'Nunc Dimitis' (Lofzang van Simeon). John Stanford componeerde twee prach tige anthems (motetten) over deze tek sten. Alle uitvoerenden hopen hiermee het concert op waardige wijze af te sluiten. Een achttal koperblazers van de top- fanfare 'Sempre Crescendo' o.l.v. Arie Noordijk en de zeer gerenommeerde organist Geert Bierling ondersteunen op diverse manieren het koor in haar verklanking van het kerstgebeuren. Alle aandacht wordt gegeven aan het op de voet volgen van de teksten en om deze inhoudelijk recht te doen. Ook u als luis teraar hebt de beschikking over een prachtig programmaboekje met alle tek sten én vertalingen zodat u het optimaal kunt mee beleven. Tenslotte willen wij u er nog op wijzen dat de uitvoerenden ook solistisch te beluisteren zijn. U kunt dan denken aan a cappella composities voor het koor, een Intrada en een Symphony for Brass Choir voor het koper-ensemble en uiter aard engelse orgelwerken van o.a. Stan ley op het historische Meere-orgel van deze kerk. Opmerkelijk is dat het koor (naast de koperblazers) ook begeleid zal worden door een eveneens historisch drukwind-harmonium. U begrijpt het al: de uitvoerenden zijn zeer enthousiast en hopen op uw aan wezigheid. De aanvang van het concert is 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegangsprijs is ƒ5,00. Voor kinde ren tot 12 jaar is de toegang GRATIS. Voorverkoop-adressen zijn: VVV Overflakkee Boekhandel Ariese Het adres van de afdeling Goeree- Overflakkee van de Koninklijke Schip- persvereniging 'Schuttevaer' is van het tijdelijke adres te Ouwerkerk definitief gewijzigd. Het nieuwe adres is vanaf heden: Secretariaat K.S.V. 'Schuttevaer', F. A. Eindhout, Jan Greshofflaan 24, 4481 DD Kloetinge. Tel. (01100) 5 06 20. MIDDELHARNIS Door de kerkeraad van de Gerefor meerde Gemeente werd een beroep uit gebracht op ds. B. V. d. Heiden te Hardinxveld-Giessendam. DIRKSLAND Ned. Herv. Handwerkkring Er zijn nog 3 nummers (278, 580 en 679) niet afgehaald. Dit kan alsnog gebeuren bij mevr. de Jong, Philipshoofjesweg 68. SINT MAARTENSDIJK 'De Gouden Leeuw', het zestiende eeuwse pand waarin de openbare bibliotheek in de Thoolse kern Sint Maartensdijk is gevestigd, krijgt vol gend jaar een opknapbeurt. Het dak en de gevel worden onder han den genomen. De eigenaar, de gemeente Tholen, heeft er anderhalve ton voor over. De Gouden Leeuw bestaat precies vier eeuwen. Het monumentale pand aan de Markt is, zoals elke voorbijganger op de gevel kan lezen, gebouwd in het jaar 1592. De indrukwekkende deur aan de voorzijde is overigens jonger, die is uit de achttiende eeuw. Lange tijd was het huis met de trapgevel logement en hergerg, later huisvestte het de eerste en tevens de laatste bioscoop van de gemeente Tholen. Rond hetjaar 1970 gafde laatste uitbater er de brui aan. Hij kon geen koper vin den die het hotel-café-restaurant wilde voortzetten. De gemeente Tholen kocht .CQMBi De Gouden Leeuw in het jaar 1972 en bracht er een gedeelte van het ambtena renapparaat onder. In het jaar 1973 werd de openbare bibliotheek gevestigd in de voormalige bioscoopzaal. De eet kamer en de diverse hotelkamers bleven in gebruik bij de gemeente Tholen. Enkele jaren later (in hetjaar 1979) ver trokken de ambtenaren naar het nieuwe gedeelte van het gemeentehuis en kreeg de openbare bibliotheek de beschikking over het hele pand. De Gouden Leeuw valt onder Monu mentenzorg en is in hetjaar 1957 geres taureerd. Het is vooral de 'schil' die nu onder handen genomen moet worden, vertelt de chef van bureau bouwzaken van de gemeente, de heer L. Steenpoorte. „Een gedeelte van het dak moet ver nieuwd worden, we willen een paar schoorstenen verwijderen en het metsel werk moet op sommige plekken op nieuw worden gevoegd". Zeer geschikt voor MIDI-, MINI- en MICRO-SETS. Vingerling 3 - 3241 EB Middelhamis Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 Stad aan 't Haringvliet Tel. (01871) 15 53 voor Goeree-Ov^rfiakkee Verkoop Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 Voor lopkwalileil. goede service en voordelige pnjzen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 a FOTO VIDEO AUDIO en cj CU C3 trj c=i Weststraal 35 - Molenweg 4 - OuóOorp - Telefoon 101878) 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse Printshop - Hogezoom 172 - Telefoon 1011161 24 00 Filiaal Sommelsdijk. Westkrakeelsiraal 8 - Sommelsdijk - Telefoon (01870) 8 68 4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1