Geen Overheidsfinancieën meer voor het Haringvlietschap 1e paal in voortgang beste.plan Austinplein Herkingen Kerstmarkt Fort 'Prins Frederik' in Ooitgenspiaat ANWB Sneeuwlijn 06-9623 weer bereikbaar HatriffigvRet ttomeaemoH karets autoschade Buschauffeurs gevraagd Citroen-Hesselink KIEVIT WARMTE Rozijnenmik-aktie van Sempre Crescendo Mobilstation 'DE RONDE BOOM 2.(:>tl^ Aktiviteiten Bond voor Ouderen VERWERS auto's 65e Jaargang No. 6157 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 13,50 JAARABONNEMENT 52,00 ADVERTENTIEPRIJS 38 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Het bestuur van het Haring>'liet- schap lijkt te zullen moeten erken nen dat de inrichtingsplannen voor het Haringvliet te ambitieus zijn ingezet en de verwachtingen die- nomtrent dienen te worden bijge steld. Er zijn geen financiële mid delen en van de Rijksoverheid zijn die ook niet meer te verwachten. Niet tot 1994 en ook wordt het 'onwaarschijnlijk' genoemd dat het Ministerie het Haringvlietschap daar na nog substantiële bijdragen zal leveren. Het dagelijks bestuur heeft t.b.v. de van daag in Bernisse te houden vergadering het algemeen bestuur, waarin vertegen woordigers van de deelnemende ge meenten, van die misère op de hoogte gesteld, „het Haringvlietschap is onder een slecht gesternte gestart", vindt het dag. bestuur. Van de te plegen investe ring - zo heette het bij aanvang - zou door het Ministerie 75% worden ver goed, maar al bij de start van het Haringvlietschap werden bezuinigin gen aangekondigd. Voor de jaren '92 en '93 mag van het Ministerie geen geld worden verwacht en het wordt ook onwaarschijnlijk geacht dat dat na 1994 het geval zal zijn. Voor de financiering en daarmee voor de realisering van de voorgenomen drij vende aanlegplaatsen en een trailerhel ling aan de Haringvlietdam bestaat dan ook geen enkele garantie. Ook de ontwikkeling die men zich in het beleidsplan bij Middelharnis had voor gesteld lijken nauwelijks voortgang te vinden. De buitenhaven van Middel harnis, het Havenhoofd en het strandje en omgeving zouden samen een cluster van recreatieve voorzieningen in het midden van het schapsgebied moeten vormen. Ook de ontwikkeling van het gebied Hellegatsplein Oost is gestagneerd door een uitspraak van de Raad van State. Vooral uit de bevolking van Oostflakkee is massaal bezwaar gemaakt tegen de inrichting aldaar van o.a. een motor- MIDDELHARNIS In de decembermaand worden door de Alg. Bond voor Ouderen in Middelhar nis, in het Dienstencentrum nogal wat aktiviteiten georganiseerd. Dat begint met een bingo-avond voor jong en oud, zaterdagavond 12 decem ber, om half 8. Voorts zijn er bijeenkomsten op maan dagmiddag en -avond 21 december. Op 22 december een kerstuitvoering door 'Avondklanken' en woensdag 23 december een verrassingsmiddag. Vanaf dinsdag 1 december kunnen wintersporters weer sneeuwinfor- matie krijgen via de ANWB Sneeuw lijn. Dit seizoen worden voor het eerst speciaal voor het weekend adviezen gegeven. Dit bericht wordt samengesteld voor de winterspor ters, die een weekend naar de Eifel, Sauerland, Harz of de Ardennen willen afreizen. De sneeuwlijn biedt tot mei volgend jaar dagelijkse aktuele informatie van ruim 175 wintersportplaatsen in 12 Europese landen. De informatie be staat uit sneeuwhoogten, het weer, langlaufmogelijkheden en de datum van de laatste sneeuwval. Ook hoort men wat de moeilijkheidsgraad is van de pistes, de prijs van een skipas en de lengte van de uit te zetten langlauf- loipen. Met de druktoets of draaischijf van de telefoon kan men direkt de gewenste wintersportplaats kiezen. De compu ter laat zelf horen wat dit doorkies- nummer is. Een folder met deze nummers is verkrijgbaar op alle ANWB-kantoren. Het gesprekstarief van de AWNB Sneeuwlijn bedraagt 75 cent per minuut. Het nieuwe logo cross-terrein. Het zou onderdeel vormen van een regionaal sportcentrum, maar het dag. bestuur verwacht dat de uit spraak van de Raad van State daartoe geen perspektief meer biedt. Een sombere vooruitblik weliswaar, maar vandaag behandelt de Alg. verga dering ook de meerjarenbegroting '93- '97 waarin met een investering van ƒ995.000,- rekening wordt gehouden. Blijkens de jaarrekening '91 beschikt het Haringvlietschap over een reserve van 900.000,- én... een nieuw logo ter verbe tering van de bekendheid van het Schap, want het hoofd wordt niet geheel in de schoot geworpen. Toch overweegt het dag. bestuur 'enige terughoudendheid' om tot plaatsing van het logo in het gebied over te gaan. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER CQMBi Extra kerkdienst Geref. Gemeenten OUDDORP dinsdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's Graven polder. Verpleeghuis De Samaritaan zoekt vrij willigers die als chauffeur met de rol stoelbus willen rijden. Momenteel heeft De Samaritaan een aantal enthousiaste vrijwilligers die het rekreatieve vervoer van de bewoners verzorgt. Zo worden er diverse rondritten, uitstap jes en familiebezoeken georganiseerd. Deze ritten worden allemaal gereden door de vrijwilligers. Naast deze ritten gaan de busvrijwilli- gers 's morgens en 's middags ook mee als begeleiding van de bezoekers van de dagbehandeling. Zij worden thuis opge haald en ook weer terug gebracht. Om het team vrijwilligers uit te breiden zoekt De Samaritaan enthousiaste vrij willigers die woonachtig zijn in Som melsdijk of Middelharnis. Dit vrijwilligerswerk geschiedt volgens een vast rooster. Belangstellenden kunnen bij de receptie van het verpleeghuis informatie en een inschrijfformulier krijgen. Dirksland, 01877 - 1357 Sanitair- Centr. vetwarming (01870) 8 26 09 Ramoco b.v. RENAULT-dealer Op de woensdagen 9 en 16 december a.s. kunt u de leden van de Koninklijke Fan fare 'Sempre Crescendo' weer op de stoep aantreffen om u die overheerlijke, origineel flakkeese Rozijnenmikken te koop aan te bieden. Deze 'mikken' worden u warm aanbevo len, niet alleen vanwege de kwaliteit (zoals altijd weer gegarandeerd door Echte Bakker Bart Wesdijk), maar ook voor het goede doel: het in stand houden van een fanfare, die al 103 jaar een goede naam heeft binnen de gemeenschap van Middelharnis en Sommelsdijk en ver daarbuiten! Jongens en meisjes van Flakkee vieren juliie mijn verjaardag mee Kom op 5 december naar de Ronde Boom %i en vertel mij van weli< l(ado je droomt. Graag wii il< jou begroeten tijdens liet tanken en wil je dan ook een kadootje schenken. Sint heeft laten weten dat hij op zaterdag 5 december 1992 aanwezig zal zijn van 10.00-16.00 uur bij: J Langeweg 113, SOMMELSDIJK Voor de bewoners van de woningen aan Herkingens Austinplein is er tot dusver in hun rustige straat niet veel te zien geweest, maar sinds kort is er leven in deze wat afgelegen brouwerij; er wordt gebouwd! 't Was er zelfs druk dinsdagmiddag, toen het begin van de bouw van 5 woningen met een Ie paalslag werd gemarkeerd. Aan Jan Zuidweg, de ambtenaar Alg. Zaken die het bestemmingsplan Austinplein als z'n broekzak kent en er zich ter secretarie knap voor ingespannen heeft, werd de eer vergund en hij deed het met genoegen, want 't mag van hem snel doorgaan. De bouw betreft 3 sociale koopwoningen (tot januari 1992 premie A geheten) en, als kopwoningen 2 V.S.E.B. wonin gen (Vrije Sektor Eenmalige Bijdrage), de vroegere premie C woningen. Volgend jaar zomer hoopt aannemer Wiel- houwer uit Middelharnis ze gereed te hebben. Makelaar Tamboer heeft ze op één na verkocht, één kop- woning is nog beschikbaar. De kopers zijn tot dusver geen van alle Herkenaren, want die hebben geen belang stelling getoond. De woningen zijn ontworpen door bureau voor architec tuur en ruimtelijke ordening D. Vroegindeweij b.v. Wel hebben Herkenaren misschien belangstelling voor de 8 vrije sektor woningen waaraan het best.plan nog plaats te bieden heeft. De toegangsweg is nog de St. Elizabethstraat, maar die is daarvoor eigenlijk te krap bemeten. De aannemer heeft de leverancier van de bouwmaterialen, Esselink b.v. daarom gevraagd de grootte van z'n materieel op die krapte aan te passen. Aan een nieuwe ontsluitingsweg waarover in de boezem van het Gemeentebestuur al wel is gedacht lijkt - om financiële redenen - vooralsnog niet te denken. OOLTGENSPLAAT - Een betere combinatie hadden de organisato ren van de Kerstmarkt in Ooitgens piaat in 1989 niet kunnen kiezen. De nostalgische sfeer, die zonder meer in het eeuwenoude Fort al aanwezig is, wordt tijdens de Kerstmarkt nog versterkt door de fraaie kerstversie ringen die door de deelnemers wor den aangebracht. De gigantische Kerstboom, die met z'n verlichting op het voorplein van het Fort staat opgesteld, geeft al een sfeer die werkelijk niet te evenaren is. Gezien de navolging, in 1990 en 1991 door Sommelsdijk en nu ook in Goede- reede, bleek het organiseren van een Kerstmarkt op Goeree-Overflakkee door de Ondernemersvereniging Ooitgens piaat een schot in de roos. In eerste instantie was de opzet een pre sentatie en promotie van de artikelen en produkten die door de ondernemers in Ooitgenspiaat i.v.m. de Kerstdagen wor den gebracht. In vier bunkers van het Fort werd de eer ste keer de Kerstmarkt gehouden. In 1990 kwam ook het gerestaureerde Kruit- huis van het Fort beschikbaar, zodat de beschikbare ruimte verdubbeld wordt en ook het aantal deelnemers kon wor den uitgebreid. Ook de restauratie van de eerste verdieping van het Kruithuis is bijna voltooid, zodat in 1993 waar schijnlijk ook dat gedeelte zal worden gebruikt voor de Kerstmarkt. Dit jaar moesten verschillende aanvragen wor den afgewezen wegens ruimtegebrek, in 1994 zal dat hopelijk niet nodig zijn. Specialiteiten De vele deelnemers van de Kerstmarkt brengen in hun stands de specialiteiten van hun bedrijf onder de aandacht. Eethuisje Mac Old brengt een ruime sortering Party Service produkten onder de aandacht. De Rabobank is aanwezig om u infor matie te verstrekken over reizen en verzekeringen. Kantoorboekhandel Vroegindewey ver zorgt een demonstratie Kerstversiering maken met Tri-beads en Sunburst en toont een grote sortering hobby-arti- kelen en Kerstkaarten. Op het gebied van de mode komt Fa. van Rossum met feestkleding tegen feestprij- zen en zal ook een ruim aanbod tonen van dames- en herentruien voor speciale prijzen. Fa. van Loon heeft een stand met wijnen en relatiegeschenken. Ook zal daar op het gebied van cosmetica veel te zien zijn. Kerststukken, kerstboeketten, kerstver siering en -verlichting worden getoond door Fa. J. van Drongelen. Ook de ver koop van kerstbomen - op het plein van het Fort - wordt door Fa. J. van Dronge len verzorgd. De Drukwerkwinkel is aanwezig met een ruim aanbod van familie- en han delsdrukwerk. Haarstudio 'Anja' toont u wat er op het gebied van haarmode aan nieuws is. Van Zuijlen Kindermode heeft een ruim aanbod aan kindermode, waaronder b.v. Beverley Hill Sweaters voor de jeugd. Fa. V. d. Berg heeft naast de kerstversie ring en -verlichting ook een keur van huishoudelijke apparaten zoals steen- grill apparatuur e.d. Slagerij Buth B.V. laat u zien wat er op het gebied van slagerij-specialiteiten, vlees en vleeswaren, salades en party- snacks te koop is. Tierelantijntje, de bekende kaarsenmakerij, geeft u een overzicht van hun produkten die in alle vormen en prachtig beschilderd aanwe zig zijn. Bakkerij J. van Bellen bakt verse olie bollen en toont verder ambachtelijk bereide Kerstpuddingen, Kerststollen en nog veel meer heerlijkheden. Promotie Verschillende verenigingen en instellin gen w.o. Voetbalvereniging O.F.B., De Stichting Ontwikkelingssamenwerking, E.H.B.O., etc. zijn aanwezig om hun doelstelling te promoten. Openingstijden De Kerstmarkt is geopend vrijdagavond 11 december van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdagmiddag 12 december van 13.00 tot 17.00 uur. Kans op prijzen Op de entreebewijzen, slechts 1,- wor den prijzen beschikbaar gesteld. De hoofdprijs is een Midweek Center Pares. Voor de jeugd Voor de kinderen bestaat de mogelijk heid om zelf een kerststukje te maken. Tegen geringe vergoeding worden de daarvoor benodigde artikelen beschik baar gesteld door Fa. J. van Drongelen. Zelf een potje, schaaltje of iets dergelijks meebrengen wordt zeer op prijs ge steld. Koffie-café Op zaterdagmiddag is er in de Donjon (het hoofdgebouw van het Fort) een gezellig koffie-café met levende muziek, die zal worden verzorgd door Johan de Penning. Paardetram Zaterdagmiddag zal met een paarde tram een gratis pendeldienst onderhou den worden tussen de Kaai en het Fort 'Prins Frederik'. Kllnkerlandseweg 9 Tel. (01875) 22 35 3244 BD Nieuwe Tonge Fax (01875) 19 85 Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 8 30 94 Vooi tapkwallleit, goede service en i/oorOelige prijken. FOTO - FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER C3 CJ FOTO VIDEO AUDIO Weststraa! 35 - Molenweg 4 - Ouódorp - Telefoon (018781 16 12 en 21 20 Filiaal Renesse: Printshop - Hagezoom 172 - Telefoon (01116) 24 00 Filiaal Sommelsdijk. Wesikrakeelstraat 8 - Sommelsaiik - Teleloon (01870) 8 61 Langeweg 38 Nieuwe Tonge tel. 01875-1396 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK voor Goeree-Ov^rflakkee Verkoop -I- Service (01871) 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 24 96 De heier (3e van rechts), de architect, de makelaar en de bouwer op de bouwplaats.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1992 | | pagina 1